FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

+8
Igsy
DoomsdayST
Ikarus
Fratt
glock
Knife_maniac
ante5555
fallkniven
12 posters

Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 16:51

Prvo zelim pozdraviti ekipu na survival forumu. Dugogodisnji sam lurker pa sam se registrirao kako bih vam dao par toplih savjeta koje sam naucio na svojoj kozi.

Krajem 11. i pocetkom 12. mjeseca narucio sam u Kukri House Panawal Special (McCoy) kukri.

Posto sam oduvijek imao zelju posjedovati kukri (ne racunajuci CS Rajah II) morao sam dodati par svojih detalja Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 747986
Narucio sam ostricu od 12 incha, produzio rucku na 5,5 incha (velikim ljudima treba velika drska Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 747986 ), ekstra rivet (cavlic) na drsci (ukupno 3) i, posto Panawal Special ne dolazi sa Karda-om i Chakmak-om narucio sam i njih (kakav je to kukri bez njih?).

Sve je islo o.k. i tu i tamo sam se raspitivao u Kukri House kako napreduje proizvodnja. Osoblje je stvarno usluzno i za svaku pohvalu (Saroj) i gotovo uvijek su mi odgovarali unutar 24h.

Trebalo im je mjesec dana da moja narudzba dodje na red i da se posalje za Hrv.
16.01.2012. dobio sam mail od Kukri House-a da je kukri predan DHL-u za shipping. Posto nikada nisam imao iskustva sa DHL-om (kojeg cu naknadno dobiti i na pretek) poceo sam se radovati tom "malenom" paketu kao maleno dijete.
Kroz par dana gledao sam na DHL-ovoj stranici kako moj paket leti Khatmandu - Bahrein - Emirati - Leipzig - Bergamo - Zagreb
I na Zagrebu vidim da je paket na carini.

Sutradan dobivam poziv od DHL-a,

DHL: "Gospodine XY, Vas je paket stigao na carinu kod nas u Zagrebu. Mozete li nam poslati Vasu nabavnu dozvolu za noz?"
JA: "???"
DHL: "Od 01.01.2012. po zakonu potrebno je imati nabavnu dozvolu za inozemnu kupovinu nozeva, maceta, bajuneta, bodeza maceva i sl."
JA: "???"

Do sada sam imao i vise nego dovoljnog iskustva sa nabavom svega i svacega preko interneta (posebno nozeva) ali nikada nisam cuo za ovakvo nesto.
Uzalud je bio moj trud prilikom objasnjavanja da sam noz kupio prosle godine i da bi se trebao promatrati po starom zakonu. Jedino sto sam cuo je "molimo Vas Vasu dozvolu za nabavu noza".

Odmah sjedam u auto i pravac MUP.

Dolazim teti u odjelu za izdavanje oruzanih listova i kazem joj moju pricu pri cemu sam joj dao racun od PayPal-a i predracun od KH. Njena reakcija je bila prvo "???" pa onda "HAHAHAHA. dobar vic gospodine".Njen argument je bio "Noz, macete i sl. su orudja tj. alati sve dok se ne upotrijebe za nanosenje ozljeda cime postaju oruzje". Zahvalim se teti, nazovem DHL i dam im broj tete. Nakon toga mi se jave i kazu da je sve o.k. i da ce mi proknjiziti noz kroz sustav po starom zakonu.

Naravno, tek tada saznajem da se kod DHL-a kao i kod svih kurirskih sluzbi mora platiti oko 130 kn troskova zastupanja kao speditera na carini. Ma mislim se "ma da je 1000 kuna ekstra troskova platit cu (ipak je kukri u pitanju i 800 kuna njega i troskova postarine) ali vise necu nasjesti na takve zahebe". Tako sam platio oko 130 kuna spedicije i 270 carine i PDV-a i nakon toga mi je stigao moj kukri (pola sata prije pisanja ovog posta)

Tako, drage moje kolege survival-isti, zelim da ste unaprijed upozoreni sa mogucim zahebima prilikom narucivanja kukrija ili nozeva iz inozemstva (i troskova kod kurirskih sluzbi).

Jos nisam isprobao kukri ali cu ovih dana uslikati par slika i postati ih ovdje na forum.

p.s. Sorry zbog dugackog posta.


Zadnja promjena: fallkniven; 20.01.12 16:55; ukupno mijenjano 1 put.

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by ante5555 20.01.12 16:53

dobrodosao na forum.

nabaci koju sliku ,i hvala na informaciji
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Knife_maniac 20.01.12 17:04

I sta na kraju ?
Jel treba dozvola ili ne ?
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by glock 20.01.12 17:08

NE TREBA,prije par dana sam s carine digo mrcinu od pola metra.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 17:19

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012083
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012084
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012086
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012088
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012087

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 17:25

tek sam sad primjetio da mu je malo vrh kvrcnut. trebat cu ga turpijom vratiti.

sto se tice dozvole, mup kaze da ne treba ali DHL kaze da je dozvola potrebna za carinu.

Samo zelim podijeliti s vama svoje iskustvo i kazati vam da postoji relativna mogucnost da se nesto suska na zakonskom podrucju narucivanja ostrica s interneta.

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Fratt 20.01.12 17:31

Ne kužim te u DHL-u ili In-Time kurirskim službama,kao da namjerno žele da ih ljudi mrze,drže se slova zakona prije onih koji ih donose...dobro došao i čestitke na železu.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Ikarus 20.01.12 17:35

Čstitam ti na prinovi i dobro došao na forum... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 393492

E sada pošto sam ja ljubitelj takvih mrcina i kukri-a par stvari...

Kako si i sam rekao oni imaju izvrsnu uslugu i pošiljka im je nekih 25$ ako se dobro siječam i naruđba iz Katmandu-a u Hrv dođe doslovno za 3-5 dana.

NIKAKO NEMOJTE NARUČIVATI NOŽEVE PREKO DHL-A - lopovi smradovi itd itd -ajlshfčsgdbclbsdcjbsačcjbčsabcčbsčcbčsbcčb

To je moje mišljenje o njima neki na forumu znaju zašto... ukratko za nož od 800kn sam platio 600kn carine...

E sada sam kukri- ako je ukrasni onda odlično ako nije onda češ imat nekih problema...

https://survival.aforumfree.com/t3592-test-kukrimaaetasjekira?highlight=test+opreme

U ovoj mojoj temi ćeš nać i zašto...

Ima dva sekundarna kuta i debela debela leđa od 1cm (pretpostavljam)

A to ga ubija u reznim osobinama...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by DoomsdayST 20.01.12 17:46

Po kojem to zakonu treba nabavna dozvola za oružje D kategorije...?

A inače, kukri ne spada u tu kategoriju kao hladno oružje, nego je alat, pod carinskom tarifom broj 8211 92 00 90 tj. 'Noževi s reznim oštricama, nazubljeni ili ne (uključujući vrtlarske noževe), osim noževa iz tarifnog broja 8208, i njihove oštrice - ostali noževi s nepomičnim oštricama - ostali' sa carinskom stopom od 12%...
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Igsy 20.01.12 17:56

Ista stvar je i s FedEx-om (Rhea d.o.o.) Bježite od njih koliko vas noge nose... Oni bi ti i na jednu majicu dugih rukava od 300 i nešt kn opleli 200-300 kn dodatnih troškova prilikom uvoza. Čak nije niti stvar love koliko te pilaju i tramakaju s faxovima, telefonskim pozivima, skenovima uplatnica, dozvolama svim mogućim i nemogućim... šta sve ne.


Nabavnu dozvolu za nož? Prvi put čujem za to. Koji je to novi zakon i jel znaju onu razliku između noža (alata) i vatrenog ili bilo kojeg drugog oružja?!

Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Igsy 20.01.12 18:01

DoomsdayST je napisao/la:Po kojem to zakonu treba nabavna dozvola za oružje D kategorije...?

Nikojem.. prošle godine mi stigla zračna puška iz Austrije koja spada u D kategoriju i nisam nikakve dozvole trebao nikome predočavati niti su me uopće kontaktirali sa poštanske carinarnice (HP) u vezi toga.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 18:01

ikarus je napisao/la:Čstitam ti na prinovi i dobro došao na forum... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 393492
E sada sam kukri- ako je ukrasni onda odlično ako nije onda češ imat nekih problema...

https://survival.aforumfree.com/t3592-test-kukrimaaetasjekira?highlight=test+opreme

U ovoj mojoj temi ćeš nać i zašto...

Ima dva sekundarna kuta i debela debela leđa od 1cm (pretpostavljam)

A to ga ubija u reznim osobinama...

Mozes li mi kazati koji je proizvodjac tvog kukrija?

Da, moj je 1 cm debljine u ledjima. Kada sam preuzeo paket vidio sam da mu je sam vrh strsao nekih 1mm i pretpostavljam da je udario u nesto metalno ili keramicku plocicu pa se savinuo. Upravo sam taj blagi pregib maknuo sa turpijom tako da mi to i ne smeta toliko.

Izgleda mi solidno napravljen. Stvarno je masivan. Gledao sam kuteve ostrice. Sve prije trbuha je nekih 25 stupnjeva ali nakon trbuha prema vrhu poprima neki blesavi kut. Morat cu izvaditi marker i brus papire i lagano reprofilirati ostricu.

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 18:06

ikarus je napisao/la:Čstitam ti na prinovi i dobro došao na forum... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 393492
NIKAKO NEMOJTE NARUČIVATI NOŽEVE PREKO DHL-A - lopovi smradovi itd itd -ajlshfčsgdbclbsdcjbsačcjbčsabcčbsčcbčsbcčb

To je moje mišljenje o njima neki na forumu znaju zašto... ukratko za nož od 800kn sam platio 600kn carine...

Problem je u tome sto ga nisam narucivao preko DHL-a nego su ga KH poslali bez ikakvih prethodnih informacija.

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Igsy 20.01.12 18:09

Svaka škola se plaća! :bog:
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by sgt bear 20.01.12 18:31

Igsy je napisao/la:Ista stvar je i s FedEx-om (Rhea d.o.o.) Bježite od njih koliko vas noge nose... Oni bi ti i na jednu majicu dugih rukava od 300 i nešt kn opleli 200-300 kn dodatnih troškova prilikom uvoza. Čak nije niti stvar love koliko te pilaju i tramakaju s faxovima, telefonskim pozivima, skenovima uplatnica, dozvolama svim mogućim i nemogućim... šta sve ne.


Nabavnu dozvolu za nož? Prvi put čujem za to. Koji je to novi zakon i jel znaju onu razliku između noža (alata) i vatrenog ili bilo kojeg drugog oružja?!

ah, kvragu... ja sa tom kompanijom imam dobro iskustvo. sat od 208 usd + shipping od 58 usd išlo preko fedexa i rhea-e... ni kune me nitko nije tražio ikakvih davanja. uglavnom, sa zapadne obale na ruke za 8 dana (a moglo za 7 da se dostavljač ne boji nepostojećeg psa). e, sad ti reci... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 865284
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Igsy 20.01.12 18:33

Očito je tog dana službenica dobila ku*ca da prostiš. Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 368870 Da brzi su ko sam vrag, ako ne i najbrži mogući u RH. To im ne sporim, ali meni je paket brže stigao s drugog kontinenta do njih nego od njih do mene zbog te puste papirologije i njihovog nosanja okolo...
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by yasko 20.01.12 18:44

pustimo papirologiju..ti si dobio bome predivan kukri imas slike od kardama i chakmaka... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 86830
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 19:20

yasko je napisao/la:pustimo papirologiju..ti si dobio bome predivan kukri imas slike od kardama i chakmaka... Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 86830
Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 20012012091

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by fallkniven 20.01.12 19:22

upravo sam ga ostrio sa dmt diafold i slucajno sam mu dao par ogrebotina gdje nisam smio Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 747986
a sto se moze... dobiva karakter Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti 368870

fallkniven
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by yasko 20.01.12 22:19

falkniven..nemoj ga sad stedit...hehe
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by maxina 20.01.12 23:17

Mogu vam reci,sto se tice Hrvatske poste gdje radim,da nasa medjunarodna usluga EMS ima rokove 3-5 dana unutar Evrope a za druge kontinente mislim(moram provjeriti)10 dana.
Uvijek trezim od klijenata povratnu inf.jer me privatno zanima i dostava je stvarno u tim rokovima!
Napomena -ne racunaju se dan kada je posiljka primljena i dan kada ide na dostavu)kucnu adresu).
Mislim da je u vecini zemalja sto se tice "drzavne" poste(ili kurirske dostave) isto s rokovima za
ovu EMS uslugu.
Ne zelim reklamirati HP samo vam hocu pojasniti okvirne rokove pa vam mozda pomogne kod buducih narudzbi!
Ako vam treba bilo kakva inf. ili pomoc tu sam..
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by glock 20.01.12 23:24

maxina,ima jedna caka,naručiš stvar na ebayu,oni ti uračunaju poštarinu do tvoje kuće,carina to zaustavi i kad ocarine,pošalju ti kući,a pošta naplati dodatnih 50kn koje si već platio pošiljatelju i na to još i carinu jer se plaća i na poštarinu,što je zapravo od,države ozakonjena pljačka.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Target 20.01.12 23:29

točno tako, naučio sam na svojoj koži.

zato sam prestao slat faxom račun za carinjenje i uvijek odlazim osobno u carinarnicu da nemoram platit tih 50kn.

naravno, to ne vrijedi kad je u paketu račun pa vam ocarine bez vašeg znanja i pošalju doma sa naplatom nove poštarine
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by maxina 20.01.12 23:33

glock je napisao/la:maxina,ima jedna caka,naručiš stvar na ebayu,oni ti uračunaju poštarinu do tvoje kuće,carina to zaustavi i kad ocarine,pošalju ti kući,a pošta naplati dodatnih 50kn koje si već platio pošiljatelju i na to još i carinu jer se plaća i na poštarinu,što je zapravo od,države ozakonjena pljačka.

To ti je skoro sve na mjestu sto kazes!
I sam sam bio zrtva takvog guljenja koze a detalji su ovakvi-dobis poziv od carine koji platis 9,5 kuna da predocis carini u Branimirovoj racun(ako nije u posiljci a njima je sumljiv!Onda na jednu uplatnicu platis carinu a na drugu uslugu prepakiravanja a na obje uplatnice placas proviziju kao da placar racune!!!I tu se nabere harac na koji svi pizdimo a ne mozemo si pomoc!
Zamisli moju frustraciju kada si na salteru sve to sam od sebe naplatim jer me potrefilo da mi je paket dosao u moju smjenu!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti Empty Re: Kukri House, naucene lekcije i korisni savjeti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.