FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Lista PREPORUKE & SHIT lista

+19
Panonsky
ivo
Fratt
Igsy
Mad Max
redbeard rum
zeleni
urbana_gorila
ekstrem
Strider
Pomorac
mali mačak
neven
buber75
LUKSA
Stoney
WildChild
vandall
Mshai
23 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Mshai 12.11.09 12:28

Motiviran Vandallovim iskustvom s Bokerovim Magnum kukrijem otvaram ovu temu da sve svi konstruktivno izjasnimo o oruđu kojeg koristimo. Od toga bi i članovi foruma ali i gosti imali koristi pri kupnji novih alata. Ideja ja da postoje dvije liste (anketa je prekompleksna jer postoji previše prozivoda) -

LISTA PREPORUKE, koja bi funkcionirala na principu da je napisano

- ime proizvoda (unutar vrste - nož, kukri, lopata, multitool... itd)
- pokraj toga bi išao link na temu člana koji je izanalizirao iz svoje ruke taj proizvod (ako tema postoji)
- i onda bi se svi koji su se ispod svojim komentarima izjasnili dodali u zagradu ispod prozivoda da preporučaju taj proizvod


Suprotno tome, postojala bi i SHIT LISTA, koju mislim da ne moram objašnjavati što znači. Funkcionirala bi na isti način kao i lista preporuke. Tu ćemo stavljati sve predmete koje itekako treba izbjegavati pri nabavi.

p.s. Ovaj dio ću obrisati ako/kad tema zaživi. Sad ću za primjer staviti ispod post koji će u biti biti prvi post kad ovo obrišem. Slobodno kad vam se bude dalo dopisujte predmete ispod koje imate s kojim imate pozitivno ili negativno iskustvo pa ću dodavati na listu.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Mshai 12.11.09 12:28

[Ovdje će doći uvodna riječ da ukratko objasnim(o) o čemu se zapravo radi na ovoj temi. Sad sam u žurbi, moram na Interliber po Grlićevu knjigu.] Molim vas izjasnite se o ovoj temi da li mislite da je korisna i poželjna tako da ne trošim vrijeme bezveze uređivajući je. Unaprijed fala. Odoh sad, pozz



Lista Preporuke Lista PREPORUKE & SHIT lista Thumbsup
[Ovdje će doći uvodna riječ o opisu i načinu na koji preporučamo predmete s ove liste]

  • Noževi

- "Ime noža" - proizvođač - okvirno cijena - link na temu o nožu, ako postoji
(Prozivođač će ujedno i biti link na nož direktno na stranici proizvođača)
(a ovdje ispod slijede nickovi korisnika koji daju svoj glas da prozivod valja: npr. Mshai, Stoney, Rinos, Vandall, Vatrica, Luksa, Vuk, Moko... itd)

  • Kukriji, mačete, sjekire... i slično


  • Multi Tools


  • Ostalo (lopate, ašovi, preklopne pile... itd)





Shit Lista Lista PREPORUKE & SHIT lista Thumbsdown
[Ovdje će doći uvodna riječ o opisu i razlogu zbog kojeg ne-preporučamo predmete s ove liste]

  • Noževi

- "Ime noža" - proizvođač - okvirno cijena - link na temu o nožu, ako postoji
(Prozivođač će ujedno i biti link na nož direktno na stranici proizvođača)
(a ovdje ispod slijede nickovi korisnika koji daju svoj glas da proizvod ne-valja: npr. Mshai, Stoney, Rinos, Vandall, Vatrica, Luksa, Vuk, Moko... itd)

  • Kukriji, mačete, sjekire... i slično


  • Multi Tools


  • Ostalo (lopate, ašovi, preklopne pile... itd)
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by vandall 12.11.09 13:10

odlicna ideja al mozda malo pre komplicirano.. mislim mozda se nekom nece dati sve te podatke skupljati u jedan post.. a moglo bi se i dogodit da se zbog loseg iskustva pojedinca neki proizvod stvai na shit listu a ustvari je bio izolirani slucaj ili nestrucno rukovanje ili tako nesto...

mozda da se na svaku temu gdje netko predstavlja neki proizvod stavi anketa sa dva ponudjena odgovora ZA i PROTIV pa ko preporuca taj proizvod glasuje za, a ko misli da proizvod ne valja glasuje protiv.. a u samoj temi se vidi rasprava o proizvodu... to je samo ideja.. treba jos razraditi.. al u svakom slucaju dobro si se sjetio
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by WildChild 12.11.09 15:38

Odličma ideja i svako ju podrzavam, ti kao moderator bi trebao formirati shit listu koju mozes samo ti mjenjat i dodavat stvari na nju tako da se nebi događalo da stvarno pojedinacne pogreske proizvođača zavrse na listi te na listu uvrstiti samo proizvode s kojima vise ljudi ima isti problem, tipa doticni kukuri ak se nađu jos 2 posta u kojima ljudima puca kod primjena treba ga izlistati, mislim da bi obicnim glasovanjem moglo biti subjektivnih i objektivnih glasova te da ona nebi bila realna... svakako tema na kojoj bi trebalo bolje poradit
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Stoney 12.11.09 18:28

Ideja je super, samo predviđam puno editiranja u tvojoj budućnosti Lista PREPORUKE & SHIT lista 69343
WildChild, nemas puno inforacija, to ce on raspodijelit lako. Samo napises firmu i sl info i gotovo.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 12.11.09 22:13

dobra ideja Ivane, podržavam!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by buber75 17.11.09 14:15

Dobra i korisna ideja!
buber75
buber75
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 22.11.09 22:30

Hlače Rio stop, maslinasto zelene iz Frontlinea, totalno razočaranje, nošene na ispit na Učki i na jedan dan hodanja po Sljemenu, otpala dugmad, pukli oni prorezi za dugmad, kod pranja se skupile i to dosta!Boja nije postojana!

One maskirne Hv sam mislio da su sranje a li ovi je katastrofa, bačen novac!

Za shit listu pod hitno!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Stoney 22.11.09 22:40

HV vojne (ljetne) su meni dobre. Zakacim ali bas svako 3 koraka za draču (neznam književni naziv biljke), kamen, granu... jos se nisu rasporile a nimalo na njih ne gledam. Kupio sam ih u Puli na onom nekom malom "sajmu antikviteta i smeca" koji se odrzava svaku nedjelju (ili subotu?) kod PBZ-a. Zimske nisam probao ali cujem da su dobre ali nisam provjerio osobno.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by neven 23.11.09 10:36

Stoney je napisao/la:HV vojne (ljetne) su meni dobre. Zakacim ali bas svako 3 koraka za draču (neznam književni naziv biljke), kamen, granu... jos se nisu rasporile a nimalo na njih ne gledam. Kupio sam ih u Puli na onom nekom malom "sajmu antikviteta i smeca" koji se odrzava svaku nedjelju (ili subotu?) kod PBZ-a. Zimske nisam probao ali cujem da su dobre ali nisam provjerio osobno.

Da se nadovežem na ovu temu!
Mislim da odjeća i obuća ovise o vlastitim afinitetima i iskustvu (novcu) neki put naletiš na nešto dobro a neki put na nešto loše, Luksa je napisao da ima Alpinine gojze i da su
mu propustile, ja ih isto imam i to one sa dodatkom za dereze i meni su ok nikada mi nisu propustile vodu.Također netko je na forumu napisao post o gorotex jakni i da mu se zamrznula takva jakna ako joj se to dogodi nije za ništa drugo nego da je koristi po
ljeti.U Frontlinu kupio sam rabljene hlače one njemačke impregnirao sam ih sprejem i služe svrsi nakon dugog propitivanja čovjek je iz skladišta izvukao isto takvu jaknu s postavom koja se odvaja, znači orginalku ne onu koja košta 280 kn i koja ima rusku kragnu, eto i jedno i drugo služi svrsi i ja sam zadovoljan, jakna rabljena 130 kn hlače 90 kn.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 23.11.09 11:25

Ima nešto i u Nevenovom postu ali ove hlače su definitivno za shit listu, noasio sam američke uniforme godinama ali ovo nema ve ze sa tim!

Alpinine gojze nebi promočile na snijegu ali u uvjetima od par sati na kiši, dok ti se voda sljeva niz nogu i ulazi u gojzu nema pomoći, a posebno ako se krećeš van puteva, dakle nisko mokro raslinje i travu koje je puno vode i dodatno moči!

Gojze sam koristio u ekstremnim uvjetima kiše, stvar je u tome da se i loše suše!
Tretirane su sprejem za impregnaciju ali ne pomaže!Hodajući kroz mokru travu ode kvragu! Ali mislim da za 1200 kn trebaju biti bolje, a imaju i membranu!

Sada sam ih namazao kremom za impregnaciju i stvar je 10 puta bolja, sa tom kremom mi na Dravi nisu promocile poluraspadnute Adidasove gojze, a one si par klasa ispod tih Alpininih!
Čak ni gamaše ne pomažu u tolikoj mjeri ali znatno smanjuju ulazak vode u obuću!

Ista stvar je i sa pelerinom ili ti kabanicom, štiti od kiše ali ti se vod sljeva niz listove i ulazi u obuću!


Zadnja promjena: LUKSA; 23.11.09 18:48; ukupno mijenjano 1 put.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by neven 23.11.09 14:34

LUKSA je napisao/la:Ima nešto i u Nevenovom postu ali ove hlače su definitivno za shit listu, noasio sam američke uniforme godinama ali ovo nema ve ze sa tim!

Alpinine gojze nebi promočile na snijegu ali u uvjetima od par sati na kiši, dok ti se voda sljeva niz nogu i ulazi u gojzu nema pomoći, a posebno ako se krećeš van puteva, dakle nisko mokro raslinje i travu koje je puno vode i dodatno moči!

Gojze sam koristio u ekstremnim uvjetima kiše, stvar je u tome da se i loše suše!
Tretirane su sprejem za impregnaciju ali ne pomaže!Hodasjući kroz mokru travu ode kvragu! Ali mislim da za 1200 kn trebaju biti bolje, aimaju i membranu!

Sada sam ih namazao ktremom za impregnaciju i stvar je 10 puta bolja, sa tom kremom mi na Dravi nisu promocile poluraspadnute Adidasove gojze, a one si par klasa ispod tih Alpininih!
Čak ni gamaše ne pomažu u tolikoj mjeri ali znatno smanjuju ulazak vode u obuću!

Ista stvar je i sa pelerinom ili ti kabanicom, štiti od kiše ali ti se vod sljeva niz listove i ulazi u obuću!

Zanima me kako stvari stoje sa kišnim odijelima vidim da ovdje ima dosta vas koji ista koristite, imao sam dva, jedno je bilo plastificirano, a jedno gumirano i u jednom
i drugom više sam se oznojio nego pokisnuo.Zapravo bolje mi je bilo da sam pokisnuo
jedva sam izdržao u tome.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by mali mačak 24.11.09 21:54

Zanima me kako stvari stoje sa kišnim odijelima vidim da ovdje ima dosta vas koji ista koristite, imao sam dva, jedno je bilo plastificirano, a jedno gumirano i u jednom
i drugom više sam se oznojio nego pokisnuo.Zapravo bolje mi je bilo da sam pokisnuo
jedva sam izdržao u tome.

Imam plastificirano kišno odijelo Baleno i gumiranu kabanicu. Zadovoljan sam, malo više para ali je kvaliteta mrak. Ali kao što kažeš, malo je problem sa znojenjem u njima pri kretanju... a ja jako isparavam, uvijek. Ti materijali od kojih se rade kišna odijela i kabanice jednostavno nisu ni predviđeni da budu dišući nego da zadržavaju vodu vani. Uvijek se oblačim u više slojeva pa mi nije problem skinuti flis jaknu i ostati u majici i jakni od kišnog odijela.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Pomorac 24.11.09 21:57

Na mojoj SHIT listi se nasel ovaj army shop
http://www.army-shop.si/
gdje sam kupio dva noza i potpuno se razocaral...nozevi su tupi i njima mozes samo mazat pastetu
Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 37
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Stoney 24.11.09 22:07

Cuo sa vec price za tu stranicu (army-shop.si) i jos mi nitko nije rekao da je kupio nesto od njih 2 puta. Eventualno stvari koje nemogu bit nekvalitetne, kao recimo torbice za kompas i slicno.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Pomorac 24.11.09 22:21

To se na jednu ruku isplati al opet ak si daš malo više truda napravis si sam kožnu...kolko sam videl čuturice njim nisu nest preskupe
Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 37
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Strider 01.12.09 22:23

pitajne: koji je najtopliji i naj efikasniji materijal odjeće? Vuna, filc ili što?
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 01.12.09 23:17

po meni flis!

topao, brzo se suši i lagan je!Iznad vatre na toplom zraku ili na vrhu neke planine ga vjetar osuši za čas!

par slojeva, to je bit, slojevito oblačenje!
Majca, tanki flis, debeli flis i jakna ili što već i nemaš brige!

Vuna je dobra ali je teška kada se natopi znojem i vodom i dugo se suši!

Ovi jeftini flisevi su meni zakon!
kupio sam u Lidlu jedan deblji, jedan tanji za 59 kn svaki! i sad sam miran!

Marku platiš puno više ali zašto, a i ja sam sklon gubljenju stvari, pa mi ovakvih i nije toliko žao!
Pa ti vidi što ćeš!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Stoney 01.12.09 23:25

Sve je bolje od pamuka.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by ekstrem 02.12.09 16:02

kvalitetno donje rublje+flis polar 100+ flis polar 300+ goretex i mozes slobodno na himalaje
ekstrem
ekstrem
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 45
Lokacija : dalmacija
Datum registracije : 20.08.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Strider 02.12.09 16:37

dobro, pitam jer želim si želim kupit neku topliju odjeću...sve što imam je više manje hladno osim vunenih pulovera, a jakne su mi pufnerice, doista tople ali sam kao bačva u njima, svugdje zapinjem. ostale su skijaške koje uopće nevolim jer je onaj najlon hadan kao led
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Mshai 02.12.09 22:07

Kad smo već kod toplije odjeće, a da ne otvaram novi topic samo radi toga, imam vrijednu obavijest za sve na području Zagreba:

Na placevima, ilitiga tržnicama, cijena robe je drastično pala zbog pomankanja interesa kao posljedica recesije. To su riječi roma kod kojeg sam kupio dvije preje*ene flis majice koje u dućanima dođu oko 300kn (i jedino što na njima vrijedi više je IME kuće koja proizvodi, i eventualno ziper). Cijene kvalitetnih fliseva se kreću na placu oko 150-200kn. Nabavio sam jednu po 100, drugu po 80. Debele i tople. Skinuli su cijene za sve odjevne proizvode a za neke i više od 50%. Svakako odite pogledati.

Svoje sam kupio na trešnjevačkom placu. Trebalo bi vrijediti isto i za ostale placeve. Ovim postom je očito da i ja podržavam fliseve. Evo, baš sam se jučer vozio na biciklu sa flis puloverom i flis windproof prslukom na sebi. Leđa su mi bila mokra... od jedne zgode u parkiću, da ne objašnjavam; dok sam stigao doma, pamučna majica kratkih rukava je i dalje bila skroz mokra, flis pulover se posušio na meni na vjetru, prsluk je bio skoro skroz suh. Tako da... flis mi je zakon. A pamuk mi je sve više i više fuj.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Strider 03.12.09 15:20

ok, znači flis je praktičniji od vune...osim ako je merina Lista PREPORUKE & SHIT lista 469245 to bi kupio bilo gdje blo kad da cijene nisu visoke.

Niti vuna niti flis ne gore, iako se flis pretvori u plastiku (iskustvo s cigarama u disku i lijepoj plavoj flis jakni), oboje su topli, ali flis je lakši, jeftiniji, i većinom su uočljivih boja ako se kamo izgubim Lista PREPORUKE & SHIT lista 469245

onda biram flis
hvala
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by urbana_gorila 26.04.10 11:13

Samo da i ja dodam svoje iskustvo sa flisevima:

Biciklist sam i po zimi sam uvijek bio zabundan do brade sa sto slojeva dok nisam u Iglu sportu kupio Polartec flis od Lowe alpine-a i mogu reći da sam prezadovoljan. Na - 10 mi je bio dosta samo taj flis na kratke rukave i jedan windstopper preko i to je to.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by zeleni 26.04.10 17:58

Slažem se da je flis odličaan izbor, ali ako je vjetrovito preko njega mora iči nešto što če zadržati vjetar.
Inače ideja "Lista PREPORUKE & SHIT lista" je super. I subjektivna mišljenja su bitna ako imaju argumente. Čitači neka sami procijene i odvagnu.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by redbeard rum 26.04.10 18:24

flis je super,no zahtijeva oprez(zapravo,puno opreza)u blizini vatre.zato i nisam ljubitelj umjetnih materijala(što ne znači da ih ne nosim).
meni je vuna zakon,ali kvalitetan pulover ili nešto slično koštajuuuuu...
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 26.04.10 18:25

ljudi moji ali uz vatru odu kvragu svi ti skupi flisevi i dobre jakne, prije dva tjedna sam spalio za vrijeme čišćenja planinarskih staza Softshell, spalio šatorsko, marame, kabanicu itd. na avanturama!
razmislite malo dali se isplati dati 1000 ili 2000 kn , na nešto što moraš paziti, kvalitetno itekako ali ako platiš 100 kn nije te briga , toliko!

Survival je velika razlika od planinarenja i šetnjica, oprema su dere, prlja, troši itd!

jedna iskrica i ode u PM goretex ili bilo što!

U flisu za 60 kuna se valjam gdje god hoću a grije!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by zeleni 26.04.10 21:56

Nije da mi je drago kada oštetim jaknu pogotovo skupu. Jednom prilikom sam tako sa bengalkom "pošpricao" po ramenima novi novcati skup windstopper, koji sam dobio na poklon i strašno mi se sviđao. Prvo sam bio ljut na sebe, ali onda sam svatio da je to samo "rana" koja prvo boli a onda vremenom zaraste u ožiljak koji nosi nostalgičnu priču. Zakrpao sam vješto rupice na jakni i s guštom je nosim i danas.
Nemam ništa protiv rupica ako su sa dobrom pričom. Ne treba žaliti... Lista PREPORUKE & SHIT lista 86830
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by LUKSA 26.04.10 22:53

ne treba žaliti ako imaš novaca!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Mad Max 08.05.12 19:35

Pomorac je napisao/la:Na mojoj SHIT listi se nasel ovaj army shop
http://www.army-shop.si/
gdje sam kupio dva noza i potpuno se razocaral...nozevi su tupi i njima mozes samo mazat pastetu
Ma dobro i cjena je blizu kvaliteta noža ... ja sa njima imam loša iskustva jer mi šalju krivu robu, (čizme br.42 umjesto 45 ) ne šalju neke artikle iz ponude jer ih kao nema / a u ponudi jesu ... i - kvalitet nekih proizvoda je stvarno nizak ... plastika ( razne torbice za na pojas marsupii i jeftiniji proizvodi ... one Američke čuturice - u njima voda ima okus plastike non stop i poslije tri godine upotrebe .. ) vjerovatno je to neko kinesko smeče podvaljeno umjesto pravih koje koristi Nato vojska.

... cjena jest niska za neke proizvode ali ako su ti neupotrebljivi onda je - prevelika !

LP MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Lista PREPORUKE & SHIT lista Empty Re: Lista PREPORUKE & SHIT lista

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.