FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
TRANGO WORLD – Raga Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
TRANGO WORLD – Raga Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
TRANGO WORLD – Raga Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TRANGO WORLD – Raga Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TRANGO WORLD – Raga Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TRANGO WORLD – Raga Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TRANGO WORLD – Raga Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TRANGO WORLD – Raga Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TRANGO WORLD – Raga Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TRANGO WORLD – Raga Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TRANGO WORLD – Raga Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TRANGO WORLD – Raga Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TRANGO WORLD – Raga Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TRANGO WORLD – Raga Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TRANGO WORLD – Raga Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TRANGO WORLD – Raga Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TRANGO WORLD – Raga Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TRANGO WORLD – Raga Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TRANGO WORLD – Raga Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TRANGO WORLD – Raga Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TRANGO WORLD – Raga Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TRANGO WORLD – Raga Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TRANGO WORLD – Raga Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TRANGO WORLD – Raga Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TRANGO WORLD – Raga Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TRANGO WORLD – Raga Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TRANGO WORLD – Raga Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TRANGO WORLD – Raga Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TRANGO WORLD – Raga Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TRANGO WORLD – Raga Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TRANGO WORLD – Raga

+2
LUKSA
Vanja
6 posters

Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty TRANGO WORLD – Raga

Postaj by Vanja 01.12.09 19:15

Pred nekoliko godina sam kupio softshell trango world i još dan danas sam prezadovoljan s tom jaknom. Čitajući novi katalog Iglu Športa naletio sam na zadnjoj strani na ovu jaknu i moram priznati pomalo se i zaljubio!!! Još je nema u Hrvatskoj ali u Iglu Športu u Srbiji košta 24690.00 dinara što je otprilike 2400 kn, dok je u njmačkoj njena cijena oko 250 eura. Malo previše ali karakteristike i materijal su fenomenalni!!!!
Na ovoj stranici možete vidjeti i sliku. Kad otvorite tekst je na njemačkom!
www.ski-outdoor-shop.de/trangoworld.123
Evo i za one koji ne znaju njemački (isprika svima kojima smeta što je na srpskom)!
http://www.iglusport.rs/katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=550&category_id=55
Vanja
Vanja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 38
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 17.10.2009

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by LUKSA 01.12.09 21:58

Predobra je jakna ali je i cijena predobra!

za što bi bila ta jakna, to je soft shell, ali njena upotreba, gdje bi ju ti Vanja koristio?

kad staneš, popneš se negdje na vrh,pa kad vjetar zabrije!

ja volim multifunkcionalne stvari, Vidio sam odličnu jaknu Jack Wolfskin, koja ima vanjski dio odličan a unutra je isto softshell, windstoper, sa krznom kao tuljanovim, fantastična jakna a za iste novce kao ova!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by Vanja 02.12.09 19:23

Pa ovo je za sada najbolji Soft Shell ikada! Ako malo bolje pročitaš specifikaciju vidiš da ti piše da je izrađena iz Windstopper Soft Shell materijala tako da evo citiram što piše na zadnjoj strani kataloga iz Iglu športa: "Potpuno štiti od vjetra, odlično diše i vodoodbojna je."! Po tome mislim da mi nebi bio problem stati i popeti se negdje na vrh pa da vjetar brije, a i veoma je multifunkcionalna!
Naime iskustva sa Trango world soft shell jaknama mi govore (to su moja iskustva da nebi ispalo da je to tako kao u nekim drugim temama :-)) da uopće ne smetaju pri penjanju ili alpinizmu i planinarenju i da su veoma multifunkcionalni (pošto ja svoj maltene ne skidam hehehehe)! Mogućnost nošenja u prirodi u gradu po zimi vjetru snjegu hladnoći i ostalim vremenskim uvjetima!
Jedino je malo vruće u njoj usred ljeta (da da morao sam i to probati; a plavuša što reć :-))!!
Eto mislim da bi bila dobra za penjanje i alpinizam a moguće i za skijanje nebi bila loša! To je moje mišljenje!! I da koristio bi je vjerojatno svugdje !!! hehehehe
I služi za još nešto: Da ti izbije dvije i pol milje iz đepa!!!! hehehehehe :-)
Vanja
Vanja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 38
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 17.10.2009

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 10.04.10 15:29

Ja je imam odlična je. mada jedan milletov model koji nosim daleko bolje diše. na ragi se kapuljača sprema u ovratnik pa je onda oko vrata nekako kruta i debela to me osobno smeta pa sam kapuljaču odrezao. uvjek nosim i laganu Gore tex jaknu s kapiljačom za slučaj vjetra kiše snijega. sve ostalo je super ima odlične zipove ispod ruku i na bokovima za ventiliranje i brdo đepova . super je to kaj bočni đepovi imaju duge zipove pa ih možeš koristiti i ako si u penjačkom pojasu( to mi često treba kad snimam neke penjačke priće npr Big Wall speed climbing u Paklenici)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by FrankyRC 29.12.12 1:58

Posjedujem doticnu, al mi se puno bolje pokazala Coverguardova vezija. Koštala je oko 300kn, kupljena za posao. Prošla sito i rešeto od skijanja na -30, mecava po planini, kiša. olujnih bura... Tretiram je u pranju i sušenju kao Gore tex. Diše vrhunski i puno je toplija nego ova Trangova. A Trangovu sam uspoređivao sa skoro identičnom Karibu jaketom. i djeluje mi dosta bolje
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 29.12.12 9:40

imao sam nekoliko coverguard artikala, njihov soft shell, prsluk meni su bili katastrofa po pitanju disanja. kako sam ragu već dva puta prao i dosta nosio sad bolje diše.
dizajn i kavaliteta materjala su odlični i neusporedivo bolji od bilo koje lowbudget firme.
istina raga je umjereno tanki soft shell i namjenjena je da se ispod nje nosi i flis koji je zapravo termička izolacija.
ragi je po kvaliteti po mojem iskustvu dorastao još jedino jedan mayamaya soft shell koji sam prošle godine nabavio a koji je također vrlo skup čak i skuplji od rage.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by FrankyRC 29.12.12 14:45

@NAVIGATOR Coverguard ima više različitih materjala za soft shellove, ovisno o godini izrade i modelu. I tu ima svega od zadnjeg škarta do stvarno vrh materjala i krojeva. Kakav je taj mayin shell po pitanju disanja? Imam njihov neki tanki windstoper, u stilu biciklističikh. Znojim se u njemu ko lud dok mirujem a tek u pokretu...
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 29.12.12 15:20

pa čini mi se za nijansu bolji od rage
to je njihov najjači i najskuplji shell mislim da mi je cijena bila blizu 2500kn.
stvarno su sve komponente vrhunske i materjal i zipperi i svaki detalj je napravljen do savršenstva a i dizajn je odličan. bilo ih je samo 3 komada za kupiti u hrvatskoj ja sam ovaj isprobavao za dio uniforme HRT-ovog teama zua obuku ali te uniforme nikada nisu zaživjele dobili smo standardne koje i inače HRT koristi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by FrankyRC 29.12.12 19:17

On je kupljen u sloveniji, bio je nešto turbo na akciji oko 20e, a inace je priko 100e cjena mu. Kvaliteta sve super, samo to šta se užasno znojim u njemu i bez kretnje. Pa me muči da nije kojim slučajem kakva greška na membrani pa je zato bio tako jeftin
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by trolshein 30.12.12 8:16

FrankyRC je napisao/la:Posjedujem doticnu, al mi se puno bolje pokazala Coverguardova vezija. Koštala je oko 300kn, kupljena za posao. Prošla sito i rešeto od skijanja na -30, mecava po planini, kiša. olujnih bura... Tretiram je u pranju i sušenju kao Gore tex. Diše vrhunski i puno je toplija nego ova Trangova. A Trangovu sam uspoređivao sa skoro identičnom Karibu jaketom. i djeluje mi dosta bolje

o kojem točno modelu coverguarda je riječ? Gledal sam ih u dućanu izgledaju ok iako im nešto strše končići s unutarnje strane. Inače imam njihov vodonepropusni flis i zbilja je odličan.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by Hombre 30.12.12 8:46

NAVIGATOR je napisao/la:Ja je imam odlična je. mada jedan milletov model koji nosim daleko bolje diše. na ragi se kapuljača sprema u ovratnik pa je onda oko vrata nekako kruta i debela to me osobno smeta pa sam kapuljaču odrezao. uvjek nosim i laganu Gore tex jaknu s kapiljačom za slučaj vjetra kiše snijega. sve ostalo je super ima odlične zipove ispod ruku i na bokovima za ventiliranje i brdo đepova . super je to kaj bočni đepovi imaju duge zipove pa ih možeš koristiti i ako si u penjačkom pojasu( to mi često treba kad snimam neke penjačke priće npr Big Wall speed climbing u Paklenici)
Iz svega napisanog Navi negdje mora imati poseban hangar u kojem drži svu tu odjeću, obuću i tehniku pošto je stan premalen za takvo nešto TRANGO WORLD – Raga 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 30.12.12 10:22

bome da imam toga poprilično a i novo je već na putu.
gužva u dva velika ormara je postala tolika da sam u zadnjih mjesec dana podjelio 10tak komada.
srećom 13 godišnji nećak već moža nositi neke moje veličine (malo mu je pre veliko ali kako mu je mama bez posla i prihoda onda ne prigovara na artikle iz mog ormara) a i moj otac i šogi su prilično sretni kada im donesem ponešto što je meni viška.

postavim popodne fotke ovih jakni i shellova o kojima sam pričao tako da se zna o kojem se modelu radi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by FrankyRC 30.12.12 11:07

@trolshein neznam koji je model jel nigdi nepiše, slikan pa stavin ugl. imam 3 ista 2 muška i jedan ženski. Nema razlike osim šta je ženski xl i malo je kroj drugčiji i patent je na drugu stranu. Nego kakav je to vodonepropusni flis?
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by trolshein 30.12.12 11:32

@FrankyRC
Ma u biti nije coverguard nego "getout" ali to je isto lacunin brand. Malo je čvršći i tvrđi od običnog, diše ok ne vrhunski ali ok pa npr odem u njem na trčanje kad je vani ispod nule. Protiv snijega je ok nije promočil ali dali bi na jačoj kiši neznam ali pretpostavljam da bi. Imaš ovdje katalog
http://www.lacuna.hr/Portals/2/images/Seasons09.pdf pa nađeš jaknu da sad ne uploadaš. Ako veliš da ti je ok i ja bi radije ušparal da baš ne kupujem sad Karibu ili Trango.
Čekam sniženja u slo TRANGO WORLD – Raga 368870
http://freetime.lacuna.hr/portals/4/images/getout.pdf
Ovo je od getouta u kojem je flis. Moj tast ima nešto slično ali iz lidla i dobra mu je zaštita za npr skuter.

trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by FrankyRC 30.12.12 11:51

u mene je ovaj prvi model iz gornjeg kataloga sa oznakom YIN. jel ima taj tvoj flis u katalogu? evo sad vidim u ovom donjem. nisam baš naspavan pa nije zamirit. Jel ima on izvanka neki membranski, teflonski sloj? il je baš ko flis onako
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by trolshein 30.12.12 12:53

Flis 100% izvana i iznutra koji vjerojatno prekriva nekakvu membransku tkaninu. Otprilike kao da je tanji hardshell prekriven flisom. Tako mi bar djeluje. možda je i to flis gušće teksture ali sumnjam. Uglavmom vesta je od 1 tkanine tj nije podstavljena. Ali je vjetronepropusna, i od npr snijega ili ledene kiše neće odmah propustiti.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 30.12.12 15:23

to se inaće zove fleece windstoper ili neka od izvedenica iz toga.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by NAVIGATOR 16.01.13 20:24

danas bio u iglu sportu i TRANGO WORLD RAGA soft shell(jakna) 2011g deklarirano najbolji na svijetu, snižen je na odličnih 1400kn.
kada sam ju ja dobio koštala je 2700kn tako da je ova cijena vrlo realna za tu jaknu.
ja ju nosim već 2-3 godine i prokomentirao sam ovdje pod temom koliko sam njome zadovoljan.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by trolshein 16.01.13 21:23

Bil sam u iglu u u Mariboru gledal sam malo Karibu sa kapuljačom ss, djeluje kvalitetno ali krojen je na leđima ko sako TRANGO WORLD – Raga 855911 . Trango raga je nekako kockast TRANGO WORLD – Raga 374724 , zbilja ne kužim čemu takav kroj, uglavnom ne paše mi i iskreno nije mi baš bog zna što dizajnom tj izborom boja. Prošle godine sam uzel icepeak 8848 seriju za 70eur na sniženju i pokazal mi se sjajan. Žena si je prekjučer uzela getout ( lacunin brand ko i coverguard ) za 300 kn i iskreno mi je žao što nije bilo mojeg broja. Usporedivši sve to zajedno iskreno mislim da je raga malčice precijenjen, osim normalno ako čovjek želi imati "najbolje". TRANGO WORLD – Raga 368870
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

TRANGO WORLD – Raga Empty Re: TRANGO WORLD – Raga

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.