FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
World War III - Page 13 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
World War III - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
World War III - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
World War III - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
World War III - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
World War III - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
World War III - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
World War III - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
World War III - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
World War III - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
World War III - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
World War III - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
World War III - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
World War III - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
World War III - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
World War III - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
World War III - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
World War III - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
World War III - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
World War III - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
World War III - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
World War III - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
World War III - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
World War III - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
World War III - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
World War III - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
World War III - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
World War III - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
World War III - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
World War III - Page 13 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

World War III

+77
puls
maxina
maks1969
fusher
Inspektor
ivo
blinddog
poljičanin
UBERSOLDAT
Ikarus
Usamljeni vuk
ElPrezidente
vibor
remez
PJER
duke
Axter
chumaman
Duh
DoomsdayST
trolshein
Molokai
goxxon
Guybrush
gibo
hydra
crospider
Franco G
Mad Max
Spuzva Bob
Ivn
Buco
Target
SelinaKyle69
bearfaerie
.
tonka
kengur32
robert
Valkyra
Guru
Surfer
Strider
Migach
mahapirot
dkclaymore
beargrylls12
sinke
Branimir76
stefan.j
Luftwaffe
Mije
Dinx
Stribog
Julio
TomislavOS
Zokac
jratko30
Pomorac
Cave Bear
Drvo
Marko
Igsy
antun
miho
damjan
domac
girdeaux
astifan
sgt bear
Fratt
Mraz
baron
vladimir-vlay
MI666999
Nero Rii
Freeman
81 posters

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 04.09.13 7:39

Franco G je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:Ukratko:



Sirijci oborili četiri Tomahawk-a i jedan F22.
USA se priprema za neki haos u oktobru na istočnoj obali.
Medvedev preti nuklearnim oružjem.

A šta mi da radimo?
Branimire, čine mi se teze kao puka fantazija.

1. Što bi F-22 Raptor radio iznad Sirije? Air superiority?

2. Otkuda bi poletio? Koja baza?

3. Tomahawk nije teško srušiti ako si ga uočio u vrlo niskom letu. Za to trebaš fazni radar velike rezolucije. Ne vjerujem da Sirija takve ima.
No i unatoč tomu USA ne bi napala i lansirala Tomahawke a da se to ne obznani. Uostalom, pričekaj koji dan da vidimo tko je u pravu.

4. Generalna prosudba: čita li čovjek postove u ovoj temi ii u temi Chemtrails, ili temama sličnog karaktera vidi brojna predskazanja koja se nikad ne ispune. Kao da se neki ljudi hrane konspiracijama ili zlosutnim predskazanjima. Ako im to pomaže - ok.
Franco... Ovu vijest je između ostalog prenijeta od jednog američkog lista "Oklahoma Post". Sad neznam koliko su oni pouzdani.. Možda su lokalno službeno glasilo, a možda žutilo tipa našeg Jutarnjeg lista.. ko će ga sad znati. No sigurno je da je nakon tog "događaja" doneseno niz kontradiktornih odluka u parlamentima zapadnih država. Britanija odustaje od Sirije, u SAD-u pobuna vojske protiv obamine jednostrane objave.. itd.
Očito je da se tamo nešto dogodilo što je tako snažno uzburkalo monolitnost zapadne vojne osovine.

Čak i bez obzira na F 22 i 4 tomahawka, činjenice o gotovo svakodnevnom podmetanju slučajeva s napadom kemijskog naoružanja u Siriji i sve brojnija ruska vojna prisutnost govore da sirijska kriza nije samo još jedna u nizu američkih vojnih avantura na bliskom istoku.
Ovdje je doista moguće da se radi o predziđu WW3.

UBERSOLDAT
lingua
lingua

Broj postova : 271
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Franco G 04.09.13 21:53

Na @hydra



Hydra,

1. post nije pisan s ponižavajućim tonom niti mi je to bila namjera. Nije pisan ni s cinizmom - možda s dozom blage ironije.
U svakom slučaju, ispričavam se Branimiru ako je to doživio kao ponižavajući ton.

2. Veliš da sam zašao na nepoznati teren kao i u ekonomiji. Lipo. A da se ti predstaviš, ne imenom već zanimanjem. Jesi li ti vojni analitičar, geostrateg, novinar koji specijalizira globalnu vojno-stratešku politiku, ili što? Pa da znamo s kojom grandecom razgovaramo.

3. Iako je moja specijalnost u znanosti teorijska fizika to ne znači da nisam uključen i u druge aktivnosti (ne zaboravi da su prvu atomsku bombu stvarali teorijski fizičari!). Da ne davim detaljima, nedavno sam bio po pozivu na simpoziju o globalnoj sigurnosti (u Zagrebu, dijelom u Ministarstvu vanjskih poslova), gdje su prisutni bili i jedan od zamjenika generalnog sekretara UN, pa bivši britanski ministar obrane Lord od L., pa osobe iz nekih američkih instituta (jedna mlada , lijepa dama iz Kazakhstana koja izvrsno govori hrvatski), pa savjetnik predsjednika RH Budimir Lončar, itd. Neke stvari koje saznaš u privatnom razgovoru (recimo s navedenim lordom u Tkalči) nećeš naći na wikipediji a niti na googleu.
Nešto ranije sudjelovao sam po pozivu na simpoziju u organizaciji Pugwasha, NATO-a  i Instituta za međunarodne odnose. Bio je izuzetno interesantan sastav sudionika - tako, primjerice, jedan egipatski general - bivši komandant raketnih sustava, jedan izraelski pukovnik - ekspert za biološke bojne otrove i bio-hazard, mlada Palestinka s jednim Palestincem - vrlo dinamična, simpatična osoba, neki američki eksperti u nuklearnom naoružanju, itd.

Ja mislim, obzirom da sam sudjelovao po pozivu, da je jasno da baš i nisam potpuna neznalica kako ti, Hydra, to zamišljaš.

Nazad na temu:

4. sam veliš da ne vjeruješ u vijest o obaranju Raptora i 4 Tomahawka. O čemu se onda sporimo?
Moj je argument bio, da pojasnim, da ne vjerujem da bi Amerikanci lansirali samo 4 Tomahawka i sva 4 budu oborena. Osobno nisam uvjeren da Sirijci imaju vrlo napredne sustave poput S400 - Rusi dobro znaju da ako ih danas dadu Siriji sutra će Moss*d imati sve podatke i detalje. Ne zaboravimo da F-22 Raptora Amerikanci ne žele prodati nikomu  uključivši i Izrael.

5. Budući da kružeće rakete nije lako otkriti jer, nisko leteći,  slijede teren, zračne patrole moraju imati sofisticirane fazne radare da ih mogu dolje uočiti. Samo sam postavio upit dali Sirijci to imaju. Ali generalno, mislim da će Amerikanci izvesti masovni napad Tomahawcima a ne poslati samo četiri i to baš na Pancir (Pantsir).

Na kraju, nije mi želja prepucavati se - mislim da ljudi mogu raspravljati pa čak i polemizirati s uljudnim tonom bez uvreda. A malo ironije nikad ne škodi.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 05.09.13 1:06

Sve u redu, očito sam ja krivo razumio ton teksta.
Ukoliko ti je to važno (mada ne znam zašto, diskutira se argumentima, a ne titulama) po zvanju sam profesor na hrvatskom sveučilištu plus par visiting profesura po svijetu.
Na slična događanja je i moja malenkost ponekad pozvana ali društvo mi se gadi pa ih uljudno izbjegavam. Čavrljanje s raznim NATO spodobama ne čini osobu ekspertom za vojne sustave zato jer je ono što se ne kaže važnije je od onog što se kaže.
Evo nažalost i ove dane imam slična čavrljanja svaki dan od 14 do 23 pa osim silnog prejedanja i napijanja čujem i gomilu ispraznog imperijalističkog hvalisanja - korist nikakva.

Istina, mislim da je vijest lažna ali ne zato jer su pojedinosti tehnički netočne ili nekozistentne. Kao što sam opisao ranije na sva postavljena pitanja postoji logičan odgovor.

Ponavljam, za rušenje Tomahawk-a ne treba napredna tehnologija, dovoljna je Strela, ali naravno da ameri to neće priznati jer kome bi ih prodavali po minimum 1m $ po komadu?
Spominanje S400 u ovom kontekstu nema smisla jer ne postoji osoba na planeti koja bi sa S400 išla rušiti tako zaostalu raketu kao što je Tomahawk. Isto vrijedi i za američki proturaketni sustav Patriot, evo otkrit ću malu tajnu, učinkovitost mu nije niti 10% od službeno objavljenje.

Nadalje, F22 Raptor nije nikakav ultimativni avion već jedan od najvećih financijskih promašaja USa tako da ga vrlo vjerojatno neće nikome niti uspjeti prodati. O svim slabostima i nedostacima Raptora ima puno i javno objavljenih informacija tako da ih i nije potrebno iznositi, svatko ih može pronaći.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by ivo 05.09.13 9:41

Bilo bi lijepo kad bi se u raspravu uključio otac i majka svih stratega urote, admiral Davor Domazet Lošo World War III - Page 13 865284  !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 05.09.13 22:57

Ja se nisam našao uvređen. Ne brinite za to. Samo sam hteo da potegnem temu jer situacija nije šala i treba bar imati neki plan ukoliko dođe do rata i Balkan bude pogođen nekom krizom.

U mojoj okolici nema puno ljudi sa kojima mogu razgovarati o ovoj temi, tako da su mi članovi ovog foruma prvi i malte ne jedini po ovom pitanju.

Ono što ja trenutno planiram je da ne ostavljam novac u banci, popunim zalihe konzervirane i suve hrane, promenim vodu u buradima i pratim novosti. I da se nadam da ću se jednog dana smejati svemu ovome.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 06.09.13 14:33

Evo još jedan lijepi živi primjer na čijoj strani su američki imperijalisti i zapadne "demokracije" (tu spada i hrvatska vlada):

Ovo mora biti "crvena linija" za civilizirani svijet, "kršćanska" Europa od ovoga ne smije okrenuti glavu: Al-Nusra Front pokrenuli opći napad na Maaloulu, jedno od zadnjih mjesta na svijetu gdje se govori aramejskim jezikom, jezikom Isusa Krista

http://www.advance.hr/vijesti/ovo-mora-biti-crvena-linija-za-civilizirani-svijet-krscanska-europa-od-ovoga-ne-smije-okrenuti-glavu-al-nusra-front-pokrenuli-opci-napad-na-maaloulu-jedno-od-zadnjih-mjesta-na-svijetu-gdje-se-govori-aramejskim-jezikom-jezikom-isusa-krista/
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Igsy 06.09.13 16:41

U međuvremenu US propaganda radi tutta forza...



Jedino šta je snimatelj uz malobrojne Sirijce iz FSA nekim čudom izostavio muđahedine, pogotovo Al-Nusra Front... a o Kurdima kao 3. strani ni riječi. :8Sve je svedeno na "jadne civile" s kojim kalašnjikovom (naša vlada im poslala 1300 komada), RPG-om i improviziranim bombama. Naspram hi-tech najsuvremenijeg ruskog naoružanja krvnika iz legitimne Sirijske vojske al-Assada koja hladnokrvno ruši vlastitu državu i njen narod.

A vidi ekipe na Wiki (*ebi ga ne idem po NATO simpozijima, nit me ko zove, pa naivno vjerujem wikipediji)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_armed_groups_in_the_Syrian_civil_war

EDIT: Evo izgleda da je gradić u sred pustoši u kojem su muslimani i kršćani stoljećima živjeli u suživotu Maaloula zasad ipak obranjen od razaranja stranih muđahedina.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 11.09.13 11:39

Mislim da se svjetski sukob više ne može izbjeći...

Ameri su nakratko pristali na ruski prijedlog oko UN-ovog nadzora nad sirijskim kemijskim naoružanjem, no interesi koji se tamo gaje i uzgajaju i dalje tjeraju Amere, Ruse, Kineze, Engleze, Talijane i Francuze da nagomilavaju svoje vojno brodovlje u Mediteranu;

http://dnevno.hr/vijesti/svijet/95474-ratni-brodovi-pune-sredozemno-more.html

Ovaj put je Putin odigrao jako dobar šahovski geostrateški potez u stilu ruskih šahovskih velemajstora, no što mu to vrijedi kad je Amerima samo jedno na pameti.. i tu nema pomoći;

http://dnevno.hr/vijesti/svijet/95682-ruski-general-ivasov-cilj-napada-na-siriju-je-pljacka-i-sprecavanje-bankrota-sad-a.html

'Pored krupnog kapitala, vojno-industrijskih i naftnih korporacija, naručitelj rata protiv Sirije je i bankarski sistem koji ostvaruje ogroman profit ni iz čega – na dolarima bez pokrića. Zato se od Obame pravi novi 'fuhrer' koji će započeti Treći svjetski rat. Posljedice rata biti će teške posebno za Rusiju.'
Dakle.. Amerika(SAD) nema izbora.. Za nju je mir propast(bankrot), a rat prilika(reset svjetskog financijskog sustava kao nakon WW2 ili obična pljačka bliskoistočnih muslimanskih državica. S druge strane imamo Rusiju nuklearnu velesilu koja se kao alfa mužijak ugrožene vrste sve više tjera u kut iz kojeg nema izlaska.

Pitanje je vremena.

UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by poljičanin 12.09.13 13:56

Uvijek pred velike događaje imate dio ljudi koji su zabrinuti, ali imaju svoj mali život, za koji se nadaju da neće tim događajima narušiti, i ta zabrinutost, to je to. Glavnina ljudi uopće na shvaća što će se dogoditi, i boli ih briga za to, a sve dok se stvarno ne dogodi uopće nisu svjesni što se događa. Izravni sudionici događanja jedva čekaju da se sve to pokrene, bez obzira što rezultat moze biti neizvjestan. Jedan mali broj svjesnih užasnut je vjerojatnim razvojem događaja, i još više posljedicama istih (dobrim djelom zato smo ina forumu, jel da?).

Tako je bilo i 1914., i 1939. i 1991.

Istina, ponekad se sukob smiri, kao kod Kubanske krize.

Poanta ovog mog pisanja je zapravo osjećaj bespomoćnosti pred velikim događajima. Stojiš sam na plaži pred ogromnim plimnim valom, gledaš kako dolazi, a ne možeš ništa. To što ćeš kasnije kada te val bude nosio pokušati kormilariti i izbjegavati udarce u hridi samo je posljedica udara vala. Ali nakon vala više ništa nije isto.

Iskreno, ne vidim još potencijal pretvaranja ove krize u opći sukob globalnih razmjera, ali je neupitno kako je na pomolu novi Hladni rat zbog preraspodjele kolonija (istina, za kolonije je to jako, jako vrući rat). Zanimljivo kako se daju povući paralele Kine kao Njemačke, a SAD kao UK i Francuske 1914., donekle i Europe kao Rusije.

Zanimljivo je i kako je ulogu Franca Ferdinanda, kao prve žrtve velikog sukoba, preuzela osobna sloboda, ekonomska samostalnost srednjeg sloja i privid demokracije.

Što se tiče Sirije, znamo tko će platiti račun, međutim, zanimljiv je trenutni odnos snaga: SAD, koji mora ustrajati u napadu na Siriju jer inače gubi vjerodostojnost sile br. 1, i Rusije, čije je saveznike do sada SAD jeo kao ćevape, jednog po jednog, bez ikakvog Ruskog odgovora, pa je sada i Rusija stjerana do kraja: ne poduzme li nešto u slučaju Sirije, nema više pravo na saveznike i vjerodostojnost.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by goxxon 12.09.13 14:50

malo šale, a tiče se WW3 i ove teme.

goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by sinke 13.09.13 16:10

World War III - Page 13 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 18.09.13 13:24

Ne mogu niti zamisliti kako dežurni dušebrižnici "ljudskih prava" i "demokratičnosti" te prikriveni apologeti anglo-saksonskog imperijalizma mogu zaspinati ovi izjavu predstavnika izraelskog režima u UN-u:

Kraj izraelske javne "neutralnosti" po pitanju Sirije, njihov UN ambasador poručio: "Želimo da Assad ode, od početka sukoba smo željeli da ode, bolje pobjeda Al-Qaede nego ostanak iranskog saveznika"

Izraelski ambasador pri UN-u, Michael Oren, rekao je jučer kako Izrael želi pad Assada s vlasti u Siriji. Ovo je potpuni zaokret ranijeg javnog stajališta Izraela koji je izbjegavao davati komentare po pitanju situacije u Siriji. Ovaj novi stav pokazuje kako je Izrael cijelo vrijeme imao u planu rušenje Assada. Izjave se, do sada, nisu davale u javnosti na ovaj način, no Izrael je itekako prisutan u sirijskoj krizi - već nekoliko puta izraelski vojni zrakoplovi su gađali položaje sirijske vojske, od Damaska do Latakije, navodno ciljajući "konvoje i arsenale oružja za Hezbollah", no mnogi se slažu kako su ovi napadi izvedeni samo kako bi se pomoglo pobunjenicima na terenu.

Neki, naročito oni skloni pro-zapadnoj sirijskoj opoziciji, već duže vremena tvrde kako Izraelu "nije u interesu" srušiti Assada s vlasti te kako se tobože boje radikalnih Islamista koji bi nakon njega preuzeli vlast nad zemljom. I te teorije jučer je demistificirao izraelski ambasador kada je izjavio: "Čak i Assadov poraz od strane al-Qaeda povezanih pobunjenika bio bi bolji ishod nego aktualna alijansa Damaska s Iranom", prenosi Reuters. Godinama prije rata Izrael je pokušavao, pa i nudeći pregovore, pod svaku cijenu udaljiti Damask od Teherana znajući kako je upravo Sirija ključna u podupiranju njihovog najvećeg rivala - libanonske organizacije Hezbollah s kojom su ratovali već nekoliko puta, pa i doživjeli gorak poraz u ratu 2006. Podsjetimo, sirijski predsjednik Bashar al-Assad istaknuo je u nekoliko navrata kako iza destabilizacije Sirije čvrsto stoji Izrael zbog sirijske nepopustljive potpore tzv. anti-izraelskoj "Osovini Otpora" (Iran-Sirija-Hezbollah). Zanimljivo je kako se Izrael više od dvije godine suzdržavao od ovakvih javnih izjava i pozivanja na rušenje Assada. Izraelski premijer Benjamin Netanyahu je kritizirao Assada, nazivao ga diktatorom i koljačem, ali je pazio da se ne ostavi dojam da Izrael direktno sudjeluje u organiziranju sukoba u Siriji. Razlozi su jasni, mnogi radikalni Islamisti, ali i zaljevski režimi, ne bi se voljeli naći na istoj strani kao i Izrael. No, otkako je Rusija uspjela velikim naporima i mudrom diplomacijom zaustaviti američki vojni napad na Siriju - koji je Izrael itekako očekivao i priželjkivao - situacije se mijenja. Otkazivanje napada na Siriju veliki je politički udarac za Tel Aviv. Naime, ako se mogla diplomacijom zaustaviti intervencija u Siriji, šanse su da neće biti ništa ni od vojne akcije protiv Irana. Za Izrael je ovo jako zabrinjavajuće jer već godinama nastoje natjerati SAD da vojno interveniraju protiv Irana zbog iranskog nuklearnog programa za koji tvrde da predstavlja najveću prijetnju za njihovu egzistenciju. Izrael ističe kako Iran planira proizvesti nuklearno oružje - kojeg inače Izrael ima, ali ne želi javno priznati - što Teheran kategorički opovrgava. Kako se moglo i pretpostaviti, izraelska dosadašnja šutnja po pitanju Sirije nije značila da Izrael zaista nema stav. Štoviše, Izrael nije sada odlučio da "Assad mora otići", već su taj stav imali od samog početka krize u Siriji - to je jučer otvoreno priznao njihov UN ambasador.

"Uvijek smo željeli da Bashar al-Assad ode, uvijek smo više preferirali loše momke koji nisu povezani s Iranom od loših momaka iza kojih stoji Iran", rekao je Oren u razgovoru za list The Jerusalem Post. Ističe kako bi se rušenjem Assada oslabila alijansa između Irana i Hezbollaha. "Najveća opasnost za Izrael je strateška osovina koja se proteže preko Teherana, Damaska do Bejruta. Assadov režim je ključni stup te osovine", rekao je. Pozicije Izraela prema Siriji bile su jasne i do sada, a sada su i "javno" svima jasne. Militanti u Siriji ratuju, sa znanjem ili bez, direktno za interese Izraela i to je činjenica koju je nemoguće osporiti, a Izrael očito više ni ne nastoji skrivati te činjenice. Možda Izrael zbog svojih lokalnih interesa zaista preferira Al-Qaeda militante u Damasku umjesto sekularne vlasti Bashara al-Assada i stranke Baath, no takvo stajalište moralo bi zabrinuti SAD, barem one racionalne političke krugove.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 23.02.14 1:42


Centri svjetskih kriza konstantno mijenjaju svoj polozaj.. Irak, Afganistan, Libija, Sirija, i sada nesto opasnija Ukrajina, no cinjenica je da su to sve drzave-pijuni u jednoj globalnoj bolesnoj sahovskoj igri trenutnih svjetskih velesila.

Pa gdje je taj cuveni okidac za WW3? On se naravno nalazi u Rusiji, a sav centar paznje Moskve i pentagrama.. pardon, Pentagona je u drzavama kaspijskog bazena... Iran, Rusija, Turska. Kad tamo pocnu previranja, e onda se mozete nadati nekom globalnom okrsaju superteskasa. Do tada mirno spavajte i snivajte ovcice i zelene livadice.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 23.02.14 13:25

Smatram da je Ukrajina iznimno važna, ovdje se ide na potpuno okruživanje Rusije i rusi su toga svijesni. Dobro ističe autor teksta zamislimo samo da Rusija u Meksiku radi ovo što US radi u Ukrajini!?

Prenosim jednu trezvenu ali zabrinjavajuću analizu:

Krenuo je projekt kojeg neokonzervativci u SAD-u pripremaju godinama: rušenje Putina i njegove ideje multipolarnog svijeta

U intervjuu kojega je za ruski portal KM.RU prije dva tjedna dao ruski general Leonid Ivashov, visoki vojni dužnosnik SSSR-a od 1976., potom čelnik Ureda za vanjske poslove ministarstva obrane Ruske Federacije, a danas predsjednik ruske Akademije za geopolitičke znanosti, uputio je jasnu poruku o dramatičnim posljedicama ukrajinske krize, ali i upozorenje da su Sjedinjene Države već objavile rat Rusiji.
"Ključni dužnosnici unutar Europske unije i američki državni tajnik John Kerry vrlo savjesno provode doktrinu dr. Goebbelsa sažetu u načelu: "Uporno ponavljati monstruozne laži, sve dok ne postanu istina!", a znamo da se tom metodom vrlo uspješno koristila nacistička propaganda. Okriviti suprotnu stranu za agresiju, potom intervenirati. Njihov koncept istine je dijametralno suprotan onome što se doista događa. Ono što vidimo u Ukrajini i Siriji je zapadni projekt i nova vrst ratovanja. U oba slučaja vidimo otvoreni antiruski pristup, a poznato je su se svi sukobi pripremali psihološkim ratovanjem, širenjem dezinformacija i manipulacijom onih informacija koje se ne mogu sakriti. Uvjeren sam da naše ministarstvo vanjskih poslova uviđa da smo već u ratu i da ratovi imaju svoje zakonitosti. Nakon propagandnog rata se uvijek prelazi na drugu fazu, a to bi u slučaju Ukrajine bile operacije na moru i na kopnu", izjavio je iskusni general i bivši viski dužnosnik u sigurnosnom sektoru Leonid Ivashov.
Valjda je već svima jasno da Kerry i Obama potiču pobunu u Ukrajini, dok se u Americi s prosvjednicima u pravilu žestoko obračunavaju već nakon kraćeg vremena. Europski lideri također brutalnom represijom guše sve manifestacije koje nemaju dozvolu za održavanje. Proizvoljna uhićenja, maltretiranja i mučenja prosvjednika, te aktivista društvenih pokreta u improviziranim zatvorima na Zapadu su dozvoljena i to u ime "obrane demokratskih vrijednosti". U ukrajinskom slučaju se događa upravo suprotno, a Washington i Bruxelles, nezadovoljni raspletom događaja, za sve optužuju Rusiju čiji je predsjednik u skoro tri mjeseca jednom rekao "da se na ukrajinski narod ne vrši pritisak i da su Ukrajinci o svojoj budućnosti sposobni i sami donositi odluke".

"Ova zamjena teza je dio propagandnog dezinformacijskog rata, a koji je ušao u fazu ulaska američkih ratnih brodova u Crno more, dakle što bliže Ukrajini. Amerikanci u Europi premještaju oklopne motorizirane postrojbe. Sve je to poznato i može se naći u medijima. U travnju 2004. je Ukrajina bila prisiljena potpisati sporazum s NATO savezom o slobodnom ulasku njihovih trupa na ukrajinski teritorij. S gledišta vojne doktrine, već su obavljene sve propagandne pripreme i po pravilu sada slijede operacije na kopnu, s mora, a možda i zraka. Međutim, za agresiju je potrebno opravdanje. Zapad je uložio mnogo sredstava u pripremi političara, aktivista koji će zazivati stranu intervenciju, a Kličko, Tyagnibok i Yatsenyuk nisu sposobni i jednostavno ne znaju učinkovito voditi državu i zna se tko bi to činio umjesto njih", tvrdi ruski umirovljeni general i akademik geopolitičkih znanosti Leonid Ivashov.
Možda, nakon sporazuma kojega su potpisali ukrajinski predsjednik Viktor Janukovič i oporbeni lideri, riječi iskusnog vojnog eksperta zvuče pomalo pesimistično, no njegove izjave ne dolaze niotkuda.

Od sredine siječnja internetom kruži peticija kojom dio Ukrajinaca od Sjedinjenih Država traži vojnu intervenciju. "Mi, narod Ukrajine, postali smo žrtve učestalog i sustavnog nasilja nad demokracijom i slobodom govora. Trpimo represiju i krvavo suzbijanje naše potpore europskim integracijama. Obzirom na ključnu ulogu Sjedinjenih Država u svjetskoj politici i ugleda kojeg Vaša zemlja ima u obrani demokratskih prava i sloboda u cijelom svijetu, molimo Vas, vrhovnog zapovjednika oružanih snaga SAD-a, da odobrite početak vojne intervencije u Ukrajini", stoji u anonimnoj peticiji koju je potpisalo tek nekoliko tisuća anonimnih potpisnika, no koja zbog toga ne gubi na važnosti i može se smatrati jednim segmentom psihološko-propagandnog rata o kojem je govorio general Ivashov.

The Guardian 2. veljače piše "kako je Ukrajina na rubu ponora i da Europa mora intervenirati i zaštititi demokraciju i ljudska prava". Nešto ranije, također u The Guardianu, Vitalij Kličko izjavljuje "kako je ovo zajednička borba u kojoj Ukrajinci i Europa moraju ići do kraja". Samo dan nakon ovih napisa William Engdahl za RT objavljuje opširnu analizu o izravnom uplitanju u unutarnje prilike u Ukrajini od strane američke i bruxelleske administracije, o čemu smo se i na ovom portalu bavili u više navrata. NBC News u petak, 19. veljače piše, kako je Obama razmatra sve mogućnosti, ali da Gallupova istraživanja govore kako je među Amerikancima izrazito nepopularna ideja vojnih intervencija u inozemstvu, posebice nakon debakala u Iraku i Afganistanu.
Budući da se kao Nobelovac američki predsjednik Barack Obama svakodnevno razmeće riječima kao što su "sloboda, mir i demokracija", zbog čega bi Gallup uopće vršio istraživanja javnog mnijenja oko moguće vojne intervencije u Ukrajini? Naravno da bi svi voljeli da se agonija ukrajinskog naroda okonča na najbolji mogući način, ali očito nema pretjeranog razloga za optimizam. Na Trgu neovisnosti ili "EuroMaidanu" je takozvani "Desni sektor" kojega nitko ne nadzire, a njegovi militanti ne prihvaćaju odredbe sporazuma kojeg su potpisali Janukovič i oporbeni lideri.

Kako god završila ukrajinska kriza, Pandorina kutija je otvorena. Washington otvoreno provocira sukob na granicama Ruske Federacije, što mnogi smatraju neobjavljenim ratom Rusiji. Možemo samo zamisliti što bi se dogodilo kada bi, na primjer, Rusija u Meksiku pripremala, financirala i naoružavala ljevičarske skupine i jedinice Narodne zaštite koje se u meksičkim gradovima bore protiv narko-mafije, te pobunu na kraju preselila u Ciudad de México s namjerom da se ustroji ljevičarska vlast po uzoru na Venezuelu ili Kubu. Washington bi vjerojatno ustao u "obranu demokratski izabrane vlasti" i meksičkoj vojsci dao punu potporu da pobunu uguši u roku 24 sata.

Dr. Paul Craig Roberts: "Rusija je napadnuta, američki neokonzervativci pripremaju Armagedon i svijet guraju prema potpunom uništenju"
Poznati analitičar i autor brojnih djela iz područja geopolitike i ekonomije, Dr. Paul Craig Roberts, također je mišljenja kako se američka administracija u stvari okomila na Rusiju, a ne toliko na vlast predsjednika Viktora Janukoviča. U kolumni za PressTV dr. Roberts piše "kako je Sovjetski Savez svojevremeno služio za ograničavanje američke moći, a kada je došlo do njegovog urušavanja američkim neokonzervativcima se otvorio put za ostvarenje projekta globalne hegemonije SAD-a". Danas su Putinova Rusija, Kina i Iran jedina brana tom projektu koji je u SAD-u još uvijek na dnevnom redu. Ruski nuklearni projektili i vojna tehnologija su najveća prepreka američkoj hegemoniji. Kako bi oslabio Rusiju, Washington je prekršio sporazume Reagan-Gorbačov i NATO savez proširio na bivše republike sovjetskog carstva. NATO sada želi okončati posao i izaći na najvažnije granice Ruske Federacije, te sebi pripojiti Gruziju i Ukrajinu. Takav scenarij je za Moskvu nedopustiv, što je jučer potvrdio i Vladimir Putin, kada je rekao "da se Rusija ne protivi procesu eurointegracije, ali ulazak Ukrajine u NATO savez Moskva ne može prihvatiti". Washington se povukao i iz ugovora kojim su se zabranili balistički projektili i krenuo u postavljanje proturaketnog štita s raketnim bazama na ruskoj granici, a u Pentagonu su promijenili doktrinu i za prvi udar na "neprijatelja" odabrali nuklearno oružje. Naravno da su sve ove aktivnosti usmjerene protiv Rusije, a nikako protiv Irana, kako se pravdalo u američkom ministarstvu obrane i sjedištu NATO saveza. Dr. Paul Craig Roberts je mišljenja kako je jedna od većih grešaka koju su u početku učinile Rusija, ali i Ukrajina, dopuštanje aktivnosti velikog broja nevladinih organizacija koje financira američka vlada, a koje pod krinkom "borbe za ljudska prava" ili "izgradnje demokracije" djeluju kao agenti Washingtona.

Uzmimo naizgled banalan slučaj skupine Pussy Riot, kojoj je cilj bio prikazati Putina i Rusiju u lošem svijetlu. Gotovo cijeli zapad se ustao nakon uhićenja i osude dvije članice skupine, a koje su po izlasku iz zatvora imale vremena i sredstava da odu do Amerike i održe koncert u New Yorku. Potom je uslijedio povratak u Soči i eksces s kozačkim policajcima, što je prilično zahtjevan i naporan raspored za nekoga tko je "dvije godine patio u sibirskom gulagu, bez hrane i radeći 16 sati dnevno". No, da ne gubimo vrijeme s besmislicama, možda je najbolje pročitati kako je ulogu ovih mladih dama opisao Mike Whitney u članku "Korisne budale u anti-Putinovom pokretu?" kojega je još 2012. objavio Counterpunch. "Život je bolji pod Putinom. Nije idealan, ali je bolji. Mediji su se protiv ruskog predsjednika udružili već duže vrijeme, a glavni razlog je njegov govor u veljači 2007. kada je u Münchenu izjavio kako svijet ne bi trebao biti nadziran iz "jednog centra moći". Washingtonu se taj govor nije svidio i vidno su se uzrujali. Nisu podnijeli način na koji Putin kritizira njihovu vanjsku politiku. Tada su naložili svojim novinarima da Putina prikažu kao "ubojicu KGB-a" i "autokratskog despota". Ono što Washington zapravo želi je promjena režima i da u Kremlju sjedi marioneta poput Hamida Karzaia, a oni bi dobili svu rusku naftu i plin. To je ono što zapravo želi Washington, a Pussy Riot su samo jedan korak na tom putu", tvrdi Mike Whitney, američki pisac i analitičar, suradnik u objavi knjige "Beznađe: Barack Obama i politika iluzije". (Hopeless: Barack Obama and the Politics of Illusion.)

Zapadni mediji su vršili i sustavnu kampanju protiv Olimpijskih igara u Sočiju, ismijavali i demonizirali Putina i Rusiju. Washington je "odlučio" da Rusiji ne dopusti bilo kakav uspjeh u bilo kojem području, bilo da je riječ o diplomaciji, sportu ili ljudskim pravima. Stephen F. Cohen opisuje američku medijsku kampanju protiv Rusije kao "sramni tsunami neprofesionalnih i politički zapaljivih članaka". Kao što su činili u vrijeme Hladnog rata, američki mediji zadržavaju imidž "slobodnog tiska kojemu se može vjerovati". Dr. Roberts tvrdi kako u Americi nema slobodnih medija (osim internetskih stranica). To potvrđuje i članak od prije nekoliko dana u kojem The Huffington Post govori o slobodi medija u Sjedinjenim Državama. Clintonova administracija je tek pred kraj njegove vladavine dozvolila da se 5 velikih konglomerata nekako razdvoji u različite i djelomično nezavisne medije. Vrijednost dionica tih velikih tvrtki ovisi o licencama koje dobivaju od savezne vlade i mediji se oko važnih pitanja ne usude ići protiv Bijele kuće. Osim toga, medijske konglomerate više ne vode novinari, nego korporativne oglašivačke kuće koje vode bivši vladini dužnosnici. Njih ne zanimaju činjenice, nego prihodi od oglašavanja i pristup vladinim sredstvima. Washington koristi medije u pripremi za sukob s Rusijom, te kako bi među Rusima i drugim narodima u svijetu širio negativno mišljenje o ruskom predsjedniku. Nema nikakve sumnje da bi u Sjedinjenim Državama voljeli vidjeti slabijeg i popustljivijeg ruskog vođu od Putina.

Dr. Roberts dalje navodi kako još uvijek mnogi Rusi, nakon iskustva komunističke vladavine i kaosa koji je uslijedio nakon kolapsa SSSR-a, naivno vjeruju da je Amerika najbolje mjesto na svijetu. Međutim, za poznatog analitičara ovo (doslovno op.a.) idiotsko uvjerenje se najviše očituje u zapadnoj Ukrajini, koju SAD koristi kao važno oružje za destabilizaciju Rusije. Neki Rusi antirusku retoriku Washingtona tumače kao naslijeđe starih stereotipa iz vremena Hladnog rata. Međutim ti "stari stereotipi" su varka kojom će se Washington osvetiti ukoliko Rusi i dalje budu mislili kako je to "stvar prošlosti". Na kraju svog tumačenja otvorenog rata američke administracije protiv Moskve, dr. Paul Craig Roberts spominje rusku intelektualnu elitu okupljenu u Izborski Klub koji je nedavno objavio Memorandum "Spasimo Ukrajinu", a čiji je potpisnik i suautor i general Leonid Ivashovs početka ovog teksta. I ruski intelektualci i dr. Roberts su prije samo nekoliko dana govorili upravo o ovom scenariju kojeg pratimo iz sata u sat, a konačni cilj je otvorena ugroza samih granica Ruske Federacije, a kasnije i opstanak ruske države.

U ključnim dijelovima memoranduma ruski stratezi su zaključili "kako bi odustajanje od Ukrajine bilo katastrofalno za budućnost Rusije", te kako treba "izravno pregovarati s Washingtonom, kao u vrijeme kubanske krize". Tu se mišljenja potpisnika memoranduma i dr. Robertsa razmimiolaze, budući da američki ekspert tvrdi da se provodi "savršen plan za destabilizaciju Rusije, koji je u stvari odgovor na Putinovu uspješnu diplomaciju u sprečavanju američkog vojnog napada na Siriju i Iran". Posljednje informacije idu u prilog tezi podjele Ukrajine i situacija se doslovno mijenja iz sata u sat.
"Ako Washington uspije u Ukrajini, Rusija će kao jedina prepreka globalnoj hegemoniji SAD-a biti uništena i ostati će samo Kina. Pretpostavljao sam da će Ukrajina doći do točke ključanja kada Putin i Rusija budu zauzeti Olimpijskim igrama u Sočiju. Što je jedina opcija za Rusiju? Možda bi Rusija mogla djelovati na američki način. Mogla bi koristiti dronove poput Washingtona ili poslati specijalne postrojbe koje će likvidirati one koji djeluju protiv Rusije. Ako EU nastavi podupirati destabilizaciju Ukrajine, Rusija bi trebala obustaviti isporuku nafte i plina svim američkim marionetama u Europi. Ruska bi vojska mogla zauzeti zapadnu Ukrajinu, koja je ionako donedavno bila dio Rusije. Izvjesno je da većina stanovnika u istočnoj Ukrajini više voli Rusiju od EU. Zar je moguće da elementi ispranog mozga u zapadnoj Ukrajini ne razumiju kako je EU sredstvo za pljačku i da će im se dogoditi isto što i Latviji i Grčkoj. Najgori ishod je ipak rat, ali ako Rusi budu sjedili prekriženih ruku, situacija će za njih postati nepodnošljiva. Ukrajina će biti u NATO savezu i uslijediti će progon ruskog stanovništva. Tada će ruska vlada morati napasti Ukrajinu i svrgnuti režim ili se predati Amerikancima. Strateška prijetnja kojom Washington suočava Rusiju će biti nuklearni rat. Neokonzervativna Victoria Nuland sjedi u svom uredu u State Departmentu i sva sretna odabire članove sljedeće ukrajinske vlade. Jesu li američki dužnosnici svjesni opasnosti miješanja u unutarnje stvari Ukrajine i Rusije i da bi to moglo izazvati nuklearni rat? Jesu li predsjednik Obama i Kongres svjesni da pomoćnica državnog tajnika priprema Armagedon? Naivni Amerikanci na sve to ne obraćaju pažnju i nemaju pojma da šačica neokonzervativnih ideologa svijet gura svijet prema potpunom uništenju", upozorava dr. Paul Craig Roberts.

Vladimir Yevseyev: "Mi bismo šutke prihvatiti sve te izjave, kada ne bismo znali što se krije iza njih.
Teško je za povjerovati da u Moskvi nemaju spremnu strategiju za bilo koju opciju od navedenih, pa i onu najcrnju. U istome danu su i ruski i američki predsjednik izrazili svoje stavove o Ukrajini. Obama je tvrdio "kako Ukrajinci imaju pravo mirnim putem odlučiti o svojoj budućnosti", a Vladimir Putin "kako se nitko ne smije miješati u unutarnje poslove Ukrajine".
"Mi se zalažemo za principe koji svima omogućavaju slobodno izražavanje i donošenje odluka o budućnosti svoje zemlje", izjavio je Obama. Neposredno prije toga su Sjedinjene Države otkazale vize za ulazak u zemlju nekolicini ukrajinskih dužnosnika koji su sudjelovali u "nasilnom suzbijanju otpora prosvjednika i prijetili administrativnim sankcijama". Američka administracija je predsjednika Ukrajine Viktora Janukoviča primorala da potpiše odredbu kojom se ukida "zakon od 16. siječnja (zakon o prosvjedima op.a.)", povuče specijalnu policiju s ulica Kijeva, te dopusti "mirne demonstracije". Predsjednik Janukovič je sve to čuo u telefonskom razgovoru s američkim potpredsjednikom Joe Bidenom. Iz kojeg razloga američka administracija stalno govori o "mirnim prosvjednicima" iako su oni sve samo ne mirni?
"Mogli bismo šutke prihvatiti sve te izjave, kada ne bismo znali što se krije iza njih. Amerikanci imaju principe koje koriste samo onda kada to njima odgovara. Na primjer, snažno se protive korištenju sile u Siriji, a uopće ne primjećuju Bahrain gdje su slični protesti grubo ugušeni od strane Saudijske Arabije. Washington baš i ne polazi uvijek od stvarnog stanja. Američki dužnosnici se često oslanjaju na ideološke razloge kada trebaju potporu svojih saveznika. Stoga sam mišljenja kako SAD igraju igru otimanja Ukrajine Rusiji, što je nemoguće", za Pravdu je izjavio Vladimir Yevseyev, direktor Centra za politološka istraživanja.
Ruski predsjednik Vladimir Putin je novinarima izjavio: "Mislim da su Ukrajinci sposobni sami riješiti probleme u svojoj zemlji, a Rusija se ionako nema namjeru miješati."

Prema izjavi predsjednika Putina, ukoliko Kijevu bude potrebna pomoć, sami će je zatražiti. Koji bi oblik imala ta suradnja i koje vrste bi bila? Vladimir Yevseyev je izjavio kako, ukoliko se misli na raspoređivanje ruskih vojnih snaga u Ukrajini, ta je mogućnost isključena, jer se Rusija nastoji dosljedno odnositi prema problemu Ukrajine i susjednoj zemlji nudi daleko bolje uvjete od onih Europske unije." Ruski predsjednik je obećao kako neće revidirati nedavno potpisani sporazum o pomoći Ukrajini, bez obzira kakav ishod će imati izbori.
"Vjerujemo kako su i kredit i postupno smanjenje cijena energenata povezani s potrebama naroda, kao i našom željom da pomognemo Ukrajincima, a ne određenu vladu. Hoćemo li revidirati ugovore o kreditima i energetskim resursima ukoliko opozicija dođe na vlast? Ne, nećemo", izjavio je Putin.
Zamjenik premijera Igor Shuvalov je nakon govora predsjednika Putina ipak pojasnio ruske stavove.
"Ako je ukrajinska vlada zainteresirana za suradnju s ruskom industrijom, te za razvoj gospodarskih odnosa i ako ostanu na putu strukturnih reformi, mi ćemo poduprijeti tu agendu i vlada neće povući predviđeni program pomoći. Ukoliko pozicija nove vlade bude drukčija, razmotriti ćemo to pitanje u ruskoj vladi i o svemu obavijestiti predsjednika Putina i vidjeti kako će se situacija dalje razvijati", izjavio je Shuvalov nakon susreta s dužnosnicima EU.

"Amerika želi ojačati svoju poziciju, pa ostaju vjerni toj politici. Mi nismo poduzeli osvetničke korake iako je jasno da je Ukrajina bila dio SSSR-a, a sada je bojišnica na kojoj se odvija borba između Amerike i Rusije. U takvoj situaciji obje strane žele istjerati svoje i upravo stoga valja skrenuti pažnju na rusku tolerantnost. Rusija ne osuđuje, ne nudi i ne zahtjeva ništa. Za sada, samo promatra kamo bi mogla odvesti ova situacija", izjavio je Vakhtang Chkuaseli, direktor Instituta za globalna istraživanja "Procrisis".

Situacija je takva da zapad želi progutati cijelu Ukrajinu, čime bi se Rusija u geostrateškom smislu našla na brisanom prostoru.
"Ukrajina može biti suverena, izuzev u slučaju kada je to od temeljnog značaja za Rusiju. Ukrajinski režim može birati hoće li biti liberalan i demokratski, može biti što želi, ali do izvjesne granice, tako da je ideja daljnje integracije sa EU posve jasna provokacija. SAD je zainteresirana za Ukrajinu kao poticaj u poodmakloj igri protiv Rusije, ali Amerika nije voljna preuzeti ozbiljne rizike. Moguće je da će SAD i Njemačka nastaviti sa provociranjem Rusije, ali će izbjegavati akcije koje bi naškodile odnosima Moskve s Berlinom i Washingtonom", stoji u izvješću Stratfora, privatnog obavještajnog ogranka CIA-e. U svakom slučaju, jedno je sigurno. Događajima u proteklih tjedan dana je pređen Rubikon i u igri nije samo sudbina Ruske Federacije, nego i multipolarnog svijeta o kojem je ruski predsjednik Vladimir Putin govorio na Konferenciji o sigurnosti u Münchenu 2007., a što mu američki neokonzervativci nikada nisu oprostili. Čekali su svoj trenutak, financirali nevladine udruge, pokrenuli medijsku hajku protiv Rusije, izazivali regionalne sukobe od kojih se na kraju jedan rasplamsao na ruskim granicama. Izgleda da će se u Ukrajini riješiti puno veća partija od one na relaciji Janukovič-prozapadna oporba.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 23.02.14 17:30

Mozda na prvi pogled izgleda tako, no ako pogledamo prijasnje putinove poteze, vidjet cemo da su to vrlo promisljeni, predvidjeni i gotovo sahovski potezi... za razliku od obaminih koji u takvim sutuacijama reagira kao nekakva sumska zvijer, neprezuci ni od cega.. a razumije samo jezik sile.

Ako ovako sagledamo situaciju, tada mozemo primjetiti da je Putin u slucaju Ukrajne reagirao preblago i nepromisljeno.. no to mozda on i zeli da tako izgleda. Mozda je i u njegovom interesu da se Ukrajina podijeli na onu prorusku bogatiju i na onu siromasniju poljopivrednu koji ce privremeno prepustiti zapadu. Gotovo ista stvar je ucinjena i sa Korejom prije 60-tak godina.

SAD je sada gotovo pred monetarnim kolapsom i nema vise vremena kao Putin za takve dugorocne sahovske poteze, i zato su tek sada poceli vuci tako agresivne diplomacijske poteze. Sam putin nije u stanju zaustaviti toliku silu kao sto je EU-NATO-SAD+marionetski sateliti, pa kupuje vrijeme tako da gladnoj zvijeri prepusta manje bitne zalogaje.

Ono sto je sada najzanimljivije u ovom trenutku je slijedeci putinov potez.. Mislim da ce krenuti na formiranje istocne Ukrajine koju ce pripojiti Rusiji.. izmedju ostalog i famozni Krim na kojeg i Turci polazu povijesno pravo. E tu u pricu iznenada upada Turska i Grcka, nakon cega ce svijet postati bipolaran, a ne unipolaran kao sto zeli Obama ili multipolaran kako ga predstavlja Putin.

Na kraju ce se sve svesti na to da ce Rusija morati opaliti tu zvijer tamo gdje je najslabija.. u njusku, i jednostavno doicekati tranutak kada ce SAD kolapsirati i ispasti iz tih geostrateskih igrica,

UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Inspektor 23.02.14 18:59

Pa mislim da je svakom iole obrazovanom i informiranom covjeku jasno da SAD unutar Europe dosljedno provodi istu politiku od dana kad je pao Berlinski zid. I to vrlo uspjesno, s obzirom da je utjecaj Rusije u Europi sistematski smanjivan vec 30 godina. Sve zemlje koje je Rusija nekada drzala pod svojim jakim utjecajem su se okrenule NATO paktu, Europskoj unijii ili SAD-u, od Istocne Njemacke, Ceske, Poljske, Slovacke, Madjarske, cijele bivse Jugoslavije, Estonije, Litve, Latvije, Moldavije, a sada i Ukrajine. Jasno je da je interes Amerike, ali i ostalih glavnih clanica NATO pakta da granicu razgranicenja istoka i zapada pomaknu sto blize Rusiji. Paralelno s time, SAD je drasticno smanjio ruski utjecaj i na Srednjem istoku. Ukratko, nakon Hladnog rata, Rusi su izgubili ogromna podrucja svog gospodarskog i politickog interesa. Jedino sto ih jos drzi na zivotu jesu nafta i plin. Ali rata nece biti, to nije nikome u interesu.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by poljičanin 18.07.14 23:41

Interesantna vijest:

http://www.4dportal.com/hr/politika/3636-fema-kampovi-grad-za-progonstvo-beskucnika-vise-nije-teorija-zavjere

i identični tekst u Srbiji:
http://www.vestinet.rs/pogledi/ultimatum-beskucnicima-ili-u-fema-kamp-ili-u-zatvor-video

Ako je ovo istina, onda užas...

Možemo doduše reći: pa tamo im je bolje, sigurna hrana i topli krov nad glavom, ali ostaje golemi upitnik: što je s temeljnom postavkom o slobodi kretanja? Netko nekomu, iz nekakvih apsurdnih razloga, ograničava mogućnost kretanja i trpa ga iza žice? Po kojem kriteriju, jer, kao poslijedica ove krize u SAD-u je veliki broj ljudi ostao bez doma, ogromna naselja šatora u kojima žive dojučerašnji profesori, radnici s obiteljima, službenici, inženjeri, da li to znači i njih?

Ne mogu se ne podsjetiti:

Prvo su došli po komuniste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio komunist.

Zatim su došli po Židove,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio Židov.

Zatim su došli po sindikaliste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio sindikalist.

Zatim su došli po katolike,
a ja se nisam pobunio
jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Mad Max 19.07.14 21:17

poljičanin je napisao/la:
Ne mogu se ne podsjetiti:

   Prvo su došli po komuniste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio komunist.

   Zatim su došli po Židove,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio Židov.

   Zatim su došli po sindikaliste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio sindikalist.

   Zatim su došli po katolike,
   a ja se nisam pobunio
   jer sam bio protestant.

   Zatim su došli po mene,
   a do tada više nije bilo nikoga
   da se pobuni.

Martin Niemöller - Pastor

Tako je kad ljude ne druži ništa i nemoguče je na taj način dobiti kritičnu masu za suzbijanje problema revoluciju ili odbranu ... ali ipak na kraju priroda riješi sranje .

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by poljičanin 20.07.14 11:28

Da. Samo je pitanje cijene. I tko će na kraju to platiti.

Upravo se odvija veliki broj ratova u našem susjedstvu, možda ne baš najbližem, ali ne ni toliko daleko: Ukrajina, Sirija, Izrael-Palestina, Irak, Libija, Egipat. I mi sve to promatramo kao nijemi promatači, i onako nemoćni išta promijeniti, a sve te ljudske žrtve samo su dio dnevne statistike. Ali onaj kome se to događa, e, njemu je to sve pitanje života i smrti, užasa u kojem gleda stradanje svoje djece, krv, glad, nasilje, užas. Jako dobro možemo razumjeti kako taj mehanizam funkcionira, za vrijeme rata dobro smo na svojoj koži osjetili kako je to biti dio velikih igara i dio statistike na Dnevniku, a u isto vrijeme trpiti neviđenu bol. I zato ne smatram da će se sve, po onoj Murphy-jevoj: Ako imate nešto za napraviti, i to dovoljno dugo odgadate, velike su šanse da će se na kraju riješiti to samo od sebe. Meni život funkcionira na načelu: što nisi rješio sam, neće se ni riješiti. A isto možeš primjeniti i na svijet oko nas.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 20.07.14 13:51

Nažalost poljičanin potpisujem tvoj post. Kažem nažalost jer s godinama, poznanstvima, proučavanjem, mudrošću uistinu shvatiš da je mreža tako dobro postavljena tu ne mogu učiniti ništa niti cijele nacije, a kamoli pojedinci ili skupine :-(
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by fusher 20.07.14 16:46

po meni najbolje mjesto za ovakve stvari je sjever rusije.nakon globalnog zatopljenja otopit će se snijeg i ostati voda,zato,ne prodavajte boce World War III - Page 13 469245 .samo si napravite neku bajticu od jela,unajmite kamion i potrpajte sve potrebno u njega,i pravac rusija! World War III - Page 13 478256 

fusher
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 23
Lokacija : zadubravlje,okolica slav. broda
Datum registracije : 10.02.2014

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by maks1969 20.07.14 17:05

poljičanin je napisao/la:

   Prvo su došli po komuniste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio komunist.

   Zatim su došli po Židove,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio Židov.

   Zatim su došli po sindikaliste,
   a ja se nisam pobunio
   jer nisam bio sindikalist.

   Zatim su došli po katolike,
   a ja se nisam pobunio
   jer sam bio protestant.

   Zatim su došli po mene,
   a do tada više nije bilo nikoga
   da se pobuni.
E samo da nadodam u originalu je Niemoller naveo još jedan stih:
Zatim su došli po bolesne, takozvane neizlečive, a ja se nisam pobunio,
jer nisam bio mentalno bolestan.
Najljepša mi je obrada te pjesme ova:
Jednoga dana došli su i odveli komuniste
A ja nisam rekao ništa jer nisam bio komunista
Zatim su jednoga dana došli i odveli ljude jevrejske vere
A ja nisam rekao ništa jer mi je nestalo vere
Jednoga dana došli su i odveli sindikalce
A ja nisam rekao ništa jer nisam bio sindikalac
Jednoga dana zapalili su katoličke crkve
A ja nisam rekao ništa jer sam rođen kao protestant
Onda su jednoga dana došli i odveli mene
A ja nisam mogao reći ništa jer bio sam kriv kao i oni
Jer nisam se pobunio i rekao da svi ljudi imaju pravo na slobodu
U svakoj zemlji
Bio sam kriv za genocid
Kao ti
Svi vi
Jer vi znate kada je čovek slobodan
I kada ga osloboditi njegovog ropstva
Zato vas sve optužujem za genocid
Isto kao sebe
Jedan od 18 miliona mrtvih Jevreja
18 miliona mrtvih ljudi
Chareles Mingus, UCLA 1965

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 29.09.14 23:02

Skidam kapu, Mišak je sve rekao:

Krešimir Mišak: ISIS i/li kako skuhati 3. svjetski rat

ISIS je dio šireg pokušaja kuhanja 3. svjetskog rata, jer ništa ne mijenja svijet kao svjetski ratovi. Ako konstruirani rat promatrate kao globalni problem, tada će vam on pružiti odličnu priliku da uvedete svoje globalno rješenje. Treći svjetski rat trebao bi dovršiti projekt preoblikovanja svijeta u globalnu državu


Kad se čitaju, gledaju ili slušaju zapadnoeuropski mediji glavne struje čovjek uvijek treba biti na oprezu. Toga se držim pa zato u tim prilikama uvijek nadohvat ruke imam vrećicu za povraćanje. No, ne možeš uvijek sve predvidjeti, o čemu zorno svjedoči situacija koju sam doživio ovog ljeta. Nevino se šećući rivom gradića u kojem sam ljetovao, pogled mi je nehotice pao na naslovnicu jednih dnevnih novina s kojih su divovskim slovima vrištali nadnaslovi "Novi obračun s terorizmom - rat protiv islamizma" (ziijeeeev) i naslov "Obama: ISIS je karcinom kakvog ne smije biti u 21. stoljeću". Kako sam sve to zapamtio? Ne zato jer imam odličnu memoriju već zato jer sam, gledajući ga u nevjerici, odlučio te naslove zapisati u mobitel. Na kraju krajeva, čovjek nikad ne zna kad će nečime pokvariti želudac, ili popiti previše, pa da mu zatreba dobar stimulans za povraćanje.

Isprobani obrazac manipulacije emocijama i percepcijom

U mojoj perspektivi svijeta očito je, i čak preočito, da iza naglog uspona i financiranja ISIS-a stoji SAD. Ne "država SAD", koliko "korporacija SAD", koja ustvari vodi "državu SAD" praveći se da je predstavnik američkog naroda, dok je ustvari izraz interesa financijske i korporatističke oligarhije. Same po sebi Sjedinjene Američke Države su čak sporedan čimbenik  u toj igri,  tek sredstvo, jer  kao jedna od najmoćnijih država svijeta predstavljaju dobru polugu za svakojake manipulacije, kojih su američki građani često prve žrtve. I na čelu nekih drugih utjecajnih država, kao i na čelu svih svjetskih financijskih tijela i nadnacionalnih struktura (poput EU-a, UN-a i sl.) stoje predstavnici iste globalne korporatističke stranke. Neki su više ili manje zamjenjivi, često su i u međusobnim sukobima za moć, ali reagiraju kao jedan ako netko izvana pokuša omesti neki njihov plan. Političari su tek glasnogovornici i izvršni radnici te nadpolitičko-nadnacionalne korporatističke elite.

Obrazac pojave ISIS-a na svjetskoj sceni savršeno se uklapa u već puno puta isprobani obrazac manipulacije ljudskim emocijama i percepcijom, kojeg je David Icke sažeo u formulu "problem-reakcija-rješenje". Ako želite promijeniti svijet prema svojim potrebama ili stvoriti nekakvu situaciju koja bi svim ljudima bila potpuno neprihvatljiva kad bi bila objelodanjena, svima javno dosupna, nema vam druge - prvo morate potajno stvoriti neki problem i za njega okriviti nekoga drugog. Mediji će vašu željenu sliku događaja prenijeti bez ikakvog pogovora i razmišljanja jer su uglavnom u vašem vlasništvu, a ako i nisu nema veze - već ste odavno kroz medije izgradili željenu sliku stvarnosti koja, koliko god nevjerojatna i netočna bila, ipak u glavama ljudi ocrtava granice dopuštenog, pristojnog, prihvatljivog i "normalnog", a to se suvremeno jednoumlje često nazva "politička korektnost". Kad javnost povjeruje u vašu interpretaciju problema (pogrešno smatrajući da novine nisu tek komunikeji nekih struktura nego da tu netko nešto istražuje), ona će reagirati ogorčenošću ili strahom, kao i zahtjevom da se po tom pitanju nešto mora učiniti. Ili barem stanjem duha u kojem će prihvaćati vaše prijedloge. Tada ponudite "rješenje" za problem koji ste sami stvorili i nastavite dalje sa svojim koracima u smjeru građenja svjetske totalitarističke države.

Orwell, cionizam i islamski svijet, sloboda sve manje

Tako je i nastao orwellovski vječni "rat protiv terorizma" bez početka, kraja, definirane bojišnice i neprijatelja kojeg se može poraziti, ali s konstantnim smanjivanjem opsega sloboda - na temelju potpuno nedosljedne službene priče o napadu na New York 11. rujna 2001., prepune zapanjujućih količina proturječja i anomalija. Za odbacivanje tumačenja događaja 9/11 doista ne treba biti nikakav genij. Na sličan način su nastali, ili opravdavani, i svi drugi ratovi i političko-ekonomske akcije. Ali ako službena priča u vezi 9/11 nije istinita, tada sve ono što je njome pravdano - ratovi u Afganistanu, Libiji, Siriji itd - počiva na divovskoj laži. Možda je korisno - u maniri starih detektivskih romana - krenuti tragom pitanja: tko ima koristi od tih događaja? Islamski svijet svakako ne, američki narod također ne. A kako stvari stoje s već spomenutom grupacijom koja želi zgaziti građanska prava, prava na privatnost i temeljne ljudske slobode posvuda u svijetu?

ISIS je dio šireg pokušaja "kuhanja" trećeg svjetskog rata, jer ništa ne mijenja svijet kao svjetski ratovi, što pokazuju iskustva dvaju svjetskih ratova. Ako konstruirani rat (a drugih niti nema, jer nikad ljudi samo od sebe, bez dugotrajne propagande, nisu htjeli u rat) promatrate kao globalni problem, tada će vam on pružiti odličnu priliku da uvedete svoje globalno "rješenje". Treći svjetski rat, rekao bih, trebao bi dovršiti projekt preoblikovanja svijeta u globalnu državu.

U jednom tekstu David Icke navodi jedno "kontroverzno pismo" koje neki ljudi "odbacuju kao nevjerodostojno, ali se, s obzirom na dosadašnje događaje, pokazuje 'proročki' točnim". O tom pismu datiranom 15. kolovoza 1871. on piše:

"Napisao ga je čovjek po imenu Albert Pike, koji je bio veoma utjecajan slobodni zidar u Sjedinjenim Državama u 19. stoljeću. U pismukoje je napisao Giuseppeu Mazziniju, detaljno su navedena tri svjetska rata koja će transformirati globalno društvo. Prvi svjetski rat je opisan upravo onako kako se dogodio, drugi svjetski rat također, ali netko bi mogao reći da su činjenice o ta dva rata ubačene u pismo naknadno, nakon što su se ti ratovi dogodili. Dakle, vjerodostojnost stvari o kojima pismo govori leži u onome što je u njemu rečeno o trećem svjetskom ratu. U Pikeovom pismu govori se o izazivanju sukoba između islamskog svijeta i onoga što se naziva političkim cionizmom. Dakako, ljudi bi mogli reći: 'Ma, pismo je sigurno krivotvorina, jer u vrijeme kad je napisano nije bilo cionizma'. No, to je agenda koja je projicirana daleko unaprijed, o čemu su npr. pisali Aldous Huxley u romanu 'Vrli novi svijet'i Eric Blair (George Orwell) u '1984-oj'.

Njih dvojica su se poznavali; Huxley je Orwellu predavao francuski jezik na koledžu Eaton kojega pohađa elita i kraljevske ličnosti. Poznavali su se i sprijateljili, a iz istih su izvora, između ostalih i Fabijanskog društva u Britaniji, dobivali informacije o predviđenoj agendi. Još 1932., kada je objavljena Huxleyjeva knjiga, i 1948., kada je objavljena Orwellova, opisivani su događaji, odnosno društvo koje nastaje danas. Ima mnoštvo primjera gdje su budućnost predviđali ljudi koji su bili insajderi, a čija su se predviđanja pokazala zapanjujuće točnima. Dakle, ako pogledate pozadinske dokaze, ideja o tome da je Albert Pike znao da će se pojaviti cionistički pokret i da će doći do uspostave Izraela, vrlo je osnovana. Cionizam je stvoren nedugo nakon što je to pismo napisano. Pike govori o tome da islamski svijet treba uvući u rat s političkim cionizmom, s onime što danas nazivamo Izraelom. Time bi se stvorio vrtlog koji bi u taj rat povukao velike sile, odnosno Ameriku, Europsku uniju, NATO, itd.".

ISIS i Iran - "novi saveznik Amerike"

Skočimo u današnje vrijeme. Pripadnici raznih sekti koje su živjele u miru pod vladavinom Saddama Husseina, Gaddafija i Assada sada kolju jedni druge. Metež kojeg su na Bliski istok donijeli Bushov i Obamin režim značio je smrt i raseljavanje za milijune ljudi i nebrojene buduće pogibije. Odjednom, praktički niotkuda, pojavila se nova grupacija pod nazivom ISIS, strahovito dobro naoružana i financirana, koja nastoji stvoriti novu državu od dijelova Iraka i Sirije. Prema nekim piscima, na raspolaganju ima oko dvije milijarde dolara. Izuzetno brzo zauzima iračke gradove te granične prijelaze u Siriju i Jordan stvarajući okolnosti nalik onima iz Pikeovog pisma, a sve garnirano bizarnim nasiljem koje putem televizije ulazi u sve ljudske domove. ISIS, predstavljajući sunite, ratuje protiv Iraka koji predstavlja šijite, a također je i prijetnja Iranu koji, sa skoro devedeset posto šijitskih muslimana, predstavlja središte šijitskih muslimana.

Tada dolazi do jednog čudnovatog zaokreta (čudnovatog samo na površini) o kojem svjedoči vijest otprije nekoliko dana: "Novi saveznik Amerike".

"Iran će se", pisalo je, "boriti protiv Islamske države (IS-a), ali pod jednim uvjetom..., itd"; "Javno, i Washington i Teheran su isključili mogućnost vojne suradnje na poražavanju IS-a, no privatno, iranski su dužnosnici izrazili volju za suradnjom sa SAD-om u borbi protiv džihadista, iako ne nužno na bojišnici"; "Američki državni tajnik John Kerry u petak je ustvrdio da Iran ima svoju ulogu u nanošenju poraza Islamskoj državi, dajući do znanja da se američko stajalište možda mijenja"... I tako dalje, i tako dalje.

Još jedna velika namještaljka lutkara iz sjene

SAD je sve ove godine stajao uz bok Izraelu tvrdeći da se mora spriječiti rad iranskih nuklearnih pogona i uvesti sankcije protiv Irana i njegovog groznog režima. Sada, pod krinkom zaštite šijita koje progone i masakriraju sunitski ekstremisti iz ISIS-a, u sukob sunita i šijita želi uvući Iran. Ako Iran bude uvučen u rat, teško da će iz njega izaći. Sve je to čista namještaljka - Saudijska Arabija i Katar (koje neki nazivaju 51. državom SAD-a)  financiraju ISIS i čitav taj terorizam. Amerikanci im jednostavno mogu zapovjediti da to prestanu raditi, ali umjesto toga SAD tek formalno osuđuje isti taj terorizam kojeg njegova "51. država" podupire. Cijela slika ima neugodnu jasnoću. Još jedna velika namještaljka, ovog puta s ciljem izazivanja svjetskog rata.

ISIS ili ISIL  je skraćenica ekstremne organizacije "Islamic State of Iraq and Syria" odnosno „Islamic State of Iraq and the Levant". Zemlje Levanta - uz Jordan, Palestinu, Libanon, Cipar i područje na jugu Turske koje obuhvaća Hataj - uključuju Izrael.

Dok ta ekstremistička islamska vojska najavljuje osvajanje Levanta, Izrael se ne oglašava svojim uobičajenim mantrama o tome da se mora zaštititi jer je u opasnosti, kakve se mogu čuti kod svake rakete ispaljene na Izrael. Izrael se ponaša kao da ga se to ne tiče. Niti SAD bitno drukčije ne reagira. John Kerry je u Iraku rekao da SAD "neće vršiti zračne napade da ne povrijedi civile". Haj'te, molim vas! Dosad vas nikad to nije sprječavalo.

Koji zaključak preostaje? Možda taj da svi oni puštaju da  ISIS  stekne čvrsto uporište u tom području. U međuvremenu ISIS čak nesmetano trguje naftom preko raznih posrednika, na tržištu kojim upravljaju američki naftni lobiji.

Prije ili kasnije ISIS će doći do stupnja izravne prijetnje Izraelu koji, s manje od osam milijuna stanovnika, ima jednu od najbolje opremljenih vojski na svijetu i silan nuklearni arsenal. Bit će to dobar trenutak za pritiskanje gumba za dolazak SAD-a i NATO-a koji su se obvezali da će braniti sigurnost Izraela. Dugoročno gledajući, možda je to odgovor na pitanje zašto je ta tempirana bomba - stvaranje Izraela na mjestu Palestine na temelju prava koje predstavljaju tekstovi iz Biblije (!) - uopće postavljena. A sve to neugodno podsjeća na sadržaj Pikeova pisma kako treba sve različite skupine uvući u vrtlog međusobnog samouništenja i tako izazvati rat koji bi promijenio svijet, naslanjajući se na učinke prethodna dva svjetska rata koja su to već učinila. Pri čemu bi - pod opravdanjem potrebe za svjetskom vladom i svjetskom vojskom kao jamcima budućeg mira - bilo uvedeno globalno fašističko društvo. Uveli bi ga isti oni koji su čitav kaos izazvali.

Plan ne ide uvijek glatko. U jednoj kolumni David Icke je to sročio ovako: "Mislili su da će Sirija pasti kao i Libija, ali to se nije dogodilo. Za njih je to bio veeeeeeliki problem. Budući da su kasnili s ostvarenjem svog plana, smislili su onu podvalu s napadom kemijskim oružjem. No, Assad s time nije imao ništa; bio bi to samoubilački potez, a on nije nimalo glup. To je djelovalo jednom u Iraku, ali sada je uskočila Rusija i spriječila takav scenarij, a kasnije je stekla široku podršku za prestanak rata u Siriji. A i činjenica je da su ljudi na Zapadu odbacili nastojanja svojih vlasti da bombardiraju Siriju i time je zaustavljena zločinačka agenda".

Pa se sada, niotkud, pojavljuje ISIS. Je l' tko za okladicu da ih naoružavaju sami Amerikanci? Slučajnosti i spontanosti zaboravite, sve se to odvija hladno i proračunato, pod paskom lutkara iz sjene. U slučaju tih lutkara ne računajte na uobičajene ljudske osobine poput empatije ili suosjećanja s tuđom patnjom. Njima nije teško organizirati ubijanje, sakaćenje i masakriranje jer nisu u stanju osjetiti emocionalne posljedice svojih nedjela. Parafrazirajući njihovog službenika Obamu s početka teksta - oni su zapravo taj karcinom kojeg ne bi trebalo biti niti u ovom niti u ijednom drugom stoljeću.

Bliski istok je samo dio šahovske ploče. Vjerojatno je ideja u tom novom svjetskom ratu suprotstaviti Rusiju i Kinu s jedne strane, te Zapad s druge (scenarij doslovce nalik onome iz romana "1984" gdje Oceanija ratuje protiv Eurazije). Paralelno uz muljažu na Bliskom istoku, danas se doista u zapadnim ratnohuškačim medijima - a to su skoro svi - provodi demonizacija Rusije. Rusija lako može biti uvučena u taj sukob na Bliskom istoku zato što podupire Siriju, a dug je popis onih na čekanju koji su dosad izrazili želju za uništavanjem Sirije: ISIS, SAD, NATO... Ne zaboravimo da bi, prema svemu što se dosad pokazalo, i Kina i Rusija poduprli Iran. Bez razumijevanja skrivenih ciljeva nemoguće je razumjeti i predvidjeti buduće poteze, a time ih i spriječiti.

Bubnjevi rata tuku sve u šesnaest, a novinskim naslovima poput onog s početka teksta sapuna se daska svim ljudima. Dobar razlog zašto im se ne treba približavati bez vrećice za povraćanje.
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Franco G 30.09.14 23:08

Glavna referenca Mišakova koju navodi u ovom pamfletu je DAVID ICKE.

Nisu li onda iza zavjesa ipak LJUDI-GMAZOVI?

Dajte, kolega Hydra, napišite vi vašu analizu - ta to vam je profesija. Bilo bi puno korisnije od trkeljanja neobrazovanog Mišaka, čak ako je djelomice i u pravu.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by hydra 01.10.14 0:56

Slažem se, ni meni nije jasno zašto se Mišak referira na David "lizard-huntera" Icke-a  World War III - Page 13 304316 a ima toliko valjanih referenci koje može koristiti te time ruši vjerodostojnost svoje priče koja je ipak točna.
Ali kolega Franco, pa zašto ste se baš uhvatili za taj detalj, a ne za bit teksta? Može li komentar na bit ovog teksta s nažalost veoma lošim referencama?
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Branimir76 01.10.14 4:32

Nego....hoće li bit nuklearki ili neće?

Ako će samo konvencionalno da ne ulažem previše u fallout shelter.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by UBERSOLDAT 01.10.14 16:40


A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by ivo 01.10.14 19:06

UBERSOLDAT je napisao/la:
A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
P...u ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Mad Max 02.10.14 0:36

ivo je napisao/la:
UBERSOLDAT je napisao/la:
A zasto se uopce u ovakvim temama spominje i David Icke? Po cemu je on kompetentan, ili kompetentniji od Misaka za raspravu?... Citao sam neka njegova istrazivanja.., ma supalj je ko nas proracun. kakvi Gusteri i Zaharije Stichin.. to su naprosto gluposti.

Do svjetskog rata ce doci iskljucivo jer idemo prema smjeni svjetskog poretka.. SAD i Britanija su na zalasku, dok su Kina i jos neke velesile na uzlaznoj putanji, i to nece proci mirno. Pa gdje bi Ameri dopustili da netko bude bolji od njih?

Masovnog nuklearnog rata nece biti jer je on autodestruktivan, no zato su sada u modi mali i precizni takticki nuklearni projektili. Mi ovdje na jugozapadu Europe cemo imati socijalni, natalitetni, privredni i drzavotvorni kolaps. Nece nam biti bitni ni Ameri ni Rusi....

Gladan covjek ima samo jedno na misli.
P...u  ?


Bwahahahaha
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by maxina 02.10.14 10:33

Molim Ivu da pojasni što je mislio pod "P...u"??!!

Ako je odgovor na išta drugo osim "Pušku" onda mu slijedi ban kao i Ludom Maxu iz Kopra zbog suučešništva.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by chumaman 02.10.14 10:41

maxina je napisao/la:Molim Ivu da pojasni što je mislio pod "P...u"??!!

Ako je odgovor na išta drugo osim "Pušku" onda mu slijedi ban kao i Ludom Maxu iz Kopra zbog suučešništva.

Tko bi rekao da će Singeritza ovako reagirati na P...u World War III - Page 13 478256
pa makar i cijev bila World War III - Page 13 747986 e sad ja bi se solidarizirao ali stvarno
nije od World War III - Page 13 865284  Ivota (po Striderovom) , nikad ne znaš što misli World War III - Page 13 855911
a ratno je stanje World War III - Page 13 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

World War III - Page 13 Empty Re: World War III

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 14. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.