FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Samoobrana Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Samoobrana Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Samoobrana Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Samoobrana Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Samoobrana Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Samoobrana Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Samoobrana Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Samoobrana Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Samoobrana Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Samoobrana Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Samoobrana Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Samoobrana Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Samoobrana Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Samoobrana Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Samoobrana Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Samoobrana Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Samoobrana Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Samoobrana Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Samoobrana Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Samoobrana Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Samoobrana Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Samoobrana Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Samoobrana Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Samoobrana Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Samoobrana Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Samoobrana Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Samoobrana Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Samoobrana Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Samoobrana Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Samoobrana Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Samoobrana

+5
franciscus
rajvosa
Hombre
Stribog
Otto Rino
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Samoobrana Empty Samoobrana

Postaj by Otto Rino 26.02.14 23:19

Kako postupiti u slucaju kad je tuca neizbjezna?
Da li tuci sakama ili se hrvati?
Kako se psihicki pripremiti?
Na sto treba pripaziti u ulicnoj tuci?

Ja osobno koristim stinger ili kubotan ali ne djeluje mi to bas pouzdano protiv malo veceg i tezeg lika.Vidim da na forumu ima dosta vojnika,zastitara i ostalih za koje se moze reci da im je nasilje profesija.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Stribog 26.02.14 23:35

Hrvati nikako, najgora moguca stvar koju mozes napraviti. Sto se tice saka hmm ako neznas kako vrlo vjerojatno ces zavrsiti sa slomljenim sakama, najbolja opcija je smiriti situaciju i odmaknuti se sto dalje, u najgorem slucaju kubotan ili pepper spray (vrlo oprezno sa kubotanom lagano se mogu nanijeti teske ozljede i vrlo je pouzdano ako ga znas rabiti pa cak i kod puno vecih i tezih likova, pepper spray je opcija ako ne zelis nikome nanijeti nekakve ozljede)
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Hombre 26.02.14 23:41

Otto Rino je napisao/la:Kako postupiti u slucaju kad je tuca neizbjezna?
Da li tuci sakama ili se hrvati?
Kako se psihicki pripremiti?
Na sto treba pripaziti u ulicnoj tuci?

Ja osobno koristim stinger ili kubotan ali  ne djeluje mi to bas pouzdano protiv malo veceg i tezeg lika.Vidim da na forumu ima dosta vojnika,zastitara i ostalih za koje se moze reci da im je nasilje profesija.

Tuče u tvojim godinama nisu iste kao one koje vježbaju vojnici mada i među djecom ima sve više pravog nasilja. Da bi se normalan čovje potukao i pobijedio mora vježbati s vrećom ili živim partnerom inače će oklijevati jer mu je žao protivnika. Svaka tuča je drukčija i varira od one da se malo poklepate pa do one kad te netko stvarno hoće prebit ko mačku i način obrane se stvara na licu mjesta i tom trenutko zavisno od predviđene ozbiljnosti. Isključivo dozvoljeno obrambeno oružje tipa šokera i suzavaca, odlučnost, znanje i brzina kod upotrebe i problem bi trebao biti riješen.
Da bi se znao tući moraš se zaista tuči u praksi ili ozbiljno vježbati ali ni to nije garant da ćeš uvijek pobijediti
Kao što stara poslovica kaže "Razuman uzmak jeste bolja polovica hrabrosti" nastoj se što manje kretati u rizičnim područjima, a kad se već tamo nalaziš nemoj buljiti u pod nego gledaj i procjenjuj situaciju pa se izvuci ako možeš, a borba neka bude zadnja solucija.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Otto Rino 26.02.14 23:48

Ma ne ne mislim se ja tuci nego mi je interesantna ta tematika(meni je vecina gluposti nevezana za skolu interesantna).Ja treniram judo tako da sam cesto u sparingu.

Oprosti ali sto znaci pravilno koristiti kubotan?Nije to teorijska fizika pa da je neki problem udariti nekog s kubotanom.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Stribog 27.02.14 0:17

Kubotan sto god netko mislio nije namjenjen da se njime mase bezumno okolo, zasto bi onda davao novce kad mozes uzet granu. Osobno sam vjezbao snjim, i mogu reci da ako se pogode prave tocke (sto mu i je cilj) se uz puno boli, ali malo posljedica moze zaustaviti i dvostruko veci protivnik, naravno mozes nekom zabot u glavi i zavrsiti sa svime, no jer stvarno zelis nekog usmrtiti?

https://www.youtube.com/watch?v=sWDsebxuMFI evo jedan ne los video cisto da se vidi neke jednostavne tehnike

Takodjer mogu reci da i mene sa 2 m i 120 kg su onesposobljavali kubatanom dvostruko manji ljudi od mene bez ikakvog problema, naravno kubotan do pravog izrazaja dolazi uz koristenje ostalo tehnika samoobrane


Zadnja promjena: Stribog; 27.02.14 0:18; ukupno mijenjano 1 put.
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by rajvosa 27.02.14 0:18

@Stribog .. slazem se da je najbolja opcija uvijek izbjeci takve situacije prije nego se dese. Nebi se slozio da hrvanje treba tako olako odbaciti kao opciju. Hrvanjem je udaljenost izmedju protivnika i tebe minimalna , sto u startu smanjuje snagu udaraca za pola i vise. Hrvanje vrlo lako mozes okrenuti u svoju korist. Ti Otto Rino si jako mlad ako se ne varam , super ti je vrijeme da upises Judo , sam trening Judoa ce od tebe napraviti masinu , Judo prevedeno na nas jezik znaci njezni put i izmisljen je da bi slabiji savladao daleko jaceg iskoristivsi upravo snagu protivnika protiv njega samog.. Zadar ima svoj Judo klub i vodi ga Stipo ..upisi se . Dalje , treninzi Judoa ili bilo kojeg drugog sporta odvojice te od tih nekih "velikih momaka" razmisljaces u pravcu kako izbjeci sve to sto je i cilj .
rajvosa
rajvosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 60
Godine : 44
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Stribog 27.02.14 0:20

Slazem se da hrvanje moze biti vrlo korisno no u ovoj situaciji, odnosno ulicnoj tucnjavi i samoobrani tesko da ces ici samo na jednog protivnika, tu moras ostati na nogama pod svaku cijenu, da negovorim izvanredne situacije gdje protvnik ima noz itd. smanjivanjem distance dajes njemu prednost
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 27.02.14 0:34

Ako pitaš, sam si odgovorio: povuci se onoliko koliko imaš sigurnog prostora iza sebe, da bi otvorio prolaz za uzmak, ako ga već nemaš iza sebe. Razguli kroz taj otvoren prolaz, usput se deri koliko god možeš, to uvijek zbuni prisutne. Kasnije razmišljaj o povrijeđenoj muškosti - lakše je razmišljati kod kuće - čitav, nego u bolinici - na brzinu sastavljen. Znam da nećeš poslušati, ali ... franciscus spoken. Usput: načinjem peti mjesec bolovanja, zbog lomova sitnih kostiju starih skoro trideset godina, koje sam već bio davno zaboravio. Lijepo je biti mangup, ali je lijepo i biti čitav.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Stribog 27.02.14 0:39

franciscus je napisao/la:Ako pitaš, sam si odgovorio: povuci se onoliko koliko imaš sigurnog prostora iza sebe, da bi otvorio prolaz za uzmak, ako ga već nemaš iza sebe. Razguli kroz taj otvoren prolaz, usput se deri koliko god možeš, to uvijek zbuni prisutne. Kasnije razmišljaj o povrijeđenoj muškosti - lakše je razmišljati kod kuće - čitav, nego u bolinici - na brzinu sastavljen. Znam da nećeš poslušati, ali ... franciscus spoken. Usput: načinjem peti mjesec bolovanja, zbog lomova sitnih kostiju starih skoro trideset godina, koje sam već bio davno zaboravio. Lijepo je biti mangup, ali je lijepo i biti čitav.

Na kraju slomljen ego manje boli od slomljene kosti
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by rajvosa 27.02.14 0:51

hm ..vrlo diskutabilno sve ti diriguje sama situacija, atmosfera, raspolozenje, volja ..ma sve .. i na kraju normalno i trebe ako su u blizini Samoobrana 747986 ..
rajvosa
rajvosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 60
Godine : 44
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 27.02.14 0:53

Otto Rino je napisao/la:Kako postupiti u slucaju kad je tuca neizbjezna?
Da li tuci sakama ili se hrvati?
Kako se psihicki pripremiti?
Na sto treba pripaziti u ulicnoj tuci?

Ja osobno koristim stinger ili kubotan ali  ne djeluje mi to bas pouzdano protiv malo veceg i tezeg lika.Vidim da na forumu ima dosta vojnika,zastitara i ostalih za koje se moze reci da im je nasilje profesija.
Tek sam sad pažljivo pročitao šta si napisao. Ni vojnicima, niti (pogotovo) zaštitarima nasilje nije profesija - njihov je posao da nasilje preduprijede, spriječe ili zaustave, primjenom mjera i tehnika prilagođenih pojedinačnoj situaciji. Za to su obučeni. Nije svačije po putu pjevat, a nije svačije ni kraj puta pišat, što bi rek'o jedan 'vam'.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 27.02.14 1:03

Usput - ako imaš kod sebe kubotan, glomazan prsten, težak privezak za ključeve, budalaštine tipa "credit card knife" - sve to te kandidira za krivca za pizdariju bez obzira na to "ko je počeo", jer to se uobičajeno ne može dokazati. Ne računaj na to da policajac neće prepoznati oružje - hoće.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by rajvosa 27.02.14 1:06

drug .. na foru prst u oko , nogom u damu i fataj se noge .. Samoobrana 747986 ...
rajvosa
rajvosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 60
Godine : 44
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 27.02.14 1:22

rajvosa je napisao/la:drug .. na foru prst u oko , nogom u damu i fataj se noge .. Samoobrana 747986...
Komšija, sa 34 godine ti bi morao znati da to ne ide baš tako jednostavno, osim toga, jako je neodgovorno takve upute davati momku koji ima 14 godina. Sve to nastranu, pokušaj primjene tvoje metode vrlo često može biti pokušaj samoubistva. Ne računajući mene, u kući imam dvije osobe koje bi to lako dokazale (doduše, jedna nema "damu").
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Okibex 27.02.14 1:43

Samoobrana je ko jeftin alat, ne znaš što dobivaš. Treniraš judo, sparoraš i sve je to super, ali kad te netko na ulici napadne ne znaš što ti dolazi. Šaka, teleskop, nož ili pištolj. Najbitnije je prepoznati situaciju kad može doći do napada i maknuti se iz te sredine, negdje gdje ima više ljudi.
Kao što je kolega franciscus rekao, kasnije razmišljaj jel ti ljepše malo sramote ili koji tjedan u gipsu ili gore.
Najbolja samoobrana je parkour, možeš se brzo maknuti  Samoobrana 855911 
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 27.02.14 2:13

Okibex je napisao/la:Najbolja samoobrana je parkour, možeš se brzo maknuti  Samoobrana 855911 
Svaka čast, momćibn - dok sam još bio živ, parkour još nije bio (živ i prepoznat), ali to je prava metoda, ako si ti predmet nepredviđenog napada. Ako baš hoćeš uzvratiti, prvo napravi taktički plan - izaberi teren i vijeme i spram toga odaberi metod i sredstva. Kad služiš u određenim rodovima vojske, naučiš neke stvari.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by ivo 27.02.14 9:04

franciscus je napisao/la:
rajvosa je napisao/la:drug .. na foru prst u oko , nogom u damu i fataj se noge .. Samoobrana 747986...
Komšija, sa 34 godine ti bi morao znati da to ne ide baš tako jednostavno, osim toga, jako je neodgovorno takve upute davati momku koji ima 14 godina. Sve to nastranu, pokušaj primjene tvoje metode vrlo često može biti pokušaj samoubistva. Ne računajući mene, u kući imam dvije osobe koje bi to lako dokazale (doduše, jedna nema "damu").

Kolega Frane, nije vrag da se cila fameja bavi boksom ?!? Mislim, nije to loše, naprotiv, svaki sport je lip i zdrav, ali je ipak kuriozitet.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by rajvosa 27.02.14 9:09

franciscus je napisao/la:
rajvosa je napisao/la:drug .. na foru prst u oko , nogom u damu i fataj se noge .. Samoobrana 747986...
Komšija, sa 34 godine ti bi morao znati da to ne ide baš tako jednostavno, osim toga, jako je neodgovorno takve upute davati momku koji ima 14 godina. Sve to nastranu, pokušaj primjene tvoje metode vrlo često može biti pokušaj samoubistva. Ne računajući mene, u kući imam dvije osobe koje bi to lako dokazale (doduše, jedna nema "damu").

Komšo.. malo sam se nasalio stavio sam i "smjeska" .. iznad sam dao svoje misljenje koje je u svakom slucaju izbjeci takve situacije i baviti se sportom..
rajvosa
rajvosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 60
Godine : 44
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Otto Rino 27.02.14 21:54

Koliko ja znam kubotan je dopusten maloljetnicima ali daleko od toga da bi ga upotrebljavao u slucaju tuce u skoli.Mi se u skoli najcesce malo poklepamo i tu vise strada ponos nego nos.To je vise onako da umirim adrenalin i strah,da znam da imam zadnju crtu obrane kad zagusti.Meni je drazi stinger zato sto je puno manje opasan i ne izgleda bas kao smrtonosno oruzje.Jednostavno puno bi lakse nekog udario s malo tvrdom plastikom nego s metalnom sipkicom.
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by maxina 27.02.14 23:01

Otorinac-već više puta provlačiš kroz temu svoje nošenje kubotana tj ponavljaš se.

Ako treniraš judo-obrati se trenerima s takvim pitanjima i dobit ćeš korisne informacije.Sumnjam da će s odobravanjem gledati na tvoje nošenje pomagala koje ćeš kad-tad koristiti,opravdano ili ne.
Nemoj se baš držati toga što zakon dozvoljava-u slučaju bilo kakve frke policija takve stvari gleda kao oružje i tu nema puno nadmudrivanja jer gotovo sigurno slijedi zaplijena.

Dobio si ovdje više nego dovoljno informacija oko načina samoodbrane.Moramo uvažiti činjenicu da si maloljetan i jako paziti što napisati.
A ako i dalje baš jako briješ na borilačka pomagala moraš više detalja potražiti na nekom specijaliziranom forumu.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Otto Rino 28.02.14 0:08

Jednostavno ima previse zeznutih situacija(ne meni nego po hrvatskoj) prije par tjedana su silovali curu iz hitcha.Redovito vidim budale s kablovima i teleskopima po gradu...Stalno se dogovaraju ne tuce:skola protiv skole,kvart protiv kvarta...Nervira me takav stav ljudi prema oruzju.Jer budali ne treba kubotan da bi te ubio,on ce te ubiti kamenom,metalnom sipkom,letvom...Sto mislis da Luka Ritz ne bi danas bio ziv da je imao npr.obicni kamen u ruci.Pa vjerojatno bi bio istucen ali ne i mrtav.Toliko se suzbija nasilje,a ne dozvoljavaju maloljetnicima nikakvo sredstvo za samoobranu.Pa covjece bozji i ja sam covjek,ne mogu u slucaju frke lezati na podu i cekati da me netko spasi prije nego ostanem bez glave,ne mogu cijeli zivot izbjegavati izlaziti van jer me netko moze istuci.Shvatite da i ja s 14 godina imam svoj moral i dostojanstvo.

Morate paziti sto pisete?Ja mogu napisati da imam 20 godina i onda vi ne morate paziti sto pisete?

P.S ne postoji forum specijaliziran za borilacka pomagala
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by maxina 28.02.14 0:43

Jednostavno ne kužiš!

Nitko ne spominje da ne trebaš imati dostojanstvo s 14 godina,niti da trebaš biti bespomoćan.Naše je da poštujemo i tvoje godine a tvoje je da shvatiš da si još uvijek maloljetan i da ne možeš jednako razmišljati kao mi stariji koji imamo puno više iskustva kroz život.To je jednostavno činjenica kada pričamo o ovakvoj ozbiljnoj stvari.

Većina savjeta ti je dano u pravcu da samo razmisliš i izbjegavaš maksimalno konflikte a ne da razmišljaš isključivo "koji kubotan nositi" i slično.Dakle preventiva.Nije baš sve tako crno i nasilno oko nas kada se paziš.

Naravno da ne možeš 100% izbjeći susret s nasilnicima ali u velikoj većini se to može predvidjeti jer se u svakom gradu zna gdje se kreće takva ekipa i sl.

Ponavljam,pitaj trenera,oca,starije za takve savjete,bit će ti to korisnije od rasprave na forumu sa nepoznatim ljudima.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 28.02.14 9:34

ivo je napisao/la:Kolega Frane, nije vrag da se cila fameja bavi boksom ?!? Mislim, nije to loše, naprotiv, svaki sport je lip i zdrav, ali je ipak kuriozitet.
O ne, Bogu hvala! Zanimljiv bračni par mi je bio u gostima, na njih sam mislio; moja kućna ekipa se drži sportova s loptom.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 28.02.14 9:36

rajvosa je napisao/la:Komšo.. malo sam se nasalio stavio sam i "smjeska" .. iznad sam dao svoje misljenje koje je u svakom slucaju izbjeci takve situacije i baviti se sportom..
Sorry, smješko mi je promakao - taj crni smješko se na ovom mom poluispravnom monitoru skoro ni ne vidi, a ja sam svakako ćorav k'o šišmiš Samoobrana 747986
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by rajvosa 28.02.14 10:44

franciscus je napisao/la:
rajvosa je napisao/la:Komšo.. malo sam se nasalio stavio sam i "smjeska" .. iznad sam dao svoje misljenje koje je u svakom slucaju izbjeci takve situacije i baviti se sportom..
Sorry, smješko mi je promakao - taj crni smješko se na ovom mom poluispravnom monitoru skoro ni ne vidi, a ja sam svakako ćorav k'o šišmiš Samoobrana 747986

oprosteno komsija , znamo da sam relativno novajlija na forumu pa jos ne znas jesam li neka dalabu ili normalan momcic Samoobrana 747986 ..
rajvosa
rajvosa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 60
Godine : 44
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Otto Rino 28.02.14 23:09

Izbjegavam ja sukobe ali shvatite da je nekada lakse kupiti zube nego preci preko samara ili udarca.Ne mozes cijeli zivot biti kukavica.Ja sam se zadnji put potukao u vrtici.Kontroliram emocije,nisam agresivan...ali ponekad je nasilje jedini izlaz,a u tom slucaju zelim imati nesto u ruci,bilo to kubotan ili drveni stap.S oruzjem se sanse drasticno povecavaju.

Nevezano za temu sto mislite o monkey fist kao sredstvu za samoobranu?
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by maxina 28.02.14 23:10

"Nevezano za temu sto mislite o monkey fist kao sredstvu za samoobranu?"

Ja se predajem.Over and out.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by franciscus 28.02.14 23:49

maxina je napisao/la:"Nevezano za temu sto mislite o monkey fist kao sredstvu za samoobranu?"

Ja se predajem.Over and out.
Samoobrana Tumblr_m74091Jmaz1rt93wu
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Okibex 01.03.14 10:27

Najbolja stvar za samoobranu ti je jurišna puška (eng. Assault rifle), ali potpuno automatska (tipa M4, HoneyBadger itd). Druga opcija je Glock 18 sa selektorom i produljenim spremnikom.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Otto Rino 01.03.14 13:38

Oprostite ali morao sam vas malo izivcirati(ovo ko monkey fista) nisam mogao odoliti.hahaha
Otto Rino
Otto Rino
tipko
tipko

Male
Broj postova : 95
Godine : 24
Lokacija : Zadar
Datum registracije : 03.11.2013

[Vrh] Go down

Samoobrana Empty Re: Samoobrana

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.