FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Kampiranje s psom Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Kampiranje s psom Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Kampiranje s psom Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kampiranje s psom Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kampiranje s psom Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kampiranje s psom Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kampiranje s psom Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kampiranje s psom Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kampiranje s psom Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kampiranje s psom Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kampiranje s psom Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kampiranje s psom Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kampiranje s psom Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kampiranje s psom Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kampiranje s psom Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kampiranje s psom Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kampiranje s psom Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kampiranje s psom Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kampiranje s psom Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kampiranje s psom Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kampiranje s psom Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kampiranje s psom Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kampiranje s psom Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kampiranje s psom Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kampiranje s psom Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kampiranje s psom Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kampiranje s psom Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kampiranje s psom Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kampiranje s psom Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kampiranje s psom Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kampiranje s psom

+7
kengur32
pirat
ivo
sbcreation
mamac za pecanje
CroPrepper
Lupus3395
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Kampiranje s psom Empty Kampiranje s psom

Postaj by Lupus3395 27.11.13 12:46

Listam malo po forumu i padne mi na pamet , posto nigdje ne idem bez psa , sto s njim uciniti ako nocimo u sumi ? Jedan put kad sam nocio psa sam ostavio slobodnog , jer je povodac bio pre kratak da ga zavezem na njega , ujutro kad sam se probudio nije ga bilo i ja i prijatelj smo ga uspjeli dozvati nakon kraceg vremena , na srecu sve je dobro zavrsilo , vjerovatno je pratio trag neke zivotinje . Na nju stavim prsnik (ormu , halti) koji ima svoje pretince u koje stavim njezine zdjelice , vodu (i hranu ako duze ostajem) ljeti na nju jos stavim nesto tipa stucni samo tvrde , radi zmija ..... Ako netko ima neke korisne informacije itd. neka napise .... Kampiranje s psom 368870 
Lupus3395
Lupus3395
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 25
Lokacija : Imotski
Datum registracije : 26.08.2013

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Lupus3395 27.11.13 12:48

I jos sam zaboravio ako postoji vec tema slicna ovoj zakljucajte ovu jer nisam nasao nista slicno .....
Lupus3395
Lupus3395
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 25
Lokacija : Imotski
Datum registracije : 26.08.2013

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by CroPrepper 28.11.13 10:46

Ja sam bio jednom sa psom u šumi kad sam prespavao. Cijelu noć je stražario i režio na lisice koje su nam htjele u kamp. Možda su bile bjesne, nemam pojma. Ali nisam se naspao opće jer svakih par minuta zalajao i režio je u mrak.
Ima nekih prednosti. Imaš fini dlakavi termofor ak ti je zima Kampiranje s psom 747986
CroPrepper
CroPrepper
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 41
Lokacija : Okolica Krapine
Datum registracije : 08.10.2013

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by mamac za pecanje 28.11.13 19:42

CroPrepper dobro je što imaš psa sa sobom možeš mirno spavati.Jer on čuje mnogo bolje i osijeti od tebe.Kad zalaje nema tu da ti priđe bilo koja životinja u tvoj kamp.Sad kako imam psa mnogo mi je lakše u prirodi pogotovo po noći kad sam u ribolovu.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Lupus3395 28.11.13 21:55

Ako nema opasnosti u blizini , onda i mozes mirno zaspati , ali ako ima onda od laveza neces oka sklopit Kampiranje s psom 69343
Lupus3395
Lupus3395
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 25
Lokacija : Imotski
Datum registracije : 26.08.2013

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by sbcreation 22.04.14 23:49

Sviđa mi se ideja sa psom Kampiranje s psom 747986
No koji je najkvalitetniji način zaštite samog psa da po povratku kući ne bude krcat krpeljima i ostalim gamadima.
Znam da su ampule veoma zgodne, jeftine i korisne za dužu zaštitu.
No voditi psa sa sobom da se navlači po grmlju zasigurno vodi gore navedenom problemu.


sbcreation
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 36
Lokacija : Zagreb/Vukovar
Datum registracije : 22.04.2014

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by ivo 23.04.14 9:21

sbcreation je napisao/la:Sviđa mi se ideja sa psom Kampiranje s psom 747986
No koji je najkvalitetniji način zaštite samog psa da po povratku kući ne bude krcat krpeljima i ostalim gamadima.
Znam da su ampule veoma zgodne, jeftine i korisne za dužu zaštitu.
No voditi psa sa sobom da se navlači po grmlju zasigurno vodi gore navedenom problemu.


Ogrlica Bayer Foresto, daleko najbolje od svega što sam na svojoj kuji probao, a probao sam, mislim, sve, naročito otkad je jedva prebolila piroplasmosu. Kuja je niskpodna, izrazito sklona zavlačenju u šikare (jer ni divljač nikad nije na čistini), pa, gotovo bez iznimke, sa svakog izlaska nosi na sebi par krpelja. No, oni sad s nje brišu (oprez ukućanima !), a ovi koji se prihvate su potpuno obamrli, ne daju znake života i lako se uklanjaju.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by pirat 23.04.14 9:42

biokill-om našpricati.. po meni ni ampule ni ogrlice nisu 100% zaštita.. na jednom psu jedna ogrlica radi, na drugom ne..
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by sbcreation 23.04.14 17:17

koliko sam cuo od veterinara... biokill je veoma stetan za ljubimce. dakle...rijesit ces se i krpelja i psa Kampiranje s psom 166116

sbcreation
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 36
Lokacija : Zagreb/Vukovar
Datum registracije : 22.04.2014

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by kengur32 23.04.14 17:33

Killtix ili, kako je ivo naveo, bayerov foresto.. Foresto je nesto skuplji i po mojim iskustvima nista bolji od killtixa.
Sta te konkretno zanima u vezi kampiranja sa psima?
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by pirat 23.04.14 17:46

naravno da ce ti veterinar reci da je biokill stetan za pse kada ga on ne prodaje..
treba biti oprezan kao i kod svakog otrova, ima kratkorocno djelovanje tako da je najbolje pospricati prije samog odlaska u zarazena podrucja
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by kengur32 23.04.14 17:50

Ti to ozbiljno o stetnosti/ ne stetnosti biokila?
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by sbcreation 23.04.14 18:05

Naravno da ozbiljno.
Veterinarka mi je i sama preporučila biokill kada sam imao problema sa buhama na psima. Kaže da je to jako dobra stvar za riješiti se nametnika. Bilo mi je rečeno da našpricam sva mjesta gdje se pas kreće po kući i vani. No da nikako ne špricam po životinjama s obzirom da pojedini mogu dobiti kronični osip od tog sredstva.
Druga je stvar recimo neopitroid prah. Stvar je ludilo za jednokratno sređivanje protiv nametnika.
Kad se samo sjetim svog tornjaka kako trči a iza njega oblak tog pitroida  Kampiranje s psom 478256 

sbcreation
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 36
Lokacija : Zagreb/Vukovar
Datum registracije : 22.04.2014

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by kengur32 23.04.14 18:09

Tako vec da, a ne ovo sta pirat pise..
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Hombre 23.04.14 18:30

sbcreation je napisao/la:Druga je stvar recimo neopitroid prah. Stvar je ludilo za jednokratno sređivanje protiv nametnika.
Kad se samo sjetim svog tornjaka kako trči a iza njega oblak tog pitroida  Kampiranje s psom 478256 

Biokill i Neopitroid te ostala sredstva protiv nametnika su otrovi i kao takvi se moraju tretirati. Štetni su za ljubimce i vlasnike pa se trebaju upotrebljavati u skladu s uputstvom što podrazumijeva korištenje u dobro provjetrenim prostorijama i izbjegavati udisanje i kontakt s istim. Za tretiranje određenih područja unutar zatvorenog prostora bilo bi poželjno isti poprskati/posuti sa zaštitnim sredstvom/maskom preko lica i prostor dobro zatvoriti da ostane što duže zatvoren, a poslije toga sve dobro izračiti jer se time poboljšava zadržavanje visoke koncentracije na željenom području. Nakon toga se sve očisti nekim sredstvom tipa Domestos, opet dobro prozrači jer je i to otrov, i onda očisti nekim neutralnim sredstvom. Sva sredstva tipa Kiltix, Frontline... uključujući ogrlice su isto otrovi koje ljubimac malim dijelom absorbira preko kože, a pošto su namijenjena veoma malim bićima prigodno su razrjeđena ali i njih treba upotrebljavati s oprezom i u skladu s uputstvima.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by kengur32 23.04.14 18:40

Od moja 3 jedan je alergican na killtix pa za nju uzimam foresto...
Do sada su bili samo jednom tretirani neopitroidom.. U lici su sva 3 pokupili neke buhe, a i tada sam odlucio da je bolje skoknut do karlobaga na kupanac u moru a ne ih nekoliko dana trovat..
Alternativa kemiji su etericna ulja, ako koga zanima mogu detaljnije.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Strider 23.04.14 19:01

Samo daj! Moja prasica imala je neko crvenilo zbog Frontlinea...a sve sam po špagi odradio. Pa sam prešao na Advantix (?) i kurac, buhice su šetale po njoj pa sam ju iščetkao dok valjda nije bilo niji jedne opale dlake Kampiranje s psom 368870 A sada nosi ogrlicu koja mi smrdi grozno...pitanje je koliko to sranje valjda...a koliko šteti. Upozorenja su kao svitak.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by NAVIGATOR 23.04.14 19:36

15 godina imao sam njemačku ovčarku, samnom je često bila i nekoliko dana u divljini, po velebitu, kalniku itd.
Kada bi spavao u šatoru ona se obično smjestila u apsidi. jednom smo morali inprovizirati nosila i nositi je nekoliko sati jer je jako razrezala šapu na razbijeno dno od boce u šumi.
ne sjećam se da sam ikada s njom imao problema s krpeljima tek bi joj tu i tamo poneki isčupao kada bi ju dragao. Imala je svoju kućicu na dvorištu tako da nije ulazila u kuću osim u hodnik za extremnih zima.
uginula je sa navršenih 15 godina kada sam bio dva mjeseca na speleološkoj expediciji na kubi.
teško mi je bilo više ikada nabaviti drugog cucka, neobično je da i sada nakon nekoliko godina što je uginula i dalje kad ovo tipkam u nosu osjetim njezin miris.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by ivo 23.04.14 20:42

Ništa neobičnog, miriši se cijelog života pamte i često uza se vežu duboke emocije. Čisti atavizam.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by pirat 23.04.14 22:30

kengur32 je napisao/la:Tako vec da, a ne ovo sta pirat pise..

sto fali mom pisanju?  Kampiranje s psom 855911 
biokill inace koriste i sluzbeni spasilacki psi jednog zagrebackog kluba
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by chumaman 23.04.14 22:46

Kampiranje s psom 478256 Bio il' ne bio....ne koristim nikakve preparate...moji su kratkodlaki, boje na kojoj se svaki vidi
brzo i vrlo su rijetki slučajevi da se koji uspije prikačiti....a kako imam cijelo brdo i  ogromnu livadu
gdje većinom boravimo ne napuštajući naš grunt....riješio sam donekle problem što s proljeća
kad krpelji počnu biti aktivni popalim svu suhu travu i metoda se pokazala vrlo uspješnom.
Glede kampiranja i boravka s psom u prirodi he he pa to se traži....bilo da se sunčaju,šunjaju ili
samo osjetilima ispituju okolinu....da smo samo dijelom poput njih vjerujem da bi smo bili sretniji i zadovoljniji. Kampiranje s psom 304316 
pozdrav od Mileta i Cvjetka
Kampiranje s psom 2zqx6k5
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Hombre 23.04.14 22:52

chumaman je napisao/la:pozdrav od Mileta i Cvjetka

Slatki mali psići  Kampiranje s psom 676815 

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by chumaman 23.04.14 23:23

he he ,ne podliježi stereotipima vjerujem da bi te ovi brzo razuvjerili , veliki su prijatelji baš svakom
i krajnje druželjubivi  još kad skuže da je stvar obostrana ,he he napasti  Kampiranje s psom 478256
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Hombre 23.04.14 23:43

chumaman je napisao/la:he he ,ne podliježi stereotipima vjerujem da bi te ovi brzo razuvjerili , veliki su prijatelji  baš svakom
i krajnje druželjubivi  još kad skuže da je stvar obostrana ,he he napasti  Kampiranje s psom 478256

Uopće ne podliježem stereotipima. Imaju skroz uvjerljive glave i vjerovatno impozantne čeljusti. Što se tiče razuvjeravanja ne treba ni sumnjati u obostranu ljubav. Većina lokalnih pasa zašlajfa prema meni dok me vidi što od želje da ih počešem po leđima ili da se ogrebu o malo spize koju imam u džepu. Kako moja zvijer po pitanju prehrane potpuno odstupa od onog što se uči o psima tako uvijek u zdjelici ima hrane, jede samo kad ogladni baš onoliko koliko mu treba i već 11 godina ima težinu koja se ne mijenja i koja je u okvirima predviđenim za pasminu. Jedna zdjelica dehidrata traje od tri do četiri dana i kada ostane malo to ispem u najlon kesu pa u džep, a njemu naspem punu iz vreće. Ima jedna dogo argentino kuja koja je tako dobra da mislim nikada nije zarežala i kad sam je jednom vidio poslije okota pravo sam se sažalio. Od tada često imam hrane u džepu, a dobije je obično onaj tko prvi naiđe, od amstafa, uvijek gladnih labradora, retrivera...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by pirat 24.04.14 8:31

koliko je meni poznato oni su uzgajani na način da budu dobri sa svim ljudima.. znam za vise slucajeva u mom gradu gdje su iz boksova u dvoristu ukradeni odrasli pitovi i staffordi, vjerojatno za borbe..

Hombre, pripazi malo kod hranjenja nepoznatih pasa.. ok ako su to lutalice, ali vlasnicke pse je bolje ne hraniti, neki psi su iznimno zastitnicki nastrojeni kada je hrana u pitanju i lako izbije frka ako je vise pasa u pitanju..
ja osobno ne volim da moj pas dobiva ikakvu hranu od nekoga vani jer mu to stvara lose navike, a i ta hrana sigurno nije po mojim standardima jer ja psa hranim samo sa mesom..

a sto se tice kampiranja, mislim da je najbolja opcija izrada bivka u kojem bi pas boravio sa vama unutra
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by ivo 24.04.14 8:42

Zašto ne ispred bivka, kolega Pirate, što bi mu falilo ? Dekitza ?!?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by kengur32 24.04.14 9:00

Sad su vec 100-tine nocenja u pitanju, sa ovom postavom pasa, bili su vezani samo jednom... Kad sam frenda vuko na hitnu, pa sam ih vezo za drvo u kampu. I prosle godine su stafordi spavali sa seficom u satoru nekih 2 tjedna, na njen zahtjev.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Hombre 24.04.14 9:01

pirat je napisao/la:Hombre, pripazi malo kod hranjenja nepoznatih pasa.. ok ako su to lutalice, ali vlasnicke pse je bolje ne hraniti, neki psi su iznimno zastitnicki nastrojeni kada je hrana u pitanju i lako izbije frka ako je vise pasa u pitanju..
ja osobno ne volim da moj pas dobiva ikakvu hranu od nekoga vani jer mu to stvara lose navike, a i ta hrana sigurno nije po mojim standardima jer ja psa hranim samo sa mesom..

Ne brini. Kod mene, dok se lutalica pojavi u par dana ga otruju. Inače ih ne volim hraniti jer me onda stalno prate. Naravno da ne nosim hranu stalno i u pravilu je dobije ta ženka dogo argentino ili amstaf, a oboje bi pojeli ciglu samo da miriše na hranu. Moj pas uopće nije zainteresiran za druge (osim kuja koje se tjeraju) pa hranjenje i maženje drugih uopće ne doživljava kao provokaciju, a posebno ne hranu koju jede jer mora i nema šanse da bi je pojeo tek tako. Zato kosti obožava i to mi je problem pošto je pokupi usput bez i da vidim i onda čuješ krc, krc dok drugi dan obično slijdi povraćanje, proljev, jedenje trave, jednodnevni gubitak apetita pogotovo ako je neka tvrđa u pitanju. Gledao sam kako pokušava dograbiti danima stare kokošje kosti koje su već pocrnile od starosti.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by ivo 24.04.14 9:05

Hombre je napisao/la:
pirat je napisao/la:Hombre, pripazi malo kod hranjenja nepoznatih pasa.. ok ako su to lutalice, ali vlasnicke pse je bolje ne hraniti, neki psi su iznimno zastitnicki nastrojeni kada je hrana u pitanju i lako izbije frka ako je vise pasa u pitanju..
ja osobno ne volim da moj pas dobiva ikakvu hranu od nekoga vani jer mu to stvara lose navike, a i ta hrana sigurno nije po mojim standardima jer ja psa hranim samo sa mesom..

Ne brini. Kod mene, dok se lutalica pojavi u par dana ga otruju. Inače ih ne volim hraniti jer me onda stalno prate. Naravno da ne nosim hranu stalno i u pravilu je dobije ta ženka dogo argentino ili amstaf, a oboje bi pojeli ciglu samo da miriše na hranu. Moj pas uopće nije zainteresiran za druge (osim kuja koje se tjeraju) pa hranjenje i maženje drugih uopće ne doživljava kao provokaciju, a posebno ne hranu koju jede jer mora i nema šanse da bi je pojeo tek tako. Zato kosti obožava i to mi je problem pošto je pokupi usput bez i da vidim i onda čuješ krc, krc dok drugi dan obično slijdi povraćanje, proljev, jedenje trave, jednodnevni gubitak apetita pogotovo ako je neka tvrđa u pitanju. Gledao sam kako pokušava dograbiti danima stare kokošje kosti koje su već pocrnile od starosti.
Biće voli stare koke, ka i gazda  Kampiranje s psom 747986 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by pirat 24.04.14 9:35

ivo je napisao/la:Zašto ne ispred bivka, kolega Pirate, što bi mu falilo ? Dekitza ?!?

zato sto je unutar bivka koristan kao izvor topline, a i ispred bivka ne znam koliko bi spavao te bi vjerojatno trzao na svaki sum i onda ni ti nebi mogao spavati
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Kampiranje s psom Empty Re: Kampiranje s psom

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.