FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji terenac - Page 9 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Najbolji terenac - Page 9 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Najbolji terenac - Page 9 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji terenac - Page 9 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji terenac - Page 9 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji terenac - Page 9 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji terenac - Page 9 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji terenac - Page 9 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji terenac - Page 9 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji terenac - Page 9 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji terenac - Page 9 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji terenac - Page 9 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji terenac - Page 9 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji terenac - Page 9 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji terenac - Page 9 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji terenac - Page 9 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji terenac - Page 9 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji terenac - Page 9 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji terenac - Page 9 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji terenac - Page 9 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji terenac - Page 9 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji terenac - Page 9 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji terenac - Page 9 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji terenac - Page 9 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji terenac - Page 9 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji terenac - Page 9 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji terenac - Page 9 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji terenac - Page 9 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji terenac - Page 9 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji terenac - Page 9 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji terenac

+95
OrMar
siga
zhrvoje
Jones32
Hombre
Svizac
Keltan
gorky
maxina
puls
termit520
SmitoBona
Redneck
poljičanin
FrankyRC
duke
Inspektor
madWez
mamac za pecanje
blinddog
simbad
Simke
goxxon
flecktarn
Frenky
niner.alpha
forestpk
pirat
glock
Guybrush
ivo
RubberDuck
Mad Max
nordfjord
gomar
marinko
miles
rox
cutlass
Nemanja88
Alexander
hrvac98
ksian
Ito Ogami
Target
Elp
Aquaman
divlji grab
mrkva4
rolly
RoundMan
StArKa
Drvo
Levi
hankok
jratko30
Fratt
Ikarus
grisport
Julio
gordon
Pole
Marko
Dukati
Jedan
kengur32
Adept
rafter
palac
cro-josip14
Jolender
damjan
jenny
Aries
zippo
Wild Wolf
tigi
maks1969
Mraz
Mandić
forestman
avantura
kile_
Quanah
Stule
D@nijel@
LUKSA
M5
Deda
Antonio Antrić
ggliga022
Mladen
LEGION66
Damir
ficovk
99 posters

Stranica 9 / 18. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by RubberDuck 13.02.12 22:36

Mad Max ...
Imaš pravo za Ferozu .. ima ju moj kolega već valjda 20 godina i prezadovoljan je s njom .. doduše, ne koristi je baš za Off Road natjecateljski ali, onak za gušt vožnju da .. stalno mu se 'vrte' raznovrsni auti u dvorištu, a Feroza je tu konstanta .. hehe .. valjda to sve govori .. :migg:

Ja vozim Fronteru, godinu i pol, a kao drugi/prvi auto već 35 godina vozim Willy's-a iz 1945 .. i isto ko i Feroza kod frenda .. ostaje tu di je ... Najbolji terenac - Page 9 42368



RubberDuck
lingua
lingua

Broj postova : 441
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 14.02.12 0:01







Sljatkiš ...



Sakri ga brzooo - da ga knife maniac ne vidi - od njegovih gibnjeva mi radi noževe ... ahahahaha

Najbolji terenac - Page 9 469245


Ljep pozdrav,
MM.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by RubberDuck 14.02.12 4:28

Nabavim ja njemu federplate od vagona .. pa nek nam napravi svakom po nožić .. hehe .. to bi bilo nekaj .. kaj ne ?? Najbolji terenac - Page 9 469245

Ufff ... opet mi pobegel taj OT ... Najbolji terenac - Page 9 806172 Najbolji terenac - Page 9 806172 sorry Najbolji terenac - Page 9 843445
RubberDuck
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 441
Godine : 61
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Guybrush 14.02.12 8:43

RubberDuck je napisao/la:Mad Max ...
Imaš pravo za Ferozu .. ima ju moj kolega već valjda 20 godina i prezadovoljan je s njom .. doduše, ne koristi je baš za Off Road natjecateljski ali, onak za gušt vožnju da .. stalno mu se 'vrte' raznovrsni auti u dvorištu, a Feroza je tu konstanta .. hehe .. valjda to sve govori .. :migg:

Ja vozim Fronteru, godinu i pol, a kao drugi/prvi auto već 35 godina vozim Willy's-a iz 1945 .. i isto ko i Feroza kod frenda .. ostaje tu di je ... Najbolji terenac - Page 9 42368



E Willys je pila! Kak služi, ima li kakvih problema s njim, održavanje i slično?
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by RubberDuck 14.02.12 19:45

Guybrush .. s obzirom da je Willy's na neki način sezonsko vozilo pa ne prolazim s njim previše kilometara, možda nekih cca 1000 - 1500 na godinu .. sasvim sam zadovoljan kaj se održavanja tiče niš posebno osim s vremena na vreme manjih mehaničkih zahvata, kočnice, recimo .. i tak nekaj kaj nije niš bogzna kaj .. inače unutra je mercedesova mašina skup sa mjenjačem, pa nema reduktore jer sam ih ja 'riješil' još nekad davno dok sam počel uopče voziti, jer mi niko nije napomenul da se smiju uključiti samo dok vozilo stane Najbolji terenac - Page 9 469245
Osobno .. svakom bi preporučil nabavku Willys'a jer NEMA kud neide dok je u origigi stanju ..
To potpisujem !!!
Ali meni služi ko vurica takav kakav je sad pa i bez 4x4 pogona savladava terene koje obični auteki ne prolaze .. :migg:

Vrijedi definitivno svaku kunu koju si možeš priuštiti da daš za njega !
RubberDuck
RubberDuck
lingua
lingua

Male
Broj postova : 441
Godine : 61
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 20.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 14.02.12 21:36

Je legenda Willi - ali samo ako s njim ideš u krug 20 km po šumskim stazama a kad kao ja planiraš 170 km u jednom smjeru ne dolazi u obzir kao meta ... Najbolji terenac - Page 9 747986 direktan volan, servo ??? kočnice samo za napraviti tehnički, max brzina koju još savladavaš - 60 km/sat itd. - U stilu ... koliko troši ? Paaa otprilike 9 litara znoja na 100 km Najbolji terenac - Page 9 368870

L.p. MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 28.02.12 10:24

EVO MENE OPET ...

Poslije probi terenaca Suzuki Jymnija, Samuraija i Daihatsu Feroze ustanovio sam da su Suzukiji tvrdi i mali ali na terenu odlični. Ti sa ceradom preko zadnjeg djela kod večih brzina od sto na sat su glasni i na duža putovanja buka može da smeta . oni sa kabinom su preko ljeta manje ugodni ...

Feroza mi se svidjela ali one koje sam išao pogledati su bile jadne ... na terenu je malo manje uspješna u usporedbi sa Suzukijem - najviše zbog veče težine i 16 ventilskog motora koji ima malo manji okretni momenat u donjem djelu okretaja gdje najviše trebamo snagu . po dimenziji je nekako dovoljna i za moju staturu - 185 cm /130 kg pa je kao izbor po meni bolji nego Suzuki ...

Kod Samuraija kojeg sam probao na terenu svaki put kad sam npr. na brzinu samo jednom stranom išao preko kamena i zaljuljao se - lupio sam glavom u okvir vrata ...
I kad sam htio brzo okretati volan u ljevu stranu - tada sam rukama tukao po vratima ... JBG

... Na kraju sam odlučio da idem izborom opet dalje i to na Mitsubishi Pajerota ili Hyundai Galloper-a IAKO su široki i teški i tromi i poždrljivi i za uske šumske puteljke gori odabir jer če ih granje izrezati po bokovima ALI ALI ALI - predomislio sam si zbog toga jer su jeftiniji ko Suzuki, imaju skoro svi opremu kao ABS i klima uređaj koju smatram dobrodošlu u tom segmentu i prostora dovoljno i za iči familijom na dopust / tako da sam sada otvorio još jedan NOVI interes jer to ovaj tip vozila sada omogučava pa ču poslije pomnog motrenja ponude opaliti potražnju za jednim dobrim primjerkom jednog od ta dva terenska mastina ... iako su to tromi, teški i široki terenci kojima u šumi neče biti lako ... i koji troše duplo od Jimnyja ...

Pajero je bio na Paris- Dakaru 12 puta pobjednik tako da o osobinama ne treba puno ... ima šasiju odvojenu od karoserije i ima 2.5 TD motor / stari dobar kamionski primjerak motorčiča bez elektronike sa oko 36 konja po litru zapremine - znači bullet proof sa snagom od 89 do 100 konja koji je baš dostatan za ovog dve tone teškog terenca ... iako kao krstarica nije baš / ubrzanja su mu očajna ... max brzina kretanja je 100 km / sat preko toga ide i potrošnja i buka u tri ...

LP. Max


Zadnja promjena: Mad Max; 28.02.12 23:05; ukupno mijenjano 3 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 28.02.12 11:07

@Uvaženi kolega Max, baš mi je drago čitati ove pohvale Jimnyju, maštam o njemu. Nego, 2 pitanja. Je li on uistinu terenac (mislim na ovu priču sa šasijom) ili ipak samo SUV ? Drugo, koliko je fizički podnošljivo (mislim prije svega na vozačevu i suvozačevu udobnost) odvest s njim 400 km u komadu, te je li uistinu pri većim brzinama, kako neki pričaju, vrlo nestabilan u zavoju ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 28.02.12 13:53

Jimny je odličan terenac i ima odvojenu šasiju od karoserije - kao pravi jeep ... što se tiče brzine svi su oni pomalo osetljivi zbog težišta ali više nego drugo je to osječaj ... i velike brzine nisu priporućljive zbog toga jer nije ni motor ni ovjes ni menjač napravljen za divljati Što se tiče 400 km mislim da ne bi bilo zanimljivo jer je zbog krutog ovjesa taj koji sam vozio poskakivao non stop i tresao se ... nije baš predviđen za duga putovanja zbog toga sam i ja uzeo u metu veči teži i širi terenac Najbolji terenac - Page 9 469245 koji je i pola jeftiniji ...

Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 28.02.12 14:19

Ma nisam mislio na neko divljanje, tome nisam ni sklon niti u tom vješt, mislio sam prije svega na njegovo visoko težište, a malu masu, pri brzini oko 100 km/h. Tu je, uostalom, približno i njegova maksimalna brzina. Onih 400 km odnosi se na eventualno 2-3 puta godišnje po autocesti, primarni cilj njegova korištenja bi bili zahtjevniji teteni na malim udaljenostima, u lovu i ribolovu. E, tu mi pak kod Jimnyja smeta, odnosno fali veći gepek. Razmišljam, kad ustrijelim vepra, s njim mogu jedino na haubu, pa se pravit važan po selu. U gepek, bez obaranja sjedala, stane eventualno prijenosno računalo i nož, ali ne Katlesov jer je sječivo predebelo.
Nisam razumio drugi dio vašeg posta. Zar postoji veći, teži i širi terenac jeftiniji od Jimnyja ?!? Očito neka komercijalno nepoznata marka ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 28.02.12 22:47

ivo je napisao/la:Ma nisam mislio na neko divljanje, tome nisam ni sklon niti u tom vješt, mislio sam prije svega na njegovo visoko težište, a malu masu, pri brzini oko 100 km/h. Tu je, uostalom, približno i njegova maksimalna brzina. Onih 400 km odnosi se na eventualno 2-3 puta godišnje po autocesti, primarni cilj njegova korištenja bi bili zahtjevniji teteni na malim udaljenostima, u lovu i ribolovu. E, tu mi pak kod Jimnyja smeta, odnosno fali veći gepek. Razmišljam, kad ustrijelim vepra, s njim mogu jedino na haubu, pa se pravit važan po selu. U gepek, bez obaranja sjedala, stane eventualno prijenosno računalo i nož, ali ne Katlesov jer je sječivo predebelo.
Nisam razumio drugi dio vašeg posta. Zar postoji veći, teži i širi terenac jeftiniji od Jimnyja ?!? Očito neka komercijalno nepoznata marka ?

Da sto na sat je za njega več neka brzina ako su amortizeri več popustili i gume nisu baš friške po nekim krivudavim lošim asvaltima a u normalnom prometu autoputom nečeš osjetiti ništa ... više manje najviše utiče na tebe to što sediš na visokom pa ti se čini da kad se malo auto naginje na samom ovjesu da si več u opasnosti ...
Loše gume su največi problem kad je kiša a ti imaš uključen samo stražnji pogon pa ponekad ljudi zbog toga paničare ali ako se pripremiš i par puta probaš namjerno baciti stražnjicu osetičeš da se auto baš dobro poravnava - njegov krut ovjes daje osječaj, da je auto pobjego brže nego što se to u stvari dešava i možeš ga ljepo kontrolirati uz malo vještine ...

... ima večih terenaca uz bolje cjene na prodaju uz Jimnyja - barem tu kod nas u Sloveniji ( mogu ti opisati stanje koje sam istražio / za Hrvatsku nemam tih podataka ) slične su cjene i u Italiji - manji je terenac višlje cjenjen ali to je kod njih zbog tereta poreza na snagu, kubike i skupljih osiguranja !

... Na primer - dobar Samurai košta oko 3500 eura , Jimny je od 4500 naprijed dok je moč nači Ferozu za tek 1500 eura več u dosta dobrom stanju !
Još apsurdnije je, da več za 2500 možemo npr. dobiti Hyundai Galloper 2.5 TD u nekom dovoljno dobrom stanju / naravno treba imati na umu da je godište vozila oko 97 pa je opet potrebno nešto uložiti na njega prije akcije ... ako se nije baš koristio za teren i ako nije iz krajeva gdje je puno soli po cestama zimi !!!
... jer največi problem na tim vozilima je trulež limarije zbog toga se i traži da su ta vozila napravljena kao kamioni - sa šasijom i karoserijom odvojeno ... ako imaš samonosnu karoseriju (npr Lada Niva) trulež ga savlada brže ... i teže se popravlja ! Kod šasije iako izgleda u startu očajno imamo više mogučnosti da ga popravimo bez nekih bolnih investicija i da zadrži sigurnost i krutoču koja nam je potrebna za savladavanje terena !

Mislim da poslije istraživanja primjeraka koje sam pogledao na brzinu na tržištu zadnjih par sedmica imam osječaj da se isplati uzeti vozila koja imaju malo višu cjenu jer troškovi popravljanja starih i jeftinih modela ako nismo neki hobi mehaničari i autolimari uvjek se dignu na kraju preko tih cifra za koje se nude vozila ljudi koji su ih koristili isključivo za se voziti / terenci ljudi koji su vozili OFF Road mogu biti sredjeni i jako ljepog izgleda i vidi se da se je puno uložilo u njih ali / prodavaju se skupo - jer vlasnici traže da bi si poporavili račun poslije velikih izdataka na vozilu i obično to je kad se terenci duže eksploatiraju i ponešto su več prešli - takve bih zaobilazio jer su kvarovi kod njih skupi !

Nissan Terano 2.7 je isto dosta jeftin terenac kod nas npr. serija 2 od 95 godine pa na gore (oko 3000 eur ) ali ima motor od 2700 kubika koji donosi veče terete finansijsko kod registracije i skupi su mu djelovi kada dođe kvar !

Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 29.02.12 11:08

Kolega Max, puno hvala na iscrpnim informacijama.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 06.03.12 10:02

Eto odluka je pala ... nabavlja se Hyundai Galloper prve serije sa slike ...



Najbolji terenac - Page 9 34e9ety



Godište 97, 2.5 motor sa 89 KS - možda malo pretežak i preslab ali za moje potrebe on sasvim zadovoljava potrebe svojim performansama ... nisam mislio uči u nek hard off-road challenge nego za moj nedeljski transport kroz šumu što bliže odredišta a prvi i najvažniji cilj kod kupnje mi je bio njegova cjena ... ( 1900 eur ) i stanje - pošto sam to uzeo za svoj hobi ne smije biti skupo da ne pate ostale moje potrebe .
Stanje - izgleda sasvim ok - kupljen je bio za lov i prvi i drugi vlastnik je bio lovac pa je u dosta dobrom stanju - izgleda da su ga dosta dobro čuvali jer nije čak ni ogreben po bokovima, nije trul iako mi je priznao da ga je par godina nazad ofarbao od kvaka dole ...

Probali smo ga po terenu, motor se ne grije i preko prevoja ni ne trese i ne tuče - čak unutrašnjost ( plastike armaturke ) ne škripe - tako da sam za sada više nego zadovoljan njegovim stanjem .

Čekam platu - da mu idem promjeniti gume / felge da mogu staviti malo širi i višlji profil te ga uzdignuti ( karoserija ) za 4 cm ... ništa stravično - nego tačno što mu još dopuštaju original amortizeri i torzijske opruge ...

Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 12.03.12 17:24

Stižu i prvi dodatci za terenca - širi naplaci za višlje i šire gume ... 15 x 7 cola ET -12 , 6 x 139.7

Najbolji terenac - Page 9 33ubg9x

A sada čekam još da mi stignu nove šire gume i spaceri za dignuti karoseriju od šasije i kad padne prva kiša počet ču ga koristiti po terenu pa uslikam prvu akciju ...

Najbolji terenac - Page 9 9az37t

Obično stavljaju na Pajero još šire naplatke ( 8 ili 10 - pa čak i 12 cola ponekad ) sa -30 ili čak više ET što proširi figuru i napravi terenca još stabilnijim ... ali pošto ovaj stariji model nema onih proširenja od plastike i nisam ih ni želio jer mi je ovaj stariji nekako ljepši i podseča me više na pravog terenca kakav je - ovakav kockast, stavio sam naplatke sa manjim ispupčenjem tako da če stati u silhueti blatobrana bez ispupčenja guma .

Lp MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by glock 12.03.12 18:40

Bravo,Max,samo kockasti terenci su pravi terenci,sve ovo zaobljeno,ušminkano je li-la.Galloper i Teracan su jedini čistokrvni terenci od Hyundaia.Uživaj!

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 12.03.12 22:07

glock je napisao/la:Bravo,Max,samo kockasti terenci su pravi terenci,sve ovo zaobljeno,ušminkano je li-la.Galloper i Teracan su jedini čistokrvni terenci od Hyundaia.Uživaj!


Willis je bio prvi pravi, CJ i malo kasnije je stigla Toyota FJ kao odlična zamjena za CJ Jeep koji je bio i prvi pravi civilni terenac ... u Rusiji Uaz - to su pravi potomci vojnih ubermašina pravljenih isključivo za nepristupačne terene ...

Toyota CJ - još danas širom Afrike i Azije vrši prevoze ljudi u teško dostupnim krajevima , u Rusiji je bio to Uaz i neki od Gaz - ovih vozila ... pa onda kod nas nezaboravna fiat Campagniola AR55 i kasnije Land-Rover sa svojom lakom aluminijskom karoserijom .

Baš šteta - da su materiali kod Jeep Mahindre loši pa su ako ozbiljnije idemo na teren česti kvarovi - ako ne - bih o njoj razmišljao kao potencijalnoj meti ali poslije iskustva posjedovanju jednog staklenog auta u životu ( Sierra Cosworth ) te greške ne želim ponoviti nikada više ... Najbolji terenac - Page 9 368870


... Mitsubishi Pajero isto je odlična verzija, skuplje su verzije Nissana terana i njegov veči buraz - Pathfinder, Patrol , Jeepov Cherokee i Wrangler, Toyota Land Cruiser kao vrh ... poslije tih terenaca su još starije verzije pick-up-ova kao Mazda BT50, LX200 i Navarra .

Koliko sam skužio, u tom segmentu se poslije 2000 godine skoro svi proizvođači polako okretaju ponudom SUV-a ... special utility vehicle - a / to znači proizvodnja skoro limitiranih terenaca ili autobusa "obogačenih" preteranom luksuznom opremom - verzije koji su više manje status simbol terenci dok uistinu na terenu kraljuju dosta manji i jeftiniji terenčiči kao npr. : Samurai i Jimny-ji i jeftinije verzije ostalih ostarijelih terenaca ...

Trend kraja 90-ih godina je bio, da se vozimo što luksuznijim kučama na točkovima a da više-manje ne bi uopšte probali uči na teren tim titanima sa svemirskom tehnologijom u sebi ...

LP MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 17.03.12 11:27

Evo Galloper je stigao do novih cipelica i podigli smo mu moral za 40 mm ... i za sada to je TO. Možda bih trebao staviti i Bull Bar na njega ali pošto treba biti homologiran, majstori su rekli 600 eura čekam ne-priliku da ga dobijem za pola te cjene sa homologacijom - rekli smo da nečemo pretjerivati i do sada mi je išlo odlično ... nabavna cjena, registracija, prepis, osiguranje, gume, naplaci, dizanje karoserije - sve je skupa došlo ispod 3000 eur koliko sam nekako postavio budgetu kao max. trošak i odabirom sam u potpunosti zadovoljan !


Novi izgled i stare gume na hrpi one četiri desne gornje... :

Najbolji terenac - Page 9 168j0ba

Najbolji terenac - Page 9 11m3won

otpozadi - vidi se da je visok jer je rastojanje od zemlje do diferencijala več na oko vidljivo veče za cca 10 santi od originala :

Najbolji terenac - Page 9 33mbic6

Gume sam kupio od neke Italijanske tvrtke - Marrix - gume su protekcijonirane znači nalivene ali po druženju s kolegama koji voze OFF-ROAD i njihovim iskustvom za moje potrebe i budget odlične dimenzije : 31 x 10.5 R15 - koštale me 380 eura ... Naplaci isto druga ruka - 150 eura

Najbolji terenac - Page 9 D8wuq

Jučer sam napravio jedan probni krug da vidim koliko troši i koje su mu upotrebljive karakteristike - poslije 170 km cesta i šumskih cesta - ne troši puno po asfaltu i brzine su mu kretanja 80 km/sat - sigurna tako da se je možeš držati po svim cestama - naravno krivine zavisi od njezine intenzivnosti inače osječaj je da je stabilan dovoljno za krstarenje tom brzinom !
90 km/sat veš se po malo buni bukom i osječaj u kračim zavojima neugodan - karoserija se naginje puno iako su mu amortizeri odlični ... največa brzina koju sam samo pokušao postiči za kratko vreme - 110 km/sat ali osječaj nije ugodan, treba raditi na volanu jer se kao neki mali kaič vrzima levo-desno - meni nije bilo ugodno - smanjio sam ponovo na 80 gdje jest dosadno - ali se vozilo odlično vozi. Najbolji terenac - Page 9 747986

Najbolji terenac - Page 9 2z9jdj8

Najbolji terenac - Page 9 11sih3o

Najbolji terenac - Page 9 K04opz

Naprijed - sjedala imaju dovoljno mjesta - ugodno se sedi i ostaje još nešto prostora za koljena za ona dva pozadi !

Najbolji terenac - Page 9 1pe3d1

Dve odrasle osobe bi se mogle tu još ugodno osečati - za tri zbog ispupčenja blatobrana u kabinu je mjesta pre-malo - osim za troje ... djece ili japanca !

Najbolji terenac - Page 9 2rp9rhu

Ima i nešto prostora za prtljag iako nije baš velik - ali obaranjem zadnjeg sjedala može se staviti unutra čuda stvari - vozio sam do vulkanizera četiri naplatke i četiri gume i nazad stari komplet guma bez problema !

Najbolji terenac - Page 9 W7bf4h

Najbolji terenac - Page 9 2rr2j9d

...

Evo jedan Galloper i to dugi u akciji ...

https://www.youtube.com/watch?v=jbs3VOt9PqM&feature=related&fb_source=message

Ovaj mora da je Hyundaijev radnik jer inače ne znam da bi neko toliko mogao mrziti svoj auto ...





Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 18.03.12 1:39

I evo upravo se vratio sa nočnog divljanja po prirodi - napravili smo jedan mali nočni off-road - popto sam vozio nisam slikao - ako če se vidjeti slike divljači koju smo sreli i pokušali slikati putem ču sutra uploadat iz sinovog telefona ... moje su slike slabe kvalitete pa ču samo par staviti gore ...


Najbolji terenac - Page 9 6fcn6o

Najbolji terenac - Page 9 Xnynu1

Najbolji terenac - Page 9 Nv1g1s

Najbolji terenac - Page 9 Sf8iup

LP MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 18.03.12 22:45

Kraj je vikenda i iza terenca je več oko hiljada kilometara - najviše voženih po terenu.
Na šumskim putevima se osječa odlično, sa uključenom vučom i reduktorima može i nemoguče - ako je tvrd teren i nema trave/ blata sa uključenim reduktorima savladava nevjerovatne uspone i savladava spuštanja bez nekih poteškoča - ko da mu je to igra.
Najbolji terenac - Page 9 V9id2
Motor od tek 90 konja je sasvim dovoljan da s njim napraviš sve što se pretpostavlja da bi morao napraviti i ne troši puno goriva na terenu- po mojoj računici oko 12 litara.
Najbolji terenac - Page 9 2d0wfq
Imali smo i prvi mali kvar - pošto je več star je jedan njegov dio popustio - zbog opterečenja se odjednom motor počeo pregrijavati i več sam se uplašio da stiže novi troškovi ali u stvari je samo pukla pečnica - grijač kabine i tu je dolazilo do puštanja pritiska iz sistema pa nije dovoljno hladilo motor !
Mojom srečom nije to bilo to šta sam mislio - da je pukla glava ili je otišla brtva - no kada sam ustanovio koji je u stvari kvar več na terenu sam ga otklonio - presjeko sam jedan vod koji je namjenjen za cirkulaciju tople vode za u kabinu i spojio cjevi direktno da ima motor cirkulaciju vode pod potrebnim pritiskom / bez grijalice.
Motor ima pritisak u sistemu za hladženje od 0.9 bar i ako negdje pušta pritisak - čitav sistem ne radi !
Poslije improvizacije (by-pasiranja) i tako otklanjanja kvara pa i sipanja vode te odzračivanja sistema - produžio sam zlostavljanje ali motor drži odlično temperaturu na radnoj i kod jačeg zlostavljanja Najbolji terenac - Page 9 747986
Najbolji terenac - Page 9 2vaf2uw
Moj prvi vikend sa novim članom obitelji je ugodno prošao ... par slika na fejsu :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3209673892933.2139788.1598810363&type=1

One baš zajebane teme sa terena nema na slikama jer sam tada išao sam bez sina pa nije niko mogao uslikati i prenesti poteškoče na film ... biče iduči put .
Ova kamikaza koja me je vozala več dugo koristi terence i vozi Off-Road pa sam za svaki slučaj tada ostavio maloga kuči ... Najbolji terenac - Page 9 368870

Ove sedmice ide terenac u radionu - oseča se - da motor malo trese na minimumu i pomalo dimi sivo - a kod večih opterečenja dobiva onaj zvuk ko da radi na tri cilindera ... vjerovatno je jedna šprica malo izjebana i curi i treba ih sve 4 dati izbrusiti te predihtati dizel pumpu i nastaviti pretpaljenje ... iskorističu pauzu i za pregled ovjesa ...

LP MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by ivo 19.03.12 9:57

Galoper dobro izgleda, kolega Max. Limarija...? Ne vidim nikakvu divljač, unatoč, za moje godine, dosta dobrom vidu.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 19.03.12 10:34

ivo je napisao/la:Galoper dobro izgleda, kolega Max. Limarija...? Ne vidim nikakvu divljač, unatoč, za moje godine, dosta dobrom vidu.
Imam slike kod sina u telefončiču i nisam još stigao do njih ... staviču iako je rekao da su teško uočljive - noč / daljina - hvatali smo ih sa svjetlom farova - par srna koje su se pasle uz cestu i par zečeva koji su nam pretrčavali put ...

Limarija je za njegove godine solidna - nema neke velike rupe - tu i tamo se vidi početna faza hrđanja jer je boja tu i tamo otpala i vozio je po soli ali sve sasvim beznačajno - ako pogledaš u blatobran videčeš da je pran vap-om i ako bi bio trul bi se to vidjelo ... ona hrđa ispod što se vidi hrđe ispod rezervara je u stvari zaštita rezervara i nema neku veliku važnost jer je debel komad ...

LP. MM
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 26.03.12 23:03

Danas saam u Ljubljani našao u smeču jedan zanimljiv komad čelika ...

Najbolji terenac - Page 9 2isrgk

Srečom prijašnji vlastnik nije skinuo farove ...

I evo kako izgleda montirano ...

Najbolji terenac - Page 9 2z7jurl


Najzad ima izgled pravog terenca ... a ne gradskog skiroa ...


Najbolji terenac - Page 9 V8pgyr


Zadnja promjena: Mad Max; 13.04.12 20:43; ukupno mijenjano 3 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 02.04.12 11:57

planiram kupiti Ladu Nivu, pa ako znate na što obratiti pozornost, koje je godište bolje i bilo kakve ostale informacije...
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 02.04.12 19:32

pirat je napisao/la:planiram kupiti Ladu Nivu, pa ako znate na što obratiti pozornost, koje je godište bolje i bilo kakve ostale informacije...

Vjerovatno če ti dečki koji voze Lade rado reči koje su im mane - prvo bih na tvom mestu gledao u kakvom je stanju lim, motor se može nekako skrpiti ali kod lima nema šale !

... mnogi im kod nas mjenjaju agregat za dieselov ...

Znam, da su bile starije na rasplinjač i da su ih poslije rado mjenjali sa Weberovima - da bi smanjili potrošnju ...
Ove novije imaju nešto povečan obim kubika - prijašnji motor koji je sa 1600 prešao na 1700 kubika i ima umjesto rasplinjača injection sistem ubrizgavanja !
Kada sam je vozio službenu 1.7i 1998 nas je stalno zajebavao automatski sauh jer je dugo držao motor na višljim okretajima zimi ...

Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by pirat 02.04.12 19:38

i ako netko zna nešto o Land Roveru Discovery 2
taj mi se čini savršen za neki soft off road sa hrpom stvari
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 03.04.12 7:16

pirat je napisao/la:i ako netko zna nešto o Land Roveru Discovery 2
taj mi se čini savršen za neki soft off road sa hrpom stvari

Kolika mu je cjena kod nas nema puno tih junaka koji izlažu taj tip vozila terenu - možda odvozi koji road book ali off-road malo manje ...

Inače mislim, da je odličan na terenu - o tome svjedoče Camel Trophy takmičenja ... vozilo je jedno od tih koji su napravili reklamu za off-road putujuči u karavanama po bespučima Amazonije i Tanzanije ...

http://www.google.si/imgres?um=1&hl=sl&sa=N&biw=1280&bih=804&tbm=isch&tbnid=o8yRMBVbETE3lM:&imgrefurl=

http://www.flickriver.com/groups/cameltrophy/pool/interesting/&docid=9ZmAILCJcAO0MM&imgurl=

http://farm4.static.flickr.com/3587/3605000842_d1e66420ee.jpg&w=500&h=333&ei=yoV6T-7fBMz24QSVj8WIBA&zoom=1&iact=hc&vpx=954&vpy=433&dur=78&hovh=183&hovw=275&tx=132&ty=116&sig=117560972449157086507&page=4&tbnh=140&tbnw=200&start=72&ndsp=25&ved=1t:429,r:19,s:72

Iako za prava off-road takmičenja prava vrlina je što krače vozilo - da izduženim previsima nigdje ne zapinje !

LP Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 14.04.12 15:53

Evo Galloper se konačno vratio nazad sa servisa poslije skoro mjesec dana ... mjenjalo se sve što je bilo potrebno popraviti i zamjeniti i odlučili smo ga isprobati sad pod novim uvjetima!

... radi ko singerica ...

Ima ugradjen noviji agregat jer stari je imao slepljene klipne prstenove - kod mjerenja kompresije ustanovilo se da su prvi i četvrti cilindar imali 18 bara kompresije a drugi i treči četrnaist i deset .

Pomislio sam najprije - da je išla na starom motoru brtva na glavi izmedju dva cilindera - dešava se više puta kod TD i D motora pa se kompresija seli izmedju ova dva cilindera ... Išao je OK. ali ponekada je radio na tri cilindera i kod otvaranja i uvida stanja se našlo i to - izvadili smo ga iz terenca i prodao sam ga kolegi mehaničaru. ( odlučio sam zamjeniti agregat radije nego mjenjati još ležajeve na radilici klipne prstenove, brtve, remene, vijke za stezanje glave, senzore i sav ostali material )

Srečom sam dobio povoljno motor od sudara rasturenog H100 kojeg vlastnik nije htio popravljati pa smo mu promenili agregat - tako da sada noviji ima svega 81000 km.
Kod ugradnje je bilo puno izmjena jer su motora po obimu identična ali karter imaju okrenut na drugu stranu - tako da je potrebno i uljnu pumpu mjenjati, ima protiv vibracijsko vratilo koje se vrti u drugi smjer i elektronsku diesel pumpu koju sam zamjenio naravno sa starom ali sada obnovljenom diesel pumpom i obnovljenim špricama ! Mjenjali smo jedan nosač motora i oba zatezača na remenima, vodnu pumpu i termostat .

... danas smo išli isprobati prenovljeno vozilo na terenu i to stvarno odlično radi svoj posao ...

Najbolji terenac - Page 9 Nv8baw

Najbolji terenac - Page 9 Mj05j5

Najbolji terenac - Page 9 34y20rm

Najbolji terenac - Page 9 2it3sw

Najbolji terenac - Page 9 Amqzh2

Najbolji terenac - Page 9 Vmviac

Najbolji terenac - Page 9 2hr1ic5

Možda se sa slike baš i ne vidi detajl - al je čupavo izgledalo dok smo prolazili - bojao sam se da se ne prevrnemo u taj kanjončič prilikom prelaženja - vozilo je visilo prilično a teren je izgledao vrlo sipki ...

Najbolji terenac - Page 9 1z4vj0y

Najbolji terenac - Page 9 315h0rt

Najbolji terenac - Page 9 Vyy6fp

Najbolji terenac - Page 9 11u9s8m

Najbolji terenac - Page 9 347zdjl

Vlastnik je stavio svoju sliku na rezervni kotač ...

Najbolji terenac - Page 9 Qzj9cz

Najbolji terenac - Page 9 Xm312o

Najbolji terenac - Page 9 21r76t

Najbolji terenac - Page 9 33z8pxh

Najbolji terenac - Page 9 35082vk

Najbolji terenac - Page 9 2nlb8df

Najbolji terenac - Page 9 2lcvdiw

Najbolji terenac - Page 9 33ygvtj

Najbolji terenac - Page 9 E6rmma

Najbolji terenac - Page 9 24dfuaw

Još dobro - da sam uzeo Galloper - da sam greškom slučajno uzeo Jimny ili Samurai morao bih uzimati ljekove protiv tjeskobe bwahahaha

LP Max
















Zadnja promjena: Mad Max; 24.04.12 19:54; ukupno mijenjano 3 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Wild Wolf 15.04.12 19:42

vidim kolega,lijepo si sredio gallopera... Najbolji terenac - Page 9 304316 zanima me koji se diesel motori mogu "ubaciti" u ladu nivu? znam da odgovara motor od fiata tipa i sl. al zanimaju me neki kvalitetniji motori npr. od mercedesa ili vw-a,ako se mogu ugraditi uz minimalne prepravke??? Najbolji terenac - Page 9 855911
Wild Wolf
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 687
Godine : 37
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 15.04.12 20:39

Wild Wolf je napisao/la:vidim kolega,lijepo si sredio gallopera... Najbolji terenac - Page 9 304316 zanima me koji se diesel motori mogu "ubaciti" u ladu nivu? znam da odgovara motor od fiata tipa i sl. al zanimaju me neki kvalitetniji motori npr. od mercedesa ili vw-a,ako se mogu ugraditi uz minimalne prepravke??? Najbolji terenac - Page 9 855911


koliko sam upučen u nju su stavili sve što se našlo od 1.9 TDi WV grupe, Mercedesa, Peugeot 1.9 koje su za strane tržišta i sami Rusi stavljali , Fiatov 2.5 TD - nema čega nisu stavili u nju. Iako najbolje ti je ako nisi baš mehaničar kupiti več napravljenu.

1. Prvo što trebaš paziti je to da odabereš neki pogodan agregat koji neče sa novom snagom ugroziti djelove što ostaju u njoj. (menjač i pogoni ) znači motor od slične snage 80 - max 100 konja ...

2. Napravi se distančna ploča koja ide u sredinu izmedju novoga motora i staroga menjača sa vijkima koji su u oba djela tako da se sve fiksira u centar ( motorne osovine i glavne osovine menjača.) produžiti glavnu osovinu mjenjača da kuplung dostigne taj produžetak zbog distančne ploče . Prilagoditi kuplung i njegov mehanizam menjaču ! Nemoj slučajno stavljati hidravlički mehanizam ako motor nema tog istog ugrađenog - jer češ stiskanjem sjebati aksijalni ležaj na koljenastom vratilu !

3. Spojiti sve odgovarajuče ugradne djelove koje trebaš spojiti sa novim agregatom - u rezervar ide pumpa za diesel - stara bencinska nije dobra, novi su nosači motora jer ne vjerujem - da če sve pasati ko tata na mamu ( svaki mehaničar je u stanju to napraviti a i svako sam sa malo upotrebe logike ... treba onda staviti gore ostale dodatke kao npr. alternator i starter , spojiti motor na hladnjak i grijač kabine pa svezati svu električnu inštalaciju gdje kod diesela treba promjeniti i osigurače od startera sa najmanje 3 x jačima i pripremiti novu liniju elektrike do grijača motora i spojiti je sa bravom ili napraviti prekidač, svezati sve senzore, staviti veči hladnjak jer diesel ima manji protok zbog manjeg broja okretaja ... menjač če biti prekratak jer je napravljen za bencinski motor koji ima i do 6000 okretaja dok je diesel na pola toga ...

Eto tolko od mene neka ti još neko ko je to radio malo rastumači u dubinu iako to je otprilike tu - sve sam ti važne stvari spomenuo fali još možda koja sitnica ...

Svaka čast - ja sam isto dok sam bio mladji mjenjavao agregate na autima - najviše zbog performansi a ne ekonomike ko ti - ali sada na stare godine malo sam se uljenio ... možda u penziji ako je ikada stignem dobiti ...

Iako se može srediti i taj motor od Lade da nije toliko gladan i da radi bolje ... to bih radio da sam ja vlastnik :

1. izvadio bih bregastu i dao je prebrusiti tako da se pojača moč i okretni momenat prvenstveno u donjem djelu okretaja !
2. Preradio glavu za bolji protok i otklonio sve što ima negativan utjecaj na protok u kanalima te izjednačio kanale gdje su spojeni / izduvni i usisni kolektor sa otvorima na glavi motora jer se tu dosta gubi zbog vrtloženja plinova poslije ispoljene stepenice u kanal !
3. Ja bih onda i povisio njezin omjer kompresije na max dopustiv - negdje na 12.5 : 1 čime se digne sama moč motoru i iskoristak!
4. Ugradio bolji izduvni sistem i usisni kolektor sa odgovarajučim duplim fergazerom te tako digao moč za cca. 10 - 15 konja i time smanjio potrošnju za isto negdje 15 - 20 % zbog prenosa polja moči u donji dio okretaja (oko 4000 obrtaja) i zbog povečanja stepena kompresije !

Originalna ima :

1995 VAZ Lada Niva 1.7i 212140S
bodywork
Body type off-road vehicle
Number of doors 3
Designer
dimensions & weights
Wheelbase 2200 mm 86.6 in
Front track 1430 mm 56.3 in
Rear track 1400 mm 55.1 in
Length 3740 mm 147.2 in
Width 1680 mm 66.1 in
Height 1640 mm 64.6 in
length:wheelbase ratio 1.7
Ground clearance
Kerb weight 1210 kg 2668 lb
Weight distribution
Fuel tank capacity 42 litres 9.2 UK Gal 11.1 US Gal
aerodynamics
Drag coefficient
Frontal area
CdA
engine
Engine manufacturer
Engine code 21214
Number of cylinders Straight 4
Capacity 1.7 litre
1690 cc
(103.13 cu in)
Bore × Stroke 82 mm × 80 mm
3.23 in × 3.15 in
Bore/stroke ratio 1.03
Valve gear SOHC
2 valves per cylinder
8 Total valves
max power 80.1 PS (79 bhp) (58.9 kW)
at 5200 rpm
Specific output 46.7 bhp/litre
0.77 bhp/cu in
max torque 128 Nm (94 ft·lb) (13.1 kgm)
at 3200-3400 rpm
Specific torque 75.74 Nm/litre
Engine construction
sump
compression ratio 9.3:1
Fuel system Rochester fuel inj.
brake mean effective pressure 951.8 kPa (138 psi)
Maximum RPM
Number of crankshaft bearings
Engine coolant Water
Cylinder volume 422.5
Aspiration Normal
Compressor N/A
Intercooler None
Catalyser N
performance
0-80km/h
0-60mph
0-100km/h
0-100mph

Standing quarter-mile
Standing kilometre
Maximum speed 137 km/h (85 mph)
Power-to-weight ratio 65.29 bhp/ton
fuel consumption
Fuel consumption
Carbon dioxide emissions
Carfolio Calculated CO2 ?
chassis
Engine position front
longitudinal
Drive wheels four wheel drive
Steering worm & roller
Number of turns lock-to-lock
Turining circle 11.00 m
Front suspension I.CS.
Rear suspension LA.TrailLi.CS.
Wheel size front
Wheel size rear
Tyres front 175/80 R 16
Tyres rear 175/80 R 16
Brakes F/R Di/Dr-S
Front brake diameter
Rear brake diamteter

Gearbox 2X5 speed manual
Top gear ratio 0.82
Final drive ratio
general
Carfolio.com ID 96459
Number made
Model code 212140S
Model family
RAC rating 16.7
1995 VAZ Lada Niva 1.7i added 2002-06-24.



LP M.M.


Zadnja promjena: Mad Max; 22.04.12 22:14; ukupno mijenjano 3 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Wild Wolf 15.04.12 20:58

Hvala puno na odgovoru! Pitao sam samo informativno,jer sam čuo nešto o tome...
Wild Wolf
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 687
Godine : 37
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mad Max 15.04.12 21:12

Wild Wolf je napisao/la:vidim kolega,lijepo si sredio gallopera... Najbolji terenac - Page 9 304316 zanima me koji se diesel motori mogu "ubaciti" u ladu nivu? znam da odgovara motor od fiata tipa i sl. al zanimaju me neki kvalitetniji motori npr. od mercedesa ili vw-a,ako se mogu ugraditi uz minimalne prepravke??? Najbolji terenac - Page 9 855911


Nasmijava me to što si napisao neke kvalitetnije motore od Fiat Tipa ... ne znam dali znaš da su njemci iz WV kupili od Fiata osnovu 1.9 i od nje napravili WV legendu ... prije su imali četvero-cilindarski 1.6 motor iz Golfa 1 i još sa pet cilindera motor 2.0 D i 2.5 D ...

Fiat 1.9 TD ( od Tipa ) motor je moguče još danas nači kako radi perfektno i poslije 700.000 km ...


LP M.M.


Zadnja promjena: Mad Max; 14.07.12 18:24; ukupno mijenjano 2 put/a.
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 9 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 18. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.