FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Baterijske lampe

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
Autor/icaPoruka
josipp
zelembara
zelembara

Broj postova : 30
Datum registracije : 18.11.2016

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   18.02.17 22:39

Da, dvoumim se izmedu convoy L2 i L6 i koji sa kojom ledicom, vidim da ih ima vise vrsta
[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Godine : 43
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   20.02.17 2:35

Dobre su Convoy lampe, imam S2 model (18650), kvaliteta mi izgleda u rangu Olighta. Slatke brige te čekaju
[Vrh] Go down
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 248
Godine : 40
Datum registracije : 08.06.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   22.02.17 16:25

Imam ja jedno konstruktivno pitanje!

Jeli moguće ikako zalemiti novu XP-l HI diodu na PCB od XM-L T6.
XP-L ima footptint 3,45x3,45, dok XM-L ima 5x5. Radna voltaža je vrlo slična, pa čak i lumenaža nije pretjerano različita, no velika je razlika u kandelama, 2 i nešto puta više. Čime bi dobio nekih 50% dometa u metrima, a lumena isto ili nešto nezamjetno više.

2.opcija je XM-L2 U2, no time bi dobio samo 20% više lumena i 20% više kandela što je praktički zanemariv dobitak u odnosu na rizik u koji se upuštam.

Najradije nebih spomenuo o kojoj se lampi radi jer ćete me svi redom popljuvati ko pločnik ispred zagrebačkog kolodvora
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 25
Datum registracije : 18.11.2016

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   25.02.17 13:01

Neki dan mi stigla ova mala igračka marke Uking. moram priznati da me iznenadila, mislio sam da će to svjetlit ko kukcu iz guzice ali lampica je fakat jaka, u mrklom mraku se solidno vidi do 15-20 metara

http://www.ebay.com/itm/182424438438?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3800
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   06.04.17 10:46

crkla mi Romisen RC-29, nakon 3 godine. Koju točno Convoy lampu iz S serije preporučate? ono, najbolje sa linkom na nju. treba mi za EDC i kao lampa na biciklu. zahvaljujem na prijedlozima. pozdrav.

EDIT:

1. je li još uvijek "in" ovaj punjač?- http://charger.nitecore.com/product/digicharger-d2
2. koje sada 18650 baterije preporučate?
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2996
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   06.04.17 19:31

https://www.fasttech.com/search?Convoy%20S2%20Cree
Imam jednu od ovih al jbg. ne sjećam se točno koja...ali ne možeš pogriješiti.Ova malo "hladnija" svjetla malo dalje bacaju.
Baš kvalitetne,lampadine samo nemaju "mode memory" kako ih reklamiraju.Pali se na idućem modu od onog na koje si je ugasio.To mi je jedina mana na njima.

Koristim ovaj punjač http://www.banggood.com/Nitecore-UM10-USB-Power-LCD-Intelligent-Li-ion-Battery-Charger-p-954147.html?
...jer nemam potrebe puniti nijedan drugi tip baterija osim 18650.

Baterije  kupujem samo Sanyo i to samo "protected"
https://www.fasttech.com/category/1420/search?f=Nz1TQU5ZTw&sort=p1&keywords=protected+18650

Sve gore natipkano sam kupio po savjetima Mr.Lighta tj Hombrea velikog maga svjetla....i nisam požalio!

P.S.-načuo sam da i onaj kicoš i fićfirić Gorky koristi iste lampe pa to uzmi kao mali minus.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1484
Godine : 41
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   07.04.17 14:30

maxina je napisao/la:

Sve gore natipkano sam kupio po savjetima Mr.Lighta tj Hombrea velikog maga svjetla....i nisam požalio!

P.S.-načuo sam da i onaj kicoš i fićfirić Gorky koristi iste lampe pa to uzmi kao mali minus.

Iskreno me čudi da je ovaj škrtac izdvojio neke novce i kupio si kvalitetne lampadine(obično užica nešto od susjeda ili naivnih forumita) skupa s drugom opremom koju naravno i ja koristim po naputcima Mr.Hombrinja.. prezadovoljan sam. Radi super i u godinu i nešto koliko je imam možda sam jedanput napunio uložak. Kad treba tu je i radi bez greške.

Inače nešto nam se Hombre slabo javlja na forumu a ja eto nikako ga nazvati i priupitati za zdravlje
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3800
Godine : 37
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   07.04.17 15:44

@Xina: hvala na savjetima, čovjek može lako da se izgubi u svijetu svjetlosti kad kroči u njega, ne znajući kakvo će mu svjetlo donesti poštanska služba.
@Pelin: Hombre has gone silent. nema ga ni preko PP-a.
[Vrh] Go down
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 248
Godine : 40
Datum registracije : 08.06.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   05.06.17 7:58

Hombreee... Javiii seee!

[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   21.09.17 4:13

Hombre se javio, očekujemo ga i ovdje

nego...gledam zadnjih dana naglavne-angle lampe, na 18650 uloške, i nekako sam se odlučio za http://flashlight.nitecore.com/ILLUMINATION/H/HC30/ Najpovoljniji je na Aliexpressu, 42 dolara, i rekoh to je to, limit je usd 50 (zato nisam uzimao u obzir Zebru, Armytek i još neke). I onda večeras naletim na https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html?wid=21&lkid=11070163 za samo 29 usd, sa kuponom! Nikad prije čuo ali ima dobre recenzije i plus je TIR leća za fini flood. I tak, Skilhunt naručen, razlika love stavljena u škrabicu gdje skupljam za Catapult V5, a ak nekog zanima kod za popust - javite se na PM
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   22.09.17 17:08

Evo me. Javio sam se i ovdje

Kupio sam dva strahobalna topa i jednog sam poklonio prijatelju, a lampa je karakteristična da umjesto originalne leće sto posto točno pasuje leća od fara Citroena

Možda malo sramotno od mene ali imam samo neku prastaru Petzl koja pušta vodu ko rešeto i neki dan sam se odlučio na nešto umjerene cijene tj. Armytek naglavnu tako da čekam da dođe. Svojevremeno sam je naručio prijatelju kojem treba u profi svrhe i odlično služi tako da nisam htio davati stotine $ za ono što će mi samo povremeno trebati iako ni to nije problem ali ima toliko još onih koje nisam probao...
Nakon tri mjeseca psihijatrijskih odjela i bolnica tu sam pa ako kome mogu što pomoći samo navalite :-)
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   24.09.17 21:44

maxina je napisao/la:
Baš kvalitetne,lampadine samo nemaju "mode memory" kako ih reklamiraju.Pali se na idućem modu od onog na koje si je ugasio.To mi je jedina mana na njima.

To i jeste baš jedan od razloga zašto su preporučene jer imaju memory mode.
Ta koju si ti kupio pojma nemam.
[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   27.09.17 1:47

Hombre, koja Armytek lampa je u igri? Zapravo me zanima jel AA, RCR123A ili 18650? Gledam nešto te formate i ovaj CR123 mi se čini sve više suvišnim - naravno, ne u odnosu na 18650 nego u usporedbi sa Ni-MH AA baterijom...

Inače, danas mi stigla Thrunite TN4A http://www.thrunite.com/thrunite-tn4a-xp-l-max-1150-lumen-flashlight/

Prvi utisci - kvalitetna, teška, dobro svijetli. Znači, sve ok
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   27.09.17 18:24

Ma neka silver. Gledao sam samo da ima saćasto staklo  zbog bolje difuzije jer tu ne igra sila na daljinu, a i perolake su baš zbog toga jer su naglavne da ne trpi vrat. Format CR123 ti je čisti USA i ta baterija je tamo učestalija nego kod nas AA dok je kod nas zaobilaze ali kada nešto treba biti malecko onda su prava stvar iako im je kapacitet jadan.
Uopće se ne opterećujem i uzeo sam je isključivo da ne kažu da nemam nešto za na glavu i meni je 18650 dobar  format iako je nema kupiti u svakoj trgovini ali ni ja nemam takvih potreba.
Da potvrdimo narodnu izreku da ne sijaju samo baterijske svjetiljke evo jedna simpatična antilopica
Krade mi vaga dvije stote grama ali koliko sam je platio...  

Arghhhhhhhhh! Zlato moje!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe   

[Vrh] Go down

Baterijske lampe
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 15 / 15.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Baterijske lampe u realnim uvjetima-link
» Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)
» Baterijske lampe
» poklanjam bg gerber parang
» Baterijske svjetiljke i taktičke lampe