FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Baterijske lampe - Page 14 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Baterijske lampe - Page 14 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Baterijske lampe - Page 14 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Baterijske lampe - Page 14 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Baterijske lampe - Page 14 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Baterijske lampe - Page 14 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Baterijske lampe - Page 14 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Baterijske lampe - Page 14 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Baterijske lampe - Page 14 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Baterijske lampe - Page 14 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Baterijske lampe - Page 14 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Baterijske lampe - Page 14 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Baterijske lampe - Page 14 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Baterijske lampe - Page 14 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Baterijske lampe - Page 14 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Baterijske lampe - Page 14 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Baterijske lampe - Page 14 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Baterijske lampe - Page 14 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Baterijske lampe - Page 14 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Baterijske lampe - Page 14 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Baterijske lampe - Page 14 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Baterijske lampe - Page 14 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Baterijske lampe - Page 14 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Baterijske lampe - Page 14 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Baterijske lampe - Page 14 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Baterijske lampe - Page 14 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Baterijske lampe - Page 14 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Baterijske lampe - Page 14 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Baterijske lampe - Page 14 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Baterijske lampe - Page 14 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Baterijske lampe

+153
rajvosa
Nubilus
Inspektor
Taks
ivek
Otto Rino
Braco
Filozof
woody_
Ogi90
Filip11
markonvs
poletan
SinfulSaint
yo yu
Frenky
Simke
zsurvival
zuzonja
st1700st
ante5555
mayra6385
remez
Raptor
ivo
Odin
FrankyRC
rox
brdski
Siniša
Somi
Vikingson
Axter
hydra
BANOVIĆ
Login
Mladen_K
roguefox
Bjesomar
JillValentine
krom
goxxon
vens
v3rbatim
scout
lololorenzo
tonka
neko69
Stari Strider
obg
Branimir76
DoomsdayST
maxina
Kuzma
puls
kiki76
Migach
goran.h
vjetar
slavonika
Mije
Šimun
The Killjoy
jura
™pico
zenomorf
UČKAMAN
zoki208
gogastiOS
Spencer
explode
Medo Gradela
northy
PJER
smartbox
HrvojeKL
Hombre
Surfer
HR_Pollux
rambo
baron
McJagger
Jurgen
Guybrush
Mad Max
divlji grab
StArKa
Optik
lonewolf
miho
Tango
Katakomba
Fratt
damjan
Nero Rii
boletus
Target
Igsy
Sandman
pinco
urbana_gorila
Mornar
mrkva4
jerc1
cidnam
rtiduti
Fili
sgt bear
Mrki Medo
Adept
UBERSOLDAT
zeleni
NAVIGATOR
Wild Wolf
krtica
Drvo
shokre2010
Gane Nish
Ikarus
đoni
Mraz
Zivko Les
neven
Samobaniran
Lynx
zippo
Storo
tigi
mali mačak
neon
Franco G
campy
Guru
Fottach
Stoney
ekstrem
p.strumf
mimir
Strider
šaran_porcijaš
Psychotic
ficovk
Damir
bushman
Domo
Nono01
st_lik
Stule
commando
fallenangel385
Mshai
Stermotich
LUKSA
157 posters

Stranica 14 / 34. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 34  Next

Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by UBERSOLDAT 15.06.11 20:16

Hombre je napisao/la:Što se tiče jačine, u nekom bušu svjetiljka od 200 lumena svijetli kao da je dan ali kad je isključiš slijedećih deset miuta si potpuni slijepac. Tamo svojih 50-60 lumena je već bolje ali kad je baš prava mrakuša i kad treba osvjetljavati samo kuda hodaš dovoljna su i 2 lumena i kod jeftinijih lampi taj mod jednostavno ne postoji pa onaj ko planira kupovinu trebao bi vidjeti i taj najslabiji mod jer na njemu baterija traje vječnost, a radi ono za što je potreban.

Naravno da sam, kao i svi ljudi megaloman pa sam isprobao i 35 W Xenon ali kad sam sutra po danu tuda prolazio naišao sam na nagorjelo lišće Baterijske lampe - Page 14 15955

A to je sve na nekoj individualnoj razini. Ja najčešće koristim taj srednji mod od 50-tak lumena. Osobito ako nije potpuni mrak kao što ti kažeš, tada je low mod od 2-10lumena gotovo beskoristan.

High mod uglavnom koristim kad se želim pohvalit ili osvijetlit nešto iznimno daleko.. u biti se najrijeđe koristi.... a koliko vidim i većina drugih tako radi. Razlika je samo dali više preferiraš srednji ili low.

Pri kupovini svakako pogledati taj low koliki je. Ja sam se prvi put zeznuo, pa uzeo lampu bez low moda Baterijske lampe - Page 14 747986

Samo srednji i High... a od štednje nama ni "Š" Baterijske lampe - Page 14 747986


Moram priznati da nisam nikad koristio xenonku... to su obično neke nezgrapne mrcine, pa me nije previše ni privlačilo to.

Ako ima ono "plavkasto" svjetlo ko na autombilu.. nisam previše ni propustio...

Mrzim malo plavo u mraku Baterijske lampe - Page 14 368870

UBERSOLDAT
lingua
lingua

Broj postova : 271
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 21.06.11 18:32

UBERSOLDAT je napisao/la:Moram priznati da nisam nikad koristio xenonku... to su obično neke nezgrapne mrcine, pa me nije previše ni privlačilo to.

Ako ima ono "plavkasto" svjetlo ko na autombilu.. nisam previše ni propustio...

Mrzim malo plavo u mraku Baterijske lampe - Page 14 368870
Xenon su zbilja velike svjetiljke pogotovo glava jer se mora hladiti velika disipacija. Ova koju ja imam moglo bi se nazvati srednjim modelom i kraća je od MagLite 5D ali je deblja dok je glava ko u mačka i ne svijetli onako bolesno plavo kao one što ih stavljaju na automobile pa čak i toplije nego neke diode jer je "samo" 6000 K.

Inače od svih svjetiljki najluđa mi je ITP A3 EOS u koju ide jedna AAA baterija, a dioda je R5. Ne samo da dobro svijetli i ima upotrebljiv Low mode već je toliko malena da se nasmijem svaki put kada je vidim, a dolazi na privjesku za kljućeve koji izgleda ozbiljno i moćno.

Hmmm. Da. Ima jedno malo plavo koje volim po mraku Baterijske lampe - Page 14 747986

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 23.06.11 14:00

Neki dan mi je došla svjetiljka jedne nešto manje poznate firme, ali čiji su proizvodi visoke kvalitete. Radi se o modelu T20C firme Sunwayman. Mada postoje tek nekoliko godina, već su se etablirali na tržištu zahvaljujući kvaliteti i vrhunskom dizajnu svojih proizvoda.

http://www.sunwayman.com/html/products/201104/50.html

Ova lampa se izdvaja od ostalih iz te klase po tome što nema klasični mehanički prekidač, već se modovi mijenjaju elektronički. Taj način je puno tiši i pouzdaniji, jer nema ni jednog plastičnog dijela koji bi se mogao istrošiti.
Led emiter najnovije generacije Cree XM-L daje 438 lumena po ANSI/NEMA FL1 standardu (stvarni lumeni na izlazu iz reflektora).
Iako je XM-L ledica sposobna dati oko 950 lumena, proizvođač je očito išao na kompromis glede jačine i optimalnog vremena rada. Na ovaj način efikasnost je puno veća, lampa se manje grije, a u praksi je tih četristotinjak lumena i više nego dovoljno.
Lampa radi na jednu 18650 litijevu bateriju ili na dvije CR123/16340, i ima odličnu regulaciju sa oba tipa baterija.
Kvaliteta izrade je vrhunska, sa besprijekornom anodizacijom. Uostalom, ovdje je izvrstan test, pa da ne ponavljam:

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?316893-Sunwayman-T20C-XM-L-Review-%28Pics-Beamshots-Runtimes%29

Jučer sam prošetao do Mosta mladosti. To mi je omiljeno mjesto za isprobavanje lampi, jer mi je blizu, i mada je sve uokolo prilično svjetlosno zagađeno, ispod je zadovoljavajući mrak.
Iz podnožja sjeverne strane mosta, na najjačem modu lampa sasvim solidno osvjetli južnu obalu, a to je prema Google Earthu oko 150 m.
Napominjem da to ipak nije potpuni mrak, negdje u bespućima Velebita i na čistom zraku vjerojarno bi se bez problema mogla uočiti osoba ili životinja udaljena i 250 m.
Sve u svemu, ukupni dojam je dobar. Jedina zamjerka bi bila što je glava svjetiljke zaljepljena (kopiraju glupu Fenixovu praksu), tako da nikakve modifikacije nisu moguće.
Već sam bio nabavio XM-L neutralno bijelu diodu sa namjerom da je stavim unutra, ali morat ću se zadovoljiti sa tvorničkom bojom svjetla (koja malo vuče na zelenkasto-smeđu, ali u prirodi se to ionako ne primjećuje, dapače, čak je i ok).

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Target 23.06.11 15:31

od kuda si kupio i po kojoj cijeni?
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 23.06.11 16:45

Na eBayu:

http://cgi.ebay.com/SUNWAYMAN-T20C-Cree-XM-L-T6-LED-18650-Flashlight-/370514777656?pt=US_Flashlights&hash=item564466d638

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Target 23.06.11 17:47

uuu free shipping i još iz kine, znači možda ne ocarine

mmm... must have

edit: jesi morao platit carinu?
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 23.06.11 19:35

Nisam, prošlo bez problema.

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by UBERSOLDAT 24.06.11 0:25

HrvojeKL je napisao/la:

Ova lampa se izdvaja od ostalih iz te klase po tome što nema klasični mehanički prekidač, već se modovi mijenjaju elektronički. Taj način je puno tiši i pouzdaniji, jer nema ni jednog plastičnog dijela koji bi se mogao istrošiti.
Led emiter najnovije generacije Cree XM-L daje 438 lumena po ANSI/NEMA FL1 standardu (stvarni lumeni na izlazu iz reflektora).
Iako je XM-L ledica sposobna dati oko 950 lumena, proizvođač je očito išao na kompromis glede jačine i optimalnog vremena rada. Na ovaj način efikasnost je puno veća, lampa se manje grije, a u praksi je tih četristotinjak lumena i više nego dovoljno.
Lampa radi na jednu 18650 litijevu bateriju ili na dvije CR123/16340, i ima odličnu regulaciju sa oba tipa baterija.
Kvaliteta izrade je vrhunska, sa besprijekornom anodizacijom. Uostalom, ovdje je izvrstan test, pa da ne ponavljam:

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?316893-Sunwayman-T20C-XM-L-Review-%28Pics-Beamshots-Runtimes%29

Jučer sam prošetao do Mosta mladosti. To mi je omiljeno mjesto za isprobavanje lampi, jer mi je blizu, i mada je sve uokolo prilično svjetlosno zagađeno, ispod je zadovoljavajući mrak.
Iz podnožja sjeverne strane mosta, na najjačem modu lampa sasvim solidno osvjetli južnu obalu, a to je prema Google Earthu oko 150 m.
Napominjem da to ipak nije potpuni mrak, negdje u bespućima Velebita i na čistom zraku vjerojarno bi se bez problema mogla uočiti osoba ili životinja udaljena i 250 m.
Sve u svemu, ukupni dojam je dobar. Jedina zamjerka bi bila što je glava svjetiljke zaljepljena (kopiraju glupu Fenixovu praksu), tako da nikakve modifikacije nisu moguće.
Već sam bio nabavio XM-L neutralno bijelu diodu sa namjerom da je stavim unutra, ali morat ću se zadovoljiti sa tvorničkom bojom svjetla (koja malo vuče na zelenkasto-smeđu, ali u prirodi se to ionako ne primjećuje, dapače, čak je i ok).

Mene ova lampa neodoljivo podsječa na Fenix TK10...

Baterijske lampe - Page 14 419-pvDIQyL._SL500_AA300_

Baterijske lampe - Page 14 Product_690_1_thumb

Jesi siguran da to nije neka sestrinska firma? Još i te glave lijepe ko Fenix.

Elektronika i dioda je drugčija, no izgled mi je presličan.


Vjerojatno se radi o izuzetnoj lampi, a eventualni nedostatak bi naveo egzotične baterijske uloške, no opet .. sumnjam da bi mogao "nahraniti" tu diodu sa klasičnim AA baterijskim ulošcima. Vjerojatno ne!

Polako ali sigurno ponovo u modu dolazi D-cell opcija. Zadnja Fenixova uzdanica puca upravo u tom smijeru ...

http://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=95




.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by McJagger 24.06.11 8:18

Imamo je i u ponudi: Fenix TK60 Baterijske lampe - Page 14 69343
McJagger
McJagger
bomber
bomber

Male
Broj postova : 106
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.11.2009

http://www.kvama.com

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 24.06.11 12:40

Sve te "taktičke" lampe te klase su slične, i sigurno da ima međusobnog kopiranja. Evo samo jedan primjer, Eagletac je svojim modelom T20C besramno kopirao Olight M20 Warrior.

Baterijske lampe - Page 14 Olighteagletac

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by UBERSOLDAT 25.06.11 20:16

HrvojeKL je napisao/la:Sve te "taktičke" lampe te klase su slične, i sigurno da ima međusobnog kopiranja. Evo samo jedan primjer, Eagletac je svojim modelom T20C besramno kopirao Olight M20 Warrior.

Da, mislim da si u pravu... To je ko klasa kod automobila... Svi imaju ponudu monovolumena.
Baterijske lampe - Page 14 747986


Negooo, nedavno sam bio na stranicama gdje se prodaju Petzl (uglavnom naglavne) lampe...

Naravno, radi se o jednom kvalitetnijem proizvodu, no nekako mi se čini da su tehnologijom dosta iza (ove kvalitetnije) kineske konkurencije.

Imaju hrpu lampi s zastarjelom LED-klasom, čak nerijetko koriste i multy-led tehnologiju, a za napajanje nerijetko koriste zastarjeli 3xAAA princip. U čemu je kvaka?

Vjerovatno da postoji bolji omjer kvalitete i cijene, no meni je poznat (ne_jeftini)
Fenix, pa ću navest jedan njegov best-buy produkt u toj klasi..

HL21 koji košta manje od 280kn

Baterijske lampe - Page 14 Fenix-hl21-black

Snaga 90,43,3 lumena, domet 93m, 1AA uložak koji traje max. cca 53h, R2 dioda i ostalo klasika za Fenix IPX8, T6 Aluminij, + difuzorska leća, itd...

Dok za otprilike istu cijenu kod Petzl-a dobijemo ovo...

http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=282

ili ovo ...

http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=359

ili pak ovo...

http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=365



U čemu je kvaka?
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Guru 25.06.11 21:30

Meni krajem mjeseca treba da stigne iz SLO novi model čeone lampe Black Diamond Storm, ona mi je trenutno "best-buy".

http://www.blackdiamondequipment.com/en-eur/shop/mountain/lighting/storm-headlamp

55 eura u Sloveniji, IPX7, jak snop, difuzno svijetlo, crveno svijetlo itd...

Treba mi za planinarenje, penjanje i sve ostale aktivnosti ; )
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Igsy 26.06.11 0:44

Ja također primjetih da te zapadnjačke firme ugl. opreme za penjanje, alpinizam i planinarenje pomalo zaostaju u tehnologiji i jačini samih lampi... Dok cijenu drže visoko gore. Iako i sam primarno koristim petzl naglavnu s ugrađenim "CORE" dodatkom samo zbog mrvicu više pouzdanosti i mogućnosti programiranja jačine i trajanja svjetla na lampi, usporedim li je s npr. Fenix HL20 daleko je slabija i pomalo nezgrapnijih gabarita za svoje sposobnosti... iako i ta Fenix HL 20 mada je preko duplo jača ima neke nedostatke poput preuskog snopa svijetlosti za npr. nočno hodanje po planinarskim stazama... fukusira mi svijetlost na nekih pola metra promjera pod nogama, a meni treba znatno širi snop da mu bude sve pregledno. Uz nju se dobije i difuzor za širenje snopa svijetlosti ali iskreno osim što dosta priguši svijetlo ne pomogne baš puno u širenju snopa. Zato mi sada naglavna Fenix HL20 stoji u autu, a po terenu i dalje nosim Petzl TIKKA² CORE + naravno kao main hand lamp u ruksaku je trenutno Fenix LD 20 i kao krajnji backup neka noname solarna/dinamo od svega 15tak lumena. Baterijske lampe - Page 14 80159
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 26.06.11 14:22

Zapadne firme to rade zato što mogu Baterijske lampe - Page 14 747986 Opet se moram osvrnuti na SureFire, koji ugrađuje zastarjele Luxeon ledice, snaga im je patetična, cijena urnebesna a jedini tip baterija koje koriste je CR123A. Razlog je vjerojato taj što im je civilno tržište manje važno, jer im je vojska najveći kupac, a vojnici dobivaju CR123 baterije na lopate.
Za razliku od zapadnih firmi, Kinezi osluškuju puls tržišta. Često se javljaju i na specijalizirane forume gdje iz prve ruke dobivaju povratne informacije koje onda koriste da bi poboljšali proizvod.
Fenix HL21 je dobra lampa. Imao sam nedavno jednu u rukama, i mogu reći da je na nivou visoke Fenixove kvalitete.

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by PJER 26.06.11 18:53

U jednom dijelu slažem se s vama ali u drugom možda i ne. U svojem poslu imao sam doticaja sa opremom visoke kvalitete ali i marginalne.Ponekad nije ono najskuplje možda najbolje a i ono jeftino nije katastrofa.Sve ovisi o potrebama pojedinca.Proizvođaći opreme žive od potrošača i normalno je da je potrebno proizvod prodati.Ali pravo pitanje je šta je potrebno meni kao pojedincu.Konzumerizam je u svim porama i u privatnom životu kupujem stvari koje možda nikada neću moći u potpunosti iskoristiti a mogao sam proći troduplo jeftinije.Iskreno koliko pojedinaca ovdje na forumu ima potrebe za visoko kvalitetnom opremom.Većina ljudi odlazi na kratke odlaske u prirodu i novac potrošen na extremno skupe stvari može se i puno bolje iskoristiti.A moramo biti svjesni da pojedini proizvođaći u koje ću ubrojiti i PETZL možda ne proizvode uređaje koji su posljednji krik tehnologije ali rade .Rade zato što su provjerene komponente i u datum trenutku neće zakazati.Rade u ekstremnim uvjetima gdje će nova tehnologija zakazati jer je potrebno vrijeme da se finalni proizvod provjeri i usavrši a za to je potrebno vrijeme. Slažem se u potpunosti da i ime firme nosi na cijeni ali budimo realni jeftino i dobro rijetko se viđa...
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by UBERSOLDAT 11.07.11 13:29

PJER je napisao/la:U jednom dijelu slažem se s vama ali u drugom možda i ne. U svojem poslu imao sam doticaja sa opremom visoke kvalitete ali i marginalne.Ponekad nije ono najskuplje možda najbolje a i ono jeftino nije katastrofa.Sve ovisi o potrebama pojedinca.Proizvođaći opreme žive od potrošača i normalno je da je potrebno proizvod prodati.Ali pravo pitanje je šta je potrebno meni kao pojedincu.Konzumerizam je u svim porama i u privatnom životu kupujem stvari koje možda nikada neću moći u potpunosti iskoristiti a mogao sam proći troduplo jeftinije.Iskreno koliko pojedinaca ovdje na forumu ima potrebe za visoko kvalitetnom opremom.Većina ljudi odlazi na kratke odlaske u prirodu i novac potrošen na extremno skupe stvari može se i puno bolje iskoristiti.A moramo biti svjesni da pojedini proizvođaći u koje ću ubrojiti i PETZL možda ne proizvode uređaje koji su posljednji krik tehnologije ali rade .Rade zato što su provjerene komponente i u datum trenutku neće zakazati.Rade u ekstremnim uvjetima gdje će nova tehnologija zakazati jer je potrebno vrijeme da se finalni proizvod provjeri i usavrši a za to je potrebno vrijeme. Slažem se u potpunosti da i ime firme nosi na cijeni ali budimo realni jeftino i dobro rijetko se viđa...

Evo nakon malo istraživanja o toj tematici nađoh brdo zanimljivih detalja koji su ključni pri odabiru čeone lampe.

Eto sad kako nešto malo više znam o tome, mogu se složiti s tobom da nije sve u lumenima i ostalim gabaritima.

Zanimljivo je da je kineski HL21 gotovo po svemu bolji i napredniji od tehnološki zaostalijih ali specijalistički razvikanijih firmi tipa Petzl, Princeton tec, MAMMUT, Zebralight, Black diamond i drugih.... No ipak ljudi se ne tuku za HL21, ili za masivniji HP10 već se odlučuju za razvikanije "plastičnjake" s starim 5mm LED-icama slične cijene.

Jedan od nedostataka HL21 je preuski svjetlosni snop. Ponekad ljudi zahtjevaju difuznije i štedljivije riješenje, i to čak večina njih koji u biti trebaju pouzdanu, jednostavnu i laganu čeonu lampu samo da bi postavili šator, prošetali šumom i slično... a začudo, takvih je najviše.

Takvu svijetlost mogu pružiti samo 5mm ledice, a nikako jedna snažna i usmjerena dioda postavljena u masivno i teško kučište.

Pošto je ovo skroz jedno novo područje rasprave, napravit ću novu temu .....
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by HrvojeKL 11.07.11 21:02

Oblik snopa ti najviše ovisi o optici, ne toliko o samoj diodi. Ista ledica može imati široki i ravnomjerni difuzni snop, ili vrlo uski fokusirani snop dometa nekoliko stotina metara. Naravno, neke diode su konstruktivo bolje za čeone lampe, poput nove generacije Cree XP-G i XM-L koji imaju veće čipove i svjetlosni kut od 125 stupnjeva. Po meni su 5 mm ledice dobre samo za staviti u upaljače, jer je bilo koja power led na istoj struji efikasnija od 5 mm ledice.

HrvojeKL
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 26
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by UBERSOLDAT 11.07.11 23:00

HrvojeKL je napisao/la:Oblik snopa ti najviše ovisi o optici, ne toliko o samoj diodi. Ista ledica može imati široki i ravnomjerni difuzni snop, ili vrlo uski fokusirani snop dometa nekoliko stotina metara. Naravno, neke diode su konstruktivo bolje za čeone lampe, poput nove generacije Cree XP-G i XM-L koji imaju veće čipove i svjetlosni kut od 125 stupnjeva. Po meni su 5 mm ledice dobre samo za staviti u upaljače, jer je bilo koja power led na istoj struji efikasnija od 5 mm ledice.

Slažem se djelomično.

Naravno da su diode najnovije generacije dosta efikasnije od onih 5mm, no stvar je u broju dioda.

Ja nigdje nisam vidio čeonu lampu s 4-5 Cree XP-G ili XM-L dioda postavljenih u seriju da čine skroz difuzno svijetlo. Razlog najvjerojatnije leži u cijeni dioda.

Začudo... postoje i 5mm diode novije generacije koje su podosta efikasnije od onih u upaljačima. Ne mogu se naravno mjeriti s ovim jačim Cree i Nichia rođacima.

Npr. Princeton tec quad koji na sebi ima 4 5mm diode dosiže i 45 lumena i 100 000 radnih sati, što je gotovo nemoguće s diodama iz upaljača.

UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by McJagger 12.07.11 8:48

I diode u upaljačima postižu dobru jačinu... Fenix E01 isto ima 5mm diodu i postiže 10 lumena... nije to neki problem.

Ukoliko imaš neku high-power diodu, pokreni je bez optike i reflektora, difuzno samo tako... a za 4-5 XM-L ili XP-G dioda nema potrebe... pa ne treba ti 3000 lumena na glavi?
McJagger
McJagger
bomber
bomber

Male
Broj postova : 106
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.11.2009

http://www.kvama.com

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Hombre 12.07.11 13:56

McJagger je napisao/la:Ukoliko imaš neku high-power diodu, pokreni je bez optike i reflektora, difuzno samo tako... a za 4-5 XM-L ili XP-G dioda nema potrebe... pa ne treba ti 3000 lumena na glavi?
Možeš i običnu Q5. Na udaljenosti 1,8 m što bi trebala biti prosječna visina čovjeka ima snop promjera 3 m tako da je i to previše i još bi ga trebalo suziti prikladnim reflektorom. Ja vrlo dugo imam Petzl Tikkina i sasvim sam zadovoljan iako ima "zastarjeli" sistem sa 3x3A ali iste traju cijelu vječnost, jednom godišnje ih promijenim iz predostrožnosti, količina svjetla u mraku je sasvim dovoljna da vidim put kojim se krećem onoliko koliko mi treba, ako je koristim noću za ribolov ne ubija mi noćni vid kad svijetlim udicu u rukama...

Obzirom da imam ručnih svjetiljki uvijek ponesem i jednu od njh ako mi je potrebno "dalekometno oružje" Baterijske lampe - Page 14 747986

Neki dan sam uništio jednu kinesku jeftinaru. Poslije skoro dvije godine korištenja i možda svojih 3 tisuće uključivanja i isključivanja što je besprijekorno odradila, padala je sto puta, bila u vlažnoj kabanici i jedino je nisam uranjao u vodu palo mi je na pamet pogledati što se nalazi ispod leće na samoj diodi.

Zalijepljena je nekim balavim silikonom i, što je najčudnije taj mekani silikon pokriva i cijelu diodu pa sam uzeo urarsko povećalo i urarsku pincetu i to skinuo. Trebalo mi je pola dana da sve skinem i dobio sam neuobičajeno toplu žutu svjetlost obzirom kakva je bila prije ali je zato prvi put kad je pala prestala raditi jer je pukla jedna od žica na diodi i vrlo moguće da sam ja zakačio pincetom ili je silikon u koji je zalivena kod čupanja povukao i nju. Iako imam daleko boljih naručio sam opet istu i ugodno se iznenadio jer su i jeftinare (cca 12 dolara) evoluirale i ova nova uz to što odlično svijetli ima i memoriju pa ako je ponovo uključiš nakon 10 sec vraća se u najjači default mod. Na 170 m u okruženju gdje ima gradskog svjetla na kući vidiš štokove prozora, a sa daljine od 340 m posvijetlio sam jedan otočić i jasno se vidi linija obale. Jedino šo bi volio da je low mode još slabiji (razmazila me JetBeam III M i ITP A3EOS) ali obzirom koliko košta nije baš neka zamjerka.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by northy 27.08.11 23:31

FENIX ili JETBEAM? Cini mi se da Fenix ima bolje performanse ali opet americki protiv kineskog proizvoda.
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by northy 28.08.11 10:07

FENIX ili JETBEAM? Cini mi se da Fenix ima bolje performanse ali opet je to kineska lampa.
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by McJagger 28.08.11 13:27

northy je napisao/la:FENIX ili JETBEAM? Cini mi se da Fenix ima bolje performanse ali opet je to kineska lampa.

A jetbeam je...?
McJagger
McJagger
bomber
bomber

Male
Broj postova : 106
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.11.2009

http://www.kvama.com

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by northy 28.08.11 16:44

McJagger je napisao/la:
northy je napisao/la:FENIX ili JETBEAM? Cini mi se da Fenix ima bolje performanse ali opet je to kineska lampa.

A jetbeam je...?

ZNACI DEFINITIVNO FENIX Baterijske lampe - Page 14 747986
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by NAVIGATOR 28.08.11 22:48

FENIX je moj favoriot!
imam ih nekoliko i sve rade odlično i pouzdano.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by NAVIGATOR 28.08.11 22:56

pišem post i pošaljem a ono niš!
dakle po drugi puta:

moj je favorit FENIX, imam ih nekoliko i sve su fantastične i pouzdane.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Surfer 29.08.11 11:54

Samo da napišem kako sam se jučer izblamirao sa svojom Fenix LD 15.
Bio malo u Zagorju kod prijatelja i pričamo, dođe tema o kineskim proizvodima i kažem ja imam ti ja tu kinesku lampu ako hoćeš da ti pokažem kako dobro svijetli, šokirat ćeš se.

Odemo mi u podrum gdje je potpuni mrak i ja hoću upaliti Fenix, ali ne ide pa ne ide.
E, sad već meni neugodno, reko pa ne mogu vjerovat da se pokvarila.
I sine mi da je vjerovatno baterija otišla zbog toga što se sama upalila u torbici (ne prvi put) i potrošila bateriju i proklinjem taj idiotski sistem paljenja.

Sva sreća pa sam u autu imao rezervnu Romisen koja košta tri puta manje i ima pošteni gumb za paljenje svijetla.
Prvo sam posvijetlio sa Romisenkom , ovi su naravno pali na guzicu od čuđenja kako dobro svijetli, a onda sam izvadio bateriju i stavio je u Fenixicu i naravno proradila je.

Iako sam rekao da Feniksica svijetli još bolje, dobio sam sumnjičave poglede prijatelja jer baš i nije svijetlila bolje.
Ali sam se sad barem uvjerio da nikad više neću kupiti Fenix lampu ili bilo koju drugu marku lampe koja nema paljenje na gumb nego na glupo okretanje glave.

Ovo je bila situacija u kojoj sam se samo izblamirao ali da je ovo bila jedna od onih kritičnih situacija zbog koje to sr***e i nosim sa sobom, mogao bih samo sjesti i plakati.

Ta lampa više ne ide nikud sa mnom.
Fuj,fuj
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Mraz 29.08.11 12:16

Više odvidaš glavu pri gašenju i problema ne bi trebalo biti, meni se tako nešto još nije dogodilo no slažem se s tobom da je taj način paljenja stvarno loš.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by NAVIGATOR 29.08.11 13:41

iako obožavam fenixice također mislim da taj sistem okretanja glave preuzet s mag litea baš i nije neko sretno rješenje no meni je do sada uvijek pouzdano radila. teoretski postoji šansa i da se kliki slučajno u ruksaku upali. ja na svojoj kako je Mraz naveo jedan krug više odvrnem glavu i nema problema.
teško je usporediti koja lampa jače ili bolje svjetli ako nemaš obje istovremeno upaljene. čak ona koja je jača ne mora biti i bolja. bitan je difuzni postepen rasap svjetlosti koji određuje kvalitetna leća diode i kvalitetan reflektor i staklo glave kroz koju svjetlo prolazi. nisu lumeni naj bitniji. upravo me zu fenixica dobila sviđa mi se nezina emisija svjetla i bijela boja svjetla.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Igsy 29.08.11 13:56

Ni meni nije baš dobro sjeo taj sistem paljenja navidavanjem, zato zadnjih 2,3 mjeseca kao EDC nosim Fenix E 11 s klasičnim gumbom odozada ( http://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=99 ) također radi na 1 AA, max 105 lumena i dosta je jeftinija od LD 15 i svih ostalih iz LD serije...

Baterijske lampe - Page 14 DSCN0696-600

Baterijske lampe - Page 14 DSCN0697-600

Baterijske lampe - Page 14 DSCN0698-600
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Guru 29.08.11 15:10

I ja sam moju lampu sa paljenjem na okretanje zamijenio sa drugom koja se pali na gumeni taster.
Paljenje zavidavanjem ima više mana.
Prvo, tako što stalno zavidavate i odvidavate taj dio, navoj se vremenom potroši i meni se na dvije lampe desilo da više neće da se zavidaju, tako da su mi ostale nefunkcionalne lampe.
Drugo, obično je navoj slaba tačka kada se radi o vodonepropusnosti jer kad nije skroz zavidana tu može voda da uđe.
Treće, lako se sama upali u torbici ili nekom drugom mjestu a opet kad se više odvida postoji mogućnost da padne "glava" lampe.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Baterijske lampe - Page 14 Empty Re: Baterijske lampe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 34. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.