FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 8 / 24. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 30.08.11 21:02

anita je napisao/la:koji će nastati od udara/ upada kometa u ocean. plin će nastati od udara.
Tomo znam gradivo, nema greške:)))))

A ako je to samo vodena para, nije to ništa.

Branimir76
lingua
lingua

Broj postova : 344
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 30.08.11 21:06

Zemlja se trenutno približava ravni galaktičkog diska, gde ima mnogo više objekata nego ispod i iznad. Pa je stoga moguć neki bliski susret.

Bill Gates je napustio Microsoft i posvetio se svome životu pre par godina. Možda je u onom skloništu na severnom polu kojeg je napravio da može preživeti svakakve katastrofe i ostati tamo godinama. Samo nagađam, ali sumnjam da bi nama rekli da znaju da nam se približava nešto što će nas klepiti po glavi. Bar ne dok ne bude par dana pred udar.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by TomoZg 30.08.11 21:06

anita je napisao/la:koji će nastati od udara/ upada kometa u ocean. plin će nastati od udara.
Tomo znam gradivo, nema greške:)))))

Mislim da onda ne citamo istu stvar,iako ovo sto sam nasao se nalazi u vise religija tako da nemam pojma... ali ovdje jasno pise evo i citirat cu..

" Ti kozmički oblaci protežu se kroz velika područja, od oko stotinu svjetlosnih godina. U tim oblacima, u prostoru od 100 milijardi kilometara, astrofizičari su otkrili
tamne, relativno male, vrlo guste tvorevine loptastog oblika. O njima drže
da su protostadiji mladih zvijezda. Te se tvorevine zovu globule. (Tamni
oblak se kreće prema našem sunčevom sistemu). Njezin promjer je 30
milijuna kilometara, a srednja gustoća računa se na l,4x(10-4) g svaki cm3.
Približava se suncu brzinom od 60 km/sec. Kako je sunce preslabo da bi
rasvijetlilo atome tamnog oblaka, ostaje nevidljiva. Ona će se na dan X sudariti sa Zemljom "

I samo meteori padaju na Zemlju,asteroidi i komete ne..

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 30.08.11 21:09

ljudi moji dragi, evo vam jedan link pa malo čitajte;
http://admg.bloger.hr/post/2-zasto-me-progonis/5746982.aspx
to je samo jedan link. i u našoj zemlji, a i Bosni imate živuće proroke koji primaju poruke za naše prostore o tom svemu. možete neći knj u sve antuna jedne bosanske žene, MARE VISKOVIĆ, 10 knj je dosad izišlo, Isus joj većinu poruka daje o tome. iam toga još, ima i u pravoslavnoj crkvi, ima i kod islama. Stefane ne tumačim pogrešno tvoje postove, nažalost nisam te puno čitala, niti uopće pratila, nemam za to vremena. Ivanovo otk treba znati protumačiti, i na kat ol. i na pravosl. teol imamo dosta sati njemu posvećnih. prije Ivana o tim događajima je progovorio sam Isus. i još uvijek govori.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by TomoZg 30.08.11 21:14

Iskreno, ne znam sta da kazem na ovo.. toliko sam prica cuo,citao..da sam jednostavno oguglao na to sve.. i mislim da na kraju ako se ista od ovih "religioznih" apokalipsa dogodi da cu samo dignut srednji prst u nebo..

TomoZg
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 42
Lokacija : Zg
Datum registracije : 17.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 30.08.11 21:16

Mi ovde ne pričamo o predskazanjima, već o preživljavanju posle neke prirodne ili društvene katasrofe. Znači, nešto što će, u najmanju ruku, jedan deo ljudi preživeti.

Samoodrživosti neće biti ako se našem planetarnom sistemu približi neka crna rupa. A to se svakako i neće desiti u narednih par milijardi godina najmanje.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 30.08.11 21:24

meni je u mojoj glavi sve to povezano i vuće jednu temu za drugom i nisam uopće oftopičarila molim lijepo. I hoće jedan dio preživjeti. a tko će to biti- živi bili pa vidjeli. ja čitam sve, i Ickea i sve do čega mogu doći, vrlo mi je zanimljivo. al samo jednom vjerujem jer se jedini dokazao pobjedom nad smrću. i kad On kaže da je vrijeme spremanja na to što dolazi pa mi još dade upute što i kako se spremiti naravno da ću Ga poslušati. i znam da ću preživjeti. jer je i On preživio! a kako ti Branimire misliš preživjeti tri dana mraka? jer On kaže da ih On hoće??? što ćeš ti?
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Target 30.08.11 21:33

anita zamolit ću te se prestanu spominjati religije i proroci, nije tome ovdje mjesto
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 30.08.11 21:37

aha ok onda preskačem totalno ovaj podforum. nema druge, kidam ulijevo. al i dalje primam pp
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 30.08.11 22:42

Kako preživeti tri dana mraka???

A šta bi tu trebalo da predstavlja problem?
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Mraz 30.08.11 22:53

3 dana mraka? A bogte to ni nije preživljavanje, kada bi se nakon ta 3 dana sve vratilo u normalu nije uopće problem. Samo je stvar da to nebi išlo tako glatko kada bi i došlo do toga meni se čini.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 30.08.11 23:16

mogu li nastaviti temu? mislim da sam umjerena koliko to trebam biti, ja sam isto ljudsko biće koje želi preživjeti sve što se spominje u ovom podforumu i mislim ako svi iznose svoje načine i ideje preživljavanja da to mogu i ja učiniti. i imam dijete za koje mi je stalo da samnom preživi. i ako svi mogi iznijeti svoje ideje mogla bih i ja. pokušat ću biti još umjerenija, ajd! nakon tri dana mraka neće više biti isto, tj napokon će zemlja biti pročišćena od sveg čime smo je pokvarili i zatrovali, tomu služe tri dana mraka. i zato smo sretni jer dolaze. opet ćemo živjeti samo od grijanja na drva, rada ruku, starih zanata, i neće biti tla od pesticida, niti neba od chemtrailsa. eto, a sad ću opet ušutjeti, jer mi se ne dobiva ban prije nego s vam podjelim koju od svojih novih avanturica, a posebno ovu novu otočku. Target ovaj put su me vukli za jezik, mada ja mislim da je tema baš zanimljiva i nismo nikog uvrijedili. može se gledati kao još jedan način preživljavanja raspada sistema i kataklizmi. sloboda je naroda, i ovo se može gledati kao široka kultura:)))) ajde nemojte me sad banirati, sačekajte prvo moju otočku reportažu:))) i kažem opet, tu sam na pp dostupna.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 31.08.11 0:09

Branimir76 je napisao/la:Kako preživeti tri dana mraka???

A šta bi tu trebalo da predstavlja problem?


Ja bi se konačno pošteno naspavao Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 350615
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 31.08.11 0:47

ja licno mislim da bi tu bilo mnogo vise od tri dana nema sumnje da tolika kolicina materijala moze za tako kratko vreme da napada mozda ne bi bila noc vec polunoc kao na severu.
ali bi tu trebala velika strategija za samodrzivost i sumnjam da bi pojedinac mogao da prezivi

ogranicena hrana (zbog hladnoce nema biljaka, transport ne radi zbog prasine i pepela)
nestasice vode ( voda neispravna za pice jer je toksicna zbog raznih hemikalija u vazduhu )
komunikacija ne radi ( zbog krize)
mislim da bi covecanstvo bilo u teskoj krizi kad bi ga pogodilo neko nebeko telo ili neki supervulkan kao Jelouston ili Anakkrakatoa
pa bi jedina mogucnost bila udruzivalje u zajednice i migracije ka toplijim krajevima

to bi bilo moje misljenje
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 31.08.11 1:16

Kako to da ta tri dana pročiste sve??

Rekla si vodena para. Čak ni ona ne može tri dana da ostane u vazduhu.

Pepeo i prašina posle udara bi se zadržali najmanje 5 godina.

Mislim da ne razumem.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 31.08.11 1:40

branimire takva katastrofa se vec desila i moguce je
u staroj eri pao je jedan meteor u Indiskom okeanu je podigao velike kolicine vode u vise delove atmosfere koja je padala oko 40 dana nama je to poznato kao veliki potop a sve velike civilizacije tog vremena opisale su taj dogadjaj opisali Hebreji, Vavilonci, narodi u Aziji i Juznoj Americi i Africi

cudno ali desilo se postoji krater i Indiskom okeanu i usmeni i pisan i tragovi

a za magline koje putuju prema nama neznam
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 31.08.11 2:02

Ne magline. Galaksija Andromeda je na putu susretanja sa nasom Galaksijom. Al to za mnogo milenijuma.

Naravno da nas ceka udar meteorita. Samo neka pukne u vodu.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 04.09.11 14:20

Obratiti paznju na savet kolege Surfer o posedovanju zlatnih dukata, sa strane jedan.

Par zlatnih dukata u dzepu vaseg kaputa mogu predstavljati razliku izmedju zivota i smrti u bug out bag situaciji.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Cave Bear 04.09.11 15:24

kome će u takvom slučaju trebati zlato?
sve će se vratiti na RAZMENU
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by stefan.j 04.09.11 16:27

ovo za razmenu i ja mislim
zlato se ne jede, mozda posle katastrofa kada se uspostavi neki poredak pa kao sredstvo placanja kao u praistoriji

pozdrav
stefan.j
stefan.j
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 29
Lokacija : beograd
Datum registracije : 02.07.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by northy 04.09.11 17:04

Nesto ce morati preuzeti funkciju sredstva placanja a u takvoj situaciji. Zlato je dokazano u toj funkciji. U slucaju takvog scenarija velike su sanse da ce zlato zauzeti svoje staro mesto...
northy
northy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 41
Lokacija : srbija
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 04.09.11 18:15

Biće razmene svega i svačega, ali će zlato biti univerzalno sredstvo plaćanja u većini situacija. Naravno kad se regulišu osnovni odnosi u društvu. Pre toga, ako bude gužve, samo hrana, odeća i municija.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 04.09.11 18:24

Zlato je uvek bilo cenjeno, cak i u najsurovijim vremenima.

Naravno da ce biti to vreme zamene, ali gledajte to ovako(vi koji ste protiv ulaganja u zlato): jednim zlatnikom mozes kupiti jednu kozu.
Sta ti je lakse za prenosenje u slucaju bug out situacije: KOZA ILI DUKAT?

Koliko zlatnika je potrebno je stvar licnog izbora i mogucnosti, ali moja predpostavka je 2 zlatnika po osobi, mada je tema otvorena za diskusiju.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 05.09.11 18:35

Ja kazem minimum jedan zlatnik i 3 srebrnjaka. Za toliko može da se izdvoji u ovoj krizi. Mada je pitanje da li bi mogao da muzeš zlatnik ako ti je do mleka. Mislim da će to sredstvo više služiti kasnije kad se situacija malo stabilizuje ili na samom početku dok još nije sve otišlo dođavola.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by nix1909 05.09.11 22:59

da se i ja nadovezem.. posto mi je ovo jedna od najdrazih tema na ovom forumu:-) ..naravno ovisi o vrsti globalne katastrofe koja bi nas nazalost zadesila..al ajmo uzet primjer da uspijem prezivjet..volio bi imat pored sebe nekakvo oruzje (po mogucnosti vatreno oruzje ili samostrel ) i nekakvo skloniste tipa bunker ili nesto udaljeno od civilizacije gdje bi mogao se snac za novi pocetak..nekakvo imanje..koliba u sumi ili prirodi ili slicno..to je moje misljenje..


Zadnja promjena: nix1909; 06.09.11 4:37; ukupno mijenjano 1 put.
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 05.09.11 23:57

Vatreno oružje za lov i eventualnu odbranu, koliba ili napuštena kuća u šumi blizu reke, potoka ili izvora vode i malo obradivog zemljišta. To bi bila osnova. Svakako bi ti dobro došao priručnik sa lokalnim biljem i njegovom upotrebom (lekova, lekara i antibiotika možda neće biti dovoljno).
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 06.09.11 0:27

Nerealno ljudi, nerealna je ta prica "Zivot sam u sumi"
Sta ces da radis kad te uhvati teranje?
Nagnjas jelena? Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 747986

Suma, koliba, reka, mir i tisina... sve su to samo snovi nas koji zivimo tezak zivot u pred kolapsnom stanju ekonomije, u svetu lazi, nepostenja i praznih obecanja.

Istina je daleko surovija. Moramo da ojacamo. Da udruzimo snage u borbi protiv zveri ili da i samo zveri postanemo.
Nema vise prilike da se povuces u borbi koju nisi hteo.
Borba ti je stavljena na kucni prag.
Valja se nositi sa njom
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 06.09.11 1:13

Pa ne bre sam u šumi...sa grupom ljudi...bar dok se ne smiri situacija.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by nix1909 06.09.11 12:14

ocito da nisam dobro objasnio pa sam kod nekih ispao krivo shvacen..pokusat cu se isparaviti..
freeman..moje misljenje je da bi bilo idealno u mom slucaju kada bi postojala nekakva "rezervna pozicija" za zivot kakvu je surfer u pocetku ove teme opisivao..znaci kuca ili imanje udaljeno od grada..posto ja zivim u gradu..i trenutno nemam nikakvu rezervnu opciju.. (i smatram da bi najbolje bilo da ono s jelenom zaboravimo i da vise se ne reagira tako jer cu morat ti na takve stvari ubuduce odgovorit)
...branimir76 sa svojim predzadnjim postom si pogodio bit mojeg pisanja al mozda se nisam najbolje izrazio..no ti si shvatio sta je pisac pokusavao rec..
nix1909
nix1909
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 43
Lokacija : ZG
Datum registracije : 25.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 06.09.11 16:51

09.08.2011.

Freeman je napisao/la:

P.S. Izvucite se iz evra kako možete. U najgorem slučaju savetujem da sve prebacite u CHF


Morao sam ovo citirati da pokažem kako je lako napraviti grešku a naročito kad niste u financijskom svijetu i donosite odluke na emocionalnom nivou.
Takve odluke su uvijek krive jer su između ostaloga uvjetovane utjecajem okoline na pojedinca.
Kolega Freeman, nemojte se ljutiti, ali morao sam ovo izvući da probamo pomoći ljudima da ne naprave tu grešku.
Svi smo ovakve greške radili, bitno je samo izvući pouku.

Nevjerovatno ali kolega Freeman je točno u dan pogodio dno EUR/CHF jer upravo 09.08. kad je napisao ovaj post je Euro bio na najnižoj točki u odnosu na CHF.
Od toga dana do danas, manje od mjesec dana, Euro je narastao nevjerovatnih 20% u odnosu na CHF i to bi predstavljalo hipotetski gubitak od 20% za one koji bi poslušali savjet kolege Freemana.

Zapamtite jednu stvar.
Uvijek se sve treba raditi kontra gomile.
Kad vidite svaki dan vijesti o tome kako će Euro propasti i kako je Švicarac jedino sigurno utočište,kad vidite da je i vaš zadnji poznanik odlučio prebaciti kredit iz Švicarca u eure, kad vidite da Vlada pregovara sa bankama o tome da fiksiraju tečaj franka da bi pomogle građanima onda budite uvjereni da to banke ne rade da bi vama pomogle( kao što vam nisu davale bolje kamate na Franak da bi vama bilo lakše) i da se upravo upalio RED ALERT za bijeg iz Švicarca.

Zato ubuduće pametno i ne podlijegati emocijama.
Bitno je znati da nema sigurne valute i da je švicarski franak valuta kao i bilo koja druga i podložna je intervencijama države koja ako to želi može sutra oslabiti vrijednost vlastite valute ako to želi.
Švicarska je danas donijela odluku da fiksira tečaj na 1.20 prema euru i počne kupovati Euro i druge valute(dolar, koje su potpuno bezvrijedne) da bi oslabili franak.
Franak je odmah danas pao 10% prema Euru.
A upravo to je cilj svih država svijeta.
Oslabiti vlastitu valutu brže nego drugi i kroz to ostvariti konkurentnost izvoza.


Jedino što nitko ne može kontrolirati jer to nitko ne može naštampati je zlato.
O zlatu ću malo kasnije, idem prvo skuhat kavu. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 350615
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 06.09.11 22:40

Dok bude kafa, da se ja, običan prosečan građanin vratim na temu. Samoodrživost nije vezana za upotrebu zlata. To je već ponovno otvaranje trgovine u kako-tako uređenom društvu. I ako ste se vi u najvećoj krizi održali proizvodeći sebi energiju i hranu, lako ćete doći i do zlata ako vam baš bude trebalo, jer će ga mnogi imati, a neće ga moći pojesti.

Ljudi kupuju zlato. Ulažu u njega. A ja sad pisem kako nije to prioritet. Zašto tako? Nemoguće da sam ja pametan, a svi ostali budale. Ali sinulo mi je. Prosta stvar. Vidite kako nas malo ima onih koji pominju opšti haos tipa bezakonje, anarhija, kraj sveta kakvog poznajemo. Čak i na ovoj temi vezanoj za to, nismo svi uvereni u taj scenario.

Odgovor je u savremenom životu i društvenom uređenju koje je čoveku izbilo iz glave svaku pomisao da bi mogao sam opstati u svetu bez klima uređaja, tople vode, TV-a, restorana, itd. Ljudi su zaboravili ko su. I sve je to bilo lepo dok se nisu počele dešavati stvari zbog kojih su se ti isti ljudi počeli pitati da li je kraj blizu. Upravo je američko društvo, čiji nam je standard i filozofija dobro poznata, skovalo skraćinicu TEOTWAWKI (The End Of The World As We Know It). I dešava se da se oni polako mire sa neizbežnim. Ali tolike godine ispiranja mozga, dovele su do toga da oni ne mogu da zamisle potpuno nezavistan život, već je količina zlata u posedu krajnji domet njihove pripreme za taj neki kraj sveta.

Delom jesu u pravu. To zlato će pronaći svoj put i njima obezbediti neku sigurnost u određenim stupnjevima haosa. Ali ne svuda i ne u svim slučajevima.

Zato sam ja stavio zlato na kraj svoje liste za pripremu. I složiću se sa Surferom o interakciji sa masama i medijima. Ja upravo zato gledam vesti na TV-u. Da bih znao šta ekipa koja svira želi da ja mislim.

Zato mi, narodi sa Balkana, kojima su i stranci i domaći prali mozgove...a opet nisu to uspeli do kraja, treba da prvo shvatimo šta imamo, a onda će biti lako organizovati svoj budući život ukoliko za to ima i najmanje šanse.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 8 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 24. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.