FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
NOŽ S32 - Page 9 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
NOŽ S32 - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
NOŽ S32 - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NOŽ S32 - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NOŽ S32 - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NOŽ S32 - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NOŽ S32 - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NOŽ S32 - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NOŽ S32 - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NOŽ S32 - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NOŽ S32 - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NOŽ S32 - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NOŽ S32 - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NOŽ S32 - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NOŽ S32 - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NOŽ S32 - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NOŽ S32 - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NOŽ S32 - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NOŽ S32 - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NOŽ S32 - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NOŽ S32 - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NOŽ S32 - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NOŽ S32 - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NOŽ S32 - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NOŽ S32 - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NOŽ S32 - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NOŽ S32 - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NOŽ S32 - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NOŽ S32 - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NOŽ S32 - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NOŽ S32

+34
Okibex
djomla
dado2
Mraz
Wild_Man
DoomsdayST
Sule_HR
@Narsil@
fusher
Born_Survivor
obg
Šimun
Fagus
cutlass
Smeđi
jimkukri
Igsy
nodado
puls
mariobab
chumaman
marko5000
archery
goxxon
vladimir-vlay
siga
Keltan
Hombre
Fratt
gorky
ivo
maxina
franciscus
oštrač
38 posters

Stranica 9 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Sule_HR 23.01.15 23:10

Ovako preko slika neznam, mozda su bozanske u stvarnosti NOŽ S32 - Page 9 747986 .
Ali mogu reci da se doimaju dosta neudobne, presiroke. Jesi li ikad drzao Moru u ruci? Zar nije Morina drska 10x udobnija od spomenutih (mislim da se vecina slaze sa ovim NOŽ S32 - Page 9 747986 )?
I kao sto je Oki rekao nemoj lakirati drske. I umjesto da s avljas onu crnu tvar izmedu drveta i bolstera radije bolje to obradi da sve pase.
Neznam sto da vise kazem. Mozda mi naleti nesto do sutra.

Sule_HR
bomber
bomber

Broj postova : 100
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 23.01.15 23:13

Ovako: ja se rukovodim jednom idejom, e sada nzm- koliko je to dobro rešenje..Kakve su konture sečiva takve da budu i na dršci ili da budu kontra od kontura na sečivu..Pogledaj dobro - pa ćeš videti.. Naročito je to izraženo na nož B52, i na C99 ..manje na C77.. ( sa manjim ili većim odstupanjima).Znači geometriski precizno.Nebih se složio sam tobom da nije dobar osećaj u ruci.Zato što u toku rada po 100 puta probam , pa nastavim dalje sa izradom drške.. da bude skroz udobno - i testiram nož- zabadanje i slično- da vidim kako će se drška tada ponašati..Daleko od toga da ih radim savršeno.Probao sam sa voskom i lanenim uljem- i ne sviđa mi se baš naročito nešto.. Vrlo lako može da se uplja  i slično..Sa lakom je to sasvim druga priča...Ja ne mažem ništa na drškama -već ih lakiram i volim da sijaju...da mogu da se ogledam u njih kao i u sečivima..Moj dobri kolega , inače vrhunksi majstor Zoran Filipović - isto to radi ..rade mnogi.
Ima li još neko mišljenje o tome kako sam mogao da uradi bolje...Dajte ideju ...to mi treba...Do sada ste se prepucavali, a sada kada treba nešto stručno i konktreno - nema vas nigde NOŽ S32 - Page 9 368870...do kog zaključka me dovodite...
Jako cenim radove drški- kolege Narsila...dao mi je dosta dobrih ideja ..
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Sule_HR 23.01.15 23:24

Umjesto nekakvih zabadanja probaj noz testirati tako da duze vrijeme nesto ozbiljno radis sa njime. Tipa nesto rezbari ili radi featherstick bilo sto samo nemoj neka luda zabadanja i gluposti. Sa tim zabadanjem ne postizes nista, ne dokazuje ti nista. Ako ne dobijes zuljeve nakon 1-2 konstantnog rezbarenja, izrade feathersticka bla bla moglo bi se tek onda reci da je drska udobna. Uradi tako pa javi.

I spomenuo sam crnu tvar na drsci kod bolstera. Rijesi se toga, radije obradi drvo da sve to bolje sjedne umjesto sto popunjavas praznine sa ajmo reci plastelinom.
Sule_HR
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 29
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by urbana_gorila 23.01.15 23:32

Evo ti par knjiga koje možeš pobliže proučiti. Siguran sam da ćeš u njima naći pregršt savjeta.

How to make knives

Custom knifemaking

Art of the knife

Knifemaking simplified

The wonder of knifemaking

Blade's guide to making knives

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 23.01.15 23:40

Nisi me dobro razumeo ..zabadam u drvo , sečem , deljem , sve ..i to radim duže vreme..pa osetim da li treba nešto promeniti ili ne - doraditi i slično..Tačno za to vreme osetim šta i kako dalje..Zato stojim iza toga da je jako dobro leži u ruci..Inače da ne radim sve to - nebih mogao tako da tvrdim..Isto to i kažem da ovi noževi - nisu teški za rad- bez obzira na dimenzije ..ako pažljivo pratite moj rad ( način na koji sam ih radio)- možete i videti zašto....
To crno je koža ..Na prednjem delu stavljam 2- 4 sloja, a na zadnjem 1-2..Ne da bih popunajvao prazine , jako dobro paše drvo na bolster i bez njih...već radi esteckog momenta.Neko stavlja- linere ( različitih boja - mislim da se tako zovu)..Ja volim kožu..Drvo -drška direkno na bolster- nešto mi nije po volji- lični stav .Ništa više..
Drvo koje se meni posebno sviđa orah..Postoji način na koji se seče drvo da se vide šare , da budu manje ili veće izražene...To mi je skoro odkrio jedan drug - tako da je to došlo na u pravom momentu.Na drškama se vidi i srce oraha i bandljika..Jako je tvrdo drvo za obradu..Možda zato što sam uzeo deo gde se spajaju grane- nzm ni sam već...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by fusher 24.01.15 8:00

C77 mi se sviđa i dosad je po meni najbolji,ali evo nekoliko zamjerki:
1.drška je prečetvrtasta,što te košta da ju zaobliš
2.drvo drške nije paralelno s bolsterom,probaj prije bušenja rupe drvo postaviti uz bolster i ocrtati položaj navojne šipke da se imaš po čemu voditi prilikom bušenja
3.vijak na kraju drške bode oči,kupi mesinganu leptir maticu i obrusi joj krilca.na aluminiju zabuši konusnu rupu u koju odgovara konus matice.složi dršku i maticu stegni dokle ide rukom,a zatim uzmi oštro šilo,postavi ga na rub matice i zateži udarcima čekića.onda kraj samo pobrusiš.

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by @Narsil@ 24.01.15 10:51

Kolega ostrac ,vidi se poboljsanje u tvojim radovima,pricam sto se drske tice,ok za prvu promenu posle tanto drski ispale su solidno.ja bi ti preporucio da obratis paznju prilikom izrade bolstera da mu ne ostavljas kockasti izgled,odma ga formiraj za pocetak da bude elipsastog oblika,i on ce ti biti vodjica za samu drsku,odradi je celom duzinom u istim dimenzijama tog bolstera,a potom zadnjih 1-2 cm povecaj malo elipsu,posto su tvoje drske dugacke(imas mesta za zajebanciju).ovim ces dobiti jako ekonomicnu i udobnu drsku,za pocetak bice savrseno.
sto se tice grinda sve ok,i same anatomije noza deluju funkcionalno i korisno.
Jos jedan savet.mislim da bi tebi mnogo bilo lakse i brze odraditi full tang ,sa dve zakovice,na takvim drskama obrada je puno laksa,samo sto moras imati kompletan crtez noza pre pocetka izrade,posle sam oblik ti diktira dokle skidati drvo,ostaje ti samo bocno zaobljenje na nacin na koji sam ti vec objasnio,smirgla pola metar,traka 2 cm sirine i udri.

@Narsil@
bebač
bebač

Male
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 10.01.2015

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by @Narsil@ 24.01.15 10:55

Prihvati savet od kolege suleta,probaj odraditi neciji crtez i zahtev,mozda te uputi u pravom smeru izrade drski.
A sto se tice radova kiku majstora,vec sam ti rekao,njegove drske su lepe al samo na oko,ozbiljan mesar kad bi radio sa ovakvim drskama,bacio bi noz u tri lepe kroz 2 sata.Mozes uzeti i neki mesarski noz,kopiraj oblik drske na papiru,odradi istu na svom nozu,i nema greske.Njihove drske iako su od plastike ipak su najudobnije,jer zahtevaju puno koriscenja.i umesto matice pocni koristiti epoksidne termostabilne smole,4 godine na kevinom kuhinjskom nozu sa drskom od micarte jos uvek nije dala znake popustanja,a non stop je u vodi.

@Narsil@
bebač
bebač

Male
Broj postova : 18
Godine : 36
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 10.01.2015

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 26.01.15 23:01

Momci , hvala na ovim savetima- sigurno će mi dobro doći..To volim da čujem i drago mi je zbog toga.Ako pratite moje radove od početka , videćete jako veliku promenu u mom dizajnu i izradi noževa..Počev od ne stavljanja one smeše , ne zafarbanja dela kod korena noža i još mnogo toga...Šta vam to govori? ...Suvišno je dalje komentarisati taj deo priče
Drugi deo priče se odnosi na dizajn drške:
Nekada volim jake i oštre uglove na drškama, nekada zaobljenje to zavisi od uglova na i grinda na nožu.Ako su mi jaki prelazi izmešu grindova- onda idu i jake konture na drškama.Ako su su ti prelazi zaobljeni onda idu i zaobljni i na drškama.Dalje, uglovi i konture na sečivu direkno prate uglove i konture dršama ili kontra od njih. Nzm koliko ste me razumeli.Drugim rečima- samo sečivo formira dršku. To su neka pravilia koja sam steko iskusvom i svima ih preporučujem
Nekada će biti ukrasni šraf na kraju , kao u ovom slučaju, nekada zakivanje.Kako kada ..Drvo gledam da obradim najbolje što mogu da bude lepo i fucionalno. Da se vide šare i struktura drveta u najboljem mogućem svetlu.Probao sam sa voskom i lanenim uljem i definitivno mi se pokazalo bolje lakiranje..Inače noževe radim po nacrtu- to imate u mojim radovima - skice sve..Ja vas ne lažem.
Nebih da stavljam u direknoj vezi lovačke noževe i mesarske noževe.Mesarski nož što danas uradi- lovački nemože za celu godinu..
Pre dva dana sam oštrio 20 noževa jednom profeisonalnom mesaru .Podatak koji me je zaprepastio je da sa jednim nožem za pangolvanje on ispangluje 60 svinja za 4 dana - sa jednim ošrtenjem.Isto to važi i za derač...Mesarski noževu su sasvim druga kategorija noževa- sa čijom superiornošću i manevrima- lovački noževi - nemogu da se mere...Naročito su se dobro pokazali noževi sa jakim zakrljivnjem koje sam ranije radio.. Pogledajte dikove i svibo noževe -zakrljvljene pa će vam sve biti jasno.I to sam promenio - neradim više takve noževe..Zar vam sve to ne govori nešto ? ..Da li ja privhatam vaše savete ili ne ..Razmislite..
Imam da završim još 2 noža, pa onda imam serijuo od 6 noža u mono obliku i posle toga, od Boga zdravlje- krećem za damaskom - bar jedno 4 noža.Kod mene se sve planski radi..


oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by ivo 27.01.15 8:01

oštrač je napisao/la:Momci , hvala na ovim savetima- sigurno će mi dobro doći..To volim da čujem i drago mi je zbog toga.Ako pratite moje radove od početka , videćete jako veliku promenu u mom dizajnu i izradi noževa..Počev od ne stavljanja one smeše , ne zafarbanja dela kod korena noža i još mnogo toga...Šta vam to govori? ...Suvišno je dalje komentarisati taj deo priče
Drugi deo priče se odnosi na dizajn drške:
Nekada volim jake i oštre uglove na drškama, nekada zaobljenje to zavisi od uglova na i grinda  na nožu.Ako su mi jaki prelazi izmešu grindova- onda idu i jake konture na drškama.Ako su  su ti prelazi zaobljeni onda idu i zaobljni i na drškama.Dalje, uglovi i konture na sečivu direkno prate uglove i konture  dršama ili kontra od njih. Nzm koliko ste me razumeli.Drugim rečima- samo sečivo formira dršku. To su neka pravilia koja sam steko iskusvom i svima ih preporučujem
Nekada će biti ukrasni šraf na kraju , kao u ovom slučaju, nekada zakivanje.Kako kada ..Drvo gledam da obradim najbolje što mogu da bude lepo i fucionalno. Da se vide šare i struktura drveta u najboljem mogućem svetlu.Probao sam sa voskom i lanenim uljem i definitivno mi se pokazalo bolje lakiranje..Inače noževe radim po nacrtu- to imate u mojim radovima - skice sve..Ja vas ne lažem.
Nebih da stavljam u direknoj vezi lovačke noževe i mesarske noževe.Mesarski nož što danas uradi- lovački nemože za celu godinu..
Pre dva dana sam oštrio 20 noževa jednom profeisonalnom mesaru .Podatak koji me je zaprepastio je da sa jednim nožem za pangolvanje on ispangluje 60 svinja za 4 dana - sa jednim ošrtenjem.Isto to važi i za derač...Mesarski noževu su sasvim druga kategorija noževa- sa čijom superiornošću i manevrima- lovački noževi - nemogu da se mere...Naročito su se dobro pokazali noževi sa jakim zakrljivnjem koje sam ranije radio.. Pogledajte dikove i svibo noževe -zakrljvljene pa će vam sve biti jasno.I to sam promenio - neradim više takve noževe..Zar vam sve to ne govori nešto ? ..Da li ja privhatam vaše savete ili ne ..Razmislite..
Imam da završim još 2 noža, pa onda imam serijuo od 6 noža u mono obliku i posle toga, od Boga zdravlje- krećem za damaskom - bar jedno 4 noža.Kod mene se sve planski radi..



Kolega Oštrač, može li detaljnije pojašnjenje ovog pasusa, lijepo vas molim ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 15:49

Nismo kolege, a detaljnije i jasnije od tog objašnjenja- nije moguće.NOŽ S32 - Page 9 166116...žao mi je ...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by franciscus 27.01.15 16:06

oštrač je napisao/la:Nismo kolege, a detaljnije i jasnije od tog objašnjenja- nije moguće.NOŽ S32 - Page 9 166116...žao mi je ...
ja bih, ipak, zamolio za malo detaljnije objašnjenje, pošto nisam ni mesar niti lovac, a uvijek me je zanimao alat koji se koristi u tim djelatnostima - posebno noževi. Razlika između mesarskih i lovačkih noževa mi je, otprilike, jasna, ali ne bih rekao da je bilo koja kategorija od tih dviju superiorna drugoj, pošto su zahtjevi koji se postavljaju pred njih jako različiti. Da ničega drugoga nema, sumnjam da uobičajeni lovac sa sobom nosi deset noževa, tako da taj samo jedan njegov mora "završiti posao". Ja to tako vidim, a vi me ispravite, ako griješim.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 17:01

Zašto ne bih probao, pa da vidiš razliku..Ja radim i sa jednima i drugim noževima.Sobizorm da mi dolaze mnogo lovaca i mesara i svi mi kažu isto ...I lovci kažu da su mesarski bolji u lovu nego lovački ( daleko bolji ) ... Koriste lovačke - jer su lepši i to im je od nekoga poklon ili su kupili od nekog majstora ..lepo im je da ih nose oko struka i sl.Probaj nekad , da osetiš i stekneš iskustvo.To će ti nabolje dati odgovore...moje mišlljenje,....
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by franciscus 27.01.15 17:08

Pa nemam ja to, kako sam rekao, gdje probati - meso kupim od mesara, a dalje s njim radim kuhinjskim noževima, o kojima ponešto i znam. Lovac nisam, pa taj aspekt ne mogu ni prosuditi. Zato sam i pitao.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by roy 27.01.15 17:12

oštrač je napisao/la:" Koriste lovačke - jer su lepši i to im je od nekoga poklon ili su kupili od nekog majstora ..lepo im je da ih nose oko struka i sl"

Ako su to razlozi zašto ne koriste "superiornije" noževe, onda moram pitati; jesu li to ozbiljni lovci koji znaju što rade ili kicoši koji se šepure po šumi?

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 17:20

Profeisonalci u svom poslu..bez daljeg..
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 19:23

Cela priča oko drški može se završiti ovde : NOŽ S32 - Page 9 747986
https://www.facebook.com/video.php?v=510696025738672&set=vb.173678916107053&type=2&theater
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by vladimir-vlay 27.01.15 19:38

oštrač je napisao/la:Profeisonalci u svom poslu..bez daljeg..

Ako su oni profesionalci kao sto si ti profesionalni teniser, sahista i borilacki majstor, onda nije ni cudo sto vuku sa sobom gluposti od nozeva.
Ljudi, vi jos uvek pokusavate da uspostavite normalnu komunikaciju sa Milancetom?!
Jalov je to posao...
vladimir-vlay
vladimir-vlay
bomber
bomber

Male
Broj postova : 154
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by roy 27.01.15 20:36

oštrač je napisao/la:Cela priča oko drški može se završiti ovde :  NOŽ S32 - Page 9 747986
https://www.facebook.com/video.php?v=510696025738672&set=vb.173678916107053&type=2&theater

Kako to točno završava priču oko drški?

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Dule 27.01.15 20:38

Nemam pojma kakve veze imaju tvoje rucke sa ovima sa snimka.Ovo su drzalice za sekire.Ne kapiram ni konstataciju izmedju lovackih nozeva i kasapskih.Pa niko nije ovde lud da ne vidi te razlike.Normalno da neces nositi komplet nozeva u lov.Noz u lovu sluzi za grublje radove,otvaranje divljaci,sumski dorucak i eventualno da se isece neka grana za oslonac.Niko u lov ne nosi tronoske,komplet nozeva,dasku za secenje i sataru.Mesas profesionalne lovce i sportske lovce jer profesionalni lovci love po Africi,Aljasci itd.Ne po nasem Balkanu.Vec sam ti rekao 100 puta da znas ostricu da uradis tj napredovao si dosta,ali jos je to u fazi amaterskog rada,Drske su ti odvratne,simetrija losa.Kao da nikad nisi imao noz u ruci.Ne kapiram nista kad vidim da se iole malo trudis sa secivom i to sve posle zaseres sa odvratnim drskama,obicnim maticama i nekim specijalnim premazima.Radi proste nozeve ali bez pametovanja.Znaci ostrica,obicno drvo bilo koje i par sipkica od mesinga,inoxa,obicna leptir matica itd.To ti je dovoljno za pocetak.Dosta njih se zakacilo za tebe ne zbog nozeva vec zbog tvog ponasanja.Nemas ti profesorski stav vec napadan,agresivan stav koji ljudima smeta.Mozda im radovi i ne bodu oci koliko komentari.Pitas nas da ti kazemo sta fali na nozevima ali nista ne prihvatas,mozda ima i zlonamernih ljudi ovde ali ima i onih koji se trude da te nesto nauce,savetuju itd.Ja volim kad ima u nasem okruzenju dosta dobrih majstora jer smatram da smo inteligentni ljudi i odlicne zanatlije i da mozemo parirati bilo kome u svetu i po izradi i po kvalitetu,ne samo nozeva vec i svega ostalog.Znaci zelim svima da pomognem koliko mi skromno znanje dozvoljava.To sto sad trenutno ne radim nista,nije do mene,vec do igre sudbine ali znam dobro sta je dobar i kvalitetan noz.Znaci pocni od nule,proste nozeve i bez pametovanja i videces da ces vremenom imati postovanje kolega.Eto posteno sa moje strane.
Dule
Dule
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 42
Lokacija : Arandjelovac
Datum registracije : 01.02.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 21:49

Poštujem vaše mišljenje...lepa je je ono mašina, za izradu bilo koje vrste drški, samo ipak je ručni rad- nezameljiv- bar što se tiče uživanja..Definitivno uživam u izradi noževa- a i drške su mi postale jako simpatične i drage za izradu- bar u tom smislu što u sebi kriju toliku kreativnost.Uživajte u životu , kao što i ja uživam ....NOŽ S32 - Page 9 747986
.
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 27.01.15 21:56

Dule je napisao/la:Nemam pojma kakve veze imaju tvoje rucke sa ovima sa snimka.Ovo su drzalice za sekire.Ne kapiram ni konstataciju izmedju lovackih nozeva i kasapskih.Pa niko nije ovde lud da ne vidi te razlike.Normalno da neces nositi komplet nozeva u lov.Noz u lovu sluzi za grublje radove,otvaranje divljaci,sumski dorucak i eventualno da se isece neka grana za oslonac.Niko u lov ne nosi tronoske,komplet nozeva,dasku za secenje i sataru.Mesas profesionalne lovce i sportske lovce jer profesionalni lovci love po Africi,Aljasci itd.Ne po nasem Balkanu.Vec sam ti rekao 100 puta da znas ostricu da uradis tj napredovao si dosta,ali jos je to u fazi amaterskog rada,Drske su ti odvratne,simetrija losa.Kao da nikad nisi imao noz u ruci.Ne kapiram nista kad vidim da se iole malo trudis sa secivom i to sve posle zaseres sa odvratnim drskama,obicnim maticama i nekim specijalnim premazima.Radi proste nozeve ali bez pametovanja.Znaci ostrica,obicno drvo bilo koje i par sipkica od mesinga,inoxa,obicna leptir matica itd.To ti je dovoljno za pocetak.Dosta njih se zakacilo za tebe ne zbog nozeva vec zbog tvog ponasanja.Nemas ti profesorski stav vec napadan,agresivan stav koji ljudima smeta.Mozda im radovi i ne bodu oci koliko komentari.Pitas nas da ti kazemo sta fali na nozevima ali nista ne prihvatas,mozda ima i zlonamernih ljudi ovde ali ima i onih koji se trude da te nesto nauce,savetuju itd.Ja volim kad ima u nasem okruzenju dosta dobrih majstora jer smatram da smo inteligentni ljudi i odlicne zanatlije i da mozemo parirati bilo kome u svetu i po izradi i po kvalitetu,ne samo nozeva vec i svega ostalog.Znaci zelim svima da pomognem koliko mi skromno znanje dozvoljava.To sto sad trenutno ne radim nista,nije do mene,vec do igre sudbine ali znam dobro sta je dobar i kvalitetan noz.Znaci pocni od nule,proste nozeve i bez pametovanja i videces da ces vremenom imati postovanje kolega.Eto posteno sa moje strane.
Od tebe nikada ništa nisam tražio- niti te poznajem...odkud sad ovo...defnitvno ne razumem...ali dobro....
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by roy 28.01.15 0:10

Mislim da izbjegavate odgovore zato jer mi, kao što sam već rekao, niti na jedno pitanje niste odgovorili direktno i konkretno. Baš kao što to i sada činite.
Naravno da snimka više govori od riječi. Iznosite prilično velike tvrdnje u vezi vaših noževa, zašto vam ih je problem poduprijeti dokazima i ukloniti sumnje da su te tvrdnje prenapuhane?
Govorim o "akcijama" rezanja raznih materijala kao npr. papira, užeta, drva, kartona, i demonstraciji reznih sposobnosti i držanja oštrine.
Ne tražim od vas da mi ništa dajete besplatno, o čemu vi pričate?

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 28.01.15 13:41

Kolega , Narsil, ja se šalim na kulturan način..bez vređanja i ponižavanja bolo kog...Treba biti ozbiljan , ali treba imati i dozu humora- sve to čini ovaj forum lepim i prijemičivijim ...Španske serije nemoj da mi spominješ - mnogo njih znam koji su dobijali visoke račune za struju i odkaz na poslu NOŽ S32 - Page 9 747986 NOŽ S32 - Page 9 368870...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by roy 28.01.15 14:47

Dakle ništa od videa? Ostati ćete na pustim riječima umjesto da ih potkrijepite djelima?

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by roy 28.01.15 17:34

Može link na taj video?

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 28.01.15 17:54

Ne može - to je poslovna tajna! ide isključivo kupcima...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 30.01.15 23:50

Pitanje za sve vas...kako sečivo koje korodira (klasični karbonci) , zaštiti ga od korozije, a da bude upotreblijivo i - najmanje 6meseci- do godinu dana da se sa njim radi?...
Znam da mnogi muče muku s tim...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Ikarus 31.01.15 0:43

OVAKO, temu sam čistio skoro 2h!
MOLIM kolege forumaše da ne komentiraju gluposti ako nemaju šta za reči, ako netko želi raditi noževe neka radi, ako su noževi kockasti neka su kockasti....Izradnja je svačije pravo na način na koji tvorac želi...

Puno toga je prebaćeno u  "arhivu" a dosta toga i nije,molim sve još jednom da se suzdrže od vrijeđanja jer ne vidim razloga za to...

Oštrać ja nemam nikakve afinitete pa da ovo radim radi vas osobno,pročitao sam više manje sve vaše postove sa svih foruma koje sam mogo nać na internetu, ko i oglase di prodajete noževe itd itd, moja poanta je sljedeća, vaše je pravo objavljivati radove ko i svačije ali vas MOLIM nemojte pokušati lagati ili obmanjivati ljude, ako kažete da imate "certifikat" onda ga i pokažite ili to nemojte govoriti u suprotnom ću pobristi svaki trag vašeg postojanja na forumu jer se laži neće tolerirati...

Sa štovanjem i bez ljutnje....


NOŽ S32 - Page 9 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by oštrač 31.01.15 0:59

Dobićete uskoro sertifikat o katani ..samo da mi pošalje vlasnik...Ja nikoga ne lažem...stojim iaz toga! ..Nikada nikog nisam lagao nigde - to nije moj nivo komunikacije i nikada neće biti...

S velikim poštovanjem, prema vama kao modelatoru i ostalim članovima...
oštrač
oštrač
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 43
Lokacija : niš
Datum registracije : 06.01.2013

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Fratt 02.02.15 20:21

Tema ide pod lokot i baca se ključ.
Toliko od "modelatora Flatta".
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NOŽ S32 - Page 9 Empty Re: NOŽ S32

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.