FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Divlji kamp Drava 2024
Hemokempanje Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
Hemokempanje Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
Hemokempanje Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
Hemokempanje Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
Hemokempanje Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
Hemokempanje Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
Hemokempanje Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Hemokempanje Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Hemokempanje Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Hemokempanje Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Hemokempanje Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Hemokempanje Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Hemokempanje Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Hemokempanje Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Hemokempanje Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Hemokempanje Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Hemokempanje Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Hemokempanje Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Hemokempanje Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Hemokempanje Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Hemokempanje Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Hemokempanje Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Hemokempanje Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Hemokempanje Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Hemokempanje Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Hemokempanje Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Hemokempanje Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Hemokempanje Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Hemokempanje Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Hemokempanje Empty28.05.23 23:40 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Hemokempanje

2 posters

Go down

Hemokempanje Empty Hemokempanje

Postaj by Muzgalo 19.06.16 20:13

Nisam novi član. Samo sam tražio promjenu nicka jer mi je 'naftas' dojadio...

Kao što većina vas zna veliki sam ljubitelj hemoka i takvog načina uživanja u prirodi. Zar ima išta bolje od dobrog hodanja, neopterećenog mjestom za odmor? Kada vam svaki šumarak može postati mjestom za piknik i izležavanje... E, to je ćejf!

Bilo bi lijepo da se javi postojeća družina od vješala pa da organiziramo kempanje sa hemocima. Može biti i dnevni izlet u Maksimiru, na Medvednici ili nekoj drugoj zanimljivoj lokaciji.

Ne moramo čak ni puno hodati. Roštilj i zafrkancija su i više nego prihvatljivi.

Neka se pridruže i znatiželjni... Kada vide o čemu se radi grupa ljubitelja hammocka bi se lako mogla povećati.

Zapravo me baš čudi da u najljepšoj nam Hrvatskoj, prepunoj šuma, blage i ugodne klime ekipa toliko brije na šatore, a za veliku većinu izleta i odmora hammock predstavlja lakše, praktičnije i zabavnije rješenje.

Nadam se dogovorima...
Muzgalo
Muzgalo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 42
Lokacija : ZG
Datum registracije : 13.12.2015

[Vrh] Go down

Hemokempanje Empty Re: Hemokempanje

Postaj by GMate 05.11.16 20:56

Je li to legalno za razliku od satora? Pretpostavljam da bi "sluzbe" bile lagano zbunjene Hemokempanje 368870

GMate
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 47
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 05.11.2016

[Vrh] Go down

Hemokempanje Empty Re: Hemokempanje

Postaj by GMate 31.12.18 5:49

Opet sam gledao hammocke kao opciju za relativno lagano individualno kampiranje na kracim dvodnevnim ili trodnevnim turama.

Ideja mi se svidja, svidja mi se navodna udobnost (ali trebao bih probati za osoban dojam) i prije svega odmaknutost od tla i problema sa kukcima i vodom.

Medjutim tezinom se nikako ne mogu pribliziti minimalistickim satorima ili bivak vrecama sa kojima susav ne prelazi kilu u vecini uvjeta oisim zimskih, a i u zimskma moze ostati ispod.

U usporedbu ne ukljucujem vrecu ili drugo gornje pokrivalo.

Ukljucujem:
- sator/bivak vrecu/hammock
- tarp u slucaju bivak vrece i hammocka, ali u praksi samo kod hammocka jer mi je kod b. vrece dovoljan poncho za kisu sa mogucnoscu pretvaranja u tarp, dok mi se za hammock cini previse malim ako treba potpuno sprijeciti ulazak vode.
- podlogu za spavanje ili underquilt

Kod hammocka u obzir dolaze samo oni sa dvostrukim dnom.

U osnovi mi tezina cistog hammocka bez underquilta, tarpa i sistema za vjesanje dolazi otprilike u razinu cijelog sustava sa bivak vrecom i to uz vrlo dobru podlogu da bi se maksimalno priblizilo udobnosti hammocka. Kada se doda underquilt i tarp hammock postaje dvostruko i vise tezi.

Buduci je svrha prenociti tjekom planinarenja, a ne leasure kampiranje, cini mi se da je ipak u oviru individualnog minimalistickog kampa previse velika mana ta nemogucnost spustanja tezine, a koja je inherentna sustavu zbog neophodnog mehanizma vjesanja i unedquilta van ljeta.

Ljudi se po internetu dovijaju na svakakve nacine, ali cini mi se kako je tu u pitanju pomalo pretjerani zar fanova hammocka koji neracionalno povlace usporedbe. Pa sam tako citao komentare kako se moze srusiti na minimalisticku tezinu uz koristenje egzoticnih materijala poput cubena, ali to je imho previse skupo za dobivene ustede, a osim toga od istoga se materijala moze raditi i oprema u drugim navedenim kategorijama pa da one opet budu lakse, nema smisla usporedjivati skupe hammocke od egzotcnih materijala sa nesto standardnijim i jeftinijim bivacima i satorima.

Sve u svemu koliko mi se god mi se vjesanje svidjalo, razum ipak za sada naginje na drugu stranu i ovakvu kombinaciju:

https://www.outdoorline.sk/en/bivys-and-liners/borah-gear-ultralight-bivy#/198-size-long_wide
Odabrano u usporedbi kao najkompromisnije rjesenje.
Za cisto ljetnu upotrebu bolja bi bila opcija samo sa mrezicom poput https://www.outdoorline.sk/en/bivys-and-liners/borah-gear-ultralight-bug-bivy, a za zimske nesto od eVenta poput https://www.outdoorline.sk/en/bivys-and-liners/borah-gear-snowyside-event-bivy

Od podloge za usporedbu uzimam relativno debelu i sa relativno visokim r-om, da usteda na tezini ne bi bila na previse veliku stetu komocije koja je pak velika navodna prednost hammocka: https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/sleeping-mats-c58/all-sleeping-mats-c146/synmat-hl-winter-lw-long-extra-wide-sleeping-mat-p6650

+

umjesto tarpa:
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/tents-shelters-c25/tarps-c43/silponcho-p6023

Dakle ne racunajuci tarp buduci je kabanica ionako potrebna, kao niti pegove za tarp koji podjednako trebaju i kod hammocka, tezina je 600g (podloga) + 210g (bivy u siroj i duzoj vrijanti). Znaci 800-900g (ovisi racunamo li sa futrolama).

Postoji li ikakav iole usporediv sistem u kojemu je hammock sa dvostrukim dnom koji moze drzati 190cm i 120 kg, ima integriranu mrezu za komarce (ili odvojenu, ali svakako se uracunava u tezinu), neku laganiju termicku zastitu za recimo proljece-jesen?

+ nosenje relativno udobne podloge u odnosu na underquilt znaci da se mogu bez problema koristiti sklonista, a u usporedbi sa setupom za sklonista/domove razlika je samo u tih 200g za bivak vrecu.

S druge strane svidja mi se hamock i lezanje iznad plazecih cudovista, bez obzira sto bivy od njih izolira, volio bih da me netko uspije uvjerit kako je ipak bolja opcija Hemokempanje 368870

Minimalisticki tarp/sator je slicno malih tezina uz dodatnu prednost vise prostra u odnosu na bivak vrecu, a manu zatvorenog pogleda i špo lijepom vremenu. Osim ako se uzme kombinacija sa odvojenim unutarnjim satorom baziranom vecim djelom ili potpuno na mrezici. To je opet puno vise od minimalistickih 200g za navedeni bivak, sve u svemu negdje izmedju te dve mogucnosti. Naravno za ista vise od jedne osobe nema puno alternative ako su voljni spavati u istom satoru posto sa brojem "ukucana" relativna tezina po osobi sve vise pada i nema neku konkurenciju.

Mozda je sve to za neku zasebnu temu?

GMate
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 47
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 05.11.2016

[Vrh] Go down

Hemokempanje Empty Re: Hemokempanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.