FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

+7
Frenky
Migach
FrankyRC
goxxon
crotwar
markonvs
shebez
11 posters

Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by shebez 20.12.12 15:21

Dajte savet iskusnih...
Razmisljam da kupim Camel back ali sta onda sa klasicnim rancem, ne mogu jedno preko drugoga da nosim na ledjima. Da li se moze camel back iskoristiti sa nekim taktickim prslukom sa dosta pregrada koji se nenalaze na ledjima. Posto nemam iskustva da li se neko tako pakovao i kako izgleda kretanje kroz prirodu, zapinjanje na siblje, stenje i sl.
Za sta ste vi, opremu u ranac ili prsluk...?
Svaki savet i iskustvo je dobrodoslo.
Pomalo pratim forum pa ako ima vec slicna tema nek me modovi prebace.

Hvala i pozdrav
shebez
shebez
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 40
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 08.02.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by markonvs 20.12.12 15:22

Ne znam za nošenje 2 ruksaka ali znam da mrzim vodu iz mijeha jer odvratno zaudara po plastici pa sam po pitanju vode završio na PET bocama...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by crotwar 20.12.12 15:26

pravi CB i je za stavit na prsluk..ovo sa vlastitim naramenicama je totalno bezveze..
ja se slažem sa markom..nosim dve čuture na opasaču
crotwar
crotwar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 276
Godine : 49
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 21.09.2012

https://www.facebook.com/PAUCI.OMB

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by goxxon 20.12.12 15:42

@Marko: bolji okus vode od CB-a mi ima Source, donji model posjedujem u OD verziji.

http://sourceoutdoor.com/water-bladders/12-wxp.html

pogledaj pod Technology, razvili su neku plastiku koja je "kao" staklo
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by markonvs 20.12.12 15:56

Tnx, odlična informacija!
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by FrankyRC 20.12.12 16:01

Camel back možež stavit na veliku večinu taktickih prsluka, i tu bi bilo bolje kupit mole bazu i na nju slagati po potrebi đepove, mada je po meni bolja opcija novi rusak il neka modifikacija na postojecem. Ako je mjeh od provjerenog proivođača i još tome ispravno održavan i tretiran voda je u njemu skroz normalna bez nekih posebnih okusa, štoviše bolja nego iz plastičnih boca
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Migach 20.12.12 16:51

shebez, molim te pročitaj pravila foruma i prije daljnjeg nastavka sudjelovanja u raspravama se predstavi u za to predviđenoj rubrici.

Hvala
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Frenky 20.12.12 16:56

taktički prsluk je predviđen za nošenje okvira sa streljivom, radiostanice, prvog zavoja i sl, a ima za to točno sašivene džepove, konstrukcija mu je također predviđena za nošenje određene količine tereta.

u taktičkim situacijama, jeli.

tako da je po mome mišljenju nepraktičan za civilnu upotrebu ukoliko nije riječ o air softu.

kupiti ga samo zato da bi se nakačio cb na njega, po meni nema nikakvog smisla, a i nije baš jeftin.

kod kupovine opreme treba imati širu sliku glede korištenja, pa kao što je netko gore napisao, pametnije je kupiti pošten ruksak sa džepom za cb, ako već misliš da ti je cb kao takav neophodan

btw. i meni se cb usmrdio, pet ambalaža je po meni zakon.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by crotwar 20.12.12 17:22

Ti pričaš o hv borbenom prsluku, formi koja se koristila davnih dana (mada nisam rekao da se još uvijek neupotrebljava)..Današnji taktički (armor plate carrier), ilti po CROCO-u , prsluci za brzo odbacivanje, su dizajnirani tako da možeš pokačit šta god želiš na njega.ako češ nosit 12 okvira, zakačiš 12 đepova (pouch)...Dobro, nama baš full apc vest ne treba (zove se tako jer se unutar prsluka mogu stavit ploče za balističku zaštitu), al ima jednostavnijih verzija..Budem pokazao neke..

Ovo je moderni APC več opremljen pouch-evima i CB-om

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Archangelarmorinternalf

a ovo je prsluk koji se može kupit kod nas, iz vojnog viška, gol potpuno, pa možeš šta hočeš na njega stavit
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back 00img1075

http://www.checkpointarmyshop.com/army-surplus/takticki-prsluci/view/101




Zadnja promjena: crotwar; 20.12.12 17:30; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : dodana slika)
crotwar
crotwar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 276
Godine : 49
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 21.09.2012

https://www.facebook.com/PAUCI.OMB

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Frenky 20.12.12 18:24

crotwar je napisao/la:Ti pričaš o hv borbenom prsluku, formi koja se koristila davnih dana (mada nisam rekao da se još uvijek neupotrebljava)..Današnji taktički (armor plate carrier), ilti po CROCO-u , prsluci za brzo odbacivanje, su dizajnirani tako da možeš pokačit šta god želiš na njega.ako češ nosit 12 okvira, zakačiš 12 đepova (pouch)...Dobro, nama baš full apc vest ne treba (zove se tako jer se unutar prsluka mogu stavit ploče za balističku zaštitu), al ima jednostavnijih verzija..Budem pokazao neke..

Ovo je moderni APC več opremljen pouch-evima i CB-om

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Archangelarmorinternalf

a ovo je prsluk koji se može kupit kod nas, iz vojnog viška, gol potpuno, pa možeš šta hočeš na njega stavit
Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back 00img1075

http://www.checkpointarmyshop.com/army-surplus/takticki-prsluci/view/101




ma sve pet, ali poanta mog posta je slijedeća: dali se isplati kupovati ovakav ili sličan taktički prsluk, da bi u njemu planinario sa umetnutim camel bag-om..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Simke 20.12.12 19:28

Ma nista ne moze zamjeniti ranac. CB je odlican kada se vozi bicikl naokolo,ali za sumu,meni licno netreba. Mislim,volio bih da mi objasnis kakve povoljne olaksice ocekujes nosenjem prsluka i CB?! Pazi,u dugackim pjesacenjima sve sto je u rancu slaze se po nekim pravilima,kao i svaki ranac je konstruisan za nosenje tereta. Ja sam od svojih instruktora naucio da je prvo kad se kupuje ranac prilagoditi ga visini i tezini.(To je vec diskusija). Mislim da nikada prsluk ne moze zamjeniti ranac,ali je prsluk daleko bolji kad se ide u ribolov. Zasto ne staviti i prsluk u ranac,ako se ide na visednevno tumaranje naokolo. Eto,to mi nikad nije palo na pamet i danas naucih nesto novo,posto relativno cesto idem na visednevne ture,a tu je ribolov obavezan,
Znaci ta kombinacija od mene ima jedan veliki minus.

Mislim da bi to bilo sasvim neprakticno.Bio bi sav "naduvan",a ne bih mogao ni da nosis sve Ono sto ti je potrebno. Vjerovatno bi te zaboljela ledja i vrat,ramena,pa bi ti hodanje postalo smetnja,a ne uzivanje. Inace neke stvari koje su potrebne na turu,ni ne mogu da stanu u dzepove u prsluku.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by glock 20.12.12 22:03

Šta se tiče ovog okusa po plastici,čista voda na dugim turama i kod velikog trošenja energije te gubitka tekućine i nije najsretnije riješenje.OK,bolje nego ništa,naravno,ali dobro je imati neku elektrolitnu tekućinu ili,osobno koristim šumeće multivitamin ili magnezij tablete.Voda prođe kroz tijelo i ne zamjenjuje izgubljene soli i elektrolite,a možeš je popiti i 3 litre,želudac se napuhne,a usta suha za minutu.Ovako,okus je ugodniji,reskiji,a i puno bolje djeluje protiv dehidracije.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by girdeaux 20.12.12 23:02

CB je odlična stvar za strpati u ruksak. Ne moraš kupovati CB sa zasebnim ruksakom...uzmeš samo mjehur! Većina suvremenih ruksaka ima otvor za cijevčicu i vez na naramenicama. CB koristim ponajviše zato što mi uštedi veliku količinu prostora. I oblikuje se u skladu sa drugim stvarima u ruksaku. Okus vode je malo drugačiji, ali ne smeta. Voda ostaje hladna dulje vremena i uvijek ti je pri ruci. Tako da bi ga ja preporučio.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by shebez 22.12.12 23:37

Hvala na komentarima i savetima, kako stvari stoje ipak ce pasti neka modifikacija ranca pa ubacivanje meha sa vodom. I ja se slazem da su cuture i flase dosta prakticnije za odrzavanje i cistije za upotrebu, ali moj problem je sto sam 80% u prirodi na bajsu, a ponekad me mrzi da stajem zbog vode, a bolje je cesce se hidrirati.
Hvala i pozdrav
shebez
shebez
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 40
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 08.02.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Samael 07.02.13 11:10

I sam sam uglavnom na biciklu i u ruksak samo stavim mjehur sa vodom u onaj pretinac predviđen za laptop.proizvođač je Source.

Samael
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 45
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 08.12.2011

[Vrh] Go down

Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back Empty Re: Ranac Vs Takticki prslik i Camel Back

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.