FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Spot Satellite GPS Messenger

Go down 
Autor/icaPoruka
bop
bomber
bomber

Male
Broj postova : 132
Godine : 33
Datum registracije : 30.12.2010

Spot Satellite GPS Messenger Empty
PostajNaslov: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 17:51

Sto mislite o ovome?

LINK

Bas danas dok sam gledao emisiju na HRTu, čudom prezivjeli sam razmisljao o ovakvim slicnim uređajima i mislio sam da su puno skuplji....

Mislim da je ovo odlicna stvar za one koji se vole sami zaputit na par dana/tjedana negdje u prirodu, za nedaj boze...

nisam znao gdje da stavim temu, nadam se da sam pogodio, ako nisam ispricavam se unaprijed Spot Satellite GPS Messenger 747986
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male
Broj postova : 266
Godine : 30
Datum registracije : 15.04.2009

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 19:30

Fora za one koji puno putuju (avionom,brdom...) ili u slucajnu nesrece na planinarenje........
Sve u svemu fora stvar. Cijena isto fora (ubiti kako za koga)
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač
hankok

Female
Broj postova : 524
Godine : 45
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 19:35

trčarija na baterije u koju se kao i ostale uređaje na struju ne možeš 100%računat,zakažu kad ti najviše trebaju,sjetite se mobaća kad treba najviše...low batery ili no signal.use i u svoje kljuse
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 19:37

a dobro, kod ovoga je jedino problem ta baterija. iako pise da moze raditi tri mjeseca.... a i nemoras ga imati stalno upaljenog.
a sto se tice signala mislim da nemozes bas ostat bez njega... kod tih satelita je pouzadnost oko 99.5%
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6800
Godine : 34
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 21:21

U svakom slučaju bolje imati nego nemati, jedini je problem što je cijena dosta visoka, ako to ikada i dođe na naše tržište mislim da nece ici ispod 2k kuna Spot Satellite GPS Messenger 810591

Spot Satellite GPS Messenger 6xxcgm
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 21:59

ali u danasnjem svijetu, gdje ljuti putuju u jednom danu s jednog kraja na drugi, mislim da nije toliki problem nabaviti uređaj iz recimo SADa. mali je, moze se stavit u dzep i prosvercat bez problema. kosta cca 170$, to je oko 1000kn... kod nas ce sigurno puno vise kostati...
[Vrh] Go down
girdeaux
honoris
honoris
girdeaux

Male
Broj postova : 1298
Datum registracije : 22.10.2009

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 22:12

Jako dobra i korisna stvar... Potrebno je nabaviti vodonepropusnu kutijicu i možeš ovo furat uvijek sa sobom. Nikad ne znaš kad će ti zatrebati.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male
Broj postova : 2697
Godine : 31
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 22:33

Dobra i jeftina alternativa satelitskom telefonu, samo ne znam kako radi ova SOS funkcija u koordinicaji s američkim serverom(GEOS) i službom 112 u HR.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN
Ikarus

Male
Broj postova : 2581
Godine : 38
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 22:41

i meni se čini ko dobra ustvar zapravo "bolje imat pa da ti nikad ne zatreba nego nemat pa žalit"
kolko bi se uštedjelo u GSS-u kad bi turisti po sezoni to nosili :bog:
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 22:57

Nije samo za to, možeš i pozvati isključivo ljude koje ti oćeš preko prije predefiniranog emaila ili sms-a ili jednostavno "uplodati" svoje koordinate svaki sat obitelji na google maps tako da oni vide gdje se nalaziš, koliko napreduješ i sl. Super stvar za planinare i alpiniste, ali radi "samo" do 6.500 mnv. :bog: Ali caka je da moraš svake godine plaćati pretplatu( $? ) toj firmi da bi ti uređaj radio.
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:04

super je to za slanje sms-a i maila tamo gdje si, recimo zatrpa te lavina ili padnes sa stijene i ostanes bez svijesti ili pokidas uređaj puno je bolje da znaju bar priblizne koordinate gdje traziti...

bas me zanima koliko je pretplata...
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:08

Evo piše 82 eura godišnje basic paket bez tracking funkcije. link

Zadnja promjena: Igsy; 04.01.11 23:10; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:09

evo nasao sam, 99€ je godisnje koristenje sto i nije toliko puno za koliko ti moze pomoci....

i daj molim te, moze apdejtati status na fejsbuku i tviteru gdje se nalazis Spot Satellite GPS Messenger 368870

ima cak i jeftinija verzija

link
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:16

To može i moja nokia X6 s basplatnom aplikacijom ovi maps. Šibne ti koordinate i lokaciju na fejs ukoliko ima imalo GSM signala Spot Satellite GPS Messenger 747986 A po hrvatskim vrhovima i opčenito većinom ima.
[Vrh] Go down
bop
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:19

moze to dosta mobitela u zadnje vrijeme, ali obicno, bar ja kad idem u prirodu iskljucim mob da budem u miru a i da mi baterija duze traje ako ostajem par dana

ovo cudo ima bateriju za tri mjeseca i bas je namjenjena da salje signal sluzbama prve pomoci u slucaju nezgode, tako da nesumnjam da je visestruko pouzdanija nego mobitel. Spot Satellite GPS Messenger 69343
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty04.01.11 23:24

Ma ja imam napunjenu rezervnu bateriju za mob u survival kitu tako da ga ne gasim, čak i fotografiram s njim stalno neke stvari ako ne ponesem digitalca, a ako baš mislim ić negdje na više dana di neće biti struje ponesem i posebni solarni punjač baterije =) Tako da nema grede za mob.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Spot Satellite GPS Messenger   Spot Satellite GPS Messenger Empty

[Vrh] Go down

Spot Satellite GPS Messenger
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.