FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

+8
skyrunner
rinos
Ikarus
LUKSA
NAVIGATOR
girdeaux
amiklic1
Šimun
12 posters

Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 27.10.10 0:02

Pa,da počnem.Imam i par slika pa ću stavit..Naime,ovaj vikend sam se zaputio prema Prokljanskom jezeru.Nisam išao cestom i sl. već preko nekoliko brda,što je otprilike 8 km do tamo.Plan je bio da idem sam.Moja oprema je sadržavala 2 upaljača,1L vode,kuhalo i šatorsko krilo.Dakle,krenuo sam u 7 ujutro.Nakon 2 sata hoda bio sam umoran.Problem je nastao kad sam otvorio ruksak i vidio da nema hrane koja mi je ostala na radnom stolu.Skuhao sam čaj od kadulje te me to smirilo.Krenuo sam dalje.Nakon 4 ipo sata hoda,došao sam do jezera.Evo slika pogleda.
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Img0076ax.th
Nemogu opisati osječaj sreće i groznog umora u isto vrijeme.Kad sam došao u dodir s vodom bilo je to pravo olakšanje.Ali onda problem..Struja.Jednostavno nisam primjetio ali me pomalo struja u kanalu gdje taman jezero ide u mješanje s morem (prema Zatonu kraj Šibenika).Odnijelo me na drugu stranu jezera,sto je u tom kanalu bilo otprilike 300 m.Sad je bio problem sto moja torba nije bila kod mene.Sve je ostalo na na suprotnoj strani.Nakon 20 minuta skupio sam hrabrosti te preplivao dijagonalno natrag,ali mnogo dalje.Izašao sam iz vode i apsolutno me zbunilo gdje sam bio.Krenuo sam uz obalu uzvodno prema mojim stvarima.I napokon nakon 1 sat našao svoju torbu..Zapalio sam vatru,počeo se sušiti.Krenuo sam kući.Na početku puta primjetio sam da sam prešao preko nekog kao špaga..kad sam se okrenuo.Poskok.Bio je jako nepomičan..Ojecao sam takvu sreću što ga vidim ali i toliki strah da su mi noge doslovno drhtale.Krenuo sam dalje.Reagirao sam na svaki manji zvuk koliko je postao osjetljiv.Nakon 3 km,imao sam jos 2 brda do kuće..Ali...idem preći preko suhozida kad cujem suskanje ispod u travi..Da je gušterica znao bih jer se samo nabrzinu čuje zvuk i onda se nečuje ništa,ali je ovo puzalo..Poskok broj 2...nakon toga mi stvarno nije ništa bilo svejedno..Padao je mrak te sam krenuo u obližnju drugu šikaru..Pripremio sam šator,te slučajno u torbi našao čak JEDNU kobasicu.Evo slika skloništa,večere i čaja.
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Moto0012.th
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Moto0013.th
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Moto0017.th
Nakon nekog vremena smirio sam se,te zaokružio suhozid u veoma širokom luku.Možete pomislit što god hoćete,al nije lijep osjecaj vidit poskoka...bio sam itekako sretan ,ali isto toliko usr**.Zaokružio sam 3 km više.Te su me pćele izbole te milion problema.Ali,ljubav prema prirodi je još tu,te ovaj vikend ću provesti u jednoj borovoj šumi.oko 3,4 km četvornih...Amateri preživljavanja,nemojte se uživljavati u neke likove sa TV-a nego nosite što više toga što će vam trebati..Pozdrav Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 747986
P.S. nadam se da se niste umorili od čitanja..volim više opisivati O:) pozdrav Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 69343
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by amiklic1 26.12.10 23:52

Evo, samo da se složim s tvojom zadnjom konstatacijom. Ipak, nije sve ni tako crno/bijelo. Ovu situaciju kad si bio bez opreme, hrane, sile prirode su bile protiv tebe, heb ćeš u budućnosti. Imaš iskustvo kojeg ćeš se uvijek sjetiti, ma koliko ružno bilo.

Samo naprijed...

I, da. da ne zaboravim. kad si u prirodi, neke stvari NE OSTAVLJAŠ!
Znači, što god da se dogodi, ključne stvari imaš uza se. Srestvo za paljenje vatre i nož su mi prioritet kojeg bih nosio i u vodu na kupanje, u maloj torbici oko pasa...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by girdeaux 27.12.10 1:10

Gadno je to kad ne možeš otići bezbrižno u prirodu nego moraš paziti iza svakog kamena da te nešto ne ujede. Iskreno imam velik strah od otrovnih zmija, i nebi se upustio u kročenje ne prohodanim terenima, pogotovo kad se nalaziš 3-4 km od najbliže ceste. Zato ti za ovaj podvig skidam kapu... Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870
Sva sreća ja mogu bezbrižno u prirodu...oko mene gmižu samo sljepići... =)
I pod hitno si nabavi nekakvu ćuturicu sa metalnom posudom....ovaj sistem sa konzervom ti je ok u survival situaciji, ali nema potrebe da se truješ bez veze.
Pohvala na zanimljivoj reportaži!! :bog:
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 27.12.10 13:43

girdeaux je napisao/la:Gadno je to kad ne možeš otići bezbrižno u prirodu nego moraš paziti iza svakog kamena da te nešto ne ujede. Iskreno imam velik strah od otrovnih zmija, i nebi se upustio u kročenje ne prohodanim terenima, pogotovo kad se nalaziš 3-4 km od najbliže ceste. Zato ti za ovaj podvig skidam kapu... Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870
Sva sreća ja mogu bezbrižno u prirodu...oko mene gmižu samo sljepići... =)
I pod hitno si nabavi nekakvu ćuturicu sa metalnom posudom....ovaj sistem sa konzervom ti je ok u survival situaciji, ali nema potrebe da se truješ bez veze.
Pohvala na zanimljivoj reportaži!! :bog:

Hvala :bog:
Odsjekle mi se noge kad sam vidio poskoka..lako za prvog..al drugi brate...al to bio 9/10 mjesec,sta je cudno da ih ima..al bilo je prevruce..al eto,preživih nekako Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by NAVIGATOR 27.12.10 13:43

ma nisu te zmije baš tak opasne. ja imam jednu od viksa na kalničkim obroncima, a kalnik je u europskim razmjerima poznat kao područje izrazito gusto nastanjeno zmijama otrovnicama. već sa 6-7 godina mi je tata dao da u rukavicama primim smuka i druge neotrovne zmije a sa 10 sam već hvatao poskoke i riđovke(normalno u rukavicama i s štapom) sad nisam baš ponosan na to ali uglavnom bi ih nakon proučavanja utamanio da nam se ne motaju oko kuče. kasnijih sam godina puno provodio na velebitu sa speleolozima rekognoscirajuči teren i istraživajuči špilje. kod rekognosciranja prilikom penjanja po stijenama često bi na polici u stijeni sreo poskoka, na metar dva daljine (znalo je biti i bliže) i nikom niš ja ali i svi ostali u ekipe prošli su pored a on bi uz malo siktanja nastavio drijemati. znali bi kad bi ga sreli na kamenu na livadi potpuno okružiti u gojzericama i malo ga zadirkivat da vidimo koliko je brz. zna biti poprilično brz a na gojzi bi znao ostati trag dvije točkice od uboda zuba i kapljice sline ili otrova. koža cipele bi znala na tom mjestu čak malo pobijeliti.
nije cilj ovog posta da ja ispadnem neustrašiv jer normalno da je pri svakom susretu bila i doza opreza , nego samo ukazati da zmije i nisu baš tako opasne kako ih ljudi često doživljavaju. susjeda na kalniku kad je tovario drva na prikolicu, poskok mu je upao u košulju i tri puta ga ugrizao prije nego li ga je ovaj utamanio. štef se biciklom odpeljao u 10km udaljen dom zdravlja i preživio i bez protuotrova. mada znam i slučajeve kada je susret s njima završio vrlo opasno
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by LUKSA 27.12.10 14:18

Vidio sam ovu priču tek sada i ne kužim jednu stvar, kako te struja odnjela, u čemu, na čemu , dakle plivao si ili bio na splavu ?

Malo kad pišeš pokušaj točnije objasniti situaciju i naravno da susret sa zmijom nije lijep zbog naših praznovjernih razmišljanja ali barem ga nisi ubio i to je pohvalno!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by amiklic1 27.12.10 14:32

Evo, nija ne bih želio ispast posebno hrabar, iako je to što smo svojevremeno radili zbilja jako hrabro. naime, često smo odlazili na vojni poligon iznad Knina, a gore je znalo bit' dosta poskoka oko šatora, ovisno na kojem dijelu smo boravili.

Lovili smo poskoke granama, raznim alatima koje smo radili, a na koncu, u 9. mjesecu kad spavaju na stablima neki od nas su to radili čak i golim rukama...

Strah? naravno, ali ako ne probaš, nećeš niti znati možeš li to ili ne.

Supruga i sad ima jednu narukvicu od poskokove kože koju sam napravio tako šta sam poskoka ulovio, oderao, meso ispekao i pojeo a kožu mazao Nivea kremom dugo vremena. kad je dobro upila, navukao sam je preko zelene trake US Alice ruksaka, i kako sam baš tih dana završio u Delnicama na nekoj obuci iz noćnog osmatranja, susretljiva krojačica u vojarni zašila mi je čičak trake na dva kraja narukvice.

Inače, kad sam tog poskoka derao, ispod gornje kože bila je potpuno nova, sjajna koža koju sam uzeo za narukvicu. valjda mu je bilo vrijeme za mienjanje kože uskoro ;-)...

Šta se tiče ubijanja zmija, to smo radili baš zbog obuke preživljavaja, ne iz obijesti. Jeli smo i gušterice, velike zelembaće i slično...

Trebalo je naučiti kako ga uloviti, očistiti i spremiti...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Ikarus 27.12.10 15:16

@ludi rus lijepo iskustvo si steko :bog:

pitanje jesi biošta po brdu sv.križ preko puta vojarne bribirski knezovi?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 27.12.10 15:55

@NAVIGATOR-Hvala na savjetima,i svake pohvale Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 747986
@LUKSA-Plivajući.Inače nije za zahebanciju jer su poznati slučajevi utapanja radi raznih vireva.
@ikarus Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 747986 hvala
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by rinos 27.12.10 20:54

Odsjekle mi se noge kad sam vidio poskoka..lako za prvog..al drugi brate...al to bio 9/10 mjesec,sta je cudno da ih ima..al bilo je prevruce..al eto,preživih nekak

iz Šibenika si,trebao bi znati da nije niti malo ćudno vidjeti poskoka(zmije) u tom periodu,može ih se naći (kada je toplije vrijeme,ugodno razvaljene na suncu)i u 12. mjesecu...

u 9. mjesecu kad spavaju na stablima neki od nas su to radili čak i golim rukama...

to penjanje na grane je razlog zašto ih zovu poskoci,može izgledati kao da su skočili na tebe Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 877312

a što se hrane tiče,bio si okružen s njom,bar dagnji ima na bacanje u Prokljanskom jezeru Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 690498

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. IMG_8885%20%282%29

jesi ovde negdje zaglavio? Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 350615
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by amiklic1 27.12.10 21:15

Dagnje, priljepci, vlasulje (pržene u tavi), morski krastavci (oguli se unutarnja strana kože, najbolji su oni s bijelim točkama po smeđem tijelu jer se najlakše gule, ima okus kao slanina), morski ježinci (žute mrvice iznutra...

Pa sve iz mora se jede...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 27.12.10 21:41

rinos je napisao/la:
Odsjekle mi se noge kad sam vidio poskoka..lako za prvog..al drugi brate...al to bio 9/10 mjesec,sta je cudno da ih ima..al bilo je prevruce..al eto,preživih nekak

iz Šibenika si,trebao bi znati da nije niti malo ćudno vidjeti poskoka(zmije) u tom periodu,može ih se naći (kada je toplije vrijeme,ugodno razvaljene na suncu)i u 12. mjesecu...

u 9. mjesecu kad spavaju na stablima neki od nas su to radili čak i golim rukama...

to penjanje na grane je razlog zašto ih zovu poskoci,može izgledati kao da su skočili na tebe Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 877312

a što se hrane tiče,bio si okružen s njom,bar dagnji ima na bacanje u Prokljanskom jezeru Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 690498


Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. IMG_8885%20%282%29

jesi ovde negdje zaglavio? Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 350615

Znam u vezi hrane..al imao sam što jesti pa...
Da,iza te ''izbočine s desne strane obale..izgleda kad gledaš s visoka ko trokut..nakon 500 metara od izbočine ima jedna ko uvalica da tak kažem Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 747986
A Vi ste odavde negdi ? Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870 :bog:
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by rinos 27.12.10 22:12

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. IMG_8889%20%282%29

često prolazim Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 990630
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 28.12.10 13:14

Drago mi je Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 747986 ic cu sad cesce na prokljan to oko kanala,pa ak se budem utapa računam na Vas Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by skyrunner 09.01.11 20:24

amiklic1 je napisao/la:Evo, nija ne bih želio ispast posebno hrabar, iako je to što smo svojevremeno radili zbilja jako hrabro. naime, često smo odlazili na vojni poligon iznad Knina, a gore je znalo bit' dosta poskoka oko šatora, ovisno na kojem dijelu smo boravili.

Lovili smo poskoke granama, raznim alatima koje smo radili, a na koncu, u 9. mjesecu kad spavaju na stablima neki od nas su to radili čak i golim rukama...

Strah? naravno, ali ako ne probaš, nećeš niti znati možeš li to ili ne.

Supruga i sad ima jednu narukvicu od poskokove kože koju sam napravio tako šta sam poskoka ulovio, oderao, meso ispekao i pojeo a kožu mazao Nivea kremom dugo vremena. kad je dobro upila, navukao sam je preko zelene trake US Alice ruksaka, i kako sam baš tih dana završio u Delnicama na nekoj obuci iz noćnog osmatranja, susretljiva krojačica u vojarni zašila mi je čičak trake na dva kraja narukvice.

Inače, kad sam tog poskoka derao, ispod gornje kože bila je potpuno nova, sjajna koža koju sam uzeo za narukvicu. valjda mu je bilo vrijeme za mienjanje kože uskoro ;-)...

Šta se tiče ubijanja zmija, to smo radili baš zbog obuke preživljavaja, ne iz obijesti. Jeli smo i gušterice, velike zelembaće i slično...

Trebalo je naučiti kako ga uloviti, očistiti i spremiti...
u svakom slučaju pohvalno i poželjno znanje(uhvatiti,oderati i i speći zmiju,gugija itd).tu sam dosta tanak ali uskoro mislim to svladati.mislim da nakon prvi put bude lakše.btw,kakav okus ima zmija?
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 44
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by baracuda 09.01.11 20:35

kakav okus ima zmija....
ovisi kak ju pripremiš i koliko si gadljiv...
davno sam ju probao ali mislim da je slična okusom nekakvoj ptici sa ražnja
uz dosta soli prolazi puno lakše u grlo(još kad ne znaš da je zmija ide još lakše)
meni je bolja ak ju režeš na duže komade cca 10 cm pa rasporiš nego na kolutiće
i jedno i drugo možeš na ražanj tj na štap(metalni )od ražnjiča napiknuti i udri
eto za početak....
baracuda
baracuda
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 60
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.01.2011

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Mladen 09.01.11 21:18

Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 09.01.11 23:04

baracuda je napisao/la:kakav okus ima zmija....
ovisi kak ju pripremiš i koliko si gadljiv...
davno sam ju probao ali mislim da je slična okusom nekakvoj ptici sa ražnja
uz dosta soli prolazi puno lakše u grlo(još kad ne znaš da je zmija ide još lakše)
meni je bolja ak ju režeš na duže komade cca 10 cm pa rasporiš nego na kolutiće
i jedno i drugo možeš na ražanj tj na štap(metalni )od ražnjiča napiknuti i udri
eto za početak....
Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 806172
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Fesch 22.06.11 14:41

baracuda je napisao/la:kakav okus ima zmija....
i jedno i drugo možeš na ražanj tj na štap(metalni )od ražnjiča napiknuti i udri
eto za početak....

Sorry za offtopic, ali moram pitati-zasto si u zagradi stavio metalni? Po tome sto si stavio dobio sam dojam da ne bih valjalo kad bih koristio drveni stap. Samo pitam, ako kad budem jeo zmiju, da je ne nabijem slucajno na krivi stap Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870 Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 469245
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by beargrylls12 22.06.11 16:16

Pa nije baš ljep osjećaj stvarno ugledat zmiju kad najmanje očekuješ naravno,ali uvijek prije kretanja provjeri da li je sve na mjestu i da li su sve potrebne stvari spremne
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Šimun 23.06.11 4:09

beargrylls12 je napisao/la:Pa nije baš ljep osjećaj stvarno ugledat zmiju kad najmanje očekuješ naravno,ali uvijek prije kretanja provjeri da li je sve na mjestu i da li su sve potrebne stvari spremne


Yapp,naročito u stresnoj situaciji..

@Fech,može i obican stap,al prije nauči guliti je,danas popodne idem na 4dnevnu avanturicu,ako bude koja,pokušat ću uhvatit pa pokazat..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Fesch 23.06.11 13:53

Ok, svakako to napravi, bas me zanima kako to ide Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. 368870
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Igra i ''podcjenjivanje'' prirode. Empty Re: Igra i ''podcjenjivanje'' prirode.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.