FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

+4
marko5000
Fratt
Ikarus
erdadj
8 posters

Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by erdadj 21.01.14 18:04

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen star sigurno nekih 30-ak godina.
Evo kako to izgleda:
http://pokit.org/get/img/2d4256307262f5f8ef2f5e6157c5d4af.jpg
http://pokit.org/get/img/e2ca104d4dc70070b4368a3d93bca831.jpg
Piše da je zelena strana za jako tupe noževe na koju treba namazat zelenu Biber pastu a druga strana da je za svakodnevnu upotrebu i da na nju treba staviti bijelu pastu.
Evo šta piše:
http://pokit.org/get/img/c9214c4e1f5cde96e5507153952d4b59.jpg
Da li netko ima ovako nešto?
Koju pastu da kupim, neku običnu purol pastu?
Koliko debelo da namažem, da li da čekam da se osuši??
Koliko često treba mazat tu pastu na tu kožu?
Danas mi je stigao Spyderco Triangle Sharpmaker.
Baš me zanima kako će izugledati noževi nakon oštrenja noža s njime i strobiranja na ovom Biberu.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 50
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Ikarus 21.01.14 21:53

Ovako kolega, probat ću vam odgovorit na što više pitanja ali i par pojašnjenja

erdadj je napisao/la:Piše da je zelena strana za jako tupe noževe na koju treba namazat zelenu Biber pastu

Znači to je jako jako diskutabilno,zapravo nije uopće diskutabilo, jako tupi nož se neće naoštiti od nikakve paste na taj naćin, znaći to baš i nije tako ....

Na pitanje: dali neko ima ovako nešto? da ja imam....

Na pitanje : koju pastu da kupim? ovisi za šta vam točno treba, purol pasta vam je možda grublja od bijele keramike na sharpmakeru ( sigurno je grublja ali se abraziv brže potroši pa se ima dojam da nije + šta se na keramiku može "stisnut" dok se oštri)
Postoje u Bauhausu paste za poliranje metala, smeđa i plava nekih 30kn za taj "duo" paket. sasvim dobro rade...

Nemojte debelo mazati...

Ako su te paste onda nema sušenja, ako je purol onda nek se suši preko noći ( to ovisi i o koži)
Trebaju mazati kada se zamaže (siva boja)

Šta se tiće Sharpa, to nije čudesna "mašina", morate dobro znati šta i kako radite da se ne razočarate...

U svakom slučaju javite dojmove

 Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 393492 
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by erdadj 23.01.14 7:36

Ikarus je napisao/la:Ovako kolega, probat ću vam odgovorit na što više pitanja ali i par pojašnjenja. Znači to je jako jako diskutabilno,zapravo nije uopće diskutabilo, jako tupi nož se neće naoštiti od nikakve paste na taj naćin, znaći to baš i nije tako ....
Na pitanje: dali neko ima ovako nešto? da ja imam....
Na pitanje : koju pastu da kupim? ovisi za šta vam točno treba, purol pasta vam je možda grublja od bijele keramike na sharpmakeru ( sigurno je grublja ali se abraziv brže potroši pa se ima dojam da nije +  šta se na keramiku može "stisnut" dok se oštri)
Postoje u Bauhausu paste za poliranje metala, smeđa i plava nekih 30kn za taj "duo" paket. sasvim dobro rade...
Nemojte debelo mazati...
Ako su te paste onda nema sušenja, ako je purol onda nek se suši preko noći ( to ovisi i o koži)
Trebaju mazati kada se zamaže (siva boja)
Šta se tiće Sharpa, to nije čudesna "mašina", morate dobro znati šta i kako radite da se ne razočarate...
U svakom slučaju javite dojmove
 Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 393492 
Uf, hvala na odgovoru ali sad ne znam šta raditi.
Htio sam nabaviti vojni remen da mi služi kao strob i onda sam nabavio ovu stvarčicu.
Nakon ovog odgovora ne znam šta raditi, totalno sam zbunjen  Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 726657 
Mislio sam nakon oštrenja noževa na Spyderco triangle sharperu malo noževe strobati na ovme i to je to.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 50
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Fratt 23.01.14 9:17

http://en.wikipedia.org/wiki/Stropping_(syntax)
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by erdadj 26.05.14 9:40

erdadj je napisao/la:
Ikarus je napisao/la:Ovako kolega, probat ću vam odgovorit na što više pitanja ali i par pojašnjenja. Znači to je jako jako diskutabilno,zapravo nije uopće diskutabilo, jako tupi nož se neće naoštiti od nikakve paste na taj naćin, znaći to baš i nije tako ....
Na pitanje: dali neko ima ovako nešto? da ja imam....
Na pitanje : koju pastu da kupim? ovisi za šta vam točno treba, purol pasta vam je možda grublja od bijele keramike na sharpmakeru ( sigurno je grublja ali se abraziv brže potroši pa se ima dojam da nije +  šta se na keramiku može "stisnut" dok se oštri)
Postoje u Bauhausu paste za poliranje metala, smeđa i plava nekih 30kn za taj "duo" paket. sasvim dobro rade...
Nemojte debelo mazati...
Ako su te paste onda nema sušenja, ako je purol onda nek se suši preko noći ( to ovisi i o koži)
Trebaju mazati kada se zamaže (siva boja)
Šta se tiće Sharpa, to nije čudesna "mašina", morate dobro znati šta i kako radite da se ne razočarate...
U svakom slučaju javite dojmove
 Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 393492 
Htio sam nabaviti vojni remen da mi služi kao strob i onda sam nabavio ovu stvarčicu.
Mislio sam nakon oštrenja noževa na Spyderco triangle sharperu malo noževe strobati na ovome i to je to.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 50
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by marko5000 26.05.14 10:08

Još se traži odgovor ili? Tup nož se ne može naoštrit samo sa stropom, prvo ga treba navuć na neki brusni sistem da se dobije relativno oštar rezni brid, zatim na jednu stranu stropa nanijet pastu (ja sam za takve stvari koristio smeđu i plavu tvrdu, smeđa je grublja, plava finija, ali nikad te dvije paste nemoj na istu stranu stropa, uvijek svaka na svoju stranu ili jednostavno koristiš samo smeđu, prije gotovo a rezultat sličan pošto su samo dvije strane stropa, a moraš imat jednu čistu) i navuć ga s pastom pokretima od reznog brida, ne prema njemu, nakon toga oštrica već mora dobro brijat. Poslje stropanja s pastom oštricu doobro očistit. Zatim na drugu stranu stropa isto tako navuć nož, ali po čistoj koži bez ikakve paste i to je to.
marko5000
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 281
Godine : 33
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 21.03.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by erdadj 26.05.14 10:40

Ok susjed Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 747986 hvala!

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 50
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Ikarus 26.05.14 15:17

@marko zašto "moraš imat jednu stranu cistu"?
Ako je noz pravilo naostren netreba ga biti stropat, konačni rezultat može ali i nemora biti bolji, to ovisi skoro pa isključivo o onome ko oštri....
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by marko5000 26.05.14 15:37

Pa nije uvjet da baš mora, možeš ti nož oštrit i kamenom 8000, 12000 i dobit bolje rezultate nego sa pastom, kažem čovjeku kako sam ja radio, kako sam vidio kod nekih majstora (teškom mukom jer su ljubomorno sakrivali) i kako mi je uspijevalo do sad. Kad radiš sa tim na taj način osjeti se velika razlika između naoštrenog samo s pastom i onog kad kasnije pređeš po čistoj koži. Dakle, jedna strana treba bit čista jer ako nije i ako nož ne očistiš prije stropanja na njoj dobiješ još jednu stranu s pastom, ništa puno finiju od prethodne.
Ne želim pametovat ni tvrdit da je to najispravniji način i da samo taj valja, a ostali ne, jer nije tako, naravno. Al kažem razlika se osjeti Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 747986
marko5000
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 281
Godine : 33
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 21.03.2013

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by ivo 27.05.14 7:52

Ikarus je napisao/la:@marko zašto "moraš imat jednu stranu cistu"?  
Ako je noz pravilo naostren netreba ga biti stropat, konačni rezultat može ali i nemora biti bolji, to ovisi skoro pa isključivo o onome ko oštri....

Baš ste mi dali dobar šlagvort, kolega Duby. Meni, na primjer, rezultat nakon stropanja nikad nije bolji. Da preciziram; kada nož naoštrim da brije dlake (na Lansky sistemu ili "iz ruke"), stropanjem postižem jedino to da nož više ne brije, odnosno da se zatupi. Pa sam od stropanja odustao. Dozvoljavam mogućnost da nešto krivo radim (ne znam što bi se tu moglo krivo raditi), ali iz osobnog mi se iskustva čini da je kožni strop precijenjena stvar i da su pusti traktati napisani o njemu običan mit. Druga je stvar kome i zašto uopće treba nož toliko bolesno oštar i koji isto tako bolesno gubi spomenutu oštrinu, ali to je i druga tema. Čini mi se da među mnogim salonskim raspravama na forumu, misleći pritom na izostanak stvarne primjene u realnim situacijama, ova, ili ove, o oštrini i oštrenju zauzima počasno mjesto.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Hombre 27.05.14 16:15

ivo je napisao/la:Baš ste mi dali dobar šlagvort, kolega Duby. Meni, na primjer, rezultat nakon stropanja nikad nije bolji. Da preciziram; kada nož naoštrim da brije dlake (na Lansky sistemu ili "iz ruke"), stropanjem postižem jedino to da nož više ne brije, odnosno da se zatupi. Pa sam od stropanja odustao. Dozvoljavam mogućnost da nešto krivo radim (ne znam što bi se tu moglo krivo raditi), ali iz osobnog mi se iskustva čini da je kožni strop precijenjena stvar i da su pusti traktati napisani o njemu običan mit. Druga je stvar kome i zašto uopće treba nož toliko bolesno oštar i koji isto tako bolesno gubi spomenutu oštrinu, ali to je i druga tema. Čini mi se da među mnogim salonskim raspravama na forumu, misleći pritom na izostanak stvarne primjene u realnim situacijama, ova, ili ove, o oštrini i oštrenju zauzima počasno mjesto.

Postoje perfekcionisti koji svoj uspjeh gledaju pod mikroskopom.
Obzirom da svatko ima svoje veselje čemu zamjerati hoće li ga honati ili ne.
Svakako da radiš nešto pogrešno tipa da stropaš na nategnutoj kožo ko brico ali ako ti nije potrebno čemu se nervirati.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by ivo 28.05.14 7:48

Ni zamjeranja, ni nervoze, moj Hombre. Iznosim zapažanje, a koliko sam s forumitom Dubyjem iz razgovora doznao, nisam u tom zapažanju usamljen. Zašto nitko na ovom forumu o tome ne piše, meni je nepoznato. Ili nije nepoznato; često naiđem na stavove koji, po mom sudu, nemaju veze s pameću, pa diskusiju zaobiđem, općenito u životu. Biće sam ostarija, pa mi se ne da kontreštavat  Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen 747986 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Strider 28.05.14 10:27

Ili bi, jednostavno, prestankom stropanja nuožina sa svim tim cirkonkarbidima, aluminijoksidima, kromoksidima i svim mogućim dijamantima i draguljima nož izgubio na vrijednosti?
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by gravesen 29.05.14 14:11

ivo je napisao/la:
Ikarus je napisao/la:@marko zašto "moraš imat jednu stranu cistu"?  
Ako je noz pravilo naostren netreba ga biti stropat, konačni rezultat može ali i nemora biti bolji, to ovisi skoro pa isključivo o onome ko oštri....

Baš ste mi dali dobar šlagvort, kolega Duby. Meni, na primjer, rezultat nakon stropanja nikad nije bolji. Da preciziram; kada nož naoštrim da brije dlake (na Lansky sistemu ili "iz ruke"), stropanjem postižem jedino to da nož više ne brije, odnosno da se zatupi. Pa sam od stropanja odustao. Dozvoljavam mogućnost da nešto krivo radim (ne znam što bi se tu moglo krivo raditi), ali iz osobnog mi se iskustva čini da je kožni strop precijenjena stvar i da su pusti traktati napisani o njemu običan mit. Druga je stvar kome i zašto uopće treba nož toliko bolesno oštar i koji isto tako bolesno gubi spomenutu oštrinu, ali to je i druga tema. Čini mi se da među mnogim salonskim raspravama na forumu, misleći pritom na izostanak stvarne primjene u realnim situacijama, ova, ili ove, o oštrini i oštrenju zauzima počasno mjesto.

Evo i ja da podrzim kolega Ivu,isti problem imao,pa odustao od stropovanja .Keramika kao poslednji stepen mi je sasvim dovoljna da noz dovedem do brijanja.

gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 45
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 09.03.2012

[Vrh] Go down

Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen Empty Re: Dobio sam rabljeni Biber Streichriemen

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.