FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Sukob u Ukrajini Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Sukob u Ukrajini Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Sukob u Ukrajini Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Sukob u Ukrajini Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Sukob u Ukrajini Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Sukob u Ukrajini Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Sukob u Ukrajini Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Sukob u Ukrajini Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Sukob u Ukrajini Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Sukob u Ukrajini Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Sukob u Ukrajini Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Sukob u Ukrajini Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Sukob u Ukrajini Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Sukob u Ukrajini Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Sukob u Ukrajini Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Sukob u Ukrajini Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Sukob u Ukrajini Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Sukob u Ukrajini Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Sukob u Ukrajini Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Sukob u Ukrajini Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Sukob u Ukrajini Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Sukob u Ukrajini Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Sukob u Ukrajini Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Sukob u Ukrajini Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Sukob u Ukrajini Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Sukob u Ukrajini Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Sukob u Ukrajini Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Sukob u Ukrajini Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Sukob u Ukrajini Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Sukob u Ukrajini Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Sukob u Ukrajini

5 posters

Go down

Sukob u Ukrajini Empty Sukob u Ukrajini

Postaj by studengora 21.02.22 20:17

Danas je Rusija priznala tzv donbas...situacija se jako zakuhala.
Ako krene otvoreni rat između Rusije i Ukrajine bit će ogroman broj žrtava i na jednoj i na drugoj strani.
Ali nije to problem za nas u Hrvatskoj...ono što je bitno je da bi se sukob mogao proširiti i na druge države europe.
Ako bude tako...sve će poskupjeti,a nakon nekog vremena nastat će i nestašica osnovnih prehrambenih namirnica.
Ukrajina i Rusija su najveći izvoznici žitarica u svijetu...ne treba to zaboraviti...
Uglavnom,morat ćemo se dobrano "stisnuti" i znanje preživljavanja će mnogo vrijediti.
Što vi mislite o tome?

studengora
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 54
Lokacija : Opatija
Datum registracije : 09.02.2022

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by Lawman 24.02.22 11:49


Ne treba sa time zamarati, kada ne možeš utjecati na to.
Neće doći do apokalipse.

U rat, naravno ne idem. Neka ratuju ovi bolji od mene.
Sukob u Ukrajini 4294461010
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by termit520 25.02.22 14:28

studengora je napisao/la:Danas je Rusija priznala tzv donbas...situacija se jako zakuhala.
Ako krene otvoreni rat između Rusije i Ukrajine bit će ogroman broj žrtava i na jednoj i na drugoj strani.
Ali nije to problem za nas u Hrvatskoj...ono što je bitno je da bi se sukob mogao proširiti i na druge države europe.
Ako bude tako...sve će poskupjeti,a nakon nekog vremena nastat će i nestašica osnovnih prehrambenih namirnica.
Ukrajina i Rusija su najveći izvoznici žitarica u svijetu...ne treba to zaboraviti...
Uglavnom,morat ćemo se dobrano "stisnuti" i znanje preživljavanja će mnogo vrijediti.
Što vi mislite o tome?

Pa kolega na prvom mjestu ja bi rekao da na prvom mjestu ovo nije forum za politicke teme....za ta sranja imas HTV, pa mozes gledat hvatski sabor.
Na drugom mjestu ti mogu kazat da ne vjerujes vijestima niti 1%...(to ti govori neko ko gleda vijesti jedan put u 2-3 godine, neko ko gleda samo osmrtnice a televiziju ne gleda ima jedno 20 godina vec)...jer vijesti, online portali i sva ta ostala ljigava smetala su dizajnirana, postoje i funkcioniraju samo na temeljima jedne stare dobre stvari, a ta stvar se zove PROFIT.
trebas poslusat Vladimira Putina kada kaze da zapad i ostali smradovi samo stvaraju histeriju, sta je 100% istina...nisam ja ljubitelj Putina, briga mene za to, ali sta je istina, istina je. Jer se slucajno bas sada stvara neko ludilo, histerija, a americke tajne sluzbe, ukljucujuci i barem 3-4 ozbiljne strane obavjestajne sluzbe znaju ima vec 7-8 godina da ce doc do ove situacije....a sta kaze General Woo ''i sad su svi kao u soku nekom''.
Na trecem mjestu kolega ti kao hvatski branitelj sa malo manje od 2 godine u ratu, od cega pola kao maloljetan, mogu kazat da ne postoji rat u povijesti covjecanstva koji nije poceo zbog neke vrste interesa....a taj interes je uglavnom UVIJEK isti - NOVCI KOLEGA, novcani interes, pare, neka vrsta vrijednosti, dobit....a to se vrlo cesto pokusava sakrit pravdajuci se ''vjerskim razlozima'', ili nekim ostalim sranjima koja uglavnom nemaju veze sa zdravim mozgom. Rat kosta kolega, a nece niko ic u rat sa namjerom da bi gubio pare znas?
Ma imao bi ti jos za kazat ali necu, jer ispilao sam i samoga sebe sada vise....eto, nadam se da sam ti pomogao sa ovim, da shvatis kako ide...i nemoj molim te o politici na portalu o prirodi, nije ovo javni zahod kolega
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by Indian 12.03.22 22:14

Pa mislim da covjek nije krenuo o politici i da mu je tema na mjestu. To sto ste vi naveli je apsolutno tacno. Svijetom vlada interes. Jevreji kazu ako ne znas sta se desava, prati tokove novca... Tema je na mjestu. Sta ako bude vecih razmjera, ako eskalira. Vidite cijene goriva i namirnica. Kao i nestasica svega. I tek ce kriza da dodje u evropu. I to kakva. Zato je valjda ovaj forum, da ljudi razmjene misljenja, ideje, savjete, kako najlakse to prebroditi...

Indian
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 42
Lokacija : Pale
Datum registracije : 21.09.2019

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by krtica 29.03.22 8:44

Najgore od svega je to što isti oni koji su 1914. i 1991. zakuhali, opet to rade i ne smiruju se. Politiku rata vode oni koji nisu nikad služili vojni rok(osim onaj od 3 tjedna). Iz svoje povijesti ne spominju vrijeme od 1991.do1998. kao da nije spostojalo. Svi osude agresora Rusiju osim njih onda se čude šta ih svi mrze a ne zapitaju se zašto. Nisam čovjekomrzac ali mi sve smrdi na rat.
krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by termit520 31.03.22 17:31

krtica je napisao/la:Najgore od svega je to što isti oni koji su 1914. i 1991. zakuhali, opet to rade i ne smiruju se. Politiku rata vode oni koji nisu nikad služili vojni rok(osim onaj od 3 tjedna). Iz svoje povijesti ne spominju vrijeme od 1991.do1998. kao da nije spostojalo. Svi osude agresora Rusiju osim njih onda se čude šta ih svi mrze a ne zapitaju se zašto. Nisam čovjekomrzac ali mi sve smrdi na rat.

Pa ja mislim kolega da iskreno, nije uopce vazno ko je zakuvao 1914, ili 1991.....opet je u pitanju bila ista stvar, novci kolega....ja kao ucesnik nekih odredenih dogadaja iz rata ti mogu kazat nekoliko stvari....(ja se izvinjavam adminima i to sve, evo sad ce Splitski tovar opet pocet srat, medutim tako je kako je)...niti sam mijenjao misljenje niti ga mijenjam sada. Pa ne mislis kolega valjda da je Srbija pocela nekakva ofenzivna djelovanja zbog toga sta Srbi mrze Hrvate? To definitivno nije istina....Srbi vole Hrvate, ali 1990. ili jos koju godinu prije se poceo stvarati nekakav osjecaj ....mrznje, planirano isprovocirane mrznje, a kao rezultat Vlada Republike Srbije (oprosti, Jugoslavije, jer meni je to isti qurac) odlucila je napasti Hrvatsku, Bosnu i Sloveniju...za Sloveniju im je trebalo oko par sati, ali Hrvatska je bila malo tezak zalogaj. I sve se to pokusalo opravdat nekakvim ''raspadom Jugoslavije'' , vjerskim sranjima, ovo i ono. Medutim kolega to je daleko od istine. Iskreno, da sam ja bio na mjestu Slobodana Milosevica, i ja bi napao Hrvatsku bez ikakvog poblema, jer kolega, KO NA SVIJETU NE BI TU OBALU, RAVNICU, LIKU??????? To kolega vrijedi turbo stravicno puno novaca, sredstvo imas, pameti nemas, pa zasto ne napast Hrvatsku? Dakle situacija je jasna.
Jos se sjecam 90 i neke u Divuljama, imao sam 17 godina....ja idem na dizanje zastave oko 6:30 ujutro, mrak je bio, a neki crnac, crni majmun sa plavom kacigom UN, samo zube mu vidis, kaze mi ''DOBRO JUTRO''...ja ga gledam, mislim se ''sta je ovo jebote????'' a ja klinac od 17, sa Papovkom u ruci...postrojavanje, dorucak, i ajmo, pravac helikopter i idemo....
Govoreci o Rusiji ja definitivno NISAM za osudivanje Rusije, Rusi su dobri ljudi sa ogromnom dusom....samo imaju svoga Slobodana Milosevica......jer Ukrajina kolega vrijedi stravicno ekstra turbo puno para.....pa zasto bi on to, te pare ostavio NATO-u, EU-u ili ikome? To treba njemu!!!!!! Ne Rusiji kolega, nego njemu. A citav svijet moze samo gledat i to je to kolega, nista drugo.....jeli mozda zelis da se neko suprotstavi Slobodanu Milosevicu koji ima nekoliko tisuca atomskih bombi? I jedva ceka da ga neko isprovocira.
Nisam ni ja kolega covjekomrzac, ali brate nisam ni covjekoljubac, jer covjek je covjeku najgora zivotinja, kao sta mozes vidjeti bas na ovom friskom primjeru u Ukrajini.
Opet sam srao puno, opet sam ispilao samoga sebe, izvinjavam se svima.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Sukob u Ukrajini Empty Re: Sukob u Ukrajini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.