FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Drvo
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1686
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   27.11.12 12:53

NAVIGATOR je napisao/la:

di su ti nestali brojevi?
Na Ivinom gruntu. Tamo nestaju noževi pa zašto nebi i brojevi.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   27.11.12 12:57

plan mi je bio napraviti od noža koplje vezavši ga kroz one rupe na ručki na neki dugi drveni štap, odustao sam od te namjere jer nam se već počela spuštati noć ali i kad malo bolje mućnem glavom nikada nož ne bi nabijao na kolac radije bi nožem zašiljio kolac i zakalio ga u žaru(vrh kolca a ne nož) na taj način bi još uvijek u survival situaciji na boku imao oštru neprocijenjivu oštricu a u ruci koristan probadajući kolac.
teško si mogu zamisliti da bi nožem zavezanim za kolac zamahnuo na recimo zeca, koji bi najvjerovatnije neozljeđen otrčao u šumu a nož bi pogodio neki kamen.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   27.11.12 13:00

Raditi koplje od noža u situaciji preživljavanja je u redu jedino ako imaš više noževa jer se nož može oštetiti ili izgubiti, pa si onda sebi napravio gore. Puno je bolja stvar našiljiti kolac kao što si rekao.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   28.11.12 1:30

NAVIGATOR je napisao/la:
teško si mogu zamisliti da bi nožem zavezanim za kolac zamahnuo na recimo zeca, koji bi najvjerovatnije neozljeđen otrčao u šumu a nož bi pogodio neki kamen.
Potpuno se slažem. U nekoj pravoj survival situaciji oružje bi ti bilo najdragocjeniji dio opreme.

Kad smo već kod zeca. Ima od toga desetak godina. Idem rubom ceste i sa strane je neki divlji park, topole, trava... kad prema meni ide neki stari crveni Opel koji naglo zakoči nakon što me prošao, tip izleti vani, otvori gepek i izvadi kosoraču (kosor na drvenoj drški od cca 60cm), pojuri preko ceste i kad je došao do mene zavitla je u onaj park. Zec kojeg je očito vrebao i prije skakutao je svojih desetak metara dalje i samo se prevrnuo kad ga je kosorača zviznula. Tip je sišao u park, uhvatio zekonju za stražnje noge, drugom rukom kosoraču i rekao mi da mu otvorim vrata gepeka koja su se bila zatvorila. Nije se ni zahvalio, sjeo za volan i dao gas, a ja ostao šokiran kako ga je onako u trku i s deset metara uspio onako pogoditi.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   28.11.12 1:46

To je bio Ivo,sad vozi Seata ali je sve ostalo isto...

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   28.11.12 1:58

volio bi kod tipa na obuku ali to ipak nožem u survival situaciji ne bi radio. ma u niti jednoj to situaciji ne bi radio.
[Vrh] Go down
black mamba
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 31
Datum registracije : 29.11.2012

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   29.11.12 14:39

ok puno hvala ne kužim dali je tebi navigator puko nož ili si slike našo na netu
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   29.11.12 14:43

baci oko na početak teme na prvu stranicu 1. ali još više ćeš saznati na onom drugom linku koji sam ti napisao.
nikome ovdje taj nož nije pukao. no ljudi ga ovdje do sada baš nisu ni koristili.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE   Today at 23:11

[Vrh] Go down

KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE
» Bear Grylls Ultimate knife
» Noz Bear Grylls
» GERBER Bear Grylls Scout Knife
» Bear Grylls u BiH