FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

KIŠNI DAN U DIVLJINI

+16
puls
nix1909
Kuzma
Mije
Migach
sgt bear
goxxon
elvin
C'eed
Wilddude10
mali mačak
ivo
Hombre
PJER
FrankyRC
NAVIGATOR
20 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 07.01.13 23:58

supruga je slomila nogu pa sam svojoj kćeri već mjesec dana i mama i tata i ne stignem na neki višednevni izlet kakov napravim barem jednim zimi. ni zima ove godine nije neka zimska pa ne mogu reći niti da previše žalim za šetnjom po ovakvom blatnjavom vremenu.

no i takva zima je upravo idealna za upoznavanje bliže okolice koju ne stignem obići u prilici boljih i zanimljivijih izleta.
cijeli život hodam po medvednici ali najčešće idem na izlete u vršnu zonu pa prema istoku do ponikva i glavice. istočni dio medvednice kroz život sam rijerko posjećivao. tek nešto hodanja od vrha pa prema markuševcu i gorsko zrcalo.
za vikend smo bili kod frendova koji su HGSS-ovci i poznaju medvednicu ko svoje dvorište, uputili su me na lijepu šetnju od vidovca do doma na goršćici pa prema domu na lipi, kažu vrlo lijep put i dobra jednodnevna šetnja.

taj dan me kontaktirao i forumaš Kuzma pa sam mu u razgovoru spomenuo da planiram jednodnevni izlet i nabrzinu je pao dogovor.

jučer u rano jutro već oko 8 krenuli smo prema vidovcu. na početku uspona prema goršćici zaključili smo da ako cijeli put mislimo proći pješke da će nam trebati oko 7 sati hodanja a to nam ne ostavlja puno vremena pošto su dani kratki za uživanje u divljini.
odlučili smo do goršćice do koje bi trebali hodati oko sat i pol odvesti se autom.
parkirali smo se kod doma i pripremili opremu i karte, jer vani već dva dana pada dosadna kiša a mi ovaj kraj uopće ne poznamo.
u domu smo bili prvi gosti.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1816Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1820Medium

krećemo širokim makadamskim putem i ciljamo odvojak koji bi nas lijepom stazom po 700 metara visokom hrptu, nakon sat i pol hodanja, trebao dovesti do doma na lipi.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1823Medium

uskoro pronalazimo dobro označeni odvojak

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1827Medium

vrijeme je baš slinavo a vidike koji su zimi bez vegetacije divni, jer se vidi i zagrebačka i zagorska strana, nama su potpuno zaklonjenji kišom i maglom

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1829Medium

neobično je koliko je šuma još zelena

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1828Medium

po hrptu gdje inače opstaju samo najsnažniji od vegetacije, stabla su ogromna i neobična

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1839Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1836Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1841Medium

zbog izrazito istaknutog položaja i strmih obronaka ovaj hrpt štrči 700 metara u vis poput oštrice noža, pa su česti udari gromova koji desetkuju stoljetna stabla. velik broj ih je vidno pogođen munjom a cijela unutrašnjost i otkinuti komadi su pougljenjeni

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1857Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1859Medium

takvi natruli komadi od vlage služe kao idealno stanište gljiva

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1853Medium

fotka na jednom vidikovcu gdje u poljaku piše da je krasan pogled za opustit dušu. mi nismo vidjeli dalje od nosa.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1849Medium

staze su bile stvarno blatne a mještani su nas upozorili da jednu planiranu dionicu izostavimo jer je po ovakvom blatnom vremenu smrtonosna???

kada sam kretao na šetnju razmišljao sam koje gojze ponijeti i ponio sam dvoje ali izbor je pao na više od 5 godina stare idaho-ice. sva sreća da sam njih uzeo jer drugih novih bi mi bilo žao a i ove su stare odradile posao(ni kapi nisu propustile)

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1926Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1927Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1933Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1934Medium

kada je iz blata i magle izniknuo putokaz vjersko religijskog sadržaja upitali smo se jesmo li na dobrome putu ili to sudbina iskušava nas nevjernike nudeći nam u bespuću slamku spasa, putokaz za mariju bistricu.(obratite pažnju na kuzminu "jezuš" facu)

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1847Medium

drugi putokaz otklonio nam je svaku sumnju, još pola sata hoda do lipe.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1864Medium

odma smo veseli kroz blato odskakutali dalje prema čaju s rumom na koji smo se nabrusili.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1863Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1860Medium

blizina marije bistričke i dubuko u šumu priža svoje krake pa svako malo pred našim očima niču iz magle neki križevi i ukazanja.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1916Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1918Medium

blizu smo doma na lipi a gojze blatne kao da smo orali i kopali, sva sreća bilo je još zaostalog snijega.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1882Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2088Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1874Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1879Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1876Medium

nakon čišćenja snijegom bili smo glanc ko za crkvu

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1884Medium

očito blizina svetišta na neke jako djeluje a Kuzmu je skroz uzelo KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1887Medium

uspio sam ga otrgnuti iz transa spomenom na čaj s rumom u sad već nedalekom planinarskom domu.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1893Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1894Medium

prvi puta u životu da mi je u čaju bilo pre malo ruma(Gorilin utjecaj)

zamaglila nam se oprema a nije ni čudo kada je vani cijelo vreme bilo slinavo.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1896Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1888Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 08.01.13 15:46; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 0:38

na šetnji smo se dogovorili da čemo stati i zapaliti vatru na povratku. plan je bio da iz doma krenemo natrag prema goršćici i da na jedinom koliko toliko ravnom dijelu napravimo jurišni bivak (cijeli je dan kišilo) i da malo guštamo u tišini i divljini.
Kuzma si je dao zadatak pronaći komad breze za napraviti žlicu novim morinim drvodjeljnim nožem koji je nedavno kupio.
breza više voli ravnicu i kažem mu, teško ćemo je ovdje naći.
no sam dom lipa je na jednoj zaravni i u daljini kroz žbunje ugledali smo nekoliko stabala koja su se bjelila. izvrsno jer i kora breze će nam dobro doći za paljenje vatre, a ja sam se zarekao da ću po ovako hladnom i vlažnom vremenu vatru zapaliti firesteelom.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1881Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1905Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1903Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1904Medium

za žlicu nismo rezali granu živog drveta nego je kuzma otpilio komad već prije odrezanog komada breze koji je kao štrčak virio iz korjena.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1906Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1908Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1911Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1913Medium

nadam se da će ovaj komad breze za koji dan ovdje na forumu osvanuti kao tutorijal za izradu žlice

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1915Medium

krenuli smo dalje a u stopu nas je pratio super dobar i pristojan pes, stalno bi čulio uši i njuškao i jurcao za nečime, ali svako toliko bi se vratio i provjerio idemo li još uvijek istom rutom

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2034Medium

još jedna miserija na ovome putu bila je kako sam ju nazvao alea slomljenih grančica.

cijelo vrijeme putem su bile potrgani vrhovi grana na visini od metar i pol. kao da je bager prolebdio ali svaka je granćica bila savinuta, strgana u drugu stranu, kuzma je pomislio neka živina. pošto su bile potrgane samo uz ljudske staze meni su na pameti kao krivci za ovo bile najveće životinje koje hodaju medvednicom a to već 200 godina nisu medvjedi nego ljudi.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1936Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1939Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1935Medium

na pola puta do auta smo se udaljili od pješačke staze i pronašli ravno mjesto u zavjetrini gdje ćemo zapaliti vatru.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1943Medium

kako je i dalje kiša neumorno škrapala ferinovu pončo kabanicu(imali smo ih dvije ali ja svoju nisam koristio) razapeli smo kao šatorsko krilo. trebalo nam je osigurati i da vatru lakše upalimo da nam se ne smoći gorivi materjal.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1949Medium

zadnje sam vrijeme prodao sve noževe koje sam imao a od fiksnih mi je ostao samo tor i mali idun kojega nisam ponio. tako sam na ovome izletu prvi puta za ozbiljno koristio tora i to za sve i svašta no najprije za pripremu vatre

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1948Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1946Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1947Medium

vrećica je tu kako sitno drveno paperje ne bi navuklo vlagu iz mokrog lišća.
sjeckalo se cijepalo i batoniralo.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2071Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2073Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2074Medium

zapravo toru ne treba baton, dovoljno je zamahnuti i deblo se pretvara u trešće

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1953Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1954Medium

obečao sam si da ću vatru zapaliti firesteelom ali sam shvatio da sam zaboravio svoj firesteel. stvar spašava EDC. u njemu je uvijek exotacov mali hi tech firesteel oko kojega je i ovdje na forumu bilo puno polemike a po njemu su pljuvali uglavnom oni koji ga osim na youtubeu nisu nikada ni vidjeli. eto prilike za provjerit vrijedi li on u ovakvim "mokrim" situacijama.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2066Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2068Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2035Medium

najprije je trebalo dobro pripremiti brezovu koru koja je bila svježa i potpuno mokra no iskru mora uhvatiti.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1955Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1956Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1957Medium

ovako izgleda pripremljena kora, nastrugana prašina koja hvata iskru i malo deblja vlakna koja odma hvataju plamen

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1958Medium

upalio sam iz trećeg poteza, iskra ovog štapića je najbolja koju sam koristio, i ja bi da je deblji i duži ali ovakav je odličan za survival i nepredviđene situacije u kakvoj smo bili(nepredviđene jer sam zaboravio svoj kineski firesteel)

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1960Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1964Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 08.01.13 1:42; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 1:06

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1966Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1967Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1970Medium

dok sam ja palio vatru kuzma se bacio na pribavljanje drva, cijepao je i pilio i ubrzo smo imali rezervu za pečenje, huhanje i grijanje za cijeli dan

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1972Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1976Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1979Medium

drva i vatru smo imali, trebalo je samo još nabaviti štapove za pečenje kobasa. kako su kobase bile pivske tanke i štapovi su trebali biti filigranski napravljeni.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1984Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1987Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1993Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1994Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_1998Medium

ovaj izlet mi je bio provjera tora za iduće ozbiljnije avanture, po sjećanju sam znao da mi je trailmaster 13 godina odrađivao apsolitno sve zadaće na terenu od filetiranja do obaranja stabala(doslovno) pretpostavio sam da će i tor biti dorastao zadatku. da je dobar chooper to sam odavno znao, zanimalo me koliko je upotrebljiv za sitnije poslove.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2005Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2007Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2049Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2050Medium

vatra je gorila, sve je bilo spremno, još samo ultimativni izazov za svaku moju oštricu "grindanje kobasa"

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2009Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2014Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2011Medium

finalni rezultatje tu pa sami prosudite je li položio

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2017Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2024Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2027Medium

ako ste onog crnog pesa zaboravili on nas nije. cijelo je vrijeme jurcao oko logora i nešto kopao poput bagera ali čim je zamirišala hrana evo njega.
iznenadilo me koliko je pristojan i poslušan bio. kuzma je rekao "pa mene moj vlastiti nije nikada ovako slušao" KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256 . nikakvo cviljenje samo je stajao i gledao nas. normalno da smo mu na kraju dali barem četvrtinu hrane koju smo nosili.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2041Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2043Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2030Medium

mogli smo si doma napraviti sendviće ali ovako, iako nam je uzelo više od 3 sata vremena, bio je neopisiv gušt.
puno je komforu doprinjela dobro inprovizirana streha protiv kiše i suha klupa na kojij smo sjedili

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2063Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2059Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2065Medium


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 08.01.13 1:48; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 1:21

polako nas je počeo hvatati mrak. spakirali smo se i krenuli prema goršćici

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2078Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2093Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2100Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2096Medium

na povratku smo se još zastali poigrati s jednom jelom, no o tome pod jednom drugom temom

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2108Medium

noćnu šetnju iskoristio sam za test jedne svjetiljke friško pristigle u moj EDC o kojoj ću također pod jednom drugom temom no već sad mogu reći da radi fantastično.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2129Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2134Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2140Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2143Medium

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2148Medium

po potpunom mraku stižemo do automobila i zaključujemo da nam je pametna odluka bila što smo se dovezli do goršćice. ne bi nam se dalo sad još 2 sata hodati do civilizacije po ovako slinavom vremenu. da moramo hodali bi ali mi smo u prirodu išli guštati.

KIŠNI DAN U DIVLJINI IMG_2150Medium

KRAJ, svi komentari dobrodošli.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by FrankyRC 08.01.13 7:31

Mala škola svega :-) ugodno proveden dan u svakom slučaju
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by PJER 08.01.13 7:36

Lijepo ste se proveli, šteta samo zbog vremena jer bilo bi lijepih slika iz ptitode KIŠNI DAN U DIVLJINI 304316
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Hombre 08.01.13 8:04

NAVIGATOR je napisao/la:na šetnji smo se dogovorili da čemo stati i zapaliti vatru na povratku. plan je bio da iz doma krenemo natrag prema goršćici i da na jedinom koliko toliko ravnom dijelu napravimo jurišni bivak (cijeli je dan kišilo) i da malo guštamo u tišini i divljini.
Po svemu viđenom bio je to, bez obzira na vrijeme lijepo proveden dan u prirodi. Jedna od prvih stvari koje su me dojmile je Tor jer je zbilja nož. I ostalo sve odlično od nadstrešnice, vatre, klope, putovanja i da ne zaboravim dobrog psa koji vam je po slikama pravio društvo cijelim putem.

Ili mi se čini zbog kuta snimanja ili je to lampa koja radi na CR 123A

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by ivo 08.01.13 8:21

Pes je ostao gore KIŠNI DAN U DIVLJINI 166116 ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 8:45

u zadnje vrijeme uvijek palim vatru kada je mokro i hladno na najlonskoj vrećici ako ju imam. sprećava upijanje vlage s mokrog tla. najprije sam za to koristio aluminijsku foliju jer kakti manje šteti, ali alumini je izvrstan vodić topline i ohladi jezgru vatre kad je najpotrebnije da bude topla, na samome početku. iz tog razloga koristim vrećicu koja već sva izgori do trena kad jelo ide na vatru.

PJER
da bilo je stvarno loša vidljivost tako da imam još nekih 20tak fotki okoline ali sve su iste magla i drveće, tako da ih nisam sve stavljao. mislim da se iz ovih nekoliko vidi ambijent u kojemu smo bili.

Hombre
lampa je na CR123 bateriju, jedan prilično exkluzivan model nakucam pod jednom drugom temom.

ivo
pas je bio fantastičan, na kraju kada smo došli do auta htjeo je s nama u auto i jedva smo ga zadržali vani. kada smo krenuli blatnjavom cestom prema dolje cijelo je vrijeme trčao ispred auta.
već sam jednom tako spasio psa i imao ga 15 godina, nisam mogao opet no nije mi bilo svejedno, duša od pesa. čak mi je palo na pamet da je neka lovačka pasmina prema ponašanju. pes je oko nas kada smo se ulogorili iskopao jame po pola metra dubine u zemlji. nevjerovatno pristojan pes.
kada se na putu ispred nas kada smo već išli autom, našao jedan čovijek također sa psom tek je onda naš četveronožni poznanik posustao.
neobićno je to što smo na izletu sreli još ljudi sa psima i svi su hodali sa ničijim pesima, dakle s psima koji nisu njihovi nego su ih sreli putem. nadam se i rastao sam se od crne njuške u uvjerenju da je to pas iz obližnjeg sela ili nekog planinarskog doma u blizini i da se ne radi ipak o napuštenim ili zalutalim kućnim ljubimcima. KIŠNI DAN U DIVLJINI 166116
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by mali mačak 08.01.13 9:37

Lijepo proveden dan unatoč šugavom vremenu...

Živo me zanima test baterijske lampe- odavno sam bacio oko na nju (ali ne na titan verziju) jedino me kopka onaj magnet- kako on funkcionira sa ostalim tehnikalijama koje se nose po džepovima (tipa usb, kartice, itd.) tj. da li ih može oštetiti.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 10:06

pa kod titanske verzije uz ostale prednosti osim samog titana je i ta da se taj magnetić da izvaditi što je za mene bila ključna opcija i što sam odma i učinio zbog magnetnih traka na koje snimam a koje bi se od ovako jakog magneta sigurno oštetile ali i zbog smanjenja težine same svjetiljke.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Wilddude10 08.01.13 10:10

Prekrasna šetnja (bez obzira na vrijeme) sa prekrasnom opremom KIŠNI DAN U DIVLJINI 350615

Wilddude10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 302
Godine : 27
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by mali mačak 08.01.13 10:16

Sorry na spamanju teme- pričekat ću recenziju- ali ako sam te dobro razumio na titanskoj se magnet može izvaditi a na aluminijskoj ne?
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 10:18

da
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by mali mačak 08.01.13 10:43

ok, hvala na informaciji. iskreno, još nisam načisto da li bi uopće tu ili i3... razlika u cijeni je znatna, pogotovo za titanijski model.
Ali ok, kako rekoh pričekat ću recenziju da ova tema ne nastavi u krivom smjeru....

edit: krivo sam napisao KIŠNI DAN U DIVLJINI 91380 ne I3 nego I1
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by C'eed 08.01.13 11:32

Pohvale za Osječko pivo KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
C'eed
C'eed
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 34
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 15.11.2012

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 12:33

volim osječko.
ma svako je pivo dobro uz kobasu sa žara ako je fino ohlađeno.

Kuzma i ja zaključili smo da je to jedina prednost ovakvog vremena što je cuga taman temperature i nema opasnosti da se zagrije ili zaledi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by elvin 08.01.13 12:36

Kao i uvijek Navijeva reportaža profesionalno i besprijekorno urađena KIŠNI DAN U DIVLJINI 393492
Ružno vrijeme ali izlet odličan!

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by goxxon 08.01.13 12:53

tog Tora se ne bi ni Rambo posramio.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 13:03

elvin
drago mi je da ti se sviđa, nije to bila neka luda avantura više bijeg na rub divljine zbog predaha od novogodišnje gužve.

TOR je bog!!!

performanse trailmastera u exkluzivnoj nehrđajućoj varijanti.
skroz je zanimljivo da njegova inače glatka ručka od kožnih kolutića, s neke egzotične sjevernjačke živine, u mokrim hladnim uvjetima postane hrapava i lijepi se za dlan. iznenadilo me.
kad sam došao doma malo sam ju melemom namazao da još malo potamni.

nožem sam oduševljen kao niti jednim do sada, ali ima i minus koji nije skroz beznačajan, dosta ga je teško jednom rukom vratiti u futrolu za pojasom.
možda će se s vremenom kožna futrola malo rzraditi jer je skroz nova.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by sgt bear 08.01.13 14:36

čini se da je tor prošao glatko sve testove do rezanja kruha. onda se na sljedećim fotografijama (a posebno kod rezanja sira) vidi na par mjesta chipping na oštrici... to je užas!!! daj ga odmah prodaj (mislim da je 370 kn sa poštanskim dadžbinama i više nego fer cijena!) KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256 KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256 KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
btw: pravi "hrvatski izlet" prema radićevoj izjavi - osim kaj se niste gubili! KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
najs, dječaki!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by goxxon 08.01.13 14:44

ručku ti rade od kože beba tuljana, zato ti se lijepi za dlan KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Hombre 08.01.13 14:59

sgt bear je napisao/la:btw: pravi "hrvatski izlet" prema radićevoj izjavi - osim kaj se niste gubili! KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
Tko se uz pomoć Garmina 60 CSx i karte ugrađene u njega uspije izgubiti taj će se izgubiti i u vlastitoj kući KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 15:45

stg
za 370kn + poštarina evo šaljem odma samo javi adresu KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
bio je jedan nedavno na prodaju mislim da mu je cijena bila koju kunu viša KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256

goxxon
ahaaa u tome je kvaka!!??
ozbiljno znam da sam čitao o tome koju kožu koriste za ručke NL fallkove serije ali me se nije primilo, neka egzotična sjevernjačka živina je

Hombre
istina ali garmin je bio tu samo radi kontrole koliko okvirno do kuda trebamo, ali u slučaju da smo zaflaksali bio bi od koristi.

jednom sam se ko klinac izgubio podno horvatovih stuba na sljemenu, nije mi bilo svejedno.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Migach 08.01.13 15:47

uu =)
odlične grindane kobase, to je najvažnije, super proveden kišni dan KIŠNI DAN U DIVLJINI 368870
lepo blato KIŠNI DAN U DIVLJINI 368870 hehehehe

evo ,ja danas bio danas po snijegu KIŠNI DAN U DIVLJINI 368870

tor je zakon, kad imaš njega , ne trebaš nikaj drugo.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Mije 08.01.13 15:58

NAVIGATOR je napisao/la:duša od pesa. čak mi je palo na pamet da je neka lovačka pasmina prema ponašanju.
..čistokrvni avlijaner, pogodan za lov svih vrsta kokoši.! KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256


..super izletić, šteta što je magla al i to ima neku draž...
Što se noža tiče-prebolesno izgleda, pogotovo na slikama di radiš neke finije radove...za moj ukus je malo prevelik, radije bi jednog Odina koji je 5 cm manji ili Njorda koji je 10 cm manji..pogotovo za ovako "civilizirane" izlete... KIŠNI DAN U DIVLJINI 747986
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 08.01.13 22:54

Mije slažem se
da sam išao samo hodati onda bi nosio fallkovog iduna ali smo unaprijed već znali da ćemo ložiti vatru a onda mi je potpuno svejedno idem li na 1-2 ili 3 dana jer mi za cijepanje treba neki veći, močniji alat(a cilj mi je i bio isprobati tora za buduće ozbiljnije izlete)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Kuzma 09.01.13 9:37

Evo da se i ja javim obzirom da sam sudjelovao.
Prvo Navi da pohvalim trud za lijepo složenu priču koja definitivno dočarava ugođaj kakav je bio. Iako je dogovor za izlet sasvim slučajno i neplanirao pao odlično je ispalo.

Hombre - da smo se i izgubili ne bi ni znali, gdje god se okreneš isto izgleda, magla i drveće KIŠNI DAN U DIVLJINI 990630

Što se Tora tiče, bio je skoro na razini Fox-ovog kukrija KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
Kuzma
Kuzma
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Karlovac/Zagreb/Varaždin
Datum registracije : 29.11.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by NAVIGATOR 09.01.13 20:06

Kuzma e jesi se raspisao u komentaru, ništa zato Kuzma je dao svoj obol ovom izletu u fotografiranju, hodanju, piljenju cijepanju i jedenju kobasica KIŠNI DAN U DIVLJINI 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by nix1909 09.01.13 20:32

Super proveden dan i super reportaza! Navi i Kuzma svaka cast!
Meni je Lipa zakon i tamo sam proveo jako lijepe trenutke....
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

KIŠNI DAN U DIVLJINI Empty Re: KIŠNI DAN U DIVLJINI

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.