FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Kaj s FORUMOM? Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Kaj s FORUMOM? Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Kaj s FORUMOM? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kaj s FORUMOM? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kaj s FORUMOM? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kaj s FORUMOM? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kaj s FORUMOM? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kaj s FORUMOM? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kaj s FORUMOM? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kaj s FORUMOM? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kaj s FORUMOM? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kaj s FORUMOM? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kaj s FORUMOM? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kaj s FORUMOM? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kaj s FORUMOM? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kaj s FORUMOM? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kaj s FORUMOM? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kaj s FORUMOM? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kaj s FORUMOM? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kaj s FORUMOM? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kaj s FORUMOM? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kaj s FORUMOM? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kaj s FORUMOM? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kaj s FORUMOM? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kaj s FORUMOM? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kaj s FORUMOM? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kaj s FORUMOM? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kaj s FORUMOM? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kaj s FORUMOM? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kaj s FORUMOM? Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kaj s FORUMOM?

+22
mastershooter45
Pomorac
Nino G
Samobaniran
Igsy
Aries
igi2
loser
kengur32
Levi
tigi
WILLY
Mladen
damjan
LupusREBEL
Orange
neon
bushman
Adept
Wild Wolf
Marko
Mraz
26 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mraz 05.09.10 13:53

Ljudi da vas cujem, na koji nacin bi VI promjenili forum na bolje!?

Kvaliteta foruma drasticno je pala zadnjih mjeseci i vrijeme je da se svi kolektivno potrudimo i probamo nesto napraviti. Svaka cast staroj gardi koja usprkos svemu i dalje otvara kvalitetne teme i radi zanimljive recenzije, no vecina korisnika se jednostavno uljenila (ili se nije niti pokrenula) ili otisla s foruma. Isto tako znam da ima korisnika koji imaju puno toga za reci ali aktivno ne sudjeluju u radu foruma. Njih molim da se pridruže raspravama te svojim znanjem i iskustvom pridonesu "novom" forumu.

Po meni osobno trebamo više strogih moderatora, koji ce bez pardona brisati sav chat i postove nevezane uz temu, ako je tema ozbiljnijeg karaktera. FAQ teme kao sticky na svim vaznijim (a svi su nekome vazni) podforumima sa odgovorima na osnovna i stalno postavljana pitanja kako bi se izbjegle jedne te iste teme. Kvalitetni vodici za kupovinu opreme, izradu sklonista i svega ostalog zbog cega smo vecina i dosli na ovaj forum. Vremena i prostora za zezanciju i "prijateljsko druzenje" ce uvijek biti.

Molim vas da se na ovoj temi suzdrzite od rasprava nevezanih uz temu i provokacija. Pisite svoje prijedloge i konstruktivne kritike pa mozda nesto na kraju i dogovorimo.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Marko 05.09.10 14:00

ja mislim da trebamo krenuti u šume itd. ovo je i poanta foruma. previše se piše o opremi itd. ovo je forum preživljavanja(improvizacija, bushcraft) a ne opreme.(ona je potrebna dakako, al netreba pisati litanije o tome.) ovako ja to doživljavam.

osobno sam odlucio doprinositi forumu samo slikama iz prirode(pošto sam često u njoj, ne toliko iz ljubavi koliko iz drugih razloga-drva itd). drugih postavljanja slika cu se suzdrzavati.

pozdrav

Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Wild Wolf 05.09.10 14:05

yep,trebali bi više aktivnijih i strogih moderatora. trebali bi više raspravljati o izradi hladnih oružja,jer je nemoguće napraviti vatreno oružje u prirodi npr.,trebali bi učiti jedni od drugih o izradi skloništa,ishrani,tragovima,lovu,ribolovu itd. itd. malo da se piše o preživljavanju... Kaj s FORUMOM? 69343
Wild Wolf
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 687
Godine : 37
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Adept 05.09.10 15:28

Što ovom forumu treba (po mome mišljenju):
1 - PRVO I OSNOVNO - novi moderatori koji rade svoj posao KAKO SPADA, a ne pozeri i šovinisti do kosti,
2 - pisati o onome što voliš I ZNAŠ i stajati iza toga što si napisao,
3 - biti uljudan prema ostalima (izričaj i odnos prema drugima, ali i pošteno postanje relevantnih stvari, a ne bilo čega), te zadržavanje osnovne razine trpeljivosti i osnovnog kućnog odgoja u situacijama sukoba mišljenja, a koje su poželjne za svaki zdravi forum i nenametanje svojeg mišljenja i pogleda na stvari kao da je to jedino ispravno Bogomdano mišljenje - to je odlika nepristojnosti i gluposti onoga tko se tako postavlja.
Eto...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by bushman 05.09.10 15:34

Pozdrav prijatelji!
Sa forumom se desava isto ono sto se desava sa vecinom foruma.
Sve pocne lepo,mnogo dobre volje,a onda krene sa lecenjem kompleksa i nametanjem od strane ljudi koji uglevnom prosipaju pamet koju su pokupili na raznoraznim slicnim forumima.
Poznacete ih po tome sto u svoje postove ne unose sopstvena iskustva,vec sve potkrepljuju nekim linkovima ili pak uvredama i prozivanjima onih koji se konfrontiraju sa njima.
Takodje se poznaju po tome sto cesto sami sebi protivrece,ali to mogu da provale pazljivi pratioci tema,a da su ujedno i dobri poznavaoci materije.
Stradaju oni koji zele da nauce nesto ovde,a padaju na dobro upakovane price.
Nije mi namera da bilo koga kudim i prozivam,niti da bilo koga reklamiram ovde,ponajmanje sebe.
Ima ovde kvalitetnih ljudi koje cenim,dobro pisu,i relativno cesto ispratim sve to.
Pitam se samo,zbog cega se niko ne seti da prozove te silne strucnjake na teren pa da prikazu prakticno ta svoja znanja.
Ovako na forumu,pod izmisljenim imenom,i ja bih mogao pisati o nuklearnoj fizici,ili necem drugom.
A naravno,nemam blage veze sa tim.
Cemu onda nervoza?
Zato mislim da je dobro da se dolazi na susrete koje organizuje skola,te da ce se tamo videti koga treba uvaziti.
Sto se tice susedstva,geografski jesmo vasi istocni susedi,kao sto ste vi nasi zapadni.
U cemu je problem?
I istok i zapad nose svoje dobre i lose strane,neko voli jedno,neko drugo,i kod vas i kod nas.
A zasto bi to nekoga vredjalo?
Mnogo je gluposti koje odvracaju paznju od ovde bitnih tema,pa sam i ja misljenja da bi moderatori morali biti malo stroziji.
I jos jedna stvar,na svim ovakvim forumima,noz je ono oko cega se najvise raspravlja.
Sve se svodi na ono pubertetlijsko ko ima veci i ko bolje...da prostite.
Pratim ovu temu iskljucivo kao ljubitelj nozeva,ali ako sebe posmatram kao prakticara u boravku u prirodi,mislim da smo svi ovde malo doprineli razradi daleko vaznijih tema za ovaj vid aktivnosti.
Nadam se da nisam nikoga uvredio,jer mi to i nije bila namera.
Namera mi je da skrenem paznju na to da se jedino na terenu sticu prava znanja,i da jedino na terenu mozemo uvideti sta stvarno vredi,a sta ne.
Ono sto je meni mozda idealno,ne mora odgovarati drugom,i glupo bi bilo da to namecem.
Posteno je da iznesem svoj stav i iskustvo,da na taj nacin nekome prosirim mozda vidike,a na njemu je da prihvati ili odbaci.

bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Adept 05.09.10 15:36

Pošteno!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by neon 05.09.10 15:41

Usudio bih se dodati da ovom forumu nedostaje pismenosti. Clanovi koji krenu nesto pisati trebali bi se potruditi da njihove recenice budu sto razumljivije. Nemojte bjezati od pravilne upotrebe interpunkcije, velikog i malog slova te provjere gresaka u tipkanju (ispravite uocenu gresku pa makar to sutra napravili).

Siguran sam da je vecina pogresaka napravljena iz cistog nemara, a ne iz nepismenosti clanova. Pravopis imamo zato da bi se bolje razumjeli u pisanoj formi, a kako se na forumu komunicira iskljucivo pisanjem mislim da je vrijedno potruditi se da vasa poruka bude sto bolje shvacena.

neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Orange 05.09.10 15:44

Moderator ne treba biti strog.

Treba biti pristojan i pravičan. I prisutan. To je dovoljno.
Ovi dosadašnji (izuzev Tigija donekle) nisu ni blizu navedenim karakteristikama.

I uvek ih neko servira. Ako je forum neovisan od škole preživljavanja moderatori treba da budu izglasani a ne tek tako postavljeni iako su i ranije znali biti jako drski prema drugima i rušiti ugled i foruma i sebe. Ako je neko prirodno bezobrazan, onda mu samo majka može pomoći, a ako ona neće ili ne može, treba mu ograničiti djelovanje.

Takođe, ako neko postavi recenziju nekog brenda ona obavezno mora biti sa anketom. U suprotnom, mnogi ovde mogu da reklamiraju svašta pod pokrićem "iskustva" a u biti iz koristoljublja. Ili ličnog EPP-a.
.

Orange
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 43
Lokacija : svemir
Datum registracije : 02.08.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by neon 05.09.10 18:44



Odgovornost za forum imaju iskljucivo njegovi vlasnici. Clanovi mogu samo predloziti vlasnicima ili moderatorima kako da ucine forum boljim. Da li ce ih vlasnici poslusati ovisi samo o njima.

Sjecam se da sam vec jednom pisao u slicnoj temi gdje se jedan clan pozalio na razvodnjavanje foruma poplavom mladih clanova. Neki od mojih prijedloga su uvazeni, ne u potpunosti, ali je zbog toga djelomicno prociscen najpoplarniji podforum - onaj o nozevima.

Svoj apel za pismenost bi prosirio i apelom za informativnije imenovanje tema. Tema naslovljena sa "ufff" ili "Kaj s FORUMOM? 747986" nikome nista ne govori, kao ni desetak tema naslovljenih "moj noz" ili nekom vrlo slicnom varijacijom. Razumijem da netko zeli pokazati svoj novi noz, ali bi onda to trebao dopuniti sa svojim nickom ili imenom noza ili sa oba podatka.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by neon 05.09.10 20:17





Vjerujem da se zeli pokazati kako bi sad moderatori trebali intervenirati i pocistiti raspravu od nerazumljivih i neinformativnih postova koji nicemu ne pridonose temi jer nitko ne zna sto bi trebali znaciti. Naime, pisanje da iskljucivo sam sebe razumijes nema bas puno smisla, a nema nikakvog smisla pisati nekom drugom nesto sto samo posiljatelj razumije.

Obicno na forumima postoji neki sustav upozorenja koja se dodjeljuju korisnicima za krsenje pravila na forumima, spamanje konstruktivnih rasprava i slicna nedjela koja narusavaju kvalitetu foruma. Odreden broj upozorenja dovodi do ogranicavanja sloboda pisanja. Mozda bi vlasnici foruma mogli razmisliti o takvim mjerama. Naravno, one nemaju smisla ukoliko ih ne provode sposobni i angazirani moderatori.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Orange 05.09.10 21:55

Pokretač teme je imao na umu mogući razvoj situacije:
Molim vas da se na ovoj temi suzdrzite od rasprava nevezanih uz temu i provokacija. Pisite svoje prijedloge i konstruktivne kritike pa mozda nesto na kraju i dogovorimo.

Bilo bi lijepo da ga ispratimo pošto je tema stvarno na mjestu.


Zadnja promjena: Orange ball; 06.09.10 23:15; ukupno mijenjano 1 put.

Orange
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 43
Lokacija : svemir
Datum registracije : 02.08.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by LupusREBEL 06.09.10 11:48

Ljetno vrijeme nosi svoje, naravno da je u ljetno vrijeme stalo sve, sad kad dođe zima bit će i kvalitnijih rasprava, slika i proučavanja pogrešaka i grešaka. Forum je okej i netreba sad nikog prozivat ili forisirat. Brisanjem nekih postova i tema bez nekog logičnog objašnjenja i strožih moderatora otjerat će te ljude s foruma, iskustva u tom imam, dali će mod ili/i admin postupit ispravno? I oni su ljudi od krvi i mesa, nisu profesionalci u vođenju nekih debata i na svim poljima, pa isključivanjem nekih članova, brisnjem nekih tema i postavo može doć do iritacije istih ili drugih članova, te strah od slobode pisanja jer će se svaki član zapitat: "Jeli smjem to napisat da me ne baniraju ili obrišu taj post?" a usput zvat na aktivnost istih članova postaje nelogično. To sam doživio na par foruma a i ja sam bio u sličnoj nedoumici. Nakraju na takvim forumima sam i bio baniran jer sam javno bio prozvao na ljude s takvim ponašanjem. A i ja sam bio u takvoj situaciji da na svojim forumima pita: "A što sad dalje?" jednostavno sam ih zaključo i otišao ili predao adminske ovlastima drugim, jer teško je protiv nekih dvojice-trojice se borit a kad pogledaš aktivnost ta dvojica-trojica su većinom na forumu. Što dalje? Ništa, mod i admin trebaju odlučit, ali za mene, pustit nek teče kako teče uz korekciju i opomenu drugima da nerazvodnjavaju temu, na svom forumu uvjek sam znao napisat, rađe otvorite novu temu nek razvodnjavat staru, pretežno postove koje su bile svađe, samo sam prebacio u "Svađaonicu" i pustio tamo da ljudi pišu što žele i kako žele...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Orange 06.09.10 12:00

Sad mi nije jasno: ti baniran sa nekoliko foruma, zaključao svoje, napustio druge i stigao ovdje jer ti ovakvo stanje odgovara? Dobro je znati da ima nekog kome ovo sve paše.
A ovo si dobro napisao:
"Jeli smjem to napisat da me ne baniraju ili obrišu taj post?"
. Svatko UVJEK treba o tome da razmisli. Ali ovde to ne rade ni moderatori.
Ali ako netko piše pristojno i istinito, nema se čega bojati, ne?

Orange
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 43
Lokacija : svemir
Datum registracije : 02.08.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by LupusREBEL 06.09.10 12:20

Ne, krivo si protumačio pisanje, naravno svako čita kak mu paše. Proguglaj malo pa ćeš vidjet da sam na dost foruma aktivan ne na samo na ovom, naravno, da su moji forumi aktivni, pa nisam novce bacio da bi forum bio zatvoren. Neću pisat koji forumi kako rade moderatori, ali najlakše je njih prozvati i pitat kako rade. I zašto nebi smio itko napisat što misli neko prije neg što posta? Naravno da post nije uvredljiv...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mraz 06.09.10 12:29

LupusREBEL je napisao/la:. I zašto nebi smio itko napisat što misli neko prije neg što posta. Narvno da post nije uvredljiv?

Lupuse u time i jest stvar, previse postova koji se stave su ciste provokacije. Ako nisu provokacije onda su SPAM odgovori tipa " Kaj s FORUMOM? 393492 ", "slazem se", "hehe" koji unistavaju zanimljive teme jer da bi dosao od jednog do drugog poucog dijela moras proci kroz more takvih postova. Zato je po meni prvi o osnovni razlog pada kvalitete u temama upravo manjak moderatora koji bi bez pardona brisali takve i slicne postove. Znam da modovima ovo nije posao i da imaju i svojih pravih obaveza i problema, ali u tom slucaju neka se stavi natjecaj za jos moderatora i sigurno ce se naci korisnika koji su sposobni i toga bi se primili.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by LupusREBEL 06.09.10 12:47

To je na svim forumima problem, neki forum je to najlakše sredio, zabranio je takve postove u forumu, te kad ti moderator ili admin obriše post ili ga prepravi dobiješ i pp zašto ti je post obrisan ili prepravljen, a dolje u postu stoji tko ga je prepravio i zašto. K'tomu neki forumi imaju deset najviše petnajst smajlova da nerade cirkus od foruma. Neki forumi se ponose po broju klikova, neki po broju članova, neki po broju tema, neki po broju postova, gdje se radi grdna greška jer treba biti po kvaliteti foruma a ne po kvantiteti foruma. Kad sam bio admin na jednom forumu baš sam i takvih par poruka dobio u stilu "kaj će meni jedan forum s stotinjak članova određivat..." dok na njegovom forumu čim se kosiš s njegovim mišljenjem popušiš ban, ili nepostaš deset dana dobiješ opomenu pred ban a nakon mjesec dana i ban.

Što nema dovoljno moderatora su krivi admini jer oni odlučuju koji korisnici mogu i/ili nemogu postat moderatori a ne korisnici foruma.

Što kao korisnik foruma ili njegov član ti možeš, poslat evetualno pp moderatoru ili administratoru da ispravi ili obriše nečij post, a opet sve je na njima kako će postupit.


LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mraz 06.09.10 12:59

E pa tome ja ovdje tezim, da se postovi koji nemaju nikakvu vrijednost jednostavno brisu bez pardona a autorima se samo javi razlog brisanja.

Forum ima puno korisnika i admin isto ne moze sve snimati da vidi tko bi mogao biti dobar mod ili ne. Zato svi koji smatraju da su zasluzili tu funkciju mogu napisati svoje razloge i javiti se adminu tj. Nauhualli sa molbom za moderatorske ovlasti.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by LupusREBEL 06.09.10 13:47

Neznam kako to riješit jer npr moji forumi se nebave ovako teškom tematikom, jer ovdje kriva informacija može biti ključna između smrti i života (samo mali primjer, netko stavi slike od otrovne gljive i napiše da je ta gljiva jestiva, čovjek može smrtno stradat) moji forumi su istraživačkog tipa i o kvartu gdje sam proveo većinu svog vremena (tako da nije bitno jeli klima komora imalu usis zrako od dvjesto ili dvjesto pedeset lidara na sat i slično) o svemu tome moraju odlučit administratori.
Osobno, ovo mi je hobi, otić u šumu samo s par stvari i biti u njoj par dana, kad hobi pređe u obavezu postoji mogućnost da mi postane teret a viška tereta se najlakše riješit. Sad tko je spreman prihvatit taj dio tereta nek se prihvati.
Ja, osobno, mislim da se netreba gušit sloboda konstruktivnog pisanja, kao što su neki pisali i ogramtičkim greškama, dali ja napisa: "Mljeko je bijelo" ili "Mljeko je belo" ili "Mleko je belo" važno je da ljedi shvate da je to i to mljeko te i te boje, ostalo je nebitno.
Dali su susjedi istočno od nas ili komšije, nebitno, bitno je da je istočno ta i ta država i/ili taj i traj grad, šuma ili bilo što. Ostalo je prepirka bezrazložna. Napisao sam već, pisat pro bono, ad acta i slične rečenice nisu kostruktivne jer ih mnogi nerazumiju. Bolje napisat to ću napraviti besplatno nego pro bono, i slično.
Ali to je moje mišljenje, ipak ima i Klaićev i Anićev rječnik pa nađem što mi koja riječ treba, tako i s kajkaviskim rječnikom, dalmatinskim ili srpskim, lako se da prevest, ali, opet trebaju biti postovi i savjeti razumljivi i za prosječnog čitača postova i nedovodit ga u zasbludu daje npr zelena muharka jestiva gljiva. Ili što činili u prirodi sve legalno jer većina ljudi prešutno prelaze prek toga. A čovjek je najtaniji po djeci i po novčaniku, nitkome neće biti drago ako mu djete strada jer je na nekom "tam forumu o preživljanju" od nekog tam "LupusREBEL-a" pročitao da je zelena muharka jestiva, mislim da bi taj čovjek osobno se potrudio nać tog "LupusREBEL-a" i zatuć ga maljem, ili, nikom se neda baš u ovoj situaciji platit astronomske cifre jer nije bio upoznat što je zakonski dozvoljeno a što ne. A kamoli da mu djete mazne plaću i kupi neki nož, šator, ruksak koji je netko preporučio da bi klinac ispa frajer pred društvom jer ima najbolju opremu.
Mislim da je savjeta dosta, treba na sve upozorit, ovo je preživljavanje u kontroliranima uvjetima a i ti uvjeti mogu se pretvoriti u stvarnost i ovisiti o životu i smrti.
Tako da sve ove teme treba uzeti u obzir i paziti se što pisat jer i jedan nesmotren savjet može nekog koštat od novaca do života.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by damjan 06.09.10 14:42

5 koraka do boljeg foruma:

1. moderatori bi trebali brisati netočne ili nepotrebne postove
2. korisnici bi trebali ili postavljati pitanja ili odgovarati samo na ona u koja se razumiju iz vlastitog iskustva
3. i korisnici i moderatori ne bi smjeli pisat nepotrebne gluposti
4. svi bi trebali biti tolerantniji i prestati mjeriti ko ima veceg
5. svi bi trebali rjeđe biti na forumu, a češče u prirodi
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Orange 06.09.10 17:13

Pa kad se čovjek bolje zapita koji od ovih 5 uslova je trenutno zadovoljen šta imamo kao odgovor?

Orange
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 43
Lokacija : svemir
Datum registracije : 02.08.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mladen 06.09.10 18:36

Pozdravljeni !

Vidim da ima ljudi koji su primjetili da treba promjene na forumu...
Uprava foruma koja bi trebala biti u sastavu ..

admin - nahuali ( 29 . 06 . zadnji posjet)

moderatori-tigi, Stoney,luksa i vuk ( najnoviji posjet 03. 09 . tigi )

admin -autor foruma

https://survival.aforumfree.com/pravila-foruma-i-obavijesti-f14/upravni-tim-foruma-t1411.htm

Forum još dobro funkcionira a da zapravo nije kontroliran..

Ne vjerujem da se bude isplatilo da bude aktivan..
ako nebude neke kontrole bude se ugasio..

Predlažem da svi mi budemo kontrola ovoga foruma..
jer ipak u taj forum uloženi su novci autora..
vrijeme i trud svih nas koji smo na njemu pisali ..

Neki od vas su prekršili mnoga pravila ..

Još jednom svi si pročitajte pravila foruma..
Pišite po pravilima...
Bude svima jednostavnije..

Razgovore nevezane za temu pišite u relaxu...
Za svađe i jače kritike otvorite nove teme ..
U podforumu za registrirane članove..

Imam saznanja da je forum kontroliran od strane policije i raznih inspektorata...
Pamet u glavu...

Ako netko griješi nek ga prvi koji primjeti upozori...
Jedino prijatelj prijatelju veli da mu je obraz prljav..
dali to bio neko maloljetan ili koji od moderatora..
za sve vrijede ista pravila...

Pišite jedan post ali taj post nek daje neku poruku..

Tematika je jako raširena ..
Predložite ljude za moderatore...
Otvorite ankete...

Nisam ni gazda ni neki mudrac...
Samo želim forumu da diše i opstane...





Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mladen 06.09.10 19:16

Mrazomor ...

Odbio ulogu moderatora zbog vremena...

ja ga lično danas opet predlažem za moderatora...


Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Marko 06.09.10 19:44

forum bi trebao imati više modova ak se ne varam. ja predlažem i Adepta ako mogu biti toliko slobodan. (Isprika Adeptu ako se moj prijedlog cini nepristojan)

:bog:
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by WILLY 06.09.10 20:00

adept i navigator su moj izbor Kaj s FORUMOM? 393492
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Orange 06.09.10 20:40

Adept, Nino G, Franco G, Mrazomor, Bushman, Legion 66. Treba imati i Rinosa u vidu, kao i mlađe snage kao npr. Marko (alias LachBe). Dećko je veoma Ok i korektan.
Ima još pristojnog svijeta koji to zaslužuje.

@ vuk:
Ako si i dalje ovdje prisutan, onda molim otključavanje one teme "o dva vuka". Zaključao si je sa svojim pozdravom a mislim da si loše razumeo da je tu bilo nešto protiv tebe. Naprotiv, tema je bila samo alegorična i filozofski nastrojena i kao takva se nalazi u baru Pri-Beti.
Kaj s FORUMOM? 445616

Orange
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 43
Lokacija : svemir
Datum registracije : 02.08.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by neon 07.09.10 0:14

vuk je napisao/la:
Ako netko griješi nek ga prvi koji primjeti upozori...
Jedino prijatelj prijatelju veli da mu je obraz prljav..
dali to bio neko maloljetan ili koji od moderatora..
za sve vrijede ista pravila...

U tom duhu bi te Vuce zamolio da koristis standardni nacin pisanja hrvatskog jezika. Tri tockice imaju svoju svrhu u pisanoj formi, a ona sigurno nije da zamijene svu drugu postojecu interpunkciju. Takoder ne vidim razlog za lomljenje jedne recenice na vise isprekidanih redova.

Pisem ti to zato sto zelim procitati tvoje postove, ali u ovakvoj formi je to malo naporno.

Nemoj moju kritiku shvatiti kao zlonamjernu. Kad na brzinu prelistavam neki topic primijetio sam da sve sto se teze cita preskacem. Vjerujem da ima jos korisnika koji slicno rade, a cilj je da se sto bolje razumijemo. Zar ne?
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mladen 07.09.10 6:30

Prihvačam kritiku !
Malo mi bude teže mjenjati stil pisanja , ali potrudiču se.
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Mraz 07.09.10 8:20

Slažem se s ovim kaj je Neon napisao. Imaš zanimljive postove ali ih je teže pohvatati kada tako lomiš rečenice i stavljaš točke na kraju svakog reda.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by damjan 07.09.10 8:27


stil pisanja je nebitan...
bitno je ko šta piše..
ako znate citat...
znat cete procitat...
i ako je ovako napisano..

vuk je pjesnik i zato pise u stihovma Kaj s FORUMOM? 747986

Nisam ovako pisao da bi nekog provocirao, nego čisto da vidim kako mi leži taj vukov haiku! Sad vidim da mi ne leži Kaj s FORUMOM? 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by neon 07.09.10 9:18

vuk je napisao/la:Prihvačam kritiku !
Malo mi bude teže mjenjati stil pisanja , ali potrudiču se.

Cini mi se da nisi bio pisao tako izlomljeno i s tockicama kad je forum tek pocinjao (ja tada nisam bio registriran, vec sam samo citao) pa vjerujem da ces se brzo prilagoditi (vratiti).

Kao sto rekoh, nisam mislio nikoga uvrijediti svojim napisom, a najmanje tebe Vuce. Vjerujem da ce se vise forumasa predvodenih Vukovim primjerom potruditi oko kvalitete pisanja, a sve u smislu podizanja kvalitete foruma.

Ne bi volio da me smatrate napornim po tom pitanju. Greske u pisanju se uvijek potkradaju, svima, ali se jasno vidi kada se netko trudi napisati smislen post, a kada nekog nije briga. Uostalom vidi se i u kvaliteti samog posta.

@damjan

Snasli bi se i u puno gore napisanom tekstu, ali cemu se snalaziti kada se mozemo pridrzavati seta jednostavnih pravila koje smo svi naucili u skoli. Doista ne treba puno truda da se od jednog posta napravi lako citljiv i razumljiv tekst. Dovoljno je procitati ga jednom prije postanja i popraviti uocene pogreske. Zato imamo tipku preview.

Na kraju krajeva kada te nije briga kako pises ne povecavas samo vjerojatnost da te netko ne razumije ili krivo razumije nego osobama koje to citaju prenosis poruku da ne maris previse oko toga sto si napisao, ali i da ne maris previse i za njih kao konzumente tvojeg napisa.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM? Empty Re: Kaj s FORUMOM?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.