FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

+6
ivo
Fratt
archery
marin_2411
Lawman
siga
10 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 02.05.20 11:21

Pozdrav ekipa,
Nije me dugo bilo i nisam ništa postao kad nije bilo novih uradaka. Kako trenutno nemam radionicu nožarija je na čekanju, ali sam se zainteresirao za nešto novo, bar za mene.
Streličartsvo i to tradicionalno ili čak bi rekli primitivno.
Ideja je bila napraviti set luk is set strijela za gađanje u metu od materijala koji su lako dostupni i ne koštaju ništa ili skoro ništa.
Kao primjer sam koristio konjanički luk (horse bow) kakve radi američki majstor Dave Maed uz manje izmjene oko risera. To je varijacija na mongolske, tatarske, korejanske i razne druge lukove kakve su koristile konjaničke horde za gađanje iz sedla u trku, lukovi su u pravilu kratki i kompozitni sa krakovima od lameliranog drveta ili roga i krutim polugama (siah) na krajevima. Često su backed sa sirovom kožom ili vlaknima tetiva životinja.
Korišteni su samo ručni osnovni alati pila, mora, brusni papir, pištolj za vruće ljepilo

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo NYNRmVY

Materijal za luk je drvo od palete, komad bambusa, trake od plastičnih boca, polypropilensko uže za tetivu i vruće ljepilo za spajanje djelova, spojeve sam omotao trakom nekem stare tkanine jer mi traka od boca nije bila lijepa na oko.

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo FddCbaE

Gotov luk i strele:

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 4iidpSD

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo GADntCB

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Nsm1hnJ

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo ZwOS3jE

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo SbTBPET

Bambus sam ubrao u nekom bambusovom lugu kojih ovdje ima nekoliko. Narod posadi iz fore a to se širi kao ludo i onda ih ima ko u priči. Ubrao sam najdeblji koji sam našao, oko 8 cm promjera. Debljina stijenke je 7mm. To je relativno tanko i dobio se je lagan luk od 15 lb na 30" nateg. Da sam našao deblji bambus bio bi jači, ali ovo je sasvim ok za početak. Ja nikad nisam koristio luk i lagan luk za početak je ok. Bambusa ima po bauhausu i takvim dućanima. Što deblji to jači luk.
Kod ovog dizajna skoro da nema tilleringa jer letvice bambusa uzeta od istog djela "debla"se savijaju gotovo identično. Kod mene je donja malo kraća zbog asimetričnog risera pa se malo manje savija ali to je ok za donji krak.
Malo sam se potrudio pronaći paletu koja nije od mekog drveta (jela, bor) nego od nečega tvrdog. Mora biti tvrdo drvo. Nije bila euro paleta nego neka bazvezna.

Materijal za strijele su bambusovi štapovi 6-8 mm promjera, čavao za vrh, boca od mlijeka za stabilizatore (fletching) malo vrućeg ljepila i konca. U štap sam ubacio jedan štapić od ražnjića do prvog čvora i onda na to ide čavao, sa malo vrućeg ljepila. To doda malo mase na vrh i čavao se nasloni na štapić da ne propadne . Probao sam pronaći pera ali se pokazalo teže nego što se čini. Da sam imao perja možda bi drška luka bila klasična za pucanje sa ruke a ne ovako sa "arrow shelf-a" ali mislim da ne bi bili fora da mi tanka plastika prolazi preko zgloba prsta.

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo PxhDVYG

Bambusove štapove sam ubrao ali ima ih po vrtnim centrima jeftino. Treba ih izravnati na nakom izvoru vrućine. Ja sam koristio svijeću ali može bilo što, let lampa, fen za skidanje boje, logorska vatra. Svijeća malo čađi ali to se kasnije lagano obrusi. Ne moraju biti savršeno ravne ali što ravnije to bolje. Bambus ima čvorove pa je dobro malo pobrusiti da lakše idu preki risera ali ne previše da se ne oslabi strijela na tom mjestu. Ubrao sam 15-tak štapova i poravnao.
U grubo sam ih spine testirao samo da otprilike budu iste i uzeo 5 koje su najbliže po spineu i masi.

Uglavnom luk je ispao super i jako sam zadovoljan.

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo UspUC9b

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo OkirPtp

Jednu kartonsku "metu" sam već potrošio i ovo je nova (kartonska kutija puna kartona unutra).

pogled na metu sa 20 ft udaljenosti:

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo WX7HxOk

Nakon par tjedana skoro svakodnevnog popodnevnog gađanja po pola sata ovo je grupa na udaljenosti od 20 ft. (prema Gilu sa Hunt Primitive 15 – 20 ft je udaljenost sa koje on otprilike lovi i osjeća da može pogoditi komotno "vitals" zonu na jelenu, prasetu...) na toj udaljenosti se luk putanje strijele ne osjeti jako.

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo WlZhyuj

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo MiNQnbx

Uglavnom zabavan mali projekt i zabavna aktivnost tokom ove samoizolacije- lockdowna a čovjeka veseli kad postaje sve precizniji s vremenom. Probao sam gap shooting i split vision, na kraju sad gađam čisto instinktivno i to mi se pokazalo najbolje.

Kao i uvjek sve kritike i pitanja su dobrodošla.

Siga
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Lawman 03.05.20 2:20

@siga

Od školskih dana nisam korisitio luk i strijelu. Iako me uvijek to privlačilo. Homemade luk mi izgleda sasvim okay, te posebnu draž daje čovjeku daje kada nešto napravi sa svojim rukama.

Znam da je taj vid streličarstva jedan poseban svijet sa svim svojim pravilima i zakonitostima, te tko se u to upusti otkriva neke nove vidike koji na prvu nisu vidljivi onima "izvana".

Lajkam tvoj uradak Siga.
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 4031665509
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 03.05.20 2:57

Hej Lawman,
drago mi je da ti se sviđa. Forum je nekako slabo aktivan u zadnje vrijeme pa sam se pitao da li će ga itko vidjeti.
Ista stvar sa lukom i kod mene, od kad sam bio mulac nisam ni pravio ni gađao, a tad nisam znao ni kako napraviti ništa bolje od savinutog štapa sa špagom. Sad su informacije lako dostupne i bilo tko da je imalo spretan može napraviti ozbiljan luk i strijele koja su upotrebljive za lov.
Neću ulaziti u legalnost toga jer su različita pravila u različitim zemljama ali u SHTF situaciji bolje imati takvu vještinu nego ne...
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Lawman 03.05.20 5:52

@siga

I meni je bed šta je forum pomalo neaktivan.
Za nešto napraviti sa svojim rukama, treba imati volje, želje, truda i znanje. Mnogi ma se neda ili ne znaju. Više su po kompjuterima, tabletima, ....

Za HR lukovi ispod sile natega od 450 N ne treba prijava, iznad toga treba. Tako piše u zakonu.

Tako je i vrlo vjerojatno i u drugim ex-YU državama. Mada kaj se tiče legalnosti ako čovjek koristi luk za rekreaciju i zabavu u kontroliranim uvjetima, ne bi trebao imati problema sa zakonom.

Inače, izrada lukova je jedno pravo umijeće. Pravi majstori svoje uratke prodaju za lijepe novce.
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 69343
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by marin_2411 06.05.20 20:43

Pozdrav!
Svaka čast za ovaj rad.. Zanima me koji je dio bambus?
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 07.05.20 12:14

Hej Marin, bambus je ovaj dio koji se savija .
Na fotografijama je zuckast . Rucka (riser) I krajevi (siahs) su od palete I potpuno su kruti.
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by marin_2411 07.05.20 12:22

Zahvaljujem se 😃
Koja je dužina luka?
I da, strijele su odlične koliko vidim.. Od čega je vrh?
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 07.05.20 12:51

Sa skinutom tetivom 148 cm od vrha do vrha.
Vrh je od malo debljeg cavla cca 3,5 do 4 mm. Sav material za strijele je na 8. Fotografiji.
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by marin_2411 07.05.20 12:58

I samo još jedno pitanjce.. Nadam se da nećete zamjeriti, zanima me da li je bambus brušen pa je dobivena kao letvica za krakove ili je samo raspolovljen?
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 08.05.20 12:02

Ma marine, nema nikakve zamjerke. Uvijek volim odgovoriti na pitanja I pomoci koliko mogu.
Deblo bambusa je bilo nekih 7-8 cm debljine. Prvo sam ga raspolovio pa onda od te polovice napravio dvije letvice cca 2,5 do 3 cm sirine . Prema krajevima se suzavaju na oko 1,0-1,2 cm. Malo sam ih pobrusio iznutra same da skinem ostre rubove.
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by marin_2411 08.05.20 12:07

Skoro zaboravih pitati... Kako je spaja riser i krakovi.. Mislim prije krpe jel išlo nešto ispod?
Planiram nešto praviti pa zato pitam.. Čak možda i malo kraći nego ovaj primjerak iako mi se čini da je ovo izvrstan primjerak čak i za lov.. Stvarno svaka čast na ovako divnom komadu oružja (iako koliko sam vidio namijenjen je u rekreativne svrhe, toliko dobro izgleda da kad bi samo stajalo bilo bi šteta)
marin_2411
marin_2411
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 28
Lokacija : Slavonski Brod, Hrvatska
Datum registracije : 18.07.2017

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 10.05.20 10:13

Riser I siah su spojeni sa bambusom vrucim ljepilom I onda su spojevi omotani sa tankim trakama izrezanim od plasticnih boca. Moze se omotati bilo kakvom jakom tankom spagom ali ja sam isao na reciklazu pa sam upotrebio boce.
Geometrija I opcenito dizajn ove vrste luka mi se jako svidjela, I definitivno radi kao luk za lov, Ali bi morao biti dosta jaci, barem 35 do 40 lb. Razmatram izradu drugog jaceg pa mozda napravim tutorial. Ovdje je lov lukom I strijelom dozvoljen.
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by archery 08.06.20 12:20

Ako hoćeš malo naučiti o tehnici gađanja ima tri snimke osnove tehnike na stranici moga kluba,koje sam snimio za početnike,mada na You Tube ima toga more.
https://skdubrava.hr/site/hr/video%20%C5%A1kola%20streli%C4%8Darstva
archery
archery
tipko
tipko

Male
Broj postova : 84
Godine : 67
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.02.2014

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Fratt 10.06.20 9:46

Ovaj tread postoji a Maxina,glavni Viljem Tel (po Vuku pišem jer mi se neda) foruma nije prisutan?? DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by ivo 10.06.20 10:20

Fratt je napisao/la:Ovaj tread postoji a Maxina,glavni Viljem Tel (po Vuku pišem jer mi se neda) foruma nije prisutan?? DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904 DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 323904

Po Vuku i Lisici, piše se "ne da", a ne "neda". Neda je nadimak koji ste dali tajniku svojeg ureda, budući da mjesecima odbija vaše ljubavne nasrtaje.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by siga 14.06.20 12:44

Hey Archery, hvala za link. OK mi je vidjeti poneki video o strelicarstvu na hrvatskom. You tube je pun informacija o tehnikama, ciljanju, izradi lukova.
Dosta sam gledao filmove Claya Haysa koji jako lijepo objasnjava stvari.
Hej Frat I sjor Ivo, drago mi vas je vidjeti nakon dugo vremena. Volio bi da se I sisacki Robin Hood oglasi na ovoj temi...
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Ares 836 26.01.21 11:16

Pozdrav ekipa,eto pošto se bavim streljaštvom disciplina zračna puška,z vremenom htio bih se okušati i u streljaštvu lukom konkretno složenim lukom,zanima me dali netko ima iskustva s lukovima proizvođača Man Kung i Poe Lang,ovo bih uzeo za početak,ako postoji na forumu već objašnjeno molio bih da me usmjerite.
Ares 836
Ares 836
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 31
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 26.01.2021

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Marko 26.01.21 16:39

Mislim da ima tu ekipe koja se bavila bas strelicarstvom, ali uglavnom naglasak je bio na primitivno, no svakako se nadam da ces dobiti odgovor koji te zanima, probaj još malo prelistati po temama pa možda nađeš kaj zanimljivog
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Fratt 27.01.21 11:03

@Marko kad je naglasak na primitivnom onda je Ivo oličenje primitivizma.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by ivo 27.01.21 13:01

Fratt je napisao/la:@Marko kad je naglasak na primitivnom onda je Ivo oličenje primitivizma.
DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 676815
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Marko 27.01.21 20:12

@ Gospon Flat
Možda da se podforum otvori, zainteresirani sam. Ivo kaj velite?
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Fratt 28.01.21 10:47

Dapače,sadržaj je interesantan a tema nepresušna...za razliku od prije spomenutog.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Marko 28.01.21 13:53

Fratt je napisao/la:Dapače,sadržaj je interesantan a tema nepresušna...za razliku od prije spomenutog.

Na prije spomenutog i primitivizam sam i mislio, volim o sebi misliti da sam poprilicno primitivan, mogao bi dati svoj obol, ukoliko me Ivo želi za šegrta DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 350615
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by ivo 28.01.21 14:12

Marko je napisao/la:@ Gospon Flat
Možda da se podforum otvori, zainteresirani sam. Ivo kaj velite?
Živjeli, kolega Marko !
Trebate li kakav savjet u vezi biologije divljači, balistike ili sličnog, tu sam, no o lukovima znam jedva toliko da bih prije preporučio crveni nego bijeli luk, barem za gulaše.
Na Freta se ne obazirite previše; u tog je špiclova, kicoša i fićfirića prvobitnost toliko prisutna, da sam ga jednom prigodom zatekao kako juhu jede nogom ! Da, da, žlicu je držao prstima desne noge, dok su obje ruke bile zauzete češkanjem ćelavog tjemena !!! Pokušajte samo zamisliti taj mučni prizor... DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 368870
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by zuzonja 28.01.21 16:33

Ulogira san se samo da popratin ovo cascenje DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 478256 Cin uvatin vrimena Ares napisat cu nesto o tvojoj temi pa da malo ovde raspravimo i onda doneses nekakav zakljucak. Naravno maksimalno cemo ti otezat sa nasin razmisljanjen DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 704997
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

Ares 836 likes this post

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Ares 836 28.01.21 22:49

Hvala zuzonja,u međuvremenu oko mi je zapelo za ovaj luk PSE UPRISING 2019 UP CAM ROT 70 LBS,za razliku od proizvođača koje sam naveo u postu prije PSE bi i bio dobar izbor.👍
Ares 836
Ares 836
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 31
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 26.01.2021

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Fratt 29.01.21 13:01

Jednom zgodom me je Ivo pozvao k sebi na uvarak,kako on zove čaj od kamilice...ne sluteći sam prihvatio poziv koji me je nažalost koštao skoro života a o narušenoj psihi da ne govorim...
Ovako me je dočekao u svome stanu,rekao je "Darkec ja sam se malo raskomotio,zašto nebi se RASKOMOTILI I VI!!!???..."
Kao rimokatolik,kršćanin i ponosni član HDZ-a nisam dvojio i skočio sam sa balkona njegovog stana,ne vagajući između sigurne smrti i potencijalnog članstva u njegovoj grupi sa Facebooka zvanoj "Dječaci sa Mirogoja"...preživio sam pad uz višestruke prijelome ekstremiteta ali moju dušu taj predator nije okaljao.

Prilažem sliku dotičnog slikanu u brzini,lice predatora sam sakrio jer mi je opetovano prijetio da će me dobiti na sudu ( vjerojatno je mislio da će dobiti parnicu ako ga tužim ali nisam siguran dali je to stvarno mislio pod "dobiti").

#metoo
#jelenaveljaca
#nomeansno


DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 1erh7710
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by puls 29.01.21 21:20

nakon ovakve slike, večeras nema spavanja... DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 564295
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by puls 29.01.21 21:21

Inače, odaje ga sat i ivosanader frizura...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Marko 01.02.21 18:37

Moram priznati da sam izbjegaval ogovoriti na temu čisto da ovu sliku pak ne vidim haha DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 350615
No, nisam uopce mislio na primitivno streličarstvo, čak i ima dovoljno tema po tom pitanju, bilo je tu ok bowyera, nego na općenito primitivno ponašanje, you know, the good stuff  DIY luk i strijela – backyard streličarstvo 659728
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

DIY luk i strijela – backyard streličarstvo Empty Re: DIY luk i strijela – backyard streličarstvo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.