FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

+36
skyrunner
Tahdonvoima
elvin
mirDaK
bezribic
Ikarus
redbeard rum
maxina
Franco G
gorky
Kuzma
goxxon
Luftwaffe
oetzi
Fratt
yasko
Login
Utvara
urbana_gorila
marinko
Mraz
mariobab
poletan
Koaksijalac
Jolender
markonvs
djomla
Igsy
Migach
puls
cutlass
Knife_maniac
scout
glock
Medo Gradela
NAVIGATOR
40 posters

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Migach 21.12.11 19:11

Znači u Lepoglavu ga nemoj nositi kaj ga gore još ne zajdeš brusit =) hehe
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

Migach
ADMIN
ADMIN

Broj postova : 2566
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 21.12.11 20:44

viš to je nekaj skroz novoga, nije da kad sam pod čokom da postoji opasnost da ću uništiti nož jer ću zbog zamučenog vida umjesto drveta pogoditi kamen, nego me uhvati volja za piljenjem i turpijanjem noževa TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

moram paziti onda da uzmem neke manje mi drage primjerke TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 21.12.11 22:44

kad kupim ili dobijem neku stvar, onda postoji period privikavanja. nekako se ta stvar mora naviknuti da je moja i ja također da ju posjedujem. to vrijeme, obično oko 6 mjeseci do godinu dana taj artikl provede negdje u mojim ormarima ili stalažama uz povremeno premetanje po rukama.
iako sam toru namjenio drugačije ipak mislim da će se uvriježeno pravilo provesti. dakle na skoro druženje u lepoglavi na mome boku uz sebenzu u džepu biti će ili trail ili fox kukri ili ka bar cutlas mačeta. tor će se do proljeća privikavati na novi ambijent!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 21.12.11 23:08

pa da,treba mu aklimatizacija,za jednog šveđana ove naše zime su preoštre,hm.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 21.12.11 23:19

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

istina!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by scout 22.12.11 0:36

...da ...eh ,svojevremeno je čovjek napisao iznimno kvalitetan tekst o tangovanju ,manama ,prednostima ,kritičnim točkama i mogućim uzrocima lomljenja .
Mislim da je tekst još negdje na forumu .Vidi ,ja ne branim CS riješenje na Laredo-u iz nekog osobnog afiniteta ,samo dopuštam realnu ,na nekim mjerljivim činjenicama ostavljenu mogućnost ,ekperimenta i rezlutata ,koji sasvim sigurno ne definira to riješenje,a time i sam nož kao -loš .Stojim kod mišljenja da je srazmjerno dužini i težini moguća određena kompenzacija vibracije i udarca i na ''neobičan'' način,ali naravno da NL rješenje držim iznimno izdržljivim i jakim .Budimo malo realni ,za polomiti NL tang što je potrebno ,pričvrstit ga za tenk i potezati gornju trećinu oštrice lancem s drugog tenka .A što bi Laredo podnio ? Pa sigurno jako puno do pucanja .Kad su u pitanju riješenja tanga ,začudio bi se možda ali moji afiniteti su uistinu ekstremni po svim kriterijumima .
Debelo sam zastranio u NAVIevoj temi .
Sorry NAVI !

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by poletan 22.12.11 1:17

Ufffff kako je ovo dobra preinaka!
Ovaj čovjek ne štedi svoje novce da dokaže kako se uči na tuđim greškama.
Navy, ti si idol...
poletan
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 55
Lokacija : iznad 2000 m
Datum registracije : 27.03.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.12.11 14:33

blagdansko je vrijeme, kite se borovi, obitelj je na okupu.
unatoč krizi mi balkanci se uvijek nekako snađemo, pa sam eto i ja uz nedavno trampom dobivenog TOR-a odlučio si pokloniti i najmanjeg iz northen light serije NL5 IDUN-a.
zadatak uopće nije bio lagan i morao sam iz kolekcije izdvojiti i oprostiti se od nekoliko lijepotana da bi mogao odraditi naumljeno. mislim da su TOR i IDUN u kombinaciji savršenstvo i da nema rezne zadaće u divljini koju ta dva ne bi mogla odraditi. iz cijele kolekcije fiksnih oštrica da sad moram ostaviti samo dva noža, bez dvoumljenja bi to bila upravo ova dva.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7551Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7552Small

dakle radi se o najvećemu i najmanjemu iz fallkove NL serije i razlika je ogromna.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7555Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7557Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7563Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7564Small

oba su noža od meni omiljenog VG10 čelika, više ne pušim karbonce, muka mi ih je održavati i pimplati s uljem i purolom.
ručka je od kožnih ringova i trebala bi unatoč atmosferilijama trajati stoljeće.
futrole su solidne i mislim da će uz minimalno održavanje također trajati desetljećima.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7572Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7576Small

kod nekoliko noževe iz NL serije koje sam imao prilike vidjeti(njih 20-30) svaki od njih ima neku veću ili manju estetsku grešku, jer se ti noževi rade ručno( majstor hattori-japan) nije da ta greška nosi i funkcionalni nedostatak nego se radi uglavnom samo o kozmetičkom dojmu i simetriji koju je kod ručnog rada stvarno teško odraditi savršeno(skidam kapu cutlass).
iz tog razloga nikada ove noževe ne bi kupio na neviđeno preko neta, sva sreća da ih ima i u ruke za primit i kupit i kod nas u hrvatskoj.
ovaj IDUN kao i TOR koji posjedujem, privukao me među ostalim upravo i tim savršenstvom. bez greške su idealno grindani a IDUN još ima i malo neuobičajeno tamniju kožu ručke kao identičan model iz cowryx čelika, drška nekako ima patinu, nadam se istoj kroz godine korištenja na ručki TOR-a

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7577Small

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7582Small

na kraju ručke dobio je i Chriss reve-NAVIGATOROV privjesak. iz razloga da ga mogu zakvačiti za karabiner ako je to potrebno ili ako padne u suho lišće ili slično da ga je lakše uočiti.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7574Small

nekako kroz godine čovijek(barem većina nas) teži savršenstvu. ja sam u fazi smanjivanja i kvalitativnog unpređivanja svoje kolekcije noževa. IDUN i TOR su upravo koraci u tome smjeru i uz dvije sebenze postali su srž moje drastično manje nožarske zbirke.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 IMG_7559Small

kako ćete svi kasnije biti zaokupljeni obiteljima i družiti se u živo a ne ovdje na forumu(bar se nadam), iskoristio bi priliku i svima zaželio sretan božić i predstojeće blagdane. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 393492
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by yasko 24.12.11 15:13

jako ljepa dva primjerka... takodjer sve najbolje...pozdrav
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 24.12.11 15:21

hahaha , nadasve zanimljiv text , moram to priznati...

Vi balkanci se stvarno dobro snalazite u ovoj krizi..
da nas je bar vise tako snalazljivih ko ti, mogu samo zavidjeti na ovome sto si si poklonio pod bor..
nego di su drugi pokloni, ne vide se pod borom lijepe sjajne zapakirane kutije za ukučane i ostale...ovako izgleda ko da je Deda Mraz prohujao ispod bora i pokupio sve ostalo a ovo nije htio da se nebi porezo na zavoju... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

i s obzirom da "sad vise ne pusis karbonce" kaj sad sa onim hvaljenjem i recezijama te pohvalama na racun karbonaca... pa nebus valjda reko da to vise ne stoji??

al dobro, to nema veze, svi smo mi ponekad skoni naglim izjavama, tako da je mozda bolje pricekati da se prvi dojmovi slegnu pa da napravis recenzije ovih Fallkova, mozda ces se ipak vratiti na karbonce, nikad neznas.. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 150683

i jako mi se svida ovaj Chriss reve-NAVIGATOROV (valjda si mislio na chris reeve-NAVIGATOROV) dodatak, super si se sjetio toga, svaka cast..
jedino ne vidim bas kaj si promjenio na njemu s obzirom na ovaj ,

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Img6764small



citat -" zato sam na nož dodao ovaj "cutlass dodatak" ..."
mada ja ne kazem da sam ga ja izmislio, to mi nebi palo nikad na pamet, (ali hvala Navi posto ga zoves po mojem nicku) posto je to najobicniji cvor koji postoji stoljecima ..

uh stvarno krasni nozevi, cestitam.. nazalost ja im se mogu samo diviti iz daleka..



hvala na lijepim zeljama i svako dobro tebi i tvojima takoder..
sretni i ugodni blagdani i Nova 2012, i cim vise da si poklonis ovakvih darova... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 393492
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 24.12.11 16:30

ma ovo je fotkano u podne kad mi je kćer spavala a pokloni još bili u ormarima.
i dalje mislim da je večina karbonaca superiorna nad većinom nehrđajučih po pitanju držanja oštrine i lakog brušenja no sve to na uštrp održavanja. meni su od moje spydi impale u VG10 prije više od 10 godina, postali draži nehrđajuči. daleko od toga da ne cijenim vrhunske noževe od karbonskih čelika, pa imam traila i ka-bara koji su fantastični. no za ovakva umjetnička djela poput tora i iduna draže mi je da su nehrđajuči pogotovo i zbog kombinacije sa kožnim koricama koje preferiram.

što se tiče dodatka u obliku visuljka kad sam spomenuo tebe bila mi je to općenita misao na privjeske i perlice na noževima i ti si ih na ovome forumu po mojem sječanju prvi progurao nekima od nas se to svidjelo i u praksi.
super je da svatko daje svoj doprinos forumu i ako nečija dobra ideja koristi i drugima.

i ja tebi želim brdo novih majstorskih uradaka, i puno kupaca dubokih džepova TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by oetzi 26.12.11 12:06

Dali postoje kakvi linkovi o "ručnoj izradi " navedenih falkova i zanima me na što se misli ručna izrada ,sječivo ,drška ,korice ,odnosno dali je cijeli nož ručne izrade

Unaprjed zahvaljujem TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 393492
oetzi
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 39
Lokacija : koprivnica
Datum registracije : 25.07.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 26.12.11 15:38

postoje linkovi, uguglaj "hattori knives" tamo imaš dosta toga objašnjeno. noževi se u cijelosti nakon u grubo izrezivanja blankova sve ostalo se radi ručno. u stvarnosti se to vidi jer je svaki bolster, pomel, svaka ručka i oštrica drugačija. baš se na očigled to kuži.
taj ručni rad je po meni i plus i minus. plus je ako je taj dan majstor bio dobro raspoložen onda je nož sklopljen fantastično, ako je ustao na lijevu nogu onda mu je i grind malo pobjego u stranu ili je bolster upasiran malo na hero. ova dva moja primjerka su iz onih dana u mjesecu kad mu se baš radilo, upravo savršeni.
to je razlog, kako sam već i naveo, da te noževe nikada ne bi kupovao preko interneta, bez da vidim točno taj primjerak koji kupujem.
kada sam kupovao također hattorijev ručno rađeni fallkniven F1 black micarta u replikartu su ostala još dva komada, jedan je od njih bio savršeniji. kada sam za mjesec dana skupio lovu i došao po njega jedan od ta dva zadnja(prestao se taj model proizvoditi) je bio prodan. na moju sreću kupac si je izabrao onaj s većom greškom tako da je meni ostao onaj savršeniji.

ovdje su neki modeli bez fallkniven oznake koje hattori prodaje pod svojim imenom za malo jeftiniju lovu, ali nisu laminirani i od znatno su lošijeg čelika, AUS8 naspram fallk laminiranog VG10

http://www.japaneseknifedirect.com/Hattori.html


mislim ta je ta težnja ka simetriji i savršenstvu koju imam naročito prema noževima, svojevrstan poremećaj TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 vjerujem da sitnice zbog kojih se ja znam gristi uglavnom većina nikada ni ne primjeti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 07.02.12 20:50

neki sam dan gledao blockbuster kill bill i skužio da je majstor kojem kroz film daju toliko važnosti, autor nihovih mačeva upravo hattori koji je izgrindao i moj TOR.
nisam do te mjere upoznat sa japanskim nožodjelcima da bi znao je li hattori takva veličina i među japanskim kolegama knife-sablja makerima, no to mi je moj i onako najdraži veliki nož učinilo još dražim.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 07.02.12 21:14

Navi - najslavniji Hattori Hanzo je posljednji pravi ninja , jedan od najslavnijih samuraja, kovac , strucnjak u borbi kopljem (halebardom), izradivac katana ...

ime Hattori Hanzo je jedno od najslvnijih imena u povjesti japana.. ali svi ti Hattoriji imaju veze s ovim tvojim brusacem ko krava s baletom, na zalost...

taj iz filma HH je najbolji kovac katana i mozes mislit kak je grindao Fallknivene ..
za izradu 2 katane dobije novaca da 17 zivota nemoze nagrindat Fallkova...

danasnja firma Hattori je firma koja radi kvalitetne nozeve , bez daljnjeg.. i vjerojatno suraduju s Fallkom, ali sve tu staje.. sigurno je neki Hattori po kojem je ta firma dobila ime grindao TORA.. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 30210
mislim da bi dobili izgon iz Japana da dodu s takvom idejom da neki "stari majstor" u fušu odradi grind na TOR-u...

mozda oni i finisiraju Fallkove, ali od "mistike" je to sve... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 166116
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 07.02.12 21:24

na žalost čovijeka osobno neznam, no noževi koji se prodaju pod imenom hatttori su usvugdje na netu povezani s tim čičom, možda je marketinški trik a ja opet imam pre malo internet iskustva i guglanja da bi to pošteno istražio, no iako sam internetski polupismen nisam bedast i jasno mi je da to čiča ne grinada sam sjedeći zgrbljen u stolici ali je manufaktura hattori njegova ili griješim?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Igsy 07.02.12 21:25

Ah te komercijalne fore... moga SRK-a je polirao Tuđman u vlaku slobode... TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 990630
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 07.02.12 21:28

ma sad sam skužio u čemu je kvaka ono je hanzo hattori a ovaj deda koji je grindao tora je ichiro hattori, biti će da su bratići TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 07.02.12 21:30

neznam stari cija je firma i ko radi u njoj.. imaju dobre i kvalitetne nozeve i nisu jeftini..

to je sta znam o toj firmi i jako mi se svida jedan njihov noz , limited, sa bijelom ruckom.. 385ojra!!

stari kovac je druga prica, filmski je filmski lik jer je legenda i kao takav je jako zanimljiv u promidbene svrhe, ninja je pak jedan, samuraj drugi i tak....

uglavnom ima tih hatorija ko rusa, a japanci su, svasta TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 323904

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by scout 07.02.12 21:37

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Img19n

Ichiro Hattori, 71 years old craftsman, was involved with knife making at the age of 18 when he joined his father's knife company "Masahiro". In 1971, he has opened his own workshop and started producing high quality Hunting knives for export with buyers brands.
Master, Ichiro Hattori has received Japan Ministry of Health Awards for "Contemporary Master Craftsman" as the "Outstanding Technicians in Knife-Making" in Tokyo on November 10th, 2010.

We had a cerebration party in Seki on March 3rd with 70 attendances from Seki Knife Industry. Mr. Hattori and his wife is making a thanks speech at the party

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Hattori2q

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 H359

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 72574312

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 69655893

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 1601if


TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 07.02.12 23:00; ukupno mijenjano 1 put.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Fratt 07.02.12 21:45

Ja znam jednog Hatorija iz Čučerja,ali mislim da on ima kinesku manufakturu,barem su se radnici glasali na čistom kantonskom.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 07.02.12 21:51

ja pak mislim da je Navijev TOR grindala sesticna od Ichira i prabaka od Hanza..

Štefica Hattori se zvala jedna,to znam

evo ovo su sklepale njih dve kad su se nalijale SAKE-a TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Img740r





navi imas srece da ti nisu stavile ovakve rucke...
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Luftwaffe 07.02.12 22:19

joooooooooj....rucke su bas sve zeznule...odlican dizajn ostrice ali ove rucke TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 410302
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 07.02.12 22:20

kad s tim lovis u krugu 2 km nema ribe oko tebe TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Luftwaffe 07.02.12 22:22

hahahahhahaha......morao si jelda TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 469245
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by cutlass 07.02.12 22:24

hahah, ovaj zeleni je "muski" vidis... valjda, posto je rozi za njezniji spol....
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Luftwaffe 07.02.12 22:29

da,da....njezniji spol...nije na tebe "njezniji" spol baco stolac da znas kolko su njezni TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986

sorry na OT...bude me traget spotal :bog:
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Fratt 07.02.12 22:31

Luftwaffe je napisao/la:
sorry na OT...bude me traget spotal :bog:

Da,traget zna bit zayeban. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 04.01.13 17:18

noževe u životu koristim jako puno, svakodnevno i tako već više od 30 godina.
neke bi primjerke bez pauze na dugim putovanjima koristio i više od 30 dana neprekidno.
zbog takvih iskustava si laskam da uglavnom znam koji nož vrijedi i koji je idealan za koju namjenu. večinu oštrica već prema viđenju mogu reći koliko su upotrebljive, mada iznenađenja uvijek postoje, kod nekih neobičnih i inovativnih dizajna koji su ruku na srce vrlo rijetki.

da me netko danas pita koji bi nož, samo jedan jedini za cijeli život, ponio sa sobom ,a da uopće nemam uvid u to za što ću ga koristiti, dakle jedan jedini koji mora biti dobar za sve od filetiranja hrane do izgradnje nastambe, kolibe.
nakon puno razmišljanja mogu tvrditi da bi to bio moj bivši odličan CS trail master.
iskreno mislim da je to najuspjeliji komercijalni dizajn noža ikada napravljen i da će jednako dobro rezati špek i cijepati kolce promjera 8-10cm. odličan je za bacanje a mislim da je vrlo uspješan dizajn noža i za samoobranu, na sreću u tu ga svrhu nikada do sada nisam morao koristiti.
no i takav odličan ima jedan veliki minus. napravljen je od ugljičnog čelika koji će vam se u divljini taman da ga uopće ni ne koristite samozatupiti, jer će korodirati vrh reznog brida oštrice, a nož s vremenom postati tup.
po iskustvu znam (taj sam nož nosio na svim izletima duže od desetljeća) da već trodnevne avanture po velebitu, uz višesatnu svakodnevnu upotrebu, čak i uz minimalno održavanje na toj oštrici od ugljičnog čelika, već ostavljaju trajan trag u koroziji. dakle on je odličan do trodnevnih izleta nakon kojih ga imamo prilike ispolirati nabrusiti nauljiti itd.
dakle po meni dizajn je savršen, ali traži drugi materjal da bi mi ušao u sam vrh piramide za izbor "oštrice za cijeli život".
san mai verziju traila nikada nisam nabavio zbog dosta visoke cijene koja po meni ipak ne daje ekvivalentan nivo u rezačkim performansama kao ugljična verzija.
VG-1 čelik mi se ipak s godinama pokazao malo pre plastelinast, kod brušenja, u cs-ovoj termičkoj obradi uvijek mi se je bilo vrlo teško riješiti one tanke žice na vrhu reznog brida. zbog toga bi često bio frustriran i završno stropanje morao nekoliko puta ponavljati.
nekome tko ne traži idealnu oštrinu to pretpostavljam ne bi ni smetalo.

kada se pojavio na tržištu moj najveći nedosanjani san među fiksnim oštricama oduvijek je bio TOR. ponajprije što s trailmasterom dijeli po meni idealan dizajn, ali je na sreću napravljen od čelika čiji se laminat u praksi približio vrlo blizu njegovom predhodniku, karbonskom trailu.
uz sve to ovaj je nož, TOR, trajniji zbog tradicionalnijeg rukohvata od kože naspram kratonskog, koji je meni odličan ali s kojim su mnogi drugi imali problema.

i pod ovom se rubrikom vodila polemika oko isplativosti toga noža i da li bi itko taj nož za koji je platio 600 eura, bi li ga ikada stvarno koristio?

iako TOR-a posjedujem već više od godinu dana moram priznati da je i meni bio problem njega uzeti na izlet kraj mnogih također odličnih ali puno jeftinijih noževa koji su mi bili na izbor.
odlučio sam taj problem riješiti na isti način na koji sam riješio sličan problem među folderima. prodao sam sve foldere osim sebenzi tako da sad njih hoću- neću moram nositi. prezadovoljan sam.
kada sam to napravio na neki mi je način pao kamen sa srca i osjetio sam, čudno je reći, neku slobodu.
isto sam napravio i sa fiksnim oštricama, sve sam ih prodao do jedne, ostali su samo fallkniven IDUN i TOR.
dakle TOR je postao jedini mogući nož koji iz svoje ladice mogu ponijeti na izlet(idun bi mu mogao biti pripomoć u kampu i na jednodnevnim izletima uz rubove civilizacije)
već ovaj vikend počinje test TOR-a za koji već sada mogu tvrditi da će trajati godinama, nadam se da će opravdati svoju cijenu.

tako je vikinški bog TOR zasjeo na svoj tron!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 05.01.13 0:23

Vidjećemo tko će ga skinut s tog trona,a za Traila san mai,jebiga,ti nikad nisi zadovoljan jer tražiš skalpel,a to nije potrebno s chopperom.Osobno sam iscijepao preko 200 kom kolaca i stupova debljine od 10-25cm sa Trailom AUS8 uz tu i tamo potegnut DMT om i nikakav problem.Slažem se da je super oštrica,vrh puno jači i deblji od Torovog,drška perfektna za hvat ali loše zalijepljena pa se odvaja,ja sam svoju lijepio 3-4 puta dok nisam stavio plastiku,a i ona je pukla od bacanja pa Budaka čeka poslić u budućnosti.I da,puko je na tangu pa je varen,uspješno prošao test sa zgibovima s oštricom fiksiranom na trećinu dužine.Itd...itd...

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 05.01.13 0:43

pa to su sve nijanse o čemu ovdje raspravljamo. trailmaster je svaki više nego dobar ali za moje kriterije tek je tor odličan, a upravo takav treba biti na tronu.
iako drugi imaju različite kriterije vrednovanja oštrica i ja ih poštujem i moje iskustvo nije bogom dano pravilo ali meni osobno je taj nož i zbog geometrije, veličine, balansa, kvalitete materjala, vizualne dopadljivoszi i exkluzivnosti od svih fiksnih koje sam imao prilike koristiti broj 1.
svi ostali traiovi i izvedenice su mu vrlo blizu na ljestvici upotrebljivosti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 4 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.