FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Baterijske lampe

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
Autor/icaPoruka
ness
bebač
bebač

Broj postova : 12
Datum registracije : 27.06.2018

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   09.07.18 4:13

ness je napisao/la:
U, je... Nisam shvatio da li se puni i preko USB, ali kačio sam je na laptop. Mislim , s namjerom da je dopunim i nisam siguran jesam li uspio, jer nije bila potpuno prazna i nisam vidio bitne promjene u jačini svjetla.
Noćas ću je isprazniti, pa probati ponovo puniti.

Hm... Uključio sam ga jutros oko 5h i radio je do ponoći, kada sam ga isključio.
Svjetlo je dosta slabo poslije toliko vremena, ali radi i fenjer i lampa.
"Inteligentno" sam zaključio da USB priključak služi za punjenje telefona i sl, a ne za punjenje lampe
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1693
Godine : 38
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   14.07.18 16:53

Pozdrav ljudi.
Naime zanima me jedna stvar. Zna li itko gdje se u Hrvatskoj i u Splitu može kupiti baterijska svjetiljka LEDLENSER L7? Unaprijed hvala.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 662
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   14.07.18 18:50

Doli na kraj podhodnika split 3, u grad kraj peristila ulica put pijace, digital extreme ili tako nesto u malla, intersport...
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   15.07.18 13:34

Hvala na odgovoru.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   21.07.18 22:32

zuzonja je napisao/la:
Doli na kraj podhodnika split 3, u grad kraj peristila ulica put pijace, digital extreme ili tako nesto u malla, intersport...
Sve te dućane pregledao. Imaju LEDLENSER ali ne model L7. Na kraju sam taj model naručio u jednom web shopu. Stiglo jučer i svjetli odlično. Evo pitanje za poznavaoce baterijskih svjetiljki. Interesira me zašto piše u uputama da se ne koriste,budući da s njom nisu kompatibilne, akumulatori (tako piše na engleskom), i visokonaponske baterije (high current batteries). I još jedna stvar me zanima. Mogu li koristiti DURACELL TURBO MAX baterije u L7?
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 662
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   22.07.18 13:09

Sve alkalne, NiMh, pa i litijeve AAA baterije napona do 1.5V mozes koristit. Sa jednakon pouzdanoscu i sigurnoscu. Duracell turbo max svakako spada u te. Moga bi i ne alkalne, recimo cinkove, ali to nije preporucljivo koristit ni u daljinski za tv radi curenja kiseline i sl. a kamoli u ovu odlicnu lampadinu! Tako da drzi se BILO KOJIH alkalnih ili NiMh. Znaci mogu i punjive NiMh koje imaju napon do 1.5V (u principu imaju 1.2V).
U uputama tako pise za punjive jer su Led lenser lampadine programirane za pocetni napon 1.5V i s njima se dobiju brojke koje se reklamiraju pa eto da se opravdaju. Razlog tome je sta je dosta njihovih modela direct drive, odnosno ovise o naponu baterije bez boost drivera i sl.
U led Lenser modele osobno koristin i punjive NiMh i alkalne ako je bitno necije iskustvo
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   22.07.18 13:14

Hvala na odgovoru kolega Zuzonja. Lampa je stvarno odlična, robusna i daje svjetlo lijepe boje. I daleko baca svjetlo.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 695
Godine : 51
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   22.07.18 20:39

Meni je bila prihvatljiva njezina nabavna cjena (oko 35 eur) i to što je plastična ... (manja težina lako održvanje i puno je lakša od istoimenih alu baterija - još naročito L7 jer ima unutra 3 x AAA - male baterije ...

Imam je več godinama ...

L.p. M.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   23.07.18 17:11

Najviše mi se kod nje sviđa što radi na lako dobavljive baterije i ima samo jedan mod rada. Dakle, uključi-isključi. Takve su mi najdraže.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   

[Vrh] Go down

Baterijske lampe
[Vrh] 
Stranica 16 / 16.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» Baterijske lampe
» Čeona lampa
» dva alata za višednevni boravak u prirodi