FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 13 / 24. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 23.09.11 22:09

[quote="Surfer
I ja isto. Globalni raspad sistema mi je ustvari samo izgovor Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 350615

Ali daju se okovi pokidati, postepeno, evo ja zasad od subote do ponedjeljka živim tako ali cilj mi je preći potpuno na rezervnu poziciju i napraviti je glavnom a sadašnju glavnu prodati.[/quote]

I ja tak radim, ali ciganski... nemam neko svoje fiksno mjesto.
Da bi se pokidali okovi treba ostaviti posao, da bi se ostavio posao treba se rješiti stambenog kredita, da bi se rješio stambenog kredita treba prodati stan.... a stan nemrem prodati jer ljudi nemaju love a i mući me razlika u tećaju švicarca.... tak da me gadno je.. ova kriza!

kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 2825
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 22:11

Surferu,vidim ja da ćemo se mi nakraju složiti u svemu...valjda Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 42368
Što se tiče preživljavanja,danas mi je stigla nova Mora(i jedina za sada),ali
ne znam jeste li čuli za poznati survival model STRAIGHT BONING 5"!
Kako pjesma kaže.....Jesen stiže dunjo moja.....tako dolazi i svinjokolja i
nadaleko poznato slavonsko "konzerviranje" mesa za crne dane! Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 469245
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 22:11

ako čemo vjerovat povjesničarima ok, al to nije onda globalni pogled, nego usko gledanje na jedan prostor, bilo je al razlog ne može biti rjetkost materijala pošto kolko god da je rijedak u primjeni nije imao neku svrhu osim ukrašavanja. A kom će bit do zlatnog prstena, naušnice... To što se danas koristi kod izrade satelita i u elektronici je druga priča
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 22:29

kengur32 je napisao/la:[quote="Surfer
I ja isto. Globalni raspad sistema mi je ustvari samo izgovor

Ali daju se okovi pokidati, postepeno, evo ja zasad od subote do ponedjeljka živim tako ali cilj mi je preći potpuno na rezervnu poziciju i napraviti je glavnom a sadašnju glavnu prodati.

I ja tak radim, ali ciganski... nemam neko svoje fiksno mjesto.
Da bi se pokidali okovi treba ostaviti posao, da bi se ostavio posao treba se rješiti stambenog kredita, da bi se rješio stambenog kredita treba prodati stan.... a stan nemrem prodati jer ljudi nemaju love a i mući me razlika u tećaju švicarca.... tak da me gadno je.. ova kriza! [/quote]

kengur, zato ti kažem, radi se o rezervnoj poziciji.
Ja imam tu sreću da je meni posao takav da mi je nebitno gdje sam ali svejedno nisam spreman preći tamo 100%.

Kad bi došlo do nekakvog generalnog sranja, tek onda bih ja sa obitelji se tamo potpuno prebacio.
Dakle, čuvati svoj stan ili što već ali probati stvoriti još nešto van grada.

Za početak je sve dobro, bitno da je tvoje, ima poljoprivrednog zemljišta po 1 Euro/m2, dosta ti je 2000m2 uz neku šumu daimaš gdje nešto posaditi i preživjeti ako treba a nekakva baraka se uvijek da sklepati za prvu ruku.

Ja sam imao fantazije o tome da obitelj odvedem iz ZG u neku vuko*****u ali me frend pogledao i rekao:
"Jel ti hoćeš da te žena ubije na spavanju?" Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 350615

Nije to samo tako, velike su to odluke.
zato pomalo
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 23.09.11 22:48

Moja obitelj se trenutno sastoji od mene i 3 psa+ djevojka i 2 psa i svi težimo vukojebini....
životom u stanu sam toliko nezadovoljan da imam fizičke simptome bolesti iako veći dio vremena provodim baš u tim vukojebinama.
Ovaj dio sa katastrofama, ekonomskim krizama i sl mi nije ni malo napet ali me jako zanima bjeg od modernog društva, želim živjeti slobodno bez obzira na teškoče koje takav život nosi.... kako reće moj dobar prijatelj iz tima; moja filozofija je povratak prirodi u punom znaćenju tih rjeći Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 85288
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by ebola 23.09.11 23:04

Ja čitam kada ima kaj pametnog za čitati, ali ne kužim ekipu koja ima potrebu srat i provocirati. Ako je tema Globalni raspad i samoodrživost i onda se o tome prića. Ne da li će biti ili ne. Tema je predviđena da ljudi razmjene iskustva i vide kako to rade drugi.

Mogao bih još pisati, ali onda bi se neki mogli uvrijediti.


ebola
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 51
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 15.03.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 23:08

Ebola....taman smo uskladili neka mišljenja,a ono Ti...
Ili daj mišljenje ili furaj,samo nemoj govoriti da ljudi kenjaju....nije kolegijalno!
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.09.11 23:40

Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 23:54

ebola je napisao/la:Ja čitam kada ima kaj pametnog za čitati, ali ne kužim ekipu koja ima potrebu srat i provocirati. Ako je tema Globalni raspad i samoodrživost i onda se o tome prića. Ne da li će biti ili ne. Tema je predviđena da ljudi razmjene iskustva i vide kako to rade drugi.

Mogao bih još pisati, ali onda bi se neki mogli uvrijediti.


Fora je u tome što za pripremu moraš znat u kojem obliku bi tzv. raspad mogao doć. Sa više scenarija dolaze više vrste pripreme. Kada se spomenu različite mogućnosti onda je normalan dio rasprave kolka je mogućnost da se tako nešto dogodi.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 24.09.11 0:26

Branimir76 je napisao/la:Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.

Branimire, imaš pravo, ljudi imaju tendenciju zabijanja glave u pijesak ili tzv. "denial".

Jaa ostavljam sve opcije otvorene.

Nuklearni rat, nuklearnu katastrofu u recimo Krškom, zemljotres, Carrington efekt, elektromagnetski puls, lokalne ratove konvencionalnim oružjem, treći svjetski rat, veliku ekonomsku depresiju, glad, bezakonje, hiperinflaciju, eksploziju supervulkana, iznenadnu promjenu klime, onečišćenje zraka ili vode, itd,itd.
Ostavljam otvorenu i opciju da se ne dogodi apsolutno ništa.

Kao što se da naslutiti polako spremam zalihe svega i radim na tome da ne ovisim niti o državi, niti o poslu, niti o Elektri, niti o Vodovodu, niti o Konzumu, niti o bilo kom drugom osim o sebi.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 24.09.11 0:32

Surfer je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.

Branimire, imaš pravo, ljudi imaju tendenciju zabijanja glave u pijesak ili tzv. "denial".

Jaa ostavljam sve opcije otvorene.

Nuklearni rat, nuklearnu katastrofu u recimo Krškom, zemljotres, Carrington efekt, elektromagnetski puls, lokalne ratove konvencionalnim oružjem, treći svjetski rat, veliku ekonomsku depresiju, glad, bezakonje, hiperinflaciju, eksploziju supervulkana, iznenadnu promjenu klime, onečišćenje zraka ili vode, itd,itd.
Ostavljam otvorenu i opciju da se ne dogodi apsolutno ništa.

Kao što se da naslutiti polako spremam zalihe svega i radim na tome da ne ovisim niti o državi, niti o poslu, niti o Elektri, niti o Vodovodu, niti o Konzumu, niti o bilo kom drugom osim o sebi.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo

Upravo je to i moja filozofija.
Da se maksimalno pripremim koliko je u mojoj moći.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 24.09.11 11:38

a ovo?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-svjetske-banke-tvrde-hrvatska-ne-moze-biti-nova-grcka/573492.aspx
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Cave Bear 24.09.11 12:00

sinke je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:Razmenu čega? Ako prirast bude manji, neće se imati dovoljno za razmenu.
mislim da je mislio na robnu, al u slučaju globalnog raspada sistema
dobro zboriš
baš na to sam mislio
treba ulagati u znanje i veštine,pošto sve materijalno može propasti
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 24.09.11 16:38

Cave Bear je napisao/la:
sinke je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:Razmenu čega? Ako prirast bude manji, neće se imati dovoljno za razmenu.
mislim da je mislio na robnu, al u slučaju globalnog raspada sistema
dobro zboriš
baš na to sam mislio
treba ulagati u znanje i veštine,pošto sve materijalno može propasti

To sam i mislio.

Naučiti kako uzgajati hranu bez pesticida i đubriva.
Naučiti kako lečiti bolesne bez moderne medicine.
Naučiti prepoznati lekove u biljkama.
Hraniti se određenim biljkama koje preventivno deluju protiv mnogih oboljenja.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 25.09.11 21:14

CRNA PROGNOZA FINANSIJSKOG MAGA
SOROŠ: SAD SU VEĆ U RECESIJI!

VAŠINGTON - Gotovo je!
Prema rečima investitora Džordža Soroša, slede nemiri u SAD!

- Amerika je već u recesiji s dvostrukim padom. Postoji bojazan da do oporavka globalnog finansijskog sistema neće ni doći. Dolar divlja, ponavlja se situacija iz 2008. godine. Recesija u kojoj su SAD dovešće do građanskih nemira - poručio je Soroš.

http://www.kurir-info.rs/planeta/sor...iji-128664.php

Ima li nekoga da ovo potvrdi, pošto Kurir ne smatram nekim ozbiljnim glasilom.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 25.09.11 22:10

Branimir76 je napisao/la:CRNA PROGNOZA FINANSIJSKOG MAGA
SOROŠ: SAD SU VEĆ U RECESIJI!

VAŠINGTON - Gotovo je!
Prema rečima investitora Džordža Soroša, slede nemiri u SAD!

- Amerika je već u recesiji s dvostrukim padom. Postoji bojazan da do oporavka globalnog finansijskog sistema neće ni doći. Dolar divlja, ponavlja se situacija iz 2008. godine. Recesija u kojoj su SAD dovešće do građanskih nemira - poručio je Soroš.

http://www.kurir-info.rs/planeta/sor...iji-128664.php

Ima li nekoga da ovo potvrdi, pošto Kurir ne smatram nekim ozbiljnim glasilom.



Ma neće biti nikakvih problema.
kakvi crni nemiri

https://www.youtube.com/watch?v=eU9Dx0x9h4A
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 25.09.11 23:32

Oduvijek su krizu rješavali zaduživanjem, međutim to nikako nije trajna solucija, a sve više i sve brže te baca u dug. Obama se suočio s financijskom krizom još većim zaduživanjem koje je samo privremeno stvorilo sliku nekakvog stagniranja krize.

https://www.youtube.com/watch?v=Tda0-cDyD0U

izvrstan prikaz
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 25.09.11 23:33

ljetos susrela našeg čovjeka koji živi u New Yorku i kaže da je sad ovdje bolje nego u Americi..kaže bolji je ovdje standard...imam strica u Californiji, živi od farme badema i orasa..već 3 g nije nam bio u posjeti jer ne može..a i tuče mu uništavaju urode, uz banke
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 25.09.11 23:37

anita je napisao/la:a ovo?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-svjetske-banke-tvrde-hrvatska-ne-moze-biti-nova-grcka/573492.aspx

zato svaki dan mijenjaju priču i nema smisla se obazirat na njihove prognoze... mazanje očiju iz dana u dan samo da ne razmišljamo svojom glavom već čekamo njihove bajke
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 26.09.11 0:08

sinke je napisao/la:
anita je napisao/la:a ovo?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-svjetske-banke-tvrde-hrvatska-ne-moze-biti-nova-grcka/573492.aspx

zato svaki dan mijenjaju priču i nema smisla se obazirat na njihove prognoze... mazanje očiju iz dana u dan samo da ne razmišljamo svojom glavom već čekamo njihove bajke


Apsolutno se slažem kolega.

Svjetska banka je zločinačka organizacija koja razara sve zemlje u koje je dosad ušla, zajedno sa IMF-om.
Način djelovanja im je uvijek isti i vrlo djelotvoran.
Prvo ucijenjuju zemlju koju žele preuzeti na način da uskrate bilo kakvo kreditiranje osim ako zemlja ne pristane na slijedeće.
A to je:
Prvo srede da domaće banke pređu u strane ruke.
Onda srede da zemlja otvori svoje granice da bi strane firme mogle plasirati svoje proizvode i unište domaću proizvodnju .
Onda potplate parlament da prođe glasanje gdje se sve firme tipa HT, HEP, Vodoopskrba odluče privatizirati za nikakve novce.
Onda kad pokupuju to sve za džabe, onda dignu cijene vode i struje puta 5 tako da zgaze domaće stanovništvo.
Onda postave svoje ljude na čelo svih važnijih organizacija i vode državu kao supermarket.

Za to vrijeme Hrvatska dobije 200 milijuna dolara kredita od Svjetske banke, čiji su svi direktori isključivo Amerikanci, da može otplatiti kamate na stari dug, onda nas prime u EU, onda damo Talijanima da polove svu ribu u našem moru i onda čitamo u novinama kako je Sanader dobio 10 miljuna Eura na račun u Austriji.

Eto, to vam je SVjetska banka i IMF
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 26.09.11 0:20

@Surfer
tako je. Najjače rješenje im je rat pošto onda financiraju sve zaračene strane, tako da poslije rata sve te devastirane zemlje imaju ogroman dug. U drugom svj. su financirali i Naciste i Amere i Britance tak da su na kraju sve imali u šaci. Tako je bilo i u našem domovinskom ratu... pa nisu naši političari slijepi već jednostavno moraju radit što im se kaže, a postavljeni su oni koji će slušat bezpogovorno. Zato nema smisla kenjat po političarima ili smjenjivat vladu jer će uvijek biti isto. A ak ne bumo slušali prisilit će nas prijetnjom naplačivanja duga. Treba naći neko treće rješenje kako se osloboditi tih pijavica, a dok se ljudi ne probude i shvate bigger picture to je teško ostvarivo.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 26.09.11 0:21

eto npr ja sam pacifist...to je moj izlaz:)
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 26.09.11 0:26

anita je napisao/la:eto npr ja sam pacifist...to je moj izlaz:)

Imamo isto stajalište. Ne podržavam nikakvo nasilno rješenje. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 393492
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.09.11 12:03

Puuuuu....
A ja mislio da će Hrvatska bolje proći od Srbije...
Dobro je jedan Makedonac pevao: Ćuti živ'ti se, ista gomna sme.

Na stranu belosvetsku politiku, ima li neko ideju koliko ćemo se mi držati pre ovog scenarija kao što je u NY. Mislim da je Balkanac malo nezavisniji od Amera i da nam krize lakše padaju.

Još jedno me zanima. Kad narod ostane bez posla i para i reši da se vrati obrađivanju zemlje kako zna i ume, hoće li svetski moćnici pokušati i to da spreče nekim uvođenjem dodatnog oporezivanja ili nekim sličnim merama?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by ebola 26.09.11 15:06

anita je napisao/la:eto npr ja sam pacifist...to je moj izlaz:)

Kaj misliš da je na pacifiku bolje? Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 69343

ebola
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 51
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 15.03.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 26.09.11 16:38

Branimir76 je napisao/la:

Još jedno me zanima. Kad narod ostane bez posla i para i reši da se vrati obrađivanju zemlje kako zna i ume, hoće li svetski moćnici pokušati i to da spreče nekim uvođenjem dodatnog oporezivanja ili nekim sličnim merama?


Henry Kissinger:"Control oil, you control nations; control food and you control the people."



Ovo je intervju sa Marijanom Joštom, hrvatskim autoritetom za sjemenarstvo i genetiku.
Pogledajte video i puno toga će vam biti jasnije.
Saznat ćete što je to Codex Alimentarius ,čemu će poslužiti i kako moćnici u suradnji sa Syngentom,Monsantom, Pioneerom planiraju preuzeti kontrolu nad svjetskom proizvodnjom hrane.

https://www.youtube.com/watch?v=OymtVWootLI&feature=player_embedded

Saznajte što je to "terminator" tehnologija sjemena i koja joj je svrha.
Pročitajte Seeds of destruction-William Engdahl



Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 26.09.11 17:41

@surfer to je to..
@Branimire; hoće, pokušat će spriječiti, već pokušavaju, imaju plan i sa ljekovitim travama..moj stari zna da u EU nema ribanja u Neretvi, a naši neretljani su u krvi riječni gusari....zato ja jako radim u sebi na svojoj slobodi srca..tu mi je izlaz.....
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.09.11 19:15

Uh, Codex Alimentarius. Znam sve o tome. Krenulo je i u Srbiji ilegalno. Uvoze nam to iako je po zakonu zabranjeno...još uvek.
Mislim da ćemo morati svi, kao što kaže Anita, da se otisnemo u goru zelenu. Civilizacija je postala isuviše nehumana za moj ukus.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 27.09.11 4:56

Branimir76 je napisao/la:Puuuuu....

Još jedno me zanima. Kad narod ostane bez posla i para i reši da se vrati obrađivanju zemlje kako zna i ume, hoće li svetski moćnici pokušati i to da spreče nekim uvođenjem dodatnog oporezivanja ili nekim sličnim merama?

Društvo funkcionira tako da narod drži sam sebe na lancu. Ne može 3% ljudi(moćnici) reći ostalih 97% kaj da radi, ali su nas doveli do toga da sami sebe držimo u toru i čim netko počne razmišljat van granica 'normalnog' ispada crna ovca i drugi mu se smiju i proglašavaju ga luđakom, smiju mu se, sprdaju se s njim, a sve zbog vlastitog straha da je možda ta osoba u pravu... Oni se nas boje više nego mi njih koliko god to nevjerojatno zvučalo.Više nas je i nitko nam ne može ništa. tužno je što je današnje funkcioniranje društva većini prihvatljivo
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Jolender 27.09.11 8:14

sinke je napisao/la: Oni se nas boje više nego mi njih koliko god to nevjerojatno zvučalo.Više nas je i nitko nam ne može ništa. tužno je što je današnje funkcioniranje društva većini prihvatljivo

Ne bi se složio, kod koga je novac kod njega je moć, policija, vojska, NATO ...
nekada su prve dvije ustanove postojale da bi branile narod i tadašnji poredak, a danas zajedno sa ovom trećom da bi branile isključivo kapital.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 27.09.11 9:17

Jolender je napisao/la:
sinke je napisao/la: Oni se nas boje više nego mi njih koliko god to nevjerojatno zvučalo.Više nas je i nitko nam ne može ništa. tužno je što je današnje funkcioniranje društva većini prihvatljivo

Ne bi se složio, kod koga je novac kod njega je moć, policija, vojska, NATO ...
nekada su prve dvije ustanove postojale da bi branile narod i tadašnji poredak, a danas zajedno sa ovom trećom da bi branile isključivo kapital.


Ima sinke pravo.

Vojska i policija čine oko 1,7% ukupnog stanovništva.
U slučaju da bi došlo do toga da policija i vojska krenu na narod,i s obzirom na to da obično stanovništvo ima više oružja nego oni, mislim da bi ih sredili do gableca.

Druga je stvar što je većina stanovništva ovce i može se lako manipulirati njima.
Zato je svaka vlast vrlo bahata i sigurna u sebe.

Sve dok se ovce ne pretvore u vukove pa vlast završi ko Ceaucescu i njegova policija i vojska
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 13 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 24. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.