FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)

Go down 
Autor/icaPoruka
UBERSOLDAT
lingua
lingua
UBERSOLDAT

Male
Broj postova : 263
Godine : 42
Datum registracije : 08.06.2010

Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty
PostajNaslov: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty23.07.14 11:04

Uskoro se spremam za kupnju nekakvog ultra-throwera s dometom od minimalno 500m no ne zelim davati vise od 100$ kesovine za lampu koju cu upotrijebiti godisnje mozda 5 puta.

Dakle zelim cistokrvnog throwera bez imalo flooda... Ova kategorija naravno ovisi o vrsti (promjeru) diode, o kolicini lumena, te o mozda ovdje najbitnijoj stvari.. masivnosti pozadinskog reflektora.

Poplava XmL-T6 dioda je ucinila svoje, ali je previse difuzna, no najbolji throweri s obzirom na lumene su Q2/Q5 diode, iako su jednostavno preslabe. mozda najbolji kompromis luminacije i throwa je XP-G R5 dioda..no drugi put o tome..

Za sada sam nasao par kandidata u ovoj skupini...

Crelant 7G5CS XM-L T6 (500m domet) cijena... 80$ DX

FandyFire STL-V6 XM-L T6 (460m) 45$ DX

Sunwayman T40CS CREE XM-L (500m) 113$ ebay

armytek predator pro v2.5 xp-g2 (370m) 105$ armytek

SMALL SUN ZY-T16 Cree XM-L T6 (200m) 30$ DX

.. eto, naveo sam neke kandidate, iako nezadovoljavaju kriterije super-throwera...ako itko ima neki prijedlog (ovdje posebice mislim na Branimira i Hombrea).. neka ga komentira.. bit cu zahvalan.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty23.07.14 17:37

UBERSOLDAT je napisao/la:
Dakle zelim cistokrvnog throwera bez imalo flooda... Ova kategorija naravno ovisi o vrsti (promjeru) diode, o kolicini lumena, te o mozda ovdje najbitnijoj stvari.. masivnosti pozadinskog reflektora.

Majko mila kako sam opet bolestan. Sve mi se čini da mi neće ginut bolnica. Valjda od ovog vremena me drži depresija da od jutros uopće nisam mogao uključiti kompjuter  Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 592423 

Nisam je probao ali je po pričama baš čistokrvni thrower sveden na usku zraku svjetlosti.

http://www.dx.com/p/jacob-a60-cree-q5-3-mode-310lm-white-led-flashlight-w-strap-black-1-x-18650-114268
[Vrh] Go down
UBERSOLDAT
lingua
lingua
UBERSOLDAT

Male
Broj postova : 263
Godine : 42
Datum registracije : 08.06.2010

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty10.08.14 13:41

Ma cuo sam i ja sve najbolje o Jacobu A60, no pomalo je plastican, tako da sam svoju paznju preusmjerio na UniqueFire HS-802 Q5 300Lumen.

Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Hunting-flashlight-kit-UniqueFire-HS-802-Cree-red-light-torch-with-1-pair-3600mAh-battery-charger
Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 41iXJeyGQ1L._SY300_

... ista dioda, no ima aluminijski reflektor (bar se nadam) i jos je dublji u odnosu na Jacoba. O efikasnosti njenog drivera neznam puno...
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua
Keltan

Male
Broj postova : 288
Godine : 57
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty12.08.14 23:20

7 eura kod mene . Al legura , gumice svugde gde treba .. + 2 eura rezervna baterija i imam 6sati svjetla na najjace .. . .solidan kinez za malo para  Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 69343 

Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 212wppc
Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 2cxyy9u
Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) S2guol

[Vrh] Go down
zeljkoxt
tipko
tipko
zeljkoxt

Male
Broj postova : 52
Godine : 35
Datum registracije : 28.08.2014

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty18.09.14 15:02

Imam i Sunwayman T40CS i Crelant 7G5CS U3. Obje su dobre ali kad primiš sunwayman u ruke imaš dojam kao da ju je urar slagao. JEdnostavo je sve na njoj savršeno napravljeno. Za crelant ima i "collimator head" tj glava sa lećom koja još suzi snop. I tu glupost imam. Dosta dobra stvar ..tj ako ti treba.
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua
Delete

Male
Broj postova : 290
Godine : 25
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty20.09.14 14:52

Keltane, ima takvih kupiti i u BiH, konkretno u Bihaću na pijaci. Mislim da je oko 10 KM. Jeste da je kinez, ali stvarno sluzi svrsi, pogotovo za tu cijenu. Planiram sebi da uzmem takvu, vec imam jednu slicnu samo manju, sluzi me vec 3 godine. Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) 747986
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)   Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m) Empty

[Vrh] Go down

Baterijske lampe... ultra bestbuy throweri (Throw>500m)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.