FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Vatreno oružje i boravak u prirodi

+51
dux aeron
rambo98
Odin
ales4m
mamac za pecanje
kengur32
FrankyRC
biga
mirDaK
PJER
puls
Fratt
NAVIGATOR
poljičanin
markonvs
Frenky
Okibex
Nero Rii
Ris
Igsy
Migach
DoomsdayST
trolshein
franciscus
gibo
vuk
WILLY
drinskivuk
untitled
tigi
Ikarus
UrchinStar47
rinos
Ri istra
maks1969
Mraz
Aries
Đedo
mastershooter45
kile_
commando
( . Y . )
LEGION66
LUKSA
dENIS
mariobab
gladiator
Mshai
Stule
Mladen
Dawor
55 posters

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mraz 26.02.10 23:08

Medvjeda sam sreo nekoliko puta, i uglavnom je ili nastavio svojim putem ili nije uopce obracao paznju na mene (doticni je sjedio na guzici i jeo ribizle Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 368870 ). Jednom sam naletio na ženku sa dva mlada, i to je u biti bio jedini neugodni susret sa zivotinjom. Digla se na straznje noge i dala mi do znanja da nisam poželjan ali ostalo nje na tome i mirno smo se razišli...

Sto se oruzja tice situacija je takva da moze vise odmoci nego pomoci. Da te napada neka brza zivotinja (ruku na srce svaka je brza) male su sanse da ces ju pogoditi i onesposobiti ako nisi iskusan strijelac... a vecina je takva, na crno kupe pistolj i dobe lazni osjecaj sigurnosti iako jedino mogu propucati vlastito stopalo. Veliko NE.

Mraz
master
master

Broj postova : 5658
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Aries 26.02.10 23:18

bilo bi interesantno gledati pokušaj zaustavljanja vepra s npr. TT 7,62mm :-)
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 26.02.10 23:30

Odakle ti to da je većina neiskusna s oružjem?
Vjerojatno govoriš u svoje ime, ali onda nemoj svoje (ne)sposobnosti pripisivati drugima.

Što se tiče "preživljavanja" na izletu, to je smiješno. Izlet je izlet, a preživljavanje sasvim nešto drugo.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mraz 27.02.10 8:15

Ok da nebi bilo zabune ja govorim o mlađim generacijama (trebao sam to napomenuti). Osobe koje su u tom posljeratnom okruženju došle do vatrenog oružja, ispucale nekoliko okvira u šumi i stekle osjecaj lažne sigurnosti- takvih previše znam.

Jedno je smiren pucati u nepomicnu metu pod svojim uvjetima, a druga stvar je pod pritiskom/adrenalinom pucati u metu koja se brzo približava.

Ja jesam neiskusan, barem po vlastitin standardima Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 747986 Ispucao sam mozda stotinjak zrna iz pistolja, nesto manje iz automatika, sto je skoro pa nikakvo iskustvo i pistolj nikada nisam uzeo sa sobom u prirodu. Svo oružje sam predao na policiju cim se to moglo napraviti bez "suvisnih" pitanja.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 27.02.10 8:46

od kad je izumljeno vatreno oružje..
čovjek si je olakšao put oduzimanja tuđih života..
dali se radilo o čovjeku ili životinji...
izgubila se pradavna vještina lovljenja...
a počelo je istrebljenje mnogih vrsta...

stvarno je nezamisljivo otiči uzeti prirodi...
a ne imati sa sobom vatreno oružje...
čak je i grizly adams koristio pušku...

đedo je u svojemu postu spomenuo znanje preživljavanja...
aries i mrazomor iskustvo čovjeka u prirodi...
spoj ta dva razmišljanja je ključ preživljavanja...

ova je tema o oružju..
i svatko ko ima kakvo iskustvo je dobro došlo za rasprave...
ali pravo preživljavanje je učenje vještina u prirodi...

lovci, ribići, kamperi, planinari , izviđači i svi drugi izletnici...
dolaze u prirodu planirano...
i imaju u svakom trenutku vezu sa civilizacijom..
kad se ta veza izgubi počinje preživljavanje..
može trajati nekoliko sati...
a može se odužiti i jako dugo...
ako je puška uz nas može nam na više načina biti korisna...
ne samo kao vatreno oružje...
prilagoditi predmet situaciji u kojoj se nađemo...
pogotovo municiju...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Đedo 27.02.10 13:44

Netko je spomenuo prezivljavanje na izletu, i sivi vuk da recimo izvidjaci na svojim izletima imaju stalnu vezu sa civilizacijom.
Stvar je puno drugacija i u prvoj i u drugoj recenici.
Jer, na izletu se nikad ne prezivljava. Na izletu se mogu vjezbati odredjene vjestine prezivljavanja , ali prezivljavat tesko, sem ako se dodje u tu situaciju gdje je potreno koristiti te vjestine.

Pa tako i kod izvidjaca na logorovanju ili bivkovanju. Jer tokom tog vremena, clanovi nemaju stalni kontakt sa civilizacijom, vec recimo relativno privremen.

Pa tako i tada clanovi se mogu dovesti u situaciju prezivljavanja, pa cak i ekstremnih uvijeta, recimo napad copora vukova Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 368870
Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 27.02.10 13:53

Aries je napisao/la:bilo bi interesantno gledati pokušaj zaustavljanja vepra s npr. TT 7,62mm :-)

Ne, ne bi bilo interesantno. Bilo bi više nego glupo. i Protuzakonito.

Kalibar 7,62x25 sa zrnom od cca 6 grama NEMA dovoljnu zaustavnu moć ni za čovjeka, a kamoli vepra. Taj metak je probojan, pa odnese svu energiju sa sobom.

Lov kratkim vatrenim oružjem u RH je zabranjen. Pištolj ili revolver služe isključivo za samilosni hitac, tj. ako je divljač kojim slučajem ranjena, da se ne pati nego da joj se skrate muke.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 27.02.10 19:03

Odgovor obojci:ako ne znaš gađati s pištoljem ništa ti neće pomoći.TT.ac ako si dovoljno precizan pa pogodiš pod plečku nema te životinje koja neće kleknuti.TT-ac po specifikacijama može probiti više od 3 prosječna ljudska torza.sjećam se kad su došli testirati pancirke kod nas.Niti jedna pištoljska nije zadržala 7,62x25.Da s 9mm pogodiš medvjeda u čelo moguće je da bi ga samo onesvjestio.Zatp policija i nosi 9mm jer ima obavezu ne ubiti ako je ikako moguće nego onesposobiti.
Osobno sam dužio i TT-ac i 9mm.9mm ima zasustavnu moć no nema probojnu.
TT-ac mi nikad nije "slagao",nikad.A skidali smo kutiju šibica na 20-ak metara.
Naravno da je zabranjen za lov,jer ne spada pod lovačko oružje.
Vjerovatnije je da bi ti ubio vuka prvim hicem nasljepo nego da on napadne čovjeka.Nako svega što sam proživio tijekom DR i vidio svojim očima vukovi ne napadaju ljude niti u čoporu.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 27.02.10 21:30

Gledaj maksi, ljudi love veprove puščanim kalibrima koji imaju višestruko veću snagu i zaustavnu moć nego pištolj, pa vepar ode kilometrima.
Naravno da sve zavisi o dobrom pogotku, ali NITKO ne može garantirati da će uvijek pogoditi tamo gdje treba. Već i stoga što nema dvije iste tj. identične životinje. Neka ima jaču ili veću kost, više se valjala u blatu pa je to blato u kombinaciji sa jakom kožom dobra zaštita. Ima puno faktora...

Moj stari je poslije II rata bio na službi u Lici i znalo se desiti da vukovi odnesu stražara, tj. da od čovjeka ostanu samo čizme i puška. Onda su bila druga vremena, glad, čopori vukova, danas ih ima manje, istrebljeni su, ali, priroda vrlo brzo sve vrati u prvobitno stanje, samo ako ima prilike.

Pogledaj autoput: da prestane promet po njemu, koliko dugo bi trebalo da trava, drveće i ostalo zelenje uguše taj put i da ga onesposobe?
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Aries 27.02.10 22:39

@ maks & master:

znam što TT-ac može - zato je smile na kraju posta, a i moj post se nadovezivao na Mrazomorov dio posta o napadu brze životinje i teškoći pravog pogotka u takvoj situaciji.
Ja sam odmah u glavi vidio vepra kako jurca na mene - i, eto me u raju ;-)

Mislim da nije potrebna diskusija kolike su šanse TTcem zaustaviti vepra koji frontalno juri na tebe... (ma da ne idemo u OT)

pozdrav,
I.
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 28.02.10 8:57

svi smo u postovima zaboravili napisati ..
da mogučnost preživljavanja vatrenim oružjem..
ovisi i o ispravnosti ciljnika..
odnosno koliko je dobro oružje upucano...
recimo da čovjek iskusan u pucanju...
nišani jako dobro...
a promaši...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 28.02.10 10:32

Upucavanje oružja je pojam koji se koristi kod ugađanja optičkog nišana na puškama užlijebljenih cijevi. Nije dovoljno postaviti optiku na pušku , nego pušku tada treba upucati. Ali, to nije bila tema.
Kod ručnog vatrenog oružja ciljnici su u pravilu fiksni (mikrometarski se koriste za natjecanja u gađanju u klasičnom streljaštvu) i tvornički upucani, tako da ih nije potrebno dirati, osim ako je netko po njima lupao čekićem ili je pištolj pregažen oklopnjakom.
Sve ostalo spada u domenu "što bi kad bi".

Pištolj je samo alat i treba ga znati koristiti.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 10:38

Replay to Mastershoter"""Moj stari je poslije II rata bio na službi u Lici i znalo se desiti da vukovi odnesu stražara, tj. da od čovjeka ostanu samo čizme i puška. Onda su bila druga vremena, glad, čopori vukova, danas ih ima manje, istrebljeni su, ali, priroda vrlo brzo sve vrati u prvobitno stanje, samo ako ima prilike."""

To su, pajdo, lovačke priče.Vukovi ne napadaju ljude niti su ih ikad napadali.Npr. u cijelokupnoj američkoj povijesti,a oni su prilično pedantni statističari,zabilježen je samo jedan napad vuka na čovjeka(Holivudski filmovi se tu,naravno,ne broje).U Hrvatskoj čovjek je nebrojeno puta napao vuka,vuk čovjeka (a godinama sam živio i radio u Lici) i upoznao dosta ljudi od lovaca do šumara,vojnika i policajaca no nitko od njih nikad nije čuo da je vuk napao išta drugo osim koza,ovaca, ili (vrlo rijetko)gdjekad konja ili krave.

http://www.vukovi.hr/gl_vuk/v_pred.htm evo ti i link.Dakle tvoj tata ima vrlo bujnu maštu.

Sljedeće ovi sada vukovi koje se da vidjeti kod nas nisu autohtona vrsta.Radi budala koje su ih istrijebile poremetila se prirodna ravnoteža,namnožilo se štetočina pa se osamdesetih uveo vuk,i to sibirski.koji je čak i nešto veći od naše vrste no niti on,a što ti potvrđuje i gornji link,ne napada ljude.[i]

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 10:49

sivi vuk je napisao/la:svi smo u postovima zaboravili napisati ..
da mogučnost preživljavanja vatrenim oružjem..
ovisi i o ispravnosti ciljnika..
odnosno koliko je dobro oružje upucano...
recimo da čovjek iskusan u pucanju...
nišani jako dobro...
a promaši...
A koji će ti qurac neupucan pištolj(ako ti je pao na beton pa "nosi")?Čuj nisam bio na strelištu već dvije godine,od odlaska u mirovinu,"zahrđao sam vjerovatno,no s pištoljem ,ako misliš preživjeti,moraš znati i gađati pokretne mete.Meni je streljivo blo besplatno kad bih išao na službena gađanja jer se to ocjenjivalo.No gađao sam i iz svog gušta.Privatni pištolja i to baš TT imao sam 20 godina.Službeni sam mjenjao češće,no nakon dva tri okvira navikneš se na svaki pištolj(revolveri su malo drugačija priča).
U šumu što se vukova,medvjeda i ostalih životinja tiče možeš ići bez ičeg.Ako imaš mozga.Medvjedi ispreturaju šatore samo debilčinama koji u planinu isdu s opermom od 3-4-5 soma eura a neznaju da se hrana ne drži u šatoru nego bar 20-ak metara od šatora i to obješena na drvo.Naime, medvjed će pronjuškati po šatoru samo ako si u njemu ostavio hranu.A napasti će te ako se šuljaš po šumi i nabasaš na brlog.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 28.02.10 11:39

forum več ima tih informacija..
u vezi kampiranja i posjeta životinja...
i po tvojoj reakciji ..
slažeš se samnom..
a to je bitno ..
vatreno oružje za preživljavanje nije presudno...
i o njemu ne ovisi naš život..
naše preživljavanje ovisi o vještini i snalažljivosti ..
i naravno sreći ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 12:09

Pameti, vučino, pameti.No naučio sam štošta pogotovo o životu u divljini u 90-im.
Dođe mi da popizdim kad čujem da je netko umlatio zmiju.Ili nešto slično a da nije imao potrebu,nije ubio da bi pojeo.Od kolega,i vlastitog iskustva,nikad me nije napala zmija,a ne znam ni sam koliko sam je puta vidio.Sačekam da prođe a to je ,vjeruj vrlo vrlo brzo,i mir božji.Zmija ugrize ako je nagaziš.U šumi moraš paziti gdje se krećeš i gdje stavljaš hranu i kako se ponašaš.Ti si u šumu došao u goste,tako se i ponašaj inećeš imati problema.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 28.02.10 13:39

evo ja bi te zamolio da svoje stajalište o vukovima ..
otvoriš postom u temi o vukovima...

https://survival.aforumfree.com/caffe-bar-pri-bety-f25/vukovi-za-moju-dusu-t1054.htm

jer vukovi su dio naše prirode...
i puno je priča o njihovim zločama...
što je pretjerano..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 14:35

Dogovoreno.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Ri istra 28.02.10 21:10

Aries je napisao/la:bilo bi interesantno gledati pokušaj zaustavljanja vepra s npr. TT 7,62mm :-)

da bilo bi interesantno,ali sa nekog stabla,ne pada taj ni od kugle i karabina ako nije pogodak na pravom mjestu.

vjerovatno si gledao na YT lov svinja u texasu,samo sto to nije vepar nego krizanac,a oni imaju meksu lubanju,i tjelo im nije ko lokomotiva.

Ri istra
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 44
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 09.01.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 21:24

Ri istra je napisao/la:
Aries je napisao/la:bilo bi interesantno gledati pokušaj zaustavljanja vepra s npr. TT 7,62mm :-)

da bilo bi interesantno,ali sa nekog stabla,ne pada taj ni od kugle i karabina ako nije pogodak na pravom mjestu.

vjerovatno si gledao na YT lov svinja u texasu,samo sto to nije vepar nego krizanac,a oni imaju meksu lubanju,i tjelo im nije ko lokomotiva.
Ako nisi zdimio pod plećku vrlo vjerovatni je da ćeš morati potrošiti još koji metak čak i ako gađaš s puškom namijenjenom za lov na vepra.
Za to ima dovoljno lovačkih karabina.
Uglavnom kad vidiš metak takvog "revolvera" ne znam da li bi laik znao jel puščani ili kalibar za revolvere ili pištolje.
No s njim i ne može svatko pucati,jer trza kao konj.Izgleda moćno na TV-u ili kad ga uzmeš u ruku ali ima svoje mane.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Aries 28.02.10 22:32

Dečki, niste isčitali tračak (samo)ironije u mojoj rečenici :-)
tko voli - nek' izvoli stat' pred vepra s TT-cem, revolverom, karabinom ili zoljom, ja ću ga radije slikati s čeke (ipak nismo na lovačkom forumu)...
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by maks1969 28.02.10 23:51

Aries je napisao/la:Dečki, niste isčitali tračak (samo)ironije u mojoj rečenici :-)
tko voli - nek' izvoli stat' pred vepra s TT-cem, revolverom, karabinom ili zoljom, ja ću ga radije slikati s čeke (ipak nismo na lovačkom forumu)...
Svakako na ovo nemam što dodati.no nadam se da je vidljivo iz mojih postova,a i njegovih,da opcija gađanja medvjeda i ne dolazi u obzir pogotovo ne s samokresom.
Uglavnom nije ti nikakvo oružje kod nas u šumi.Nema kod nas ni lavova niti bengalskih tigrova.Poštuj pravilay boravka u šumi i nema problema.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 12.03.10 8:46

Interesantni su neki komentari ovdje...

Puno ljudi ima animozitet prema vatrenom oružju (kao da je ikada pištolj sam sebe napunio i nekoga napucao), groze se lova (nije ovo lovački forum), a raspravljaju o preživljavanju (koje podrazumijeva da nešto treba uloviti da bi se moglo pojesti), priča se o lovu lukom i strijelom a za takvo što treba biti majstor strijelac lukom i to ne na statičnu metu, nego na pokretnu.
Činjenica je da prosječnoj osobi za postizanje osrednjih rezultata u gađanju lukom i strijelom treba višegodišnji trening, postavlja se pitanje kako ćeš pogoditi strijelom fazana ili zeca a ne možeš metu metar sa metar na 25 metara?

Također je činjenica da se bilo koga (prosječna osoba) može naučiti da dobro puca iz puške za par mjeseci.

Jučer je bio dobar dokumentarac na History channel-u u kojem je pokazano što bi se dogodilo da nestane ljudi.

Za vrlo kratko vrijeme priroda proguta gotovo sve što je čovjek napravio. Kuća ako se ne održava i u njoj nitko ne živi, sruši se.

Životinjski svijet se širi a predatori se pojavljuju i tamo gdje ih nije bilo.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 12.03.10 10:10

nadovezujem se na tvoj komentar..

forum funkcionira na načelima boravka u prirodi..
sa teoretskim znanjem i praktičnim primjenama...
druženjima i zajedničkom rastu u svemu tome...
pošto je forum širokog kruga tema...
tu se raspravlja o svemu vezanom za prirodu..
čovjeka koji voli prirodu i samim time je dio nje...
pa i o vatrenom oružju i tradicionalnim oružjima..


preživljavanje kao naslov foruma..
je u temama ovog foruma obrađeno sa puno mana...
prednost imaju teme vezane za opremu i sve okolo opreme...
prave teme preživljavanja došle su u pogrešne rasprave..
tako da jednostavno se izgubila draž pisanja o tome...
jer učenje preživljavanja u praksi donosi sa sobom mnoga kršenja zakona...
dal sa ekološke strane ili pravno kaznene...

moje mišljenje u svemu tome je ...
da svi ljudi koji se kreču prirodom..
o prirodi bi trebali puno više znati...
nemoraju kršiti zakone da bi nešto naučili...
samim boravkom u prirodi mnoge se stvari same od sebe dešavaju...
upoznavanjem flore i faune ..
upoznavanjem prirodnih materijala...
promatranje kretanja u prirodi...
tisuče sitnica oko nas...
ali bez slušalica na ušima ili vatrenom vodom za pojasom...
bit je skupiti znanje...

bušilice , breneri, brusilice , svakojaki alati...
struja , plin...
olakšali su nam svakodnevni život ..
ali u prirodi toga nema...

uvijek se postavlja pitanje..
zašto bi nešto radio ako mi to u životu ne treba...
ne radi se o tome ..
radi se čisto o ljubavi prema prirodi..
duhovnom povezivanju sa prirodom..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Aries 12.03.10 11:19

bok Mastershooter45

slažem se s Vukom - koncept preživljavanja u prirodi bi se trebao temeljiti na suživotu i ravnoteži s Prirodom... Mislim da je to primarna tema ovog foruma.

Da želim učiti o oružju učlanio bih se na drugi forum, isto tako da želim s lovcima razmjenjivati mišljenja išao bih na njihov forum...

Da, niti jedno oružje nije samo sebe napucalo... A ipak dosta ljudi je poginulo ili bilo ranjeno nepažnjom... A to se ne događa samo početnicima...

Kud bi došli, kad bismo svi mi koji iz raznoraznih pobuda idemo u prirodu (planinari, izletnici, scouti, šetači, zaljubljenici u prirodu i svi ostali), nosili VO? Pa naša djeca bi samo iz slikovnica učila o životinjama... Mi nemamo prostranstva Afrike, Sibira ili Four Corner States - nažalost... Životni prostor divljači je kod nas vrlo ograničen. Danas svugdje probijaju ceste, nema tu više puno netaknute prirode. Kamo sreće da je drukčije...

Koliko sam vidio imaš znanja koja svima nama mogu poslužiti - hajmo se držati toga i dijeliti ta znanja....

Lp,
I.
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by rinos 12.03.10 12:06

Čini mi se da se forum bavi svim aspektima preživljavanja,ne samo u šumi.
Dali ravnoteža i suživot s prirodom,isključuje lov za prehranu,ili ne?Ipak se ovdje pretežno teoretizira,koristili mi praćku,strelu,koplje ili pušku,rezultat(ako smo dovoljno vješti)je isti za ulov,niti svi koji se koriste lukom ni oni koji posjeduju vatreno oružje ,ne moraju ga stalno nositi na izlete i smanjivati životinjski fond,ali sigurno bi svima bilo draže u situaciji(teoretski može biti katastrofalna situacija)preživljavanja imati nešto više od praćke.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Aries 12.03.10 12:18

da, u pravu si.

Ipak, čini mi se da se pretjeranim teoretiziranjem razvodnjuje i zagušava ovaj forum. Mislim da bi bilo bolje da se skoncentriramo na teme i znanja koji su realno primjenjive za naše podneblje...

Npr. tema o kanibalizmu - kolika je statistička vjerovatnoća da netko od nas u današnje doba dođe u takvu situaciju? Zato takve teme smatram više "filozofskim" nego "bushcraft" temama...
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Mladen 12.03.10 12:22

za forum bi bilo idealno da bi se stvorila ravnoteža ...
i podjednako se pisalo o upoznavanju prirode..
životinja , biljki ..prirodnih ljepota...
iskustva boravka u prirodi..
i majstorija u izradi noževa , alata i opreme...
moram priznati jednu pravu istinu ..
ljudi koji bi stvorili tu ravnotežu ...
svoje iskustvo čuvaju za sebe ili pišu na drugim stranicama...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 12.03.10 14:57

Istina, ljudi su zaboravili skoro sve o prirodi, naši djedovi nisu imali struju ni tekuću vodu, pa su živjeli.
No, zamislite da ostanemo bez struje ?

To bi bio kolaps civilizacije kakvu poznajemo jer sve funkcionira na elektricitetu.

Naravno da bi se prilagodili situaciji, ali po kojoj cijeni?

I koliko nas?

Činjenica je da je negdje sedamdesetih u Andama pao avion, a nekolicina je preživjela jer su pojeli one poginule. Ovdje vas je dosta mlađih koji se toga ne sjećate, ali potražite malo po netu, naći ćete priču o tome.

Osnovno pravilo ljudskog opstanka je preživjeti pod bilo koju cijenu.

Uragan Katrina 2004. u USA pokazao je kako je mala granica između života i smrti, civilizacije i bezakonja.

Ali, to više nema nikakve veze sa ljubavi prema prirodi, flori i fauni.

Ne želim nikome nametati svoje stavove niti ljubav prema oružju, ali opasno je kada netko idealizira svijet oko sebe a ustvari ne zna što mu se sve može dogoditi.

Nosim oružje, ne samo u prirodu, no nikada nisam ni pomislio pobiti sve živo usput. Ne znam zašto netko misli da bi nošenje oružja u prirodu značilo neopravdano pucanje po svemu živom?

Poznajem zakone, znam što je krivolov i lovokrađa a znam i što je nužna obrana.
Lovac sam, a čak više ni ne idem u lov, radije pofotkam životinje ako ih primijetim.

Odgovorno ponašanje prema oružju i prema prirodi a i prema ostalim ljudima je osnova kulturnog i civiliziranog ponašanja.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by UrchinStar47 12.03.10 21:22

Nije li prvi prioritet ostat ziv?

UrchinStar47
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 38
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by mastershooter45 13.03.10 13:53

UrchinStar47 je napisao/la:Nije li prvi prioritet ostat ziv?

Jesi li možda pročitao moj gornji post?

Napisao sam :

Osnovno pravilo ljudskog opstanka je preživjeti pod bilo koju cijenu.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

Vatreno oružje i boravak u prirodi - Page 3 Empty Re: Vatreno oružje i boravak u prirodi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.