FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Distopijska 2020. godina Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Distopijska 2020. godina Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Distopijska 2020. godina Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Distopijska 2020. godina Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Distopijska 2020. godina Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Distopijska 2020. godina Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Distopijska 2020. godina Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Distopijska 2020. godina Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Distopijska 2020. godina Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Distopijska 2020. godina Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Distopijska 2020. godina Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Distopijska 2020. godina Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Distopijska 2020. godina Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Distopijska 2020. godina Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Distopijska 2020. godina Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Distopijska 2020. godina Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Distopijska 2020. godina Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Distopijska 2020. godina Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Distopijska 2020. godina Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Distopijska 2020. godina Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Distopijska 2020. godina Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Distopijska 2020. godina Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Distopijska 2020. godina Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Distopijska 2020. godina Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Distopijska 2020. godina Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Distopijska 2020. godina Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Distopijska 2020. godina Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Distopijska 2020. godina Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Distopijska 2020. godina Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Distopijska 2020. godina Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Distopijska 2020. godina

+4
Guru
termit520
heks
UBERSOLDAT
8 posters

Go down

Distopijska 2020. godina Empty Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 10.03.20 7:42

Podrav survival-bushcraft ekipi s ovog foruma.

Kao sto naslov kaze, ovu godinu cemo upamtiti kao jednu posebnu dionicu naseg zivota koju nikada necemo zaboraviti (barem se sada u ovom trenutku tako cini).

Usudio bih se reci da je ova kompeksna situacija pocela par mjeseci ranije.
Prvo, poceli su problemi s nelikvidnosti Deutsche Bank, smanjenjem industrijske proizvodnje diljem Svijeta. Ubrzo nakon toga pocinje nagli porast cijene jedne unce zlata. U tom trenutku svaka logika govori da nesto nije u redu u "drzavi Danskoj"... tj.. svijetu.

Nakon toga, samo par dana nakon nove godine izbijaju stoljetni pozari u Ausraliji, a istovremeno Ameri narucuju atentat glavnog covjeka u iranskoj vojsci. Dok Iranci odradjuju raketnu osvetu na vise maerickih baza diljem Iraka covijek bi u ovom trenutku rekao da je to sve slucajno tempirano... Noo samo par dana u Kini izbija nezapamcena pandemija visokozarazne bolesti... i to bas u regiji koja ima najveci medjukineski promet u toj drzavi. U roku par tjedni, ista se siri diljem planeta kao podivljali pozar.
Nakon svih ovih shokova dolazi do sukoba izmedju tusko-djihadistickih snaga i rusko-sirijske koalicije... nakon ovog trenutka covijek moze uvidjeti da se u svijetu dogadja doista nesto opasno zabrinjavajuce, i to ne samo na javnoj svjetskoj pozornici, vec i iza kulisa.
Samo par dana nakon tih sukoba u Siriji, Erdogan odlucuje te iste izbjeglice iz Idliba nekontrolirano pustati u EU... No zacudo? Na izbjeglickim probojima na turskoj granici se uopce ne nalaze sirijske izbjeglice iz Idliba, vec neki drugi ljudi s totalno drugog kraja svijeta? WTF?

U medjuvremenu dok se virus siri svijetom, a ljudi iz raznih kontinenata se gomilaju na grcko-bugarskoj granici... Rusija salje ratno brodovlje u mediteran, dok Ameri prebacuju B2A Spirit i B-1 B Lancer zrakoplove u Europu.

U ovom trenutku Italija zatvara sve svoje granice i pretvara se u jednu veliku karantenu u obliku cizme, a na Wall Streetu se nizu kolaps za kolapsom. Cijena nafte u jednom trenutku tone na 30$, a sva ekonomska predvidnjanja u svijetu za ovu godinu padaju u bezdan.
I svi ovi dogadjaji se odvijaju pod velom navodno-slucajnih i nasumicno odabranih dogadjaja i svjetskih lokacija?? A godina jos nije po pravo ni pocela.

Eto, to bi za sada bilo to.

Da ne znamo o cemu se radi, covijek bi pomislio da se radi o nekakvom scenariju za film o katastrofi.

UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by heks 18.03.20 8:24

Svaka čast, dobro si izvukao najvažnije događaje.
Nešto se ozbiljno događa, negdje sam pročitao da je amerika već iskrcala 70000 vojnika pod krinkom nekakvih vojnih vježbi.
U svakom slučaju očekuje nas burno vrijeme.
Šta je cilj elita možemo samo nagađati...
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 18.03.20 15:02

heks je napisao/la:Svaka čast, dobro si izvukao najvažnije događaje.
Nešto se ozbiljno događa, negdje sam pročitao da je amerika već iskrcala 70000 vojnika pod krinkom nekakvih vojnih vježbi.
U svakom slučaju očekuje nas burno vrijeme.
Šta je cilj elita možemo samo nagađati...

Kako sada stvari stoje, ocekuje se masivni ekonomsko-socijalni kolaps. Ekonomska kriza, trgovinski i hladni rat su uzrok Koroni, a ne obrnuto... ako me razumijes. Korona je tu ubacena samo da skrene paznju vecine stanovnistva, ali i kao hladnoratovski obracun.

Od obicne gripe svake godine u svijetu umre 650,000 ljudi, a od Korone je dosad umrlo 7500. Dali se "totalna" karantena uvodi radi sezonske gripe? Pa naravno da ne.

No buduca karantena i brojne vojno-policijske patrole nisu tu radi Korone, vec radi trenutka kada ce kontrolirano rusiti ekonomski sustav koji je vec desetljecima neodrziv... Dakle, vlade svijeta se pripremaju za veliki restart sistema.
Kupuje se zlato i kopaju se bunkeri, dok ce narod pozakljucavati u njihove privatne zatvore (kuce ili stanove).
Kada konacno dodje do kolapsa, ljudi ce se zeljeti pobuniti protiv sustava koji im je nametnut, no nece uspjeti jer su javna okupljanja zabranjena... naravno, zbog Korone ... .
Distopijska 2020. godina 448217

1968. dogodila se velika epidemija hongkoske gripe gdje je poginulo 4000000... i nitko oko toga nije radio veliku buku... cak vecina ljudi niti ne zna za nju.

Navodno vlade Europe nude malim i srednjim obrtnicima bezlimitne kredite da mogu vratiti dugove koji ce se nagomilati tokom "pandemije" i ekonomskog kolapsa... a u biti ce te ljude pretvoriti u dozivotne robove... Ljude bez slobode i buducnosti.

Nagomilavanje americke vojne sile u Europi nisam do kraja razumio, no vjerujem da to ima veze sa globalnom i geostrateskom situacijom oko naftnog rata s Rusijom i moguceg vojnog pomorskog sukoba u Mediteranu.

No ne znam dali si primjetio da je talijanski soj Korone puno smrtonosniji i zarzljiviji od onog kineskog?
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by termit520 19.03.20 23:54

kraj svijeta? ne znam kolega za tebe ali ja idem kupit sampanjac i da nazdravim u to ime,jebiga,kada je pir onda se puca,nemoj se ljutit kolega ali posto sam prezivio 2 godine rata u Hrvatskoj mislim da me nikakav virus ne moze ubit,nazalost mogu se jedino ubit sam ko i vecina mojih prijatelja,samo ja cu se ubit sampanjcem jer ako sve ide u ku.ac zasto ne bit sretan malo?
A za ekonomsko socijalni kolaps me bas zaboli patka,ja sam u kolapsu ima jedno 20 godina pa sam jos ziv....nazalost,a mozda bi bilo bolje da nisam,da se mogu malo odmorit od zlocudnih tumora,tako zovem sranja sta me se bombardira sa njima,ne kazem ja tebi nista kolega,ja samo zelim bit sretan,salit se sa mojom djecom a sta ce bit sa cijelim svijetom bas me boli patka,moj svijet je moja obitelj,a oce li poumirat citava Italija bas me briga,ionako su obicni cigani koji su oduvijek htjeli uzet za male pare moju domovinu Dalmaciju,pa.......i ako ovo zvuci kretenski i bescutno,onda me bas briga i za to,jebiga,takav je zivot.
A sta se tice virusa,jebes virus gripe i covid zajedno,to sranje ne ubija ni blizu koliko panika ubija a ljudi su uvijek bili ovce,panicarske ovce
gadim se sam sebi sta govorim,ali istina je kakva je,bila gadljiva ili ne
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by Guru 21.03.20 21:14

"Morat ćemo se prilagoditi ovom novom stanju kako god možemo. Zdravstveni sustav morat će biti unaprijeđen tako da se može nositi s novim epidemijama koje će uslijediti nakon Covida-19, odnosno sasjeći ih u korijenu, prije nego postanu pandemije.

U međuvremenu, vjerojatno ćemo morati uvesti nove sofisticirane načine lociranja, identificiranja i izoliranja onih koji su zaraženi ili bi mogli biti. Privatnost podataka i sloboda kretanja će pritom patiti. Izvjesno je da će mnogo više pratiti kretanje ljudi, pomoću mobitela koje nose. Možda ćete morati pristati na takvo praćenje ako želite letjeti avionom, primjerice, ukrcati se na vlak ili brod ili ući u državnu zgradu, ili neki drugi objekt, pa čak i noćni klub. Umjesto toga ili uz to će se možda voditi evidencija onih koji imaju imunitet jer su preboljeli Covid-19 ili se cijepili protiv njega, jednom kad cjepivo postane dostupno.

A tim novim kontrolama ćemo se prilagoditi kao što smo se prilagodili strožim kontrolama na aerodromima nakon terorističkih napada, piše MIT Technology Review. No takve promjene će otvoriti prostor za kršenje prava, proizvoljne restrikcije, a najsiromašniji i najslabiji u društvu snosit će najveći teret. I to je također izazov s kojim ćemo se morati suočiti. "


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ne-necemo-se-vratiti-u-normalu/2166826.aspx
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 22.03.20 10:14

Guru je napisao/la:"Morat ćemo se prilagoditi ovom novom stanju kako god možemo. Zdravstveni sustav morat će biti unaprijeđen tako da se može nositi s novim epidemijama koje će uslijediti nakon Covida-19, odnosno sasjeći ih u korijenu, prije nego postanu pandemije.

U međuvremenu, vjerojatno ćemo morati uvesti nove sofisticirane načine lociranja, identificiranja i izoliranja onih koji su zaraženi ili bi mogli biti. Privatnost podataka i sloboda kretanja će pritom patiti. Izvjesno je da će mnogo više pratiti kretanje ljudi, pomoću mobitela koje nose. Možda ćete morati pristati na takvo praćenje ako želite letjeti avionom, primjerice, ukrcati se na vlak ili brod ili ući u državnu zgradu, ili neki drugi objekt, pa čak i noćni klub. Umjesto toga ili uz to će se možda voditi evidencija onih koji imaju imunitet jer su preboljeli Covid-19 ili se cijepili protiv njega, jednom kad cjepivo postane dostupno.

A tim novim kontrolama ćemo se prilagoditi kao što smo se prilagodili strožim kontrolama na aerodromima nakon terorističkih napada, piše MIT Technology Review. No takve promjene će otvoriti prostor za kršenje prava, proizvoljne restrikcije, a najsiromašniji i najslabiji u društvu snosit će najveći teret. I to je također izazov s kojim ćemo se morati suočiti. "


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ne-necemo-se-vratiti-u-normalu/2166826.aspx

U Hong Kong-u su vec uveli narukvice za pracenje stanovnistva...

https://www.vecernji.hr/techsci/hong-kong-uveo-elektronicke-narukvice-za-pracenje-samoizolacije-putnika-koji-dolaze-u-grad-1386648

.... tko zna sto je slijedece.



Maltene u cijeloj EU, ali i sj.Americi se uvode policijski satovi, gase se mali i srednji poduzetnici, javni prijevozi..

U procesu su gasenja cijelih drzava... do razine samo odrzivosti. Nije logicno da zbog virusa tipa COVID19 ides kontrolirano urusavati civilizacijske tekovine.
Da stvar bude jos upitnija, industrijska proizvodnja je pocela usporavati jos pocetkom ljeta 2019. godine kada se COVID19 jos bučkao po laboratorijima ***-a. Dakle, "čudan" neki trenutak za pustanje virusa iz epruvete.

Cilj je urusiti tekovine zapada, a na njegovim rusevinama izgraditi jedan potpuno novi civilizacijski poredak s novom valutom, novom rasom, novom religijom i tko zna cime jos..?

Hrvatska je svemu tome izvukla deblji kraj. Sa svime navedenim, izgubila je minimum 7milijardi eura godisnje zarade(samo od turizma), industrije vise nema, a strateske industrijske grane (tipa; Pliva, INA..) su prodani strancima. Da stvar bude jos gora, zemlja je u golemom dugu kojeg od ove godine ne moze vise vracati.

Danasnji potres rano ujutro u Zagrebu je samo kapljica koja prelijeva casu. Ovako nesto se u ZG nije dogodilo u poslijednjih 140 godina. Znakovito je da se odlomio komad katedrale upravo na prvu nedjelju bez odrzavanja javnih misa.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by Guru 22.03.20 11:29

Ko nam je kriv kad ne pratimo evroviziju i slušamo madonu...

Not everyone is coming to the future

https://www.youtube.com/watch?v=VG3WkiL0d_U
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by poljičanin 22.03.20 14:37

Teško je biti prorok, ali jasno je da nema povatka na staro.

I nije samo Hrvatska tu u problemu, problem je dubok i tek se zahuktava. Ovo nije kriza iz 2008., ono je bila mala beba, ovo je stvarna kriza, a daj Bože da se varam, ali katastrofalnih razmjera.

I za običnog pojedinca, uglavnom, može se lako dogoditi da to bude naša velika prednost.

Dovoljno je vidjeti prazne trgovine, globalno, u kojima nema hrane, vode, toaletnog papira. Već sam o tome pisao, ali opet ću se ponoviti: u Velikoj krizi iz 1929., u Njemačkoj je zabilježen ogroman broj samoubojstava. U isto vrijeme, u Italiji i Francuskoj, također izloženim krizi, taj porast samoubojstava je bio zanemariv. Odgovor je bio u slijedećem: u Njemačkoj je tada živjela 3. i 4. generacija industrijskih radnika, u Italiji i Francuskoj, uglavnom 1. i 2. Oni u Njemačkoj su bili apsolutno oslonjeni sami na sebe, dok su u Italiji i Francuskoj imali zaleđe: obitelji na selu koje su ih mogle primiti natrag i imali su hrane dovoljno da ne umru od gladi. Ovi u Njemačkoj su živjeli kao podstanari i hranili se od svog rada. Kada je posla nestalo, izabačeni na ulicu, gladni, bez svijetla u bliskoj budućnosti, dovodili su do toaga da su čitave obitelji, roditelji s brojnom djecom, skakli u smrt s visokih zgrada.

Pogledajmo danas Zapad: veliki gradovi postaju sve veći, a periferija se prazni. U Njemačkoj više od 70% stanovništva živi u zgradama, a samo 44% u vlastitoj nekretnini. U RH 71% građana živi u obiteljskim kućama, a 90% stanovništva živi u vlastitim objektima. Kako se kriza bude zahuktavala, a znamo da industrija ne radi već mjesec dana, a neće ni slijedeća dva, najmanje, doći će do urušavanja tržišta, gotovo svih. U doba krize, ljudi ne misle o kupovini automobila ili neke druge luksuzne robe, treba ti brašno i toaletni papir. Opadati će potražnja, smanjivat će se proizvodnja. Ljudi će opstajati bez posla, dakle bez mogućnosti plaćanja stanarine - hoće li na ulicu?

Živim u gradu i 1., odnosno 2. generacija sam urbanog stanovništva. Nemam nekretninu na selu, ali imam poljoprivreno zemljište na 2 km od kuće, jer su moji iz susjednog sela. I nikad se nismo prestali baviti vrtom, za svoje potrebe. E, pa, očistiti ću još dvije zapuštene parcele: ako ovo o čemu govorim bude potpuni promašaj - izvrsno, smijat ću se svojim zabludama. Međutim, ne budu li to gluposti, pa, barem neću biti gladan, a živim u vlastitoj kući.

Iskreno, da živim u Zagrebu i imam neku sitniju ušteđevinu, bez razmišljanja bi kupio neko imanje s kućom na Žumberku ili Banovini, nisam mogao vjerovati da se tamo to prodaje za 1000 ili 2000 €.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by sgt bear 22.03.20 17:01

heks je napisao/la:Svaka čast, dobro si izvukao najvažnije događaje.
Nešto se ozbiljno događa, negdje sam pročitao da je amerika već iskrcala 70000 vojnika pod krinkom nekakvih vojnih vježbi.
U svakom slučaju očekuje nas burno vrijeme.
Šta je cilj elita možemo samo nagađati...
Ovo sa gomilanjem američkih vojnika je veći proljev. Radi se o vježbi NATO snaga koja će biti provedena u puno manjem obimu zbog virusa... Znači sa planiranih 38 000 (koji se neće ni iskrcati) informacija je narasla na 70 000? Bit će i 500 000 za tjedan-dva
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by termit520 22.03.20 23:58

najbolje je smotat malo trave u rizle,pa onda ajmo,dimni signali,nema onda vise krize,ni vojnika Natoa,onda je ravno do Tokija Distopijska 2020. godina 855911 Distopijska 2020. godina 469245 Distopijska 2020. godina 469245 Distopijska 2020. godina 4031665509

nisam pusio travu ima jedno skoro 30 godina,ali sam u ozbiljnoj napasti
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 23.03.20 9:13

poljičanin je napisao/la:
Živim u gradu i 1., odnosno 2. generacija sam urbanog stanovništva. Nemam nekretninu na selu, ali imam poljoprivreno zemljište na 2 km od kuće, jer su moji iz susjednog sela. I nikad se nismo prestali baviti vrtom, za svoje potrebe. E, pa, očistiti ću još dvije zapuštene parcele: ako ovo o čemu govorim bude potpuni promašaj - izvrsno, smijat ću se svojim zabludama. Međutim, ne budu li to gluposti, pa, barem neću biti gladan, a živim u vlastitoj kući.

Iskreno, da živim u Zagrebu i imam neku sitniju ušteđevinu, bez razmišljanja bi kupio neko imanje s kućom na Žumberku ili Banovini, nisam mogao vjerovati da se tamo to prodaje za 1000 ili 2000 €.

Iskreno, podrzavam tvoju ideju. Cisto sumnjam da ces se smijati posadjenom vrtu jer dugorocno gledano 99% sam siguran da ulazimo u globalnu depresiju. Tesko je i nezahvalno je predvidjati buduce razmjere te financijsko-socijalne krize, no sigurno je da svijet danas nema alata da izidje iz nje.
Sto ukazuje da bi mogli financijski potonuti brze nego sto mislimo. Pa recimo da postoje nekakva nepsana pravila da je otprilike svakih 10 godina globalna financijska kriza u svijetu, a svaki puta reagira banka s viseg stupnja od predthodnog. Poslijednji puta 2008. godine reagirale su federalne rezerve.... dakle, ovaj puta nema tko vise reagirati.... i "oni" su to znali!!

Slijedeca financijska kriza, tj. danasnja je ujedno i poslijednja na jedno duze vrijeme. I upravo zbog toga su odlucili kontrolirano urusavati financijski sustav, a COVID-19 je samo jedan od alata da se to i ostvari.

Nazalost, urusavanje sustava ce se prelomiti preko nize i srednje klase jer su oni najizlozeniji utjecajima izvana.

Ideja o kupnji imanja u nekoj čuki za 1000-2000eura uopce nije losa jer doci ce vrijeme kada ce se gladni ljudi spustati iz gradova (velegradova) te dolaziti u prigradska naselja u potrazi za hranom i vodom.

termit520 je napisao/la:najbolje je smotat malo trave u rizle,pa onda ajmo,dimni signali,nema onda vise krize,ni vojnika Natoa,onda je ravno do Tokija..

Opustanje uz opijate moze dobro doci (rijesavanje stresa), no treba ostati sto duze koncentriran u takvim situacijama. Svaki nepromisljeni potez moze biti koban. I sam radim projekciju svojih poteza u buducnosti, a i dalje nisam sugura kako ce sve ispasti.... Uglavnom, treba sto vise ostati pribran u svemu tome, jer o nama ovise i nase obitelji.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by poljičanin 25.03.20 22:30

Zaraza, potres, zima u proljeću...

...još samo očekujem najezdu skakavaca...

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 04.04.20 18:29

Nesto se gadno i podlo sprema pod paravanom zvanog pandemija COVID19. Uvode se nadzori kretanja gradjana putem smartphone-ova, najavljuju se ekonomske depresije i nedostatak hrane. Gospodarstvo Sjedinjenih Država u 2020. godini past će se za 5.5%(sluzbeno), što je najveći pad BDP-a u toj zemlji još od 1946. godine. Jedni od vecih izvoznika hrane (npr. Rusija, Vijetnam i Kazahstan) su obustavili taj isti izvoz, dok su cijena ruske nafte Urals u Sjevero-zapadnoj Europi pale su na svega 10 dolara. U svemu tome balkanske drzavice u teroru svog stanovnistva i domace ekomonije su otisle i korak dalje;... opcinske propusnice i policijski satovi...

U SAD-u navodno masovno laziraju kolaps zdravstva i prenapucenost bolnica i medicinskih centara (pogledati ovaj video do kraja)..
https://www.youtube.com/watch?v=uzXHwYrkqtk

U gotovo svim medijima prvih pet udarnih naslova ima za temu COVID19, dok se ostala bitna pitanja trpaju pod tepih.

Nazalost iako je virus stvaran, njegova opasnost je na granici zanemarivosti u usporedbi s onime na sto cemo svi zajedno nabasati za par mjeseci.

Preporucio bih manje pracenje medija (opcenito svih), vise vremena razmisljati i planirati o sadasnjoj i buducoj situaciji, te se naravno pridrzavati zakona drzava u kojima se nalazimo jer nitko ne zeli puniti djepove ništkoristi patokratskim uhljebima.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by termit520 05.04.20 2:47

UBERSOLDAT je napisao/la:Nesto se gadno i podlo sprema pod paravanom zvanog pandemija COVID19. Uvode se nadzori kretanja gradjana putem smartphone-ova, najavljuju se ekonomske depresije i nedostatak hrane. Gospodarstvo Sjedinjenih Država u 2020. godini past će se za 5.5%(sluzbeno), što je najveći pad BDP-a u toj zemlji još od 1946. godine. Jedni od vecih izvoznika hrane (npr. Rusija, Vijetnam i Kazahstan) su obustavili taj isti izvoz, dok su cijena ruske nafte Urals u Sjevero-zapadnoj Europi pale su na svega 10 dolara.   U svemu tome balkanske drzavice u teroru svog stanovnistva i domace ekomonije su otisle i korak dalje;... opcinske propusnice i policijski satovi...  

U SAD-u navodno masovno laziraju kolaps zdravstva i prenapucenost bolnica i medicinskih centara (pogledati ovaj video do kraja)..
https://www.youtube.com/watch?v=uzXHwYrkqtk

U gotovo svim medijima prvih pet udarnih naslova ima za temu COVID19, dok se ostala bitna pitanja trpaju pod tepih.

Nazalost iako je virus stvaran, njegova opasnost je na granici zanemarivosti u usporedbi s onime na sto cemo svi zajedno nabasati za par mjeseci.

Preporucio bih manje pracenje medija (opcenito svih), vise vremena razmisljati i planirati o sadasnjoj i buducoj situaciji, te se naravno pridrzavati zakona drzava u kojima se nalazimo jer nitko ne zeli puniti djepove ništkoristi patokratskim uhljebima.

zbog svjetske krizeeee nemam za rizleee

kolega opusti se malo,kad je sve tako crno najbolje je malo travarice ujutro stavit u kafu,nakon toga letis citav dan....
a sta to znaci zapravo da se bitna pitanja trpaju pod tepih a da se bitni problemi zaboravljaju? zelis kazat kolega da taj virus nije bitno pitanje? pa kolega u pitanju je neka bolestina izgleda koja je u ovom trenutku paralizirala citav svijet,tako da ja ne znam ima li zapravo ista bitnije u ovom trenutku...vjerovatno je to nekakvo obicno sranje ali nije to ono bitno,ono bitno je da jos uvijek nema lijeka,i to je sve.
sta ti to kolega znaci ''opcinska propusnica''? pa kolega opcine ne postoje ima jedno 30 godina,barem ne u Hrvatskoj...sada se zovu zupanije znas? al dobro opcina ili zupanija propusnica je propusnica,pa ako drug milicijoner,oprosti,policajac kaze da ti treba propusnica u vlastitoj kuci da bi isao pisat u svoj zahod onda brate nema druge,vadi propusnicu ili pisaj u gace,to je to.
a sta se tice jamerike jebes jameriku i njihovo gospodarstvo oni su ionako hrpa crncuga i hrpa vojske. nadzor gradana putem mobitela nije uopce bitan,gradani se nadziru ionako na 20 razlicitih nacina odavno pa im to uopce ne smeta jer ono sta ne znas to te ne moze niti zabrinjavat.
ja ionako ne koristim medije ima jedno 10 godina,samo gledam sranja na youtubeu,citam slobodnu dalmaciju online al samo osmrtnice i crnu kroniku jer tu nema laganja i mogu ti rec da se osjecam nikad bolje
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by Šimun 05.04.20 11:20

I to sve iznad je jedan od načina za gledat situaciju. Mislim, vezano za ove teorije zavjere. Nije me strah kiborga, praćenja (jer ako te već neko želi pratit,ne triba ti narukvica jer imaš u džepu tracker), koliko me trah ekonomske situacije koja neće biti dobra u svakom slučaju.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 29.05.20 22:16

Evo ga opet.....

Bas kad pomislis da ce se ova 2020. godina napokon unormalizirati, izbije neki novi "zanimljivi" globalni dogadjaji.

Nakon 1.vala ove "strasne pandemije" slijedi niz zaduzivanja, bankrot-metastaza u srednjem i malom poduzetnistvu, citave drzave ovise o jednokratnoj "bespovratnoj" pomoci... No pitanje je sto ce "netko" traziti za uzvrat? Otoke? vodne izvore? zemlju? Porobljavanje suverenih drzava? kolektivno cijepljenje? Tko zna sto? .. Mi to ne mozemo znati, jer smo mi samo ovce spremne za sisanje.
Jedno je sigurno, slijedi deflacja, a onda hiperinflacija cijelog globalnog financijskog sustava. Ustvari, na ocigled mozete gledati i slusati ljude iz okoline koji gube svoja poslovanja i dugogodisnje poslovne ugovore.

Ali da ne bude sve tako monotono kao karantena... Upravo su poceli orkestrirani neredi u SAD-u. No netko ce reci;"pa sto to ima s Europom i Hrvatskom?".

Recimo, ako SAD kihne, Europa dobiva upalu pluca, a Hrvatska metastazirani kolaps sustava.



UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by termit520 02.06.20 0:43

Da kolega...bas...evo ga opet

pa ja bi poceo od pocetka
ova 2020. se nece bas normalizirat jer ovisi sta je to ''normalno''? pa nije li svaka godina ovakva kolega?
zaduzivanja su uvijek bila tu kolega,i bice uvijek,znas kako se kaze ''dok jednome ne smrkne drugome ne svane'',sve je to jedan ogromni krug kolega,i vrti se....ide ukrug,jel?
ako govoris o malim poduzetnicima u Hrvatskoj kolega ja ne znam sta to znaci,jeli to neka izumrla vrsta? posto to u Hrvatskoj ne postoji.U Hrvatskoj postoje samo duznici,i oni kojima se duguje.
naravno kolega da ce neko s vremenom trazit i otoke,sume i sve drugo,sve,dug je dug kolega.
a to sa deflacijom i inflacijom,to su bajke za djecu.
Hrvati su jedan narod nojeva nazalost,da,nojeva rekao bi,koji zabadaju glave u pijesak a guzica im strsi u zraku tako da ko god prode moze zabit sta ga je god volja znas kolega? to govorim kao Hrvat iz Splita,roden i odrastao u Splitu isto ko i moj otac,djed i pradjed,i oni prije njega. i na moju ogromnu radost,a osobito na radost moje djece ne zivim vise u Splitu,ni u Hrvatskoj.
a sta se tice Jamerike,ta zemlja je sama po sebi nered,sta ocekivat od zemlje crncuga koja je nastala na nasilju? sve je to kolega vijest za jedan dan,danas ima sutra nema,rekla bi moja pokojna baba ''pjuni pa prlipi''
i nece se ama bas nista promijenit kolega,je kako je,to je zivot
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by Jack O'Neill 03.06.20 21:23

Gle i mi predsjedavamo EU! Distopijska 2020. godina 747986 Brexit, pandemija, američko proljeće.....još samo neki asteroid i to je to! ;-) A kaj se tiče našeg gospodarstva....to smo shebali odavno....tako da ak ne bu drugog vala....možda i spasimo turističku sezonu. ;-)

Jack O'Neill
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 58
Lokacija : Sisak-Zagreb
Datum registracije : 31.05.2020

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by UBERSOLDAT 05.06.20 23:36

termit520 je napisao/la:
Hrvati su jedan narod nojeva nazalost,da,nojeva rekao bi,koji zabadaju glave u pijesak a guzica im strsi u zraku tako da ko god prode moze zabit sta ga je god volja znas kolega? to govorim kao Hrvat iz Splita,roden i odrastao u Splitu isto ko i moj otac,djed i pradjed,i oni prije njega. i na moju ogromnu radost,a osobito na radost moje djece ne zivim vise u Splitu,ni u Hrvatskoj.
a sta se tice Jamerike,ta zemlja je sama po sebi nered,sta ocekivat od zemlje crncuga koja je nastala na nasilju? sve je to kolega vijest za jedan dan,danas ima sutra nema,rekla bi moja pokojna baba ''pjuni pa prlipi''
i nece se ama bas nista promijenit kolega,je kako je,to je zivot

S puno toga bih se mogao sloziti s tobom, no s puno stvari pak mislim da ovakvu situaciju ne mozes usporediti s nicime osim 1929. godinom.

Hrvati ko Hrvati, profesionalni nojevi s glavama u pijesku... to si dobro opisao. No tako su i zadnji puta 2008. izigravali mudrace pa ih je ta ista kriza udarila 2 godine poslije, a od koje se nisu oporavili sve do danas (zbog toga i je bio veliki val iseljavanja u Irsku i Njemacku). No kriza 2008 je djecija igra naspram ovog financijskog armagedona koji se sprema da napravi prvi udar.

Ne mogu ni zamisliti kako ce se to odraziti na 800 godina stari san Hrvata o svojoj drzavi jer je i sam A.G. Matos rekao ‘Hrvatska već vidje dosta raznih čuda, ali ne nađe štrika za toliko Juda’ .


UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

Distopijska 2020. godina Empty Re: Distopijska 2020. godina

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.