FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 18 / 24. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 17.02.12 19:55

Ma jedno je mitologija i eventualni vanzemaljski entiteti u obliku reptila koji su moguće djelovali na Zemlji a drugo njihova sposobnost metarmofoze i pretvaranja u ljudski oblik.
Mislim da je takva promjena fiziološki nemoguća. Zahtjevala bi vjerojatno odveć složenu promjenu stanica takvog bića.

trolshein
spikač
spikač

Broj postova : 527
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 17.02.12 21:21

Ako treba i krokodile ćemo na nišan Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 747986
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Lovac23 18.02.12 0:06

@Branimir
Da li si mozda gledao.....strelicarstvom kroz Apokalipsu ..ukucaj na netu mozda nadjes ...ima dosta savjeta za sklonista i slicno
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by puls 18.02.12 13:09

sergej je napisao/la:.A ako dogodi ikakav teži poremećaj u svijetu ništa se ne mijenja jer proizvodiš hranu koja je svima potrebna.A takva jedna farma može prehraniti nekoliko tisuća ljudi.

Čuj,u slučaju težeg poremećaja,ovo mi ne drži vodu...
Hrana je svima potrebna i to je zapravo minus:
Prvo,mnogi će navaliti da ti otmu ljetinu,pojedu zalihe i sl.

Drugo,prvo nestane nafte,struje...pa ne možeš ni proizvoditi veću količinu.
Dobro,proizvodit ćeš za sebe i bližnje i to je plus,samo budi spreman oružjem braniti svoje
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sergej 18.02.12 15:39

Problem nafte i struje se riješi sa postrojenjima za proizvodnju bioplina koji se dobiva iz gnojiva,životinjskog ili ljudskog nije važno.Ima i manje postrojenje veličine kontenjera za jedno ili 2 kućanstva,a ima i postrojenje za opskrbu par tisuća ljudi.Ovo o krađama i napadima može vrijediti samo za Amerikance i zapadne države zbog toga što su se zbog načina života i veličine gradova udaljili od svojih susjeda i uopće se ne poznaju.Ovdje se svi poznaju i mala je mogućnost da se to dogodi.Uostalom,većina ljudi potječe sa sela i imaju dovoljno zemlje za prehranu.Čak i da krenu napadi ili nešto slično,postojeća lovačka društva su dovoljna za obranu,posebno ako im hrana stiže sa tvoje farme.

sergej
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 74
Lokacija : dinara
Datum registracije : 10.02.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 18.02.12 15:41

sergej je napisao/la:.Ovo o krađama i napadima može vrijediti samo za Amerikance i zapadne države zbog toga što su se zbog načina života i veličine gradova udaljili od svojih susjeda i uopće se ne poznaju.Ovdje se svi poznaju i mala je mogućnost da se to dogodi..

Ovo je velika zabluda!

Ja sam slično prije mislio dok nismo imali problema sa velikim snijegom sad, bilo je masu grupa od po dvadesetak momaka od 20+ godina koji su se skupljali, tukli ljude ulicama naveče, lomili auta i sl...

Šta bi bilo da se desilo nešto gore i da duže traje?!
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Lovac23 18.02.12 16:05

Rade je u pravu !
Svi smo isti kad nam prijiti opasnost za opstanak
Sitog briga sta gladan misli
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 18.02.12 16:08

Lovac23 je napisao/la:Rade je u pravu !
Svi smo isti kad nam prijiti opasnost za opstanak
Sitog briga sta gladan misli

Odlično znam to što pišem!

Znam kad idem u planinu sa većom ekipom sa nekim klubom i dođe dosta novih članova. Na početku ture su skoro svi isti, neko se više šali, neko manje, neko je ozbiljniji, ali svi se normalno ponašaju.

E kad se umore, kad im zafali vode na turi ili se promaši staza, tu može da se nazre kakav je ko. Neko počne da paničari, neko da se svađa sa vodičima i onima oko sebe itd... Malo je onih koji kažu - sad ćemo da vidimo šta imamo, da se organizujemo i sl...
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stari Strider 19.02.12 9:39

Pozdrav svima. Malo sam promatrao diskusiju na ovu temu, i malo bih se uključio u raspravu. Složio bih se sa Pulsom, u slučaju nekog kaosa, najteži dio priče bi bio obraniti takvo domačinstvo, koje posjeduje hranu i neki energetski resurs, pa bio to i postrojenje koji proizvodi neki enegent. Mislim da su ljudi več toliko otišli u out sa moralom, da bi se u slučaju nekog večeg kaosa iznenadili u kakve predatore bi se pojedinci i grupe pretvorili. Ne grade se skloništa bez razloga pod zemljom.

Stari Strider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 54
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 19.02.12 13:03

@Lovac 23

Hvala na predlogu. Ima mnogo čega naučiti na ovu temu.


@Stari strider

Od bandi koje vrebaju kad god posustane sistem može se braniti jedino brojnošću.
Najveći problem je u normalnim uslovima pripremiti se za kolaps jer uglavnom mi obični smrtnici nemamo dovoljno sredstava da projektujemo tvrđave i pravimo višegodišnje zalihe, a da istovremeno izlazimo na kraj sa svakodnevicom.
Koliko vas ovde ima, nazovimo, doomsday ekipu i razrađen plan?
Koliko od vas ovde ima zalihe za mesec dana autonomije i plan za odbranu zaliha?
Mi jedino imamo volju i donekle pripremljen um... i "nešto" opreme.
Sve nam se svodi da se nekako snađemo kad do toga dođe.

Prednosti u odnosu na bande su nam nivo morala i poznavanje veština bushcrafta i osnovni zakoni preživljavanja.

Prednosti bandi u situacijama kolapsa su brzo organizovanje jer oni već imaju svoje ekipe i trenutna grupna jurnjava za svim resursima gde im njihova brojnost ide u korist. Oni ne paniče, već se raduju anarhiji i iz nje izvlače sve što mogu.
Njihova velika prednost, kao i njihov najveći nedostatak je nemoral. Prednost jer će gaziti sve na svom putu da bi sebi obezbedili opstanak, a nedostatak jer će u svakoj krizi okrenuti taj bes jedni protiv drugih. A mi im itekako možemo stvoriti takvu krizu.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 19.02.12 14:49

trolshein je napisao/la:Ma jedno je mitologija i eventualni vanzemaljski entiteti u obliku reptila koji su moguće djelovali na Zemlji a drugo njihova sposobnost metarmofoze i pretvaranja u ljudski oblik.
Mislim da je takva promjena fiziološki nemoguća. Zahtjevala bi vjerojatno odveć složenu promjenu stanica takvog bića.

vise tu dolazi do opsjedanja, posto je tijelo na kraju krajeva samo prijevozno sredstvo duse na materijalnoj razini postojanja..to ima veze sa genetskim kodom koji određene familije odrzavaju cistim,tzv. plava krv..zato se uvijek i zene unutar familije. Uglavnom ne da mi se sad dalje pisat o tom, ima toga puno i makar se jednim dijelom tice i ove teme,po meni,ne treba nikoga silit da cita to tu ako ga ne zanima..ak te vise zanima otvori novi topic pa mozemo opsirnije popricat ili mi posalji pm pa ti mogu preporucit i neke dokumentarce i predavanja.. Uglavnom shvacam da mislis da su takve stvari nemoguce, meni se isto cinilo tako..al na kraju krajeva nije bitno dal se shiftaju u reptile,kukce,lignje,mravojede..il da su to jednostavno sacica ljudi kojima nije bed pobiti milijarde i zivjeti na racun tuđe patnje..bitno je da nesto ne valja i da zivimo trenutno u svijetu u kojem vlada sebicnost i mrznja i da je vrijeme da se to promjeni Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Stari Strider 20.02.12 21:06

Branimire

Ajmo postaviti ovako pravila igre... Mi se nađemo, brojčani smo, imamo se čime braniti ( mislim na oružje, znanje, zajedništvo )...sa druge strane imamo..bande razno razne, koje pokušavaju razvaliti naš mali poredak, koji nam daje mir i hranu. I na kraju imamo i sofisticiranu ekipu onih, koji su doveli danas do ovoga kud ovaj svijet ide, a to je polako ali sigurno u propast , koji se ne susprežu od ničega da bi došli do svog cilja ( a u rukama imaju svu naprednu tehnologiju, oružje, genetski inžinjering ). Npr, mi se dopisivamo sada, a neki lik daleko od nas ovo čita, smije se i prenosi nekome tko je za to zadužen, i kaže opa ova dvojca su osvješteni i pokušavaju kritičnu masu stvoriti, da bi nam pomrsili planove!! Kako se od toga svega organizirati, kad neko stisne enter i ugasi ovaj forum preko kojega se mi pokušavamo povezati, i razmjeniti znanja ??

Stari Strider
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 54
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 20.02.12 21:16

Stari Strider

Neće niko ugasiti ovaj forum jer mi nismo nikakva pretnja nijednoj frakciji. Naši planovi i strahovi su jesno vidljivi ovde na forumu i mogu nas samo pratiti jer zato bivaju plaćeni. Nikakvu kritičnu masu mi ne možemo stvoriti, pa sve i da hoćemo. Suviše nas je malo. Jedino što možemo da sebi nanesemo je da nas popišu banditi i da kad dođe vreme krenu po spisku da nas traže.

Što se tiče remećenja naših planova, gašenje ovog sajta nema smisla. Za dva dana svi bi se pronašli na FB ili nekom drugom sajtu.

Ali, kako sam već rekao, niko od običnih ljudi ovu stvar ne shvata toliko ozbiljno da bi se trudio oko toga. Zbog toga se ja uopšte ne brinem. Mi smo samo sitna riba u milionskom jatu koja pokušava da ne bude pojedena. Čak nas i zanesenjacima smatraju. I neka.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 21.02.12 0:32

šta zanesenjacima Brane?? FANATICIMA, dragi, fanaticima. I neka.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 21.02.12 2:29

Da! I tim fanaticima Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 747986 Hvala Tonka.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 21.02.12 7:58

Za takve diverzante poput nas postoji ACTA a ako to nije dovoljno tu je i Predator drone Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 86830
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 23.02.12 12:11

Razmišljao sam u zadnje vrijeme o pucanju sistema, preživljavanju u tom slučaju i sl...

Najviše sam razmišljao o ljudima oko sebe, jer oni su tu i njih ne možemo ostavit u slučaju da moramo da bježimo u šumu... Pod ljudima oko sebe mislim na članove najuže porodice, a onda one šire, prijatelje i sl...

Moji su npr. veliki paničari, jedna osoba mora da pije ljekove svaki dan, slabo je pokretna, roditelji sa nikakvom kondicijom, radjie bi ostali kući šta god da bude nego otišli nekud.

Kad smo sami lakše je pobjeć, organizovat se, treba minimalno hrane, vode i drugih uslova da bi se preživjelo ili čak živjelo u šumi i sl. ali kad je tu npr. 4-5 ljudi, onda se mora mislit o hrani za sve, vodi za sve, higijeni za sve i svemu ostalom, što je dosta teško u tim uslovima, posebno ako ste jedini u toj grupi ko ima znanje i sposobnosti za preživljavanje...
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.02.12 13:23

Rekoh ja u nekim od prethodnih postova. Svima pripremiti Bug Out Bag za najmanje 3 dana zaliha hrane i vode. Paničarima pokazati da vladaš situacijom i slediće te.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Lovac23 23.02.12 15:20

Gledao sam na Nacionalnoj geografiji "Pripremaci za sudnji dan " onaj fazon sa onim bazenom mi djeluje poprilicno interesantno ...
Branimire kada nadjem opet link posto sam formatirao rac....saljem ti link strelicarstvm kroz kataklizmu
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Lovac23 26.02.12 12:15

Nazalost sajt na kome su se nalazile upute za prezivljavanje klataklizme strelicarstvom je nestao(ugasen ili oboren)
U svakom slucaju izvinjavam se svima ako sam im podigao nade
Ukratko (ono sto se sjecam)
Strele su za razliku od metaka upotrebljive nekoliko puta
Svi ce prvo uzeti metke nego li strele
Gotovo svako moze sam sebi izraditi strele
Luk je necujno oruzije za razliku od vatrenog
Treba doduse vise vremena da se savladaju tehnike ali je vise nego li isplativo
Luk i strijele su odlicno oruzije za lov
Ako nemate vec kupljen luk mozete ga sami izraditi
To je to cega se sjecam
Sajt je bio ruski
RIP:(
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 26.02.12 12:52

Ćao drugari, malo se zapustila tema, pa da zapišem neka moja zapažanja...

Više se puta pričalo o suštini ove teme, da li će se stvarno desit nešto takvih razmjera da pukne globalni sistem... Mislim da o tome više ne treba govorit, da se treba pripremat i za slučaj da ne pukne, a evo i zašto to mislim.

Po meni, postoji nekoliko situacija uslijed kojih bi znanje sa ove teme i ovog foruma bilo više nego korisno, pored svakodnevnih koje se ni ne dovode u pitanje.

Pucanje globalnog sistema može biti izazvano iz više razloga, on i ne mora skroz da pukne da bi se mnogi odavde bacili u sprovođenje u djelo svega onoga o čemu smo pisali.

1. Pucanje sistema zbog globalne katastrofe
- nuklearni rat
- solarna oluja
- pucanje ekonomskog sistema
- ne-nuklearni rat
- dr.

* kod ovoga se zna šta se radi, sve ide brzo, bijeg po mogućnosti i snalaženje, skrivanje na neki način

2. Gašenje "sadašnjeg sistema" i uslovi za život

Ovo mi se čini mnogo bliže i mislim da se već dešava. Npr. ja ne želim živjeti na način kome teže sve zemlje sad, genetski modifikovana hrana, porezi sve veći, nezaposlenost, dovođenje ljudi do propasti, nedostatak zdrave hrane, gradska gužva, više nasilja i sl...

Iz takvih situacija ne treba puno da dođe do nečeg što bi poremetilo naš stalni život, i ja ozbiljno razmišljam i počinjem sa pripremama za "osamostaljenje" u vidu proizvodnje hrane za sebe, učenja i svega ostalog...
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.02.12 15:26

Guru

Ovo pod dva je opasno isto koliko sve gore navedeno, a možda i opasnije. Kompanije se bore da onemoguće čoveku da sam sebi spravlja hranu na dva načina:
- Zakonskim aktima
- Promenom klime i prirode gde će samo njihovo genetski modifikovano seme uspeti da se razvije.

Kad malo bolje pogledam kako nam rade o glavi, ratovi, kakvi god bili, izgledaju mi mnogo bezopasnije.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 26.02.12 16:05

Branimir76 je napisao/la:Guru

Ovo pod dva je opasno isto koliko sve gore navedeno, a možda i opasnije. Kompanije se bore da onemoguće čoveku da sam sebi spravlja hranu na dva načina:
- Zakonskim aktima
- Promenom klime i prirode gde će samo njihovo genetski modifikovano seme uspeti da se razvije.

Kad malo bolje pogledam kako nam rade o glavi, ratovi, kakvi god bili, izgledaju mi mnogo bezopasnije.

Slažem se sa tobom!
Mada ne za ratove, jer u drugom slučaju, onaj ko vidi, već sad može da počne da gradi novi sistem za sebe i porodicu, rat je iznenadan, odjednom sve devastira.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Migach 29.02.12 0:37

Evo dva po meni kvalitetna korisnika na you tubu koja se bave ovom tematikom

https://www.youtube.com/user/engineer775/videos

https://www.youtube.com/user/southernprepper1?feature=g-u-u#g/u

Uživajte =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 29.02.12 7:37

Evo korisnog filma za pogledati; kod nas u Hrvatskoj se isto može čuti zagovaratelje GMO-a iako nas zasad još štite europski propisi što se u budučnosti vrlo lako izmijeni.http://2012-transformacijasvijesti.com/manipulacije/ubojice-covjecanstva-svijet-prema-monsantu
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 29.02.12 23:44

Migach je napisao/la:Evo dva po meni kvalitetna korisnika na you tubu koja se bave ovom tematikom

https://www.youtube.com/user/engineer775/videos

https://www.youtube.com/user/southernprepper1?feature=g-u-u#g/u

Uživajte =)

evo jos jedan zanimljiv

https://www.youtube.com/user/bebamur2
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by alenko123 05.03.12 12:33

ja osobno vjerujem da će se dogodit nešto u 2012 i već se pripremam 3 god za to tako da mogu reć da sam spreman za nadolazeće stanje i preporučam i drugima neka se pripreme treba bit spreman ako se nešto dogodi da se čovjek osigura a ako se ništa nedogodi u najgorem slučaju ste izgubili nešto novca koji ćete opet lako zaradit moje mišljenje je da treba bit spreman

alenko123
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 43
Lokacija : hrvatska
Datum registracije : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by damjan 05.03.12 16:28

alenko123 je napisao/la:ja osobno vjerujem da će se dogodit nešto u 2012 i već se pripremam 3 god za to tako da mogu reć da sam spreman za nadolazeće stanje i preporučam i drugima neka se pripreme

šta znači da si spreman.. za sta si sve spreman i znas li na sta nisi spreman, objasni malo kako da se pripremimo Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 676815
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 05.03.12 18:18

Vjerojatno je čovjek sagradil bunker, na povoljnoj, sakrivenoj lokaciji uz pouzdan izvor pitke vode i po mogučnosti dobrom zemljištu za sadnju krumpira i pšenice, te uzgajanje kokoši. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 611886
I ako to ne uspije, Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 592423 onda kvragu i sav trud, ali barem je osviješten pokušal. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 374724
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Jolender 08.03.12 10:52

Često čujem, amerikanci ovakvi, amerikanci onakvi a oni u stvari jadni kao što ćemo i mi ubrzo biti.
Zanimljiv dokumentarac o kapitalizmu, kako se u stvari u promotivne svrhe koristi američki san tj. želja za posjedovanjem koja traje.
Zanimljiv fenomen kako 1% bogatih odlučuje o tako reći svemu naravno u svoju korist,
a živimo u demokraciji gdje 99% ovih drugi "odlučuje".

http://www.advance.hr/video/v/capitalism-a-love-story-dokumentarni-film-michael-moore-a-cijeli-film-s-prijevodom/
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 08.03.12 13:26

Kad Amerikanac izgubi posao on izgubi sve, pa čak i decu. Kad ja izgubim posao, ja izgubim samo posao.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 18 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 24. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.