FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Barbudo CS Trailmaster  Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Barbudo CS Trailmaster  Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Barbudo CS Trailmaster  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Barbudo CS Trailmaster  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Barbudo CS Trailmaster  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Barbudo CS Trailmaster  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Barbudo CS Trailmaster  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Barbudo CS Trailmaster  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Barbudo CS Trailmaster  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Barbudo CS Trailmaster  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Barbudo CS Trailmaster  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Barbudo CS Trailmaster  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Barbudo CS Trailmaster  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Barbudo CS Trailmaster  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Barbudo CS Trailmaster  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Barbudo CS Trailmaster  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Barbudo CS Trailmaster  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Barbudo CS Trailmaster  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Barbudo CS Trailmaster  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Barbudo CS Trailmaster  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Barbudo CS Trailmaster  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Barbudo CS Trailmaster  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Barbudo CS Trailmaster  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Barbudo CS Trailmaster  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Barbudo CS Trailmaster  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Barbudo CS Trailmaster  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Barbudo CS Trailmaster  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Barbudo CS Trailmaster  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Barbudo CS Trailmaster  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Barbudo CS Trailmaster  Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Barbudo CS Trailmaster

+3
Fratt
Lawman
Mad Max
7 posters

Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Mad Max 29.11.14 6:47

Prije nekog vremena preko foruma smo sa kolegom Glock-om trgovali i prodao mi je svog dugogodišnjeg druga CS Trailmastera.
   Kolega Barbudo mi je malo preradio njegov osnovni izgled izradom drške od kožnih prstenova i komadom drva Lignum Vitae na kraju noža kroz koji je mesinganim pinom fiksirana drška . Izradio je i preljepu kožnu futrolu ...

   Nož dobro poznajemo več i neču opisivati karakteristike - poslije Barbudove intervencije sada izgleda ovako :

Barbudo CS Trailmaster  Zjjfv8

Barbudo CS Trailmaster  10sepfc

Barbudo CS Trailmaster  Of3cdy

Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Lawman 29.11.14 18:56

Ovaj nož nikada ne gubi na aktualnosti. Cold Steel Trail Master-majka svih noževa.
koji je čelik? SM 3?
Za kolko si ga dobio?

Sviđaju mi se drške, baš pašu uz korice. Nadam se da nožek i dalje dobro služi.
Barbudo CS Trailmaster  69343
Barbudo CS Trailmaster  659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Fratt 29.11.14 20:09

Nekako su me uvijek zaobilazili Miletovi uradci do nedavno,nabavio sam si dva njegova komada preko forumske tržnice i moram priznati da se radi o filigranskim radovima.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by nodado 29.11.14 20:53

odlično izgleda, majstor Barbudo zna znanje.
nodado
nodado
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 35
Lokacija : Bilogora
Datum registracije : 24.11.2013

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Mad Max 29.11.14 20:56

Lawman je napisao/la:Ovaj nož nikada ne gubi na aktualnosti. Cold Steel Trail Master-majka svih noževa.
koji je čelik? SM 3?
Za kolko si ga dobio?

Sviđaju mi se drške, baš pašu uz korice. Nadam se da nožek i dalje dobro služi.
Barbudo CS Trailmaster  69343
Barbudo CS Trailmaster  659728

Nož je jedan stari karbonac ... san mai su preskupi i ne interesiraju me - radije bih onda dao napraviti nož Darcu ili nekom drugom najfmekeru nego ga platio Amerima ... Svi nekako zapostavljate forumske nožare a njihovi su nožiči puno bolji od tih brendiranih pajsera koji se na veliko prodaju bez potrebe - ako ti se neki svidja daš ga napraviti i još ubaciš svoje preinake koje ti voliš pa imaš onda originalan i vrhunski nož ...


Fratt je napisao/la:Nekako su me uvijek zaobilazili Miletovi uradci do nedavno,nabavio sam si dva njegova komada preko forumske tržnice i moram priznati da se radi o filigranskim radovima.
Da - to je on ... Bradonja . Imam samo dva možda tri njegova noža od kupljenih najmanje 30 ... sve mi pokupe : sinovi, kolege, poznanici - sakrivam ih na čudna mjesta da ih ne nalaze ...


L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Lawman 29.11.14 22:14

Hm, San Mai se radi u Japanu, te oni već stoljećima rade sa čelikom. Ne podcjenujući naše bladesmithove, ipak mislim da nisu dorasli japanskim kolegama koji poznaju sve tajne izrade kvalitetnog čelika(cijeli proces...).

Mada, opet Trail Master nije bolji od pojednih primjeraka custom napravljenih nožeka. Sve ovisi o majstoru.
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by chumaman 29.11.14 23:00

Max...jako lijepo customiziran a sobzirom da je prošao Miletu kroz ruke manje se i ne očekuje Barbudo CS Trailmaster  469245

Lawman...ti mora da se šališ Barbudo CS Trailmaster  865284 ili te ovi sponzoriraju  Barbudo CS Trailmaster  478256
http://faq.customtacticals.com/steels/stainless_sanmai3.php
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Lawman 29.11.14 23:49

Pa, Japanci su poznati kao najveći majstori čeličnih oštrica, nešto kao Francuzi po vinu, gdje se zanat razvijao stoljećima i prenosio sa koljena na koljeno. I neke su tajne zanata samo poznate odabranim ljudima unutar obitelji. Sve ostaje u obitelji.
Barbudo CS Trailmaster  659728
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Mad Max 30.11.14 0:14

Lawman je napisao/la:Pa, Japanci su poznati kao najveći majstori čeličnih oštrica, nešto kao Francuzi po vinu, gdje se zanat razvijao stoljećima i prenosio sa koljena na koljeno. I neke su tajne zanata samo poznate odabranim ljudima unutar obitelji. Sve ostaje u obitelji.
Barbudo CS Trailmaster  659728

Desetke noževa sam koristio u tom materijalu i nije da je loš ali sam ubedjen - da bi se bolje ponašao kao sam ... VG10 ; VG1 itd. Imao sam noževe Mcusta koji su od sličnih metala ali je čelik bio sam bez dodatka onih dviju inox 420J  pločica ... isto su bili Spyderco noževi , poneki Sog itd. iz samo sredine San-mai ili kvalitetnijeg djela metala ... ali sada prelaze na novije materijale i za to su kriva neka svojstva koja imaju ... više drže oštrinu , kvalitetnija su i po ostalim karakteristikama - kruča, manje hrđaju i ne čipuju se tako lako ko VG . To ti pričam iz sopstvenog iskustva ... a isto i marketing plus potrošačko ponašanje ljudi ima neke zasluge za to ... Zadnje vreme se pojavljuju legure na bazi Vanadija i Cobalta i ne možeš vjerovati koji su to metali - imamjedan nož s kojim slobodno tučeš po varenom djelu  gdje je nešto najkruče ali se ne vidi - s njim sam udarcima o nogu čeličnih miza ili ograda zasjekao 2-3 mm materijala koji se odvojio a na nožu nije bilo traga ... I Fallkniven sve više oštrica pravi u Cobaltom dodanom metalu ...

Lawman je napisao/la:Mada, opet Trail Master nije bolji od pojednih primjeraka custom napravljenih nožeka. Sve ovisi o majstoru.

Dao sam ga prepraviti jer je materijal drške bio oštečen i korduru ne volim baš ( Materijal postoječih Korica ) ... znam kakav je Trailmaster ... volim karbonce i njihove osobine ... mislim da od 20 noževa koje imam sastavljaju karbonci 70% od ukupnog broja !



Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by NAVIGATOR 01.12.14 18:28

jako lijepo napravljena prerada. Osobno sam nož vidio u živo i provrtio po rukama. Imao sam tri barbudo noža i svi su bili fantastični. Nisu u mojoj zbirci samo zato jer su bili karbonci. Ima jako puno nehrđajućih čelika koji većinom performansi nadmašuju tradicionalne karbonce jedina im je mana što su prilično skupi.
I ja sam svog trailmastera razmišljao dati barbudu na istu ovakvu doradu. Odustao sam i odlučio ipak prodati trailmastera i dodati lovu za preradu i kupiti tora, baš iz razloga što je trail karbonac a Tor nehrđajući.
Nisam vidjeo apsolutno nikakve razlike u performansama jedino što je Tor puno ljepši nož i zahtjeva znatno manje održavanja.
Koliko je koštala ova prerada?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Hombre 01.12.14 22:35

Mad Max je napisao/la:Zadnje vreme se pojavljuju legure na bazi Vanadija i Cobalta i ne možeš vjerovati koji su to metali - imamjedan nož s kojim slobodno tučeš po varenom djelu  gdje je nešto najkruče ali se ne vidi - s njim sam udarcima o nogu čeličnih miza ili ograda zasjekao 2-3 mm materijala koji se odvojio a na nožu nije bilo traga ... I Fallkniven sve više oštrica pravi u Cobaltom dodanom metalu ...

Taj Cobalt je zbilja jedna odvratna stvar. Kako električne brusilice nije lako svugdje nositi, zahtijevaju struju, akumulatorske su skupe ko zlato, nije zanemarivo što te vlasnik može lakše čuti Barbudo CS Trailmaster  478256 ...
Bez obzira na životne i ostale više škole primarno sam bravar tako da s ručnim pilama imam dugo i bogato iskustvo. Od širokih dvostrukih i kaljenih listova, krtih kao staklo HSS, bimetal gdje su zubi tvrdi dok je gornji dio žilaviji da ne puca kad ga krivo pogledaš prošle godine mi je tip u lokalnoj trgovini ponudio list s kobaltom. Nije bio baš oličenje jeftinoće ali sam ga uzeo i još ne vjerujem. S njim sam prepilao svašta. Od nekoliko brodskih lanaca, a svaka karika je teška 10 kg dok je debljina koju trebaš prepilati 2x50mm, zatim kojekakvih komada tanjih ili debljih limova, šipki... da ne zaboravim cijevi i to pogotovo one tanje stijenke. Te su dušu dale za slomiti zube na pili makar se radilo o tankim mesinganim od nekog starog usisivača. U trenutku kad je probiješ samo se čuje kvrc i jedan, a ponekad i više zuba jednostavno fali. Baš sam nedavno napravio detaljnu inspekciju tog lista. Uzeo sam urarsko monokl povećalo i krenuo od početka do kraja. Baš svi zupci su na broju. Već sam spomenuo cijenu ali u odnosu na trajnost i mogućnosti više se nego isplati tako da ni malo ne sumnjam u mogućnosti tog noža iako treba biti pažljiv pošto ima premaza ili kojekakvih nanošenja koji su isto efikasni, dok se premaz ne oguli i onda napravu možeš baciti. Napomena tek toliko da netko ne bi kupio jeftinije pa neopravdano pljuvao po Cobaltu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Barbudo CS Trailmaster  Empty Re: Barbudo CS Trailmaster

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.