FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

+15
Delete
glock
Frenky
Simke
NAVIGATOR
Hombre
zuzonja
vladomado10
poljičanin
Mad Max
Mraz
DoomsdayST
maxina
ivo
Fratt
19 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 22.11.15 23:28

S obzirom da ovdje ima ljudi koji nisu mrzitelji vatrenog oružja red je da pokrenem ovu temu...EU želi direktivom nakon dva francuska atentata od strane terorista zabraniti svim legalnim vlasnicima poluautomatskog oružja njihovo držanje (i nošenje)...time još više oslobađaju ruke ilegalnim vlasnicima (u najnovijem momentu teroristima) da rade što hoće.
Pod poluautomatsko oružje spada i običan pištolj čime dolazimo do zaključka da kad nas netko želi napasti sa AKM-om ili Uzijem mi možemo u maniri Starog Mačka izvaditi svoj revolver šestopuc ili dedinu duplenku i pružiti otpor.
Retardacija u prirodi anti-gun populacije,ionako nikad nije kriv čovjek za Virginia Tech ili Bataclan nego Colt 1911 ili AK-47.
Guns don't kill people,people kill people.

Ova peticija je protiv te direktive,ako želite izgubiti svaku priliku braniti se onda nemojte potpisivati ništa,sjetite se da su prvi počeci obrane Hrvatske bili zasnovani na oskudnom lovačkom naoružanju jer je JNA razoružala TO-e prije nego je započelo,želite li da se povijest ponavlja?

Ne zabrani poluautomatskog oružja,dozvolite sebi osnovno ljudsko pravo pravedne obrane života sebe i svoje obitelji.

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=432270546&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 23.11.15 8:20

ZA zabranu sam svakog lovačkog poluautomatskog oružja, pa i lovačkog pištolja, ali taj je moj stav gospon Fretu poznat, a i nije sasvim vezan uz temu.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 23.11.15 9:13

ivo je napisao/la:ZA zabranu sam svakog lovačkog poluautomatskog oružja, pa i lovačkog pištolja, ali taj je moj stav gospon Fretu poznat, a i nije sasvim vezan uz temu.

Onda kolega budite dosljedni i riješite se svog poluautomatskog pishtoglija-rado ću ga udomiti.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 23.11.15 9:58

Oh, dragi kolega Maxina, moj je Browning već neko vrijeme u poluprodaji (situacija kada nisi siguran u odluku, pa ne stavljaš stvari u oglasnike, nego informaciju širiš usmenom predajom)...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by DoomsdayST 23.11.15 10:09

Potpisao...

Pretužno je što se radi... Tjera se ljude koji bi bili potpuno voljni po svim zakonskim normama posjedovati legalno oružje, da možda počnu razmišljati o nelegalnom posjedovanju...

Ovo će pomoći koliko je pomogla prohibicija u USA u prestanku konzumacije alkohola...

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! 611886
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 23.11.15 10:11

Ovdje se najmanje zabrana odnosi na lovačko oružje,više se odnosi na streljaštvo kao sport i kolekcionarstvo a posredno i situaciju obrane od napada vatrenim oružjem od osoba loših namjera...danas pištolji,sutra možda karabini moj Ivo pa ćemo sa sajlama u lov.


Zadnja promjena: Fratt; 23.11.15 11:52; ukupno mijenjano 1 put.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mraz 23.11.15 10:13

G. Ivo, ako niste sigurni u odluku a zelite saznati kako bi se osjecali bez njega, dajte ga meni na cuvanje. Ja ga zakopam izmedu gredica korabice i i mrkvice...
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 23.11.15 10:32

Ludo - euro parlamentarci vodeni američkim interesima oduzimaju nam prava na odbranu - sjebali su nam vojsku, stezanjem sredstava i policiju i sad če nama oduzeti i pravo na oružje odnosno samoodbranu ... Bosna nije daleko - trebače narod opet u nabavu . Tako čemo sasvim izgubiti nadzor o naoružanju i stvoriti prave uslove za porast kriminala a to direktno znači sjebat nas obične ljude .

L.p. max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 23.11.15 10:38

Tu spada i tvoj Norinco Max. NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! 166116
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 23.11.15 11:07

Nabavio sam još jedan - M4 tako da odu dva pa svi 4 pištolji ...  Ostaje sačma 12x76 i Revolver 357 mag. Jedan pištolj na slici fali jer je trenutačno na popravku ( Bul M5 45 ACP ) .

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! 2zgrlea

Valjda če se nešto prije dogoditi nego oni izglasaju to ... ili čemo nešto izmisliti ...

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 23.11.15 11:51

Bul M5 je krasna verzija 1911-ice,ovo gore je Tanfoglio?
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 23.11.15 12:26

Da isto 45 tica ( Tanfoglio Match ) ... iz kraja 90 tih godina ali stanje - nova - bila je za osobnu sigurnost jednoga kolege .

http://www.tanfoglio.it/eng/catalogo/sport-amp-competition/match.html

Kopija CZ 75 ... mislim da su skupa napravljene odnosno da je jedan drugom bio osnova - naši zaštitari imaju bojnu verziju u 9 x 19 mm - Tanfoglio Combat sa 4,5 inča ( 113 mm ) cjev ... ima ispod cjevi rail za svetilku ili laser ...

Bul M5 45 ACP

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! 27ypyly

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 23.11.15 13:01

Ja baš tražim neku .45 ACP pljucu za manje novce,zgodan mi je XDM compact ali mi je malo previše dati te novce...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by poljičanin 24.11.15 12:46

Rat u Iraku je bio prekretnica u razvoju ratova, bojim se, za dugo vremena. Ono što se događalo u pozadini tog rata je stvaranje velikih vojski plaćenika. Što više, ti plaćenici su jako često zapovjedali US vojskom. Vlada SAD-a dala im je legitimitet.

Onima koji ne shvaćaju o čemu se radi: bez obzira bila to vojska demokratskih država ili vojska bivšeg istočnog bloka, postojao je određeni oblik civilnog nadzora i ta vojska je morala odgovarati za svoje djelatnosti nekakvom obliku vlasti (izuzimam iz ovoga ono što se po Africi naziva i vlast i vojska).

Sada imamo legitimne plaćeničke vojske, koje ne odgovaraju nikome, odnosno onome tko ih plaća. Tko sada brani jednoj Coca-Coli (ili bilo kojoj drugoj multinacionalnoj kompaniji ili banci, nebitno) oružano upasti u neku zemlju kako bi preuzeli njihove izvore vode?

U tom kontekstu moramo gledati inicijativu za smanjenje naoružanja u rukama civila. I pritisak na uništavanje nacionalnih vojski (primjer HV-a). Gledajte, ni jedan komad oružja kojeg su imali teroristi nije legalan. A udara se na legalno oružje. A što je manje oružja u rukama civila, to je lakše provesti okupaciju (Hrvatska 1991.).

Tvorci američkog ustava su u Drugom amandmanu, odmah nakon prvog koji govori o slobodi govora, stavili slobodu nošenja oružja kako bi se osigurali od mogućnosti da netko zloporabom vlasti ugrozi njihove slobode.

Zato, svakao potpora.

http://blog.vecernji.hr/gvozdanovic/iskustva-izraela-i-velike-britanije-te-njenog-najrigoroznijeg-zakona-na-svijetu-2731

https://tkojejohngalt.wordpress.com/2015/08/25/oruzje-nasilje-statistika-i-demografija/

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 24.11.15 12:57

Kod nas ( Slovenija ) idu polemike oko zabrane u sklopu strelskog saveza i restrikcije koje bi mogle da budu usvojene su u najgorem slučaju, da se dozvoli u šumama i u krugu streljana upotreba vatrenog oružja tipa : B2, B3, B5, B6, C1,C2,C3, C4 i D1. Tu su u grupama puške malokalibarske sa rubnim paljenjem i lovačke puške sa centralnim paljenjem preko 28 i preko 60 cm dužine risanih i glatkocjevnih i pištolji sa rubnim paljenjem te revolveri . Zabraniče nabavu ili ograničit če vjerovatno upotrebu postoječeg oružja iz grupe B1 , B7 , B4 ( poluavtomatsko oružje svih vrsta - poluautomatski pištolji i poluavtomatske puške nalik na vojničko automatsko oružje izvan streljana gdje če se vjerovatno i to oružje držati kao što je bilo prije usvojenja zakona o oružju kod nas ! Važit če s iznimkom za več postoječe oružje jer se zakon ne može po ustavu Rep. Slovenije uvažavati retroaktivno ali vjerovatno sa nekim novim restrikcijama ( gdje držati i na koji način ga upotrebljavati i nabavu municije ) dok za nove interesente če važiti sve zabrane 100% od restrikcije nabavljanja dalje . Več su se kod nas pojavila poskupljenja oružja i municije ...

To su neke od mogučih varijanti koje bi se realno mogle desiti eventuelno na tom području ako neče nastupiti neka nova situacija u medjuvremenu (Rat) i prekinuti te lude ideje.

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by vladomado10 24.11.15 14:04

Shvaćam strast prema oružju, imanje i posjedovanje oružja za rekreativne svrhe, potpuno vas podržavam u tome, u borbi da zadržite ta prava,
ali čemu kampanja kojoj je glavni argument strah i paranoja, zele nam oduzet sredstvo obrane, umjesto da vam bude "zato jer to volimo", ja ne želim živit u blizi nekog ko drži arsenal oružja da naoruža selo u slučaju rata, pitajte stanovništvo Islanda jel drži oružje radi rata i jel ih strah, pošto nemaju stajaću vojsku kao takvu, iskreno mislim da nemate pravo koristiti taj argument, jer niste u pravu u vezi toga i ne smijete ljude hvatati na strah.
Imajte oružje jer ga volite, ne jer ga želite ili "morate" upotrijebit protiv nekog, sve ostalo se krši s osnovama vašeg hobija.
Ko traži mir nek se pripremi za rat je samo izlika za rat, ne za mir.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 24.11.15 15:06

vladomado10 je napisao/la:Shvaćam strast prema oružju, imanje i posjedovanje oružja za rekreativne svrhe, potpuno vas podržavam u tome, u borbi da zadržite ta prava,
ali čemu kampanja kojoj je glavni argument strah i paranoja, zele nam oduzet sredstvo obrane, umjesto da vam bude "zato jer to volimo", ja ne želim živit u blizi nekog ko drži arsenal oružja da naoruža selo u slučaju rata, pitajte stanovništvo Islanda jel drži oružje radi rata i jel ih strah, pošto nemaju stajaću vojsku kao takvu, iskreno mislim da nemate pravo koristiti taj argument, jer niste u pravu u vezi toga i ne smijete ljude hvatati na strah.
Imajte oružje jer ga volite, ne jer ga želite ili "morate" upotrijebit protiv nekog, sve ostalo se krši s osnovama vašeg hobija.
Ko traži mir nek se pripremi za rat je samo izlika za rat, ne za mir.

E moj Vlado. Da oni gladni, goli i bosi, koji su drzali malobrojno oruzje, nisu 1789, 1848, pa i u novije doba jurisali na naoruzani sustav ne bi se ti ima kako ni kad skolovat za doktora nego bi obradjiva zemlju crkve ili nekoga mletackoga plemica na tome mistu di zivis. A govorimo o periodu kad se jos i moglo kako tako ic motikon na sablju, bajonetu i plotun. Provaj danas motikon na mitraljez. Jesi se ti ikad zapita zasto su se okomili na poluautomatsko? Zasto ne na neku obicnu risanicu, polozaru, bokericu, revolver u kalibru .357, .44, ili skoro u slobodnoj prodaji oruzje na crni barut u kalibrima recimo .50? Je si li svjestan da tebi i meni ka pojedincu svako od navedenih moze napravit rupu velicine glave pa i u prosjeku vecu stetu za jedinku od recimo vojnoga zrna 7.62x39? Je si li se zapita kome predstavlja opasnost bas to poluatomatsko oruzje? Cak i u nekin objasnjenjima zakona stoji da se nesto naslo na u slobodnoj prodaji na trzistu jer ne predstavlja dovoljno veliku ofanzivnu moc! Ofanzivu protiv koga? Ne protiv tebe, obicnoga civila kojega mos eliminirat kupon kanalicon posrid cela vec protiv onih koji su dio toga. A cemu spominjanje islanda? Zasto ne spomenes primjer svicarske di je sustav naoruzanoga naroda i di svako ima u kuci jurisnu pusku. Zasto ne spominjes primjer Jugoslavije i odlicnoga sustava teritorijalne obrane rasporedjenoga po svin republikama. Bez obzira sta se pokusalo povuc to naoruzanje ono je bilo glavni alat protiv okupatora. To znamo i na primjeru Splita.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by vladomado10 24.11.15 16:19

Ja ne vidim ni jedan argument osim straha i paranoje i spominjanja povijesti, ja ne drzim nozeve jer su ih praljudi držali u spiljama, nemojte ni vi držat oružje radi Francuske revolucije ili Proljeća naroda.
Spominjanje nacija i bivsih nacija koje su pune oruzja je lako objasnit, rade to zbog nečeg, gotovo sve zemlje da skrenu probleme s unutarnjih pitanja na vanjske neprijatelje, osim Švicarske koja ima problem nepostojanjem zajedničke etničke pripadnosti, te promovira " mi švicarci" zajedništvo svima koji se nasele, a zapravo su jedan od najksenofobnijih naroda u Europi, upravo zbog te labave kohezije, te se poglavito od Prvog rata forsira njihova legenda s planinom Rutli.
Vjerojatno ne razmišljam ko većina ljudi na ovom forumu, al za mene je držanje oružja za slučaj rata usporedivo s gomilanjem leda radi globalnog zatopljenja.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 24.11.15 16:58

Ne radi se o ratu. U klasicnome ratu bi i ja i ti bili prasinari i imali bi oruzje i cilj koje nan je dato. Zasto ne spominjanje povijesti? historia est magistra vitae i triba je spominjat sta cesce na svakodnevnoj bazi, jer onaj ko ne razumi povijest ne moze razumit ni buducnost. Ti ne bi triba drzat nozeve radi praljudi u spiljama, ka ni lampadine, nego jer je i danas i onda uloga i noza i vatre i svitla ista. I zato bi triba drzat. Zar mislis da mi drzimo, proizvodimo i divimo se nozevima iz straha? Ne, nego zato jer znamo da nan ili svakodnevno ili jedan dan tribaju. Patoloski bi bilo da ih volimo. A ako se klanjamo alatu. ili brandu ili nesto ovako:
His Royal ZT Majesty:
by the Grace of God and KAI; Kershaw, ZT and Its Subsidiaries, Head of the Fanboys, Defender of the Faith, High Grand Master of All Things ZT grants thee:
Vladomado1- ZT Knighthood on the Realm of Europe, be the Light that shines on its blades, steel and knowledge, protect us from haters, teach the ignorant.

onda to vuce na animizam, odnosno vjerovanje da stvari imaju dusu. A to je religija pracovjeka pa bi upravo to bilo vracanje u pecinu.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by vladomado10 24.11.15 17:09

POLUAUTOMATSKO ORUŽJE:
Radi se o tome da se pokušava nac svrha da imas opravdanje za držat nešto jer te straj rec ne triba mi poluautomatsko oruzje vec ga volim i zelim imat, a govori se ja to ocu imat da se zastitim i sebe i sve nas, mozete se pozivati na povijest, nacionalne vjerske i socijalne probleme, pretke, američki ustav, al se svodi samo na to da vam oce uzet igračke koje volite, priznajte to i stanite samo iza toga jer svi ostali argumenti su besmisleni.

Ovo sam stavija jer mi je smjesno, moji noževi nemaju dušu nisu Wilendorfska Venera, samo ih jako volim, ko što neko voli AR-15, samo ja ne govorim ljudima da nosim nož zbog nasušne potrebe zaštite, buduće zaštite, nego jer ga želim
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 24.11.15 17:52

A ja ti kazen da nosis noz jer ti triba, a ne jer ti je modni detalj. I zasto se ti cilo vrime postavljas tako defezivno i u strahu? Zasto je uopce bitno sta ce nama to? Meni je bitno zasto je bitno onima kojima to smeta. A svima tima kojima je cilj takva restrikcija je misao vodilja upravo strah. Na nama j duznost da taj strah nikad ne izgubu. Nego nije mi jasna jedna stvar gledana samo sa jednoga aspekta tvoga poimanja svita. Reci ti meni ti ka doktor jesi ti sredstvo za rad ili vlasnik sredstava za rad?
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by vladomado10 24.11.15 18:00

To sta govorite stvarno nema smisla.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 24.11.15 18:04

vladomado10 je napisao/la:To sta govorite stvarno nema smisla.
Pa da, vidin da je stvarno pespredmetno raspravljat o ovoj temi s Vama jer jednostavno niste upuceni u tematiku. Kako ovih naprava tako ni postojecih ni buducih zakona, ka ni njihovih zakonodavaca.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 24.11.15 18:08

Za razliku od Amera nikad nismo imali tradiciju poluautomatskog ili automatskog oružja. Izuzevši ratove običan čovjek je imao čak i obično vatreno oružje skoro isključivo ilegalno. Od žandara pa do sada.
Ako izuzmemo specifične situacije kad lovac treba pištolj zbog samilosnog hica i slično običnom čovjeku je praktično nemoguće doći do njega na legalan način. Jednostavno zakonodavac smatra da ti oružje ne treba za samoobranu (isto je bilo i u YU) i možeš ispunjavati zdravstvene uvjete, postaviti se na glavu... nećeš ga dobiti.
Određene kategorije ljudi mogu dobiti oružje zbog vrste posla kojim se bave i tu se sve vrti oko politike i novca uz časne izuzetke.
Restrikcije automatskog oružja u streljanama su mi već sumnjive i koliko sam razumio Maxa radi se o načinu držanja ali bi bilo loše da ga zabrane. Vatreno, a pogotovo poluautomatsko oružje u svrhu obrane običnog građanina zaboravite. Čak ni obična kubura ne bi prošla. Za samoobranu postoje sredstva neškodljiva na duge staze ili ono što imaš pri ruci što se onda pika kao nedozvoljeno hladno oružje i ako te netko želi pridaviti, a ti ga proparaš džepnim nožem ideš na sud kao okrivljeni mada smatram da je bolje da on Sv. Petru objašnjava da je došao pred njegova vrata zato što je htio ubiti nekoga nevinog i samo zato jer mu se ćefnulo nego ti kako te iznenada neko zgrabio za vrat, počeo daviti i tek sad si se "probudio". Nije grijeh ni abnormalno voljeti oružje ali živimo u takvom društvu gdje se smatra da smo dovoljno zaštićeni od strane zakona (iako se u dosta slučajeva ispostavi da nismo) ali to je tako i ne vidim neke pomoći. Što se tiče oružja u svrhe obranu u slučaju možebitnog rata tu nema ni spomena pa neću trošiti riječi. Unatoč nepostojanju ročne vojske oružja ima više nego dovoljno i već bi bilo podijeljeno na vrijeme.
I još jedna ratna pikanterija. Ja sam dragovoljac, veteran i Hrvatski ratni vojni invalid Domovinskog rata, kao djelatna vojna osoba dužio sam automatsku pušku ali mi nisu dali da je nosim sa sobom. Em što je to teško, zapinje, moraš održavati, možeš je izgubiti... imao sam tegliti toliko drugih stvari koje su bile neophodnije u mom doprinosu da mi je jednostavno nisu dali, a da je bilo tragova minobacačkih granata oko mene i to kako ali džaba ti puška kad ona rokne blizu tebe.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 24.11.15 18:19

Hombre je napisao/la:Za razliku od Amera nikad nismo imali tradiciju poluautomatskog ili automatskog oružja. Izuzevši ratove običan čovjek je imao čak i obično vatreno oružje skoro isključivo ilegalno. Od žandara pa do sada.
Ako izuzmemo specifične situacije kad lovac treba pištolj zbog samilosnog hica i slično običnom čovjeku je praktično nemoguće doći do njega na legalan način. Jednostavno zakonodavac smatra da ti oružje ne treba za samoobranu (isto je bilo i u YU) i možeš ispunjavati zdravstvene uvjete, postaviti se na glavu... nećeš ga dobiti.
Određene kategorije ljudi mogu dobiti oružje zbog vrste posla kojim se bave i tu se sve vrti oko politike i novca uz časne izuzetke.
Restrikcije automatskog oružja u streljanama su mi već sumnjive i koliko sam razumio Maxa radi se o načinu držanja ali bi bilo loše da ga zabrane. Vatreno, a pogotovo poluautomatsko oružje u svrhu obrane običnog građanina zaboravite. Čak ni obična kubura ne bi prošla. Za samoobranu postoje sredstva neškodljiva na duge staze ili ono što imaš pri ruci što se onda pika kao nedozvoljeno hladno oružje i ako te netko želi pridaviti, a ti ga proparaš džepnim nožem ideš na sud kao okrivljeni mada smatram da je bolje da on Sv. Petru objašnjava da je došao pred njegova vrata zato što je htio ubiti nekoga nevinog i samo zato jer mu se ćefnulo nego ti kako te iznenada neko zgrabio za vrat, počeo daviti i tek sad si se "probudio". Nije grijeh ni abnormalno voljeti oružje ali živimo u takvom društvu gdje se smatra da smo dovoljno zaštićeni od strane zakona (iako se u dosta slučajeva ispostavi da nismo) ali to je tako i ne vidim neke pomoći. Što se tiče oružja u svrhe obranu u slučaju možebitnog rata tu nema ni spomena pa neću trošiti riječi. Unatoč nepostojanju ročne vojske oružja ima više nego dovoljno i već bi bilo podijeljeno na vrijeme.
I još jedna ratna pikanterija. Ja sam dragovoljac, veteran i Hrvatski ratni vojni invalid Domovinskog rata, kao djelatna vojna osoba dužio sam automatsku pušku ali mi nisu dali da je nosim sa sobom. Em što je to teško, zapinje, moraš održavati, možeš je izgubiti... imao sam tegliti toliko drugih stvari koje su bile neophodnije u mom doprinosu da mi je jednostavno nisu dali, a da je bilo tragova minobacačkih granata oko mene i to kako ali džaba ti puška kad ona rokne blizu tebe.
Sa svin se navedinin slazen. Ja postavljan drugacija pitanja.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 24.11.15 19:26

Poluautomatsko oružje je pištolj.
Obični pištolj.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 24.11.15 20:05

Paranoja Fratt. Dio počinitelja masakra bili su građani EU, a još više ih je uhapšeno jer su otprije praćeni, sumnjivi, dokazano sumnjivi...
Dobro zaštićeni parlamentarci EU smatraju da su svi zaštićeni kao oni, narod prestravljen da će prvi tamnoputi susjed otvoriti vatru na njih ako ima dozvolu za oružje i put ka takvom zakonu je već otvoren.
Na šakljivom smo terenu. Većina običnih građana bi izginula pred napadom uvježbanih terorista bez da bi se uopće dospjela dokopati oružja makar isto bilo kod njih. I kad bi ga upotrijebili strah i neznanje uzrokovali bi da ustrijele nekog nevinog i stvore još veću paniku.
Koncepcija naoružanog naroda dobro pali tamo gdje je velika kohezija ili vrhunska svijest o potrebi posjedovanja istog usađivana generacijama. Opet ispadne da oni nisu to izmislili nego ih je država ciljano i stručno dovela u takvu poziciju i način razmišljanja da se oružje može upotrijebiti samo protiv neprijatelja države što se poistovjećuje s osobnim neprijateljstvom, a to je kod nas dolaskom "demokracije" isčezlo. Umjesto da država potiče rad streljačkih i inih klubova koji su se ugasili ko iskre u mraku poslije rata jer se smatra da nisu potrebni tako ih je ugasila pa su ostali rijetki kao lovci i zaljubljenici.
Razumijem te Fratt. U Engleskoj je i nož zabranjen, a kriminalac ili terorist nikada neće pitati nego će se naoružati iz znanih izvora i izvesti ono što je naumio dok je i pištolj oružje kojim se može izvršiti masovni zločin, a tvoje je samo da ti ili netko od tvojih ne bude na tom mjestu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 24.11.15 20:31

Je, kako ne, pogotovo 7,65... Zabundanom feratjeru sa Zrmanje neće ni kapote probit.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 24.11.15 21:13

Vlado-ovo je specifičan "hobi" jer ne može svatko dobiti dozvolu i u Hr se priča vrti oko lovačkog i sportskog oružja-ne računam službene osobe kojima je dio posla nositi oružje.
Svaki vlasnik je podvrgnut višestrukom češljanju policije prije dobivanja dozvole a nakon toga na godišnjoj bazi nenajavljeno dolaze i pregledavaju kako i gdje se čuva oružje.Da ne pričam koliko malo treba-npr.verbalni okršaj i sl da se izgubi pravo posjedovanja.Uglavnom prekomplicirana i preskupa priča da bi se gomilalo oružje.Primjer-jedan metak za lov. karabin košta 10-40 kuna...pa ti gomilaj!

Arsenale imaju likovi koji nelegalno drže oružje što pokazuju vijesti nakon zapljena.

Živim u području koje je bilo ratom jako zahvaćeno i sada ima vojničkog naoružanja po tavanima i garažama napretek i to je problem a ne Ivo,Frett ili  moja malenkost koji svoje "igračke" čuvaju i paze bolje od većine ukućana.
Tradicijski kod nas je svaka kuća imala lovačko oružje mada urbani način života i to mijenja i ono što spominješ "zlu ne trebalo" potreba se u pravilu ne dešava tako da ta priča o obrani života neće biti argument ZA bilo šta.
Mada je početkom rata u Sisku lovačko oružje(i mog oca) bilo dobro vojsci i policiji jer drugoga nije bilo.Nadam se da nismo tako kurate sreće da će se tako nešto ponoviti u dogledno vrijeme.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 24.11.15 23:08

Vlado ja imam oružje ne samo jer ga volim nego jer dok sam prevozio novac po bankama sam se upisao u Strelski Klub gdje se prakticiralo dinamičko streljanje i to sam smatrao potrebom .
Time sam mogao usvojiti sve one veštine sa kojima bi se u stvarnom životu u frci morao uspješno odbraniti u slučaju napada .
Kada sam mjenjao svoj zanat ostao sam u krugu ljudi s kojima sam sklopio prijateljstvo i s kojima več dugo suradjujem na sportskom terenu.
Tu se počelo prije tri četiri godine sve okretat protiv nas jer hoče da se te dinamičke discipline ukidaju , prave nam prepreke, zatvaraju klubske streljane i potenciraju da se ljudi bave samo preciznim - statičnim streljaštvom .
Mislim da time svima nama oduzimaju slobodu . Sistem ( politika i predstavnici vlasti ) se več odavno pokvario pa se ponekada i zapitam kamo nas sve to vodi ...
Više od toga ako si logično razmislio o svojoj sudbini ni ne trebaš - slobode skoro da i nema ... sve su nam več uzeli !

L.p Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.