FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Radne rukavice

Go down 
Autor/icaPoruka
amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 44
Datum registracije : 27.12.2010

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Radne rukavice   Radne rukavice Empty16.02.11 18:46

danas sam u trgovini brodskom opremom u Splitu (Marina Store, imaju dućane u cijeloj RH) kupi dobre jedriličarske rukavice bez prstiju.

Dlan i prsti ojačani su kevlarom, ostali materijal je nekako ugodan, rastezljiv Spandex, a ima i nešto Amara koža... Imaju čičak na zapešću za zatvaranje.

Treba pripaziti, jer crveni model ima kevlar, osjetno grublji od drugog materijala koji se nalazi na plavim rukavicama.

Evo link, pa pogledajte:
http://www.lalizas.com/products.asp?S0=2&S1=8&S2=30
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7330
Godine : 45
Datum registracije : 05.04.2010

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty16.02.11 19:44

ja osobno dajem prednost tanjim rukavicama ali koje imaju i kompletno zaštićene prste. masu puta su mi zaustavile oštricu da si ne odrežem jagodicu prsta. ove mi se čine ok za rad da ne dobiješ žuljeve, ali ja radije volim neke tanje ali kompletne.
[Vrh] Go down
amiklic1
bomber
bomber

Male

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty16.02.11 21:13

Slažem se s tobom. Ove naažalost nemaju verziju sa zatvorenim prstima.

Iako, šta se tiče noža, kad krene, teško da će mi ga tanka rukavica zaustaviti...

Ove nisu debele, a uzeo sam ih za dvije stvari. Prva je planinarenje, kad radim dosta stvari rukama, spuštam se konopom itd, i za to su super, a druga primjena je brod i ribolov...

[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika
Olimp

Male
Broj postova : 1414
Godine : 60
Datum registracije : 19.01.2011

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty17.02.11 0:04

Jedno vrijeme sam koristio rukavice pri veslanju, a onda sam na svojoj koži osjetio da postaju veliko uzgajalište bakterija. Kada sam to uočio prestao sam koristiti rukavice. Žuljeve dobijem i u rukavicama kao i bez njih kada idem na višednevni put tako da se bez rukavica koža prije "privikne" na napore veslanja.

Što se tiče korištenja rukavica prilikom rada sa nožem, samo me smetaju. Dobre su da me zaštite od trnja i sl. kada se teren raskrčuje, ali većinom sam plovio minsko sumnjivim područjem tako da sam izlazio na obalu isključivo tamo gdje se vidjelo da su ljudi boravili. O krčenju terena nije bilo ni primisli.
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965
Target
honoris
honoris
Target

Male
Broj postova : 1687
Godine : 34
Datum registracije : 05.09.2010

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty17.02.11 0:11

ja inače koristim neke biciklističke rukavice sa spužvom na dlanu od 50kn iz bauhausa
odlično dođu pri amortizaciji udarca kod žešćeg rada sa nožem iako ka-bar već ima dršku izvedenu za amortiziranje istih. dobro dođu za hvatanje grana i oštrijih predmeta
[Vrh] Go down
amiklic1
bomber
bomber

Male

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty18.02.11 11:17

Meni najbolje služe prilikom spuštanja užetom (rapelling), inače ih rijetko koristim...

Al' vrijedi ih imati, ako zatreba. Kad nešto radiš od kamenja, bolji je hvat, manje para ruke kod dužeg rada...

[Vrh] Go down
Sponsored content

Radne rukavice Empty
PostajNaslov: Re: Radne rukavice   Radne rukavice Empty

[Vrh] Go down

Radne rukavice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.