FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Oštrenje noža-moj prvi video Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Oštrenje noža-moj prvi video Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Oštrenje noža-moj prvi video Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Oštrenje noža-moj prvi video Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Oštrenje noža-moj prvi video Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Oštrenje noža-moj prvi video Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Oštrenje noža-moj prvi video Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Oštrenje noža-moj prvi video Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Oštrenje noža-moj prvi video Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Oštrenje noža-moj prvi video Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Oštrenje noža-moj prvi video Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Oštrenje noža-moj prvi video Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Oštrenje noža-moj prvi video Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Oštrenje noža-moj prvi video Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Oštrenje noža-moj prvi video Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Oštrenje noža-moj prvi video Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Oštrenje noža-moj prvi video Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Oštrenje noža-moj prvi video Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Oštrenje noža-moj prvi video Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Oštrenje noža-moj prvi video Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Oštrenje noža-moj prvi video Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Oštrenje noža-moj prvi video Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Oštrenje noža-moj prvi video Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Oštrenje noža-moj prvi video Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Oštrenje noža-moj prvi video Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Oštrenje noža-moj prvi video Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Oštrenje noža-moj prvi video Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Oštrenje noža-moj prvi video Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Oštrenje noža-moj prvi video Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Oštrenje noža-moj prvi video Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Oštrenje noža-moj prvi video

+5
Mraz
NAVIGATOR
neko69
Mladen
djomla
9 posters

Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 09.10.16 12:17

Prvi put snimam video ovakvog tipa, koristio sam selfie kameru sony-a xperia m4, tako da je snimka dosta loša, a audio pogotovo.  Kome se da neka pogleda Oštrenje noža-moj prvi video 855911 , ispalo je puno duže nego sam planirao.



Zadnja promjena: djomla; 16.10.16 1:47; ukupno mijenjano 2 put/a.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Mladen 09.10.16 18:14

Jako dobra priča , opis rada , ambijent..
Za oštrenje koristim mekanije podloge ali ideja sa laminatom mi izgleda jako dobro..
Ja bi samo dodatno napravio neku dršku kao na brijačkom stropu .
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 10.10.16 0:11

Hvala imenjače Oštrenje noža-moj prvi video 393492
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by neko69 10.10.16 13:21

Djomla, odličan video uradak i vrlo zanimljive popratne informacije.
Malo si me zbunio oštrenjem "prema oštrici" na brusnom papiru, ali objašnjenje zašto ima smisla...
Jedino vjerojatno potrošiš malo više brusnog papira ako si nepažljiv.

Hvala i lijepi pozdrav,

Neven
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by NAVIGATOR 10.10.16 21:03

Djomla čestitke na videu. Skroz je to korektan prvi video uradak koji stvarno može poslužiti kao vodić kako naučiti oštriti nož.
Kako si i sam primjetio malo je pre dug. Trebao bi trajati vrh 28-30 min a i ton je vrlo neujednačen. Muzika je super glasna a ti se jedva čuješ osim kad si vrlo blizu kamere tada je više u nivou s muzikom.
Postoje vrlo jednostavni softveri kojima se to sve popegla.
Puno je veći teret za gledatelja gledati film kojemu je loš zvuk a puno prihvatljivije onaj koji ima dobar zvuk a loš video.

Čestitam konačno netko tko zna kako se briju dlake na ruci. Poznajem solidan broj oštrača i knifemakera ali kao da su trknuti u glavu pa večina kad pokuša dočarati koliko su njihovi noževi oštri krene potezati oštricom od šake prema laktu što vrlo rijetko i loše uspije. Dakle nožem se brije niz dlaku a ne uz dlaku, Bravo.
Također skroz se slažem za ono o štrajherima. Pa pravi su mesari obično novi štrajher uvalili šegrtima a oni bi uzeli najstariji i najglači u mesnici. Štrajher i onako ne brusi nož nego uglavnom samo ravna neravnine nastale u srazu oštrice i kosti.

Uh osobno mrzim brušenje brusnim papirom. Uvijek čak i na najravnijoj plohi nastaje blagi val brusnog papira ispred oštrice. Također je brusni papir poguban za foldere. Abraziv s njega puno više otpada nego sa razrađenih brusnih kamena. Taj abraziv završi pod framelockom ili u sistemu pivota i kuglagera i jako brzo potroši nož i njegove pokretne dijelove.
Upravo je tu prednost ulja koje se koristi sa kamenjem jer ono ne dozvoljava da abraziv leti svugdje nego se na kamenu stvara abrazivna pasta koja još više pospješuje brušenje.Koja se poslije lako opere. Godinama sam na svom kamenju koristio ulje. Odlično je samo što sam ga potrošio.
Ja najčešće svoje noževe oštrim na spydercovu keramiku. Onu smeđu grublju, bijelu finiju i umjesto stropa super finu. Moj Duble suff brus imam već 20 godina. Sve svoje kvalitetnije primjerke oštrim na njemu.

Osobno obožavam ošternje iz ruke i u 99% svoje noževe oštrim upravo iz ruke no kad radim sa ovako dugačkim brusnim plohama kao što su tvoje ove daščice onda njihov jedan vrh držim kao i ti prstima a drugi počiva stabilno na koljenu ili stolu planinarskog doma ili slično. Ovako kako si pokazao u videu gdje slobodni vrh pleše po nekoliko milimetara pa i centimetara je za moj pojam prilično neprecizno i rezni brid za moj ukus bude previše konvexan.
Pohvale na primjerenu veličinu dašćica. Totalno mi je suludo kada netko tvrdi da može moru odlično nabrusiti na mali DC4 ili još gore DC3. To su odlični brusevi za nuždu ali nikako za redovito održavanje večih oštrica.

E da, još jedan savjet, na Youtubeu sam kratko ali od video produkcije već živim skoro 20 godina, kad pričaš u kameru onda ili gledaš u objektiv kamere ili u predmet koji predstavljaš ili kojim radiš nikako uokolo negdje između. Sve radiš u prvom licu onda gledatelja kad mu se obračaš gledaš u oči odnosno u objektiv kamere.

samo nastavi dalje!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 10.10.16 21:22

@neko69

Hvala na gledanju! Razlog koji sam naveo za smjer oštrenja naveden je i u par knjiga o oštrenju, a negdje sam naletio i na još jedno objašnjenje koje se odnosi na smjer brazdi koje ostavlja kamen pri različitim smjerovima oštrenja...

@NAVIGATOR

Hvala na komentarima i savjetima! Zvuk je bio još lošiji, pa sam ga pojačavao s nekim programom. Pokušat ću nabaviti eksterni mikrofon za mobitel, vidio sam da ih ima kupiti. Slažem se s ovim za obraćanje u objektiv, pokušat ću to ispraviti drugi puta.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Mraz 10.10.16 22:36

Malo poduži video ali svakako zanimljiv.

Lijen sam pa koristim Lansky jer gotovo da ne trebam gledati što radim no oštrenje vodobrusnim papirom mi nije strano, jednostavan i jeftin sistem.


Zadnja promjena: Mraz; 21.10.16 18:29; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by erdadj 10.10.16 22:54

A da napraviš novi video i sve strpaš u 3 minute?
Ovaj je stvarno predugačak Oštrenje noža-moj prvi video 747986

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Tinko 16.10.16 1:40

erdadj je napisao/la:A da napraviš novi video i sve strpaš u 3 minute?
Ovaj je stvarno predugačak Oštrenje noža-moj prvi video 747986
Ne mislim da je video predugačak, ali može bit da je zato što ga nisam ni pogledao jer si ga maknuo Oštrenje noža-moj prvi video 469245 Zbog toga svakako podržavam prijedlog da napraviš novi jer me baš zanima tema
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 16.10.16 2:05

Tinko je napisao/la:
erdadj je napisao/la:A da napraviš novi video i sve strpaš u 3 minute?
Ovaj je stvarno predugačak Oštrenje noža-moj prvi video 747986
Ne mislim da je video predugačak, ali može bit da je zato što ga nisam ni pogledao jer si ga maknuo Oštrenje noža-moj prvi video 469245 Zbog toga svakako podržavam prijedlog da napraviš novi jer me baš zanima tema

Video je bio nedostupan par dana jer sam pokušao malo poboljšati zvuk. Prebacio sam iz sterea u mono tako da se zvuk sada čuje na oba zvučnika. Malo sam i pojačao zvuk, pa je sada malo podnošljivije za pratiti.

Što se tiče trajanja videa, stvoren je nekakav nepisani standard vrlo kratkog trajanja yt videa. Jedan od razloga su vjerojatno površni interesi i navike dobivanja "instant" sadržaja koji zadovoljavaju kratkoročne površne potrebe gledatelja, stoga je naravno teško odvojiti više od par minuta za nešto što čovjeku nije naročito interesantno. Ovaj a možda i neke buduće snimke želim raditi tako da ispadnu onako kako bih ja želio pogledati da nemam pojma o temi, a ne da bih privukao ne znam koliko gledatelja.. Ovo sam radio vrlo spontano, nisam bio opterećen vremenom niti nekim konceptom, snimio sam oko 90min videa i skratio sam koliko sam smatrao shodnim.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Tinko 16.10.16 17:56

djomla je napisao/la:Što se tiče trajanja videa, stvoren je nekakav nepisani standard vrlo kratkog trajanja yt videa. Jedan od razloga su vjerojatno površni interesi i navike dobivanja "instant" sadržaja koji zadovoljavaju kratkoročne površne potrebe gledatelja, stoga je naravno teško odvojiti više od par minuta za nešto što čovjeku nije naročito interesantno. Ovaj a možda i neke buduće snimke želim raditi tako da ispadnu onako kako bih ja želio pogledati da nemam pojma o temi, a ne da bih privukao ne znam koliko gledatelja.. Ovo sam radio vrlo spontano, nisam bio opterećen vremenom niti nekim konceptom, snimio sam oko 90min videa i skratio sam koliko sam smatrao shodnim.

Haha nisam siguran da bih 90 minuta izdržao gledati oštrenje noža, ali drago mi je da je bio opisani pristup. Samo opušteno Oštrenje noža-moj prvi video 611886

djomla je napisao/la:Video je bio nedostupan par dana

i još je... Oštrenje noža-moj prvi video 918564

Oštrenje noža-moj prvi video 2cpb8ev
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 16.10.16 18:08

Tinko je napisao/la:
djomla je napisao/la:Što se tiče trajanja videa, stvoren je nekakav nepisani standard vrlo kratkog trajanja yt videa. Jedan od razloga su vjerojatno površni interesi i navike dobivanja "instant" sadržaja koji zadovoljavaju kratkoročne površne potrebe gledatelja, stoga je naravno teško odvojiti više od par minuta za nešto što čovjeku nije naročito interesantno. Ovaj a možda i neke buduće snimke želim raditi tako da ispadnu onako kako bih ja želio pogledati da nemam pojma o temi, a ne da bih privukao ne znam koliko gledatelja.. Ovo sam radio vrlo spontano, nisam bio opterećen vremenom niti nekim konceptom, snimio sam oko 90min videa i skratio sam koliko sam smatrao shodnim.

Haha nisam siguran da bih 90 minuta izdržao gledati oštrenje noža, ali drago mi je da je bio opisani pristup. Samo opušteno Oštrenje noža-moj prvi video 611886

djomla je napisao/la:Video je bio nedostupan par dana

i još je... Oštrenje noža-moj prvi video 918564

Oštrenje noža-moj prvi video 2cpb8ev

To je stari link. U prvom postu je link obnovljen tako da je sad dostupno na https://www.youtube.com/watch?v=-p42wzmSRLY
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Tinko 16.10.16 23:54

Uf, odgledao cijeli sa zadovoljstvom! Odličan video, pun si dodatnih informacija, jedva čekam sljedeći! Oštrenje noža-moj prvi video 86830
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 17.10.16 11:22

Tinko je napisao/la:Uf, odgledao cijeli sa zadovoljstvom! Odličan video, pun si dodatnih informacija, jedva čekam sljedeći! Oštrenje noža-moj prvi video 86830

Drago mi je da ti se sviđa. Čekam mikrofon i stativ iz Kine pa onda opet snimam, nadam se uz bolji zvuk Oštrenje noža-moj prvi video 304316
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by zuzonja 17.10.16 12:43

Ma pusti i stativ i bolji zvuk. To je puno manje bitno. Ja bi da bolji savjet ako je to moguce. Ne znan te uzivo pa ne mogu procjenit je li ova laganini nota u pokretima i govoru svakodnevica ili trema pred kameron. Volis znanstveni pristup temama i to je dobro. I meni je tvoja tema sa kaljenjen pomogla. Sta se nauke tice tia bi tvoj video malo protumacit i na taj nacin. Ka ljudi tezimo da strojevi imaju sta vecu korisnost. Korisnost se trazi i od nas samih, inace tezimo ka Sizifovon poslu. Korisnost je znamo omjer dobivenoga rada i ulozene energije. Slozit cemo se da je rad utrosena sila na nekom putu. Put je definiran tvojim sadrzajem kojega ne zelis sadrzajno skracivat. Put zavisi o brzini i vremenu. Tezi se ka skracivanju vremena. Jedina promjenjiva varijabla u ovome slucaju je brzina. Eto ako mozes malo ubrzat govor i demonstraciju bia bi puno ucinkovitiji kod nas gledatelja. Bilo bi puno bolje od zvuka i stativa. Nekako mi se cini da puno razmisljas o onome sta ces rec sljedece. Prenacitan si da bi nesto glupasto izaslo iz tvojih usta tako da no sikiriki samo pribaci u petu. Imas profesorski pristup problemu, a kako znamo sat predavanja je ogranicen. Pa daj nas odrzi budnima ka i puni amfiteatar studenata. Udri brigu na veselje rekli bi vi gori Oštrenje noža-moj prvi video 69343
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by maxina 17.10.16 20:51

Meni je na prvu izgledalo da neću odgledati jer mi se činilo predugačkim ali sam s guštom odgledao do kraja.
Svaka ti je na mjestu imenjače(ima nas ima).
Mada mi je većina prezentiranog poznata lijepo je vidjeti teoretski i praktično posložen tutorijal na hrvatskom.
Pratim te na fb-u i odnedavno blog-samo tako nastavi.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by djomla 21.10.16 17:43

maxina je napisao/la:Meni je na prvu izgledalo da neću odgledati jer mi se činilo predugačkim ali sam s guštom odgledao do kraja.
Svaka ti je na mjestu imenjače(ima nas ima).
Mada mi je većina prezentiranog poznata lijepo je vidjeti teoretski i praktično posložen tutorijal na hrvatskom.
Pratim te na fb-u i odnedavno blog-samo tako nastavi.

Imenjače hvala na praćenju sadržaja, malo štekam zadnjih par mjeseci. Ali nadam se češćim objavama uskoro Oštrenje noža-moj prvi video 393492

zuzonja je napisao/la:Ma pusti i stativ i bolji zvuk. To je puno manje bitno. Ja bi da bolji savjet ako je to moguce. Ne znan te uzivo pa ne mogu procjenit je li ova laganini nota u pokretima i govoru svakodnevica ili trema pred kameron. Volis znanstveni pristup temama i to je dobro. I meni je tvoja tema sa kaljenjen pomogla. Sta se nauke tice tia bi tvoj video malo protumacit i na taj nacin. Ka ljudi tezimo da strojevi imaju sta vecu korisnost. Korisnost se trazi i od nas samih, inace tezimo ka Sizifovon poslu. Korisnost je znamo omjer dobivenoga rada i ulozene energije. Slozit cemo se da je rad utrosena sila na nekom putu. Put je definiran tvojim sadrzajem kojega ne zelis sadrzajno skracivat. Put zavisi o brzini i vremenu. Tezi se ka skracivanju vremena. Jedina promjenjiva varijabla u ovome slucaju je brzina. Eto ako mozes malo ubrzat govor i demonstraciju bia bi puno ucinkovitiji kod nas gledatelja. Bilo bi puno bolje od zvuka i stativa. Nekako mi se cini da puno razmisljas o onome sta ces rec sljedece. Prenacitan si da bi nesto glupasto izaslo iz tvojih usta tako da no sikiriki samo pribaci u petu. Imas profesorski pristup problemu, a kako znamo sat predavanja je ogranicen. Pa daj nas odrzi budnima ka i puni amfiteatar studenata. Udri brigu na veselje rekli bi vi gori Oštrenje noža-moj prvi video 69343

Moglo bi se reći da je laganini nota dio moje osobnosti, ne bih rekao da je trema jer javni nastup mi je dio posla. Prije oprez pri govoru, jer svjestan sam da ne mogu uvijek dobro i ispravno verbalizirati tok misli pa mi sporiji govor daje vremena da ne bubnem glupost. U javnom govoru uživo mislim da manje pazim, jer za razliku od videa tamo nema višestrukog reproduciranja i premotavanja, čime svaki lapsus biva prenaglašen.

Ne bih se složio da je bilo kakav put definiran mojim sadržajem, svatko ga sebi definira i ima izbor.

Kad već spominješ korisnost, meni su trebale godine iščitavanja, gledanja, pisanja i prakticiranja da naučim ono što znam (još uvijek nedovoljno) o ovoj temi, pokušao sam neke bitnije stvari kondenzirati i smjestiti u jedan video. Možda sam ipak nekome koga ovo zanima uštedio vrijeme, što je u neku ruku vid korisnosti Oštrenje noža-moj prvi video 469245

djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Oštrenje noža-moj prvi video Empty Re: Oštrenje noža-moj prvi video

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.