FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

+55
trolshein
hydra
vuk
PJER
robert
markonvs
Login
explode
goran.h
.
slavonika
Stribog
Jolender
Silentfear Warrior
biga
Strider
NAVIGATOR
glock
Šimun
Elp
hankok
Aries
aldinbear
beargrylls12
Luftwaffe
kengur32
girdeaux
enkos
Target
jratko30
orao
Drvo
miho
Mraz
Marko
Nero Rii
rinos
Fratt
damjan
WILLY
Boris P
djuro110kv
rolly
MI666999
Druid
zora
Nahualli
Stule
commando
Lynx
bushman
Mshai
Stoney
LUKSA
Mladen
59 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 21.09.09 14:05

Molim iskusne ili one koji bar nesto znaju da kažu što napraviti ako čujemo neku veču životinju kao što je medvjed ili divlja svinja ili vukove kad naprimjer po noći u šumi spavamo u šatoru.
Dake ako se probudimo i čujemo da je u neposrednoj blizini šatota neka veča životinja i njuška oko šatora.
Uzmimo u obzir da je dakle mrkli mrak u šumi I NE VIDIŠ JEDAN METAR OD SEBE.
Što raditi???ostati u šatoru i biti miran,tih ili?

mozda da više o ovome pričaju oni koji imaju ovakva iskustva

hvala

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 21.09.09 16:09

najbolja je uvijek preventiva, znaci ako spavamo tamo gdje postoji mogucnost da nas posjeti veca zivotinja, ogradimo prostor spagom i na kraju zvonceke da nas probudi cim neka zivotinja ili nepozvan covjek nogom zeli krociti u prostor gdje ih mi ne zelimo ili se okruziti vatrom ili ako je smjestaj takav da su nam leda zasticena stijenom ili smo u pecini onda je dovoljna jedna vatra koju odrzavamo cijelu noc

ako u satoru ima hrane...vjerujem da bi medvjed pokusao doci do nje.... u tom slucaju galami, vici, urlaj, upali petardu, radi buku, odbaci od sebe ruksak sa hranom, mozda bus srece da medvjed krene prema njoj i tebe ostavi na miru....
zato hranu nikad sa sobom u sator, vec objesiti na malo udaljenije mjesto, pa vjerojatno zivotinja ni nece imati potrebu da dode do tebe

no...ja samo ponavljam nauceno, iskustva nemam, ako sam igdje pogrijesila neka me netko ispravi
i svaki daljnji odgovor osobe koja je iskusna ...veselit ce i mene

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mladen 21.09.09 16:11

kad spavaš zatvoren u šatoru ..
šuškanje i manje životinje može biti jako glasno...
pogotovo noću i još k tome kad je mrkli mrak...
životinje imaju jako razvijeni osjet mirisa ...
i osjete čovjeka na daleko ...
zato mislim da ako dođeš u takvu situaciju ..
ostani pribran i pusti da životinja ode dalje...
ona nije u tvojoj blizini radi tebe ..
nju je vjerojatno privukao miris hrane...
ona če uzeti što je nanjušila i otići če dalje...
zato da nebi dolazio u takvu situaciju ...
dobro je zapaliti manju vatru...
ako to nije moguče..
nesmije se hrana stavljati u šator...
manji dio se ostavi na nekoj dostupnoj visini ...
a glavnina hrane se objesi na veču nedostupnu visinu ...
da nebi ostao bez ruksaka ..
što se meni dogodilo u vojvodini ...
kad mi je divlja svinja zbog vrečice medenjaka rasturila ruksak...

tek sad sam primjetio da je vatrica prije postala svoj post..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by LUKSA 21.09.09 16:29

Ima ti jedan dobar film crno-bijeli ovdje na forumu te u jednom dijelu indijanac komentira na paljenje vatre i medvjeda: prvu večer ćeš sa vatrom odbiti medvjeda i ostale životinje, drugu večer će ti doći bliže šatora a treću večer će ti uzeti sve što imaš za jesti bez obzira na vatru!

I slažem se sa Vukom da su male životinje te koje šuškaju i dođu jako blizu!
Imao sam susreta sa raznoraznim životinjama i znam samo da sve bježe a miris hrane ih itekako privlači, jer jako puno energije troše na traženje hrane a naša im je mirišljava i lako dostupna!

(Ako netko može naći onaj film koji je Mario stavio, neka ga opet stavi, znate onaj iz negdje 50 ih godina kada onaj tip kao preživljava a u biti Indijanci sve rade!)
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mladen 21.09.09 17:09

http://www.nfb.ca/film/survival_in_the_bush/

mislim da je to taj filmić...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stoney 22.09.09 19:38

Muski se mogu popi*ati ....erm....ovaj urinirati okolo satora (ne bas preblizu ali da je zatvoren krug).
Velika vecina zivotinja nece bit znatizeljna nego ce samo nastaviti dalje jer su nasi hormoni izrazito jaki u tom pogledu. To pogotovo djeluje ako smo popili premalo vode (urin dobije zutu ili slicnu boju).
Zene....moje isprike ali kod vas to ne pali zbog manjka testosterona.

To nece odbiti neku recimo jako gladnu zivotinju koja je nanjusila kod tebe hranu ali ako napravis ovo i maknes hranu od sebe....sve ok.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 22.09.09 19:41

Stoney... taj način još uvijek nije potvrđen da djeluje na medvjedima, vukovima i veprovima. Mislim, ja radim sličnu stvar - pišam uz stabla relativno blizu mog skloništa/šatora... al dal je ikad upalilo - ne bi znao.

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by LUKSA 22.09.09 19:48

O da onda u survival kitu treba nositi malu japansku bačvicu od 5 lit. pive pa sve zapišati! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986

Da vidiš kako međedi bježe! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986 Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986

Šalim se! Došlo mi! Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 469245
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 22.09.09 19:51

???
ne zezat! ja sam vec vidjela kako muski znaju pisati blizu, preblizu satora i uvijek sam mislila : "ma majkicu im, sto su tako ljeni da se odmaknu malo dalje"
e sad il to djeluje ili si vi nadete dobre izgovore
naime ..pisali su po drvu u kampu, tam valjda nisu ocekivali neku zvjer

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stoney 22.09.09 20:47

A ono... cuo sam za tu foru pa mozda radi...mozda ne, ali kako tu na Pagu ima stvarno uzasno puno čagljeva...sigurno je sigurno.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by bushman 22.09.09 21:04

Retki su susreti sa opasnim zivotinjama u nasim krajevima.
Zivotinje u nasim predelima uglavnom izbegavaju susret sa covekom.
Medved je retka zivotinja,tesko da ce se odluciti da napadne coveka jer je uglavnom biljojed.
Ako boravite na teritoriji gde zive,najbolje je hranu okaciti konopom na drvo malo dalje od kampa.
Tada uglavnom nece prilaziti kampu.
Vukovi mogu napasti coveka zimi kada su gladni i u coporu.
Izuzetak su besne i bolesne zivotinje koje mogu to uciniti u ocajanju,kao i zenke kada stite potomstvo.
Tada i divlja svinja ne preza od nicega.
Znaci nebrinite,sanse za takve opasnosti su gotovo ravne nuli.
Vise vodite racuna o otrovnom zmijama i krpeljima,mada su i tu retke teze posledice.
U koliko do takvog susreta ipak dodje,sacuvajte prisebnost,zivotinje ce brzo zadovoljiti radoznalost i otici.
To su uglavnom mlade i neiskusne jedinke.
Mozete opusteno uzivati u takvom susretu.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by LUKSA 22.09.09 21:54

Stoney je napisao/la:A ono... cuo sam za tu foru pa mozda radi...mozda ne, ali kako tu na Pagu ima stvarno uzasno puno čagljeva...sigurno je sigurno.
Čagljeva se nemoraš bojati!

Čagalj ili kojot ( popularno ) je najveća pizda među životinjama i rijetko kada ćeš ga vidjeti, čuješ ga kako zavija ili kako bih već nazvao , plaće jer ima specifično glasanje!
On zna biti u blizini kampa ali teško da će ti doći blizu, privlači ga hrana naravno i otpad koji mi ljudi proizvodimo!

Znate li zašto nikada kojot ne uhvati pticu trkačicu , zato jer je podmukla i lukava životinja, nekada zna samo ugušiti ovcu kako bi čovijeku napakostio ako je čovjek ubio kojota ili cijelo stado podave a ništa ne pojedu!

Inteligentan je i takav je prikazan u crtiću ali nikada ne ulovi pticu trkačicu jer je pokvarena živina i autori crtića nisu nikada napravili da ulovi pticu, odnosno dopustili zbog njegove naravi! A svi ste vjerojatno kao i ja htjeli da već jednom uhvati tu pticu koja ga unatoč njegovim Mirko S Zlikovski Supergenijalnostima zezne!
To saam saznao prije par godina u jednom dokumentarcu!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by bushman 22.09.09 22:15

Mislim ipak da je sakal ili cagalj veoma inteligentna i prilagodljiva zivotinja.
To pokazuje i njegovo naglo sirenje u nsim predelima gde se prvi put pojavio pre dvadesetak godina.
Plen bira medju manjim zivotinjama koje su lak plen za njega.
Plasljiv i oprezan jeste,preza od coveka i ostalih zivotinja jer je svestan svoje male gradje i snage.
O njegovoj inteligenciji govori i podatak koji je iznet kod vas u Hrvatskoj na jednom lovnom seminaru.
Naime,primeceno je da cesto pravi jazbine u minskim poljima zaostalim iz rata jer je primetio da ljudi tamo ne zalaze.
Mislim da o nicemu i nikome ne treba praviti sliku na osnovu crtanih filmova.
Oni su ipak radjeni radi decije zabave.
Uostalom,tamo i zivotinje imaju ljudske osobine i potrebe.I govore ljudskim glasom.
Cagalj se uz to i cesto hrani strvinama,pa ga treba ceniti i kao higijenicara koji smanjuje mogucnost zaraze.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Lynx 22.09.09 22:27

Na Pagu boravi sigurno 10-ak čagljeva ali su mudri i lukavi i nikako ih ne možemo istrjebiti. Rade velike štete jer znaju zaklati 10-ak ovci u jednoj noći. Pojedu vrlo malo. Kažu ovi domaći da valjda vole samo dok je ovca topla pojesti malo i onda na drugu.(to je vjerojatno jer vide cijelo stado pa im je to gozba).

Odlični su plivači i trkači. Prođu 40+ km bez problema u jednoj noći.
Lynx
Lynx
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 40
Lokacija : Pag
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by commando 23.09.09 0:39

gledal sam crtić di kojot ulovi pticu trkačicu
moram potražit link pa stavim.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by LUKSA 23.09.09 20:24

NE KUŽITE ME!

Nije moje razmišljanje o čaglju takvo!

To su tvorci crtića napravili a ne ja i sve što ste vi napisali je točno i takve su i moje spoznaje!

Čagalj ima dva okota godišnje sa 15 ak mladih i zato se toliko brzo širi, njegova lukavost je još bolje dokazana u ovome što je napisao Bushman!
I oni podave ovce na Pagu zato jer ste njihovog člana ubili ili nešto takvo pa se osvećuju!., samo klanjem ovaca,možda su i gladni ali je želja za osvetom veća, kao i kod ljudi.....

Zato on u crtiću radi onakve studije kad lovi pticu trkačicu, jer je inteligentan ali je pokvarena životinja, odnosno zna se suprostaviti ljudima tako da nanese štetu i potakne ljude na razmišljanje! Kao i štakor!
Ne bavim se proučavanjem čagljeva ali me je zanimalo što je čagalj, pa sam skužio da je to kojot pa koji dokumentarac i tako, potakne te na razmišljanje!

HTIO SAM KAO KLINAC DA ULOVI PTICU! ali sam kasnije skužio zašto nikada to ne napravi!

U Australiji imaju strašnih problema sa njima!

PS ovaj pismeni oblik izražavanja na netu je kompliciran, toliko " snage " treba uložiti i toliko se brzo nešto totalno krivo shvati!


Zadnja promjena: LUKSA; 23.09.09 21:14; ukupno mijenjano 2 put/a.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Lynx 23.09.09 21:05

Znam da nije tema a jeli šakal samo drugo ime za čaglja ili je to drugi rod?
Lynx
Lynx
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 40
Lokacija : Pag
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by LUKSA 23.09.09 21:09

Lynx je napisao/la:Znam da nije tema a jeli šakal samo drugo ime za čaglja ili je to drugi rod?

To ti je to! Šakal = čagalj!

http://en.wikipedia.org/wiki/Jackal


http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_jackal


Zadnja promjena: LUKSA; 23.09.09 21:26; ukupno mijenjano 3 put/a.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stoney 23.09.09 21:16

Nema ih na Pagu samo 15 nego prije cca 200. Staziram u lovackom drustvu pa sam pitao. I to ubije cjelo stado (od recmo 20 pa i do 150) u jednoj noci i to samo jedan. Unistilo je to puno obitelji vec. Jos nisam iskreno cuo da je netko rekao da je cagalj jeo ovcu nego samo da joj izgrize vrat ili lice. Nemogu ih se rjesiti jer su na prevelikom podrucju i jednostavno ih je previse tako da se to znatno osjeti i na drugim zivotinjama.
Za nekih 6 mjeseci bi se 2 lovista na otoku trebala otvoriti svima susjednima kako bi nam pomogli smanjiti broj na neku prihvatljivu razinu.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Lynx 23.09.09 21:43

Stoney je napisao/la:Nema ih na Pagu samo 15 nego prije cca 200. Staziram u lovackom drustvu pa sam pitao.
Vjerojatno i je toliko. Ja sam na južnom djelu otoka i ne sicam se da je nekome na tom djelu zaklalo. Možda prije koju godinu ali rijetko. Problem je u središnjem djelu otoka di ima dosta makije i tu oni obitavaju. Ne usude se kretati po otvorenom kamenjaru. Mudri su mamu im Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986

Čak u predgrađu Zadra žive na nekoj zarasloj parceli. Zaraslja je gusto za popizd... 100X100m je veličine Ta je parcela okruzena kucama ali očito im to ne smeta. Čuju se po noći i uznemiravaju pse ali za sada nitko ništ ne poduzima.
Lynx
Lynx
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 40
Lokacija : Pag
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mladen 23.09.09 21:47

treba pustiti nekoliko vukova...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 23.09.09 22:02

Sad ću malo uć u offtopic... ali jednostavno ne mogu odoljeti.

Ne znam zašto ikoga čudi što se divlje životinje nanovo kote. Pa pogledajte koliko smo im izsilovali svaki mogući teritorij. Šta je slika budućnosti da ćemo jedine divlje životinje moći vidjeti isključivo u nacionalnim parkovima? Mene to rastužuje. Veseli me činjenica da ima životinja koje su inteligentne i prilagodljive, i žele živjeti! I zato se prilagođuju životu uz gradove, pa čak i životu u gradovima. Evo, baš mi je neki dan pričala prijateljica koja živi na 17-om katu kako joj je sokol sljetao na antenu gotovo svakodnevno jer je podigao gnijezdo negdje niže. No, je li to riješenje?

Što je npr. s vukovima? Medvjedima? Može zvučati usiljeno, ali mene doslovno rastuži kad pročitam vijest kako je još jedan medvjed s mladunčetom izgubio život pokušavajući prijeći cestu. Znate li vi da od ZGa do Rijeke nad autocestom postoji samo JEDAN napravljeni prijelaz za divljač? Ok, tamo kad počnu tuneli, pa mogu preko brda... ali što je s onim djelom prije? A vukovi? Vječni čovjekovi susjedi iz šume koji mu kroz čitavu povijest zadaju probleme a i mi njima - i zato su bile hajke. I danas ih ima. No pogledajte malo planinarske (ili bilo koje detaljne karte) karte Hrvatske... gotovo više nema kutka koji nije zagađen ljudskom prisutnošću... i onda se ljutimo na vukove koji pređu granicu svojih već sada premalih mjesta netaknute prirode.

No, kao što je sa svime u RH, ali i u svijetu, i to je jedan od problema koji je toliko kompleksan da ga je gotovo nemoguće otpetljati i donijeti jedan realan konsenzus između ljudi i divljih životinja.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by bushman 24.09.09 9:59

Ljudi,probajte da okrenete pogled na stete koje zivotinje stvaraju seljacima.
Gledajte na njih kao na nekog ko pokusava da prezivi,kome je upravo covek uskratio stanista,ugrozio lanac ishrane,....
Kao sa indijancima ,setite se onog pisma poglavice.
Ono sto covek,a posebno mi treba da vidimo,a i da ucimo od njih,jeste upravo to da vrste koje su inteligentne,spremne da se prilagode,usvoje nove tehnike,imaju vise uspeha u prezivljavanju.
Nasuprot tome,one koje nisu spremne da se prilagode,koje su usko specijalizovane u nacinu zivota i ishrane,kao npr pande,gube zivotnu trku.
Uostalom,i kod coveka je instikt za samoodrzanje jak,pa zar i vi nebi ukrali hranu da je glava u pitanju?
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Stule 24.09.09 12:48

Ja bi volija da neko snimi dokumentarac o cagljevima,poput bbc-wild,znate na sto mislim,to bi onda caglja dovelo na sasvim druge grane.....ali vratimo se mi na zadanu temu DIVLJA ŽIVOTINJA ISPRED ŠATORA DOK SPAVAMO.
Nisam imao takav susret,nego jednom davno sam ispred satora cuo glasno disanje,pa upitam frenda sto je to,a on ce ;da je to jež,eto nije mi bilo sve jedno....
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Mshai 24.09.09 15:02

Stule je napisao/la:Nisam imao takav susret,nego jednom davno sam ispred satora cuo glasno disanje,pa upitam frenda sto je to,a on ce ;da je to jež,eto nije mi bilo sve jedno....
Yep, jež se bolesno glasa! Kombinacija glasnog disanja kao s nekim mumljanjem. Vrlo podsjeća na nekakvog psihotičnog brđanina šaljivđiju. Baš jezivo. I onda ideš vidjet šta je, i skužiš malog piz*eka kako otrčkara iz grma. Divlja životinja ispred šatora dok spavamo 747986
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 24.09.09 15:06

A to je dakle jež, ja misla šuma puna skrivenih perverznjaka :/
Dobro da ste spomenuli
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by zora 24.09.09 17:55

jež se glasa ko malo prasence. vrlo lijep zvuk. i znao je doć do ljudi koji sjede oko vatre i ak ga niko nije dirao nebi pobjego, već smireno điro po kampu

zora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 180
Godine : 42
Lokacija : livada
Datum registracije : 11.06.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Druid 01.10.09 22:00

Kakav, zločudni homo sapiens, je jedina realna opasnost ispred šatora, dok spavamo..
Druid
Druid
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 62
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 19.05.2009

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Gost 01.10.09 22:26

toga se ja jako bojim, ja kao zena, tih zlih homo sapiensa, da nade mene samu zenu u sumi da tam spavam, mislim da se ne bi dobro provela, em bi mislil ludakinja, em ..ma ono.... e to su trenuci kada bi voljela imati nesto uz sebe sto puca:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Nahualli 01.10.09 22:49

vatrica je napisao/la:toga se ja jako bojim, ja kao zena, tih zlih homo sapiensa, da nade mene samu zenu u sumi da tam spavam, mislim da se ne bi dobro provela, em bi mislil ludakinja, em ..ma ono.... e to su trenuci kada bi voljela imati nesto uz sebe sto puca:)

Ili ovo recimo. Za to ti barem ne treba dozvola.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Divlja životinja ispred šatora dok spavamo Empty Re: Divlja životinja ispred šatora dok spavamo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.