FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Koji nož kupiti? - Page 29 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Koji nož kupiti?

+166
Hombre
hydra
gomar
cuci007
kiki76
ratomir6
Fallen
Wilddude10
vens
JungleCity
Stribog
majstor76
trolshein
trail master
pakleni_patuljak
lololorenzo
hrvac98
maxina
Marduk
Branimir76
Guybrush
Luftwaffe
bum bum
Lovac23
yasko
karlo22hr
Delete
DoomsdayST
bojan
zb17ghost
neko69
cylon
djomla
Guru
PJER
Mije
biga
Login
Goranns
bearfaerie
Drveni Sovac
Vikingson
z.vonkec
ivovk
kr1s
Odin
nick54312
Jurgen
™pico
Ariel
Elp
gibo
Koaksijalac
mareksm
UrchinStar47
brdo
malimikula
goxxon
Franco G
Ris
Surfer
žohar
plazzi
Migach
Jolender
Mornar
beargrylls12
krtica
aurora
sinke
glock
robert
Frnja
point
UBERSOLDAT
Sila
solingen
čagalj
Tahdonvoima
senad123
StArKa
mimir
superbesp
hankok
cidnam
Fratt
enki
mnbvcxy
bop
scout
Aquaman
Medo Gradela
vaske12345
jerc1
jratko30
dado01
neon
urbana_gorila
Storo
GROUND ZERO
vladimir-vlay
Nero Rii
Šimun
mglavinic
Knife_maniac
LEGION66
Igsy
seye
mali mačak
mariobab
azbla
Shark
Target
Drvo
orao
damjan
igi2
rtiduti
commando
Fottach
pinco
kengur32
mrkva4
cabala - baniran
Count
ultimax
ashx
krom
GA
Strider
Pomorac
medo
Zokac
Dukati
Fili
lonewolf
Cave Bear
Wild Wolf
Survivor95
Wolfman
Marko
Mrki Medo
sgt bear
Samobaniran
Ikarus
Zivko Les
NAVIGATOR
Adept
WILLY
Nino G
codar
elvin
zeleni
girdeaux
rinos
mastershooter45
Boris P
campy
tigi
Mraz
svarožić
Mladen
Aries
Stevan-Srbija
zippo
đoni
170 posters

Stranica 29 / 34. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Next

Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Fratt 23.02.12 10:14

NAVIGATOR je napisao/la:
pakleni_patuljak je napisao/la:
Migach je napisao/la:za početak se predstavi u za to predviđenoj temi ako misliš sudjelovati na forumu.

budem. jednog dana. časna pijonirska! Koji nož kupiti? - Page 29 69343


možda nisi skužio ovo Migachevo nije bila uljudna molba nego osnovni bonton komunikacije, kad uđeš u prostoriju obično veliš dobar dan, također ovdje na forumu je kulturno prije postavljanja pitanja napisati koju riječ o sebi u temi dobrodošao.
tako da bar okvirno znamo kome dajemo odgovor.

Što se mene tiče ne mora ali nek se ne iznenadi ako će imati poteškoće kod sljedećeg logiranja ukoliko mu sljedeći post neće biti u Dobrodošao rubrici.

Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 4003
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by glock 23.02.12 12:16

mmmda,baš primjećujem tipove koji uletavaju bez predstavljanja samo da prodaju ili traže nešto.Ovo kaj je Navi reko je ok,jel teško reći par riječi o sebi pa onda krenuti s ostalim,i još kad Migač zatraži predstavljanje ovo s časnom pionirskom mi je djelovalo kao "da,da ko te jebe...".Ovo gore šta Fratt napominje bi trebalo biti pravilo,jebi ga,i kad nekud ulaziš,kucaš na vrata.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trail master 23.02.12 16:58

citat:

... a ja sam ipak jedna balkanska seljačina...


Evo, čovjek vam je sve reko...
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Fratt 23.02.12 17:03

...ajmo zadržati kulturni nivo komunikacije.
Tema ostaje ali bez napadanja i vrijeđanja molim.Opomene se dijele zadnjih dana kao karanfili na 1. svibanj,neznam što se to događa... Koji nož kupiti? - Page 29 69343
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trail master 23.02.12 17:14

Eto, izvinjavam se, samo sam citirao, nisam mislio vrijeđat...

Ipak, red je red
trail master
trail master
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 56
Lokacija : Dubrava 10342
Datum registracije : 15.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by pakleni_patuljak 23.02.12 17:14

glock je napisao/la:mmmda,baš primjećujem tipove koji uletavaju bez predstavljanja samo da prodaju ili traže nešto.Ovo kaj je Navi reko je ok,jel teško reći par riječi o sebi pa onda krenuti s ostalim,i još kad Migač zatraži predstavljanje ovo s časnom pionirskom mi je djelovalo kao "da,da ko te jebe...".Ovo gore šta Fratt napominje bi trebalo biti pravilo,jebi ga,i kad nekud ulaziš,kucaš na vrata.

oke, vidim da su se duhovi uznemirili pa da se objasnim.

ja jesam uletio na ovaj forum kao padobranac, ali samo zato jer sam u potrazi za informacijom za koju sam mislio da brzo i jednostavno mogu dobiti baš ovdje. kako stvari stoje, bio sam u pravu. dečkima puno hvala na pomoći...

u slučaju da sam nakon dobivene informacije odlučio kako mi ovaj forum više nije potreban, više me ne bi niti vidjeli pa vam samim time niti moje eventualno nepredstavljanje ne bi puno značilo u životu. kako vidim da na ovom forumu ima još dosta interesantnih stvari, naravno da ću se predstaviti i nastaviti postati. ako me u međuvremenu ne bannate...

ono sa časnom pijonirskom doista jest bilo skidanje sa qurca, ali samo na neko vrijeme, dok malo ne pohvatam konce (migač, naj se jadit, to zaista nije bilo niš osobno). mislim da je prihvatljivo dozvoliti mi da uopće pogledam o kakvom forumu se radi i kakva je ekipa koja se tu skuplja, pa da sukladno tome i odlučim što ću i koliko napisati o sebi, a da vama to bude korisno. ili bar interesantno.

eto, nadam se da vam nisam previše digao živac.
molim modove da ostave ovaj post neko vrijeme kako bi ga dečki vidjeli, pa da ga poslije pobrišu kako ne bi i dalje spamali ovaj zaista super thread.

poz,

pakleni_patuljak
pakleni_patuljak
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 48
Lokacija : op
Datum registracije : 22.02.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Migach 23.02.12 17:31

Nisam uopće pratio temu, al vidim da se moje ime proteže kroz dvije stranice zbog poštivanja pravila. Gle, da ovo jako jednostavno rješimo pa gotovo..ako misliš sudjelovati na forumu, predstavi se i uključi se sa postovima i temama. Ako ne znamo koje je rješenje. Također, sumljam da ti itko može reči koji je najbolji nož za tebe. Najbolji alat je onaj alat kojeg imaš, a sad.. imamo 2500 forumaša na forumu i svatko ti može dati drugačiji odgovor. Nadalje, da si uzmeš malo vremena i da prolistaš malo forum, našao bi mnoge recenzije i detalje o noževima i našao bi nešto što ti se sviđa. Evo, toliko od mene.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by DoomsdayST 23.02.12 17:33

@pakleni_patuljak:
Sve što si reka je OK napravit, pogledat di si i koga sve ima, ali prije nego se regaš, a kad si se rega, onda bi triba bit siguran da to i želiš, pa se odma lipo i predstaviš...
Na većini foruma, padobrancima se niti ne odgovara, iz principa...
Ovaj forum ima jako OK ljudi, pa si proša kako si proša...
P.S. sorry na OT, možete i ovo brisat...
=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by neko69 23.02.12 18:55

Pozdrav svima,

Neki dan sam malo lutao po temama i postovima te našao temu sa nekim llinkovima. Prateći te linkove nabasao sam na Doug Ritter-ov site. Kako sam "novak" u svijetu noževa trebao bih Vaše mišljenje/savjet oko noževa koje on predstavlja. Radi se o "seriji" RSK MK1 - MK5.
Noževi mi se sviđaju, ali me interesira ima li itko od Vas kakvih iskustava sa njima i naravno mišljenje o odnosu cijene i kvalitete, te da li tih noževa ima za kupiti igdje drugdje na netu osim kod Knifeworks.com (skupi shipping).

Unaprijed hvala.
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trolshein 23.02.12 19:02

Nož MK1 je Benchmade mini griptilian i za 50 kn više dobijete
http://www.replikart.com/-ostrice-7-9-cm/523-benchmade-griptilian-551.html što je dobar nož i vjerujem povoljna kupnja.
Makar ja sam se kod slične nedoumice na kraju odlučil za http://www.replikart.com/-ostrice-duze-od-9cm/777-ontario-rat-folder-8847.html i zbilja preporučujem.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trolshein 23.02.12 19:19

Mala ispravka ovaj MK1 je od S30V a Benchmade 154CM čelika. Osobno mislim da nema prevelike razlike u ta dva čelika (nek me neko slobodno ispravi) oba su dovoljno kvalitetna.
Evo još jedan prijedlog za taj cijenovni rang http://www.replikart.com/preklopni-vojni-takticki-nozevi/1486-fox-gunhammer.html
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by pakleni_patuljak 23.02.12 19:45

oke, taman sam odlučio naručit ''ontario ranger bush afghan'' i onda je netko na prethodnoj stranici još uvalio u priču ''ontario ranger tfi'' i napravio totalnu pomutnju.

vidim da je taj nož deblji, zapravo yebeno debel, ima jednako dugačku oštricu, ali nešto nižu i vidim da je napravljen od drugačijeg čelika. pretpostavljam da je i dosta teži.

po cijeni još uvijek ulazi u kombinaciju, ali ne znam što dobijam za tih dodatnih 200 čuna.
može neki komentar?
što brže. da stignem naručit nož dok još imam neš na računu... Koji nož kupiti? - Page 29 368870
pakleni_patuljak
pakleni_patuljak
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 48
Lokacija : op
Datum registracije : 22.02.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trolshein 23.02.12 19:56

Ovaj TFI mi se čini osobno preširok tak da bi radije uzel afghan. Razlika je i u čeliku ali mislim da je ovaj 1095 pogodniji za takav nož. Ali onda evo opet mene; za 10 kn više dobiš RBS-6 za 3 cm je dulji i pogodniji ko chopper. Sve ovisi za što ti treba i koliko železa misliš teglit.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by neko69 23.02.12 20:35

@trolshein

Hvala na brzom odgovoru, ali sam sada na "laganoj vatri" jer se na kraju dvoumim između ONTARIA i Griptiliana. Griptilan mi je privlačniji radi AXIS locka, ali doista mi se RAT više (ovako na prvu) sviđa oblikom (malo šira/zaobljenija oštrica na vrhu). Očigledno dok ih ne primim u ruku i ne "osjetim" neču više znati.

A šta sa "večim" fiksnim noževima. Koja bi tu preporuka bila u odnosu na MK2 (Pathfinder) ?
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Koaksijalac 23.02.12 21:28

@neko69

Pozdrav kolega,
Kako velis da si novi u nozevima kreni sa necim sto nije imenom brandano i time i skupo.
Nemoj da ti se desi skupi noz kojeg neces htjeti koristiti a ni brusiti pa ce na kraju biti vitrinska nevjesta.

Odluci se za neki manji ili srednji folder prihvatljive cijene (RAT1 je ok ali meni osobno prevelik) i neki fiksni Koji ti je najbolje otic u trgovinu probat dal ti i kako u saku pase i kako ti se dimenzije uskladjuju sa nacinom nosenja u prirodu.

Razglabanje oko centimetra vamo ili tamo ili milimetra u debljinu ti je na ovom stupnju suvisno. Potrazi OK produkt koji ti pase i ako nije bas neko najvece govno super ce te sluziti. Kad ces sam znati sto ti pase od celika, proizvodjaca i dimenzija, ove prve macice pospremis u auto, vikendicu, camac ili ostavis za zlorabu i testiranje Koji nož kupiti? - Page 29 747986

Ima sigurno kolega koji bi ti pruzili i koji noz na pregled na nekom od mitinga, kavica i sl.

Nisam bas spominjao imena brandova jer na forumu imas dobrih osvrta na od najjeftinijih kineza do mnogoskupih amerikanaca i sl.
Osobno i ja imam pune tacke nozeva od najjeftinijih do za hrvatske pojmove jako skupih pa okolo cesto u kombinaciji nosam SRM 730 (15$) KA-BAR Eskabar (50$) i CS SRK koji mozes naci za 600 kn.

Uzivaj i zapamti ime na nozu obicno kosta samo sto je tamo.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trolshein 24.02.12 7:24

neko69 je napisao/la:@trolshein

Hvala na brzom odgovoru, ali sam sada na "laganoj vatri" jer se na kraju dvoumim između ONTARIA i Griptiliana. Griptilan mi je privlačniji radi AXIS locka, ali doista mi se RAT više (ovako na prvu) sviđa oblikom (malo šira/zaobljenija oštrica na vrhu). Očigledno dok ih ne primim u ruku i ne "osjetim" neču više znati.

A šta sa "večim" fiksnim noževima. Koja bi tu preporuka bila u odnosu na MK2 (Pathfinder) ?
Da nebi bilo zabune RAT je od AUS 8 čelika koji nije skroz nehrđajuč (treba ga malo pripaziti) dok Griptilijan jest odnosno čelik je kvalitetniji.
E sad da je cjenovno duplo kvalitetniji, to ne vjerujem tim više jer RAT ima uglavnom odlične recenzije i po stranim forumima i ...
https://www.youtube.com/watch?v=YfTiuenwSjw
https://www.youtube.com/watch?v=zPcvW6etHBw
Ovo je od Benchmade-a
https://www.youtube.com/watch?v=K3XwTeW7DFI

Od fixnih je ovaj SRK odlična opcija ako je naravno za tu cijenu ,nov tj nekorišten i od Carbon-V čelika.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Guybrush 24.02.12 9:31

pakleni_patuljak je napisao/la:oke, taman sam odlučio naručit ''ontario ranger bush afghan'' i onda je netko na prethodnoj stranici još uvalio u priču ''ontario ranger tfi'' i napravio totalnu pomutnju.

vidim da je taj nož deblji, zapravo yebeno debel, ima jednako dugačku oštricu, ali nešto nižu i vidim da je napravljen od drugačijeg čelika. pretpostavljam da je i dosta teži.

po cijeni još uvijek ulazi u kombinaciju, ali ne znam što dobijam za tih dodatnih 200 čuna.
može neki komentar?
što brže. da stignem naručit nož dok još imam neš na računu... Koji nož kupiti? - Page 29 368870

Guilty as charged! :bog:
Ha sve ovisi za što će nož biti namijenjen, koliko se težine misli nositi sa sobom, meni npr. težina ne predstavlja problem, na sve se da naviknuti, tih 200 grama me neće ubiti.
Ionako mi TFI nije jedini nož tako da mogu izabrati što ću nositi sa sobom.
Takav deblji nož je pogodan za sve vrste ekstremnijih radova, ali uz normalnu upotrebu bez zlorabljenja noža i Afghan će obaviti sve jednako dobro, pogotovo ako je i klopa u igri onda je možda Afghan bolji izbor zbog manje debljine.
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by neko69 24.02.12 14:17

@Koaksijalac
Prvo hvala na iskrenom i odličnom savjetu.
Doista Ti je svaka na mjestu Koji nož kupiti? - Page 29 393492
Ali da pojasnim.
Imam par Victorinox nožića i večih noževa (mali Clasic,Huntsman i Picnic su modeli ako se na varam) koje sam koristio sve ove godine i nisu me "razočarali" svojim mogućnostima i onime za što su bili namjenjeni.
Prošle godine sam kupio Buck Vantage Select i od tada je stalno sa mnom kao primarni EDC nož. Nemam zamjerki, osim što mi se čini nekako "elagantan" pa mi ga je ponekad čak i žao zlorabiti na "izletima".
Uz njih imam i stari SRK (Carbon V) koji sam dobio na poklon od kolege suborca (bivši specijalac). Malo sam mu rašpom "ispravio" vrh koji je bio u lošem stanju. dosta sam se njime "igrao" i uvijek nekako imam osječaj da je prelagan pri Chopingu, treba dosta snage dpri takvoj vrsti posla njime (uz to dobro bi mi došao i savjet kako ga dobro naoštriti, tu sam tanak).
Uz to dolazi i BACHO Laplander pila (sve u superlativima o njoj) i najmanja Fiskars sjekirica koja mi se pokazala kao dobra za sitnije radove sa drvom, ali brzo se "izgrizla" i napunila "šplinterima" plastika sa strane koja drži "glavu" sjekire (tako da sam i tu u potrazi za večim/ozbiljnijim modelom).
Stoga se raspitujem za nešto "robusnije" primjerke, kako za EDC-primarni/izlet-sekundarni manji nož (bilo preklopni ili fiksni), tako i za "veći radni" nož.
O da ne zaboravim tu je i BACHO /"MORA" nož koji mi je otuđila supruga, J..ga doista brije.

Doista me imena ne opterećuju toliko, ali sam čitajući Dougove "recencije" i upute i vidjevši njegove noževe koji mi se nekako oblikom sviđaju (cjenovno baš i ne) uputio upit ovdje kako bi dobio savjet.

Hvala Tebi i ostalima što ste se upitu i odazvali.

neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by trolshein 24.02.12 15:32

Forumaš Ikarus prodaje robustniji odličan preklopni nož za po meni povoljnu cijenu.
Link
https://survival.aforumfree.com/t4977-p-sog-spec-elite-ii
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Koaksijalac 24.02.12 15:41

Ako ti je Buck Vantage Select prefini onda nemoj gledati Rittera koji je ugrubo barem klasu ili dvije iznad njega.

Osobno mislim da je Buck Vantage dosta lose zavrsne obrade. Imao sam Vantage Pro i jos nekoliko iz Vantage serije sam isprobavao.
Da objasnim izjavu "lose zavrsne obrade"
Radi se o mom osobnom subjektivnom zadovoljstvu kako sve tvornicki stoji za noz te cijene. Iako je to barem u mom slucaju bio najjeftiniji S30V celik koji sam mogao kupiti a opet dovoljno skup da ocekujes da je sve na svom mjestu da liner drzi kako spada i da nema ocitih fulavanja u zavrsnoj obradi.
Ovi moji osobni navodi su podkrijepljeni na vanjskim forumima ako se nekome da proucavati.
Ja osobno Vantage seriju nebi vise kupovao. jer mi niti po velicini nije sjeo.

No udaljujemo se od teme.

Ako dobro naostris SRK imati ces puno vise srece u choppanju. Mislim da te to zdere.
Imas jako lijepi tutorial oko ostrenja nozeva koji je Mraz napravio i fino kupi papira i vuci po njemu dok ne dobijes postenu osticu. Svakako smanji sekundarni kut na SRK-u i vidjet ces poboljsanje. Ja sa njim mogu stvarno svasta presjec. mene na njemu vise smeta drska koja me kod choppanja toliko za ruku grize da mi zulj zna izaci ako rukavicu ne stavim.

Ako hoces nesto vece a da ne trosis pare uzmi fino Ontario 12 macetu i uzivaj.
To ti je jedan lijep komad alata sa kojim mozes lupetat po svemu.

Ponovo bih ti napomenuo.
Dok sam ne znas kvalitetno nabrusiti noz bilo koje geometrije nemoj zuditi za skupim stvarcama. Po meni je ostrenje noza jedna od primarnih znanja i vjestina koje treba savladati.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by neko69 24.02.12 16:47

Da, mislim da se trebam ozbiljno prihvatiti ostrenja. "Skinuo" sam Mrazov tutorial i čak sam i nabavio potreban "materijal" ali nikako da se prihvatim samog rada. Pod smanjivanjem sekundarnog grinda misliš da ga više izravnam prema primarnom (da se posve izgubi možada) i koliko sam čitao tu po postovima kut bi trebao biti negdje oko 20-25 stupnjeva, jer ako se ne varam (nmožda sam u krivu) netko je spomenuo da je na SRK kut negdje oko 30 stupnjeva i da mu se čini da je to previše ?
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Delete 12.03.12 22:00

Planiram kupiti neki sklopivi noz do 200 kn. Bitno mi je da nema drvenu drsku i da se trgovina nalazi u Zagrebu. Noz bi trebao posluziti za povremeni odlazak u prirodu.
Nasao sam ova dva noza, pa ako bi ste mogli malo prokomentirati:

http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=82_95&products_id=1174&osCsid=d93bef9e2a23a8b520af5f6c38dec6af

http://www.checkpointarmyshop.com/oprema/nozevi/view/84
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 30
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by lololorenzo 12.03.12 22:07

http://www.replikart.com/preklopni-vojni-takticki-nozevi/1242-crkt-thunderbolt-2.html

http://www.replikart.com/-duzina-ostrice-7-cm/571-crkt-peck-in-the-dark.html

http://www.replikart.com/ekonomicni-nozevi-do-29900kn/1460-crkt-premonition-1162.html

http://www.replikart.com/-duzina-ostrice-7-cm/622-crkt-slip-kiss-5569.html

http://www.replikart.com/ekonomicni-nozevi-do-29900kn/1293-sanrenmu-m020fh-ariza-camo.html

Eto neznam jeli koji ima drvenu dršku,ali eto nekih
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by maxina 12.03.12 22:13

Mislim da ti oštrice od 7-8 cm nisu za odlazak u prirodu!
Prekratke su za većinu poslova makar i jednodnevnih izleta.
Ne patim na veličinu ali potraži bar 10 tak cm oštrice!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by lololorenzo 12.03.12 22:17

Ja osobno sam puno veći ljubitelj fiksnih noževa.A ako te oni zanimaju.I ako tražiš jeftini po meni ti je najbolja MORA.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by DoomsdayST 12.03.12 23:01

Ako već ideš na preklopni za u prirodu, iskoristi prednosti, pa uzmi nešto ovako, sa dodatnim alatima... Ima kočnicu, oštricu od 8.5cm, i pilu, ispod 200 kn...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=6077000002

A ako ti igra fiksna oštrica, za malo love imaš, kako reče mladi kolega, Mora of Sweden...

10 cm oštrica...

Ako voliš klasiku, ne smeta ti održavanje i uljenje karbonske oštrice onda je najpovoljnije ovo...

http://www.replikart.com/za-obradu-drveta-i-bushcraft-nozevi/1548-morakniv-classic-no1.html

Ako voliš karbonski čelik i uljenje, a ne voliš klasiku, onda ovo...

http://www.replikart.com/ekonomicni-nozevi-do-299kn/902-mora-companion-mg-carbon.html

A ako ne želiš previše razmišljat o održavanju, onda ovo...

http://www.replikart.com/za-obradu-drveta-i-bushcraft-nozevi/444-mora-clipper-860mg.html

Koji nož kupiti? - Page 29 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Guybrush 13.03.12 8:35

Za tu lovu Mora definitivno! I to nećeš pogriješiti ako uzmeš dva noža, mogu biti isti ili dva drugačija modela, točno dojdeš malo ispod 200 kn i ostane ti za pivu. Pogledaj po netu što se nudi pa si izaberi, More nikad dovoljno, bolji nož za tu lovu kod nas nećeš naći!
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by majstor76 17.03.12 19:55

Malo sam browsao po ebayu i naletih na jednog prodavaca koji mi se cini da ima zanimljivu robu po ok cijeni

http://www.ebay.com/sch/330mate_com/m.html?_ipg=&_stpos=&_fcid=53&gbr=1&_localstpos=&_from=&_nkw=&_clu=2&_armrs=1&LH_PrefLoc=2&rt=nc

Ima japanskih kamenja, dlijeta, utility i kuhinjskih nozeva. Izgleda da je sve rucno kovano, medju ostalim recimo i ova deba

http://www.ebay.com/itm/Japanese-Mikihisa-ko-deba-chef-knife-Houchou-Sashimi-31-/200544096101?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2eb15c0f65

Pa me zanima da li je ok, a i pitanje isto i za ostatak ponude


majstor76
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 29
Godine : 48
Lokacija : hrvatska
Datum registracije : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by gibo 18.03.12 6:30

Opet se vraćamo na početak, sve zavisi o tome za što ti nož treba. Prtema tome ćeš tražiti ono najbolje i najjeftinije tj. najpovoljnije za kupnju. Moj savjet i preporuka je Spyderco, uvijek, ipak sam sentimentalno vezan za tu firmu i jedno vrijeme. A ovi noževi na ovim stranicama mi se čine kao kuhinjski a ako trebaš takve onda odi u Interspar i kupi "blizanca" za 15 bodova i 200,00 kn i nećeš pogriješiti. to sam ja napravio i nisam se pokajao, za sada.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by majstor76 18.03.12 6:54

[quote="gibo"]Opet se vraćamo na početak, sve zavisi o tome za što ti nož treba. Prtema tome ćeš tražiti ono najbolje i najjeftinije tj. najpovoljnije za kupnju. Moj savjet i preporuka je Spyderco, uvijek, ipak sam sentimentalno vezan za tu firmu i jedno vrijeme. A ovi noževi na ovim stranicama mi se čine kao kuhinjski a ako trebaš takve onda odi u Interspar i kupi "blizanca" za 15 bodova i 200,00 kn i nećeš pogriješiti. to sam ja napravio i nisam se pokajao, za sada.[/quote]

Interspar mi nije dostupan, morao bih voziti 50km u jednom smjeru a i nemam bodova. Trebao bih multipraktik kuhinjski noz. Santoku bi bio bolji za to, jer je Deba vise za ribu ali htio bih probati jedan japanski noz da vidim na sto to lici. Ima dosta kineskih gluposti na ebayu pa me zato zanima da li je onaj gore noz ok

majstor76
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 29
Godine : 48
Lokacija : hrvatska
Datum registracije : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by DoomsdayST 18.03.12 8:50

Nisan siguran da ćeš moć' dobiti na ovom forumu informaciju baš o tim japanskim noževima, jer mala je šansa da je baš na njih neko ovde naletija, i kupija...

Šta se oblika santoku tiče, imaš na forumu više majstora koji ti mogu takav kuhinjski nož napravit, prema tvojim specifikacijama u dlaku, bilo kovani, bilo 'stock removal'...

A šta se allround kuhinjskog noža tiče, look no further...

http://www.replikart.com/kuhinjski-mesarski-nozevi/1270-mora-cook-s-knife-8.html

Koji nož kupiti? - Page 29 368870
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Koji nož kupiti? - Page 29 Empty Re: Koji nož kupiti?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 29 / 34. Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.