FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
digitalna špijunaža Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
digitalna špijunaža Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
digitalna špijunaža Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
digitalna špijunaža Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
digitalna špijunaža Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
digitalna špijunaža Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
digitalna špijunaža Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
digitalna špijunaža Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
digitalna špijunaža Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
digitalna špijunaža Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
digitalna špijunaža Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
digitalna špijunaža Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
digitalna špijunaža Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
digitalna špijunaža Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
digitalna špijunaža Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
digitalna špijunaža Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
digitalna špijunaža Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
digitalna špijunaža Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
digitalna špijunaža Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
digitalna špijunaža Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
digitalna špijunaža Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
digitalna špijunaža Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
digitalna špijunaža Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
digitalna špijunaža Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
digitalna špijunaža Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
digitalna špijunaža Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
digitalna špijunaža Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
digitalna špijunaža Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
digitalna špijunaža Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
digitalna špijunaža Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

digitalna špijunaža

+8
Frenky
zlatko1
mamac za pecanje
ivo
poljičanin
chumaman
shpaga
tonka
12 posters

Go down

digitalna špijunaža Empty digitalna špijunaža

Postaj by tonka 14.06.13 12:44

zanimljivo:
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/digitalna-spijunaza
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by shpaga 14.06.13 14:44

Nije ovo Tonka ništa šokantno. Prate nas već odavno. Jedino još nismo svi čipirani, ali i taj posao će biti dovršen do 1.7.
shpaga
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 58
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by tonka 14.06.13 15:30

@špaga, zašto to govoriš? koliko ja znam nije još nikakav zakon izišao o čipiranju nas ljudi???
 to će ipak biti velika i najvažnija vijest..prema tom čipiranju ovo preko dokumenata je mačji kašalj
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by chumaman 15.06.13 7:47

Čipiranje  je nepotreban trošak svi ste locirani i praćeni digitalna špijunaža 747986)slijedi nam povratak u špilju.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by poljičanin 16.06.13 19:42

Što se tiče špijunaže na internetu, pročitajte malo ovo:
 
http://forum.net.hr/forums/t/369188.aspx
 
Dakle, cjelokupan promet na internetu se pohranjuje. Trajno, kada imate resurse.

Sada tome dodajte slike satelita* koji motre Zemlju, ne baš u rezoluciji Googlearth-a, ipak malo u boljoj, pa i to pohranite. Također trajno.

I znamo da informacija = moć.

Sada imate na raspolaganju moći "Velikog Brata". Jel da da bi bili ludi da ih ne iskoristite, pa klasična špijunaža je samo igra za amatere. Možda je samo problem obrade prevelikog broja informacija,ali kada imate sve pohranjeno, samo malo se ciljano zakopa, i eto traženih podataka.

I znate li što je najtragičnije? Ne to što netko kontrolira naš svijet (to uvijek netko nastoji), nego to što smo ili svjesno ili podsvjesno svi toga svjesni i usprkos tome ostati ćemo indiferentni, jednako kao i robijaši u gulazima i konc-logorima, bez želje za otporom, uz prikrivenu nadu da se netko ipak bori protiv toga, pa, ima i našu prikrivenu podršku.

 
I oni koji provode nadzor također su toga svjesni. Toliko svjesni da nam se rugaju kao pobornicima „teorije zavjere“, kao da to nije praksa, a ne teorija. Jer, znate, možda ipak neće mene.
 
Citirati ću Winstona Smitha iz 1984: "Ispadalo je da su čak bile organizirane manifestacije u znak zahvalnosti Velikom Bratu zato što je obrok čokolade povećan na dvadeset grama tjedno. A još jučer, razmišljao je, bilo je objavljeno da će se obroci čokolade smanjiti na dvadeset grama tjedno. Je li moguće da svi ovi ljudi mirno gutaju takvu laž poslije samo dvadeset i četiri sata?"
Da, Orwell je bio dalekovidan.
* (Za ilustraciju koliko je to učinkovito, prije nekih 7-8 godina mislim, u Washingtonu je manijakalni snajperist ubijao građane. Čim je FBI dobio odobrenje za korištenje satelitskih snimaka od vojske, odmah su rekonstruirali smjerove kretanja vozila u tom području, otkrili kombi i uhapsili počinitelja.)

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by poljičanin 16.06.13 20:52

http://www.advance.hr/vijesti/zvizdac-edward-snowden-otkrio-tajne-dokumente-sad-zajedno-s-korporacijama-putem-programa-prism-nadzire-svaki-korak-na-internetu-teorije-zavjere-postaju-cinjenice/

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by tonka 16.06.13 21:05

da, još ima:http://www.index.hr/vijesti/clanak/bijela-kuca-nemamo-pojma-gdje-je-zvizdac-snowden/683656.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/poceo-medjunarodni-progon-zvizdacu-snowdenu-zabranjen-ulazak-u-veliku-britaniju/683368.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prosvjed-u-hong-kongu-sloboda-za-snowdena-uhapsite-obamu/683544.aspx
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by ivo 17.06.13 8:14

Moju kujicu su čipirali netom nakon što se oštenila. Šokiran sam atakom na njenu privatnost, prate je ! Razmišljao sam o organiziranju prosvjeda i formiranju neke krovne udruge, na čijem bi krovu bio uvaženi forumit Mraz (u PGŽ poznat kao Losho). Međutim, vrag se mali (ne cijenjeni kolega Mraz, nego Bela) uhvatio u kolo sa zločincima; sada ona nemilice po šumi prati srne, zečeve, lisice, divlju prasad i ostalu zvjerad i to nečipiranu !!! Što da napravim ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by tonka 17.06.13 16:05

barba ivo samo joj nemoj uši otkinut:(wtf):
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by poljičanin 17.06.13 20:54

Evo, barba Ivo se malo šali na ovu temu, bravo, bit će da ne voli Orwella. Nekom prigodom ako nas mozda zivot nanese na neku kavu raspravimo malo ovu temu na šire, ko zna.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by ivo 18.06.13 8:06

poljičanin je napisao/la:Evo, barba Ivo se malo šali na ovu temu, bravo, bit će da ne voli Orwella. Nekom prigodom ako nas mozda zivot nanese na neku kavu raspravimo malo ovu temu na šire, ko zna.
Je, svakako više volim Danila Harmsa, da je živ, svakako bi ima šta reć na ovu, hm, histerija je teška riječ, recimo, veliku pažnju koja se posvećuje praćenju. Ja zaista ne virujen da me neko snima dok pišam na gruntu, ako i snima, baš me briga, baren ima šta vidit. Ili da koja budala sluša razgovor mene i mog prijateja Goksona, dok mi se potonji jada kako mu kolega Mraz ne uzvraća simpatiju. Što s takvim informacijama ? Ma koga zanima moj mali život i moje postojanje uopće ? Jebe se CIA-u, FBI ili KGB za mene. Takvim idiotarijama se moguće bave redikuli poput Davora Domazeta Loshe sa svojim ufitiljenim brchićima i frizurom iz koje bi, da je ulje iscidit, moga dva jaja pofrigat. Ili Milijan Brkić Vasa, čovjek znakovita imena i nadimka, plagijator diploma i majka svih 'Rvackih špijuna, potiljka koji izdajnički odaje ležanje na kamenu umisto kušina u najranijoj mladosti ?!? Ali, molim lijepo, ako nekoga slični pizduni emotivno angažiraju, samo neka izvoli, tko želi vjerovati neka vjeruje, meni zaista ne smeta. Pače, ako takvu brigu tešku i vjeru čvrstu rasklimava moj pristup, za oprost molim. Smjerno molim.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by mamac za pecanje 18.06.13 12:53

Pozdrav svima evo mene nakon duže stanke.Kaj se tiče špijunaže se ne sekiram,kaj imam za reči kažem,kaj hoču napraviti i napravim bez da ikome polažem račune.Mogu me snimati danonočno jer i ovo kaj mi pišemo na forumu netko čita a da nije forumaš.Tako da me više ništa ne iznenađuje.
mamac za pecanje
mamac za pecanje
lingua
lingua

Male
Broj postova : 430
Godine : 62
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.03.2013

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by shpaga 18.06.13 13:10

Auuuu ivo! Zipa loma!
shpaga
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 58
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by ivo 18.06.13 13:28

A na shto, kolega Shpaga ? Da me ne bi Crnimarko popapao ? Ih, premirem od straha, mora bit da se cijeli kontraobavjeshtajni korpus podigao na noge, uostalom, japanski car dolazi, a ja ga tu serutzkam, kakva ugroza digitalna špijunaža 865284 ! Idem ja pridveče na čeku, a ti im javi di sam, ako me traže po komshilooku digitalna špijunaža 304316.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by tonka 18.06.13 13:47

o. k. ljudi špijuniraju nas, al znate zašto; zbog čipiranja u desnu ruku koje nas sve čeka...eto, ja više neću javno više nikad reći gdje ću bježati kad čipiranje postane zakonska obveza.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by ivo 18.06.13 13:56

Ako pozhivim, urbi et orbi obećajen da ću se dat chipirat u k...tz ! Tad ionako neće bit nego za chip, a mene će prije ili kasnije ionako vrag odnit. I ne'sh ti shtete kad me odnese.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by zlatko1 18.06.13 15:57

Moj sada senilni i pomalo fobicni rodjak,ali nekada jedan od inteligentnijih ljudi koje znam u mojoj okolini je umeo da kaze:"Ja putem moram da ide,a kucici nek laju".
zlatko1
zlatko1
spikač
spikač

Male
Broj postova : 827
Godine : 42
Lokacija : Zagorica
Datum registracije : 28.10.2010

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by tonka 18.06.13 16:00

ivo je napisao/la:Ako pozhivim, urbi et orbi obećajen da ću se dat chipirat u k...tz ! Tad ionako neće bit nego za chip, a mene će prije ili kasnije ionako vrag odnit. I ne'sh ti shtete kad me odnese.
@barba ivo, ne budite teologa u meni, satrat ću vas...pakla se treba bojati i s time nema zezanja...pakao je užasan i bez vječnosti..i tko se s tim želi zezati nek ušuti..tu zezanja nema. toliki je užas...
 nazad u temu
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Frenky 18.06.13 18:13

poštovani godpodine ivo!

umjesto da forumsku mladež podučite kako institucije trebaju raditi svoj posao, vi se, ničim izazvani, referirate na čudne oblike lubanja, kodna imena i modni stil eminentnih predstavnika institucija.

smatram da to nije u redu i da se nismo za to borili!
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by PJER 18.06.13 21:17

ivo je napisao/la:Ako pozhivim, urbi et orbi obećajen da ću se dat chipirat u k...tz ! Tad ionako neće bit nego za chip, a mene će prije ili kasnije ionako vrag odnit. I ne'sh ti shtete kad me odnese.

Ništa  od čipiranja gazda Ivo...navodno je Goxxon zakupio navodno cjelomjesečnu proizvodnju Epinema za vas..oću reć Hepimena ..


PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Fratt 18.06.13 22:13

Ako će itko čipirati Ivu već vidim da će Luka Oman opet nešto imati za reći...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Strider 18.06.13 23:04

ivo je napisao/la:a mene će prije ili kasnije ionako vrag odnit. I ne'sh ti shtete kad me odnese.
Slava vragu! Prije nego kasnije!
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by ivo 19.06.13 8:25

Shjora Tonka, ono o vragu i nošenju je bila stilska figura, licencia poetica, toliko svojstvena mojem milom zavičaju, u kojem je benigna psovka svakodnevni dio folklora i u kojem je poštapanje Gospom (Split) ili Svetim Ivanom (Trogir) više izraz veselja nego blasfemije. Psovka u priobalnoj Dalmaciji nikad nije imala težinu one izrečene u Gračacu, Prugovu ili Bosanskom Grahovu. Mislim, lijepo je družiti se sa časnom Cecilijom u Anćela (ako ste muzikalni), ali je šteta provesti par godina u Splitu, a ne istražiti, a prije svega osjetiti i kroz emociju razumjeti, taj neponovljivi bezazleni pučki ulični teatar.
Što se tiče pakla i raja, veliki Dante u Božanskoj komediji kaže da ćemo se jako iznenadit kad pred konačnim sudom vidimo tko gdje sjedi, pa pričekajmo, mene nije strah.
Što se tiče buđenja teologa, možda je bolje da spavaju, pogotovo ukoliko im je pristup kao u preuzvišenog otza biskupa Valeka Pozaića, umro bih od dosade da me netko izloži dvosatnom torokanju takvih rigidnih stavova. Ako je slučajno manira Erasma Rotterdamskog u pitanju, bilo bi mi ogromno zadovoljstvo, lijepo bi se zafrkavali.
Što se tiče satiranja pak moje malenkosti, ukoliko bi ona bila ad hominem, smjesta bi procjenio da li uzvratiti munjevitim kontranapadom ili se povući sa što manje gubitaka.
Na kraju, da poentiram vraćanjem na temu; smisao onoga što sam u par postova htio reći jest čuđenje nad iluzijama vlastitih veličina i važnosti, kao potencijalnih meta nečijeg špijuniranja. Ja je zaista nemam, najiskrenije, naravno, neka svako svoju o sebi izvoli imati.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by shpaga 20.06.13 10:50

Vidim da se ivo ne boji digitalne špijunaže, ali sam siguran da se boji analogne špijunaže.
shpaga
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 58
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Okibex 13.08.13 1:38

Takvi oblici špijunaže su počeli, takoreći, davno. Kao što mnogi znaju, jedna od posljedica nuklearnog udara je i EMP iliti elektromagnetski puls koji uništava svu elektroniku. To je i jedan od povoda gomilanja nuklearnog naoružanja, i strah SAD-a od drugih zemalja koje posjeduju iste. Ako se spali elektronika, informacije i njihov prijenos postaju gotovo nemogući za zemlje poput SAD-a koje se maximalno oslanjaju na takve oblike komuniciranja i toga se boje. Mislim, koji je smisao laserski navođene artiljerije i satelitskog prikupljanja informacija na bojištu ako ne postoje el. komponente? Deseci godina razvoja digitalne špijunaže se ponište okretanjem 2 ključa i pritiskom gumba. I tada prevladavaju zemlje koje su "zaostale". Na primjer, kako je za vrijeme Domovinskog rata srušen američki F-117 A "nevidljivi" fighter-bomber? Ne uz pomoć high-tech radara nego s običnim RPG-7. Ispričavam se ako je OT, ali mislim da je strah od EMP-a jedan od razloga digi špijunaže, kontrola i sprječavanje svih koji bi ga mogli koristiti da preokrenu vagu moći.
Okibex
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 570
Godine : 29
Lokacija : Kutina
Datum registracije : 27.11.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Frenky 13.08.13 13:57

@okibex, u povijesti nije zabilježen slučaj obaranja aviona protuoklopnim raketnim bacačem.

dr je završio 95., a srbi su taj nevidljivi bombarder srušili 99., za vrijeme nato intervencije.

navodno je srušen zaprečnom topničkom vatrom, iako je službena verzija da je pogođen raketama neva.

te stvari bi trebalo znati...
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

digitalna špijunaža Empty Re: digitalna špijunaža

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.