FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ČRNI OTOK AFTER PARTY

+3
Dravman
RubberDuck
NAVIGATOR
7 posters

Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 15.10.12 22:51

u subotu samo nećak sebastijan i ja kroz jutro pohodili varaždinski sajam lova ribolova prirode turizma i koječega i bilo je odlično. iskreno sam se nadao sresti više forumaša tamo, ali kako smo mi zakasnili jer sam ja radio ali sam zbrisao s posla, dakle pošto smo došli kasnije pretpostavio sam da je večina već kod dravmana na tjednima ranije najavljenom after partyju.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7283Medium

sajam je bio odličan no još sam se više veselio onome što tek dolazi a čekalo nas je s druge strane drave skriveno u mnoštvu zelenila u labirintu vodenih tokova.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7289Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7291Medium

kako lokalna gondola nije baš bila u formi nije nam bilo druge nego protegnuti noge i propješaćiti na drugu stranu rijeke.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7288Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7295Medium

dravu smo odlučili prijeći kračim putem, ne plivajući nego preko željezničkog mosta što je znatno kraće nego preko daljeg automobilsko-pješaćkog mosta koji je za pješake ipak sigurniji. dakle upustili smo se u avanturu po željezničkoj prugi. činilo se da ovdje željeznički promet baš i nije previše frekventan.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7301Medium

luksa i kengur snimite moj neizostavni SDN artikl zataknut za ruksak, iako kiša nije padala vrijeme je bilo poprilično oblačno i hladno.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7297Medium

kako smo gotovo cijeli dan kasnije proveli u blizini mosta i kako je bio vikend i slabiji promet mislim da niti jedan vlak nije prošao ovom prugom, niti jedan osim taj tren kada smo mi bili na sredini mosta. stara škopocija projurila je uskim mostom popriličnom brzinom, tolikom da sam ga jedva uspio snimiti kako dolazi i jedva uhvatiti u kadar kraj zadnjeg vagona. nećaku sam doviknuo samo neka se čvrsto drži za ogradu.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7303Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7304Medium

nakon stiskavca s vlakom prolazak kroz dravsku šikaru i bježanje pred seoskim đukcima obavili smo ko od šale.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7306Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7307Medium

prošle sam godine bio jednom već kod dravmana u njegovoj oazi pitome divljine ali smo do otoka došli sasvim sa druge strane na sreću sjetio sam se da sam koordinate piknuo u GPS.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7366Medium

kada smo se po uskoj brani približili skroz nadomak otoka već se iz daljine čulo dobro raspoložena ekipa. prema glasnoći bit će da ih je tamo stotinjak.

dozvali smo domaćina i dravski je gondoljer za tren teškim metalnim čamcem brodio prema nama.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7312Medium

poput kapetana broda pružio namje ruku pri ukrcaju na skliskoj riječnoj brani koja je polomila već mnoge noge i ruke. iako je domaćinovo gostoprimstvo bilo neupitno ipak bi se požalio da su iz njegovih usta mjesto milozvučne glazbe certificiranih venecijanskih veslača izlazile samo psovke, puf pant ČRNI OTOK AFTER PARTY 564295

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7315Medium

NASTAVLJAM
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 15.10.12 23:08

novopridošlicama mistični nam se otok ukazao u svoj svojoj divljini, odjednom ni njegovo ime nam nije zvučalo toliko šaljivo "ČRRRNI OTOK"

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7358Medium

iz svakog panja rasle su neke nepoznate upitno-jestive gljive i oku ali ne i jeziku privlačne bobice zlobice. sa krošnja su nas promatrale prepredene oči.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7357Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7355Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7383Medium

poslijednji pogled na zadnji tračak civilizacije, strahovali smo da će nam pogled i sječanje na varaždinsku arenu možda biti zadnje lijepo sječanje.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7359Medium

strah nam je rastjerao tek miomiris fiša koji se pripremao i to u dva kotla kojima je diđejirao dravmanov šogi.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7319Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7320Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7322Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7324Medium

u kotliću su se osim u primjerenom omjeru smiksanih mirodija našle samo probrane vrste riba ili kak je dravman nadodao, niš od ovog inače nejde u kotlić ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7326Medium

NASTAVLJAM
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 15.10.12 23:39

uz svu degustaciju na jutarnjem sajumu od hodanja i nauživanog straha sam ogladnio pa smo ja i nećak mrknuli sendviće koje smo imali sa sobom, krvožedno režeći na ostale da nam ne otmu jedini zalogaj. to se pokazalo kao greška, ma ne režanje nego to što smo krenuli sa sendvićima, jer iako su ribe u lonce ubačene svega prije nekoliko minuta fiš je u trenu bio gotov. ovi dravski varaždinci valjda znaju neku tajnu expres pripreme fiša ili je to bio fiš iz vrećice jer po mojem iskustvu kad se u lonac ubaci riba onda se još čeka gladan satima da jelo bude gotovo.
ali ne i na črrrnom otoku, ovjde je fiš odma gotov i serviran pod budnim okom maršala!

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7341Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7343Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7345Medium

tek smo se za stolom punih usta svi međusobno jedni drugima predstavili, sjedio je tu domaćin dravman, pa njegov šogi koji je verzirani kuhar, srkao je tu sočni saft i nožodjelac oetzi i gumeni patak kodnog imena rubber duck, iako nas je bilo stvarno sramotno malo od najavljenih ni takvima im nisam svima imena ni nickove uspio popamtiti pa će dravman dodati koga sam do sada izostavio, možda je to zbog činjenice da smo svi govorili nerazumljivo punih ustiju.

kada smo napunili trbuhe preselili smo se na trijem kuće uz kavicu i cigaretu opustit dušu, tada je počeo neizostavan dio skupljanje reznih alata iz džepova i torbi.

u tome je daleko prednjačio gumeni patak koji nosi SDN najjačeg kalibra, ni manje ni više nego nož-sjekiru. zapravo sam ovaj alat prvi puta ovdje vidio. baš mi se i ne čini previše praktičan no u gabuli bolje imati i to nego gristi zubima. umjereno funkcionalan nož uz nešto se spretnosti pretvori u nešto nalik sjekiri, mene se osobno najviše dojmila pila sa tog klona.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7327Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7329Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7332Medium

za čas se toga brdo našlo na stolu, jadni dravski zombiji ako odluče upravo sada krenuti.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7337Medium

na fotki fali još i moj fox pro hunter koji je zaspao u mom ruksaku.

većinu je ovoga iz torbe izvadio gumeni patak, u najmanju ruku rekao bi neobična kolekcija za moj pojam ali takav joj je i vlasnik "šaljivđija i zajebant" po nožarskom ukusu začas bi našao zajednički jezik sa mojim nećakom kojemu su oči ispale kada je vidio nož s oštrim bokserom iz filma cobra. sebastijan nosi moj bivši A1 ali mu je on tak tak, odma bi ga zamjenio za jednog iz ruberove kolekcije. no najdraža mu je ipak bila katana za koju i on štedi.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7340Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7333Medium

kako nas je bilo prilično malo bilo je viška i krute i tekuće sirovine pa predaha u iču i piču nije bilo. od bushcrafterskih davno zaboravljenih specijaliteta šogi je pripremao ribu na svinjskoj masti i češnjaku. (specijalitet nije bio davno zaboravljen, on ne postoji kao takav, jedino što je ovdje bilo zaboravljeno je ulje za roštilj ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256 )
sva sreća jer je riba pečena na taj način bila fantastična. ČRNI OTOK AFTER PARTY 469245

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7351Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7353Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7354Medium

NASTAVLJAM


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 15.10.12 23:55; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 15.10.12 23:51

da su Vuk i Panonsky iskusni bushcrafteri potvrđuje i tajming njihova dolaska na otok u vrijeme kad su svi već dovršili sve što se trbalo napraviti i kada je još jedina preostala zadaća bila jesti ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7352Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7374Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7371Medium

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7378Medium

uz preobilne zalihe ića i pića i migacheve noje ono što se dalje događalo do kasnih večernjih sati zauvjek će ostati zapisano jedino u žuboru velike rijeke.

ČRNI OTOK AFTER PARTY IMG_7386Medium

još jednom veliko hvala Dravmanu koji nas je stvarno lijepo ugostio na svom ČRRRNOM OTOKU, i nadam se da će večina iduće godine njegovu ponudu shvatiti ozbiljnije. hvala i šogiju za odličnu kuhinju i fantastičnu improvizaciju kojom se dobilo jelo koje je bilo mirisa čevapa i okusa ribe. nećak još i danas priča kako mu je išlo u tek. lijepo je bilo upoznati osobno neke nove forumaše a još sam se više razveselio vidjeti i one dobro poznate. nadam se da se vidimo na istoj lokaciji i iduće godine.

KONJEC
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by RubberDuck 16.10.12 0:18

Znaš kaj Navi .. reportaža ti je u rangu kvalitete sa onim fišem i šćukama sa žara .. ma, nebi se ja setil tolkih reči ni za svih 200 kila Mrazovih uškrinjenih vrganja .. ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256 ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256 .. no way .. ČRNI OTOK AFTER PARTY 747986

Thumbs Up !
RubberDuck
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 441
Godine : 61
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 16.10.12 12:27

valjda je na to utjecaja imala i Migijeva noja! ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256

baš je bilo lijepo provedeno poslijepodne, šteta da nisam mogao s vama ostati do dugo u noč ali sam imao još sastanak sa glockom u vrbovcu pa sam morao zgibati malo ranije oko 19h.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Dravman 16.10.12 15:46

uh kaj si nahvalil mojega šogija, al moram priznati da se je potrudio oko kuhanja i pečenja riba
inače je u dobroj mjeri kalkulant pa bi mi mogao to naplatiti tak da ga ja ne bi više hvalio oko njegovih kulinarskih sposobnosti, al nek mu bude ipak je bio vrijedan
pomalo je i on (ŠPINK) počeo škicati naš forum tak da se i možda i registrira, a onda imamo i kuhara

hvala još jednom svima koji su došli na fiš i nadam se da se vidimo i druge godine u većemu broju
Navi zapisujem ti još jednu peticu u imenik u rubriku REPORTAŽE
Dravman
Dravman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 416
Godine : 52
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Mladen 16.10.12 18:38

Črni je otok uvijek bio centar događanja na Dravi , bila zima i led , bilo sunce ili kiša tu se uvijek dobro odmara od civiliziranoga svijeta koji je tak blizu a opet tak daleko .Navi je to opisao na svoj prepoznatljiv profesionalni način i tu se ništa ne dodaje samo se može reći još jednom bravo majstore.
Svi su oduševljeni Špinkovim vještinama oko roštilja a ja čovjeka ne mogu zaboraviti koliko me iznenadio na vudelju kako dobro barata praćkom . E sad da su štuke pečene na svinjskoj masti bile dobre je več opisano ja samo mogu dodati da je sve oko stola mirisalo na čvape . ČRNI OTOK AFTER PARTY 747986
kak je to uspjelo još sad razmišljam .
Panonsky i ja stigli smo poslije radnog vremena jer smo odrađivali dane za Petrinju , nismo ništ propustili doma smo išli jako zadovoljni i siti .
Pričali smo o mnogim temama pa tako i o biljkama .
Obečao sam i službeno objaviti o crvenim bobicama na otoku a koje smo spomenuli .
Radi se o biljci ..

ŠIBIKOVINA

(Viburnum opulus L. )

Dravman na otoku imaš uz svibovinu koja je u pozadini i ovu polu jestivu biljku .
Svježe bobice su otrovne zbog saponozida i viburnina i nadražuju probavu.
Ali kad bobice promrznu one gube otrovnost a takvi se mogu koristiti za ukuhavanje .
Sjemenke se suše i koriste kao zamjena za kavu.
Ako nije neka veča potreba bobice nek ostanu preko zime jer takve crvene i uočljive su hrana pticama .

ČRNI OTOK AFTER PARTY Tnibikovina
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Dravman 16.10.12 18:48

vuk nisi primjetio da na otoku ima i bunike?
nekakvu biljku sam konzumiral u subotu sam ne znam koju, al me dobro sfrkala
Dravman
Dravman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 416
Godine : 52
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 19.01.2011

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Mladen 16.10.12 18:51

Moraš znati kaj ti škodi . ČRNI OTOK AFTER PARTY 478256
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 16.10.12 19:13

kako sam obje pričice morao fotkati i osmisliti isti dan i sajam lova i črni otok tako da je bilo za mene i dosta posla, nisam samo uživao u klopi i vinu. drago mi je da su ekipe koje su posjetile i jedan i drugi događaj zadovoljne.

Vuk fala na informacijama o bobicama.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by goxxon 16.10.12 22:00

sviđa mi se taj Črni otok. Navi - Bobo bi bio ponosan da vidi kako i ti nosiš kišobran na susrete! ČRNI OTOK AFTER PARTY 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by NAVIGATOR 16.10.12 22:44

je, kišobran mi je neizostavan dio opreme kod svakog snimanja za kišna vremena. na črnom smo otoku imali sreće pa kiša nije padala.
osobno se jako puno znojim čak i ispod svih gore tex jakni i kabanica, kišobran mi je odličan kompromis i idealan ako ne puše vjetar, za hodanje. za rad u kampu, cjepanje drva i slično tada ipak koristim i gore tex
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Igsy 17.10.12 19:55

Sorry što spamam, ali objasni mi molim te kako to cjepaš drva i pritom koristiš kišobran? Ne ide mi u glavu, kako to uspijevaš, a još si živ i ne osakaćen? ČRNI OTOK AFTER PARTY 865284
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by DoomsdayST 17.10.12 20:05

Igsy, je da ga ... malo i veliko slovo, ali pročitaj malo bolje...

ČRNI OTOK AFTER PARTY 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

ČRNI OTOK AFTER PARTY Empty Re: ČRNI OTOK AFTER PARTY

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.