FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 12 / 24. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.09.11 16:13

Surfer je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:
............................................
Surferu, nadam se da posle te nagazne imaš još nešto arsenala :bog:


Čuj, bilo bi dobro nabaviti ovu stvarčicu iz videa.
To mi još fali Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 229322

https://www.youtube.com/watch?v=d84r8gMGxFQ&feature=feedu

Inače, za sve ljubitelje oružja pogledajte sve video filmiće ovog ludog Rusa.
Vrlo vjerovatno iz Spetznatza

Ako tebi samo još minigun fali, imaš ti dovoljno.
A tip je Amer al mu fora to rusovanje.

Branimir76
lingua
lingua

Broj postova : 344
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.09.11 16:17

marinko je napisao/la:@surfer--

imresioniran sam svim sto ti pises, fascinira me tvoje siroko znanje, nevjerojatna informiranost, fantomska sklonista... do te mjere sam fasciniram da mislim da si ti neki "virtualni" tip zaluđen teorijama zavjere koji sjedi za kompom i prikuplja iformacije. uostalom nepostoji drugi nacin da dolazis do svih tih informacija.
pomalo sam skeptican i mislim da ti malo kenjas o nekim stvarima.
poneku tvoju informaciju i savjet sam pokupio mozda nekih 5% ono sto smatram realnim.
nemoj se ljutit ili uvrijedit samo sam naglas razmisljao, Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492


Ako nemaš ništa više da dodaš osim tog tvog glasnog razmišljanja, hvala lepo što si svoj stav podelio sa nama i doviđenja.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 16:27

@Surfer....evo neću kvariti temu,nego ću dati nekakva svoja mišljenja o ovoj temi!
Prvo što mi je palo na pamet je da su ljudi ovoga podneblja dobili struju prije 50-60
godina,a neki i kasnije.Moj punac le taj luksuz dobio prije 45 godina u svome selu,a
prije toga je bio potok,krava,šuma i neka njiva od koje je živjelo,preživjelo i visoko
se obrazovalo četiri(4) sina!Čovjek mi je idol,ali stvarno...
Mi smo svi izgubili doticaj sa stvarnošću....skupljamo konzerve,gorivo,alate,zlato ,srebro,
pročiščavaće vode,radio,TV,filtere razne.i td......
Prije samo 40-tak godina ljudi su živjeli,a neki još i danas žive bez toga!
Ako stvarno želimo preživjeti,okrenimo se našim starima,jer tu je ključ,a ako nemamo svoje
zemlje ili uvjeta,onada svojim prijateljima!
Manimo se mahnitog sakupljanja,jer ljudi su donedavno(dobro)živjeli od onoga što mogu
sami proizvesti ili razmjeniti.
Moj pradjeda je imao svoju zemlju,kovačnicu i 11-oro djece...svi su dobro živjeli bez današnjih čuda tehnologije!
Umjesto auta imaš dobrog konja(ili dva),na nešto zemlje siješ,u kovačnici kuješ alate...
Malo da se vratim na kupovanje zlata ili srebra...što ćeš ti meni ponuditi ,ako meni treba
brašno...zlatnike,ne hvala ili možda nož,ne...mogu ga sam iskovati!
Razumiješ li ti mene Surfere...nisam ja ovdje da te vrijeđam ili razuvjeravam ,nego da ukažem na one koji su spremni živjeti skromno i uz bliske i dobronamjerne ljude,jer u
normalnoj zajednici bliskih ljudi,sve je lakše...a može se i razmijeniti!
Opet se vraćamo na neku vrstu zajednice,jer kako je jedan pjesnik rekao...
ČOJEK NIJE OTOK!
Puno pozdrava iz ravne Slavonije!
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 17:31

knight je napisao/la:nicim ne potkrepljujem to sto do sada nije doslo do GLOBALNOG raspada sistema?..Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986........eto,mislim da je ocigledno i primetno,odnosno nije se do sada raspao nikakav GLOBALNI sistem

zadnjih nekoliko godina uprkos raznim kriznim situacijama,i potencijalnim mogucnostima za GLOBALNI raspad sistema(finansijska kriza,moguc bakrot USA,potencijalni nuklearni ratoviitd,kojekakvi smakovi sveta,nubiru, tri dana mraka),nikakav sistem se nije raspao....a nijedan od onih apokalipticnih scenaria se nije desio......iako non stop traje neka atmosfera tipa "evo samo sto nije katastrofa itd"........ja verujem da ce tako biti i u buduce,znaci "evo kao sto nije smak sveta",a godine ce prolaziti....

sto se tice toga kako je sve gore i gore,tu si,uglavnom,u pravu,mada je sve to RELATIVNO,i zavisi kome je gore i gore,i na koji deo nase planete se to odnosi....

evo npr ovaj "nas" Balkan,konkretno Srbija(a mislim da je slicno i u svim ex SFRJ drzavama,pa i Rumuniji,Bugarskoj,Albaniji)...ovde je pocevsi od 1991 godine sve gore i gore....znaci,nije pre te 2008 godine i prve svetske krize ovde bilo neko blagostanje......ovde je vecina stanovnistva imala OGROMNE finansijske probleme i 1996 godine,i 2000 i 2004 i 2007 godine......svejedno da li su imali neke kredite ili ne.....apsurdno,ali ovde su ljudi navikli da zive u nekoj krizi i ako su rodjeni posle npr 1986 za drugacije i ne znaju,a ako su rodjeni pre,onda su zaboravili ta neka lepa i srecna SFRJ vremena..........tako da primer onog tvog prijatelja koji je 2009 uzeo kredit se ovde(na balkanu) u zadnjih 20ak godina desio MILIONIMA drugih ljudi.........i eto,vidis uprkos tome GLOBALNOG raspada sistema jos uvek nema...

a sto se tice zapada i njihove krize i tamo je ta kriza prilicno relativan pojam.....ja sam vidjao ljude u USA kojima se kriza ogleda u tome sto nece kupiti nov BMW,vec neki tamo novi sevrolet(jer to je kao jeftiniji i manje prestizan auto)...a ti ljudi su manje-vise neka srednja klasa u USA....mogu misliti tek kako je "tesko" onima koje Obama sada hoce da oporezuje i koji zaradjuju vise od milion dolara godisnje...

naravno,tamo u USA postoje milioni siromasnih ljudi,beskucnika i ljudi koji su ostali bez posla,ali takvi ljudi su tamo postojali i 1960te godine,i 1980te i 2008......sada je,NAZALOST,broj tih ljudi nesto veci,ali to sigurno nece dovesti do GLOBALNOG raspada sistema....

Nisam pitao s čim potkrepljuješ da nije došlo do globalnog raspada sistema, pošto u tom slučaju najvj. ne bi raspravljali sad, već sam te pitao da mi kažeš kako ti vidiš izlaz iz globalne financijske krize. Ne zanima me ex sfrj, bugarska, rumunjska, kenija ili zimbabwe kao pojedine države i što je negdje uvijek bilo loše. Uvijek je bilo bogatih i siromašnih. Od kad je kamata od tada je i inflacije, al jednom je moralo doć do grla, a to se dešava sada i mislim da to ne treba niti jednom ozbiljnom čovjeku detaljno crtat. A globalni raspad sistema je relativan pojam i možemo samo teoretizirat o tome, pošto nitko od nas to nije doživio, i kako si i sam rekao nagađat u kojem bi obliku moglo doć do njega.
peace
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Fratt 23.09.11 17:44

Dado,ti si dašak friškog zraka.
Sve potpisujem i kužim u potpunosti jer sam sam ko mali živio u skladu s prirodom,pio iz potoka,žderao kruške,šljive,pecinjake i ostale "plodove prirode" da nejdem doma na ručak (da bi igra duže trajala),sam stavljao rakiju na rane skrivečki da nebi dobio po riti od staroga koji je isto dok je bio mali zapišavao sebi i drugima posjekotine (Bear Gryllz šema : ) ) ...
Sad sjedim u vražjem uredu,vozim se u autu i živim na 3. katu stambene zgrade, da nemam nedjeljnih štrapaca po prirodi i radova na gruntu kod staraca,čmrljio bi u stanu razmišljajući o smaku svijeta...totalno otuđenje,zar ne?

Tko bi prvi preživio opću kataklizmu?
Čovjek sa sela,žilav od svakodnevnog posla i samoodricanja,onaj kojem ne treba puno,koji na ozljedu na koju bi gradsko dijete žurno hitalo na kirurgiju,nastavlja posao da ga stigne završiti prije mraka,onaj koji nema puno i nije mu teško ostaviti sve za razliku od onih koji gomilaju stvari koje mu kad zagusti neće trebati i koje nemaju nikakvu praktičnu vrijednost.

Zajednica da,ali zajednica ljudi koji pljunju u ruke i naprave posao a ne onih koji lamentiraju i skupljaju vražje tablete protiv radijacije.

Over&out

Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 18:10

dado2 je napisao/la:Ako stvarno želimo preživjeti,okrenimo se našim starima,jer tu je ključ,a ako nemamo svoje
zemlje ili uvjeta,onada svojim prijateljima!
Manimo se mahnitog sakupljanja,jer ljudi su donedavno(dobro)živjeli od onoga što mogu
sami proizvesti ili razmjeniti.
...svi su dobro živjeli bez današnjih čuda tehnologije!
Umjesto auta imaš dobrog konja(ili dva),na nešto zemlje siješ,u kovačnici kuješ alate...
Malo da se vratim na kupovanje zlata ili srebra...što ćeš ti meni ponuditi ,ako meni treba
brašno...zlatnike,ne hvala ili možda nož,ne...mogu ga sam iskovati!

...da ukažem na one koji su spremni živjeti skromno i uz bliske i dobronamjerne ljude,jer u
normalnoj zajednici bliskih ljudi,sve je lakše...a može se i razmijeniti!
Opet se vraćamo na neku vrstu zajednice,jer kako je jedan pjesnik rekao...
ČOJEK NIJE OTOK!
Puno pozdrava iz ravne Slavonije!

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by neven 23.09.11 18:24

Frat
Sve si rekao Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492
Također over&out
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 18:39

dado2 je napisao/la:@Surfer....evo neću kvariti temu,nego ću dati nekakva svoja mišljenja o ovoj temi!
Prvo što mi je palo na pamet je da su ljudi ovoga podneblja dobili struju prije 50-60
godina,a neki i kasnije.Moj punac le taj luksuz dobio prije 45 godina u svome selu,a
prije toga je bio potok,krava,šuma i neka njiva od koje je živjelo,preživjelo i visoko
se obrazovalo četiri(4) sina!Čovjek mi je idol,ali stvarno...
Mi smo svi izgubili doticaj sa stvarnošću....skupljamo konzerve,gorivo,alate,zlato ,srebro, pročiščavaće vode,radio,TV,filtere razne.i td......
Prije samo 40-tak godina ljudi su živjeli,a neki još i danas žive bez toga!
Ako stvarno želimo preživjeti,okrenimo se našim starima,jer tu je ključ,a ako nemamo svoje zemlje ili uvjeta,onada svojim prijateljima!


Na ovoj temi imamo dosta ljudi koji imaju vrlo romantičan pogled na to kako je nekad bilo jer sami to nisu morali iskusiti.
99% vas romantičara bi umrlo od gladi u roku tjedan dana da vas ostavim sa kravom, potokom i njivom.
Moji su prije 50 godina imali i kravu i potok i njivu i struju i konzerve, naftu, alate, radio, a imala je baka i dukata i srebrnjaka.
Tako da nemam pojma kako sam ja to izgubio doticaj sa stvarnošću zato što imam to isto i još nešto ekstra.
Meni se čini da vi uopće niste svjesni što je to prava stvarnost.
Jer da jeste ne bi mi davali primjere krava i potoka, nego Iphone-a na rate i smrznutu govedinu iz Brazila staru 3 godine

dado2 je napisao/la:
Malo da se vratim na kupovanje zlata ili srebra...što ćeš ti meni ponuditi ,ako meni treba
brašno...zlatnike,ne hvala ili možda nož,ne...mogu ga sam iskovati!


Ako će tebi trebati brašno, onda neću ja tebi ništa ponuditi, nego ćeš ti meni Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 350615
I ja ću uzeti zlato od tebe za brašno kao što će i bilo tko drugi jer će to možda biti sredstvo plaćanja kao i nekad.
Vidiš zlato i srebro su tu i nakon 5000 godina a nema ni dinara ni marke ni šilinga.
Zanimljivo, jelda?
Pa zlatnici su krajem 19. i početkom 20. stoljeća u HRvatskoj bili platežno sredstvo.
Tko ima dukata može ih odmah prodati ako mu treba novac
http://www.oglasnik.hr/oglasi/slobodno_vrijeme/kolekcionarstvo/potraznja/dukate-i-zlatnike-otkupljujem-po/oglas-13104244.html
Ima oglasa za otkup zlata koliko hoćeš, pune novine.
Pa kako to?
To su valjda sve ljudi koji su izgubili doticaj sa stvarnošću koji kupuju dukate po oglasima

dado2 je napisao/la:
Manimo se mahnitog sakupljanja,jer ljudi su donedavno(dobro)živjeli od onoga što mogu sami proizvesti ili razmjeniti.
Moj pradjeda je imao svoju zemlju,kovačnicu i 11-oro djece...svi su dobro živjeli bez današnjih čuda tehnologije!
Umjesto auta imaš dobrog konja(ili dva),na nešto zemlje siješ,u kovačnici kuješ alate...

Ovo o čemu pričaš se zove samoodrživost i upravo o tome se na ovoj temi i diskutira.
Ja cijelo vrijeme pričam o tome da ljudi trebaju stvoriti uvjete za samoodrživost, tj. da ne ovise o nikome i ničemu.

I kao što vidiš ti si taj koji cijelo vrijeme pričaš o tome što je tvoj djed imao i što je radio, da je sam proizvodio i da je to bilo ispravno a kad ja kažem da imam to isto i da to isto radim ili želim raditi onda mi kažeš da sam izgubio doticaj sa stvarnošću ?!?!
Vrlo si kontradiktoran, u najmanju ruku kao i većina ovih koji dolaze na ovu temu kritizirati

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 19:41

@Surfer
Koji je razlog tome što je zlato bilo platežno sredstvo?
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 23.09.11 21:04

Ja želim i bez globalnog raspada živjeti sa kravom na njivi..... ali na žalost rob sam modernog društva koje mi ne dozvoljava kidanje okova !
Nadam se da ovo neće biti shvačeno kao kritiziranje i podjeb... Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 21:05

sinke je napisao/la:@Surfer
Koji je razlog tome što je zlato bilo platežno sredstvo?


Jer je zbog svoje rijetkosti bilo vrlo vrijedno a njime se dalo izraziti vrijednost roba i usluga kojima se trgovalo.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 21:08

kengur32 je napisao/la:Ja želim i bez globalnog raspada živjeti sa kravom na njivi..... ali na žalost rob sam modernog društva koje mi ne dozvoljava kidanje okova !
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492


I ja isto. Globalni raspad sistema mi je ustvari samo izgovor Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 350615

Ali daju se okovi pokidati, postepeno, evo ja zasad od subote do ponedjeljka živim tako ali cilj mi je preći potpuno na rezervnu poziciju i napraviti je glavnom a sadašnju glavnu prodati.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by hankok 23.09.11 21:12

evo ja govorim ženi kad bi dobio na lotu iša bi na selo živit imat ranč s malo stoke i peradi,a ona mi kaže da nisam normalan,doslovno trebaš imati dosta novca da se vratiš na selo živit,kako kaže kengur32 okovi,okovi nam ne daju
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 21:19

@Surfer...
Nisam kontradiktoran,a ne želim ni biti svadljiv.....probao sam dati svoje viđenje
stvari kao i ostali u ovoj temi!
Pretpostavka je da neće biti nuklearnog rata(katastrofe),jer mislim da će onda biti slabe vajde od bilo kakvih priprema.Isto mogu reći i za erupcije super-vulkana koje su u povijesti
prepolavljale ljudsku rasu i to u najboljem slučaju.
Ono na što si ti bacio težište je ekonomski i tehnološki kolaps....tako sam shvatio.
U tom slučaju će biti prilično teško,ali šanse za preživljavanje bi trebale biti dobre.
Govorim za svoj slučaj: imam ograđeni ranč na 6000m2 sa 200 stabala voćki,bunar koji
nikada ne presušuje,2,5 hektara zemlje od kojih je hektar po šumom,plastenik,znanje u sijanju prehrambenih kultura,12 košnica sa pčelama,dubok i siguran podrum,ako treba i naoružanje Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 42368
E sada još trebam nekoliko kokica,par svinja,jedna kravica i kljuse bilo kakvo....tome dodam i užu obitelj i jebemti,imam cijelo jedno malo pleme slavonskih Masaija Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 990630
Normalno je da koliko kod sakupljaš,uvijek ti nešto fali,ali kroz povijest i najveće krize su ljudi radili razmjene.Nadam se da ću i ja nešto razmijeniti,pa preživjeti.
Mada....nešto razmišljam....imam sasvim dovoljno,jer nisam previše opterećen sa svim
današnjim tehnološkim forama...
Uostalom,sve ovo što sam nabrojao,uštedio sam i kupio da bi uskoro počeo živjeti takvim načinom,jer me to čini sretnim i slobodnim,a ne zato što mislim o nekim alternativama
"preživljavanja"...to je bitna razlika!
Nemoj sve shvaćati osobno...malo pogledaj što ljudi pišu.....uostalom....pozvao sam te
na rakiju,ako ti nestane(povedi i ekipu,ali i neki srebrenjak Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 990630 )
Pozdrav iz Osijeka
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 21:35

Surfer je napisao/la:
sinke je napisao/la:@Surfer
Koji je razlog tome što je zlato bilo platežno sredstvo?


Jer je zbog svoje rijetkosti bilo vrlo vrijedno a njime se dalo izraziti vrijednost roba i usluga kojima se trgovalo.

Ali to ne vrijedi za sve civilizacije. Situacija koja se ovdje najčešće spominje, do koje bi moglo doć bi više sličila barbarskim plemenima a tu zlato nije imalo veliku vrijednost.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 21:42

Da Sinke,ali jako su voljeli žene.....pa tko može neka mijenja Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 21:49

dado2 je napisao/la:@Surfer...
Nisam kontradiktoran,a ne želim ni biti svadljiv.....probao sam dati svoje viđenje
stvari kao i ostali u ovoj temi!
Pretpostavka je da neće biti nuklearnog rata(katastrofe),jer mislim da će onda biti slabe vajde od bilo kakvih priprema.Isto mogu reći i za erupcije super-vulkana koje su u povijesti
prepolavljale ljudsku rasu i to u najboljem slučaju.
Ono na što si ti bacio težište je ekonomski i tehnološki kolaps....tako sam shvatio.
U tom slučaju će biti prilično teško,ali šanse za preživljavanje bi trebale biti dobre.
Govorim za svoj slučaj: imam ograđeni ranč na 6000m2 sa 200 stabala voćki,bunar koji
nikada ne presušuje,2,5 hektara zemlje od kojih je hektar po šumom,plastenik,znanje u sijanju prehrambenih kultura,12 košnica sa pčelama,dubok i siguran podrum,ako treba i naoružanje Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 42368
E sada još trebam nekoliko kokica,par svinja,jedna kravica i kljuse bilo kakvo....tome dodam i užu obitelj i jebemti,imam cijelo jedno malo pleme slavonskih Masaija Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 990630
Normalno je da koliko kod sakupljaš,uvijek ti nešto fali,ali kroz povijest i najveće krize su ljudi radili razmjene.Nadam se da ću i ja nešto razmijeniti,pa preživjeti.
Mada....nešto razmišljam....imam sasvim dovoljno,jer nisam previše opterećen sa svim
današnjim tehnološkim forama...
Uostalom,sve ovo što sam nabrojao,uštedio sam i kupio da bi uskoro počeo živjeti takvim načinom,jer me to čini sretnim i slobodnim,a ne zato što mislim o nekim alternativama
"preživljavanja"...to je bitna razlika!
Nemoj sve shvaćati osobno...malo pogledaj što ljudi pišu.....uostalom....pozvao sam te
na rakiju,ako ti nestane(povedi i ekipu,ali i neki srebrenjak Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 990630 )
Pozdrav iz Osijeka


Slušaj prijatelju, ti se buniš protiv mene koji skupljam stvari i uređujem si poziciju u kojoj se mogu pobrinuti za sebe i obitelj a ti već sve to imaš i to stvarno sve? Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 350615

To što ti imaš, većina nas možemo samo sanjati.
PA to ti je ko da protiv sebe pričaš.

Upravo to što ti imaš i kako želiš živjeti je i cilj ove moje teme, da potakne možda nekog da i oni počnu na taj način razmišljati i djelovati u svoje dobro.

I ja jesam stavio težište teme na ekonomski raspad sistema jer to i očekujem i za to se mogu spremiti.

A to što ti ne želiš svoj način života povezivati sa nekakvim "preživljavanjem" to je već druga stvar, ja mislim da nigdje nisam ni spomenuo preživljavanje, ali cilj nam je isti. Samoodrživost.

Nije bitno kakve boje je krava nego da daje mlijeko Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 393492

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 21:52

dado2 je napisao/la:Da Sinke,ali jako su voljeli žene.....pa tko može neka mijenja Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 747986
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by tonka 23.09.11 21:58

ja neću kravu, ja oću kozu, ja bih više koza, da imam najzdravije mlijeko; kozje, i super kozji sir...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 469245 koze! koze na sunce!!!! Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 469245 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 685312
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 22:00

sinke je napisao/la:
Surfer je napisao/la:
sinke je napisao/la:@Surfer
Koji je razlog tome što je zlato bilo platežno sredstvo?


Jer je zbog svoje rijetkosti bilo vrlo vrijedno a njime se dalo izraziti vrijednost roba i usluga kojima se trgovalo.

Ali to ne vrijedi za sve civilizacije. Situacija koja se ovdje najčešće spominje, do koje bi moglo doć bi više sličila barbarskim plemenima a tu zlato nije imalo veliku vrijednost.


Sinke, situacija sa zlatom je slijedeća.
Ja ne očekujem Mad Max scenarij, jer bi u tom scenariju zlato bilo bezvrijedno.
u tom scenariju je bitna sačmarica, municija, hrana i voda.

Očekujem postepeno propadanje valuta i u zlatu tražim vrstu police osiguranja kao i to da održi vrijednost moje imovine.

Očekujem da i euro i dolar propadnu kao valute a jedinu alternativu vidim u zlatu i srebru dok se ne nađe nova vrlo vjerovatno zajednička svjetska valuta.

Da li će ta valuta biti bazirana na zlatu ili ne, ne znam, ali taj period neizvjesnosti je upravo period na koji mislim kad govorim o globalnom raspadu sistema.
I tu će zlato kao i prije 5000 godina biti jedina stabilna valuta.

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 23.09.11 22:09

[quote="Surfer
I ja isto. Globalni raspad sistema mi je ustvari samo izgovor Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 350615

Ali daju se okovi pokidati, postepeno, evo ja zasad od subote do ponedjeljka živim tako ali cilj mi je preći potpuno na rezervnu poziciju i napraviti je glavnom a sadašnju glavnu prodati.[/quote]

I ja tak radim, ali ciganski... nemam neko svoje fiksno mjesto.
Da bi se pokidali okovi treba ostaviti posao, da bi se ostavio posao treba se rješiti stambenog kredita, da bi se rješio stambenog kredita treba prodati stan.... a stan nemrem prodati jer ljudi nemaju love a i mući me razlika u tećaju švicarca.... tak da me gadno je.. ova kriza!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 22:11

Surferu,vidim ja da ćemo se mi nakraju složiti u svemu...valjda Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 42368
Što se tiče preživljavanja,danas mi je stigla nova Mora(i jedina za sada),ali
ne znam jeste li čuli za poznati survival model STRAIGHT BONING 5"!
Kako pjesma kaže.....Jesen stiže dunjo moja.....tako dolazi i svinjokolja i
nadaleko poznato slavonsko "konzerviranje" mesa za crne dane! Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 469245
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 22:11

ako čemo vjerovat povjesničarima ok, al to nije onda globalni pogled, nego usko gledanje na jedan prostor, bilo je al razlog ne može biti rjetkost materijala pošto kolko god da je rijedak u primjeni nije imao neku svrhu osim ukrašavanja. A kom će bit do zlatnog prstena, naušnice... To što se danas koristi kod izrade satelita i u elektronici je druga priča
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 23.09.11 22:29

kengur32 je napisao/la:[quote="Surfer
I ja isto. Globalni raspad sistema mi je ustvari samo izgovor

Ali daju se okovi pokidati, postepeno, evo ja zasad od subote do ponedjeljka živim tako ali cilj mi je preći potpuno na rezervnu poziciju i napraviti je glavnom a sadašnju glavnu prodati.

I ja tak radim, ali ciganski... nemam neko svoje fiksno mjesto.
Da bi se pokidali okovi treba ostaviti posao, da bi se ostavio posao treba se rješiti stambenog kredita, da bi se rješio stambenog kredita treba prodati stan.... a stan nemrem prodati jer ljudi nemaju love a i mući me razlika u tećaju švicarca.... tak da me gadno je.. ova kriza! [/quote]

kengur, zato ti kažem, radi se o rezervnoj poziciji.
Ja imam tu sreću da je meni posao takav da mi je nebitno gdje sam ali svejedno nisam spreman preći tamo 100%.

Kad bi došlo do nekakvog generalnog sranja, tek onda bih ja sa obitelji se tamo potpuno prebacio.
Dakle, čuvati svoj stan ili što već ali probati stvoriti još nešto van grada.

Za početak je sve dobro, bitno da je tvoje, ima poljoprivrednog zemljišta po 1 Euro/m2, dosta ti je 2000m2 uz neku šumu daimaš gdje nešto posaditi i preživjeti ako treba a nekakva baraka se uvijek da sklepati za prvu ruku.

Ja sam imao fantazije o tome da obitelj odvedem iz ZG u neku vuko*****u ali me frend pogledao i rekao:
"Jel ti hoćeš da te žena ubije na spavanju?" Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 350615

Nije to samo tako, velike su to odluke.
zato pomalo
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 23.09.11 22:48

Moja obitelj se trenutno sastoji od mene i 3 psa+ djevojka i 2 psa i svi težimo vukojebini....
životom u stanu sam toliko nezadovoljan da imam fizičke simptome bolesti iako veći dio vremena provodim baš u tim vukojebinama.
Ovaj dio sa katastrofama, ekonomskim krizama i sl mi nije ni malo napet ali me jako zanima bjeg od modernog društva, želim živjeti slobodno bez obzira na teškoče koje takav život nosi.... kako reće moj dobar prijatelj iz tima; moja filozofija je povratak prirodi u punom znaćenju tih rjeći Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 85288
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by ebola 23.09.11 23:04

Ja čitam kada ima kaj pametnog za čitati, ali ne kužim ekipu koja ima potrebu srat i provocirati. Ako je tema Globalni raspad i samoodrživost i onda se o tome prića. Ne da li će biti ili ne. Tema je predviđena da ljudi razmjene iskustva i vide kako to rade drugi.

Mogao bih još pisati, ali onda bi se neki mogli uvrijediti.


ebola
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 51
Lokacija : Zapresic
Datum registracije : 15.03.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by dado2 23.09.11 23:08

Ebola....taman smo uskladili neka mišljenja,a ono Ti...
Ili daj mišljenje ili furaj,samo nemoj govoriti da ljudi kenjaju....nije kolegijalno!
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.09.11 23:40

Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 23.09.11 23:54

ebola je napisao/la:Ja čitam kada ima kaj pametnog za čitati, ali ne kužim ekipu koja ima potrebu srat i provocirati. Ako je tema Globalni raspad i samoodrživost i onda se o tome prića. Ne da li će biti ili ne. Tema je predviđena da ljudi razmjene iskustva i vide kako to rade drugi.

Mogao bih još pisati, ali onda bi se neki mogli uvrijediti.


Fora je u tome što za pripremu moraš znat u kojem obliku bi tzv. raspad mogao doć. Sa više scenarija dolaze više vrste pripreme. Kada se spomenu različite mogućnosti onda je normalan dio rasprave kolka je mogućnost da se tako nešto dogodi.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 24.09.11 0:26

Branimir76 je napisao/la:Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.

Branimire, imaš pravo, ljudi imaju tendenciju zabijanja glave u pijesak ili tzv. "denial".

Jaa ostavljam sve opcije otvorene.

Nuklearni rat, nuklearnu katastrofu u recimo Krškom, zemljotres, Carrington efekt, elektromagnetski puls, lokalne ratove konvencionalnim oružjem, treći svjetski rat, veliku ekonomsku depresiju, glad, bezakonje, hiperinflaciju, eksploziju supervulkana, iznenadnu promjenu klime, onečišćenje zraka ili vode, itd,itd.
Ostavljam otvorenu i opciju da se ne dogodi apsolutno ništa.

Kao što se da naslutiti polako spremam zalihe svega i radim na tome da ne ovisim niti o državi, niti o poslu, niti o Elektri, niti o Vodovodu, niti o Konzumu, niti o bilo kom drugom osim o sebi.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 24.09.11 0:32

Surfer je napisao/la:
Branimir76 je napisao/la:Ja i dalje ne mogu da odbacim mogućnost nuklearnog rata. Regionalnog ili globalnog. Zato mi je jedan od ciljeva i postići da mogu u svome podrumu ostati mesec dana sa porodicom zaštićen od fallout-a.

Primetio sam još nešto. Ispravite me ako grešim.
Onaj ko se bavi programiranjem i živi u ZG, recimo, sa dostupnim svim tekovinama modernog života, nikada neće prihvatiti ideju globalne krize.

Isto tako i onaj ko živi na selu sa voćnjakom, povrtnjakom, kravama i kozama, ne želi da prihvati mogućnost nuklearnog rata, jer podsvesno odbija scenario gde bi izgubio životinje i verovatno jednogodišnju berbu voća (govorim o posledica fallout-a mogućih za prostor SLO, HR, BiH, SRB, jer mi nemamo neke strateške ciljeve zanimljive da nas neko napuca direktno).

Ja, recimo, odbijam da sebi predstavim poplavu ili snažne zemljotrese jer znam da mi ništa što posedujem ne bi ostalo da bi imao neku samoodrživost.

Nekako svi očekuju da se desi nešto na šta bi oni na neki način bili spremni i podsvesno odbijaju scenario koji im ne odgovara.

Ja sam o tome razmišljao i iako mi naviše odgovara finansijski opšti kolaps praćen bezakonjem, razmišljam da obezbedim i druge mere, da mi sutra ne bi bilo žao.

Branimire, imaš pravo, ljudi imaju tendenciju zabijanja glave u pijesak ili tzv. "denial".

Jaa ostavljam sve opcije otvorene.

Nuklearni rat, nuklearnu katastrofu u recimo Krškom, zemljotres, Carrington efekt, elektromagnetski puls, lokalne ratove konvencionalnim oružjem, treći svjetski rat, veliku ekonomsku depresiju, glad, bezakonje, hiperinflaciju, eksploziju supervulkana, iznenadnu promjenu klime, onečišćenje zraka ili vode, itd,itd.
Ostavljam otvorenu i opciju da se ne dogodi apsolutno ništa.

Kao što se da naslutiti polako spremam zalihe svega i radim na tome da ne ovisim niti o državi, niti o poslu, niti o Elektri, niti o Vodovodu, niti o Konzumu, niti o bilo kom drugom osim o sebi.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo

Upravo je to i moja filozofija.
Da se maksimalno pripremim koliko je u mojoj moći.

Što god da se desi, barem ću znati da sam nešto poduzeo prije nego se dogodilo
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 12 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 24. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.