FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Gdje nabaviti topografske karte

+20
zippo
DIOCLETIANUS
narednik
poljičanin
franciscus
Stanky
Storo
Frenky
Hombre
maxina
FrankyRC
DF_zgb
antarctica
LUKSA
neven
markonvs
RubberDuck
Inspektor
kengur32
CroPrepper
24 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 04.05.14 23:50

DF_zgb je napisao/la:BTW, Smandove karta su ok za generalnu orijentaciju, ali nisu dobre za uporabu u gps-ovima ...
Razlog je vjerojatno što je baza podataka rađena u eri prije gps-a, tak da podaci "lete" po terenu.

Što to znači da "podaci lete po terenu" ?

Hombre
guru
guru

Broj postova : 2624
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Frenky 05.05.14 18:15

DF_zgb je napisao/la:
CroPrepper je napisao/la:Bilo mi dosadno ...
U stvari si u pravu ( tamo na 2:42) kad veliš da karte izgledaju kao rukom crtane --- jer one to jesu - rukom crtane Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 747986
Koliko mi je poznato autor tih karata (g. Smerke) je fizički prešao sve te staze i uctravao ih "ručno" u onomad jedino dostupne vojne TK25 karte ( doba prije GPS-a ).

Kao takve danas SMAND karte mogu izgledati zastarjelo u odnosu na moderne papirnate ili recimo rutabile vektorske topo karte za gps uređaje, ali još uvijek su korisne.

BTW,
čini mi se da ljudi danas olako prelaze preko činjenice da su ručni gps uređaji s nama tek oko 10-tak godina, a planinari  se puno dulje, i karte se izrađuju puno puno dulje.


ustvari su smerkeove karte rađene s podlogom topo karte 1:25 000, ing.smerke je zaista prošao sve dijelove za koje je izdao karte.

te karte su dobre zato što su pregledne i na njima su ucrtani detalji koji planinare, izletnike i slične ljubitelje prirode mogu zanimati.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by DF_zgb 06.05.14 23:29

Hombre je napisao/la:
Što to znači da "podaci lete po terenu" ?

To znači da se postoje velika odstupanja između podataka u karti i recimo tragova iz GPS-a ili ortofoto/satelitskih snimaka...
DF_zgb
DF_zgb
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 58
Lokacija : ZG
Datum registracije : 15.05.2013

http://topomap.ddns.net

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by FrankyRC 06.05.14 23:45

do odstupanja inače dolazi između topo/orto foto/sat karti/snimaka i gps zbog kartografskih projekcija(prenošenja reljefa na ravnu plohu itd.) samo ta odstupanja nisu bog zna kakva, inače su oko 20-50m, u nekim slučajevima i do 100m. Šta i nije tako strašno
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 07.05.14 0:25

DF_zgb je napisao/la:
Hombre je napisao/la:
Što to znači da "podaci lete po terenu" ?

To znači da se postoje velika odstupanja između podataka u karti i recimo tragova iz GPS-a ili ortofoto/satelitskih snimaka...

Osnova svake takve karte bi morala biti baš preciznost. U ovom slučaju karte su tek natuknica da bi put ili nešto trebalo biti tu negdje, a na tebi je da se snađeš gdje je točno što za mene znači loša karta. Prošao sam teoretsku i praktičnu upotrebu vojnih karata gdje se put planira i točke ručno izračunavaju uvažavajući čak i godišnja odstupanja, a zatim kompas i kartu u ruke i put pod noge, brojanje koraka od točke do točke (koje u pravilu zabrljaš) komps koji vrluda lijevo desno pogotovo ako se radi o puteljcima koji isto vrludaju, na nepoznatom terenu, gdje se svako malo odvaja neka staza lijevo ili desno, a ti već zabrljavio broj koraka. Zbilja vrhunsko iskustvo koje ne bi rado ponovio da ti se radi o nečem važnom, a kamoli životu. Nakon par godina čovjek se zaista jako ispraksira ali još uvijek ne dovoljno da ne skrene na neku usputnu stazu što opet znači vraćanje i gubljenje vremena ili u gorem slučaju čak i gubljenje i mučno probijanje ravnajući se prema 3D prikazu kojeg formira u glavi. Ako idem negdje u nepoznato tu su za pripremu Google, digitalne stare vojne karte, nove karte DGU s Arkoda ili Geoportala, crtanje i prebacivanje tracka u GPS uređaj gdje legne u vektorsku kartu koja ima ostale podatke i onda sporedne staze ne znače ništa, ako negdje i skreneš namjerno ili nenamjerno lako se vratiš nazad, nije važno je li magla, dan ili noć i čovjek ima utisak da je u nekom helikopteru visoko iznad iz kojeg gleda samog sebe i upravlja kuda ići. Ono što sam opazio kod karata DGU je da u pravilu nedostaju kozje staze. Putevi koji su uski i koji još uvijek postoje, ucrtani su u kartama VGI ali ih ovdje jednostavno nema. Putevi koji su ljudima nekada služili kao komunikacija između sela nasilno su prekinuti, a baš to je potrebno onima koji idu u ta područja i ono što bi baš trebalo biti pokriveno kartama takvog mjerila jednostavno ne postoji.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 07.05.14 0:38

FrankyRC je napisao/la:do odstupanja inače dolazi između topo/orto foto/sat karti/snimaka i gps zbog kartografskih projekcija(prenošenja reljefa na ravnu plohu itd.) samo ta odstupanja nisu bog zna kakva, inače su oko 20-50m, u nekim slučajevima i do 100m. Šta i nije tako strašno

Tu se ne mogu složiti. GPS track sjeda na TK25 ko budali pleska. Ispravno kalibrirana digitalna karta i GPS track u uvjetima normalne vidljivosti odstupaju nevjerovatnih do 10 metara. Jedino odstupanje koje je jače vidljivo su oštre serpentine na kojima je zbog bolje vidljivosti serpentina nešto veće širine nego što stvarno jeste.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by FrankyRC 07.05.14 0:48

za topo tk25 stoji, al na orto foto i satelitskim se javljaju dosta velika odstupanja, najbolje se vidi na arkodovom prikazu sa katastrom gdje je put, potok, kuča nije gdje na slici, tu ima i dosta veze i greška sa unošenjem i očitavanjem podataka. uf sad mi se žarulja upalila. pobucala mi se zona jednom u gps-u pa mi sve bilo drugčije. dug dan , mozak na zalazu my bad
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 07.05.14 8:02

FrankyRC je napisao/la:za topo tk25 stoji, al na orto foto i satelitskim se javljaju dosta velika odstupanja, najbolje se vidi na arkodovom prikazu sa katastrom gdje je put, potok, kuča nije gdje na slici, tu ima i dosta veze i greška sa unošenjem i očitavanjem podataka. uf sad mi se žarulja upalila. pobucala mi se zona jednom u gps-u pa mi sve bilo drugčije. dug dan , mozak na zalazu my bad

Javio se svojevremeno na jednoj grupi čovjek koji to radi i objasnio zašto parcele i kuće na arkodu odstupaju. Već sam zaboravio ali u stilu prenošenja na ravninu bla bla.
Što se topografskih karata tiče kad gledaš na GPS track poklopi liniju puta dok zumirano na max kompjuterskog monitora izgleda vrhunski
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Csitn950mutkttc28qo

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Storo 24.08.14 15:33

Da li se netko susreo s ovom kartom...

http://www.topomap.hr/SLOHRBH.html

Ili možda ima info o nekoj drugoj varijanti rutabilne topografske karte za HR i eventualno susjedne zemlje?
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 24.08.14 17:55

Storo je napisao/la:Da li se netko susreo s ovom kartom...

http://www.topomap.hr/SLOHRBH.html

Ili možda ima info o nekoj drugoj varijanti rutabilne topografske karte za HR i eventualno susjedne zemlje?

To se Davor Fidler malo reklamira. Prvenstveno vodi računa da za korištenje istih moraš (napominjem moraš) imati Magellan ručni uređaj novije generacije koji podržava karte. Na svim uređajima drugih proizvođača nije moguće koristiti te karte pa da se ne bi zabunnio.
Daleko popularniji i rasprostranjeniji Garmin ima svoje karte ali trenutno ne znam jesu li Topo prilagodili za 3D prikaz i rutabilnost što je meni osobno totalno nebitno jer i tako vidiš kud se krećeš kao da negdje iz helikoptera iznad pratiš sebe i još ti crta trag kojim si prošao i kojim se po potrebi možeš vratiti nazad, presjeći nekom kraticom bez bojazni da ćeš zalutati...
Više informacija o Gaarminu i njihovim kartama na Garmin.hr

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Storo 24.08.14 18:01

Imam ja GArmin etrex30 i adria topo, ali nisu rutabilne. Za kretanje po prirodi je ok, ali ako planiraš dulju turu pješke i pokušavaš napravit plan, a planinarske staze i putevi nisu rutabilni to otežava planiranje i mjerenje rute i traženje najlakšeg puta...

Zato me zanima topografska rutabilna karta...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by FrankyRC 24.08.14 18:27

možeš koristit uređaj koji podržava rasterske karte pa kombiniraš topo, orto foto, google maps, rutu napraviš u nekom programu i prebaciš u gps
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by DF_zgb 25.08.14 15:41

Nerutabilne i rutabilne karte se uopće ne mogu uspoređivati... bilo topo ili cestovne ili kakve već ...

Nerutabilne karte su zastarjela tehnologija, isto kao i konjski prijevoz, kubure ili parni brodovi, i nema razloga zašto bi ih netko koristio umjesto rutabilnih karata.

Ako se sjećate, slično je bilo i cestovnom navigacijom prije nekih desetak godina.
Sjetite se samo kako je bilo voziti se u nepoznatom gradu s nerutabilnim kartama i usporedite to s situacijom danas kad je maltene dovoljno samo upisati grad i adresu i gps vas odvede do odredišta.

Naravno, uvijek će se naći netko tko će izjaviti nešto u stilu : "... rutabilnost što je meni osobno totalno nebitno jer i tako vidiš kud se krećeš... ", ali srećom takvi su u manjini.
DF_zgb
DF_zgb
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 58
Lokacija : ZG
Datum registracije : 15.05.2013

http://topomap.ddns.net

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by FrankyRC 25.08.14 16:40

@DF_zgb
samo što za RH ne postoje rutabilne topo karte osim za magellan uređaje
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 25.08.14 17:55

DF_zgb je napisao/la:Nerutabilne i rutabilne karte se uopće ne mogu uspoređivati... bilo topo ili cestovne ili kakve već ...

Nerutabilne karte su zastarjela tehnologija, isto kao i konjski prijevoz, kubure ili parni brodovi, i nema razloga zašto bi ih netko koristio umjesto rutabilnih karata.

Naravno, uvijek će se naći netko tko će izjaviti nešto u stilu : "... rutabilnost što je meni osobno totalno nebitno jer i tako vidiš kud se krećeš... ", ali srećom takvi su u manjini.

No.No. Sasvim je u redu što si napisao gore. Svaki cigo svoga konja hvali pa što ne bi i ti svoje kljuse. Još samo nedostaje vodič da te vodi za rukicu i gleda u GPS umjesto tebe.
Glupo mi je pisati jer ti sve odavno znaš samo što se trudiš da zaboraviš kako još ima ljudi koji sa sobom nose vulgaris papirnate karte, kompas, olovku, računaju x i y za svaku točku, kalkuliraju magnetnu grešku, broje korake... i dođu na planirani cilj bez problema. Što se tiče hodanja po GPS više puta sam u Dubrovniku vidi kosooke kako bulje u kartu na mobitelu pa čak i na pješačkom prelazu.
Jedan krasan primjer kako postoje i oni koji ne haju za GPS iako ga mogu priuštiti bez da trepnu okom. U Dubrovniku vezana jedrilica od svojih 12m, a na njoj suncem opaljeni Englez svojih 50 godina. Kada sam stao da malo popričamo i kad sam mu rekao da sam iz Dubrovnika bez imalo skrivanja posprdnosti u glasu pitao me je li to nosim GPS da se ne izgubim. Čovo već godinama plovi svijetom, koristi kompas, sekstant, orijentira se po zvijezdama i uspijeva doći gdje želi i ništa mu ne fali. Iako sam osobno (kao što ti je dobro poznato) fan GPS uređaja svijet mogu zahvatiti katastrofe u kojima bi bio neupotrebljiv, a da ne pričamo o nečem još ozbiljnijem kad ne bi imao s čime pogoniti isti. Prema tome smanji malo doživljaj jer je ovaj forum definitivno zadnje mjesto gdje bi zastarjelim i neupotrebljivim mogao proglasiti bilokoji prihvaćeni način orjentacije.

@FrankyRC
cijenjeni DF je, uz to što je autor tih 3D karata ujedno i generalni zastupnik Magellana za Hrvatsku tako da mu je sve više nego dobro poznto ali se roba treba reklamirati jer se ne može baš reći da su Magellan ručni uređaji često viđeni u rukama onih koji koriste GPS navigaciju pa time gubi na dva polja.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Frenky 25.08.14 22:05

@hombre, ovo si lijepo napisao, slažem se s tobom u potpunosti.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by DF_zgb 25.08.14 23:29

Svaka čast Hombre,
još uvijek me tvoji odgovori mogu nasmijati do suza Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 747986

DF_zgb
DF_zgb
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 58
Lokacija : ZG
Datum registracije : 15.05.2013

http://topomap.ddns.net

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 26.08.14 0:16

DF_zgb je napisao/la:Svaka čast Hombre,
još uvijek me tvoji odgovori mogu nasmijati do suza Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 747986

Sa zadovoljstvom bih ti uljepšao svaki dan ali se većina članova foruma ne bi slagala s time pa ću to preskočiti.
Također, iako si stavio svoje inicijale umjesto imena firme ipak si poslovni subjekt, a tvoj post je reklamiranje proizvoda koje prema pravilima foruma možeš vršiti jedino kao partner što nisi i takav post je automatski na listi onih koji trebaju biti pobrisami.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 05.01.15 22:04

Zna  netko gdje bi mogao nabaviti vojne topografske karte hrvatske...???
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by franciscus 05.01.15 22:34

Hombre,
Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Giphy
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 05.01.15 22:42

aa???? Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 323904
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by poljičanin 06.01.15 8:20

Pogledaj na ovoj stranici, imaš doduše samo TK 100 u omjeru 1:100 000 za RH. Što se tiče detalja, karet 1:50 000 i 1:100 000 su identične, napravljen je orginal 1:100 000 i onda samo uvećan na mjerilo 1:50 000.

http://kartografija.ba/forum/phpBB3/viewforum.php?f=8

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by maxina 06.01.15 12:13

Ako trebaš 1:25 000 javi se na PM.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Hombre 06.01.15 18:59

Digitalizirane ili od papira?

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 06.01.15 19:52

digitalne...printao bih ih po potrebi...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by poljičanin 06.01.15 20:29

Ja, osobno, preferiram papirnate planinarske karte, kada idem na planinarenje u nepoznate krajeve (na primjer SMAND-ove ), obično idem s obitelji (dakle s djecom) i važna mi je pouzdanost u odnosu na planinarske rute kojima idemo (ucrtane su rute koje su markirane). Karte uzimam u Iglu športa.

Kako te karte nisu jeftine, a ni pretjerano kvalitetne, onda fotokopiram u boji fragment na kojem se mislimo kretati u A3 formatu, u dva primjerka (jedan u moj ruksak, jedan dan nekom drugom). Tako slobodno šaram po karti, malih je protežnosti, uvijek je lako pogledati, nije problematična za pohranjivanje i manipulaciju, a i kvalitetnija je od originala. Uz to, isprintam u boji i takav fragment od TK 25-ice (uredim je s mjerilima i ostalim alatima), a i imam offline kartu za Oruxmaps, za Andrid platformu. Sve u svemu, zanemariva težina prtljage, a pruža potpunu sigurnost, što se tiče resursa za orijentaciju.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 06.01.15 20:43

ja gledam da što jeftinije prođem...digitalizirnu mogu isprintati po potrebi...ili je staviti na mob ili tablet....znači ne kupuju mi se karte već tražim vojne topografske kakve sam i prije imao...ali vrisnio mi hard na laptopu i ostao sam bez njih...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by DF_zgb 06.01.15 21:56

Eto Maxina ti se ponudio pa ga PM-aj i to je to.
DF_zgb
DF_zgb
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 58
Lokacija : ZG
Datum registracije : 15.05.2013

http://topomap.ddns.net

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 06.01.15 21:59

riješio sam s njim...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by narednik 07.01.15 14:25

stanky069 je napisao/la:riješio sam s njim...
imam ja nešto karte RH 1:50 i 1:25
ako vam treba
pozz
narednik
narednik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 46
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 21.05.2011

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Stanky 08.01.15 18:37

riješio sam s kolegom Maxina...tako da ne treba...Hvala puno na ponudi...
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

Gdje nabaviti topografske karte - Page 2 Empty Re: Gdje nabaviti topografske karte

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.