FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
cipele /čizme Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
cipele /čizme Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
cipele /čizme Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
cipele /čizme Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
cipele /čizme Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
cipele /čizme Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
cipele /čizme Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
cipele /čizme Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
cipele /čizme Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
cipele /čizme Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
cipele /čizme Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
cipele /čizme Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
cipele /čizme Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
cipele /čizme Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
cipele /čizme Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
cipele /čizme Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
cipele /čizme Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
cipele /čizme Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
cipele /čizme Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
cipele /čizme Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
cipele /čizme Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
cipele /čizme Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
cipele /čizme Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
cipele /čizme Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
cipele /čizme Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
cipele /čizme Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
cipele /čizme Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
cipele /čizme Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
cipele /čizme Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
cipele /čizme Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

cipele /čizme

+72
creborn
cutlass
trolshein
Bobo
Igsy
gibo
goxxon
PJER
nix1909
Fallen
glock
gorance
™pico
Strider
Odin
nick54312
zb17ghost
Dravman
tandem
Stribog
willysjeep45
Dinx
pandur
Mornar
Jolender
Elp
Marko93
Ris
Fratt
bolle
Ito Ogami
sinke
jratko30
Guru
Stevan Feher
mrkva4
rtiduti
zenomorf
frbr
baron
Frnja
Drvo
kengur32
SoLoSaroman
damjan
NAVIGATOR
Dukati
Zokac
Slym
neven
Mraz
Target
Marko
Surfer
cidnam
Adept
dominik
urbana_gorila
djuturum
sgt bear
neon
Aries
rinos
krtica
Ikarus
boletus
Zivko Les
đoni
forestman
p.strumf
LUKSA
mastershooter45
76 posters

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

cipele /čizme Empty cipele /čizme

Postaj by mastershooter45 10.04.10 21:19

Nisam vidio post o najvažnijem dijelu opreme - cipelama.

Što se koristi za šetnju po šumama i gorama lijepe naše i šire?
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by LUKSA 10.04.10 21:39

teško pitanje!

Ali ne treba pretjerivati!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by mastershooter45 10.04.10 22:22

zato sam ga i postavio cipele /čizme 469245

a definitivno je izuzetno važno imati dobre cipele/čizme, jer u njima se hoda. ako nabiju žuljeve, promoče, e to je onda problem.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by p.strumf 10.04.10 22:25

Mislim da bi se trebale nositi čižme. Dok sam nosio cipele po livadi i šumi godinama me bolio desni zglob jer mi se ponekad noga iskrivi kad stanem na nešta neravno. Čižme nosim zadnje dvije godine i zglob me odtada nije bolio.
p.strumf
p.strumf
bomber
bomber

Male
Broj postova : 199
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.08.2009

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by mastershooter45 11.04.10 12:11

E tu smo!
Idemo dalje:

Kakve čizme?

Ako zanemarimo vojničke, koje i kakve čizme su najbolje za boravak na otvorenom?
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by forestman 11.04.10 14:24

Cuj neznam zasto bi zanemario vojnicke ja sam preko jednog prijatelja dobio te iz vojske i mogu slobodno rec da su mi puno bolje nego planinarske gojzerice koje sam bio kupio za nekih 1200 kn. Dobra stvar je sta su dosta vislje nego gojzerica i dobro se mogu stisnuti pri vrhu tako da je skoro nemoguce da ti snjeg upadne sa gornje strane, pa i ako onako nabrzinu stanes u neku lokvu koja je dublja od same cizme tesko da ce ti voda uc u njih. Kod njih mi je samo bio mali problem u pocetku dok se nisu razgazile sta su mi napravile dva manja zulja ali nakon dva tri izleta postale su super. Inace za po ljeti najbolje sta sam koristio su la sportivine tenisice nisu jeftine ali su stvarno super za onako laganija penjanja i vrlo su udobne za duze nosenje trcanje... a i dobro drze na podlogi!
Evo i fotke istih samo u dosta losem stanju ali jos uvijek mogu posluzit:

https://2img.net/h/i982.photobucket.com/albums/ae304/Whitebird3/bube/CIMG0252.jpg
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by mastershooter45 22.04.10 22:09

Tema je malo zastala, je li idete bosi u šumu ili što cipele /čizme 166116

Klasične gojzerice su po meni malo preteške, ali ima dovoljno treking cipela od gore texa i sa vibram džonom koje bi mogle odlično poslužiti.

Kakva su iskustva?
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by đoni 23.04.10 9:50

JNA vojne cizme
super udobne,nikad ne promoce,stvarno nesto sto se isplati kupiti
đoni
đoni
bomber
bomber

Male
Broj postova : 155
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 04.03.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by mastershooter45 23.04.10 11:25

Sa JNA čizmamama baš i nisam imao predobrih iskustava, znale su promočiti.
U takvima sam prošao Velebit i Paklenicu i popeo se na Triglav, no zato što bolje nisam imao.

Imam slovenske vojne čizme iz 91 i to su izvrsne čizme. Jedne sam godinama nosio u lov i posvuda i još su negdje kod mog oca, dao sam mu da može prčkati u vrtu.

Imam i jedne koje nisam koristio i nedavno sam ih aktivirao.

To je dobro za šumu, ali ipak bi trebalo imati neke visoke treking cipele od gore texa, jer su lakše i udobnije za hodanje, ne promočuju (naravno, do neke granice) i otpuštaju vlagu van.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Zivko Les 23.04.10 12:03

po meni je obuca jedna od kljucnih djelova opreme opcenito, a kamoli za boravke u prirodi. ima sam ove.alpina tenisice koje su mi jako udobne bile, ali kao da im taj sistem membrane ne funkcionira bas najbolje, jer mi se noge jako znoje u njima- nakon boravka od nekih 5-6 sati, meni noge vec smrde, sto nije do sada bio slucaj.

sada imam ove orizo tenisice, s kojima sam puno zadovoljniji, jedino sto ih nisam isprobao na kisi pa neznam kako u takvim uvjetima. uglavnom, noga mi puno puno bolje dise u njima i udobne su. ako je netko zainteresiran za ove druge, imam jos broj 41, 43, 46, cijena je 660kn+ postarina.

takoder imam i northlandove bakse, nemrem naci model na netu. kada se malo bolje impregniraju, nepromocive, udobne i sto mi je odlicno- jako lagane za takav tip obuce.
Zivko Les
Zivko Les
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 38
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 10.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by boletus 23.04.10 12:49

Gojze, plitke ili duboke, po mogućnosti sa membranom, obavezno vibram đon, kod odabira gurnuti nogu naprijed i ako ima mjesta za kažiprst iza pete do cipele - to je to.

Mjesta treba imati radi oticanja stopala i još za jedne čarape.
boletus
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 258
Godine : 47
Lokacija : humus
Datum registracije : 22.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Ikarus 23.04.10 17:23

može jedno pitanje za sve znalce na forumu?
vidim da svi govore obavezno vibram đon!
jel možete malo pojasnit ćemu on točno služi ali bez kopiranja tekstova sa interneta i drugih foruma...
nego vašim riječima da ste osijetili da su cipele sa vibram đonom BOLJE od onih koje ga nemaju i zašto???
puno ljudi na forumu govori da su vojne čizme dobre a večina ih nema vibrom đon.
osim onih koje su dosta skupe...
da se razumijemo ja sa zagovornik toga da treba imat dobre cipele ali malo bolje gojze sa vibrom su cca nekih 800 do 1000kn
a kako je luksa jednom reko treba nać neku zlatnu sredinu jer lako kupit skupe cipele i reć dobre su ali dosta ljudi na forumu si vjerojatno nemože tek tako odvojit nekih 1000kn za cipele ili gojze koje će nosit dva ili tri puta mjesečno...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by krtica 24.04.10 9:31

Meni su najbolje Nike ACG Gore-Tex. Većinom ih nosim uvijek.
krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by LUKSA 24.04.10 10:50

Vibrama ima u svim oblicima i neznam čemu!

nisam čuo ni za jednog drugog proizvođača đonova , osim za Vibram koji se stavlja na sve
poznate i priznate marke cipela za slobodno vtijeme i alpinizam a isto tako i vojne čizme.

Čak i vojne čizme hrvatskih proizvođača stavljaju nenakvu žutu , gumenu oznaku koja " vuče " na vibram.
Meni se desilo da kod naših čizama pukne đon u razini onog gaznog dijela, ispod prstiju, gdje je stopalo najdeblje, a to se kod vibrama neće dogoditi.

Vojna čizma a posebno hrvatskih proizvođača nije dovoljno kvalitetna jer se mnoge firme natjeću za posao proizvodnje, eksperimentiraju i rade svašta.

U zadnje vrijeme pojavila su se dva solidna modela ljetnih i zimskih čizama, koje ocjenjujem sa solidnom 4 ( četvorkom )!

Jedino što smo izgleda zeznuli je to da smo ih mazali vazelinom, a vazelin rastapa ljepila na bazi nafte, pa su se razljepile na rubu, ovo je govorio Mariobab i zahvaljujem mu na tome!

Što hoću reći, naše čizme su još u fazi ispitivanja i nema još konačne odluke tipa " ovo je ljetna čizma, ovo je zimska čizma " i gotovo!

Moj kolega planinari u vojnim PPN čizmama, koje ja osobno nevolim, ali njemu su super!

Nekada je san bilo nabaviti JNA čizme i bile su solidne ali po zimi bez ikakve izolacije!

Imam dobre lovačke čizme, koje nosim i odlične su mi jer su nepromočive i imaju Primaloft izolaciju, koja je razvijena, kako bi zamjenila guščije perje a ima karakteristike da grije i kad je vlažno i naravn Vibram đon.

Uglavnom svaka čizma ili gojzerica košta i veliki je izdatakl, ja nosim Alpinine gojze i to je provjereni model, koji se proizvodi od 86, po blatu nije baš najbolji, ali po kamenu , makadamu i stijeni je OK, dakle treba se raspitati i vidjeti kakve su naše želje i potrebe i za kakvu aktivnost u prirodi!

Ako bi za kraj mogao to slikovito opisati, nećeš doći u trgovinu i kupiti tenisice za rukomet a misliš trčati na duge pruge ili tenisice za dvoranski nogomet, već dobre , lagane i prozračne sa debelim i savitljiv đonom.

Mislim da je presudno iskustvo, dobar savjet i potreba a sa druge strane financijske mogućnosti, jer treba znati i pregledati to što kupuješ!

I među jeftinim stvarima se da naći što će nas dobro služiti i zavisi o tome koliko puta izlazimo u prirodu!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by rinos 24.04.10 11:04

Jednom sam pogodio s Garmont poluvisokim cipelama,pa se držim tih,za moj teren odlične,a ja ih nosim i svaki dan.
I da imaju Vibram đon ,koji služi tome da se ne kliže i da traje duže nego vezice na cipelama,a kvalitetniji je od drugih (može se reći guma je guma,ali nijsu sve iste,tu imam iskustva i s radnom i sportskom obućom)
Obuća je jedan od bitnijih djelova opreme i na njima netreba štediti,one mogu jako pomoći a i isto tako i onesposobiti čovjeka,.Jedan dan s žuljevima se i može hodati (dok je noga "vruća"),ali sljedeći dan je poprilično teško obući te cipele i hodati.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Ikarus 24.04.10 11:11

toćno sa tim se slažem ali npr neki dan sam gledo salevine gojze koje sigurno nisu sranje a na sebi imaju neki certifikat koj jamči da se nemogu dobit žuljevi...
nemaju vibram đon...
vibram je napravljen da trpi veča opterečenja nego normalni đon i to sa sigurnošču je tako...
ja osobno u zadnje vrijeme večinom prelazim brda po krku...
sami kamen...a svaki zašiljen i tu sam se naostavljo đonova...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Aries 24.04.10 14:25

i s vibramom je kao i s Goretexom - dosta jakih proizvođača razvija svoje materijale koju su vjerovatno jako slične kvalitete. Sreo sam par dugogodišnjih planinara koji su prešli na Salewine gojzerice i ostali su iznenađeni kvalitetom i udobnošću... Samo mi se čine jako skupe... u nas ih drži www.vrhunac.hr
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Zivko Les 11.05.10 18:51

evo da se nadovezem na temu malo. ove orizo cipele koje sam gore u svom postu linkao sam nosio bezprekida preko 48 sati, a noga nije smrdila. uzmite u obzir da inace nemam nekih problema sa smrdljivim nogama, ali 48 sati je ipak puno. znojenje minimalno, bio sam od 06.10-08.10 vrijeme je bilo promjenjivo, nesto malo kise ali vecinom je puhao vjetar. bilo je sunca i to dosta, ali nije bilo prevruce. kada sam u ribama, onda spavam u tenisicama jer se usred noci cesto treba jako brzo izletiti iz satora, a bos izletiti pa drilati ribu, nikako nije dobro, vjerujte cipele /čizme 747986
Zivko Les
Zivko Les
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 38
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 10.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by neon 12.05.10 0:08

Koristim Alpinine gojzerice veci dio godine i kada je teren jako zahtijevan. Moram priznati da sam jako, jako zadovoljan. Gojzerice mi izvrsno odgovaraju, nikad nisam dobio zulj u njima, lako je hodati, nisu teske, drze mi zglob i napravljene su jako kvalitetno. Imaju Vibram don, Simpatex membranu i sto je najljepse od svega kostale su nekih 700 kn (sa 20% popusta).

cipele /čizme Th.81aba1563d

Alpinini proizvodi se mogu kupiti na zbilja dobrim popustima. Kada se rjesavaju starih zaliha popusti znaju biti i 70%. Kada nisu na nikakvim popustima cijena najskupljih modela ne prelazi 1000-1200 kn. Oni koji su ikad usli u Iglu Sport znaju da u tom rangu pocinju Garmont i La Sportiva proizvodi. Nisam hodao u Garmont i La Sportiva gojzericama, ali sam ih isprobavao kad sam birao sto cu kupiti i moj dojam je da nesto usporedive kvalitete sa Alpinom cijene 700-800 kn kod tih proizvodaca kosta 1500 - 1800 kn. Pored toga mi noga nije tako savrseno sjela u te gojzerice kao sto je u Alpinine.

U ljetnim uvjetima i kada teren nije zahtjevan koristim Merrellove hiking tenisice. Kostaju dosta (isto ih se dade kupiti na popustima), ali su izuzetno cvrste, imaju Vibram don i jako su udobne. Takoder nikada zulja u njima. Prilozio sam sliku jednih od Merrellovih tenisica koje koristim.

cipele /čizme Th.35868dc3da
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by sgt bear 12.05.10 13:24

ikarus je napisao/la:toćno sa tim se slažem ali npr neki dan sam gledo salevine gojze koje sigurno nisu sranje a na sebi imaju neki certifikat koj jamči da se nemogu dobit žuljevi...
nemaju vibram đon...
vibram je napravljen da trpi veča opterečenja nego normalni đon i to sa sigurnošču je tako...
ja osobno u zadnje vrijeme večinom prelazim brda po krku...
sami kamen...a svaki zašiljen i tu sam se naostavljo đonova...


salewa je ok. tu nemozes pogrijesiti
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by sgt bear 12.05.10 13:27

neon je napisao/la:Koristim Alpinine gojzerice veci dio godine i kada je teren jako zahtijevan. Moram priznati da sam jako, jako zadovoljan. Gojzerice mi izvrsno odgovaraju, nikad nisam dobio zulj u njima, lako je hodati, nisu teske, drze mi zglob i napravljene su jako kvalitetno. Imaju Vibram don, Simpatex membranu i sto je najljepse od svega kostale su nekih 700 kn (sa 20% popusta).

cipele /čizme Th.81aba1563d

Alpinini proizvodi se mogu kupiti na zbilja dobrim popustima. Kada se rjesavaju starih zaliha popusti znaju biti i 70%. Kada nisu na nikakvim popustima cijena najskupljih modela ne prelazi 1000-1200 kn. Oni koji su ikad usli u Iglu Sport znaju da u tom rangu pocinju Garmont i La Sportiva proizvodi. Nisam hodao u Garmont i La Sportiva gojzericama, ali sam ih isprobavao kad sam birao sto cu kupiti i moj dojam je da nesto usporedive kvalitete sa Alpinom cijene 700-800 kn kod tih proizvodaca kosta 1500 - 1800 kn. Pored toga mi noga nije tako savrseno sjela u te gojzerice kao sto je u Alpinine.

U ljetnim uvjetima i kada teren nije zahtjevan koristim Merrellove hiking tenisice. Kostaju dosta (isto ih se dade kupiti na popustima), ali su izuzetno cvrste, imaju Vibram don i jako su udobne. Takoder nikada zulja u njima. Prilozio sam sliku jednih od Merrellovih tenisica koje koristim.

cipele /čizme Th.35868dc3da

neon, dobar ti je savjet... alpina je dobra po cijeni i kvaliteti, a merrel je ugodna i izdrzljiva obuca (koriste je US SF)


Zadnja promjena: sgt bear; 08.07.10 10:52; ukupno mijenjano 1 put.
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by djuturum 08.07.10 2:04

da li je neko imao iskustva s Magnum cizmama?
djuturum
djuturum
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 37
Lokacija : BiH
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by sgt bear 08.07.10 10:51

djuturum je napisao/la:da li je neko imao iskustva s Magnum cizmama?

magnum više preferiraju "law enforcement" ili policija i zaštitari. nije tip čizama za u divljinu.














"only the dead have seen the end of war"
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by urbana_gorila 08.07.10 17:16

Ja najčešće nosim Jelen čizme i imam samo riječi hvale za njih!
Dakle, Jelen je naša firma iz Čakovca i zaista rade kvalitetnu obuću.

http://www.jelen.hr/radna_obuca/art7381.htm

Čizme su super: lagane su, imaju Sympatex membranu koja je nepromočiva, dosta dobar đon (dobro drži na svim podlogama) i što je najbolje koštaju samo 500 kn...

Do sada je to nabolji omjer uloženog i dobivenog na koji sam naišao.
Toplo preporučam.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by sgt bear 08.07.10 18:03

urbana_gorila je napisao/la:Ja najčešće nosim Jelen čizme i imam samo riječi hvale za njih!
Dakle, Jelen je naša firma iz Čakovca i zaista rade kvalitetnu obuću.

http://www.jelen.hr/radna_obuca/art7381.htm

Čizme su super: lagane su, imaju Sympatex membranu koja je nepromočiva, dosta dobar đon (dobro drži na svim podlogama) i što je najbolje koštaju samo 500 kn...

Do sada je to nabolji omjer uloženog i dobivenog na koji sam naišao.
Toplo preporučam.

ja pak nemam nekakvo iskustvo sa jelenom... ovaj model koji je na linku je užas sam imao na nogama, hvala bogu jako kratko. široke su i totalno neudobne oko gležnja... neznam zašto su ih tako koncipirali (materijal nije loš, samo izvedba)



"only the dead have seen the end of war"
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by urbana_gorila 08.07.10 18:55

Hm, žao mi je što su tebi bile loše...
Meni pak savršeno leže na nozi i udobne su mi, pogotovo oko gležnja...
To samo dokazuje koliko smo, hvala bogu, svi različiti.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by sgt bear 08.07.10 21:15

urbana_gorila je napisao/la:Hm, žao mi je što su tebi bile loše...
Meni pak savršeno leže na nozi i udobne su mi, pogotovo oko gležnja...
To samo dokazuje koliko smo, hvala bogu, svi različiti.

naravno. pa ipak većina ekipe mi nije baš previše oduševljena sa tim čizmama, a moje noge tj. stopala definitivno odskaču od standarda. žuljeve jako rijetko dobijem, čizme nosim svaki dan. cipele /čizme 469245 (zadnji put dobio žuljeve 2005. na 25 km maršu koji nisam smio trčati već ga ishodao / quick march). Inače najbolje čizme koje sam ikad nosio, i još ih imam jesu Danner. Koža + tinsulate + goretex. Pretrčao u njima skoro 30 km sa 15 kg i oružjem i niti jednog jedinog žulja. Al, kao što sam već rekao, moja stopala nisu mjerilo... cipele /čizme 747986 drago mi je da netko kod nas proizvodi nešto što ljudima odgovara, a pa i sam volim kupiti radije domaće, al da je kvaliteta.
sto ljudi, sto ćudi. sto žena, dvjesto sisa...=)





"only the dead have seen the end of war"
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by dominik 08.07.10 21:21

ja imam neke kožne vojne ili policijske crne adidas iz njemačke par puta nošene a ja ih nosim po cijelu zimu i po kiši i svemu imaju debeli đon tako da nema šanse da ju neki ekser probode dok radim nešta
dominik
dominik
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 26
Lokacija : Đakovo
Datum registracije : 07.07.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Aries 09.07.10 9:16

Alpina Tibet - 115km u dva dana bez problema... Kako u zadnje vrijeme Alpina nudi i 50% popusta mogu se kupiti za 500-550kn...
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Adept 09.07.10 16:05

Omjer - dobiveno - uloženo---- BO --- nisam baš ziher...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

cipele /čizme Empty Re: cipele /čizme

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.