FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 17 / 24. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 29.11.11 21:57

@Knight

Niko i ne sumnja da će mnogi zavisnici od lekova brzo umreti. Ti nisi ni pomenuo najosetljiviju kategoriju - bubrežne bolesnike koji dva puta sedmično idu na transfuziju. Za njih će biti kraj.

Pravila nema. Ako želiš da ostaneš i čuvaš nepokretnu babu, ostaješ sa njom. Po tvom postu ja imam utisak kao da ti mene ubeđuješ da ne izazovem smak sveta kako ne bi ljudi stradali, a ne shvataš da mi ovde pričamo o preživljavanju nepogoda koje je izazvao neko drugi ili nešto drugo. Tako da svako svoju sudbinu uzima u svoje ruke.

Ova tema se ne bavi sa HOĆE BITI ili NEĆE BITI, nego ŠTA AKO (KAD) BUDE, pa bih te zamolio da ne ideš u off topic jer zbog toga, kao i na svakom drugom forumu, snosiš posledice.

Branimir76
lingua
lingua

Broj postova : 344
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 30.11.11 7:20

ja(kao i neko pre mene) sam postavio neka pitanja vezano za odredjene kategorije stanovnistva ili za transport na sigurne lokacije(planine,sume) KAD bude globalni raspad sistema.......tako da ne znam kako je to off topic?

pitanje za Branimira76

da li ti imas kod kuce staru babu,dedu?....da li imas malu decu?......nekog bolesnika u porodici?......sta ces sa njima raditi KADA dodje do raspada sistema?......ako ces ih voditi u neke sumsko-planinsko predele(narocito zimi na -20),kako cete se snalaziti u tim extremnim uslovima zivota?


knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 30.11.11 9:28

@Knight

Imam starije ljude i dete.

Ukoliko se ukaže neophodnost odlaska u nenaseljena područja da bi se preživelo, vodim sve sa sobom onom brzinom kojom može da se kreće najsporiji od njih. I sve dok grupa ne bude bila ugrožena, ostaje taj tempo.

Snalazićemo se tako što ćemo naći (napraviti) sklonište, vodu i hranu.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 16.01.12 8:09

hej,kolege,ova tema stagnira vec mesecima....

jeste li za to vreme primetili neki globalni raspad sistema?.....jeste li mozda pobegli negde u planine?....da li se raspala evrozona,i EU uopste?...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986

meni se cini da se nista od toga nije desilo,kao sto sam i napisao pre vise meseci.....a tako ce biti i u mesecima/godinama koje dolaze....podseticemo se ponovo,kao i sada...

ali dobro,uvek ce nesto da se "kuva"...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986

knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by urbana_gorila 16.01.12 13:47

Eto savršene kuće za prživjeti gotovo sve: od zombi apokalipse do fallouta, i na prodaju je...:

http://www.4funpics.com/2011/12/perfect-house-for-surviving-zombie.html?utm_source=wahoha.com&utm_medium=referral&utm_campaign=wahoha
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by PJER 16.01.12 13:59

Knight da li je ovo bilo neophodno.Tema je otvorena za one koje to i zanima i po meni raspravu prepustiti njima.Ništa loše tu nisi pročitao a ako te ne zanima ostavi ljude da diskutiraju a primi se tema i daj konstruktivne primjere i slike s izleta.Ljudi tu daju različite ideje i varijacije određenog problema te rješenja koja bi oni koristili a ti uglavnom provociraš i ne sudjeluješ baš konstruktivno u raspravi


Za interesente pogledati film Take Shelter
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 17.01.12 7:55

i mene zanima tema,i dao sam svoje misljenje,pre vise stranica,sta raditi AKO dodje do globalnog raspada sistema......stim da je neke to podsetilo na film resident evil.....

i ne znam zasto si shvatio da ja bilo koga provociram?..........znaci,da li ce doci ili nece do globalnog raspada sistema je takodje deo ove teme,zar ne?...odatle sve i pocinje......narocito sto je tema bila pokrenuta u duhu "evo samo sto se nije desio globalni raspad sistema".....a meseci,uskoro i godine vec prodjose,a nista se nije raspalo....

po toj logici,ova tema moze da tavori 30 godina(kao sto je prethodna dva meseca),niko nista da ne napise,nikakav sistem da se ne raspadne,i kada ja(ili neko drugi) to konstatujem,neko ce se javiti da kaze kako ja provociram....(?!)




knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guybrush 17.01.12 8:37

urbana_gorila je napisao/la:Eto savršene kuće za prživjeti gotovo sve: od zombi apokalipse do fallouta, i na prodaju je...:

http://www.4funpics.com/2011/12/perfect-house-for-surviving-zombie.html?utm_source=wahoha.com&utm_medium=referral&utm_campaign=wahoha

Zakon kuća, ja bi takvu, em je fora uređena em je smještena na dobroj lokaciji!
Samo je pitanje, da li u nju stane dovoljno opreme i zaliha? Efekt hrčka ponekad zna biti stvarno proklet! Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 31.01.12 9:29

Branimir76 je napisao/la:Nego onaj Selente opet analizirao situaciju i predviđa crno. Nisam tražio mnogo izvora ali sam u nekoliko pronašao ovu stvar. Ako je istina, onda je kao prvo, zabrinjavajuće, a kao drugo za nas ovde obavezujuće da se prebrojimo kako stojimo sa inventarom i planovima.


http://skajvok3r.blogspot.com/2012/01/dzerald-selente-raspad-eu-u-roku-od-90.html



Evo sa druge teme sam stavio ovaj post od kolege Branimira jer me ponukao da napišem nešto što još nisam.

Dakle ovaj isti Gerald Celente, kojeg sam vam spomenuo dosad nekoliko puta,
je došao u jednu vrlo neugodnu situaciju prije tri mjeseca.

I da ne bi bilo zabune desilo se to u Americi, ne u europskoj Africi (područje bolje poznato pod imenom Hrvatska, Srbija, Bosna i ostale vukojebine).

Dakle čovjek je kupio ugovor-opciju na zlato.
To funkcionira na način da umjesto da kupite zlato za 1000 $ i kad naraste 10% zaradite 100$,
sa opcijama vi trebate položiti dio novaca tzv. margin koji varira od 5-10%, ali recimo za tih istih početnih 1000$ u opcijama možete kupiti zlata za 10 000 $ i ako naraste onih 10%, onda ćete zaraditi 1000$ što je 10 puta više.

Uglavnom, da ne davim sa financijskim instrumentima, Celente je ušao u opcijski ugovor sa MF Globalom, jednom od top financijskih firmi.
Kupio je opciju na zlato po 1300$ s tim da kad istekne ugovor od godinu dana mu isporuče fizičko zlato.

I tako prođe godina dana, a zlato naraslo na 1650$ sa onih 1300$.
Dakle , čovjek je zaradio skoro 30%.

I nazove on njih i kaže ja bi svoje zlato.
A oni kažu, žao nam je gospodine, ali mi smo upravo bankrotirali.
A kaže on, pa dobro, dajte mi onda isplatite novac sa mog računa.
A kažu oni, žao nam je ali novca nema.
A kaže on, pa čekajte malo taj novac je na posebnom računu koji nadgleda državna agencija.
A kažu oni, jako nam je žao.
A kaže on, pa čekajte ja imam opcijski ugovor koji pokriva CME burza, oni su dužni o tome brinuti.
Nazove Celente CME Group a oni kažu, čujte, znate, oni su bankrotirali, ne možemo mi tu ništa,jako nam je žao...

I onda tu firmu preuzmu regulatori i nazovu Celentea i kažu:
Ovako Celente, možeš dobiti svoje zlato ali prvo moraš uplatiti novce na račun a onda ćemo ti ga prodati po 1650$, hahaha.

Poslušajte što Celente kaže o tome:
https://www.youtube.com/watch?v=W02n-wjPqNE


Naravoučenije:
Ako je ovo normalno u Americi onda će biti još normalnije kod nas.
svijet je otišao u kuratz.
Nitko više ne poštuje ništa.
TZv. counterparty risk je prevelik.

Odmah izvadite sve novce koje imate u banci, odmah u keš pretvorite životno osiguranje ako ga imate(ja sam to napravio prije 2 mjeseca), riješite se fondova, dionica i slično.
Sav novac koji nije kod vas nije vaš.
To dobro zapamtite prije nego se dogodi da kad dođete po novce zateknete zatvorena vrata sa natpisom: Zatvoreno zbog preuređenja

Ne čekajte
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by knight 01.02.12 11:44

pozurite,"kuva se" nesto....

SAD su KAO trebale da bankrotiraju jos pocetkom prosle godine(ili tako nesto),pa eno nikom nista...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986

kojekakvi strucnjaci i experti su prognozirali negde pocetkom decembra prosle godine da euro nece "preziveti" katolicki bozic (25 decembra),a eto danas 1 februara,zamislite cuda,euro ziv i zdrav...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986

sada pocinje odbrojavanje od 3 meseca,da VIDITE kako se EU nece raspasti tamo negde u maju mesecu....

mozemo da pocnemo brojati sva navodna propadanja EU,SAD,eura itd,itd,koja se NISU desila u zadnjih par godina.....kako vreme odmice mozda cemo poceti da se priblizavamo onom broju SMAKOVA sveta zadnjih godina,koji se nisu desili...Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986


knight
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 41
Godine : 45
Lokacija : Serbia
Datum registracije : 04.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 07.02.12 19:18

sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 07.02.12 23:18

Sad ću da pogledam snimak.

Ne treba mi globalni raspad, evo kako je zadnjih dana nevrijeme u zemlji, nerijetko nestaje struja, na sjeveru hvali hrane, putevi neprohodni, i sl...

Ozbiljno razmišljam da sredim neke od zaliha koje sad mogu priuštit i da se organizujem na najbolji način da mogu u nekim situacijama pomoć sebi i drugima.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 07.02.12 23:38

surfer ovo tvoje sa zlatom mi baš sjelo...nije tako važna Eu jer SAD je nemaju a u krizi su.
a što se tiče love, sva lova koju imate prestat će vrijediti kad nam dođu čipovi,( kao i osobne karte, putovnice i zdravstveni kartoni i knjižice) tak da bolje lovu ne imati ak već ste odlučili biti među onima koji čip neće staviti
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 07.02.12 23:43

Da imam išta love napravio bih kuću na selu što planiram da uradim čim mognem.
Meni policajci izgubili ličnu, ostvario im se san Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 368870
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 08.02.12 2:43

@knight baš tako... Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 86830
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 08.02.12 7:52

Ovaj Icke je šou biznis; možda i ima nešto istine ali je šou koji još moraš i dobro platit. Mislim da je ulaznica kod nas bila oko 200 kn. Ko da ideš na Rolling Stonse.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 09.02.12 1:27

trolshein je napisao/la:Ovaj Icke je šou biznis; možda i ima nešto istine ali je šou koji još moraš i dobro platit. Mislim da je ulaznica kod nas bila oko 200 kn. Ko da ideš na Rolling Stonse.

to je ono sto ti vidis sada..

sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 09.02.12 2:23

A kada će to prestati tako vidjeti?

To su činjenice... Zašto besplatno ili bar po nekoj simboličnoj cijeni (čisto da pokrije troškove nastupa) ne održava ta svoja predavanja kao što rade svi pošteni znanstvenici i ostali koji rade za istinsku dobrobit čovječanstva. Samo jedan primjer: https://survival.aforumfree.com/t4165p40-proeisaavanje-vode
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 09.02.12 8:12

Sinke, ako te zanimaju urotničke činjenice prolistaj si radije Chomskog.
Ovaj djeluje poput L Ron Hubbarda; več ima očito svoj kult.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 10.02.12 0:43

@Igsy kazem da to tako vidi sada al prije nego sto se pocne o necemu takvome pricat treba krenut otpocetka a to je prica duga 22g kada je bio predmet sprdnje i poruge.. ovo mu je bilo 4 predavanje u zg i cijene variraju ovisno o mjestu odrzavanja, raste interes, treba veci prostor.. ali on nije placen po ulaznicama.. to se treba organizatoru zalit.. frend koji ima veze sa tim organiziranjima mi je bas govorio za neke ljude kolko traze.. znam da je icke fakat skroman bio, kad sam cuo kolko Jacque Fresco trazi, fiju.. al opet to je bilo 2009 tak da tko zna kolko sad trazi..ovo sto se tice besplatnog, vecina tih znanstvenika ima stalan posao i placu, a on nema.. al vidis to mi je super sto on sve pare koje zaradi potrosi na istrazivanja i onda svoj dozivljaj tog znanja stecenog istim prenosi drugima..nema on aute,jahte,vile.. mislim da zivi u nekom stancicu, kolko je doma uopce, al to nisam ziher.al uglavnom kog zanima nek da kog ne, nek da za rolling stonse il vec kaj kom pase..

@trolshein procitao od chomskog hegemonija ili opstanak i The fateful triangle.. on mi je super..obje knjige sam u antikvarijatu kupio, preporucam svakom tko nije citao.. al ima tome vremena i nakon sto sam pogledao i procitao slicnog materijala skuzio sam, moje misljenje, da je to tek povrsina.. onda sam poceo dublje kopat..ugl. da rezimiram, ne zelim branit ickea, svatko ima pravo na svoje misljenje.. ne slazem se ni ja s njim u svemu al sam ga se naslusao dosta i, opet moje misljenje, ima tu nesto..
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 10.02.12 2:39

Ma u redu sinke, ja o tome nemam blage veze i nisam niti pliće, a kamoli dublje (odgledao par youtube filmića i gostovanje na rubu znanosti) ulazio u njegov rad, samo sam komentirao neke stvari kako su se meni učinile na prvu... Žalosno je što on govori o tome kako nas deru, a i njega deru razno razni organizatori na vlastitim predavanjima.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 35
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 10.02.12 9:56

Ako je ovo i pola tačno....

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=8094
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 10.02.12 19:23

Igsy je napisao/la:Ma u redu sinke, ja o tome nemam blage veze i nisam niti pliće, a kamoli dublje (odgledao par youtube filmića i gostovanje na rubu znanosti) ulazio u njegov rad, samo sam komentirao neke stvari kako su se meni učinile na prvu... Žalosno je što on govori o tome kako nas deru, a i njega deru razno razni organizatori na vlastitim predavanjima.

Na zalost tako je to u zapadnom drustvu.. cak i tako ga pokusavaju sto vise sprijecit u nastupima..inace te informacije ne bi bile dostupne ovdje.. osim naravno kak se kaze god bless the internet Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986
a i osim toga on ide puno dublje od toga kako nas deru.. taj dio rijesi u prvih pol sata osamsatnog predavanja Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986 bio sam jednom i svaka cast sto se tog tice..prvo kaj je rekao da je predavanje predvideno na 4 sata al ak nikom ne smeta on ce 8 sati predavat jer ne stigne ni osnove pokrit
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sergej 10.02.12 22:50

Moje riješenje ovog problema je povratak na selo i obiteljski posao vezano uz poljoprivredu i stočarstvo.Danas se može odlično živjeti od obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva,pod uvjetom da se čovjek razumije u to što radi.Naravno na tom gospodarstvu se proizvodi sve što je potrebno za život.U normalnim uvjetima takva farma daje mjesečno 15-20 000 kuna.Podrazumijeva se da je proces proizvodnje,prerade i plasmana proizvoda u rukama vlasnika te farme.Seoski turizam je tu najbitniji.A ako dogodi ikakav teži poremećaj u svijetu ništa se ne mijenja jer proizvodiš hranu koja je svima potrebna.A takva jedna farma može prehraniti nekoliko tisuća ljudi.

sergej
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 74
Lokacija : dinara
Datum registracije : 10.02.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 10.02.12 23:55

sergej je napisao/la:Moje riješenje ovog problema je povratak na selo i obiteljski posao vezano uz poljoprivredu i stočarstvo.Danas se može odlično živjeti od obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva,pod uvjetom da se čovjek razumije u to što radi.Naravno na tom gospodarstvu se proizvodi sve što je potrebno za život.U normalnim uvjetima takva farma daje mjesečno 15-20 000 kuna.Podrazumijeva se da je proces proizvodnje,prerade i plasmana proizvoda u rukama vlasnika te farme.Seoski turizam je tu najbitniji.A ako dogodi ikakav teži poremećaj u svijetu ništa se ne mijenja jer proizvodiš hranu koja je svima potrebna.A takva jedna farma može prehraniti nekoliko tisuća ljudi.

Potpisujem ovo skroz, apsolutno najbolje rješenje ko može.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 11.02.12 7:28

To je individualno rješenje a ne društveno ili globalno kako god. Pa ne mogu svi ljudi živjeti na selu i baviti se poljoprivredom.
Uostalom potencijalno je moguče stvoriti utopiju barem prema kvantnoj fizici Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 69343 ali u realnosti je vjerujem ,nemoguće.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 11.02.12 7:58

@Sinke ok donekle se islažem sa tobom, ali one Ickeove predpostavke o državnicima i Bilderberzima kao reptilima (dobro Merkelica bi možda i prošla pod jednog Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986 ) su mi krajnje nevjerojatne, jer sva ta pohlepa i bezćutnost je ljudska a ne nužno vanzemaljska. Želja za dominacijom ili ti ga volja za moč Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 86830
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sergej 12.02.12 0:53

trolshein je napisao/la:To je individualno rješenje a ne društveno ili globalno kako god. Pa ne mogu svi ljudi živjeti na selu i baviti se poljoprivredom.
Uostalom potencijalno je moguče stvoriti utopiju barem prema kvantnoj fizici Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 69343 ali u realnosti je vjerujem ,nemoguće.
Pa to sam i napomenuo,da je to moje viđenje stvari,nije mi na umu bila utopija,nego samoodrživost.

sergej
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 74
Lokacija : dinara
Datum registracije : 10.02.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 17.02.12 19:40

@trolshein reptili i david icke, da to mu vecina nabija na nos jer zvuci 'najsmjesnije'.. duga je to prica.. i jako zanimljiva..isto mi je to u pocetku bilo malo fiju, al treba prvo poslusat pa onda stvarati misljenje..nije on jedini koji ih spominje..zanimljivo mi je kako sve drevne kulture, neke koje su egzistirale u isto vrijeme , imaju reptilski kult, kult zmije, zmaja... gdje je reptilska figura skoro uvijek povezana sa padom covjecanstva.. pa i u krscanstvu.. puno je materijala i da se otvorit skroz nova tema oko toga.. moja slika je malo drugacija sto se toga tice, smatram da to nije nista vanzemaljsko vec vandimenzionalno Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 17.02.12 19:44

trolshein je napisao/la:@Sinke ok donekle se islažem sa tobom, ali one Ickeove predpostavke o državnicima i Bilderberzima kao reptilima (dobro Merkelica bi možda i prošla pod jednog Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986 ) su mi krajnje nevjerojatne, jer sva ta pohlepa i bezćutnost je ljudska a ne nužno vanzemaljska. Želja za dominacijom ili ti ga volja za moč Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 86830

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 747986 nisu ni papa i kraljica elizabeta daleko

a gle ovog



hahahahahahha Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 86830
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by trolshein 17.02.12 19:55

Ma jedno je mitologija i eventualni vanzemaljski entiteti u obliku reptila koji su moguće djelovali na Zemlji a drugo njihova sposobnost metarmofoze i pretvaranja u ljudski oblik.
Mislim da je takva promjena fiziološki nemoguća. Zahtjevala bi vjerojatno odveć složenu promjenu stanica takvog bića.
trolshein
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 527
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 26.11.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 17 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 24. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.