FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

+120
Hombre
Ivan.vg
goxxon
madWez
Okibex
poletan
ivo
gorky
PatrioticBacon
erdadj
wolfsky.survivewithus
mikić
2,9,29
Sid
Draxor
Simke
weedovec
marinko
mitar
chumaman
JillValentine
Migach
Frenky
urbana_gorila
DoomsdayST
C'eed
Raptor
vuk
starttheriot
Guru
Drveni Sovac
maxina
Franco G
Koaksijalac
robert
Login
yasko
Mije
baksek
Delete
Šeba
explode
markonvs
goran.h
z.vonkec
Stribog
cutlass
plazzi
tandem
UrchinStar47
nikolahr
Jurgen
Šimun
Rumun
Ercimir
kengur32
Mornar
brdo
aconi
Mraz
Knife_maniac
djomla
Krik Naglas
puls
jerc1
point
darko1
neko69
jratko30
Guybrush
Nino G
Olimp
hanuman
Fratt
divlji grab
ruger357
rinos
pero333
redbeard rum
aurora
orao
Target
rambo
StArKa
amiklic1
Ikarus
Nero Rii
mrkva4
MILI
zippo
Drvo
srecko
Spuzva Bob
Mandić
Igsy
Bauštela boy
sgt bear
damjan
rtiduti
Adept
Wild Wolf
Mrki Medo
neven
Marko
NAVIGATOR
Cave Bear
mnbvcxy
lonewolf
krtica
Bedanec
bolle
LUKSA
ben-66
forestman
tigi
Morska_glista
cabala - baniran
Stoney
Strider
androsb
124 posters

Stranica 12 / 16. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by maxina 06.02.12 15:57

Potpisujem SVE iz zadnjeg Markonvs-ovog posta.

maxina
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 2512
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by NAVIGATOR 06.02.12 16:38

opinel mi nikada ne bi bio prvi izbor za folder kao ni što mi mora nikada ne bi bila prvi izbor za fixni nož no to ne znači da ih to izbacuje iz kategorije dobrih reznih alata čija ih cijena dapače gura u kategoriju odličnih reznih alata. dakle po mojem mišljenju to su best buy oštrice na svijetu po omjeru cijene i kvalitete i zadovoljit će potrebe većine vikend izletnika, pa i moje osim u višednevnim ozbiljnijim avanturama u divljini a za to i onako nikada ne bi nosio niti jedan folder pa ni opinel. spomenutu sebenzu nosim zato jer mi se sviđa estetski i funkcionalno i zato jer ju posjedujem a ne iz razloga da i mnogi drugi folderi pa i opinel ne bi zadovoljili moje svakodnevne EDC potrebe.
dakle opinel definitivno nije nož za batoniranje, pajseriranje i krampanje, no svaku rezačku EDC zadaću poput, rezanja špeka, grana, užeta, kartona, plastičnih uzica, struganja firesteela i rezanje fethersticka za potpalu, pripremu hrane, drvodjeljanje, obavit će performansama koje uvelike i višestruko nadmašuju njegovu cijenu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by markonvs 06.02.12 16:40

@navigator - potpisujem sve ali ako mogu birati, odabrati ću bilo koji drugi nož koji može osim navedenog još i ponešto, primjerice poslužiti kao pajser Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 69343
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Guybrush 07.02.12 9:51

Franco G je napisao/la:
Guybrush je napisao/la:Taj vintage štih je i najbolja stvar kod Opinela, i kaj su izuzetno simpatični. Kad nekaj režem s njim, odmah osjetim miris provansalskih začina i friškog baguettea, zamislim pogled na uske uličice sa bršljanima i obiteljskim restorančićima u Parizu i Citroena DS kako kruži po Champs Elysees! =)

Iako možda ovo pišeš s ironijom ali moj susret s Opinelom je bio na Azurnoj obali gdje sam radio u Centre de Physique Theorique nakon što sam neko vrijeme živio i radio na univerzi u Parizu.

Reći da je Opinel bezvezna stvar ili nepouzdan ili zastario, kao što veli Markonvs, odaje neznanje, argumentum ad ignorantiam.

Opisat ću vam jednu epizodu: u najpoznatijem Muenchenskom shopu za noževe, Feuerzeugszentrale na Stachusu, razgovarao sam s vlasnicom Anne N., i premetao noževe u rukama, vrlo skupe, reda 200 €, razne Benchmade i Spyderco, itd. U jednom trenutku sam zatražio neke Opinele. Vlasnicu dućana je to toliko oduševilo da je glasno komentirala: 'Was fuer ein Connaisseur! Kakav poznavatelj (znalac, stručnjak)!
Skupi noževi su za znalce u istoj kategoriji kao i Opineli - to je bio point.

Možda ovo pomogne da shvatite što želim reći. Mirno možete, bez kontradikcije, slikati Opinela u društvu sa Sebenzom.

Nisam pisao sa nikakvom ironijom, najozbiljnije to mislim. Gušt mi je rezati stvarčice po doma i klopu sa Opinelom, čak i veći neg sa drugim noževima.
Ali uz druge noževe ne bi nikada Opinela nosio sa sobom u prirodu, izlet, avanturu itd. Stvar je u tome, da koliko god taj nož bio simpatičan, jednostavno ima zastarjeli koncept, koji ne mora značiti da je loš, nego ću radije odabrati neki čvršći i prikladniji nož.
Vjerujem da danas ima puno veći broj noževa koji su prikladniji od Opinela za većinu zadaća. U prilog mu ide niska cijena. Sigurno će se naći netko kome će fino odgovarati i Opinel. Zato se i može birati između gomile noževa, pa kako tko voli, neka izvoli. Znam da ću ja uvijek sa guštom koristiti Opinela po kuhinji i za po doma.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by plazzi 07.02.12 14:46

I u meni Opinel budi neku romantiku proslog vremena, francuske, lijepih sireva, voca koje bi njime rezao, hmm (mozda je samo neki dobar marketing Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 69343.
Imam Opinela 8 stainless, odavno je samnom i puno smo toga skupa prosli dok jos nisam imao toliko nozeva. Bio mi je vise od multitoola, danas kad imam i Vicotrinox multitool i spyderco vg 10 i razne eke, enzo-e itd Opinel stoji doma i dalje mi je najmiliji u kuhinji i volio bi da nemam i nepoznam nista, kako da to recem, nista cvrsce, jace, tvrdje.... pa da mogu mirne duse hodati samo s njim u djepu.

Zapravo obozavam ljepotu i jednostavnost tog noza i ljuti me sto precesto ujutro umjesto njega uzmem neki tehnicki bolji, jaci, savrseniji noz za edc tog dana.

Brze, bolje, jace heh.

Nego htio sam uzeti ugljicni opinel medjutim odustao sam zbog higijenskih problema koji se javljaju nemogucnoscu jednostavnog rastavljanja virobloc brave da bi se uklonila necistoca koja se zavuce u prorez drvene rucke opinela. Kod stainlessa i nije toliki problem ali kod carbona mislim da bi mogao biti.
Bolji izbor mi se pokazao takodjer ugljicni Svord kojemu sam bas prije neki dan napravio rucku od tresnjinog drva. Lako se rastavljaju i ciste (na samo dva sarafa). Vec je dobio patinu od jabuke i narance Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986 ne izgleda bas nevino kao Opinel u kad ga izvadis u javnosti al opet ima neki vintage da nerecem seljacki stih i naravno pazim da je uvijek bolesno ostar i to postizem sa nevjerovatno malo truda.
plazzi
plazzi
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Godine : 45
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.08.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Koaksijalac 07.02.12 15:30

Ne znam da li ste citali malo o povijesti Opinel nozeva ali informacije su stvarno epskog karaktera Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986

Do drugoga svjetskoga rata proizveli su i prodali oko 20 miliona nozeva a Viroblock kocnicu su uveli tek 1955. Do tada je bio konstrukcije obicnog "peasant's knife-a"
Prakticki svi manuelni radnici u Francuskoj su imali po jednoga u to doba kada je nosenje dzepnog noza bilo pod "mora se".
Kao sto bi moj stari rekao "Hebes zagorca bez kosture" Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986

Sto sam htio reci?

Vrijednost tradicionalnoga nije za odbaciti.
Kad ovisis o alatu napravljenom najjednostavnije moguce i koristis se njime a svjestan si mogucnosti puno bolje percipiras okolinu i sto radis.
Stvari se odvijaju polakse i puno vise se razmislja o tome sto radi ruka, noz i materijal koji modeliras te njegova struktura.
Po mom iskustvu takvim pristupom se bolje uci kako se alatom radi i stjece vrijedno iskustvo.

Malo mog filozofiranja, idem dalje na posao.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by NAVIGATOR 07.02.12 17:52

baš čitam ovih par zadnjih postova i ne vjerujem kako ste to lijepo i pametno sročili, kad sam čitao kao da sam svaku riječ prije nego li sam ju pročitao i sam htjeo izgovorit.
ne mislim da opinelu treba pisati hvalospjeve ima on svojih ograničenja no sve ovo što je napisano stvarno stoji i upravo opisuje pravu vrijednost toga noža i u praksi ali i u povijesti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Drveni Sovac 09.05.12 1:31

Kod Victorinoxa sa liner lockom (forester), jeli normalno da nakon otvaranja između oštrice i pera ima lufta, djelić milimetra? Činilo mi se kao greška, a onda sam uočio da je ista stvar i sa šarafcigerom na suprotnoj strani. Jeli to napravljeno tako da kočnica služi stvarno samo za sigurnost, a ne da i pridržava oštricu, kao kod noževa na kojima je to jedini mehanizam fiksiranja oštrice, ili se radi o grešci u proizvodnji?

Drveni Sovac
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 32
Lokacija : Rab-Zagreb
Datum registracije : 11.09.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Guybrush 09.05.12 10:52

Drveni Sovac je napisao/la:Kod Victorinoxa sa liner lockom (forester), jeli normalno da nakon otvaranja između oštrice i pera ima lufta, djelić milimetra? Činilo mi se kao greška, a onda sam uočio da je ista stvar i sa šarafcigerom na suprotnoj strani. Jeli to napravljeno tako da kočnica služi stvarno samo za sigurnost, a ne da i pridržava oštricu, kao kod noževa na kojima je to jedini mehanizam fiksiranja oštrice, ili se radi o grešci u proizvodnji?

Na mojem je ista stvar, kao i na foresteru od buraza. Tako da izgleda da je to najnormalnije. Sumnjam da bi se Victorinoxu potrefilo tolko škarta.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by yasko 09.05.12 11:58

ja imam vic trailmastora i ista stvar ima malo lufta ...nista strasno...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Drveni Sovac 09.05.12 22:54

Ma nema šanse da je to slučajno. Vjerojatno je to napravljeno zato jer je kočnica sama po sebi poprilično tvrda, još da se zaglavi u oštricu bilo bi ju teško otpustit. A i sigurnija je ovako.

Drveni Sovac
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 32
Lokacija : Rab-Zagreb
Datum registracije : 11.09.2011

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Guru 22.06.12 16:38

Ja sam prije par dana dobio od cure na poklon Forestera, novi sa ravnom oštricom. Oduševljen!
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by neko69 30.06.12 20:55

Bok svima,

Kupio bih VICTORINOX multitool.

Iz "zbirke" želim komplet zajedno sa dodatnim bitovima i gedorom.

Ne mogu se odlučiti između ova dva modela:

30238

http://www.maestralcentar.hr/victorinox/klijesta/swisstool-spirit-plus.html

ili

30338

http://www.maestralcentar.hr/victorinox/klijesta/swisstool-plus.html

te Vas molim za pomoć (iskreno ne znam koja je "velika" razlika među njima jer u Maestralprom-ovom cjeniku je razlika u otprilike 100 Kn).

Ako netko ima iskustva sa ovim modelima, molio bih za savjet/pomoć.

Hvala,

Neven

neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by sgt bear 01.07.12 0:20

spirit je nekako elegantniji... ja imam model bez škarica, sa dvije oštrice, crni... što god uzeo, nećeš pogriješiti Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 368870
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by neko69 01.07.12 0:32

vidim da nas ima više koji ne spavamo Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 855911)

Hvala Ti sgt bear
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by puls 01.07.12 14:39

Spirit je stvarno elegantniji,kompaktniji,zakrivljenih ručki-znači udobniji...

Ne znam...meeni se više sviđa....i,naravno,posjedujem ga Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by starttheriot 31.08.12 10:21

Zanima me postoji li neka bitna razlika između Wengera i Victorinoxa,tj. postoji naočigled,ali čiji su noževi kvalitetniji,čije preferirate i zašto.
starttheriot
starttheriot
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 30
Lokacija : Zagreb,Croatia
Datum registracije : 30.08.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Igsy 31.08.12 22:56

Victorinox... dizajnom funkcionalnijii i jeftiniji. Kvalitetom su li-la.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Strider 31.08.12 23:14

Bacho-Mora, Wenger-Vic, GB-Hultafors...više manje ista kvaliteta iz iste firme uz sitne razlike, finiš, boje, materijali drška i ostalo
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by vuk 02.10.12 20:25

zavisi za šta ga planiraš koristiti ako oštrica se brzo zatupi i neda se sa običnim ručnim brusom
nabrusiti onda ti ne vrijedi ništa (po mom mišljenju su švicarci prehvaljeni )zato što ih je malo originala a kopije su užasne
vuk
vuk
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 01.09.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by NAVIGATOR 02.10.12 22:19

vuče ne bi se složio s tobom.
švicarski nožić je fantastičan alat za tu lovu, nešto poput more među fiksnim noževima e to je victorinox među multialatima.
nema šanse da za 200 kn koliko koštaju optimalni modeli da možeš dobiti svestraniji i kvalitetniji alat od victorinoxovog nožića.
kopije su sve od reda toliko loše ali ih u odnosu na original među našom populacijom na sreću čak niti nema u pre velikoj mjeri baš zbog odlične dostupnosti vica i cijena prihvatljivih paraktički svakome džepu.

kao klinac u najranijem djetinjstvu imao sam češku kopiju vica mikov, iako je također bio solidne kvalitete ipak nisam mirovao dok se nisam uspio dočepati originala. čak sam kao klinac svoj prvi vic ukrao ali me toliko grizla svjest da sam ga vratio i čovijeku priznao svoje neprimjereno djelo.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Raptor 03.10.12 19:46

Zasad imam samo Vic Huntsmana i to je OK nožić. Međutim plan mi je u dogledno vrijeme nabaviti sljedeće modele: Handyman, Climber, Classic (58mm). Prva investicija je Climber koji bi imao ulogu EDC nožića. Pa me zanima ukoliko ga netko posjeduje da mi kaže točnu debljinu nožića i kako se osjeti u džepu, npr. normalnih traperica. Na koje kakvim siteovima nalazim različite debljine pa čisto da provjerim.
Raptor
Raptor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 28
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.09.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by C'eed 16.11.12 11:36

Ekipa pozdrav Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 69343

Imam u planu uzeti jedan od ova dva pa me zanima vaše mišljenje Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986

http://www.replikart.com/wenger-evolution-st/1808-wenger-evolution-st10.html

http://www.replikart.com/wenger-blackout/1825-wenger-blackout-10x.html

Isplati li se dati 200kn više zbog "PVD" obrade?

C'eed
C'eed
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 34
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by DoomsdayST 16.11.12 11:46

Kako kome...

Ako ti se sviđa, i 200 kn ti neće narušit financijsku kombinaciju, onda OK...

Ja osobno ne volim crne površine, pogotovo na nehrđajučim čelicima...

Ali, ko voli, samo naprid...


Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by NAVIGATOR 16.11.12 12:35

iskreno nikada ne bi kupio ovaj s crnim coatingom. to nije borbeni nož gdje bi refleksija sjajne oštrice bila problem, a kako je DoomsdayST naveo stavljati coating na nehrđajuću oštricu je bedasto, samo smeta kod brušenja.
za razliku u lovi radije kupi dva takva noža pa taman da ti nakon dvije tri godine nož i zahrđa ili se istupi i potrga a ti imaš još jedan u rezervi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Igsy 16.11.12 14:29

Ne vidim neku svrsishodnu funkcionalnost coatinga na ovom folderu koja bi opravdala skoro duplo višu cijenu. Jedino bi prošao kao kolekcionarski primjerak što sumnjam da su tvoji porivi za njegovu nabavku.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by sgt bear 16.11.12 14:32

bok ekipa! victorinox / wenger ?
imao sam samo jedan wenger, model ranger 52
fotografiju ću posuditi uz isprike, sa stranice našeg renomiranog dobavljača kvalitetnih artikala http://www.replikart.com/img/p/1798-4311-thickbox.jpg
nesretnim sticajem okolnosti "poklonio" sam ga nepoznatom čovjeku i nadam se da će ga dugo i vjerno služiti... no sad kratka recenzijica (bez svojih fotografija, nažalost)
kupio ga na m. lošinju u trgovini sportske/opreme za ribolov. cijena cca 200 kn. puno ili malo? tu lovu se može u bircu popiti sa ekipom u 2 runde. nakon 20 i kusur komada victorinoxa, stvarno me zanimalo kakav je wenger. mali preklopni classic/evolution/evogrip kao i ranger/rangergrip imaju pojedinih alata čija mi izvedba nije nekako sjela. za razliku od victorinoxovih. uglavnom, veličina rangera me ugodno iznenadila. oblik drške, oštrica, skriveni lock release (križić - znak wengera treba pritisnuti da bi gurnuli liner lock)... da nije imao otvarač za boce (spiralni), još bi bio zgodniji solo. oštricu sam malko sredio (ricasso mu je nekud specifičan, i u biti ga nema - vidljivo na slici). grind počinje od ruba drške, u luku se penje do leđa oštrice i sam sekundarni bevel je tvornički dosta daleko od drške, pa sam si uzeo za pravo da ga "sredim".
da zaključim: kvaliteta izrade i upotrebljivost oštrice koja svojom dužinom prijeti kraćim fiksnim oštricama (od 10tak cm) daju rangeru veliki plus na mojoj ljestvici. Oštrica je odlično fiksirana i nema lufta nimalo. U kombinaciji sa sjekirom ili mačetom nema mi potrebe za fiksnim sječivom u prirodi.
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by NAVIGATOR 16.11.12 15:14

ja bi od te dvije firme uvijek izabrao VICTORINOX, imaju mi ljepšu siluetu oštrice, upotrebljivije alate(možda je to i stvar navike) i lijepi utisnuti steinles znak švicarskog križića. wenger mi ima nekako zdepaste oštrice, i općenito zdepaste ručke te ne toliko profinjen bijeli nacrtani znakić.
na koncu sve je to slično jer i wenger je victorinoxova tvornica.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by urbana_gorila 16.11.12 15:49

Ja bi radije izabrao Wenger... Zbog škarica. Naime Wenger ima puno izdržljivije i funkcionalnije škarice sa polugom umjesto onih Victorinoxovih sa onim limićem koji može vrlo brzo i lako otić kvragu...
Što se oštrica tiće, osobno mi isto više paše Wenger jer imaju malo izraženiji trbuh oštrice koji je po meni itekako koristan.

Usporedbe radi,

Wenger:

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Wenger-Sm-Scissors

Victorinox:

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Victorinox-Scissors

Btw, hvala Navi, nisam imao pojma da je 2005. Victorinox kupio Wenger... Krenuo sam to tražit kad si napisao da su ionako ista firma i, iskreno, neugodno sam se iznenadio.

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by sgt bear 16.11.12 16:40

urbani... da, victorinox je kupio wenger, ali je proizvodnja ostala i brand. ova poluga vjerujem dulje traje od opruge kod vic-a, no ja si nemrem pomoć. victorinox ima manje modele ljepše, a eto... wenger ima ranger model čija mi drška ljepša od vic-ovih lock blade.
živjela različitost ukusa!!!
btw. ovaj filmić od NG o victorinoxu mi je zakon
https://www.youtube.com/watch?v=wwAKmi444cc
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by C'eed 16.11.12 20:24

sgt bear je napisao/la:btw. ovaj filmić od NG o victorinoxu mi je zakon
https://www.youtube.com/watch?v=wwAKmi444cc

uf sad mi je zapeo za oko swiss soldier's knife Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 368870

http://www.victorinox.com/ch/product/Swiss-Army-Knives/Category/Pocket-knives-with-lock-blade/Pocket-knives-with-lock-blade-Linerlock-111-mm/Swiss-Soldier-39-s-knife-08/0.8461.MWCH

zna tko gdje ga ima za kupiti možda? Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 747986
C'eed
C'eed
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 34
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 15.11.2012

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni  - Page 12 Empty Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 16. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.