FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

+17
Ikarus
Zeljko Stojanovic
Marko
lonewolf
tigi
Samobaniran
Strider
Nino G
cabala - baniran
elvin
Psychotic
Franco G
Mshai
Stoney
Stermotich
damjan
LUKSA
21 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Zeljko Stojanovic 05.12.10 10:22

Hvala svima na odgovorima. Navigatorova drska izgleda odlicno. I mene zanima kako si ucvrstio kraj kanapa. Odlicna ideja da se izvuku iz sredine onih sedam kanapcica.

Zeljko Stojanovic
bebač
bebač

Broj postova : 7
Datum registracije : 27.10.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by NAVIGATOR 05.12.10 19:22

to i je štos da nema krajeva, odnosno oni su uvučeni natrag pod namotan parakord, malo je teško to riječima objasniti, da si bliže došao bi ti pokazati, ovako jedino kad uhvatim vremena pa stavim filmić. ili ću pofotkati sve faze izrade to će ići brže ali to stavim tek za jedno tjedan i pol moram nekaj ranije raditi. kod ovakvog motanja je jedini minus jel se paracord neda jednostavno razmotati, kad se jednom stavi mora se razrezati jedan namot da bi ga skinuo a onda je isti pre kratak da bi ga stavljao na istu ručku.

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 P6251608Small

neko je pitao za brušenje kukrija, ja sam freek za oštre noževe i brusim ih nakon svakog ozbiljnijeg korištenja, a kukri koristim prilično ozbiljno tako da nakon svakog izleta ide na brušenje i to mora brijati po cijeloj duljini. na slici se vidi spydercov profi keramički štapičasti elipsasti brus koji za to najčešće koristim. nakon toga još samo na strop. na terenu koristim jedan također elipsasti štapičastog oblika od victorinoxa iz maestralproma za 70 kn. manji je kraći grublji i portabilniji od spydercovog i odličan je za teren. fotka je pod mojom temom "EDC sitnice koje svakodnevni život čine jednostavnijim"
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by mariobab 05.12.10 20:32

Što se tiče namatanja i omatanje, moj svaki nož i svaka mačeta ima omotanu dršku lanenim užetom (osim ako nije od kožnih prstenova). Način koji opisuje Navigator je najjednostavniji i najpouzdaniji, za razliku od fensi korejsko/japansko/orijentalnih načina. Princip namatanja je jednostavan i pouzdan-ustvari toliko je običan i neatraktivan da nigdje na NET-u ne mogu naću slike i upute kako se radi.

Ja motam od oštrice prema kraju drške. Jedan kraj konopa + nekoliko cm fiksiram za kraj (malo flastera), spustim ga do početka drške i počnem namotavati preko njega. Namoti su čvrsti i ujednačeni. Negdje oko trećine prije kraja, fiksirani kraj otpustim i preklopim, tako da na kraju drške gdje će doći zadnji namot ostane uho/oko/omča, a namatanje se nastavlja preko sada dvostrukog konopa, s tim da nekoliko cm mora visiti, što je prilično važno poslije za zatezanje. Kada se završi zadnji namotaj konop se reže duže nego je potrebno(8-10 cm) i vrh kraja (2-3cm) se stavlja u uho. Sada se poteže onaj komad koji nam visi iz drške i uho povlači za sobom kraj koji smo stavili u njega, i tako dobijemo dva kraja koja nam vire iz drške-zatezanjem svakog podesimo fino čvrstoću( jedan zateže od početka, jedan od kraja.) I možemo višak odrezati, uredno je, čvrsto i trajno. Ja volim na mjesto izlaska na oba kapnuti kap drvofiksa, ali nije potrebno..
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Zeljko Stojanovic 06.12.10 19:36

mariobab je napisao/la:
Ja motam od oštrice prema kraju drške. Jedan kraj konopa + nekoliko cm fiksiram za kraj (malo flastera), spustim ga do početka drške i počnem namotavati preko njega. Namoti su čvrsti i ujednačeni. Negdje oko trećine prije kraja, fiksirani kraj otpustim i preklopim, tako da na kraju drške gdje će doći zadnji namot ostane uho/oko/omča, a namatanje se nastavlja preko sada dvostrukog konopa, s tim da nekoliko cm mora visiti, što je prilično važno poslije za zatezanje. Kada se završi zadnji namotaj konop se reže duže nego je potrebno(8-10 cm) i vrh kraja (2-3cm) se stavlja u uho. Sada se poteže onaj komad koji nam visi iz drške i uho povlači za sobom kraj koji smo stavili u njega, i tako dobijemo dva kraja koja nam vire iz drške-zatezanjem svakog podesimo fino čvrstoću( jedan zateže od početka, jedan od kraja.) I možemo višak odrezati, uredno je, čvrsto i trajno. Ja volim na mjesto izlaska na oba kapnuti kap drvofiksa, ali nije potrebno..

Hvala na iscrpnom upustvu, ali Vas molim za neku fotografiju koja bi malo pojasnila ucvrscivanje kraja.Uvek mi jedan kanap ostane ''u vazduhu'' TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 166116
Zeljko Stojanovic
Zeljko Stojanovic
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 54
Lokacija : Srbija,Beograd,Vracar
Datum registracije : 27.10.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by mariobab 06.12.10 21:54

Ovo je sada rađeno u nekoliko minuta, tek toliko da se vidi postupak, sjekira je bila pri ruci.

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Picture001-1

Dakle jedan kraj se pruži duž drške i fiksira (ne mora, ali je lakše)

namotavanje

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Picture002

U jednom trenutku kraj se preklopi i nastavi se namotavanje

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Picture003

Nisam imao pri ruci duži konop, ali evo završavanje

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Picture004

kada se slobodan kraj potegne omča će povući kraj koji ide kroz uho i izvući ga. Podesiti još i dotegnuti i odrezati višak...

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Picture005
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Zeljko Stojanovic 07.12.10 10:40

Hvala svima za upustva a posebno za ovo poslednje ''slikovno''. Tek sada sam shvatio koliko je stvar jednostavna a efikasna.
Ostalo je samo da isecem krajeve kanapa i spalim krajeve. Potpuno sam iznenadjen kako paracord cvrsto stoji. Kao da ga je neko zalepio za gumu.
Kao ''dodatak'' sam ispleo i ovaj drzac za ruku sa malom omcom na kraju.
Sve u svemu 2X2,5m upotrebljivog sintetickog kanapa za svaki sl.

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 07122010753
Zeljko Stojanovic
Zeljko Stojanovic
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 54
Lokacija : Srbija,Beograd,Vracar
Datum registracije : 27.10.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by NAVIGATOR 09.12.10 18:37

to je to, jedino mi se čini da bu ti ovaj zadnji namot na kraju ručke spuznuo, mislim da je jedan previše a prema oštrici da si trebao još koji više metnut. sve u svemu nadam se da ti je sada ručka ugodnija
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Zeljko Stojanovic 10.12.10 17:17

Drska je daleko udobnija, iako je jos nisam isprobao u ''realnim'' radnim uslovima. Namotaji za sada drze kao da su uhvaceni super lepkom TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 350615
Zeljko Stojanovic
Zeljko Stojanovic
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 54
Lokacija : Srbija,Beograd,Vracar
Datum registracije : 27.10.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by NAVIGATOR 12.12.10 17:29

osobno mislim da bi ti bilo možda još ugodnije da si uzeo samo malo tanju špagu, ali to opet ovisi o veličini tvoje šake pa ne mogu tvrditi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 16:34

U poredjenju sa COLD STEEL SK-5 kako ocenjujete Fox kukri?
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Mraz 31.08.11 17:18

Cold Steel SK5 što? SK5 im je oznaka čelika, ne nekog modela.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 17:19

Mraz je napisao/la:Cold Steel SK5 što? SK5 im je oznaka čelika, ne nekog modela.
Na Cold steel GURKHA KUKRI sam mislio... izvinjavam se...
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Mraz 31.08.11 17:26

Jedina sličnost kod njih je naziv "kukri".

FOX je kukri nož a ne kukri, znaći manjih je dimenzija i lakši je. CS nisam koristio pa ne mogu reći kakav je a FOX sam koristio ali dosta malo. Ubrzo bih ga trebao dobiti pa ti onda javim dojmove.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 17:33

Bice mi drago da ih cujem... =)
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by NAVIGATOR 31.08.11 17:35

ja sam koristio i jedan i drugi. bez farbanja CS kukri je znatno veči i teži rezni alat pa su mu tako i cjepalačke sposobnosti nešto bolje ali ne toliko bolje koliko je veći. kod foxovog kukrija nanokeramički premaz osim što štiti oštricu od atnosferilij(to zapravo kod ovog čelika nije ni bitno) ali bitnija stvar je da mu povečava površinsku tvrdoču i još važnije glatkoću. zbog toga sječivo gotovo bez otpora klizi i zarezuje osjetno dublje nego što je to slučaj kod sličnih alata. osnovni problem kod CSovog kukrija je SK5 materjal koji iako ima vrlo dobra rezna svojstva ali je jako osjetljiv na hrđu što je dosta bitno i nepovoljno jer ovako velik alat baš i nije lagano samo tako obrisati krpom kao na primjer karbonsku moru ili sličan manji nož.
za auto izlete i čišćenje šume oko vikendice bi radije uzeo CS kukri a za hodaćke dulje ture svakako radije foxov.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 17:44

Poslednji put kada je bio u prodaji u Beogradu CS kukri u SK5 verziji bio je oko 270 evra. U poredjenju sa cenom u USA preskup je. Vredi li toliko?
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by NAVIGATOR 31.08.11 17:48

prijatelj ga je naručio iz amerike i stigao mu je na sreču bez carine i sve skupa ga je koštalo nekih 110 eura.

270 eura je dosta love, da li vrijedi? to je jako individualno. meni možda vrijedi tebi ne mora i tako. to je dobar alat no dali treba za njega izdvojiti toliku lovu to možeš jedino ti odlučiti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 17:51

Za 110 evra nema razmisljanja... problem je sto je za Srbiju tesko naruciti bio sto.
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by northy 31.08.11 17:52

Non stop imam neka pitanja i nedoumice... Hvala vam momci sto mi izlazite u susret... Cenim to.
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive - Page 3 Empty Re: TEST: FOX Kukri TREKKER designed by Extremesurvive

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.