FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

+36
skyrunner
Tahdonvoima
elvin
mirDaK
bezribic
Ikarus
redbeard rum
maxina
Franco G
gorky
Kuzma
goxxon
Luftwaffe
oetzi
Fratt
yasko
Login
Utvara
urbana_gorila
marinko
Mraz
mariobab
poletan
Koaksijalac
Jolender
markonvs
djomla
Igsy
Migach
puls
cutlass
Knife_maniac
scout
glock
Medo Gradela
NAVIGATOR
40 posters

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Hombre 05.04.14 13:00

glock je napisao/la:nema lanyard,traka za omotavanje ručke teniskog reketa na vrhu,kad je ručka suha prilično je skliska,ja sam običavao navlažit ili ručku ili dlan prije bacanja Tora svojedobno kad je bio kod mene.Ono,pljuneš u šake i udri.

Ne petljaj. Na fotografiji se vidi da ga drži za vrh oštrice kod bacanja  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 

Hombre
guru
guru

Broj postova : 2624
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 05.04.14 19:59

On da,ja kad bacam držim za ručku.Pa vidiš kolko Fehrman ulazi u drvo.5cm,kad bacaš držeći za dršku puno više snage ulazi u let i udarac u drvo,držeći za špicu ne mogu izvuć maksimum pa ni udarac nije tako jak.A traka ga je štitila i ako vrhom drške udari u drvo,absorbira udar,a i sprečava da se drška ne razleti,ipak je sastavljena od kože,plastike,aluminija,a sve je to li-la polijepljeno na tang,heh.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Hombre 05.04.14 22:04

glock je napisao/la:On da,ja kad bacam držim za ručku.Pa vidiš kolko Fehrman ulazi u drvo.5cm,kad bacaš držeći za dršku puno više snage ulazi u let i udarac u drvo,držeći za špicu ne mogu izvuć maksimum pa ni udarac nije tako jak.A traka ga je štitila i ako vrhom drške udari u drvo,absorbira udar,a i sprečava da se drška ne razleti,ipak je sastavljena od kože,plastike,aluminija,a sve je to li-la polijepljeno na tang,heh.

Ma samo sam se šalio. Ako ćemo baš istinu ti noževi nisu ni namijenjeni za bacanje pa to ostaje kao jedno od rješenja kada se ne može drukčije, a to što je Navi "otkrio" novu zabavu je druga stvar  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 

Ono kod tebe je prvi put da vidim taj nož i zbilja me se dojmio moćnim izgledom mada po meni već ulazi u kategoriju satara, mačeta i sablji  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 676815 

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 05.04.14 23:14

ma to je zaostalo od zimskih izleta. Najme Torova ručka je kao što većina zna od kožnih prstenova koji su izuzetno ugodni za korištenje(koža na kožu) no problem je kada se nož koristi u debljim rukavicama koje imaju sintetički dlan od umjetne kože e tada je ručka skliska.
zapravo što je ruka-dlan mokriji, od kiše, znoja, rastopljenog snijega i slično to se kožna ručka više lijepi za dlan no problem nastaje u skroz suhim uvjetima kada se koriste sintetičke rukavice.

nakon zime računao sam da će doći dan kada će i bog Tor poletiti zrakaom pa sam mu "turban" ostavio da mu bude svojevrsan roll-bar. I vrlo je dobro poslužio u tu svrhu, dakle ako zbog moje šeprtljavosti nož slučajno kod bacanja udari pljoštimice u metu onda taj turban štiti kožne prstenove da ne oderu po meti(kori drveta i sličnom)

turban je vrlo jednostavno napravljen od žniranca napravljenog od unutrašnje zračnice bicikla. izrezan je u širini od nekih 3 mm i u nekoliko namota samo zamotan na kraju ručke. nož je takav još sigurniji za korištenje u svim uvjetima.

kroz godine sam se uvjerio da je traka gume zračnice od bicikla jedna od najsvestranijih sredstva za improvizaciju, daleko svestranija od na primjer dak-tejpa. takvom sam gumenom trakom "zavario" puknutu zadnju vilicu na biciklu, dobra je za imobilizaciju, paljenje vatre, vezanje kojećega.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by chumaman 06.04.14 11:37

Zainteresirao me tvoj navod Navi ...da ga radi Hattori-san ,malo mi je čudno što to ovi ne
navode http://www.japaneseknifedirect.com/Hattori.html iako se referiraju na-
Hunting knives for export with buyers brands including Kershaw, Browning, Beretta, Tekna etc.
pa sad ako je Fallkniven etc. hebloga....

Mada ovaj njegov model potvrđuje tvoje navode  Big Bowie Hunter I samo nešto lošijem čeliku
AUS-8 Molybdenum/Vanadium stainless steel
Sad predpostavljam da majstor možda ručno radi Cowry X damascus Torove to mi nekako već ima logike  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 304316
TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Qhzzpyebt05abam0nbs
A opet ne vidje nigdje Tora u Cowry X damascusu ?  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 150683 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 166116
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 06.04.14 12:41

Od fallkove lepeze modela jedino NL seriju i još neke hi end fallkove limitirane modele radi hattori(dakle ne one uobičajene modele poput A1, F1, S1 itd), potvrdio peter iz fallka ali se to može i provjeriti na hattorijevoj stranici koji gotovo identične modele prodaje i radi i pod svojim osobnim imenom. Jedino su uglavnom u malo manje egzotičnom čeliku, obično u AUS8.
što se tiče navoda na hattorijevoj stranici pa nisu oni naveli mnoge s kojima su surađivali poput soga i sličnih. u čemu je trik i zašto ne iznose neke marketinške adute sigurno to nije slučajnost, vjerujem da se radi o zaštiti podataka aktima iz ugovora.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 06.04.14 14:37

evo i link direktno sa fallknivenovog foruma gdje javno potvrđuju da boga Tora radi stari japanac Hattori

http://knifeforums.com/forums/showtopic.php?tid/873414/
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by chumaman 06.04.14 15:12

Otprilike ovako...marketinški auduti i zaštita podataka TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 323904 
As far as I am aware Fallkniven own dedicated machines at Hattori which ensures that they only get used for their own work. The Tor gets hand finished at Fallkniven.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 06.04.14 20:37

Pa da ali to je jedino mjesto na cijelom webu koje sam pronašao a gdje se to spominje. Meni je ta informacija dostupna iz drugih osobnih izvora.
Tako da ipak mislim da se o tome ne zvoni na sva zvona. To da se dovršava u švedskoj to je po meni marketinški štos da se može reči da se barem donekle radi o švedskom proizvodu. Osobno mislim da se cijela NL serij radi i finišira kod Hattorija što je super jer su japanci odlični u oštricama a Hattori je još i velemajstor. Tako da je bog Tor made in Japan po meni samo veliki plus. Eventualno se noževi oštre, poliraju kontroliraju i pakiraju u švedskoj(odnosi se samo na NL seriju)

Osobno mislim da švedi ne bi mogli isporučiti takav nož po toj cijeni da je proizveden cijeli u švedskoj.
To bi mogli eventualno talijani u maniagu.

Pofotkam detaljno sutra turban na Toru.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Ikarus 06.04.14 22:01

NAVIGATOR je napisao/la:evo i link direktno sa fallknivenovog foruma gdje javno potvrđuju da boga Tora radi stari japanac Hattori
http://knifeforums.com/forums/showtopic.php?tid/873414/

Žao mi je šta se upličem ali tu se nigdje ne "navodi" da se Thor radi "u Hattoria" nego čalnovi foruma govore šta Misle, a to je nešto totalno drugo.

To je koda je Gosp.Chuma reko do on zna da se nož radi na Bundeku pa neko negdje na drugom forumu (u drugoj dimenziji) stavi link na naš forum i kaže "evo vidite da se ipak nož radi pored auto pijace, tamo piše dokaz".

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 06.04.14 23:11

Pa to ni nije tema ove rasprave al eto provlači se kroz zadnjih nekoliko postova, al ipak mislim da u fallku znaju tko za njih obavlja taj posao pa makar to bilo na bundeku  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by chumaman 07.04.14 0:20

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 747986 ajmo dalje...inače bogovi padaju na tjeme  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256  pa tako i dobiju turban  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 304316 
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 07.04.14 22:03

u životu sam stvarno imao prilike imati ili isprobati svestranu, raznoliku opremu za različite namjene. Kako vrlo opsežna lepeza vještina i zanimacija spadaju pod moju ingerenciju tako je i oprema vrlo širokog spektra primjene.
Kako ne bi morao toliko opreme nepotrebno skladištiti, jer kvadrati stambenog i skladišnog prostora su vrlo skupi, tako da sam nastojao dokućiti što od svega mi dostupnog ima pravu upotrebnu vrijednost, i što je najviše po mome čefu. Tako je i sa noževima, od foldera to je CR large sebenza a od fiksnih oštrica na tronu je bog TOR.
Iako te noževe smatram samim vrhom od ponude i imaju najvišu ocjenu po mojim kriterijima ipak nisu savršeni.
Već sam pod ovom temom pisao da je moj omiljeni fiksni nož zapravo CS trailmaster ali mu je zamjerka bila što je izuzetno hrđajući. Nakon iskustva s hi end trailmasterom od san mai čelika i njegovim mlađim bratom recon scoutom također u nehrđajućoj laminiranoj varijanti ti mi noževi nisu ispunili očekivano.
ponajviše zbog performansi čelika oštrice koji je VG1.
Tada se ukazala prilika za nabavku vrha vrhova, boga TORA koji se laminiranim VG10 prilično odmaknuo od ranije spomenutih CS predaka(tor je nastao iz trailmastera).
Tor je suvereno zasjeo na tron mojih nožarskih želja i potreba pa ipak i tako savršen zapravo nije idealan. Iako vrlo skup uradak ipak imao je mana.
Kao prvo imao je finger-guard koji mu je zaostao po tradiciji i uzoru na klasični bowie nož koji se koristio i za borbu pa je tome imao i guard. Taj sam guard već i na trailu maknuo. Bio je to odličan uspio experiment koji sam kasnije primjenio i na Toru.

tako da je ovo po meni najsavršenije fiksno sjećivo koje sam držao u rukama i to po mnogo parametara koje sam sve ranije već obrazložio pod ovom temom u ranijim postovima.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_1976Medium_zpsaa405a73

na fotki se vidi još jedna preinaka koja je napravljena spontano na zimskim izletima kada je Tor korišten sa sintetičkim rukavicama.
najme njegova je ručka odlična ako ga koristimo sa golim dlanovima, ljepi se za dlanove ali u rukavicama je malo sklizav.
Zato sam na kraj ručke samo namotao nekoliko zavoja žniranca izrezanog od zračnice bicikla.
To gotovo uopće ne mijenja ergonomiju noža niti ručke čak ide i u originalnu futrolu.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_1964Medium_zps2193646a

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_1982Medium_zpsb2ae2c89

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_1987Medium_zpsa5b95abd

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2000Medium_zps3b7da53a

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_1998Medium_zps54a8a7c7

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2003Medium_zpsb8752f02

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2008Medium_zps6f5aba13

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2009Medium_zpse9360d4b

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2010Medium_zpsdcbcf739

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2013Medium_zps13c07761

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2017Medium_zps84591152

vidi se da je gumeni žniranac samo proguran kroz lenyard rupu i tako drži fantastično.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_2020Medium_zps3aa12d0e
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by chumaman 08.04.14 0:16

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 368870 Turban i te kako ima smisla , odličan zadnji upor , svrsishodno nema što  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 747986 
Nožek je definitivno avanturističke  namjene  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 08.04.14 9:12

najbolju ručku od svih koje sam probao do sada je imala moja ka-bar cutlass mačeta(kopiranu s tradicionalnog paranga ali cijela od gume) ali sam ju morao drastično dorađivati, također brusiti četvrtasti guard i kompletnu je stanjivati u promjeru jer je u originalu bila pre debela za moje M-L šake.
Ono što mi se kod nje najviše svidjelo je bilo upravo ovakvo slično gumeno zadebljanje na kraju ručke.
Razmišljao sam kako to kopirati na Tora, čak mi je palo na pamet skinuti zadnjih nekoliko kožnih prstena sa torove ručke i ugraditi malo šire.
Na karaju silom prilike na terenu se nametnula ova ideja sa namotanim gumenim žnirancem. Takva prerada mi je i puno draža jer šljaka fantastično a nož u 10 sekundi mogu vratiti u prvobitno originalno stanje. po potrebi na terenu gumeni žniranac mogu skinuti i koristiti za različite improvizacije na terenu ili za paljenje vatre.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by elvin 08.04.14 9:43

Navi spomenuo si da je Trailmaster od čelika VG-1 da li si mislio na VG-1 San Mai III koji je također laminirani čelik i po čemu su performanse toga čelika lošije od VG-10 ja sam mislio da tu praktično nema nikakve razlike ili ako i ima da se to uopće ne može primjetiti?
Ako ti nije gužva da malo detaljnije o tome napišeš jer znam da nisi tek tako rekao.
I da li po tvom razlika u cijeni (trailmaster iziđe sa popustom od 10% 2.753,00 KN, a TOR 3.870,00 KN također sa popustom ali samo za forumaše) opravdava takvu razliku u cijeni ne računajući da TOR ipak ima dršku od slagane kože (koja nije niti skupa niti posebno složena za izraditi) i da je ručno grindan (što ti sa Work Sharpom na trailu ne možeš uraditi za kratko vrijeme ako uopće za takvim nečim ima potrebe)?

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 08.04.14 10:21

Pa osobno mislim da su i trailmaster karbonac i laminirani ali i Tor odlični noževi i da razlike u upotrebi nisu bitno različite.
Što se VG1 u odnosu na VG10 tiče tako se i meni davno činilo da su to zapravo isti čelici u performansama ali ipak je razlika uočljiva i to najviše kod brušenja.
Trailmaster karbonac bio mi je vjerni suputnik na avanturama punih 14 godina i to u vremenu života kada je višednevni izlet bio najmanje 1 tjedno ali i češće.
Tada sam imao puno više vremena u životu za svoje hobije i zanimacije pa mi je bio manji problem nego danas, nakon izleta potrošiti nekoliko sati kako bi ga purolom cijeloga očistio i kasnije naoštrio.
Kako se lepeza obaveza i zanimacija s godinama povečavala tako sam imao sve manje vremena pa sam posegnuo za nehrđajučim laminiranim trailom i recon scoutom(imao sam još nekoliko noževa u VG1 čeliku).
Tim sam čelikom (VG1) uštedio na vremenu čišćenja noža koji je nakon izleta bilo dovoljno isčetkati sapunicom pod mlakom vodom, ali problem je nastajao kod ponovnog brušenja. Kada je CS birao materijal za svoje hi-end oštrice dvoumili su se između više japanskih čelika ali je uži izbor pao na VG1 i VG10 s time da je VG1 nešto otporniji na chipping od VG10. odnosno VG1 je malo gumenastiji materjal od VG10 a upravo je to CS-u bilo potrebno budući da se veliki dio njihovog marketinga bazira na extremnim testovima probijanja vrata automobila, lupetanja po kostima, željeznim bačvama i slično.
Za takve demonstracije rezne performanse nisu prioritet, daleko je bitnija izdržljivost i otpornost na krampanje.
Ta žilavost-gumenost VG1 barem po osobnom iskustvu dovodi do toga da je navedeni čelik puno teže naoštriti i da ona igla, srh s magarećom tvrdoglavosti ostaje na vrhu reznog brida i da ju je čak i stropom bitnije teže ukloniti nego kod VG10 čelika koji se oštri približno lako kao i bilo koji karbonski čelik.
Moguće je da je stvarna razlika u performansama ta dva čelika i puno manja ali je možda do razlike u upotrebi došlo zbog različitog načina kaljenja CS-ovog VG1 i Fallkovog VG10, svakog prema svojim zahtjevima i zahtjevima potrošaća i klijenata navedenih brandova koji u prosjeku od svojih oštrica imaju i različite zahtjeve.
Laminirani VG10 mi se do sada pokazao fantastičan u oštrici velikog choppera kao što je TOR a mogu reči da sam pred njega stavio sve moguće zadaće kojih sam se mogao sjetiti a koje su primjerene nožu ili mačeti pa čak i neke koje nisu primjerene poput bacanja u drvo.

Što se ručke i cijene tiče rekao bi da je mene osobno CSova kratonska ručka solidno služila kroz svo vrijeme korištenja iako se pritužbi za traila uglavnom mogu ćuti vezano upravo uz njegovu ručku zapravo uz njezinu nedugotrajnost. Jedan moj prijatelj polomio je kraton apsolutno na svim CSima koje je imao.
Torova je ručka od kožnih kolutiča koja je znatno skuplja za izvesti i od prirodnog je materijala drastično trajnija od kratonske koja se samo lijeva u kalupe.
Razlika u cijeni je po meni opravdana upravo zbog navedene ručke ali i opčenito činjenice da je Tor bolji nož. Dakle lakše se oštri ima luksuzniju ručku, oštrica mu je dulja od trailove ali je viša i milimetar tanja pa je i kut grinda osjetno manji odnosno Tor je bolji slajser. Da ne spominjem CS-ov guard koji je gotovo karikirano nepotrebno velik, ja sam i onaj primjereniji manji na toru odrezao.
Futrole su također neusporedive, sa trailom dolazi ili plastična ili od neugledne cordure dok Tor dolazi u ekskluzivnoj robustnoj kožnoj futroli.
Trail je neka štancano produkcijska verzija dok je Tor po svemu exkluzivna tjunirana verzija istog klasičnog bowie-a. Nekome to opravdava dodatno izdvojenih novaca a nekome ne to je vrlo individualno.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by elvin 08.04.14 18:03

Hvala Navi na iscrpnom objašnjenju! Otprilike to je to iako sam mišljenja da bi cijene ovoga Falka mogle biti malo konkretnije, bez obzira na pobrojane prednosti iako je činjenica da je vizualno puno ljepši od trailmastera.
Također sam mišljenja da onaj ko se odluči na kupovinu ovako velikog noža kao što su TOR i Trailmaster neće pogriješiti ako kupi Trailmastera u karbonskom čeliku (jer preovladava mišljnje da je za ovu vrstu noževa najbolji karbonski čelik) iako je hrđajući pa neće zahrđati odmah prilikom korištenja, hoće patinirati ali sumnjam da expresno hrđa. Ipak ti si ga posjedovao i kažeš da te služio godinama a nije ti otišla ni drška niti je zahrđao (čisto sumnjam da si ga na višednevnim izletima na terenu imao vremena lickati i polirati te sa sobom još nositi preparate koji služe za poliranje, jer vjerujem da bi ti ponio još korisnije opreme s obzirom kuda si sve tutnjao i lunjao nego što je purol pasta,ulja, skočbrajti i tome slično) jer stvar opreme jeste kako se odnosiš prema njoj tako ćete i služiti iako ima tipova koji bi i nakovanj razvalili a gdje im ne bi pukla kratonska drška ili da ne rasklimaju i unakaze kožnu dršku od TOR-a. Jeste da CS nastupa sa agresivnom reklamom ali sjećam se da je sam vlasnik CS izvjesni L.T. jednom pozvao sve proizvođače noževa da podvrgnu svoje oštrice testovima kojima on podvrgne svoje i nitko se nije odazvao. Da se razumijemo nisam neki fan CS niti sam plaćen da ih zastupam :-) jer više preferiram Bark RIver, Falkniven i neke druge marke da ne kažem ručne radove naših majstora (majstora iz Hrvatske, Srbije i BiH).
Svašta nešto napisah iako je sve moglo stati u par riječi a to je da nije baš tolika razlika između konkretno TOR-a i Trailmastera ili možda jeste!? Neću znati dok ne kupim i jednog i drugog a planiram uskoro pa ću onda moći možda realnije posmatrati.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 08.04.14 19:02

elvin aga,nemoj bacat lovu na traila i tora,osim ako ih želiš u kolekciji,za teren kupi fehrman.Imao sam sve od navedenog,trail u stainlessu aus6a,služio je super ali drška...kraton je ugodan za ruku ali loše učvršćen za tang kod traila,da je to izvedeno kao kod sog tigersharka to je druga priča.Kod tora je kožna drška skliska pa trebaš vlažnu ruku da drži,a i špica mi je preuska,prešiljasta,imam dojam da bi kad bi ga zabio 3-4cm u drvo i savio u stranu ili puko ili se izvijao.To je trail uspješno prolazio,a mr.Fehrman također trpi sve...sa smješkom.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by elvin 08.04.14 22:43

Hvala Glock na savjetu bacio si me u razmišljanje jer znam da imaš iskustvo sa različitim tipovima oštrica i da je dosta toga prodefilovalo kroz tvoje ruke pa zato i tvoj i Navijev savjet ozbiljno shvatam.
Istina je i to da sam jedno vrijeme bio ozbiljno zaljubljen u oštrice Fehrman-a iako tu preovladavju različita mišljenja te kramp,te nije dobar za rezanje (što mu u biti i jeste namjena) te ovo, te ono ali najveći problem je nabavka istoga jer je vrlo teško doći do Busse oštrica koje sam mjerkao pa me to malo ohladilo. A ovo znam ima u ReplikArtu pa mi lako kad skoknem do ZG-a pogledati i kupiti.
Hajde da ne spamamo Naviju temu na pp da mi objasniš kako da dođem do Fehrmana ili Busse kako ga još zovu.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 08.04.14 23:28

ma ne ljuti se Navi,i on se rado uključuje u ovu diskusiju samo da je ulogiran.U pravu si,naručivanje na slijepo je rizik,kad stigne,nož te obraduje ili razočara,a kad ga provrtiš u rukama to je ,naravno,puno upečatljivije.Fehrman se da naoštrit da brije,nije kramp ko Busse batlle mistress koji kad dobiješ je kao satara pa ga moraš još istanjit ali kad to postigneš imaš opak stroj.Do Busse noževa najlakše se dođe preko ebaya iako izbor i nije prevelik,ima ih i na forumima,a Fehrman se naručuje direktno iz radione gazde Erica.Kad već voliš Bark River,pogledaj model sts8,nehrđajući 154cm čelik,konveks,7,4mm debljina,jednostavan i efikasan.I puno jeftiniji od Fehrmana i Bussea koji kad poplačaš sve dadžbine stoje jednu prosječnu plaču.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 08.04.14 23:47

uz Tora fehrman bi bio moj idući na ljestvici ali me odbija nekoliko detalja. Nisam ljubitelj choila, ne volim recurve oštrice, fehrman je odličan ali tek kada se regrinda, meni ima neudobnu i pre široku ručku koju također treba doraditi, ne isporučuje se s futrolom, tek uz doplatu.
No ni Tor nije stigao idealan i na njemu sam da bi bio po mom čefu morao napraviti neke preinake tako da ako netko ima volje napomenuto preurediti i na frhermanu kako je to učinio i forumaš glock tada je moj savjet palac gore. vjerujem da ću se i ja u budućnosti odvažiti na jednoga (dalekoj budućnosti)  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Hombre 09.04.14 11:49

glock je napisao/la:Fehrman se da naoštrit da brije,nije kramp ko Busse batlle mistress koji kad dobiješ je kao satara...

Prva stvar koju sam pomislio kad sam vidio tvog Fehrmana, a prvi put sam ga vidio na fotkama kad ste ti i Navi bacali noževe (tad sam prvi put čuo za ime Fehrman TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 676815 ))
Majko mila koja dugačka i elegantno civilizirana satara  TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 
Jako mi se sviđa izgled, a dobivam utisak da je "neuništiv" i da podjednako siječe slaninu i goveđe kosti. Tor je krasan nož ali ni Angelina Jolie se ne sviđa svakome.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 27.12.14 15:55

Iako bi to mogao odraditi bilo kojim sječivom pa čak i općepoznatom fušerskom sjekirom naših i susjednih krajeva ipak je daleko veći gušt hi-end alatima koji puta dati i bilo kakvu zadaću tek da ih malo provrtimo po rukama.
Tako već godinama moj bog Tor odrađuje svečarske zadaće oko postavljanjai nasađivanja bora.
Tor kroz bor ide kao kroz putar!

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_4276Medium_zps2b1f1d3e

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_4280Medium_zpsc1cb61fd

svake godine imam problem oko pronalaska adekvatne jelke, smreke ili čega već. Obično idem zadnji čas kada su cijene bitno niže i borič platim nekih 100tinjak kuna. Ali svake godine taj zadnji dan ostanu samo vrlo veliki borovi. Kao da svi Hrvati žive u pentahausima od 120kvadrata sa stropom na visini od 5 metara. Ove sam godine išao u nabavku dan ranije i ponuda malih drvca je bila bitno veća ali su bitno veće bile i cijene. Za ovo drvce 150kn. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 374724

finalni rezultat cijepanja!

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_4283Medium_zps4e8950a0
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by maxina 27.12.14 17:29

"Tor kroz bor ide kao kroz putar!"

Bolje zvuči........Tor kroz bor ide ko motor!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Hombre 27.12.14 20:54

NAVIGATOR je napisao/la:Tako već godinama moj bog Tor odrađuje svečarske zadaće oko postavljanjai nasađivanja bora.
Tor kroz bor ide kao kroz putar!

Poslije si pomeo tragove cjepkanja TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 855911

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 19.12.15 19:11

"Zašto prodajem Tora"

Fallkniven Tor je po mojem mišljenju najbiolji fiksni veliki nož koji sam ikada imao. Toliko dobar da kada mi se ukazala prilika da sam kupio još jedan.
Kako sam s vremenom shvatio da je nož praktički neuništiv ostavio sam si ga kao duplića ako ću imati sina da mu poklonim jedan. Kako sam se pomirio sa situacijom da se to neće vjerovatno dogoditi odlučio sam jednoga prodati.
Nemam sina ali imam nećaka minigatora koji je nedavno upisao srednju školu smjer audiovizualni medijski tehničar u kojemu uči fotografiju, kameru, ton, itd.
Kad već sa sinom neću Torom cijepati balvane za vatru onda ću barem nećaku na izletima pomoći oko fotografije i snimanja tako da sam si neki dan kupio ovo

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_6416%20Large_zpst2sweu1p

i to ne jedan nego dva, njemu jedan, sebi jedan kad je bal nek je bal

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_0581%20Large_zpsnq1wu4q5

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_6417%20Large_zpsscwghndh

Eto tako da jedan od dva, ovaj odlazi iz kolekcije na tržnicu.

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 IMG_6423%20Large_zps3z0upewc
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by glock 19.12.15 19:18

e da sam ja imao takvog strica ili ujaka,nego,mislio sam da sad kad si prodao onog svog običnog Iduna,da ćeš si konačno kupiti pravog,u damasku s cowry x čelikom.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Fratt 19.12.15 20:19

Glock,ne rajcaj ga jer bi Minigator mogel ostati bez fotića!
Btw,ova tvoja camo fotka ide u hard,kad tad će se upotrijebiti,ako za ništa onda za avatar. TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Mraz 19.12.15 20:46

Camo slika je... Gospode dragi... kao Dječaci u spotu za Narodnu.



Nego, čemu prodavati modificiranog Tora koji može i ne mora biti privlačan a sebi ostaviti original koji misliš isto tako modificirati? Jednostavno prodaš original (po nekoj logici bi ga trebalo biti lakše prodati) i zadržiš ovaj modificirani.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by NAVIGATOR 19.12.15 23:25

Glock, uh taj je idun ipak iznad mog platnog razreda TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256
jedino kako Fratt veli ako minigator ostane bez instrumenata

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256 TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 478256  je fotka je snimljena jučer na fešti, čista zezancija, parodija.
Ženine metal gunn roze Ray Banice daju poseban štih.

Mraz
ma palo mi je na pamet prodati neprepravljenog ali eto ispaslo je da će ovaj na bubanj tako da je i cijena korektna, nešto niža. Nije da mi se žuri prodati ijedan. To je više onako dugoročan projekt. Kome stvarno treba znat će cijeniti dodatni uložen trud a tko treba za na zid ili kolekciju taj nek kupuje s polica dućana.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless - Page 8 Empty Re: TOR, HI-END TRAILMASTER - guardless

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.