FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

chris reeve sebenza folder

+71
NAVIGATOR
Getriba94
zuzonja
Muzgalo
rinos
Stanky
Sklopac
davor_vfr
franciscus
jimkukri
Cabala
Okibex
vladomado10
gorky
siga
laredo
chumaman
pirat
ivo
Odin
lonewolf
Mr.Cabdriver
Hombre
Kuzma
damjan
vladimir-vlay
DoomsdayST
LUKSA
maxina
kengur32
kiki76
trolshein
goxxon
frbr
zb17ghost
free rider
Koaksijalac
poletan
sttomost
PJER
Šimun
elvin
Fratt
striderSMF
redbeard rum
2,9,29
sgt bear
glock
Jolender
Migach
puls
ante5555
urbana_gorila
yasko
Mije
badzo
Knife_maniac
scout
Aries
Ikarus
Igsy
Strider
Luftwaffe
Target
Mraz
Marko
aurora
Medo Gradela
girdeaux
Cave Bear
cutlass
75 posters

Stranica 24 / 27. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Hombre 07.08.16 21:45

Franco G je napisao/la:...Sebenza ostaje nenadmašna.

A pošto je Franco stari i iskusni poznavatelj noževa treba poštovati njegovo mišljenje. Ja je nisam imao u ruci ali po onom što sam vidio iz proizvodnog procesa daje naslutiti da se radi o solidno obrađenom komadu, što čelika ali i svega ostalog.

Hombre
guru
guru

Broj postova : 2624
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by rinos 31.08.16 14:34

Povratak na temu ......

chris reeve sebenza folder - Page 24 I-BHccZNm-X2

chris reeve sebenza folder - Page 24 I-6dncTtX  chris reeve sebenza folder - Page 24 I-jmNdRPn

chris reeve sebenza folder - Page 24 I-6QNSCKP-X2


chris reeve sebenza folder - Page 24 I-h4Z5txg-X2

21 large s plastičnim(mamut slonovača) umetcima,i radni i paradni chris reeve sebenza folder - Page 24 990630
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 01.09.16 13:32

Poštujem svačiji ukus i ne mislim da vlasnici ovoga noža griješe, sigurno znaju zašto su ga kupili. Ja se moram držati stare engleske poslovice: " Nisam dovoljno glup da preklopni nož platim 3600 kn." Dovoljno sam glup da si kupim ZT i Lionsteel noževa u vrijednosti 10000 kn. Ono što sam kupio nadmašuje po kvaliteti Chris Reeve proizvode- jednostavno rečeno noževi su čvršći, robusniji i namjenjeni  težoj upotrebi a čelik je mahom osmislio sam Reeve.
Sebenza nije za takvu namjenu. Prelagan je, nije dovoljno čvrst niti pouzdan nož da bi time opravdao ovu vrijednost. Nije ni blizu Fantonijevim Sinkevich i Harsey modelima po dizajnu, dakle nije ni to. Međutim..., vlasnici su dali 3600 kn za jedan nož koji sigurno radi sve što preklopni nož treba raditi. Jednostavan dizajn znači jednostavnu i sigurnu uporabu, otvara se i zatvara jednom rukom i neće se oštetiti. Kada sve zbrojite i oduzmete- napravili su puno bolji potez od mene. Uštedili su preko 6000 kn. S druge strane- Ja jedan zt 452 nosim u specops mini koricama kao fixni a drugi kao preklopni. Sa mrvicu preko 10 cm idealni su za sve a koštali su me bez korica koliko jedna Sebenza. Upotrebljavam ih upravo onako kako bih koristio fixni nož ( ne " batinam ", koristim sjekire ). Zašto je tržište ( istina! ) očarano ovim nožem, nikada mi neće biti jasno. Tako je pa tko voli nek izvoli. Ostaje samo jedno pitanje- zašto vlansici Sebenzi kupuju i dalje? Bit ću slobobdan predvidjeti budućnost- za nekoliko godina ZT 0452cf postat će isto što i Sog Government- najtraženiji model svih vremena. P.S. Nadam se da nekome nisam povrijedio " osječajčiće "! chris reeve sebenza folder - Page 24 747986
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 01.09.16 14:16

rinos
Krasan nož i lijepe fotke. Bijeli umeci lijepo pašu uz bijelu jedriličarsku opremu.
Meni je krasan i ovaj GEC.


Imao sam ZT-e, CS-e, Spaydije, Bencheve, Kyzer-e, Fallkove, Lionsteel-e, Gerbere, Buck-ove, itd.
Nemam ih više a seba je u džepu već više od 5 godina. Sigurno da CR noževi nisu za svakoga no za mene jesu "naj"(imam ih nekoliko)
Baš planiram kupiti 21 large sa Carbon skalom exkluziv iz knifearta.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 01.09.16 15:04

Što je to za tebe konkretno " naj "? Ja ga nikada nisam držao u ruci.
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by franciscus 01.09.16 16:17

rinos je napisao/la:21 large s plastičnim(mamut slonovača) umetcima,i radni i paradni chris reeve sebenza folder - Page 24 990630

S obzirom na cijenu, ne bih rekao da je to plastika - prije će bit da je to mammoth ivory, kako si - doduše - i napisao.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by vladomado10 01.09.16 16:22

ZT 0452CF je jako dobar nož, ali ništa više od toga, ZT modeli dolaze i odlaze, a Sebenza ostaje.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Hombre 01.09.16 17:22

Istina Vlado. Ma koliko netko pokušao pljuvati po njoj ona je legenda koja opstaje.

BTW. Kada sam ovo proljeće sadio maslinu kopao sam rupu u kojoj je bilo korjenja neke makije. To je mekano korijenje za dovod vode i jednog nisam mogao isčupati rukom pa sam posegao za džep i izvadio ZT. Nakon toga ostala je sitna škrbotina na oštrici. Vjerovatno je na korjenu bio kamenčić pa je krti alatni čelik popusti i mogu ti reći da nisam baš očaran tim događajem.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 01.09.16 21:37

Imao sam ZT-e, CS-e, Spaydije, Bencheve, Kyzer-e, Fallkove, Lionsteel-e, Gerbere, Buck-ove, itd.
Nemam ih više a seba je u džepu već više od 5 godina. Sigurno da CR noževi nisu za svakoga no za mene jesu "naj"(imam ih nekoliko)
Baš planiram kupiti 21 large sa Carbon skalom exkluziv iz knifearta.[/quote]

Nikad nisam imao u ruci taj nož pa me samo zanima što ga čini toliko važnim da je tema za sebe. Mogu mirno spavati bez odgovora ali moram ipak pitati vlasnika. Ne mislim da je to loš nož. Cold steel test prikazuje ovaj nož kao nešto najgore na svijetu. Bravica ne izdrži težinu, ako se ne varam, 40 funti ili 40 kg. Predpostavljam da titan proklizi na oštrici, upravo zato ostale firme stavljaju čelični umetak. Tim nožem se i dalje može pripremati hrana, rezati drvo i užad a ne čelični lim. Što se tiče gore navedenih modela ZT- oni nisu tema. Mogu pokazati svoja dva u zasebnoj rublici ako nekog zanima. Ne razumijem potrebu da odgovaraju oni koji nemaju ni jedan ni drugi model.
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 01.09.16 21:41

vladomado10 je napisao/la:ZT 0452CF je jako dobar nož, ali ništa više od toga, ZT modeli dolaze i odlaze, a Sebenza ostaje.
 Što više treba nego da je odličan? Imaš li ga ili si ga koristio?
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Hombre 01.09.16 22:28

Cabala je napisao/la:Nikad nisam imao u ruci taj nož pa me samo zanima što ga čini toliko važnim da je tema za sebe.

Tema za sebe je zato što je taj nož ipak legenda, a još više to što ga ima Navigator koji je oduševljen njime. Ako je Navigator nečim oduševljen to znači da je ne samo tema nego tema i po popraćena obilno tekstom i fotografijama, detaljno opisano te se ne zadržava samo na jednom objavljivanju nego se periodično nastavlja.
Ja taj nož nemam niti ga planiram imati ali pošto Navigator uz nesumnjivo reklamersko ima i nadasve bogato praktično iskustvo s oštricama to mu vjerujem da se radi o kvalitetno napravljenom komadu čelika.
BTW. Što se testova tiče baš bih htio vidjeti kako bi prošla kočnica Opinela kojeg niko ne kudi niti pljuje.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 01.09.16 22:38

Dragi vlasnici Sebenzi! I njihovi VUŠ- evi... Cabala vam poručuje da pričate lovačke priče a kupujete na aliexpress-u. Vi koji spominjete ostale noževe, posebno zt modele, toplo preporučujem njuškalo. Pokažite tračak muškosti i lijepo si priznajte: " Da, naguzio me motorist iz Idaha! " Svojevremeno ste se hvalili i sa toplinskom obradom čelika a forum je i danas pun " MAJSTORA " i "! Pokažite Sebenzu ili bilo što drugo da odreže komad kruha! Hrpo foliranata! Ovi majstori prodaju noževe po americi? Ne , nude ih, zajebete nekoga pa se hvalite prodajom. Mene jodbio Renzo Fantoni al je barem pogledao nacrt. O čemu pričate? Jeste svi jedan s drugim u vezi?
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Hombre 01.09.16 22:52

Već sam pomislio da si došao k sebi.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 02.09.16 6:52

Vidiš da jesam! I držite se više teme, a ta je... ( svi zajedno! ) Sebenza! Ne draškajte me za spolovilo i ne pravite se pametni! Hrpica ste pozera koja ne zna dati jednostavan odgovor- što je to " naj " na ovome nožu od 13,99 usd? I dosta više trolanja!
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Fratt 02.09.16 8:41

LOL!
Čekam u neizvjesnosti Maxinu ili Ikarusa,ja nemrem od smijeha...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 02.09.16 11:02

da ne ostanem dužan odgovor, iako je u ovoj temi već puno pisano o tome ali istina je da je to puno postova za pročitati pa evo u kratko.

Sebenza 21 large za MENE je najbliže idealnom EDC nožu. Nije idealan ali objedinjuje najviše karakteristika koje od EDC foldera tražim.
Dakle primjerene je veličine i sklopljen u džepu zauzima minimalno prostora koliko može biti mali sklopljeni nož tih dimenzija. Dakle vrlo je tanak a ručka je bez ikakvih fingerchoilova i fingergroova i odlično mi paše u svim potrebnim hvatovima. Oštrica noža je po meni idealnih dimenzija i primjereno tanka 3mm za sve rezačke zadaće. 3 mm je tradicionalna debljina svih foldera kroz povijest zadnjih 200-300 godina. Nije to slučajno. Konkurencija najčešće u toj veličini nudi barem 4 mm debljine oštrice što je za mene pre debelo i ogromna razlika u upotrebi.
Sebenzina oštrica još tome što je primjereno tanka je i vrlo tanko hollow grindana i fantastičan je slajser. Također nož nema nikakvih nepotrebnih i iritantnih nazubljenja niti na oštrici niti na ručki. Jedino vrlo diskretno i funkcionalno odrađen jimping koji ni nakon dužeg rada ne ozlijeđuje kožu palca.
Cijeli je nož estetski i konstrukcijski vrlo elegantno i jednostavno odrađen sa vrlo malim brojem sastavnih dijelova i vrlo se jednostavno rastavlja i sastavlja.
Savršene tolerance ne ostavljaju prostora za "loše" sastavljanje a oštrica će uvijek nakon svakog rastavljanja i ponovnog sastavljanja biti u centru koliko got mi pivot dotezali.
Sistem pivot bušinga za mene je idealan sistem i bitno različit od svega od noževa što sam u životu probao. Upravo zbog nedostatka tog bušinga na sebenzi 25 ja ju nikada neću kupiti.
Čelik oštrice je vrlo primjeren namjeni niža a S35Vn se vrlo lako oštri i ima solidne performanse. Bitno se lakše oštri od svog predhodnika S30v-a.
Klipsa za džep je inovativna i odlično odrađena sa dva sigurnosna klika i nikada mi taj nož nije iskliznuo iz džepa a stvarno sam svašta radio s njime od penjanja, speleologije, padobranskih skokova, letenja, biciklizma itd.
Sebenzin jedini nedostatak po MOJIM kriterijima je taj da je bitno teža nego što bi ja to volio. Zato sam ja svoju olakšao bušenjem titanskih skala i micanjem osjetnog postotka titana iz ukupne težine noža.
To joj je skinulo 10% od ukupne težine što se itekako osjeti.

chris reeve sebenza folder - Page 24 Image_zpsjm1szyen

chris reeve sebenza folder - Page 24 Image_zpsz5jhtlhy

chris reeve sebenza folder - Page 24 Image_zpsq6vcmowa

nikada nisam bio pobornik obožavanja brenda pa tako ni CR-a ali u lepezi proizvoda ima najviše onih koji su meni naj a to su već spomenuta Sebenza 21, Umnumzaan, i Nyala.

chris reeve sebenza folder - Page 24 IMG_2737%20Large_zps2gruftqr

jednom bi volio nabaviti i Mnandija.
Ostali iz CR linije mi nisu privlačni
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 02.09.16 11:17

fulao sam slovo i to sam skužio tek nakon postanja ali nema opcije editiranja posta. To je neko novo pravilo ili?

i želio sam dodati prigovor na Cabalino uobičajeno "staro" ponašanje
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by maxina 02.09.16 12:32

@kolega Cabala.
Evo prvo i zadnje upozorenje s moje strane.
Nema potrebe za vrijeđanjem i provociranjem.Ako ti se Seba ne sviđa,što si jasno dao do znanja, nema potrebe da naširoko i rafalno vrijeđaš neistomišljenike.
Btw. nemam ni CR ni ZT nož ali ostat ćeš bez forumskog "spolovila" na troznamenkasti broj dana na idući napadački post.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 02.09.16 14:33

U redu, u redu. Samo me zanimalo što vlasnici kažu, izvinjavam se!
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 05.09.16 10:58

Kako pod ovom temom ne postoji mogućnost editiranja postova dodat ću na svoj generalni osvrt na sebenzu 21 još dva bitna detalja koja su meni kod EDC noža jako bitna.

Prvo:
sebenzina oštrica je, kako sam već i naveo, primjereno tanka tek malo deblja od 3mm. Uz to je i large hollow grindana. I ono što je baš specifično za sebenzu da se kod nje profil, debljina mesa oštrice, nakon sekundarnog grinda stanjuje.

chris reeve sebenza folder - Page 24 IMG_6251%20Large_zpszbx0eifc

dakle kod večine noževa ako u potpunosti ne reprofiliramo sekundarni grind svakim brušenjem performanse noža padaju jer su kut sekundarca i njegova debljina sve veći.
Kod sebenze svakim brušenjem sekundarac je sve tanji i time su slajserske osobine noža sve bolje.
Zato je održavanje oštrine na sebenzi bitno jednostavnije nego na i jednom nožu koji sam imao.
To itekako dobro dođe na terenu kada uglavnom koristim manje i kraće bruseve tj. portabilnije sisteme.
Baš sam ju jučer na jednom izletu dobrušavao.

chris reeve sebenza folder - Page 24 IMG_6253%20Large_zpsyuyi8aax

I druga osobina koja mi je također jako bitna a često ljudi kod nabave foldera o tome uopće ne razmišljaju:
Thumb stud je na sebenzi vrlo funkcionalnog oblika ali što je još puno važnije je to da je njegova pozicija skoro idealna u odnosu na oštricu.
Većina foldera sa thumb studovima imaju tu malu bradavicu smještenu na oštrici a problem se javlja kada recimo želimo u nešto dublje zarezati nožem. naprimjer u kulen, paradajz, pršut, kruh itd.
Tada na mnogim noževima poput većine CS-a i sličnih ta mala bradavica na oštrici zapinje zbog svog položaja i oblika u medij koji režemo i bitno nam otežava tu radnju, smeta.
Sebenzin thumb stud je smješted tako da se nož da vrlo lijepo palcem otvoriti a da pritom ne smeta kod rezanja. Tek milimetar dva ulazi u prostor oštrog, rezačkog dijela oštrice.

chris reeve sebenza folder - Page 24 IMG_625520Large_zpsrgjl43ao


Eto mislim da sam u osvrtu od prije dva posta i ovome sada uglavnom sažeo sve u više od 5 godina iskustva koliko je taj nož moj EDC
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Muzgalo 05.09.16 14:18

Cabala je kralj...!
Muzgalo
Muzgalo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 42
Lokacija : ZG
Datum registracije : 13.12.2015

Goma560 likes this post

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Mraz 05.09.16 19:28

Dakle, o ovome se radi kada se kaže "large hollow grind". Na 25 i Inkosi je stvarno skoro pa "flat grind".

Sebenza 21 L:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28056486062_2e16deb565_b

Sebenza 21 S:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28114636362_76c35511db_b

Inkosi L:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28056486312_b97be18a6d_b

Inkosi S:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28114634912_fdf0bbd293_b

Sebenza 25:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28056486462_1e3a6e3e86_b

Ti-Lock:
chris reeve sebenza folder - Page 24 28114635342_9d9b034a99_b
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 06.09.16 9:49

baš lijepa i zorna usporedba grindova.
Što se mene tiče apsolutno uvijek bi uzeo radije 21 L oštricu sa naglašenijim hollowom nego 25 koja je skoro flatt čak i ako izostavim iz jednađbe da je na 25 oštrica nepotrebno deblja.

Nikada ne bi kupio ni 25 ni Inkosi. Za mene su to noževi koji podilaze američkom tržištu i približavaju se cijelom ešalonu oversized foldera koje osobno ne ljubim.
Da ponovno ne spominjem kod 25tice nepostojanje pivot bušinga koji je kod sebenze za mene inperativ ili nepotrebno fingergrovovima profiliranu ručku koja meni osobno nikako ne paše i ograničava upotrebu noža samo na jedan osnovni hvat.

Sva sreća da nisu počeli na novim modelima koristiti i kuglagere uz pivot. Osobno mi je puno draži jednostavniji sistem sa fosforbrončanim washerima zbog kojih je i deblje konstruiran nož poput 25 još uvijek tanji od konkurencije na lagerima.

Sebenza 21 je nož napravljen s mozgom i primjeren EDC zadaćama. Uvijek ću reskirati malo od konstrukcijskog integriteta i robusnosti na uštrp odličnih rezačkih performansi. Svakodnevne rezačke zadaće u mojem prosiječnom danu ne zahtjevaju cijepanje ni batoniranje, a sebenza je i onako u EDC ulozi i koristim ju svaki dan. Za ozbiljnije i zahtjevnije povremene rezačke zadaće i onako ću nositi fiksni veliki nož tipa Tor ili barem Nyalu ili Falca.

Umnumzaan je neki među model točno napola puta između 21 i 25. Ima lijepo hollow grindanu oštricu poput 21 samo što je ona deblja poput 25. Iako mi je prekrasan i nikada ga ne bi prodao, imam još stari model s large pivotom, ali ga vrlo rijetko gotovo nikada ne nosim

Također je bitna i vještina jer za neke će zadaće iskusnoj ruci biti dovoljan i umjereno robustan rezni alat dok će početniku možda trebati i sjekira chris reeve sebenza folder - Page 24 478256

Zadnje 2-3 godine sve više naginjem starim tradicionalnim prokušanim dizajnima foldera poput victorinoxovih, Caseovih, GECovih.
Već sam nekoliko puta napomenuo da ću vjerujem u penziji nakon stotine isprobanih Hi-end foldera nositi Opinel i da taj nož uglavnom ispunjava sve moje EDC potrebe.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by zuzonja 06.09.16 14:25

Staris Navigator... ali to tako ide i drago mi je da osim mene i jos neko razumi da nas ceka klasika i kako cemo mladjima govorit sta ce ti to sve, sta ce ti crni, sta ce ti tanto, sta ce ti zubci, sta ce ti kocnica... jbg-a prirodni tok stvari.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Cabala 11.09.16 13:00

Moram priznati da mi se model insigo sa micartom i inox trnom za otvaranje jako sviđa. Mislim da će mi to biti prva i zadnja kupovna u životu. Pokušavam pokrenuti proizvodnju noževa gotovo 7 godina i nadam se da ću ovaj put uspjeti a kako neće biti preklopnih modela mogu si priuštiti jedan.
Cabala
Cabala
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Lawman 30.01.21 10:14

Već preko kuku dana u svojoj EDC rotaciji vrtim malu ili veliku Sebu. U mojem slučaju ovu mjesečevu.

Odlični noževi za moje pojmove. Nešto najbolje što sam i kada nosio, te "dužio". Od kada sam prije nekoliko godina prvi puta probao držati u rukama malu Sebu i otvoriti istu, znao sam da jednoga dana želim taj nož imati i nositi.

I tako godine su prolazile, stjecajem okolnosti neke stvari su se promijenile, te sam kupio svoju malu Sebu standarndne verzije.
chris reeve sebenza folder - Page 24 747986

Apsoštrumfno jednostavno održavanje, čišečenje, oštrenje dosta lako zbog kvalitetnog čelika, otvaranje glatko kao na prvi dan kupnje, ukupna ocjena za odličan. Kroz materijal prolazi kao GF sjekira kroz drvo.

Sve pozitivne osvrte na ovoj temi vezano za Sebe mogu potvrditi. U negativne stvari CR noževa se ne razumijem. Al' mogu reći da mi se na malo Sebi kopča za džepeke znala malo deformirati od nošenja, pa sam samo ručno sve to poravno, te sve po starom. Manju Sebu više nosim i furma, jer mi jednostavno praktičnija.

Mars, Mjesec, Zemlja:
Seba-Lunar-Mars-x

Sunčanje:
CRK-Lunar-GEC-Tidioute-97

Lunar-velika-Seba

Iako manju sam više nosio, volim uzeti i ovu veću, da ne zaboravim da je Zemlja okrugla.
chris reeve sebenza folder - Page 24 478256

E, da Nyala je odlična fiksna Sebenza.
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 01.02.21 17:22

Baš kako je Lawman rekao od kada sam prvi puta prije 8-9 godina počeo nositi CR Sebenzu 21 prošla me volja za kupovinom, gomilanjem i mijenjanjem EDC noževa.
To je do dan danas ostao nož koji je po mojem ukusu i mišljenju folder koji je najviše napravljen s mozgom od svih koje sam imao prilike koristiti. Vrlo je funkcionalan, lak za održavanje i što se rastavljanja i oštrenja tiče.Ne vidim načina kako bi još unaprijedio dizajn. na žalost to se događa i mladom vlasniku Timu Reevsu koji već sa nekoliko modela pokušava nadmašiti oca ali ne uspijeva chris reeve sebenza folder - Page 24 304316
Po meni Sebenza 21 je najbolji ikada napravljen folder CR manufakture. daleko bolji od njegovog nasljednika 31.
Jedini način kako sam ja unaprijedio dizajn je taj da sam ju dodatno olakšao. To se može ili kupovinom modela sa jednom karbonskom skalom preko Knifearta ili kako sam to napravio ja bušenjem titanske skale. Linkat ću staru fotku gdje je moja seba bila u prvoj fazi olakšavanja. Danas je još bitno lakša ali ne znam preko čega hostati nove fotke jer me photobucket traži brdo para mjesečno kako bi to mogao.
Dakle na ovoj fotki osim još duplo više rupa na mojoj staroj Sebi fali i još jedna nova mala seba 21 zadnja koja je došla u Hrvatsku i jedna od zadnjih 21 small koja je uopće proizvedena.

chris reeve sebenza folder - Page 24 IMG_2737%20Large_zps2gruftqr

još ih sve imam i koristim svakodnevno!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Lawman 01.02.21 17:58

@Navigator

Vrlo dobre fotke Navi. Profesionalne
Hostaj preko Imgbb. Džaba je.


31-ica je eto donjela evoluciju u tome, kaj više nema rupe sa prednje strane drške, unaprijeđena kočnica sa onom "kuglicom", te klipsa ide malo u stranu. Znam da ti to ne lajkaš, ali meni su okej i 21 i 31.
CRK su za mene vrh. Mada znam da u knife world ima i boljih i više cijenjenih brendova i noževa.

Vrlo je hrabro što su se upustio u olakšavanje drške tako da bušiš rupe u istoj, jer tim se narušava fizika materijala drške, te brijem da može doći do neželjenih posljedica.
Mada mi se eto to sviđa. Možda se i jednom odlučim na standarnoj verziji CR da to u radim. Dobra je ova kombinacija radi olakšavanje ukupne težine noža, uzeti prednju stranu u materijalu Carbon fibre.

Za Nyalu sam uzeo verziju sa onim drugom verzijom drške, nekako bi je bila osobno privlačnija. Htio sam imati pravi fiksni nož, te ako je to još fiksna Sebenza koja se više ne proizvodi, zakaj je ne uzeti.

Umnumzaan mi je tiha patnja, te će jednom valjda biti moj.

Navi, imaš li još onaj mali ZT 0450cf? Znam da si prešao na CRK, te da uglavnom to koristiš, ali valjda nekada i neki drugi nož dužiš, osim SAK-a? Znam da Rubya nekad uzmeš sa sobom.
Meni se uglavnom po rukama vrte SAK, GEC, ZT, CR, Spyderco.
CS jako rijetko. Kaj se tiče Cold Steel-a tu sam "preobratio" sa macho noževa na EDC nožeke.
chris reeve sebenza folder - Page 24 747986

Dal' misliš da je kvaliteta CR noževa opala, nakon što je Chris otišao iz kompanije, a istu nastavili voditi njegova bivša gospođa i sin Tim?
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Marko 01.02.21 18:34

NAVIGATOR je napisao/la:..ali ne znam preko čega hostati nove fotke jer me photobucket traži brdo para mjesečno kako bi to mogao.

Preporučam Imgur.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Lawman 07.04.22 17:19

I u 2022. godini ovo se nosi...
chris reeve sebenza folder - Page 24 659728

chris reeve sebenza folder - Page 24 Edc-lawman


chris reeve sebenza folder - Page 24 Nyala-river


chris reeve sebenza folder - Page 24 Cr-ls-ll-river
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by NAVIGATOR 31.01.23 11:22

Bok ekipo forumaši. Nema me tu već brdo godina. No povremeno, otprilike jednom godišnje, navratim pogledati o čemu se piše.
Photobucket preko kojega sam oduvijek uploadao fotke sad me traži solidnu lovu godišnje ako želim postaviti još poneku ovdje na forumu. Koliko vidim uglavnom jedino moje fotke su preživjele ovdje na firumu iz vremena od prije 10 godina i više. Dakle photobucket vrijedi ali im bome na planiram plačati za svoje fotke. Kako slika govori 1000 rijeći tako mi se ne da išta postavljati bez fotografija. Uglavnom zato više ni ne postavljam teme.

No da se osvrnem na temu Sebenza pod kojom objavljujem ovaj post, mogu reći da i nakon 12 gidina još uvijek nosim isti nož malo modificiranu sebenzu 21 large koju sam dobio davne 2011g. I da uopće nemam ni želje ni potrebe mijenjati ga u džepu za išta drugo.
Ipak bacio sam pogled na CR stranicu da vidim rade li što novo i ostao zabeteknut da ovisi o modelu noža ali da su za sve modele liste čekanja od 4-7 godina chris reeve sebenza folder - Page 24 865284
Poslušao sam objavljeni odgovor Tim Reevsa o toj temi i kaže da iako rade noževe više nego ikada i povećali su kapacitete i sagradili novu tvornicu ali da je potražnja porasla više od 10 puta i da je moguće i uz poskupljenje da će se liste čekanja popeti i do 10 godina.
Srećom pa imam sve CR noževe koje bi htio 🤠

Moj nož
chris reeve sebenza folder - Page 24 Image_zpsq6vcmowa
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

franciscus and Lawman like this post

[Vrh] Go down

chris reeve sebenza folder - Page 24 Empty Re: chris reeve sebenza folder

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 27. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.