FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Bark River problemi Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Bark River problemi Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Bark River problemi Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Bark River problemi Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Bark River problemi Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Bark River problemi Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Bark River problemi Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Bark River problemi Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Bark River problemi Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Bark River problemi Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Bark River problemi Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Bark River problemi Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Bark River problemi Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Bark River problemi Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Bark River problemi Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Bark River problemi Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Bark River problemi Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Bark River problemi Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Bark River problemi Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Bark River problemi Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Bark River problemi Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Bark River problemi Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Bark River problemi Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Bark River problemi Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Bark River problemi Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Bark River problemi Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Bark River problemi Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Bark River problemi Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Bark River problemi Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Bark River problemi Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Bark River problemi

+9
ast
West Šenkovec
ivo
vladomado10
roy
Ikarus
Mraz
NAVIGATOR
Hombre
13 posters

Go down

Bark River problemi Empty Bark River problemi

Postaj by Hombre 08.02.15 18:24

prebačen razgovor iz teme "Moja kolekcija" od forumaša rogziel,da mu ne spamamo temu... Ikarus

Medo Gradela je napisao/la:i moze li netko objasnit sta je teorem visece grane

Lijepo ti objasnio ikarus par postova prije.

"pričamo o firmi koja je izmislila "teorem viseče grane" nakon šta su im ljudi počeli vračati potrgane (oštrce pukle priliko siječe granja) od njihovog Golok modela, tako da oni i nisu baš neka firma za uzimat za kvalitetu..."

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by NAVIGATOR 08.02.15 20:25

Hombre je napisao/la:
Medo Gradela je napisao/la:i moze li netko objasnit sta je teorem visece grane

Lijepo ti objasnio ikarus par postova prije.

"pričamo o firmi koja je izmislila "teorem viseče grane" nakon šta su im ljudi počeli vračati potrgane (oštrce pukle priliko siječe granja) od njihovog Golok modela, tako da oni i nisu baš neka firma za uzimat za kvalitetu..."

Sorry Hombre ni prije ali ni ovaj post baš ništa razumljivo ne objašnjavaju vezano za spomenutu teoriju.
Mislim da nisam gluplji od prosjeka ali iz spomenutog ne mogu razlučiti do toga da je bilo nekih problema s njihovim alatima i s reklamacijom istih.
Sve ostalo je enigma!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Hombre 08.02.15 20:44

NAVIGATOR je napisao/la:Sorry Hombre ni prije ali ni ovaj post baš ništa razumljivo ne objašnjavaju vezano za spomenutu teoriju.
Mislim da nisam gluplji od prosjeka ali iz spomenutog ne mogu razlučiti do toga da je bilo nekih problema s njihovim alatima i s reklamacijom istih.
Sve ostalo je enigma!

Ikarus je prilično upućen u kojekakve nepodopštine proizvođača noževa pa nisam ni istraživao. Što se mene tiče netko nije dobro podesio temperetaru pa su oštrice na toj seriji/serijama Golocka vjerovatno okaljene negdje oko 70 HRC i kad se to našlo u prodaji prijavio je jedan pa onda drugi, treći jer to puca kad ga krivo pogledaš.... i tako je krenula priča. Kod velikih proizvođača koji štancaju mnogo noževa za mase takve greške nisu nešto nedoživljeno i to se ispravi, zamijeni, pobrišu loše kritike. Nema smisla da firma propadne zbog proizvodne greške nekog low ili midlle cost noža, a vjerovatno će se i Ikarus javiti s detaljima potkrijepljenim slikama ili filmovima.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Mraz 08.02.15 20:45

Teorem ide otprilike ovako (ne sjećam se baš detalja): Viseća grana ima određenu nepovoljnu orijentaciju godova koja je toliko teška za oštricu da je skroz normalno da (njihovi) alat pucaju pri krčenju grana. Tak nekak. Bullshit uglavnom, izmišljotina da opravdaju katastrofalnu TO.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 08.02.15 21:20

Da nešto slično tomu šta je Mraz napisao...

Nisam htijeo tu pisati jer skupljam materijale za posebnu temu ali ok, lako se pobriše kasnije....

Dakle problem je bio u učestalim pucanjima njihovih Golok modela

Onda su od jednom gospoda izjavila,na Blade forumu, u temi koja je kasnije pomno zaključana i spremljena, priču koja ide nekako ovako....

"...pa normalno da je golok puko, neznam čemu se svi čudite...
ako režete živu granu na stablu to je jako veliko naprezanje za oštricu noža.
Ako grana visi i vi je idete presječ ravno prema dole u trenutku kada nož zareže granu i grana se krene savijati prema dolje, ona radi veliku silu na oštricu koja je u tom trenutku urezana u samu granu a prije nego ju presijeće, u tom trenutku se javlja velika sila i stres koji dijeluju na oštricu i normalno je da ona pukne..."

To bi bilo više manje to,kanije je to velika skupina "entuzijasta" prozvala teorem viseče grane i kao takav je čak i bio od njihove Fan boy skupine prihvačen....

Bark River problemi Images?q=tbn:ANd9GcQRau9ttEfuLgH8cGuSNBORMcXrs8zGgsWISAeQcONKO4PSU9de

Bark River problemi 2011mwsb057

Bark River problemi 2011mwsb058

Bark River problemi 1340893156-IMG951576

Bark River problemi BarkRiverGunneyFail007

Bark River problemi Golok

Za ovu zadnju sliku za sve vas koji bi rekli nešto tipa "...nije smjeo batonirat, to je normalno da se dogodi, to se nesmije, nije dobrom tehnikom to radio...." ili slična sr.nja, reči ću samo jedno, pogledajte kako je oštrica pukla pa prvo to objasnite, jer u tome je problem....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by roy 08.02.15 21:43

U srazu drva i čelika, čelik mora pobijediti, sve ostalo su bajke.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Mraz 08.02.15 21:45

Netko je gledao Natnfensija.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 08.02.15 21:48

Tell them Nutnfancy sent ya Bark River problemi 478256

Više manje se slažem sa time, ima iznimki ali ne puno...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by roy 08.02.15 21:58

He he, baš sam se pitao gdje sam to bio čuo... Ali stoji, tko god da je rekao. Iznimaka ima naravno, ali kao što rekoste ne puno. Kod full tang noževa od tih materijala, te konstrukcije i geometrije, trebalo bi biti gotovo nemoguće namjerno uništiti nož pomoću drva, a kamoli slučajno.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 08.02.15 22:01

Kada smo već načeli "tip of the mountain" evo same jednoga detalja

Ovo je copy/paste izjave jednog od njihovih ljudi (iako u svome odgovoru tvrdi da nije), ovo je na engleskom pa ko ne razumije neka pomalo prevodi na google translate-u ili di već želi...

"...Wares, I'm not with BR, but since you have addressed the topic of a get together or grindin by setting yourself as a comparative 'expert' to criticize their knives, let me suggest that I have LOTS of knives from multiple vendors that I would not begin to use for cutting chop sticks. Most of my knives are task specific. Some of these knives are made by knife makers who have been making knives in their family for over 600 years. Get shorter chopsticks Bark River problemi 747986 Why the hate BTW?..."

Ovo je problem jer je korisnik njihovog noža dokumentirao kako se oštrica noža "čipa" dok pokušava prerezati štapić od bambusa koji se koristi za jelo (štapići za jelo- umjesto vilice)

Ovo je jedan od odgovora na gornji post koji je preživio (čitaj još nije izbrisan) ali nisu željeli odgovarati na njega....

"...I would question the quality of any knife that couldn't make a cut into a chopstick. No matter how long the family has been making knives. Any hate is only insinuated by you, I have simply stated facts that can be found easily or observed in the conduct of BRKT personnel. A knife that breaks cutting a chopstick is unacceptable failure and can't be justified..."
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by vladomado10 09.02.15 0:01

Nikad nisam imao njihov nož, ali po onome sto sam pročitao imaju strasno lošu službu za korisnike, goru od Striderove koju sam i sam doživio, fit and finish katastrofalan, HT im se pogoršao još u zadnjih par godina, a sve je to podnošljivo da im vlasnik nije idiot koji vrijeđa svakog tko ukaže na nekakav problem s noževima, te brise postove i bana ljude. Dno dna, nikad ne bi kupio njihov nož baš zbog toga.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by NAVIGATOR 09.02.15 0:29

Da, ni ja nikada nisam preferirao barkove. Ja volim fallkove!
Sad još ispada da su barkovi kao od stakla.
Osobno me kod barkova gotovo na svim modelima živcirala debela mesnata oštrica pre naglašenog konvexa. Preglatke plastične ručke nikada mi nisu sjele kao ni oni špicevi za samoozljeđivanje na bravu1.
Ali sviđaju mi se njihove futrole. Mislim da im je to naj dio asortimana.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by ivo 09.02.15 8:46

Tko zna što bi na sve ovo rekao Bogdan Ristivojević ? Čitajući prije par godina njegove panegirike BRKT sječivima, a u vrijeme dok mi materija još nije bila toliko bliska, pomislio sam da se radi o nekakvim posve novim spravama, nadnoževima i da su sva sječiva osim konvexa goli k.... Bark River problemi 865284 !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 09.02.15 10:43

Daleko od toga da je sve crno ili bijelo, problem je njihov "nasilnički" način ponašanja prema bilo kome tko se javio sa problemima, oni odmah nastupaju na način da je došlo do "abuse-a" prilikom korištenja.

Konkretno ovo šta se dogodilo sa štapićem od bambusa je bio custom Bark koji je dosta plačen, nakon šta se dogodilo to šta je, ljudi iz Barka su doslovno napali čovjeka da šta mu je u glavi da ide radit tako nešto sa nožem, da je to jako agrsivno za oštricu noža...

To je jednostavno krivo, o kome god se radilo, to razlog zašto se takve stvari ne čuju npr kod Esse-a npr, kažu ljudi da su skupi da ali zato imaju garanciju koja pokriva više manje sve.

@Navi, ne ispafa ko da su od stakla ali šta ti ne misliš da nešo ne štima kod ovoga????

Da se razumijemo, meni se sviđaju njihovi dizajni i modeli, drške koje se skližu mi ne predstavljaju neki problem jer da ga još imam dao bi popjeskarit dršku....

Ovi su mi hebeni, npr...

Bark River problemi Gb3_grn_can_309_95_600__94302.1409906267.730.500

Bark River problemi Hudson_bay_camp_II_a2_black_canvas_micarta_319_95__73497.1409936535.730.500

Bark River problemi Brk_parangf-8817__57884.1417721399.730.500

Bark River problemi Pro_series_brush_knife_a2_black_c_tek_359_95__62762.1418862504.1280.1280

Bark River problemi R2_blk_can_289_95_600__31597.1409934560.730.500

Nož za bacanje npr

Bark River problemi Stk_1_black_linen_micarta_139_95__72352.1417726312.730.500

I još ovi npr...

Bark River problemi T3_afr_blkwd_wht_lin_299_95_600__93275.1409949931.730.500

Bark River problemi Sts4_sat_blz_org_600__10937.1409936964.730.500

I još neki komadi, imaju predivnih oštrica ali pomisao da platim nož parsto dolara koji "kao ima garanciju" pa da moram razmišljati da prilikom svakog korištenja moram nositi kameru da snimam za šta koristim nož zboh straha da se nešto ne dogodi, jer u slučaju da se dogodi i da pokažem slike postoji mogučnos od interent "napada" i "omalovažavanja" samo zato jer proizvođać ne želi pokriti garanciju...

Ja vjerujem da će te biti sretni sa svojim komadima, kako svi tako i oni uče sa vremenom i poboljšavaju svoju proizvodnju.
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Mraz 09.02.15 13:19

Neki jos nisu shvatili da su skuplji nozevi samo za pokazivanje, abuse je u biti svako koristenje. Za takve stvari se koriste jeftini nozevi, njima nista nije abuse.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by West Šenkovec 09.02.15 15:34

Ne znam da li ste primjetili kako BR sam sebi ostavlja pozitivne komentare po netu. lol

West Šenkovec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 82
Lokacija : iglu
Datum registracije : 21.01.2013

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by ast 09.02.15 22:44

Kolega, zavidim Vam sto imate srca "maltretirat" nozeve. Mada neznam zasto bi batoning ili malo jaca akcija predstavljala iole veci problem za 5-7 mm celika. Kad realno gledas pa jebemu...tanje su sipke u AB zidovima i plocama pa drze. Kad gledas oznake za betonski celik npr. 400/500 koliko nose po milimetru kvadratnom za granicnu deformaciju...i to sve za 7-8 kuna po kilu armature ( i to sa dopremom i ugradnjom). Jebemu sad mi svi nozevi izgledaju ko ljuta prevara....
Al meni su Bark Riveri i dalje najlipsi i najbolje leze u ruci (a i izrada ovih koje sam vidio je bila odlicna).. bas kao sto je kolega naveo u svojim plusevima i minusima.
Futrola kod Barka mi nije legla, cini mi se da ostrica zarezuje u futrolu, a to mi se ne pari bas dobro...
Glede fan clubova, njih ima dosta po netu, spomenuo bih samo Busse.
Proguglao sam garanciju za Esse - svaka cast! Ljudi nista ne pitaju, odma salju novi noz. I to dozivotno. To niko u industriju nema (cak ni Busse koliko vidim), mada svi iole ozbiljniji nozari u Americi daju limited lifetime garanciju.

ast
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 46
Lokacija : Solin
Datum registracije : 18.09.2013

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by zuzonja 09.02.15 23:09

ast je napisao/la:Kolega, zavidim Vam sto imate srca "maltretirat" nozeve. Mada neznam zasto bi batoning ili malo jaca akcija predstavljala iole veci problem za 5-7 mm celika. Kad realno gledas pa jebemu...tanje su sipke u AB zidovima i plocama pa drze. Kad gledas oznake za betonski celik npr. 400/500 koliko nose po milimetru kvadratnom za granicnu deformaciju...i to sve za 7-8 kuna po kilu armature  ( i to sa dopremom i ugradnjom). Jebemu sad mi svi nozevi izgledaju ko ljuta prevara....
Al meni su Bark Riveri i dalje najlipsi i najbolje leze u ruci (a i izrada ovih koje sam vidio je bila odlicna).. bas kao sto je kolega naveo u svojim plusevima i minusima.
Futrola kod Barka mi nije legla, cini mi se da ostrica zarezuje u futrolu, a to mi se ne pari bas dobro...
Glede fan clubova, njih ima dosta po netu, spomenuo bih samo Busse.
Proguglao sam garanciju za Esse - svaka cast! Ljudi nista ne pitaju, odma salju novi noz. I to dozivotno. To niko u industriju nema (cak ni Busse koliko vidim), mada svi iole ozbiljniji nozari u Americi daju limited lifetime garanciju.
????
U kojoj su to konstrukciji tanje sipke? daj tablicu tih tanjih sipki. ono wtf. prvo ili= je šipka! Zicu za armiranje mozes nac najmanje od 8mm, a to je ustvari vilica. Koliko nose za koje opterecenje?! gledas granicu kidanja, duktilnosti za batoning? najbolje da je sta duktilnije (elasticnije), za neupucene sta veca razlika izmedju dva broja kod oznake armature zeljezo, danas kod rebraste bolje rec celik je elasticnije jer ima vecu rezervu, ali ja ne razumin odakle uopce paralela sa nozevima na temu granice kidanja na vlak? pa bark river su prekaljeni u ovin gori slucajevima. prekrti. ali da su radjeni od zeljeza kojega ti navodis mogli bi ih savijat ka zvaku i to bez vracanja u prvobitni polozaj, i kolika bi in bila tvrdoca po HRC? ma nemogu virovat da komentiran ovaj post. iden lec. ln
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 10.02.15 0:10

Sa obzirom da je tema otišla u smjeru kojemu je, samo da napomenem, bacite pogled na zadnju sliku koju sam stavio, Golok koji je puko u cjepanici, tamo sam to i naveo, nije problem šta je puko (je i to ali u ovom slučaju manji) nego obratite pozornost na vrstu puknuča, uvečajte sliku da vidite sam izgled tog puknuća...

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Ikarus 10.02.15 0:12

@Rogziel, ako želite sav ovaj off topic u vašoj temi o kolkciji će biti pobrisan i prebačen na drugo mjesto?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by chumaman 10.02.15 0:50

Naravno iako sam fan nekih Bark modela...a da o convexu ne govorim u toj mjeri se ne bih složio
s Navijem doslovce nema većeg kolca od Falka ...
te bi priložio famozni  kontraverzni video ...pa tko bi volio da mu majstor ovako grinda Bark River problemi 478256
obratite pažnju na količinu pare koja nastaje kad je blank uronjen u vodu



te adekvatni demanti convexa kog drugog nego Vako -Sana  Bark River problemi 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by gorky 10.02.15 8:48

chumaman je napisao/la:te bi priložio famozni  kontraverzni video ...pa tko bi volio da mu majstor ovako grinda Bark River problemi 478256
obratite pažnju na količinu pare koja nastaje kad je blank uronjen u vodu

Chummy, imam neka razmišljanja glede famoznog videa. Noževi se popuštaju na recimo 200°C. Ako ga majstor ugrije na 100 ili 150°C dobit ćes ovoliku količinu pare. Da li je ta temperatura onda dovoljna  da uništi TO? Usto i samo vrijeme grijanja čelika je jako kratko... Lik ima prst cijelo vrijeme na oštrici.

Meni je ovdje interesantno da lik nema zaštitnu masku:)
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by chumaman 10.02.15 9:05

Bark River problemi 478256 grindaju i drugi pa jesi ikada kod ikog vidio ovakvu količinu pare i reakciju
a i brzina nastavka posla lika s videa....pa taj se ni ne stigne ohladiti Bark River problemi 478256 Bark River problemi 478256
a uostalom kad vidiš još koji istovjetni video iz Barka i vidiš takvu 'ozbiljnost' pristupu
nimalo me ne čude situacije koje imaju korisnici njihovih komada...svodi se na to jesi imao sreće da
si naletio na komad od nekog mulca iz smene koji je imao dobar ili loš dan...to je zbiljam
smješno za takvu firmu Bark River problemi 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by gorky 10.02.15 9:17

Vjerujem da je tu kriva kontrola kvalitete. Sumnjam da provjeravaju svaki nož zasebno. Prije da se radi metodom uzorkovanja pa onda tu prođe pokoji limun.

Sudeći po količini iskri radi s grubljim remenom. Znači može ići i s većom brzinom. Grublji remen naravno zagrijava oštricu puno manje od finijeg. Od ovog lika bi se dalo puno toga naučiti.
Uglavnom lik radi poprilično dobro. Vidi se da mu nije prvi Bark River problemi 478256
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by ast 10.02.15 12:21

Pardoniram na offu i ako se nisam mozda dobro odn precizno izrazio (dobro znam sto je betonski celik - evo sam danas nadgledao ugradnju cca 30 tona istoga), samo sam htio povuc usporedbu (kad se vec povukla tema celika kod BRKT-a) koja se kontrola kvalitete i sljedivosti radi kod betonskog celika, a kilogram kosta tako malo. Takvu papirologiju necete nikad vidit kod celika za nozeve.

ast
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 46
Lokacija : Solin
Datum registracije : 18.09.2013

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by NAVIGATOR 10.02.15 20:05

Chummi
Slažem se da su A1, A2 i ostali iz serije kolci i to s razlogom.
Meni osobno takvi nisu osobito prirasli srcu.
Kada spominjem fallk isključivo se referiram na meni omiljenu NL seriju koja je po meni savršeno grindana. Također u tu kategoriju ulazi i njihov mali fiksni Kolt i TK1 koji su također idealnog allaround
rezačkog grinda.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 10.02.15 20:51; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Bark River problemi

Postaj by NAVIGATOR 10.02.15 20:09

Mraz je napisao/la:Neki jos nisu shvatili da su skuplji nozevi samo za pokazivanje, abuse je u biti svako koristenje. Za takve stvari se koriste jeftini nozevi, njima nista nije abuse.

S ovime se nikako ne bi složio.
Ne samo da koristim sve svoje nego ih se ne ustručavam ni piliti, bušiti, rezat kosti i slično Bark River problemi 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by cutlass 10.02.15 23:32

gorky je napisao/la: Noževi se popuštaju na recimo 200°C. Ako ga majstor ugrije na 100 ili 150°C dobit ćes ovoliku količinu pare. Da li je ta temperatura onda dovoljna  da uništi TO? Usto i samo vrijeme grijanja čelika je jako kratko... Lik ima prst cijelo vrijeme na oštrici.

Meni je ovdje interesantno da lik nema zaštitnu masku:)


upravo tako ..
recimo N690 sepopusta na 190-200 , dok kod grindanja nemozes postici 100 nema sanse osim ako to ne zelis !! odnosno ne zelis unistiti / spaliti TO , a i pri tome neces moci drzati noz u ruci jer tu temperaturu nemozes postici samo na reznom bridu i to od jednom !!za toliko zagrijavanje bi bilo potrbno nekoliko minuta drzati CIJELU ostricu/blank na punoj vecoj temperaturi pa da dobijes 200 na bevelu i shebes TO.
ovako ne dobije ni 70 stupnjeva ma ni 60 mozda ..

ja danas podigao 6 blankova od N690 , TO odradena , ispitani u bohleru , i odradena planska brusilica ..
znaci gotove ostrice sa svim rupama i fileworkom  .. fali samo grind ..
radio sam to neki dan i na W2 , i nakon grindanja je turpija samo fuckala na reznom bridu ..
znaci , ako pazis , nis se nece desit , ako si konj , i kamen ces zdrobit ..
svima je to jasno  ...

ovaj na videu je opaki profic sto se vidi po pokretima, lakoci i sigurnosti na remenu ..
a da bi to shvatio , sto i nije tesko , moras malo i razumjet problematiku posla kojeg on radi , jer ako ne kuzis i kad vidis paru mozes reci jbt gotovo , spalio je ostricu i smijat mu se .. a u principu samo dajes  do znanja koliko malo znas i razumijes ..

tako da se slazem s Gorkim , nista se lose nije desilo ovim ostricama , 100000%
pozz
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Hombre 11.02.15 16:55

ast je napisao/la:Pardoniram na offu i ako se nisam mozda dobro odn precizno izrazio (dobro znam sto je betonski celik - evo sam danas nadgledao ugradnju cca 30 tona istoga), samo sam htio povuc usporedbu (kad se vec povukla tema celika kod BRKT-a) koja se kontrola kvalitete i sljedivosti radi kod betonskog celika, a kilogram kosta tako malo. Takvu papirologiju necete nikad vidit kod celika za nozeve.

Zato što su većina tih imena manufakture bez globalnog značenja osim u zaljubljenika u noževe. O betonskom čeliku ovise materijalna dobra i ljudski životi, tužbe zbog rušenja i da ne pričam kad sve znaš. Njihova godišnja proizvodnja teško prelazi količinu koja se betoskog ugradi na iole ozbiljnijem poslu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Bark River problemi Empty Re: Bark River problemi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.