FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Gulso bolts šraf ili alternativa?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Marko
guru
guru
Marko

Male
Broj postova : 2196
Godine : 31
Datum registracije : 03.08.2009

Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty
PostajNaslov: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty28.09.21 12:35

Bok ljudi, trebam pomoć.
Kak se ovaj vrag zove na našem jeziku? Eng je "gulso bolt" ali ništ takvog ne mogu naći u HR, ili pa ne znam tražiti. Nužno ne mora biti to, može i alternativa? Nešt samo razmišljao o navojnim čahurama pa šraf sa svake strane? Kako vi rješavate hardware na drškama koje se skidaju?

Hvala unaprijed.

Gulso bolts šraf ili alternativa? UH3swSx
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač
siga

Male
Broj postova : 841
Godine : 43
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty28.09.21 12:49

Ja na kraju to nisam nikad koristio, ali plan mi je bio koristiti navojne cjevčice i onda vijke sa obje strane, imbus ili još bolje torx. Kupio sam nekoliko tih cjevčica za par kuna u onoj željezariji u Španskom.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6866
Godine : 36
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty28.09.21 13:31

Imam tih navojnih cjevcica i s njima sam uglavnom radio iako znam uzeti i "chicago screws" tj. ovo sa slike.

Gulso bolts šraf ili alternativa? 6xxcgm
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru
Marko

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty29.09.21 9:04

Ljudi hvala vam na odgovorima. Ima tu u VŽ neka željezara koja se reklamira da nema šrafa kojeg nemaju pa kad budem mogel van cu provjeriti pa javim. Ako ne mislim da budu navojne cahure sasvim dobre.
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač
siga

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty01.10.21 12:51

I ja sam do sada uglavnom čuo  izraz Chicago screw  i to za one normalne što se koriste za kožnu galanteriju na remenima i tako. Bilo ih kod je u onom malom dućanu kod onog dide u Dubravi. Čini mi se da se gulso zovi samo ovi sa ovim "cvjetić" uzorkom Gulso bolts šraf ili alternativa? 368870
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru
Marko

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty01.10.21 16:10

siga je napisao/la:
I ja sam do sada uglavnom čuo  izraz Chicago screw  i to za one normalne što se koriste za kožnu galanteriju na remenima i tako. Bilo ih kod je u onom malom dućanu kod onog dide u Dubravi. Čini mi se da se gulso zovi samo ovi sa ovim "cvjetić" uzorkom Gulso bolts šraf ili alternativa? 368870

Da ti budem iskren čim više tražim bolje sam zbunjeni, zanimljivo je da se ista ta stvar može naći i pod imenom "sex bolts", samo ne znam kak to na hrvatski prevesti da da ne ispadne hebanje vijak kuratz ovtza Gulso bolts šraf ili alternativa? 855911
[Vrh] Go down
puls
guru
guru
puls

Male
Broj postova : 2943
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty01.10.21 22:49

Jeftina alternativa; možda bi mogli poslužiti vijci za spajanje ormara:

https://iverpan.hr/okov-za-namjestaj/spojni-elementi/spojni-vijak-fi-5-m4

Inače, možeš guglati "čikago vijak", po vuku...
Ili, "čahurasta matica","muški i ženski vijak", "vijak za vezanje"...

A dućani s većom vijčanom ponudom su; npr.:
Schachermayer
Imbus
Vijci Kranjec
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4750
Godine : 42
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty04.10.21 10:01

Kod svih tih vijaka za kuhinje osim chicago boltsa, rijetko koji ima navoj po cijeloj dužini tak da kad ga skraćuješ a moraš ga skratiti onda dođeš do punog profila,bez navoja.
Neki možda nemaju tak ali većna ima zbog samog procesa izrade.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru
Marko

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty07.10.21 9:28

Momci hvala vam na pomoći i odgovorima, zasad su mi navojne šipke najizglednija opcija.
Gulso bolts šraf ili alternativa? 393492
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač
siga

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty09.10.21 22:31

Nadam se da misliš navojna cjevčica, navojna šipka ti neće puno pomoći. Gulso bolts šraf ili alternativa? 478256 Gulso bolts šraf ili alternativa? 478256
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru
Marko

Male

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty10.10.21 11:56

Da, na cjevčice mislim, sa šipkom se budem tukel po glavi Gulso bolts šraf ili alternativa? 855911
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Gulso bolts šraf ili alternativa?   Gulso bolts šraf ili alternativa? Empty

[Vrh] Go down

Gulso bolts šraf ili alternativa?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.