FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Bicikli - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Bicikli - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Bicikli - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Bicikli - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Bicikli - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Bicikli - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Bicikli - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Bicikli - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Bicikli - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Bicikli - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Bicikli - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Bicikli - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Bicikli - Page 6 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Bicikli - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Bicikli - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Bicikli - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Bicikli - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Bicikli - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Bicikli - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Bicikli - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Bicikli - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Bicikli - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Bicikli - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Bicikli - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Bicikli - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Bicikli - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Bicikli - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Bicikli - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Bicikli - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Bicikli - Page 6 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Bicikli

+75
Count
marinac
zero cool
ivanv66
laredo
FrankyRC
madWez
Hombre
obg
Fallen
duke
Stribog
Crni_Toma
siga
PJER
Usamljeni vuk
mamac za pecanje
xps
cutlass
Rainalkar
Frenky
ratomir6
Drvo
Kuzma
pirat
maxina
puls
Sivi Oblak
glock
maradonahr
frbr
vandall
Migach
neko69
chumaman
nix1909
angel
jura
DoomsdayST
trolshein
chulaf
maff
skyrunner
shakala_pg
Guru
Guybrush
™pico
Mornar
Mladen
Dravman
Frnja
bolle
lonewolf
kengur32
Strider
marinko
Utvara
NAVIGATOR
gomar
goxxon
urbana_gorila
Mije
gorance
Samobaniran
Aries
Medo Gradela
zippo
jratko30
mrkva4
Mraz
LUKSA
sgt bear
Storo
Jolender
The night
79 posters

Stranica 6 / 15. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 01.08.12 0:06

Pozdrav ! Molio bi postovane znalce na forumu da iznesu svoje misljenje o ova dva bicikla:
http://keindl-sport.hr/prodaja-bicikli-bicikli-web-shop/703-cube-hyde-pro-2012.html
i http://keindl-sport.hr/prodaja-bicikli-bicikli-web-shop/704-cube-hyde-race-2012.html
Znaci zanimaju me vasa misljenja o kvaliteti ovih bicikala i njihovih komponenti! Sada trenutno vozim MTB Cube Attention i jako sam zadovoljan s biciklom,pa bi nakon 3 godine promijenio mozda bajk. vozio bi se vecinom po zg. Svaki komentar je dobrodosao i unaprijed zahvaljujem!!

nix1909
bomber
bomber

Broj postova : 114
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 01.08.12 0:46

oba su po meni odlične gradske jurilice, pogodne i za izvangradsku vožnju i ture.
dijelovi su na oba modela vrlo solidni iako bi ja danas za grad uzeo model sa diskovima.
osobno vozim i authorov treking sinergy i posebno sam tražio stariji model bez diskova jer je jednostavniji za održavanje i podešavanje na dužim turama i zahtjeva manje alata, no za grad vozim neki sklepani voodoo sa elixirima jer je u gradu brzo kočenje daleko bitnije a održavanje ne predstavlja problem. dakle po meni ako uzimaš bajk za grad uszmi model sa diskovima RACE no ako su ti ture i izleti imperativ uzmi PRO.(samo moje mišljenje)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 01.08.12 1:13

OK,SUPER Navi! upravo oko tih stvari koje si naveo se i dvoumim..!!
PRO ima v-brake,nexus straznji mjenjac i manje je zahtjevan za odrzavanje kako si i naveo...
a RACE po meni ima sve!!
Pa kolika je razlika izmedju nexusa i alfine!?
Znaci po tebi vrijede tu lovu ti bicikli!?
hm...teska odluka..makar savjet ti je na mjestu i meni se osobno vise svidja Race!!
evo jos jedan zanimljiv bajk:
http://www.bim-bike.hr/hr/ktm-bicikli/city-bicikli-za-grad/ktm-gran-pure-bicikl/ jos je trenutno na popustu i mnogi hvale ktm..no iskreno svi ovi bajkovi su za mene novo otkrice i razmisljam zamijeniti mtb koje vozim skoro cijeli zivot..jos kad bi ih mogao probati prije... Hvala Navi Bicikli - Page 6 393492
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 01.08.12 9:40

po meni ovaj KTM ipak nije na nivou CUBE-a koje si ranije linkao, a osobno su mi cube race i pro vizualno puno atraktivniji a imaju i kvalitetnije djelove. što se popusta tiće svaki će ti prodavać dati neki još dodatni popust ako s njime malo upustiš u diskusiju i još izvadiš keš.
za isprobavanje istih mislim da nije problem. svaki bicikl osobno isprobam prije nego li ga kupim. ne vidim razloga da bi za tebe slučaj bio drugačiji. samo si pazi da si kupiš bajk prave veličine.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 01.08.12 9:58

Pa ja kad sam vidio ova dva Cube bicikla odusevio sam se..morat cu provjerit dal ih trenutno imaju u ducanu jer ih zelim vidjeti uzivo. Ktm cu onda zaboravit. Trenutno imam Cube mtb i velicinu 20" i taman mi je..visok sam 186cm..znaci nista bez probe! Hvala na odgovoru! Pozdrav!
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by trolshein 01.08.12 21:07

Ne kužim zašto bi mjenjao bajk ako ti je tvoj OK. Možeš razmisliti i o nadogradnji postoječeg ( kupnji boljih djelova, eventualno vilice i zadnjeg kotača u prvom redu, uložiš kojih 2000-3000 kn, pretpostavljam da imaš 2009 model, uvjek se naleti na njuškalu na povoljne ponude ) tim više ako ti odgovara Attention geometrija rame. Ako baš želiš jedan od ovih dva najbolje ti je isprobati koji ti više odgovara pa tek onda odlučiti jer ako postoji značajnija razlika u kvaliteti to češ odmah osjetiti.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 01.08.12 21:34

ova dva cube-a koja je nix naveo nemaju nikakvih zajedničkih voznih karakteristika sa MTB-om tako da ja ne bi to naveo kao razlog za ne kupnju takve gradske jurilice.
veći kotači, tanje gume, drugačija geometrija i kruta vilica to je nešto skroz drugo od MTB-a i neusporedivo pogodnije za gradsku vožnju ili ture u odnosu na MTB.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 01.08.12 21:42

Da,imam model 2009. g. Imas kakav prijedlog tj. sta bi ti nadogradjivao na takav mtb?
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 01.08.12 21:48

NAVIGATOR je napisao/la:ova dva cube-a koja je nix naveo nemaju nikakvih zajedničkih voznih karakteristika sa MTB-om tako da ja ne bi to naveo kao razlog za ne kupnju takve gradske jurilice.
veći kotači, tanje gume, drugačija geometrija i kruta vilica to je nešto skroz drugo od MTB-a i neusporedivo pogodnije za gradsku vožnju ili ture u odnosu na MTB.
Navi mi kao da se poznajemo ili citas misli Bicikli - Page 6 304316 ..
ovo sve sto si napisao upravo je ono sto mi se mota po glavi..no, molim kolegu da napise sto bi on napravio ili mijenjao jer ja nisam strucnjak za bicikle..cijenim svako misljenje! pozz i Hvala sto sudjelujete u ovom jer dosta o tom razmisljam u zadnje vrijeme..
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by trolshein 02.08.12 7:45

Ja osobo bi prvo zamjenil vilicu( uzel npr RS Tora-u ( 800-900 kn) ili Recon, Argyle Reba skuple su ali i lakše i kvalitetnije ( bitno da je zračna tj AIR ) , zadnji kotač prije svega jer kvalitetnije glavčine znače i bolje ubrzanje i bržu vožnju ( 500-900 kn) predpostavljam da imaš 9 brzinsku kazetu ako ne i to mjenjati ( uvijek paziti da kazeta paše na glavčinu, jer 9 brzinsku ne možeš staviti na glavčinu za 8 brzina), pa eventualno prednji ( oba dobiš za kojih 1000 -1500 kn) i sad neznam što točno imaš, za pogon; npr sa 44 umjesto 42 standardna zubca, ili uzmeš samo zubčanik. Ima svega na njuškalu ili dropbike forum, uvjek možeš spiustiti cijenu ljudi prodaju novu ili očuvanu robu ispod cijene. Ali to samo ako ti zbilja odgovara geometrija rame. Ja osobno volim MTB i nikad nebi prešel ( dobro možda za 50 god Bicikli - Page 6 855911 na takav gradski ali ako je to ono što želiš onda ti je bolje uzeti gradski. jedino treba isprobati jer razlika je u cijeni ali možda nije takva u kvaliteti. Vidim da su djelovi isti, ovaj skuplji ima malo kvalitetniju ramu, za gradski bajk nebitno, malo bolju zadnju glavčinu koliko neznam, pročitaj si razliku na netu između shimano nexus i alfine i normalno disk kočnice koji je bolje nego obične ako ništa drugo barem za kišu. Lijepo zamoli prodavača za probnu vožnjicu pa napravi krug oko Zagreba Bicikli - Page 6 478256 i znaš na čemu si. Bicikli - Page 6 304316
Ako trebaš još koji savjet slobodno pitaj, uvijek dobro dojde pogotovo ako nemaš iskustva s tim
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by chumaman 02.08.12 9:26

Da pohvalim i mog konja,od kraja 80.tih sam vozio MTB ,zadnji KTM Ultra sport ali kako
više i ne silazim s ceste promjenile se prilike pa sam se i ja mjenjao.
Tako sam eto slučajem nabavio ovaj bajk i o istom mogu govoriti samo u superlativima
za moje potrebe i cruser vožnje odličan a ni brdo mu ne predstavlja veći problem,prvo sam
bio jako skeptičan glede samo 8 brzina Alfine glave ali sad jednostavno uživam u istoj,
velika je razlika u ne klepetanju lanca pri mjenjanju brzina,jednostavno za mene odlično a i
samo održavanje se svelo na minimum.

Tout Terrain Boulevard mislim da je 2007 godište
[img]Bicikli - Page 6 Boulevardv [/img]

a i boja mu paše uz moju ljubimicu
[img]Bicikli - Page 6 Dsc01240e [/img]


Zadnja promjena: chumaman; 02.08.12 11:27; ukupno mijenjano 1 put.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 02.08.12 10:39

uuuuu! chumaman odličan svakodnevnogradskoturni bicikl Bicikli - Page 6 469245
di si ga kupio?
i ja planiram s vremenom na svoju voodoo wangu staviti alfine ili rohloff.
za sada je nabava takvih dijelova u hrvatskoj i montaža i servisi čista egzotika no vremena se mijenjaju. upravo je to ono što i ja tražim, tišinu, minimalno održavanje i pouzdanost i jednostavnost. upravo je to ono što na biciklima nude gearhubovi.

ja sam s tom mišlju za sada postavio kratki sram X0 9 brzinski i napred samo jednu šajbu. za grad i lagane ture idealno a lanac je puno čvršći i ne klapara a i cijela silueta bicikla je čista i jednostavna također su na njemu i schwalbice 1.5X26
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by chumaman 02.08.12 11:26

Kupio sasvam slučajno(Švicarska) u biti i ništa ne znajući o tako maloj firmi a nakon što sam se informirao
ispalo je da sam slučajno nabavio ručni rad Floriana Wiesmanna,čovjek je tad vario 60.tak
rama godišnje inače pasionirani biciklista i veliki putnik,zato me naknadno veseli što posjedujem jedan od radova iz prve serije.

Sad ono pravo alfine , rohloff ili čak NuVinci http://en.wikipedia.org/wiki/NuVinci_Continuously_Variable_Transmission
ovaj zadnji mi je favorit jer nije preskup,varijabilni je i nema tako puno mehanike

u kombinaciji s Gates Carbon Drive remenim pogonom sigurno velik korak u biciklističkoj tehnici a
vjerujem da je tako i jednostavnije i jeftinije održavanje pogona.
[img]Bicikli - Page 6 Nuvincin360beltdrive223 [/img]
Bicikli - Page 6 469245 Bicikli - Page 6 86830 Bicikli - Page 6 747986
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 02.08.12 22:50

da bajk ti je ludilooo!

a i ovaj pogon s remenom bi rado volio isprobati u živo. mislim da je to skora budućnost a nakon toga dolazi kurble koje vrte uljnu pumpu koje kroz ramu bicikla okreće zadnji i prednji kotać. dobra strana toga je što će se trenje i održavanje svesti na minimum.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by chumaman 02.08.12 23:49

Hvala Navi sve više sam svjestan njegove ne samo vrijednosti nego i vozačkih karakteristika
doslovce je ne poderiv,bicikli za sva vremena,velik plus je i oprema kao dinamo naba te
automatska svjetla,integriran paktreger,nogar i blatobrane da ni ne spominjem.
A vjerujem da je i jedini u Hr bar za sad ima ih takvog tipa ali ne ovako male serije.
Zanimljiva je priča s švicarcom Florianom Wisemannom(He now builds high end custom bikes out of Freiburg, Germany and designs frames for tout terrain.),eto u tim ranim godinama je počeo da radi rame za njemački Tout Terrain a onda se osamostalio i dalje radi u svom aranžmanu vrhunske rame također u Njemačkoj http://www.wiesmann-bikes.de/ tip je legenda http://www.sandsmachine.com/bp_wsm.htm sorry na njemačkom tekstu
čovjek se počeo baviti biciklizmom u ranoj mladosti a u pedalama ima pola zemaljske kugle
tako da je u svakom smislu mlada legenda biciklizma.
Ovaj bicikli bar meni vrh moje biciklističke strasti ,nadam se da nisam pretjerao
s informacijama jer se ovo uistinu ne viđa često.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 03.08.12 0:30

istina!
jedino bi bilo zgodno da staviš koju svoju fotku na bajku i krajolike ili djelove grada gdje bicikliraš.
super mi je ovaj integrirani pakettreger, imao sam takav na jednom davnom starom biciklu koji sam nasljedio. i sam sam se kao mali klinac odostraga vozio na takvom(pakettregeru)
to su mi jedna od najranijih sjećanja iz djetinjstva.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by chumaman 03.08.12 9:00

Žalosno ali moram priznati da biciklom odem samo do prvog sela u trgovinu i to možda
jednom mjesečno,šta ću promjenio mi se stil života pa rijetko kad napuštam svoje dvorište,
iskreno malo sam 'podivljao' u ovoj osami i tako mi odgovara a prostora imam sasvim dovoljno i na svome 'gruntu' tako da me i ljudi iz sela rijetko vide,he he .
Hvala Bogu na internetu pa mi je prozor u svijet i riznica znanja s tim kompenziram društvene
kontakte.

Stvarno mi je žao što nisam više na biciklu jer i sam kraj gdje živim ima jak biciklistički
život(na isto imenom izletištu Omanovac imaju odlične downhill staze zahvaljujući BK Titan
Pakrac)pa eto ovim putem pozivam sve koji se odluče na bicikliranje Psunjem,Papukom
da slobodno se navrate mogu ih uvijek ugostiti.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 03.08.12 14:59

trolshein je napisao/la: Ja osobo bi prvo zamjenil vilicu( uzel npr RS Tora-u ( 800-900 kn) ili Recon, Argyle Reba skuple su ali i lakše i kvalitetnije ( bitno da je zračna tj AIR ) , zadnji kotač prije svega jer kvalitetnije glavčine znače i bolje ubrzanje i bržu vožnju ( 500-900 kn) predpostavljam da imaš 9 brzinsku kazetu ako ne i to mjenjati ( uvijek paziti da kazeta paše na glavčinu, jer 9 brzinsku ne možeš staviti na glavčinu za 8 brzina), pa eventualno prednji ( oba dobiš za kojih 1000 -1500 kn) i sad neznam što točno imaš, za pogon; npr sa 44 umjesto 42 standardna zubca, ili uzmeš samo zubčanik. Ima svega na njuškalu ili dropbike forum, uvjek možeš spiustiti cijenu ljudi prodaju novu ili očuvanu robu ispod cijene. Ali to samo ako ti zbilja odgovara geometrija rame. Ja osobno volim MTB i nikad nebi prešel ( dobro možda za 50 god Bicikli - Page 6 855911 na takav gradski ali ako je to ono što želiš onda ti je bolje uzeti gradski. jedino treba isprobati jer razlika je u cijeni ali možda nije takva u kvaliteti. Vidim da su djelovi isti, ovaj skuplji ima malo kvalitetniju ramu, za gradski bajk nebitno, malo bolju zadnju glavčinu koliko neznam, pročitaj si razliku na netu između shimano nexus i alfine i normalno disk kočnice koji je bolje nego obične ako ništa drugo barem za kišu. Lijepo zamoli prodavača za probnu vožnjicu pa napravi krug oko Zagreba Bicikli - Page 6 478256 i znaš na čemu si. Bicikli - Page 6 304316
Ako trebaš još koji savjet slobodno pitaj, uvijek dobro dojde pogotovo ako nemaš iskustva s tim
Trolshein hvala na odgovoru. Evo da i ja napokon odgovorim...savjeti su ti na mjestu! Sa velikom vecinom stvari sam zadovoljan na svojem biciklu, smatram da za te novce koliko je kostao i koliko meni treba je to ok i kvalitetan bicikl. No,kako se stvari mijenjaju i tehnologija napreduje..zelja mi je promijeniti bajk ili barem pogon jer zelja mi je imati pogon tipa shimano nexus ili alfine! E sad..koliko se to uklapa u cijelu pricu mog hardtail mtb-a o tome jos razmisljam! Plus..od kada sam i zeni kupio bajk sve manje se vozim off road..jedino sto skrenem sa asfalta su neki precaci ili svratim u maksimir!, pa onda razmisljam da zamijenim svoj mtb sa onakvom Cube gradskom jurilicom! Eto..zanima me dal je moj bajk i njegova rama ok za promjenu pogona tipa nexus ili alfine ili da radje kupim novu gradsku jurilicu tipa CUBE HYDE ? unaprijed zahvaljujem na tvojem,Navijevom i odgovoru ostalih poznavalaca bajkova!!
Chumaman imas super bajk!! Bicikli - Page 6 374724 Bicikli - Page 6 304316
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 03.08.12 15:39

osobno se ne bi upuštao ni u kakve prepravke starog bajka jer će te na koncu koštati minimalno manje nego da si kupiš drugi bajk a opet njime nećeš biti u potpunosti zadovoljan. radije onda imaš dva ili prodaš svoj mtb (pogotovo ako se više ne vozoš po terenu) i kupiš jedan od ovih cube-a.
kad jednom sjedneš na takvu jurilicu teško ćeš se ikada vratiti više po asfaltu na MTB.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 03.08.12 15:51

Ok. Hvala Navi na odgovoru. Vjerujem da te pile idu jako dobro..pa i ti imas author SINERGY! pa stoga znas koja je to razlika! Koliko si zadovoljan sa svojim authorom!?
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by trolshein 03.08.12 17:24

Ma jasno, to je u biti stvar stila vožnje. Meni osobno odgovara MTB ( ne samo radi off-a ) jer mi je adekvatniji za prepreke, tj rubnike agilniji mi je po gradu i iskreno van grada bi rado 29" i uže kotače jer bi rado da je brži; zato i imam malo bolji pogon Bicikli - Page 6 855911 Iskreno ovo da staviš ovakvu nabu neznam dali paše na ramu ali pretopstavljam da bi trebalo pasati samo ti se to vjerujem ne isplati jer ne dobivaš sa time ništa posebno, veličina kotača je bitna.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 03.08.12 22:17

sinergy je odličan bicikl od columbus cijevi i vrlo solidnim dijelovima. ja sam na svom još upgrejdao većinu dijelova, jednostavno sam prodao one dijelove koji mi nisu pasali dok su još bili novi, dodao nešto love i kupio kvalitetnije.
na njemu mi je jedina zamjerka što nema krutu vilicu, iako sam upgrejdao originalnu.
vilica dobro dođe za duge ture ali za svaki dan bi radije da je kruta. ali to mi je i onako bicikl samo za ture i izlete. za svaki dan sad vozim voodoo-a i jednu univegu, zapravo dvije.

za staviti alfine ili nexus na bajk i rama mora biti prilagođena za to. mora imati ili zadnje horizontalne drop oute ili široki BB kojim možeš španati lanac. u protivnom moraš stavljati španer lanca a onda je to isto kao da imaš i običan mjenjač, također lanac klampara.

moja voodoo wanga prihvača i 26 i 28 i 29 colne kotače ali ju vozim na 26ticama.

neznam da li znate pošto je sad pomama za 29" i znam mnoge ljude koji su ih kupili i onda kad im objasnim skuže da su napravili bedastoću.
dakle 29 colni bicikli i treking bajkovi sa 28 cola su zapravo potpuno ista dimenzija kotača.
i što onda ljudi rade kupe 29 jer je to sad moderno ali im je teško velike i debele kotače terati po gradu i na turama pa za njega traže tanke gume ali njih u dučanima nema. velim im pa kupi si bilo koju gumu 28 cola to su identične felge samo što bicikli deklarirani kao 29 imaju u rami više mjesta da stane debela 28ica koju su marketinški nazvali 29".
zar nije glupo kupiti zbog potražnje pogotovo skuplji 29 i onda za njega kupiti još skupe 28 cola tanke gume i šlauhove kada su odma svi mogli otiči u dučan i uzet si odličnu 28icu.

vozio sam nekoliko 29 i mislim da je stvar totalno bezveze, pa zar se od brdskih bicikla ne očekuje agilnost koju 29 niako nemaju, do sada se skidao svaki gram s kotača kako bi oni imali što manju inerciju što je bolje i zbog boljeg i bržeg odgovora suspenzija i zbog lakog kretanja i kočenja. sad su najednom otkrili da zapravo kotači moraju biti što teži jer onda bolje drže pravac, imaju veću tarnu plohu sa tlom(veče trenje i veći otpor vrtnji) osobno mislim da je i dalje najbolja kombinacija 26 kod MTB-a i 28 kod trkaljki, turera, i inih derivata.

da ne spominjem koliko su ružni bicikli za niže vozače u 29tki. zasitilo se tržište bicikla pa neznaju što novo ponuditi pa baljezgaju.
osobno mislim da je bolje da omasove proizvodnju kvalitetnih gearhubova i gumenih remena za prijenos i guma koje se nedaju probušiti, da će to puno više doprinjeti biciklizmu u svijetu i omasoviti ga zbog iznimno lakog održavanja koje mnogima predstavlja problem.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by nix1909 03.08.12 22:38

Vidio sam na pocetku ove teme sve tvoje bajkove pa me zanimao sinergy,kao cestovna jurilica. Ovo sve sto si napisao je zanimljivo no ja ne mogu dati svoje misljenje o 29" jer ih nisam vozio..
osobno mislim da je bolje da omasove proizvodnju kvalitetnih gearhubova i gumenih remena za prijenos i guma koje se nedaju probušiti, da će to puno više doprinjeti biciklizmu u svijetu i omasoviti ga zbog iznimno lakog održavanja koje mnogima predstavlja problem.
ovo sto si napisao potpuno podrzavam i mislim da je tu buducnost,bar bi trebala biti!! Evo kopajuci ovih dana po nasim web stranicama naletio sam na jos jednog brzinca za grad:
http://cms.dinamic.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=552&Itemid=573
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by marinko 03.08.12 22:48

uvijek rado pratim ovu temu, i nadovezo si bi se na ovo o 29 erima, bicikli su trzisno strasno zanimljivi i prodaju se ko ludi, ali 90% ljudi smatra da je to zaista nova dimenzija kotaca a zapravo je kotac dimenzije 622mm kao i sveprisutni 28"
onda imam problem objasnjavat zasto je on 29 a zapravo je jednak kao i 28 i bla,bla bla
najobicniji marketnski trik koji im dobro funkcijonira!

ja sam visok 169 i kad sam kupovao zadnji bicikl htjo sam da to bude 29er al niti na jednom modelu koji sam isprobao 16 ili 17" nisu mogli dobit race geometiju tako da sam odustao od toga i nekajem se!
iskustva su raznolika među ekipom koji ih vozi neki ih pljuju neki su odusevljeni, mislim da su ovi prvi iskreniji!
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by chumaman 04.08.12 0:08

Slažem se u potpunosti s vama Navi i Marinko glede veličine točka a moraju malo maglit
marketingom umjesto da se fokusiraju na ono pravo što Navi kaže,pogon - uz to jedna
zgodna slika modela iz 1890 s pužnim pogonom.
[img]Bicikli - Page 6 Ccglacier079800 [/img]
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by marinko 05.08.12 10:46

evo radi se na novoj generaciji guma


http://www.dropbike.com/?p=5461&fb_source=message
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 05.08.12 12:40

da zgodna stvar, nisam do sada čuo za to!
jedino što me odbija je cijena ali i to se da pregrmiti ako su stvarno toliko trajne.
ima toga gdje u HR za kupiti?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by Mije 05.08.12 13:27

Stvarno zanimljiva stvar, ako ih ima u Hrvatskoj sigurno kupujem.!
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by marinko 05.08.12 13:37

koliko je meni poznato u hrvatsku ih nitko ne uvozi ali ima ih ovdje

http://dx.com/foss-presta-explosion-proof-inner-tube-for-bicycle-26x1-95-2-25-69275?item=2
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by neko69 06.08.12 0:23

Pozdrav svima,

Kčerkica je prekjučer "provozala" bicikl bez pomočnih kotača, jučer sam ženi
donio dva bicikla od njezine mame i brata koje treba "servisirati" i biti će spremni za vožnju.
Kao što možete pretpostaviti na mene je red...

Bicikl bi koristio za vožnje po kvartu, Jarun, savski nasip, ponekad duže ture (Sljeme), ali
uglavnom "cestovna" vožnja.

Visok sam 193cm i težak oko 95 kila.

Čitao sam pažljivo temu i zaključio da doista ne bih želio kupiti bicikl koji ću servisirati više nego voziti, a
sa drue strane kako vlada besparica nemam 4-5 tisućica za izdvojiti u kešu.
Stoga ako bih uzimao "ozbiljniji" bicikl trebalo bi ga biti moguće kupiti na rate (puno rata Bicikli - Page 6 855911.

Malo sam pogledao ponudu i onako laički "odabrao model" koji mi se dopada.

MERIDA – CROSSWAY TFS 500-D '12

http://www.ciklus.hr/katalog/view/1246/

Dobra strana je što ga je moguće kupiti na rate, a loša što je skup.

Molim VAs za savjet i pomoć slijedom gore navedenog.

Da li je to to ili postoji nešto "jeftinije", a da zadovolji potrebe
koje sam naveo.

Nadam se da Vas ne gnjavim previše, a pomoć/ prijedlog pri odabiru modela mi je
doista neophodna jer sam totalni laik (vozio sam PONY i obožavao ga, ali na tom je stalo).

Lijepi pozdrav svima,

Neven
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by NAVIGATOR 06.08.12 8:35

ova merida koju si linkao je odličan allaround bajk. pogopdna je za sve što si naveo da biciklom želiš voziti, osim za teren. dakle možeš se njime voziti i po makadamu i livadama ali nije za recimo spust niz sljeme po šumi ako to uključuje i ozbilniji teren i dropove.
kod bicilla ti je kao i kod automobila, postoje klase i većina proizvođača u visokoj klasi koju si odabrao nudi približno sličnu kvalitetu, razlike su vrlo male u odnosu cijene i kvalitete.
upravo merida uz cube, focus, univegu itd nudi malo više za uloženu lovu.
savjetovao bi ti jedino možda da pričekaš s kupovinom još 2 mjeseca jer u 10 mjesecu počinju opaki popusti na bajkove, do 40% pa će te onda i ovaj koji si odabrao koštati znatno jeftinije.
osobno mislim da se kada si se odlučio za klasu bicikla koji želiš, a po meni dobru si izabrao jer takav ćeš bajk voziti bez velikih ulaganja do penzije, da je onda dalje pitanje samo boje bicikla i koji ti je vizualno dopadljiviji.
no od vizualne dopadljivosti bitnije je da si kupiš bajk prave veličine a ti bi trebao voziti 21-22inča bicikl. to je jedini rizik čekanja kraja sezone i popusta, to da tada više željenog modela možda neće biti u ponudi. rješenje je da se dogovoriš s vlasnikom dućana da ti uz neku malu naknadu ostavi tvoj broj bicikla dok ne krenu popusti, ali to ipak zahtjeva zašprehavanje.
e da kad se jednom odlučiš na kupnju takvog bajka onda izbjegavaj savski nasip, jer ga posipavaju kvarcnim pjeskom koji je najgori mogući uboica mehanike bicikla. kad se uhvati na lanac i zupčanike a uhvati se već nakon provozanih parsto metara tada sve začas uništi pa i ono najkvalitetnije. zato po meni za savski si nasip ostavi pony a ovakvu zvjerku vozi za sve drugo.

i ja sam kćer jučer počeo učiti vozit bajk bez pomoćnih kotačiča, sad ima 3 godine a njen kompić Toma (dijete također biciklista) već godinu dana vozi bicikl bez pomoćnih kotača i to čak samostalno po terenu, nikada nije pre rano niti pre kasno za bicikl.

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Bicikli - Page 6 Empty Re: Bicikli

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 15. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.