FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Izgradnja plovila - Page 2 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Izgradnja plovila - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Izgradnja plovila - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Izgradnja plovila - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Izgradnja plovila - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Izgradnja plovila - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Izgradnja plovila - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Izgradnja plovila - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Izgradnja plovila - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Izgradnja plovila - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Izgradnja plovila - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Izgradnja plovila - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Izgradnja plovila - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Izgradnja plovila - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Izgradnja plovila - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Izgradnja plovila - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Izgradnja plovila - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Izgradnja plovila - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Izgradnja plovila - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Izgradnja plovila - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Izgradnja plovila - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Izgradnja plovila - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Izgradnja plovila - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Izgradnja plovila - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Izgradnja plovila - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Izgradnja plovila - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Izgradnja plovila - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Izgradnja plovila - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Izgradnja plovila - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Izgradnja plovila - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Izgradnja plovila

+18
Levi
Marko
Login
Spuzva Bob
Pomorac
đoni
Mraz
ivanVU
antun
LEGION66
( . Y . )
mimir
Stule
mariobab
LUKSA
miha_vg
Damir
Mladen
22 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 18.04.09 21:19

od cega su oni to skrojili vanjski dio? od linoleuma?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 18.04.09 21:56

Da me forum uopće ne zanima, ja bih dolazio zbog tebe, baš me možeš nasmijati.Linoleuma...Brezove kore.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 18.04.09 23:13

pa kad mi to tak izgledalo...
a i sjetila sam se da to opce nije bedasto..ono okruglo plovilo o kojem se pricalo,( meni tak srcu drago)...fino se stavi stari limoleum sa vanjske strane

moras priznati da ideja opce nije losa, bolje nek najlon, izdrzljiviji je, a i ovaj kanu bi isto bil dobar sa linoleumom

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 19.04.09 6:44

Bi, u pravu si, i drvo je spašeno. a linoleum je isto prirodan materijal, pa šteta baciti isluženi kad možeš napraviti kanu.Meni je smiješno kako tebi mozak radi, mislim da bi se ipak uspjela snaći koliko god se bojala, tko postavlja takva pitanja kao ti i sjeti se svačega, taj će se i sjetiti kako se izvući iz dreka.

Okruglo plovilo je i meni super,razrađujem plan kako ga napraviti.Tu u blizini, par kilometara ima neka šoderica (za one koji to ne zovu tako-mjesto gdje se vadio šljunak,pa su ostale duboka jezerca ispunjena vodom), ali kako je vele jako duboko,a ovo koje na kojem mislim ploviti i široko, ne mislim se dovesti u situaciju da moram, plivati, ostaviti opremu da potone ili da vam moj sin u kafiću piše:"Stari nije uspio napraviti dobar čamac".
Ono što me muči kod čamca je sam pristup u vodu, ima prilično granja, trske, šljunka i bilo kakav najlon bi se, bojim se poderao.Razmišljao sam staviti zavjesu za tuš kabinu, plus platno, pa planiram kupiti ceradnog platna, treba mi tako i tako, tako da plastika bude u sendviču, zaštićena.Nije baš primitivno, ali nitko od susjeda ne misli tući kravu, pa da uzmem kožu.
Inače koža je najzahvalnija, jer je jaka, lako se načini da je vodonepropusna.Stari linoleum bi tu dobro došao,dobra ti je ideja, ali onda ne bih mogao raditi na licu mjesta, jer linoleum bi se mislim, morao grijati da bude podatan i da se uobliči.Lakše bi bilo od njega napraviti klasični oblik plovila,Sada si mi dala misliti, moram naći tko ima stari linoleum. Zašto li sam stavljao laminat, sada bih ženi rekao da je vrijeme za promijeniti linoleum.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 19.04.09 9:23

mario pa nemoj ici sam na pokusaj plovljenja u okruglom camcu! neka netko ide s tobom.
i ja ti od kada sam vidjela to plovilo i zaljubila se u njega imam zelju pokusati to napraviti, no moje ruke nisu tako spretne kao vase/tvoje...vec sam ja i pokusavala gore u vikenici kad sam bila sama, ali nisam odabrala dobre grane i nisu mi se htjele savijati, ali ne odustajem da jednom probam, pa makar ispalo zbrckano, a i nemam ja bas potrebnog alata, no nesto prirucno bum si nasla

i vidis taj linoleum....ma prava stvar, ako se ga ima, ja ga trenutno isto nemam, i mi smo u laminatima Izgradnja plovila - Page 2 747986 ali netko uvijek izbaci kad se odvozi krupni otpad.....

eeee sad kad bum jos videna kako kopam po otpadu i navlacim stvari doma, hahahahhaha, zabavno, ali ko ih sisa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 19.04.09 9:24

s cime bi ti zagrijaval linoleum? kaj nemore to drugacije? onako se zareze malo da se moze jedan dio preko drugog preklopiti, taj dio bi i tako bio izvan vode

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Mladen 19.04.09 12:43

za gotovo sve izume ili takve improvizirane objekte..
postoje makete ...
napraviti maketu i isprobati u kadi...
staviti u takvo plovilo kamem ...
pa drugi ...treči...dok ne otkrijemo stvarnu mogučnost toga plovila ...
najlakši je način da saznamo kako funkcionira...
mogu se i isprobavati razni materijali ...
igrati se...a zapravo istraživati ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 19.04.09 13:11

vatrica je napisao/la:s cime bi ti zagrijaval linoleum?

Fenom za skidanje boje, inače se koristi i za zagrijavanje drveta kod izrade lukova i glazbenih instrumenata.

Vuče, razmišljao sam o tome, ali onda mi to nije tolika zabava, kao recimo, napraviti na licu mjesta pa iščekivati kako će biti.Nije baš survival pristup, ali malo zabave ne škodi.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 19.04.09 19:17

ja sigurno nem nikad maketu radila, to se meni neda, odmah treba udariti u glavu ko da sam taj tren u takvoj situaciji da bu mi zaistac trebalo, osim toga kamen u maketi nikad ne moze vjerno docarati moju guzicu u tom plovilu,zamisli, kamen izdrzi, moju rit ne :bog:

ja sam danas krenula to ispobati, sjetila sam se da imam nesto sto bi moglo posluziti umjesto koze i limuleuma...imam staru ceradu od onog suncobrana na 4 noge....ono bijelo kaj se zapikne u zemlju i obavezno ga srusi malo jaci vjetar...ne znam kak se to zove, to mi se cini dovoljno cvrsto

no posel mi zapel vec na samom pocetku, nikako ne mogu dobiti fini krug, onaj pocetni, pa sam onda radije krenula kositi travu i malo srediti oko cvijeca


Fenom za skidanje boje,

aha znam akaj je to, ja to nemam, lako tako dok ste puni maceta, kukrija, fenova, raspica i drugih alata Izgradnja plovila - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 19.04.09 19:22

vatrica je napisao/la:mario pa nemoj ici sam na pokusaj plovljenja u okruglom camcu! neka netko ide s tobom.

Ne postam od doma, pa se vidimo poslije, našao sam tko će ići samnom, nećakinja koja je sskupljala drva za strijele, ona će dokumentirati događaj, upravo sam se dogovorio...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 19.04.09 19:29

TRI PUT BRAVO ZA NECAKINJU!!! prava je!!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 19.04.09 19:57

A je, veli da mi hoće biti šegrt, a meni je drago što ima netko koga zanima ova tematika.E sada, trebamo uskladiti vrijeme i probati.Inače vatrice, ono sa bijelom ceradom je odlično, meni je također palo na pamet, ali pretragom sam utvrdio da je žena zapalila prošle godine, a rekao sam da nikada ništa ne baca prije nego vidim može li se iskoristiti išta od toga.Vjerojatno bih bio rekao da sačuva...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 19.04.09 23:02

moze necakinja, ako ce htjeti puno nauciti od tebe, da i meni se cini odlicna stvar ta cerada, cvrsto je to, eto vidis ja imam ceradu, ali i drugi problem.....nevjerojatno, ali mene ti tak bole ruke od danasnjeg cijepanja,hahhahaha nisam navikla na to, ma samo da ja nadem drvo koje ce zadovoljavati moje zelje, napravim ja mozda i prije tebe to plovilo

nego..jel ti znas di je ta slika, onog plovila sa kozom? ja sam ju danas htjela pogledati i nikako da je nadem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 20.04.09 19:06

Na prvoj strani, cerada će promočiti, ali kao zaštita da.Koje si ti drvo probala bezuspješno savijati?
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 20:15

neznam ti ja kak se to zove, no na srecu imam sliku na disku pa pogledaj, ima lijepe blago ljubicaste cvjetova kad cvate
Izgradnja plovila - Page 2 Jfuhye

dalo se je lijepo savijati, ali ne u savrsen krug, na donjem debljem djelu je savijanje bilo skoro nemoguce, ako bi zanemarila taj dio..bilo bi prekratko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 20:15

pa cerada je nepropuna, kisa nije nikad probila preko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 20.04.09 20:28

Ovako nemam pojma što je to, iako mi je poznato, ipak je prošlo mnogo godina od kada sam prestao raditi u rasadniku, ali ne moraš napraviti cijeli krug, pleti i veži.Probaj svib, vrbu, lijesku.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 20:40

cekam vikend za sljedece isprobavanje, bojim se da ranije nemam auto na raspolaganju da odem na svoj breg, dobra ti ova ideja oko pletenja, nadostukavanja si valjda mislil?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 20.04.09 20:51

Aha, niti košare ne radiš od jednog komada, ako dobro upleteš i povežeš nema gdje.Ja neću još neko vrijeme moći probati pa me možda i pretekneš.U ovome, ali ako bude tako onda ću ja prvi napraviti ovaj, naravno ne koristeći žicu, to bi recimo bilo napraviti od onoga što uvijek imam sa sobom. Ali po redu, prvo ćemo jedan, pa drugi.A onda ćemo se Dravom spustiti do moje braće u Osijeku =)
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Stule 20.04.09 21:00

Jako mi se dojmilo ovo plovilo,hm...lipo nema sto...
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 20.04.09 21:18

Morati ću probati i njega, ali jedno po jedno...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 21:35

uh dobro je i ovo drugo plovilo, vidi koliko je lagano jednom rukom ga nosi!!
pa to fino moze posluziti i kao skloniste....daj vidi na slici, legnes unutra, ostavis malu rupu da imas zraka i spavas bez brige i od kise i od komaraca, ako se ispod napravi "prostirka" od lisca, granja, cega vec...ma super mi ovo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 21:36

A onda ćemo se Dravom spustiti do moje braće u Osijeku

ti fino mene pricekas na jednom djelu dok ja iz varazdina stignem do tebe i onda jedan kraj drugog opicimo dalje Izgradnja plovila - Page 2 747986 ovo je vec fantazija, barem za mene

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 20.04.09 21:45

Vidiš kako možeš razmišljati i na drugi način i vidjeti višestruku upotrebu, samo rupa bi trebala ipak biti malo veća zbog kondenzacije.

ovo je vec fantazija, barem za mene

A je i za mene, ali planiram to već više godina, sada kada su djeca veća možda jednom i ostvarim, više ne moram baš stalno biti doma.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 20.04.09 22:06

Vidiš kako možeš razmišljati i na drugi način i vidjeti višestruku upotrebu, samo rupa bi trebala ipak biti malo veća zbog kondenzacije

to sam se naucila otkako dolazim na forum, cesto uhvatim samu sebe kako na neki novi nacin razmisljam i promatram svijet oko sebe, no i inace ja tako funkcioniram, samo nisam to primjenjivala oko teme survival

valjda kanis u nekom pravijem camcu do osijeka ne bas u prirucnom?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Damir 22.04.09 11:41

Nitko ne pita a ja nisam objasnio kako se to radi. Ili sam bezobrazan il pokvaren. Sta bis ti rekla Vatrice?

Nacrta se na tlu oblik pazeci na velicinu plovila (da nam koza/cerada/linoleum fino pase)

Zasilje se one deblje grane pa se zabodu u tlo po nacrtu onako rasporedjene kao na slici. Pustimo ih da vire ravno u zrak.

Zaplete se oko tih grana i blizu tla (jedno 4 pet redova) ono sto ce biti rub plovila. Nogama se pleteno gazi da bude kompaktno.

Saviju se grane koje vire jedna prema drugoj (ona nasuprot) da izgleda onako kao na slici, odreze se suvisno i vezu se medjusobno i na svakom krizanju grana. Ona slika gdje je samo kostur ima jos sve glavne grane zabijene u tlo.

Sad se digne i orene plovilo, svi spicovi kostura koji su bili zabijeni vire van zapletenog ruba. To se odreze ravno da ne probije kozu. Obrezu se, i saviju prema unutra svi siljasti krajevi.

Presvuce se dobro nategnutom kozom.... ili necim drugim.
kraj price
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by LEGION66 22.04.09 13:00

Malo ste me natjerali na razmišljanje. Sam oblik čamca ne mora biti okrugli, može biti ovalni, izdužen, s tim da se na onu gornju pletenu konstrukciju privežu dvije duže grane, jedna na pramcu, a druga na krmi. Nakon toga se te grane povežu međusobno sa malo debljim oblicama koje služe za balans protiv prevrtanja. Nešto slično ko oni kanui na Havajima.
Linoleum s vanjske i unutarnje strane, to se sve dobro zašije debljom špagom kroz gornji pleteni rub i nema straha od poplave.
Još bi se eventualno zbog sigurnosti mogel isplesti pod odnosno dno čamca tak da možeš u njemu stajati.
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 22.04.09 13:43

ja bi rekla da nisi ti bas nista zgrijesil damire, MI nismo pitali...ocito i mario i ja imamo u glavi svoju zamisao kako...pa zato nam nije palo na pamet pitati...iskreno...ja nisam to zamislila tako kako si ti zapisal, sad me sram, jer ovaj tvoj nacin je doista puno laksi od mojeg zamisljenog, iako ni moj nije los Izgradnja plovila - Page 2 747986...hocu reci mozda i je los i tezi, ali bi na kraju krajeva plovilo moralo funkcionirati....

i tocno legione da ne mora biti okrugli, no meni osobno je taj okrugli jako svida, ono bas mi nekako srcu legel, tako da sam ja zapela bas za taj oblik

a vidi on spominje linoleum..jos recite da vam nisam od koristi, kakve takve ali ipak Izgradnja plovila - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Damir 22.04.09 13:56

Pa i onaj moj nije okrugli nego je ovalni, da se lakse vesla. Koza ili taj linoleum ja mislim da moraju biti izvana tako da ih sam kostur podrzava. Pritisak vode je iz vana prema nutra. A netreba ti nista solidnije ni teze. Ovaj na slici bez problema vozi 2 osobe sa opremom, ali je imo siguno tridesetak kila... u cetvoro smo ga sa mukom vukli po visokoj travi i grmlju.

Idem nesto napravit.... na poslu sam! Izgradnja plovila - Page 2 747986 Izgradnja plovila - Page 2 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by mariobab 22.04.09 19:08

Damire, tvoj način izrade mi je i bio na pameti.Oplata plovila, od čega god bila, da mora biti vani.Ono što mene ustvari muči je napraviti ga sa onim što uobičajeno nosim sa sobom na licu mjesta-inače mogu u dvorištu početi raditi brod.Vaš je imao prednost jer ste imali kožu.Bear Grylls bi vjerojartno pronašao kakvog krepanog jelena i problem riješen, ali ja ne mogu računati na to.Zato me muči koliko će građevinska cerada izdržati, moram paziti na oštre rubove, način ulaska, dno plićaka.Ali vidjet ćemo kada probam.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Gost 22.04.09 22:39

na licu mjesta????
onda sam ja pusiona, jer na licu mjesta ja stvarno ne znam sto da mi posluzi umjesto koze, majko milena sad opet moram razmisljati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izgradnja plovila - Page 2 Empty Re: Izgradnja plovila

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.