FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
Ponovno huligani Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Ponovno huligani Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Ponovno huligani Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Ponovno huligani Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Ponovno huligani Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Ponovno huligani Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Ponovno huligani Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ponovno huligani Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ponovno huligani Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ponovno huligani Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ponovno huligani Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ponovno huligani Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ponovno huligani Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ponovno huligani Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ponovno huligani Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ponovno huligani Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ponovno huligani Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ponovno huligani Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ponovno huligani Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ponovno huligani Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ponovno huligani Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ponovno huligani Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ponovno huligani Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ponovno huligani Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ponovno huligani Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ponovno huligani Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ponovno huligani Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ponovno huligani Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ponovno huligani Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ponovno huligani Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ponovno huligani

+34
pirat
Hombre
PJER
ivo
Mraz
Jure.
dkclaymore
PRACKA
LupusREBEL
Fratt
Odin
nikolahr
hankok
gorance
Mad Max
akijana
Fesch
Quanah
pinco
Šimun
kan
Luftwaffe
zenexf
Koaksijalac
Surfer
girdeaux
Olimp
sgt bear
Target
Habek
Stribog
Marko
Elp
beargrylls12
38 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Ponovno huligani Empty Ponovno huligani

Postaj by beargrylls12 11.07.11 12:08

Jućer na večer smo ja i moj prijatelj sjedili kod fontane kod Doma HV(Hrvatske vojske),
i mi mirno sjedili i pričali o svemu i svačemu i onda najednom dođe ispred nas neki tip 15-16 godina.Po izgledu face sam mu vidio da nešto smjera,i počne se derat na mene kao "JER IMAŠ TI ŠTA PROTIV BANIJE" (Banija je inače kvart u Karlovcu),i ja kažem da nemam i udari me glavom u glavu direktno malo ispod oka.Ja mu nisam htio uzvratiti udarac jer mislim da na takve ljude ne vrijedi dizat ruku.Nešto malo poslije jakog deranja nekoliko prijetnji naišao je neki prolaznik i maknuo ga i napokon je otišao.

Uzmimo situaciju da taj prolaznik nije došao,što bih trebao ućiniti,pozvat nekog u pomoć ili se potući s njim i riskirat probleme?Ne volim se tući sa takvima jer se neću spuštat na njegov nivo
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 28
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Elp 11.07.11 12:13

Ajde da ne gnjavimo, otići će daleko. Idući put kad te neko glavom udari, gledaj da mu je skineš sa ramena. Ili još bolje, pročitaj "signale" pa ti njega odalami po labrnji da mu ne naumpadne drugi put. Pijana budala, možda i drogirano - ne možeš mu ništa objasniti riječima, tu samo šake, noge i glava rade...

Mnogi se neće složiti, i da treba izbjegavati sukobe, ali da mene neko na pravdi Boga udari glavom, jedan od nas ne bi sa trga otišao svojim nogama...
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 38
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Marko 11.07.11 14:28

Hmmm, nezahvalno je davati ovakve savjete po meni, ali slažem se s Elpom, i ja bi se branio, tj. bar probal, uglavnom vratil udarac, po mogucnosti više puta :migg:
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Stribog 11.07.11 14:36

Te kvartovske seme su jako nezgodne, nikad to neostaje samo na tome, to sam se i ja kao vjerujem i mnogi ovdje uvjerili. Inace radim samoobranu sto je poprilicno nezgodno umjesa li se u sve to i policija posto treniranjem takko necega automatski se racuna kao napad hladnim oruzjem
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 33
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Elp 11.07.11 14:47

Potpis Marko! Nezahvalno jeste, ali šta raditi... da ga pustim da me zgazi samo zato što on ne gleda na policiju kao opasnost po sebe? Ma nek' me zatvore, ali ću te naučiti pameti...
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 38
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Habek 11.07.11 14:52

bear on ima 15-16 kažeš..kolko ti imaš? osim ako nisi 4-5 godina mladji trebao si ga sravnati sa zemljom jednim udarcem Ponovno huligani 69343

edit: sad vidim da imas 14,eh neznam..posto ste bili dvojica a on sam mogli ste mu koju šljivu udijeliti ...
Habek
Habek
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 34
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Target 11.07.11 14:59

Stribog je napisao/la: Inace radim samoobranu sto je poprilicno nezgodno umjesa li se u sve to i policija posto treniranjem takko necega automatski se racuna kao napad hladnim oruzjem
NETOČNO

Brza poduka iz prava

Ne postoji zakonska osnova za takvo klasificiranje napada, prijava ide po djelu koje je učinjeno s tom razlikom što se treniranje borilačke vještine uzima kao otegotna okolnost za okrivljenika, u sudskoj praksi je nepisano pravilo da ste treniranjem bor. vještina sposobni izbjegnuti sukob i počinjenje tjelesne ozljede na vašeg napadača.

I još jedna napomena iz prava: na samoobranu se možete pozvati samo u slučaju da ste udarac uputili dok traje napad na vaše fizičko zdravlje, trenutkom prestanka udaraca zakonski nemate pravo uzvratiti udarac jer time automatski vi postajete napadač i smatra se da da niste djelovali u samoobrani nego u osveti.
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by beargrylls12 11.07.11 15:05

Habek je napisao/la:bear on ima 15-16 kažeš..kolko ti imaš? osim ako nisi 4-5 godina mladji trebao si ga sravnati sa zemljom jednim udarcem Ponovno huligani 69343

edit: sad vidim da imas 14,eh neznam..posto ste bili dvojica a on sam mogli ste mu koju šljivu udijeliti ...

Moj prijatelj koji je bil s menom je jako nizak mislim da mi nije ni do ramena,ne bi mu mogal ništa,trebao sam uzvratiti ali uvjek se sjetim ono šta mi govore da na takve ne treba trošit vrijeme i dizat ruku,no sljedeći put kad se to slično dogodi više nema šanse da ikome popustim.
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 28
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Stribog 11.07.11 16:42

Target je napisao/la:
Stribog je napisao/la: Inace radim samoobranu sto je poprilicno nezgodno umjesa li se u sve to i policija posto treniranjem takko necega automatski se racuna kao napad hladnim oruzjem
NETOČNO

Brza poduka iz prava

Ne postoji zakonska osnova za takvo klasificiranje napada, prijava ide po djelu koje je učinjeno s tom razlikom što se treniranje borilačke vještine uzima kao otegotna okolnost za okrivljenika, u sudskoj praksi je nepisano pravilo da ste treniranjem bor. vještina sposobni izbjegnuti sukob i počinjenje tjelesne ozljede na vašeg napadača.

I još jedna napomena iz prava: na samoobranu se možete pozvati samo u slučaju da ste udarac uputili dok traje napad na vaše fizičko zdravlje, trenutkom prestanka udaraca zakonski nemate pravo uzvratiti udarac jer time automatski vi postajete napadač i smatra se da da niste djelovali u samoobrani nego u osveti.

Hvala na pojasnjenju, ukratko smijes vratiti onoliko koliko je netko dijelovao na tebe, sve ostalo je prelazi u tvoj napad.
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 33
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by sgt bear 11.07.11 16:43

"i kad je protivnik savladan na podu, onda ga još jednom udari nogom u međunožje" (pretpostavka je da je to izjava stanovitog gospodina pod imenom William E. Fairbairn - my kinda guy!)
naravno, ovo možeš napraviti kad te nitko ne vidi
Ponovno huligani 747986
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Olimp 11.07.11 17:02

beargrylls12 je napisao/la:

. . .


Ne volim se tući sa takvima jer se neću spuštat na njegov nivo


Bravo na razmišljanju. Ovim postupkom si ga više dotukao nego da si uzvratio udarac.

Ponovno huligani 393492
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by girdeaux 11.07.11 17:52

beargrylls napravi ovako....odi u trgovinu i kupi si onaj jedan mali suzavac u spreju. Kad ideš van stavi si ga u đep. Ako ti se ikad ovako nešto ponovi, poprskaj ga suzavcem, gledaj kako pada na pod i plače kao mala pić...kica. Onda mu stresi par munjevitih u facu! Slikaj sa mobitelom i stavi na forum ili facebook da svi dobro vide kakvih govana ima na svijetu!
Nema boljeg od toga!! =)

btw...ja ga uvijek nosim kad se šećem po Zagrebu!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Surfer 11.07.11 18:00

Olimp je napisao/la:
beargrylls12 je napisao/la:

. . .


Ne volim se tući sa takvima jer se neću spuštat na njegov nivo


Bravo na razmišljanju. Ovim postupkom si ga više dotukao nego da si uzvratio udarac.

Ponovno huligani 393492



Je, jako ga je dotukao.
Taj lik sigurno još uvijek jeca i plače zbog neuzvraćenog udarca Ponovno huligani 877312

P.S. Girdeaux ima odličan prijedlog, haha, svaka čast
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 56
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Koaksijalac 11.07.11 18:03

Mda,

Uciti nase najmladje takvim glupostima.

Mali Medo, doci ce tvoje vrijeme.
Za sada budi pametan i izbjegavaj budale.
Ako te i nevolja nadje, pamet u glavu i pokusaj mirno rjesiti situaciju.

Jedna kriva procjena i zivot se vrlo brzo na lose promijeni.
Nikakvi suzavci i mlacenje. Tebe mi stariji (citavo drustvo) moramo stiti od nasilnika.
To je i nas problem kao i tvoj. Zovi policiju ili roditelje.


Pozdrav,

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by zenexf 11.07.11 18:07

Rekao si da nemaš ništa protiv i svejedno te udario? Koja je to faca... ne može nać nekog sebi ravnog pa ide tuć slabije od sebe, baš se dokazao.

zenexf
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Godine : 27
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 29.06.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Luftwaffe 11.07.11 18:10

ja u zagrebu zivim cijeli svoj zivot....ali na ovako nesto jos nisam naisao...zivim u spanskom...kvart u kojem se 3 puta bacila bomba u isti kafic,2 puta izresetali covijeka na ulici i par silovanja nedaleko od moje zgrade....naravno tu su jos i malesnica i precko isto kvartovi koji nisu na nekom glasu....ali meni se jos nijednom nije dogodilo da mi je priso neki frajer i poceo mi sra...ti nekakve pisdarije....mozda zbog toga sto sam ja krupan a mozda zbog toga sto imam srece...neznam....ali sam u skoli imao par problema....uglavnom kada ti dodje neka "frajercina" trebas reagirati rijecnikom koji zvuci komplicirano,zbunjeno i agresivno....koristis knjizevni jezik i pravopisne rijeci.....to uzasno zbuni napadaca i on se kako bi uspio nesto razumjeti upusta u razgovor....e sada ako si vjest na rijecima moci ces ga dotuci....ali nije cilj da ga osramotis jer ce ga to razbjesniti nego mu pokazati sto zapravo on radi....meni je svaki puta uspijelo....a o tome sam citao u nekom psihologijskom casopisu...prvo nisam sam sebi vjerovao alis am probao pa je uspijelo...sada se koristim samo tom metodom....a u slucaju da moras dignuti saku mors je dignuti prvi...to pokazuje da imas samopouzdanja i da neces napustiti borbu....moras mu pokazati zube...a posto je pijana budala hrabar je samo zbog alkohola...malo ga otrjeznis desnicom i on ce se povuci....nesmijes mu pokazati da si slabiji ili da si pokoran....budi cvrst mozda dobijes batina...ali nece ni on olako proci....a sa druge strane moras ostati hladne glave...nemozes si dopustiti da od zrtve naprave napadaca
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by girdeaux 11.07.11 18:12

koaksijalac baš me zanima kad bi tebe neko strefio u glavu kako bi ostao miran!!
Molim vas svi smo mi to prošli u životu, šta da je taj mutavac imao nož ili nešto.
Uostalom kako će zvati roditelje ili starije ako ga napadnu. Ček malo gospodine da ja nazovem mamu, pa ti onda poslje udaraj.
Onaj tko se nije našao u takvoj situaciji može pričati stvari kao: rješi to mirno, pamet u glavu...
Da se razumijemo nisam agresivac, ali znao sam se naći u par nezgodnih situacija. Pa kad ti postave pitanje: a za koji klub ti navijaš...a znaš da šta god kažeš nije točan odgovor!! E pa onda izvadiš suzavac (koji je btw. legalno sredstvo za samoobranu i preporuča se njegovo nošenje) i rješiš stvar. Ako ne želiš biti nasilan špricaj ga konstantno dok ne dođe murija ne moraš ga udarati! Ponovno huligani 368870
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by zenexf 11.07.11 18:19

"Za koji klub navijaš? Ne pratim nogomet Ponovno huligani LEljYb6Gcg7rbTY_SuzQvzbGRIUfMfglw2tNUP_K2F6OfgVtm9FHUxFmiPNTxtVIeofuw632lA=s128-h128-e365"

zenexf
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Godine : 27
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 29.06.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by beargrylls12 11.07.11 19:06

zenexf je napisao/la:Rekao si da nemaš ništa protiv i svejedno te udario? Koja je to faca... ne može nać nekog sebi ravnog pa ide tuć slabije od sebe, baš se dokazao.

A tko kaže da sam slabiji od njega?samo nisam htio probleme

beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 28
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by beargrylls12 11.07.11 19:12

girdeaux je napisao/la:koaksijalac baš me zanima kad bi tebe neko strefio u glavu kako bi ostao miran!!
Molim vas svi smo mi to prošli u životu, šta da je taj mutavac imao nož ili nešto.
Uostalom kako će zvati roditelje ili starije ako ga napadnu. Ček malo gospodine da ja nazovem mamu, pa ti onda poslje udaraj.
Onaj tko se nije našao u takvoj situaciji može pričati stvari kao: rješi to mirno, pamet u glavu...
Da se razumijemo nisam agresivac, ali znao sam se naći u par nezgodnih situacija. Pa kad ti postave pitanje: a za koji klub ti navijaš...a znaš da šta god kažeš nije točan odgovor!! E pa onda izvadiš suzavac (koji je btw. legalno sredstvo za samoobranu i preporuča se njegovo nošenje) i rješiš stvar. Ako ne želiš biti nasilan špricaj ga konstantno dok ne dođe murija ne moraš ga udarati! Ponovno huligani 368870

Slažem se,sigurno neće čekat da netko dođe u pomoć.Do ta češ obit po Ponovno huligani 410302
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 28
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by beargrylls12 11.07.11 19:15

Jedan moj frend se izvukao iz slične situacije tako da se pravio da je nijem,uspjelo mu je.

Možda to treba pokušat sljedeći put hh Ponovno huligani 30210
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 28
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by zenexf 11.07.11 19:49

beargrylls12 je napisao/la:
zenexf je napisao/la:Rekao si da nemaš ništa protiv i svejedno te udario? Koja je to faca... ne može nać nekog sebi ravnog pa ide tuć slabije od sebe, baš se dokazao.

A tko kaže da sam slabiji od njega?samo nisam htio probleme

Pretpostavljam pošto on ima 16, a ti 14
On je srednja, a ti osnovna škola (sad završena, znam, i ja isto)
Također pretpostavljam da ne bi on tukao jače od sebe što je sigurno osim ako nije bio pod utjecajem alkohola ili droge.

zenexf
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Godine : 27
Lokacija : Virovitica
Datum registracije : 29.06.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by kan 11.07.11 20:41

ono šte je Luftwaffe malo opisivao je parafraziranje kao način nenasilnog rješavanja sukoba i takve vještine su jednako važne kao i znati zapaliti vatru jer ćeš sa ljudima najvjerovatnije živjeti cijeli život i sukobi se događaju svakodnevno i uglavnom nisu nasilni ali i kod nasilnih sukoba često se mogu riješiti komunikacijom a čak i kad ideš u fizički sukob dobro je biti pametan jer lako možeš napraviti neprijatelja a Karlovac je mali grad i često ćeš ga sretati.
evo mali priručnik o nenasilnoj komunikaciji da vidiš o čemu se radi ali je najbolje da odeš na neku radionicu baš na tu temu jer ćeš puno bolje naučiti nego kroz knjige a takve su radionice uglavnom besplatne. pogledaj udruge Domaći i Kameleon i mislim da ih ima još koje se bave i takvim stvarima
http://www.obiteljskicentar-kzz.hr/teme/02/nenasilno_rjesavanje_sukoba.html

http://www.domachi.hr/

http://www.udruga-kameleon.hr/tekst/2979/


http://www.poluga.hr/?p=977
http://www.czm-grabrik.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=153
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Šimun 12.07.11 0:43

Nemojmo opet predaleko..Nema uoće veze visina ni nizina..I Mraz nam je mali pa bi sravnao puno njih..Ne napuhujte ovo tko je tu tko slab..jer znamo da danas to ne igra,nego tko ima bolesniju psihu..Umjesto da idem u dom,kod psihologa sam 4 puta tjedno...Baš radi ponašanja jer ne volim ne pravdu..zbog tog jednog majmuna (da ga ne imenujem) kolega mi je već 3 mjeseca na štakama,ja nisam imao baš najljepše djetinjstvo i nemam ga ni sad,tako da bez razmišljanja radim većinu stvari,jer sam duže vrijeme bio žrtva obiteljskog nasilja (PTSP je upitanju) al sad je situacija mirnija,al samnom nažalost nije..

Gledajući na tu situaciju beargrylls12,znam ja po sebi kak je heb kad se na nekog izderem pa me gleda ko pesek,ponovit ću po stoti put..MOBITEL U RUKE I NAZOVI 192,riješit ćeš ga samo tako,bez obzira hoće ti netko govoriti da si pi*ka ili ne,to je jedina ispravna stvar...Živio Ponovno huligani 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by pinco 12.07.11 10:18

Mislin da je najbolje na svaki naćin provat izbjeć sukob, i da si jaći i opališ budalu nikad nisi siguran jel ima kakvu bolest, hepatitis itd......, pa da sebi naneseš još goru nevolju, osim ako pri ruci imaš neki štap pa ga središ daljnski hihihiihihihiih, mislin da bi ovin mladin nasilnicima tribalo kažnjavat roditelje i novćano i kazneno, pa kad već on nemože ima ko može bit odgovoran, pa kad bi dobija porciju doma nebi mu palo na ulici pravit probleme....
pinco
pinco
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 46
Lokacija : Seget
Datum registracije : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Quanah 12.07.11 13:32

Pa cuj...jest da je bolje izbjegavati nasilnike nego se s njima sukobljavati.
Ali... nemozes kao ckap citav zivot da zivis .
Nekad moras i da se pobijes...Cisto da saznas ko si i sta si.Ponovno huligani 990630 Ponovno huligani 990630 Ponovno huligani 990630
I da sam sebi ulijes malo samopuzdanja. Ponovno huligani 69343

Velicina i starosna dob u tvojim godinama i te kako imaju presudan faktor u sukobima.
Nemoj da se kacis sa puno starijim ili vecim od sebe. Povredice te gadno.
No poslije u nekim dvadesetim ta velicina i nije bas presudna.
Sto je veci covjek mozda jeste jaci. Ali je i sporiji i brze trosi energiju.
I brzina je na strani onih tanjih i manjih.
A brzina je uvijek ta koja je uglavnom presudna ...Mozes i da izbjegavas udarce i da ih zadajes - a sto je najbolje u svakom trenu mozes i da pobjegnes.jer si brzi i taj veliki te nece stici..Ponovno huligani 990630 Ponovno huligani 990630 Ponovno huligani 990630

Zafrkavam se.

Samo ti izbjegavaj te potencijalne bitange.
I ne sekiraj se...svi oni dobiju sto zasluzuju.
Tako poneseni tim nasilnistvom nalete na nekog na koga ne treba.
Pa obicno polse toga promijene svoje ponasanje i poglede na zivot i svet oko sebe.
Od jaceg uvijek postoji jaci i od ludjeg uvijek postoji deset puta ljudji i sposobniji i hrabriji.

Kuliraj budale. Ali ono smekerski. A ne kao pi*ka. Jer takav ces biti jos veca meta nasilnicima.A kako i rekoh , ponekad se treba i pomlatiti pa i batine dobiti.
Nista to nije strasno. koliko je strasno zivjeti u strahu i pod stalnim maltretiranjem.

Ne moze on u tim godinama u kojim je da resava nista komunikacijom.Ako neki njegov vrsnjak ili malo starija bitanga, rijesi da ga prebije - on ce to i da uradi.
I nema tih rijeci koje on njemu moze da kaze, da bi on odustao od toga.
A moze da mu se suprostavi ...Pa i ako dobije batine, ako nista - postovace ga.I nece ga
drugi put, bas olako napasti..To se u njegovim godinama jako brzo siri i procuje.
Uglavnom svi nasilnici imaju neke svoje probleme - koje pokusavaju da rijese kroz nasilnistvo.
Nekako se bolje osjecaju kada i oni nekog maltretiraju. I uglavnom traze slabije od sebe.
Jer se duboko u sebi citav zivot plase. No svi ljudi nisu isti pa i nasilnici nisu isti.

Pocni nesto da treniras. Radi neku samoodbranu. I kad nesto savladas..
Slomi nekog dva tri puta Ponovno huligani 990630
Siguran sam da ce te ostavti na miru...Ako nista rijedje ces imati probleme.

Nista to nije cudno u tvojim godinama , desavalo se i meni - da razbijem nekoga a i da me razbije neko.:migg:
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Fesch 12.07.11 14:06

U slicnoj sam situaciji kao Ludi Rus, iako sam ja ipak malo stalozeniji sto se tice sukoba.
Kada imam los dan kod kuce (starci me hebu u mozak cijeli dan) onda mi se nekad zna dogoditi da puknem na najmanji heb i saspem na nekog i sto ga ide i sto ga ne ide.
Nikad ali NIKAD u zivotu nisam prvi napao niti udario onoga tko mi se unosio u lice a bio sam u mozda 5-6 tucnjavi u cijelom zivotu. Samo sam jednom dobio po pi*ki, lik mi sastavio krose u celjust, K.O jednim udarcem, nisam ni ruke stigao podici ni nista. Ponovno huligani 368870

beargrylls12, medu nama nije tolika razlika u godinama, pa znam sto pricam. Pokusaj izbjeci tucnjavu, ali ako te fizicki napadne, svakako mu uzvrati inace ce te maltretirati svaki dan, doci ces mu kao box-vreca da se ispuca kad njega netko zlostavlja. Jedino kad ti preporucam da bjezis je kad te napadne skupina pijanih budala, jer gdje ih je vise, gdje nemaju nikakve moralne kocnice, mogu te istuci na mrtvo bez ikakvog kajanja.

I ako dode do tucnjave, ruke gore i osim ako ne treniras TKD, ne udaraj prvo nogom, prvo sakom deri Ponovno huligani 368870
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by akijana 23.07.11 21:20

Pocni da treniras neku borilacku vestinu, moja preporuka ti je realni aikido. Ali, nemoj misliti da ces moci posle 5-6 treninga da svakoga prebijes. Na tim treninzima se ne uci samo da se bije, ako naidjes na dobrog trenera, vise ces nauciti kako da sukob izbegnes, da ostanes hladne glave. A ako ne uspe, e tek onda na red dolazi odbrana.
Mada, ne znam kakav si sa caletom, i kakav je on- ja sam mog klinca naucio nekim osnovnim stvarima o izbegavanju rizicnih situacija, ali isto tako sam ga i naucio da prepozna sigurnu pretnju pa da ne ceka, nego ako vec ne moze da se skloni ili izvuce na vreme, onda da prvi udari. Mogu sa ponosom da kazem da, iako se potukao mozda 2-3 puta dosad, cak ni lokalni klinci koji vaze za siledzije ne diraju njega, mladjeg od sebe. Dovoljno je bilo da par puta vide kako klinja od 10-11 godina spucava rafal pesnica posred face drugog, jaceg i krupnijeg, pa da shvate da ne treba da ga diraju.
Vazna stvar, ako vec moras da se upustis u fizicki sukob( kazem, samo ako BAS moras): ne sme prvi udarac da ti bude i poslednji, uvek udaraj onoliko puta zaredom, koliko god mozes dok ne pobegne ili padne. Prvi udarac ne treba da bude krose, nego direkt posred nosa, jer od toga se i jak i veliki covek pogubi i zaslepi, pa je lakse dalje delovati. Svejedno, ipak ne treba uciti kako se tuce preko tekstova, najbolje da nadjes neku dobru skolu (dobra ne znaci poznata i velika, nego mala, intimna, sa malim brojem ucenika po treneru, gde moze svakome da se posveti), i da treniras borilacku vestinu.
Naravno, ovde ostaje uvek ona rezerva da mora da se pazi sa kime se kaci, jer ipak nikad ne znas da on nema noz ili neku bolestinu koja se prenosi krvlju.
Pozdrav, pamet u glavu, a pesnice samo ako nema drugog nacina (vec ces na ulici nauciti da prepoznas kada je to).

akijana
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 47
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 22.01.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Mad Max 24.07.11 0:51

Lako je suditi situaciju kad nas nije bilo tamo ...

... dešava se neplanirano skoro svakome ponekad - da nam u susret dolaze problemi frustriranih dečaka koji se kroz agresivno ponašanje pokušaju afirmirati u društvu ...

... Teško je izbeči sukob jer smo več locirani kao žrtve i ako nismo fizički i psihički pripremljeni na sukob najbolje je napraviti kao što je on napravio ili pozvati ako imamo sa sobom mobitelom policiju !

... to obično obeshrabri i najjačeg napadača ... bez izazivanja i komunikacije sa napadačem samo pozovemo pomoč ...

... 90% tih ljudi je bilo u djetinstvu ili zlostavljano sa strane roditelja - tukli su ih pijani starci ili su bili ostavljeni sami sebi i niko nije mario za njih - ta asocijana biča na taj način tražiju rešpekt od društva ili svoj položaj u njemu takvim ponašanjem !

... ti su ljudi uvjek ili pripremljeni na sukob time što su več iskusni u zlostavljanju drugih i obično imaju kod sebe i back-up oružje kao bokser ili nož tako da niste u ravnopravnom položaju ni kad ste u paru sa kolegom ! obično poslije nekog vremena se počnu baviti kriminalom ili dilanjem droge i završavaju očajno u životu kad im izgori njihov tinejđerski dio života i počnu odgovarati za svoje ponašanje ...

... a ostalih 10% gnjavatora obično je pijanih mlakih ljudi koje alkohol potencira jer kad su trijezni nisu sposobni suprostavljati se svojim problemima - od njih ne preti neka velika opasnost - običnu bivaju izmlačeni kad preteraju i nekog udare i poslije ne znaju kako više napred jer ih je ta nova situacija i njih zapanjila - prešli su svoje granice!

Izgledalo bi paranočno ako bi se unapred pripremali na sukob time što bi svugdje svaki dan teglili sa sobom neke pripremljene alatke za sukob - treba živjeti a ne biti stalno ko potopljeni u opsesiji i vlastitom strahu - ipak se to desi jedanput u životu "možda" jednom prosječnom pojedincu ...

Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Fesch 24.07.11 14:44

Nazalost, moj grad je rupa u kojoj nista nema. Prije 5 god se tek otvorio TKD i Kick Box trening. Trenirao sam oko 2 mjeseca kick box, dok me stari nije prestao financirati (kao zbog skole :S ) a ja jednostavno nisam imao love za to pa sam prestao Ponovno huligani 166116

Kako je grad mali i svi se skoro poznaju, ako si u normalnom drustvu, male su sanse da ces ikad upasti u ovakve neprilike tipa da te netko napadne iz cista mira.

Ima jedan kafic, rupa prava gdje se okuplja sav olos grada, i tu izbijaju tucnjave u pol bijela dana. Svatko normalan se kloni toga kafica.

U obiteljske probleme necu zalazit sa ljudima s foruma, ali u skoli nikad nisam imao problema sa nasilnicima, sama moja pojava je dovoljna da zakljuce da se samnom ne isplati kaciti.

A za mlade, posebno osnovnoskolce, isplati se bar jednom potuci i nekoga dobro nalemati, mozda se ne cini kao dobar savjet, ali sigurno se vise nece kaciti s tobom. Kad mi je mladi buraz bio osnovna, mali ga je jedan stalno zafrkavao, dok mu nisam pokazao par poteza. Razbio je malog pred pola skole i od tada ga vise nisu zafrkavali. Svakako ucinkovitije nego da sam ja morao proganjati i udarati djecu.

Mi punoljetni ipak trebamo paziti kako udaramo, moze ti se neka pijandura unijeti u lice samo da ga udaris i da te ode tuziti na policiju kako bi neku kintu izvukao iz tebe.
Uglavnom se sa budalama ne kaciti-to je samo spustanje na njihov nivo.
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ponovno huligani Empty Re: Ponovno huligani

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.