FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Tradicionalni preklopni noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty04.10.24 14:27 by Lawman

» Divlji kamp Drava 2024
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty31.08.24 7:16 by NAVIGATOR

» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty31.08.24 7:14 by NAVIGATOR

» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty16.07.24 0:39 by Mladen

» Kožni strop
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty09.07.24 12:12 by oetzi

» Fallkniven noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty28.06.24 12:22 by laredo

» Garmin GPSMAP 66S
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 2 / 25. Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Marko 02.08.10 10:55

Mrazomor je napisao/la:Heh... dao sam si slobodu pa sam na komp od firme spojio surround od kucnog kina EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 469245

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986

movie time
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 69343

Marko
guru
guru

Broj postova : 2015
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Adept 02.08.10 12:33

Skratio si mu život 5 godina EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 09.08.10 12:28

još jedan dio mog EDC-a koji zapravo koristim najčešće a rijetko mu posvetimo u ovoj tematici dovoljno pažnje. to je moj ručni sat. bez sata kao i bez noža nisam apsolutno nikada, osim vjerojatno u kadi. danas ljudi često koriste sat na mobitelu koji po meni nije adekvatna zamjena za ručni sat. kao prvo zbog činjenice da mobitel moramo svaki puta vaditi iz đepa ili torbice, a za provjeru vremena na ruci dovoljno je samo zakretanje zgloba ali i zbog dugovječnije baterije koja če u satu trajati 2-3 godine a u mobitelu 2-3 dana(sat nam u EDC ali i survival situacijama može itekako biti od velike koristi). svakako da trenutno vrijeme nije svima jednako važno, meni vrlo često je, jer mi je raspored u rokovniku prepun sastanaka, dogovora, obaveza koje sve moram dobro izorganizirati kako bi u danu imao i slobodnog vremena. o mom dnevnom tempu govori i vrsta prijevoza koju koristim i činjenica da si nemogu svakodnevno priuštiti vožnju automobilom(zbog zagrebačkih gužvi) najčešće koristim bicikl, skuter, motor i to tim redosljedom(auto uglavnom vikendom)! zbog tempiranja sat na ruci pogotovo na biciklu mi je neophodan.

ovih dana po ljetu najčešće nosim neki ronilački sat. sada je to mares excel. jer mi se često događa da na brzinu moram zgibati na more snimati nekaj pod vodom. zbog snimanja gotovo je neizvedivo roniti po tablicama, tako da moram koristiti ronilački kompjuter što ovaj sat zapravo i jest.


EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8052091Small

na slici, jer je slikan širokokutnim, pa se čini da je veči nego kaj zapravo je. velik je i težak kao bilo koji prosječan npr. fossil. nosim ga i jer mi se sviđa nesvakodnevan dizajn. iako je digitalan njime mogu bez problema odrediti prema položaju sunca strane svijeta(za tu namjenu sam ga baš koristio jučer na izletu nedaleko trakoščana u zagorju)

ostatak godine večinom nosim svoj najdraži suunto X.lander (visinomjer, temperatura , tlak, kompas, prognoza vremena itd) vrlo pregledan i lagan višenamjenski sat idealan za outdoor po meni najbolji! nosio sam i suuntove najnovije modele tipa core ali vratio sam se x-landeru!

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8071990Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8071991Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 10.08.10 16:59; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by zeleni 10.08.10 11:11

mares excel imam i ja. Zamisli !!!!
Odlična naprava.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 12.08.10 22:46

Di si Zeleni nismo te ni vidjeli ni culi danima! Si zadovoljan s nemom! Kaj i ti ronis?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by amar 22.08.10 23:26

..EDC kit je dobar...ali mislim da nije potrebno toliko stvari

amar
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 31
Lokacija : zenica
Datum registracije : 02.06.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 23.08.10 0:20

slažem se da nebi svi trebali nositi toliko ali zbog stvari koje radim i kojima se bavim veliki dio toga mogu zatrebati i koristim svakodnevno!

naprimjer zadnjih par puta sam bio na izletu i bilo je stvarno loše vrijeme i mokra drva pa je bilo dosta teško vatru zapaliti. skužio sam da bi mi dobro došao komad zračnice od bicikla. no kad sam razmišljao o obliku i veličini tog komada zaključio sam da bi mi najpraktičnije bilo nosit ga u obliku jedne dulje trake. odrežem komad i imam za potpalu vatre ili ako treba nekaj fiksirati ili zavezati(na biciklu, motoru, autu, čamcu i sl.) taj komad od malo više od metra duljine se lako rastegne na dva, dva i pol metra. mislim da je to odličan dodatak EDC-u na taj sam način pokrpao puknutu ramu na biciklu. ludo je koliko se ta guma stegne i drži kada se više puta oko nečega zamota. kraj se može omotati još i duck tapeom i onda je stvar bomba, drži ko zavareno!

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8071993Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8071994Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P8071992Small

za sad mi cijeli EDC ima oko 1.5kg i mislim da to nije previše pogotovo prema mogučnostima koje mi pruža. i još od toga oko 500g nosim za pojasom u onoj crnoj torbici i oko 1000g u crvenoj u ruksaku(znači nju nemam cijeli dan "na"sebi ali je uvjek samnom). ja stvarno nisam tip koji če graditi atomska skloništa i i hrčkati zalihe za slučaj katastrofe ali ove sitnice kao što i naslov kaže stvarno mi olakšavaju svakodnevne problematične situacije.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 26.09.10 21:45

još jedna sitnica koja je prisutna u gotovo svim EDC kitovima a zapravo se o njoj na ovome forumu rijetko diskutira s obzirom da je svi svakodnevno koristimo a to je mobitel. nisam neki mobitel freek i za razliku od noževa, kod mobitela mi nije bitan ni trend, niti toliko dizajn a ni marka. do sada sam od sredine 90tih promjenio svega 5-6modela. kod mobitela mi je najbitnija karakteristika velika autonomija odnosno da mogu dugo izdržati bez ponovnog dopunjavanja. posljednji koji sam imao je bio sonyericsson k850i. kupio sam ga zbog odličnog fotoaparata, pravog fleša i autofocusa i to je sve radilo svršeno no sve ostalo je bilo totalno smeče. baterija je trajala najdulje 3 dana bez obzira dali je telefon bio upaljen ili ugašen, stalno bi se zbog nečega blokirao. ukratko to je bio najgori mobilni uređaj koji sam ikada koristio.
nedavno sam produljio ugovor i uzeo si konačno super nokiinu spravu poznatog mi imena NAVIGATOR.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 P7291947Small

iako sam se sa njime u 2-3 dana saživio više nego sa sonyericssonom u dvije godine, največa prednost nove nokie je autonomija od 8-9 dana bez potrebe dopunjavanja. provjereno i na zadnjoj dravskoj avanturi po hladnom i vlažnom vremenu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 22.11.10 23:55

Navigator,ima li šta novo?
Pretpostavljm da si od tada isprobao mnoštvo opreme-ima li što vrijedno uvrstiti u tvoj komplet?
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 46
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 02.12.10 0:07

je biti će ponešto od nove opreme, trenutno testiram novi upaljač windmill trekker i novu fenix-ovu penlight svjetiljku i jos kojekakve sitnice. poz.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 03.12.10 14:52

cilj mi je tijekom vremena unaprijediti svoj EDC kit. tako da ga cijelo vrijeme po malo usavršavam. odnosno EDC se mijenja kako se mijenjaju i moje potrebe i aktivnosti. u zadnje vrijeme dosta radim neke tečajeve gdje je dosta bitna noćna nvigacija. budući da školarci počinju od osnova dakle zvijezda, mahovine , karte i kompasa, često sam u prilici da po totalnom mraku u šumi ili u vozilima bez rasvjete moram čitati koordinate iz karte. u mom EDC kitu došlo je vrijeme da unaprijedim jednu od svojih najdražih lampi, streamlight stylus pro. dakle iako me lampa besprijekorno godinu dana služila i iako sam pobornik minimalnog broja modova stylus pro ima samo jedan i to od 24 lumena. u praksi se pokazalo da je taj mod, sad budu vam svima ladice ispale "pre jak" za praktično korištenje u uvjetima pravog mraka. veliki sam protivnik stotina i tisuća nepotrebnih lumena koje danas proizvođači izvlaće iz hi-tech dioda. brojni lumeni u noći samo unište teško stećeni noćni vid. dakle meni je trebala dostojna kvalitetna zamjena za stylus pro ali koja ima mogućnost slabijeg svjetla, onog koje je dovoljno za posvjetliti i čitati podatke iz karte a da mi ne uništi noćni vid i da iz daljine nebudem previše uočljiv. crvena svjetla ne dolaze kod mene u obzir jel nisu primjenjiva za svakodnevnu upotrebu, dakle na spadaju u EDC. nakon dosta mozganja izbor je pao na FENIX LD05 koja je iako nešto veća i teža od stylusa otprilike ipak u gabaritima, a sa svoja tri moda rada i minimalnom jačinom od fantastična samo 4 lumena odlična za moje potrebe(maksikalno svijetli više nego dovoljnim intenzitetom od 100lumena)

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_0229Small

nakon više od mjesec dana testiranja u različitim uvjetima i za različite namjene Fenix LD05 sad nosim u svojem primarnom EDC kitu u torbici oko struka bez koje nisam skoro ni na zahodu.

opširniji test te lampe objavit ću idući tjedan pod rubrikom individualna oprema u temi naslova "FENIX LD05-MONT BLANC među penlight svjetiljkama"

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_0232Small

tako da sada u primarnom i sekundarnom EDC KITU nosim dvije fenixove lampe LD05 i svjetlosni top minimalnih dimenzija PD10 koja u maximalnom modu koji gotovo nikada ne koristim, jel mi je pre jak, svjetli intenzitetom od respektabilnih 198 lumena

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_0236Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by jratko30 03.12.10 15:03

Uz ovu lampu bi trebao ići lockpick set EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986

Kad malo bolje razmislim, bilo bi dobro imati takav set...

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 06.12.10 20:16

jratko30,na što točno misliš?
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 46
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by jratko30 06.12.10 21:54

Pa one gluposti za otvaranje otvaranje vrata bez ključa.
Možda bi moglo koristit za urbano preživljavanje, ako nešto ne možeš razvalit.
Bilo bi dobro znat paliti auto na žice i te stvari... ne moraš biti lopov, ali svaka vještina dobro dođe.
Uglavnom radi se o mini alatu, da ne ispadne da govorimo o vještinama na mjestu za zgodne stvarčice.

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by sTip3 20.12.10 5:15

Pošto mi se jako svidila ova torbica koju je Navigator prezentira, odlučija san potražit dealera na netu, i naletija na njihovu podružnicu u švicarskoj ( Mountainsmith Europe )... Ne piše cijena pa san in posla e-mail u vezi toga pa kad dobijen odgovor javin van... valjda je ispod 300 kn EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 368870

sTip3
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by sTip3 20.12.10 8:59

Evo dobija san odgovor ali ne onaj koji san tija EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 166116
Uglavnom, nema cijena na njihovoj web stranici jer se oni bave samo prodajon na veliko, a u hrvatskoj nemaju dealera EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 166116

sTip3
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 20.12.10 12:57

da nažalost takva je situacija s mountainsmithom u europi, zato sam ja naručio iz amerike, mada je cijena trebala biti ipak puno povoljnija, no kupio bi ju čak i po ovoj astronomskoj cijeni koliko me na kraju i koštala. nosim ju svakodnevno nešto manje od godinu dana i na njoj još nema tragova korištenja. mislim da če mi izdržati nekih tri godine. znači tri torbice bi trebao imati oko 9 godina, nakon toga če valjda smisliti neke svemirske replikatore pa ću iz takvog moći izvuč što got mi na terenu bude potrebno. jbg, kad se zapiknem na neki artikl koji mi totalno odgovara onda kao i ovih torbica kupim nekih 3-4 identična komada dok ih nisu prestali proizvoditi, isto je i s spydercovim i fallcovim noževima, garmont idaho gojzericama, julbo naočalama i sličnim artiklima. više puta mi se u životu dogodilo da se naviknem na neki artikl i da mi totalno paše no kad je dotrajao i kad sam nakon godina korištenja htjeo nabaviti identičan iz dučana bi me otpremili riječima "je gospon to vam se već godinama ne proizvodi, i da to su bili jako kvalitetni modeli, znate danas vam više ne rade tak kvalitetno", e pa zato nastoim ivijek složiti i neku zlatnu rezervu neophodnih mi artikala, zato i tri torbice.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 05.02.11 21:37

još sam jednu sitnicu pridodao svom EDC kitu. iako sam za paljenje vatre zagovornik pouzdanih upaljača a ne firesteelova iz razloga jer u večini situacija kada mi je vatra gotovo u trenu bila neophodne kako ne bi reskirao ozebline ili gubitak prstiju ili slično, u takvim bi situacijama uglavnom firesteel bio neprikladan zbog teških uvjeta, velike vlage, dubokog snijega. uvjeta u kakvima bi firesteelom bilo gotovo nemoguće pokrenuti vatru(čak i pod uvijetom da mi ruke nisu promrzle).

no ipak nedavno sam na poklon dobio zanimljivu stvarčicu, mislim da je to naj portabilniji firesteel koji sam ikada vidio, na netu se može naći pod imenom nanoSTRIKER firme EXOTAC.

dužine je samo 8 cm i sveukupne širine od samo 0.9cm

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1309Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1318Small

stvarčica mi se na prvi pogled toliko svidjela da bi ju nosio kao privjesak na ključevima taman da nema nikakvu dodatnu funkciju nego samo kao zgodan privjesak iz eloksiranog aluminija. no ipak u sebi krije štapić za bacanje iskra, koji je od atnosferilija i prašine zaštičen gumenim semeringima(dobiju se i rezervni u kompletu), mada mu vlaga i prašina ni ne smetaju.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1313Small

ovako stvarčica izgleda kad se rašerafi a slika ispod kad se sastavi za lakšu upotrebu

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1320Small

iako malen, šljaka i u nekoliko pokušaja sam svaki puta od prve zapalio komadić vate(dobro zgleda i šljaka, dobitna kombinacija)

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1326Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1337Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1330Small

bit će koristan dodatak mom EDC kitu, još ču ga malo isprobati za ozbiljnije paljenje na terenu pa metnem opširnije mišljenje, u EDC-u če sigurno dobro doći makar kao pomoć upaljaču koji je ostao bez kremena ili se smočio.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 IMG_1322Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by vjeko 06.02.11 21:20

Moram priznati da mi se sviđa cijela priča oko EDC-''sitnica'', ali ipak mi je fenomenalno to što stalno nešto ''refreširaš'' u svom kompletu. Svaka čast !

vjeko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 37
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.01.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 07.02.11 15:08

pa kad natrčim na neki zgodan, primjenjiv dovoljno mali artikl, onda ga ako se pokaže koristan uvrstim u svoj EDC. i često neki artikl zamjenim kvalitetnijim kad se ukaže prilika. drago mi je da to smatraš zanimljivim
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by sgt bear 07.02.11 15:57

iskreno, ja sa smrznutim prstima nebi mogao držat ovaj manji dio sa strugačem... i zbilja mi se čini zapalit vatru u nekom ekstremnom trenutku sa tim mission impossible.
a stvarno je "cute in such a kinky way" EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 07.02.11 16:22

razmišljao sam o tome, ali u tom slučaju bi heb leđa noža kao striker, nož apsolutno uvijek imam sa sobom
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by sgt bear 07.02.11 16:31

naravno, bez noža nikud! EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 368870
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by StArKa 07.02.11 23:17

Jako mi se sviđa nanoSTRIKER
nadam se da da se može nabaviti kod nas ili si naručio od proizvođača
http://www.exotac.com/
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 08.02.11 8:32

ja sam ga dobio na poklon al znam da nanoSTRIKERA ima u replikartu za 199kn!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 08.02.11 13:08

A dali ima onih vodootpornih kutijuca za šibice isto od exotac-a?
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 08.02.11 15:22

nisam siguran, odem ovaj ili idući tjedan do replikarta pa pogledam
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7021
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by McJagger 08.02.11 15:41

@orao: Ima, 189 kn

Pozdrav.
McJagger
McJagger
bomber
bomber

Male
Broj postova : 106
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.11.2009

http://www.kvama.com

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 08.02.11 16:09

Hvala. To mi je super jer volim vatru palit obicnim sibicama.
Ali bome je skupa.
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Target 08.02.11 18:07

pa jednostavno staviš šibice u onu kutijicu za uzimanje uzoraka stolice, košta u ljekarni 2-3kn
jeftino i efikasno
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Igsy 08.02.11 22:11

i dobiješ prigodnu žličicu na čepu za sakupljanje uzoraka... nečega EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 747986
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 2 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 25. Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.